Pytanie o KOSMETOLOGIĘ - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-25, 09:30   #391
smeagol
Przyczajenie

Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Ja byłem jakieś 3 tygodnie temu w dziekanacie to się okazało, że nie ma mnie na liście studentów - ale to wybaczam - przepisałem się w listopadzie z innej uczelni i ten błąd mogę wnioskować zamieszaniem.

Zapraszam na Forum www.mwsz.fora.pl - wiem, że tu już się ładnie zaaklimatyzowało i macie malutki własny kącik - ale powiększając Forum MWSZ - zwiększamy szansę na poprawę naszych warunków w Szkole!!
smeagol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 16:57   #392
Czarnuleczka
Przyczajenie

GG do Czarnuleczka

Ag_nes głowa do gory!! szczerze powiedziawszy nie sadziłam ze u Was tez jest taki burdel!! esli chodzi o UJ to poprostu dziekanat to jedna wielka paranoja!zeby cos zalatwic trzeba bic chyba poklony nie wspominajac o kilometrowych kolejkach.....no coz taki juz los szaraka

a z innej beczki:

Ag_nes powiedz mi czy masz moze jeszcze te materialy o ktorych pisalas na poczatku tego postu??jesli tak to bardzo prosze Cie o kontakt
2606466 buziaki
Czarnuleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 17:13   #393
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
Dziewczyny ale sie ostatnio wqrzylam
Ide sobie do dziekanatu ladnie prosze o karte egzaminacyjna, i co
Kobieta patrzy w kompa, a potem mi bredzi ze mam nieuregulowane platnosci, i ze ponoc place na raty co oczywiscie pierwsze slysze. Karte dostalam - badz co badz z laski bo jak inaczej.
W domu wszystko jeszcze raz sprawdzilam, wiec zadzownilam wsciekla do szkoly. Jak zwykle sie okazalo ze szkola ma burdel w papierach, w ksiegowosci, wszedzie. I oczywiscie bede musiala sie fatygowac na daszynskiego to wyjasniac. Nawet niewiem gdzie jest ta cala daszynskiego eh...
Zaczyna mnie to wqrzac. Szkola przyjmuje kazdego kto tylko chce, kasy maja tyle ze glowa boli. Ale nie moga sobie pozwolic na to zeby zatrudnic jednego ksiegowego wiecej? nie, lepiej miec burdel i wmawiac ludziom sciemy. Studentow jest wiecej niz zapewnionych miejsc i warunkow. Na nastepny zjazd sala na rzezniczej jest zajeta dla pierwszego roku.Wiec nas chcą podzielic na grupy i wcadzic okolo 60 osob do las ktore mieszcza max 30. Nie no Boze ratuj...
Ag_neswcale ci sie nie dziwie twojej wscieklosci...Ja mialam podobnie gdy poszlam zalatwic skierowanie na praktyke, bo sama ja sobie znalazlam niedaleko mnie w aptece. Dowiedzialam sie mianowicie zaskakujacej rzeczy: ze nie moge zrobic 120 a ni180h w aptece!! Ta wiedzma (ta mala w okularkach co to ma pierze na glowie zamiast wlosow...) rozdziawila na mnie oczy i sie drze ze ja bron Boze nie moz\ge tyle zrobic godz. w aptece!! Wiec sie jej grzecznie pytam, gdzie to mam niby zrobic? A ona mi na to ze OBOWIAZKOWO musze zaliczyc zaklad no myslalam ze mnie tam zwali zaraz....kloce sie z nia, ze byla u nas przeciez kobieta od praktyk i mowila ze ALBO apteka ALBO zaklad i jak ktos wie, ze nie wyrobic 60h na jakichs pokazach kosm. czy targach (bo to tez ponoc trzeba miec), to moze calosc zrobic w aptece lub zakladzie, ale nigdzie nie bylo mowy ze moge tylko 80h w aptece zrobic!! A tak uparcie twierdzila "szanowna" kobieta z dziekanatu...ehh. Proboje sie w tej sprawie dobic od jakiegos tygodnia do kobiety od praktyk zeby to wyjasnic i kurde nigdy jej nie ma jak powinna byc! a siekrowanie juz mam kurcze...Do tego (norma) w dziekan. musiala sie pomylic w skierowaniu i zas poprzekrecala pare rzeczy....ehhh nic nie umieja pozadnie zrobic! Wiecznie tylko narzekaja ze czasu nie maja - tak jakby nas cos to interesowalo, do czego kurde oni sa??!! Dla nas chyba a nie my dla nich!! no tragedia...

