Pytanie o KOSMETOLOGIĘ - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-24, 11:18   #451
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

pytania moge dac ale bez opracowania, bo juz to dalam kolezance. Teraz jade do krakowa, napisz do mnie na prv albo gg z adresem @, jak bede miala chwilke w przyszlym tygodniu to wysle.
Ag_nes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 14:47   #452
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kamilka
Ag nes nie chodzi mi o pytania na egzamin końcowy...
Kamila i tak nie bedziemy mialy tych samych, ani nawet podobnych bo cos czuje, ze no sie "zemsci" na nas za to, ze tak dobrze napisalysmy zaliczenie
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 14:59   #453
Maripossa
Zakorzenienie

Ag_nes no i rzeczywiscie mamy nowa osobe od Technologii f.kosmet. to jakis swir jest!!! Chyba gorszy od Jaśka!! Zacznijmy od tego ze ledwie w drzwiach sie zmiescil jak wchodzil, ostrzegl od razu ze u niego nie wolno gadac, bo on na koniec sie zemsci...pozniej mowil o liscie obecnosci: bedzie przynosil swoja wydrukowana na kompie i trzeba sie podpsiywac na niej, nie mozna wyjechac podpisem poza swoja kratke a poza tym on bedzie te podpisy sprawdzal na jakims skanerze i to wykarze czy podpis jest oryginalny czy kolezanka cie podpisala no ze mu sie chce takie rzeczy robic!!!! Poza tym, juz mnie do siebie zniechecil, bo powiedzial, ze na pewno nie bedziemy lubialy jego przedmiotu, ze moze nam sie czesto nudny wydawac i casem trudny....No nie!!! Kazdy wykladowca chyba jakos pochlebnie mowi o przedmiocie ktory wyklada, a on????Ja myslalam sobie jak szlam na te zajecia "Fajnie bedzie, wreszcie bedzie sie mozna dowiedziec czegos ciekawego o kosmetykach i produkcji" a tu masz ci los!Ehh....okaze sie jak to z nim bedzie naprawde...
Poza tym: jak juz wspomnialam, gosc zabronil gadac (mowi ze mozna jesc, spac, czytac ale nie GADAC)a tylne rzedy co?? Gluche jak zwykle! Wkurzal sie co chwile i jak mowil to walil non stop piescia w stol...nie dalo sie wytrzymac a te kretynki udawaly ze tego nie slysza i trajdolily caly czas....wrrrr....myslalam ze sie tam przede i im nakopie

Zmieniajac temat: mam na przyszly piatek przyniesc babce z apteki dzienniczek do podpisania i podbicia, powiedziala ze przeczyta co ja napisalam i wystawi ocene czy tam zaliczenie...Napisze wam tu moj jeden dzien, powiedzcie czy tak moze byc :
*utrzymanie porządku wśród kosmetyków
*zapoznanie się ze składem kosmetyków np. Ireny Eris
*poznanie metod tworzenia maści oraz z ich rodzajami

Wystarczy tyle? czy pisac cos jeszcze?
Poza tym, nie wiem co mam napisac na 2str. w dzienniczku, tam jest taka tabelka na 2 str.i nie wiem co trzeba wpisac w kolumne Podstawa skierowania wiecie moze??
Stary 2006-02-25, 15:37   #454
kamilka
Zadomowienie

Ag nes właśnie chodzi mi o odpowiedzi na pytania,
maripossa co do chemii bio, to nie zaszkodzi mieć te opracowane z ubieglych lat, ponoc przez ostatnie lata to samo było...
a co do dzienniczka to ty uzupełniasz tylko KARTE TYGODNIA i tam na dole ci podbijają pieczątkę, a na drugiej str wszystko mi wpisywała właścicielka zakładu...
kamilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 17:40   #455
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kamilka
Ag nes właśnie chodzi mi o odpowiedzi na pytania,
maripossa co do chemii bio, to nie zaszkodzi mieć te opracowane z ubieglych lat, ponoc przez ostatnie lata to samo było...
a co do dzienniczka to ty uzupełniasz tylko KARTE TYGODNIA i tam na dole ci podbijają pieczątkę, a na drugiej str wszystko mi wpisywała właścicielka zakładu...
Aaaaaaa, tobie chodzi o chemie biomedyczna a nie o biochemie no to on sie mscic nie bedzie
Co do dzienniczka: wiem ze ta 2str. wypelnia kobita z zakladu, ale tak sie pytam, jakby ona nie wiedziala jak i sie mnie pytala (to zebym wiedziala jak cos) A ty Kamilka duzo pisalas notatek z kazdego dnia?? Skonczylas juz praktyki?
Stary 2006-02-26, 19:27   #456
Maripossa
Zakorzenienie

Odpowie mi tu ktos?? wiem ze mecze i mecze jeden temat, ale nie chce wyjsc na czuba, ze pisze glupoty w dzienniczku
Stary 2006-02-26, 21:54   #457
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

ja Ci odpowiem, ale nie dzisiaj bo wrocilam wykimana z krakowa, mam 4 nowe przedmioty a niedziela juz mi sie nie konczy wykladem z komsetologi z ktorego zawsze mozna bylo zwiać...