A z tymi platnosciami tez tak mialam Musialam leciec na Chodkiewicza (na Chodkiewicza jest ich ksiegowosc a nie na Daszynskiego na daszynskiego mamy pracownie kosmet. a Chodkiewicza to ta ul prostopadla do W.Pola, ta ksiegowosc jest zaraz obok tego sklepiku malego na rogu ) i tam zalatwiac ....mianowicie nie mieli w komputerze ze zaplacilam za styczen, bo moja mama zaplacila dosc grubo po terminie i to na poczcie wiec kasa doszla dzien przed tym jak odbieralam karte...na szczescei znalezli mnie w jakichs papierach i mialam z glowy ale wyobraz sobie, ze bylam 3 w kolejce i karte dostalam po ponad godzinie!!
Ale coz na nich poradzimy ...

pozdrawiam
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 17:19   #394
Maripossa
Zakorzenienie

To ja sie moze jeszcze pochwale (a co tam...) zaliczylam juz: pracownie, angielski, hiszpanski, informatyke, w-f, chemie biomedyczna, kosmetologie i surowce ale sie kurde ciesze!! I zycze tu wszystkim [omyslnie zdanych egzaminow
Stary 2006-01-25, 22:28   #395
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Mariposso gratuluje niezla jestes juz wiekszosc za Tobą. To gdzie jest ta ksiegowosc ? na chodkiewicza mowisz... hm cos mi sie musialo pomylic dzieki mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze.

Czarnuleczko wszystko co mialam to juz rozdalam.

Czeka mnie teraz najciezszy zjazd, i chyba najwazniejszy. Tak bym chciala wszystko pozaliczac. Moze gdzies tam w skzole wpadne na Asiaczka i Martule bo mamy chyba w te same dni szkole
Ag_nes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 23:25   #396
Czarnuleczka
Przyczajenie

GG do Czarnuleczka

Cytat:
Napisane przez Maripossa
To ja sie moze jeszcze pochwale (a co tam...) zaliczylam juz: pracownie, angielski, hiszpanski, informatyke, w-f, chemie biomedyczna, kosmetologie i surowce ale sie kurde ciesze!! I zycze tu wszystkim [omyslnie zdanych egzaminow

Nio Maripossa gratuluje!! mnie zostal tez tylko1 egzamin i sesja zimowa z głowy

Agnes dzieki!! szkoda kurcze ze nie masz juz materialow...
a moze ktoras z Was forumki cos miala by dla mnie??nie wiem moze jakas ksiazke z ktorej korzystacie albo notatki, cokolwiek co mogoby mnie choc w malym stopniu uswiadomic czego sie uczycie na MWSZ pozdrawiam dzieki
Stary 2006-01-26, 11:05   #397
Akszeinga
Zadomowienie

A czy jest tu ktoś z Wyższej Szkoły Pielęgnacji Zdrowia i Urody w Poznaniu?
Akszeinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 12:19   #398
Imagine
Magda

sasasa a ja już jestem na nowym forum pod nickiem "Magda"
Jestem w trakcie wycinania ściąg :P Narazie sesja ok, wszystko pozaliczane, ale żeby nie było zbyt różowo chyba oblałam dwa wczorajsze
Imagine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 15:49   #399
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Czarnuleczko, wystarczy Ci wykaz przedmiotow a juz bedziesz miala pojecia czego sie uczymy, zreszta to takie skomplikowane nie jest. Nie musisz odrazu wnikac w notatki bo Cie glowa rozboli
hm nowe forum .... moze tam zajrze
Stary 2006-01-26, 16:40   #400
Czarnuleczka
Przyczajenie

GG do Czarnuleczka

nio moze masz racje jak dziewuszki macie wykaz przedmiotow na 3 latka albo chociaz na pierwszy roczek to wrzuccie na priv albo na forum)
Stary 2006-01-26, 17:46   #401
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Oki sie robi
pracownia kosmetologiczna
jezyk angielski, drugi do wyboru
pomoc dorazna,
surowce kosmetyczne
dermatologia
informatyka
Biochemia
chemia biomedyczna
anatomia
kosmetologia upiekszajaca
podstawy zywienia
fizjologfia
chemia kosmetyczna
podstawy prawa
farmakologia z toksykologią
Biologia z genetyką
technologia form kosmetycznych

To bylo do 3 semestru, a potem ma dojsc cos w stylu biofizyki, fizjoterapi, aromoterapi, kosmetologia lecznicza... i dalej nie wiem bo to wszystko przede mną.
Stary 2006-01-26, 18:46   #402
Czarnuleczka
Przyczajenie

GG do Czarnuleczka

dla Ciebie Agus)dziekuje
a przedmioty rewelacja!!) , juz nie zastanawiam sie chwili dluzej, od pazdziernika jesli wszystko pojdzie ok to dolaczam do waszego grona))
Stary 2006-01-26, 19:04   #403
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

heh, ale mnie obsypalas kwiatami
jak ja przeczytalam wykaz przdmiotow, nim zaczelam studia, to sie niezle przestraszylam. Ale kto ma zaciągi do chemi i biologi to sobie spokojnie poradzi. Ja nawet bez takowych zainteresowac sobie jakos daje rade, a najgorsza nie jestem
Stary 2006-01-27, 10:59   #404
Czarnuleczka
Przyczajenie

GG do Czarnuleczka

bardzo prosze i dzieki za szybka odpowiedz! chemie lubie tak srednio-bardzo lubie teorie a zadania tak sobie ale biologie uwiellllbiam)
jak bede miec jakies pytanka to bede jeszcze pisac
a jakbyscie mialy jakies pytania dot. prawa to walcie smialo...
Stary 2006-01-27, 16:47   #405
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Imagine
sasasa a ja już jestem na nowym forum pod nickiem "Magda"
Jestem w trakcie wycinania ściąg :P Narazie sesja ok, wszystko pozaliczane, ale żeby nie było zbyt różowo chyba oblałam dwa wczorajsze
To i ja moze wreszcie tam sie zapisze i nie przejmuj sie nie zaliczonymi przedmiotami student ktory nie wie co to oblanie czegos nie jest w pelni studentem, hehehe (joke) i ja pewnie kiedys tego doczekamPrzepra szam Cie, ze wtedy co sie minelysmy przy dziekanacie nie zamienilamz toba ani jednego slowa, ale kurde musialam leciec do tej calej ksiegowosci zalatwiac te platnosci tak wiec przepraszam aha.... mielismy wczoraj zajecia z nasza urocza p.dziekan bo musiala nam dac w pisy do indeksu z propedeutyki studiow (hmm) i jedna dziewczyna sie pytala, czy jak poprawkowe zaliczenia tez sa platne czy tylko egzaminy i kurcze zszokowalam sie troche jak powiedziala, ze TAK cholera jasna!! po tych slowach dodala, ze oni maja na wzgledzie to zebysmy jak najwiecej pozaliczaly i maja najbardziej na uwadze nasze nauczanie...zrobil sie taki szum w sali, wszedzie smiech i gadanie, ze to g*** prawda, bo oni tylko kase widza plynaca w korycie ehh....
Poza tym Imagine, jak bylam po raz 2 w dziekanacie u tej baby (mala, okularki...)to zas zaczela swoje ze nie moge 180h wyrobic w aptece wiec jej powiedzialam, ze moja znajoma stad zrobica to 180h w aptece i wszystko bylo w pozadku a ta do mnie z paszcza "Co??!! to nie mozliwe!! na pewno tak nie bylo!! ona bedzie miec problemy z tego powodu!" o amtko...co za kobieta, nic sie nie dalo jej powiedziec poza tym juz od dluzszego czasu poluje na ta p.Bascik od praktyk i tez jej nigdy dopasc nie moge wtedy co powinna byc na wszelki wypadek bylam juz zapytac sie o praktyke w hurtowni Avonu bo jak sie okaze prawda to co tamta baba mowi, to tylko to mi pozostaje....