Jedyne co przyszlo mi na mysl to to, ze mozesz napisac ze asystowalas przy wyrobie kremow albo jakis farmaceutykow bo ja caly moj dzienniczek zapisalam wlasnie zdaniami "asystowanie przy blabla bla"

dzienniczek mam wlasnie przed sobą wiec juz pisze : podstawa skierowania pisze mi tam "praktyka zawodowa" liczba tyg czyli 4, podpis i pieczęć to iadomo .. tego zakladu gdzie robisz praktyki, i w "charakterze praktyki" mam napisane zawodowa.

Stary 2006-02-26, 22:35   #458
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
ja Ci odpowiem, ale nie dzisiaj bo wrocilam wykimana z krakowa, mam 4 nowe przedmioty a niedziela juz mi sie nie konczy wykladem z komsetologi z ktorego zawsze mozna bylo zwiać...

Jedyne co przyszlo mi na mysl to to, ze mozesz napisac ze asystowalas przy wyrobie kremow albo jakis farmaceutykow bo ja caly moj dzienniczek zapisalam wlasnie zdaniami "asystowanie przy blabla bla"

dzienniczek mam wlasnie przed sobą wiec juz pisze : podstawa skierowania pisze mi tam "praktyka zawodowa" liczba tyg czyli 4, podpis i pieczęć to iadomo .. tego zakladu gdzie robisz praktyki, i w "charakterze praktyki" mam napisane zawodowa.

Dziekuuuuuuje Ag_nes!!!!!! przepraszam, ze tak wypytuje ciagle i drecze i mecze jeszcze raz dzieki.
Tak apropo's: ile semestrow jest kosmetologia??
Stary 2006-02-26, 22:46   #459
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Spoko spoko ]
Mi sie teraz skonczyla egzaminem czyli na 3cim semestrze.
Stary 2006-02-26, 22:49   #460
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

ej lalunie, zapytam tutaj, na naszym wątku, o co chodzi z tymi znaczkami po boku, jakiesz 10, karma moce dotkniecia... 3 dni na wizaz nie zagladalam a tu takie braki wiecie o co chodzi
Stary 2006-02-27, 14:05   #461
kamilka
Zadomowienie

Ag nes ja mam dokładnie tak samo zapisane na 2 str
maripissa ja byłam w dela cosmetics na praktyce, narazie zrobiłąm 101h, a resztę zrobię w wakacje w sklepie zielarsko kosmetycznym.
a kosmetologia trwa 3 semestry
Stary 2006-02-27, 14:08   #462
kamilka
Zadomowienie

Ag nes a co do karmy:
na początek każdy dodtał 10pkt, i jak masz masz moc dotknięcia, to możesz np, mnie dotknąc i powiększyć lub pomniejszyć moją karmę- tzn, jak udzielę ci np jakiejś ważnej inform, to możesz mi podziękować \"dotykając mnie", jak chcesz to możesz też udzielić mi negatywa- odejmujesz mi punkty

a sprawdzić czy ktoś dał ci punkty możesz w swoim panelu- tak w skrucie
Stary 2006-02-27, 15:42   #463
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Cytat:
Napisane przez kamilka
to możesz mi podziękować \"dotykając mnie",
to sie teraz bedziemy dotykać
Stary 2006-02-27, 17:14   #464
Cytryna01
Rozeznanie

Dziewczynki wy chodzicie do MWSZ prawda? A czy jest tutaj też może ktoś z KWSPZ??? Bo chciałabym się cos więcej dowiedzieć również o tej 2 szkółce
Cytryna01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 17:53   #465
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

ptrzejzyj watek juz chyba bylo cos o tym.. to tylko 16 stron
Stary 2006-02-27, 21:40   #466
Maripossa
Zakorzenienie

Widze ze "karmy" teraz nie maznaczy tych punkcikow jakichs... A jak ja mam kogos niby "dotknac"?? z reszta...nie musie odpisywac, poczytam sobie gdzies
Stary 2006-02-27, 21:43   #467
kamilka
Zadomowienie

Ag nes bedzie wielkie macanie

a ty cytryna napewno coś znajdziesz na poprzednich stronach
Stary 2006-