A wy dziewczyny?? Jak tam zalawtianie praktyk? cos juz myslicie o tym?
Stary 2006-01-27, 17:16   #406
Roma19a
Raczkowanie

GG do Roma19a

Spoko spoko rozumiem, że byłaś zabiegana
I mnie tu wystraszyłaś tym, że mi chcą problemy o apteke zrobić. Powiem Ci tyle, że u mnie w grupie kilka dziewczyn robiła samą aptekę i wszystkie mamy zaliczone. Ale może to dlatego, że był mega balzel w sprawach praktyk i ostatecznie pozaliczali jak leciało. Teraz muszę zrobić salon kosmetyczny, a nie wiem jak ma mam go znaleźć...nie wiem czy w Krakowie jest miejsce w którym przyjmują praktykantki.. Na ten rok mam 250 godzin, więc chyba całe wakacje przesiedzę w Krakowie
Roma19a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 17:28   #407
Roma19a
Raczkowanie

GG do Roma19a

hehehe sory sorencjusz - to pisałam i piszę ja - Imagine. Zapomniałam wylogowac moją siostre :P
Roma19a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 17:34   #408
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Roma19a
Spoko spoko rozumiem, że byłaś zabiegana
I mnie tu wystraszyłaś tym, że mi chcą problemy o apteke zrobić. Powiem Ci tyle, że u mnie w grupie kilka dziewczyn robiła samą aptekę i wszystkie mamy zaliczone. Ale może to dlatego, że był mega balzel w sprawach praktyk i ostatecznie pozaliczali jak leciało. Teraz muszę zrobić salon kosmetyczny, a nie wiem jak ma mam go znaleźć...nie wiem czy w Krakowie jest miejsce w którym przyjmują praktykantki.. Na ten rok mam 250 godzin, więc chyba całe wakacje przesiedzę w Krakowie
Alez oni ci zadnych problemow robic nie beda nie boj zaby, nie powiedzialam ze chodzi o Ciebie powiedzialam tylko "moja znajoma z 2 roku" i tyle poza tym na pewno jak tylko stamtad wyszlam to ona juz o wszystkim zapomniala... Ja juz kurcze gabinet mam zaklepany, ale wlasnie musze go odklepac i zaklepac na przyszly rok, hehe a co do Krakowa to jest dosc sporo gabinetow, tylko najpierw trza by obadac ktore sa jakies w miare pozadne, tam gdzie nie sa jakies siksy (hmm) ktore nic nie umieja, tylko lepsze kosmetyczki ale ja osobiscie w zadnym gabinecie w Krakowie nie bylam
pozdrawiam
Stary 2006-01-27, 20:45   #409
Imagine
Magda

salonow jest dużo, ale koleżanki szukały i wiem, że nigdzie nie chca przyjmować. Szkoda, że uczelnia w tym nie pomaga.
Stary 2006-01-29, 20:04   #410
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

ja juz mozna powiedziec jestem PO sesji jeszcze jeden egzamin ale lajtowy wiec sie nie przejmuje. uffffffffff
Stary 2006-01-29, 20:35   #411
Imagine
Magda

ej jak to? To ja mam dwa przed sobą, a Ty jeden? Cos tu nie fair dziewuszki włacie na forum naszej szkoły http://www.mwsz.fora.pl
strona lepiej śmiga, szybciej się wysyłają posty i po prostu trzeba zaludnić tamto miejsce, bo jest stworzone dla nas
Stary 2006-01-30, 11:52   #412
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Imagine a co masz przed sobą bo ja tylko technologie. Jakos nie umiem sie rozeznac na nowym forum.
Stary 2006-01-31, 16:10   #413
Maripossa
Zakorzenienie

Ag_nes lub Imagine: nie orientujecie sie moze czy profesorownie dawali glownie te same pytania na zaliczeniu dla zaocznych jak i dla dziennych? konkretnie o prof.Jaskiewicza mi chodzi jakby ktoras byal tak mila i odp, to bede wdzieczna
pozdrawiam
Stary 2006-01-31, 16:30   #414
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

hehehe no to Ci juz odpowiedzialam
Stary 2006-01-31, 21:30   #415
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
hehehe no to Ci juz odpowiedzialam
Tak tak i dziekuje bardzo
Stary 2006-02-01, 09:57   #416
karina132
Przyczajenie

GG do karina132

Mam do was Panie pytanieJa jestem jeszcze w liceum(2 klasa), ale po maturce chcialabym isc do studium masazu, kosmetycznym, albo rehabilitacji. Najbardziej mnie interesuje kosmetyczne, bo juz od dziecinstwa mnie to interesowalo i widac ze mam to w sobie, tą latwosc np wykonywania wzorkow na paznokciach, a potrafie przerozne, a przeciez nikt mnie nie uczyl ani nic. Znajomi tez mi mowia ze powinnam isc na kosmetyczke. I czulabym sie w tym zawodzie jak ryba w wodzie. Ale czy takie studium wystarczy?Bo uwazam ze na studiach nie dam sobie rady, poza tym mam trudna sytuacje finansowa. I na dodatek teraz bardzo wiele dziewczyn decyduje sie na taki zawod i nie wiem czy za te kilka lat jak juz wszystko skoncze czy znajde prace. Wiec moze lepsze by bylo studium o profilu masazysta?Albo rehabilitant?(tylko jesli chodzi o 2 ostatnie profile to nie wiem narazie nawet jakie by byly te trudne przedmioty itp)Prosze o pomoc
karina132 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 17:57   #417
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Moja droga Karino
Bardzo mnie cieszy ze pieknie malujesz wzorki na paznokciach ale uwazam ze na studium a tym bardziej na studiach tego nie uczą. za to jest masa teori. Jezeli masz predyspozycje to dobrze, przynajmniej nie bedziesz kolejną kosmetyczką ktora tego nie umi
studium od studiow jest tyle lepsze ze duzo mniej kosztuje, a w salonach kosmetycznych i tak chetniej przyjmują po studium bo wiecej tam praktyki. A co do studium masazu -- to Ci to odradzam serdecznie, bo pracy po tym nie znajdziesz, to samo z rehabilitacją. Od tego są ludzie po studiach po fizykoterpai i innych takich.. mam znajomych po takich szkolach i ich sytuacja na rynku pracy nie jest za wesola.
Stary 2006-02-02, 21:18   #418
Imagine
Magda

ja tylko wskoczyłam, żeby napisać iż w poniedziałek zdałam ostatni egzamin i mam zaliczony trzeci semestr a teraz 2 tygodnie ferii..
Stary 2006-02-02, 22:06   #419
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Imagine
ja tylko wskoczyłam, żeby napisać iż w poniedziałek zdałam ostatni egzamin i mam zaliczony trzeci semestr a teraz 2 tygodnie ferii..
To gratuluje!!! ja dzis mialama zywienie i biochemie (jak juz moze ktos zauwazyl z mojego opisu GG kurcze mam 5!!! )a z zywienia to w przyszlym tyg sie dowiem, ale proste bylo...i jeszcze anatomia we wtorek zostala a od srody niby mam ferie, ale ide na praktyke do apteki...
pozdrawiam
Stary 2006-02-03, 12:17   #420
natii4
Zakorzenienie

Powiedzcie mi jak wyglądają na kosmetologii ćwiczenia-jaka jest ilość godzin i czego one dotyczą to raz,a dwa czy musiałyście mieć jakieś specjalne orzeczenia lekarskie od lekarza medycyny pracy czy też innego czy starczą zwykłe od rodzinnego??

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości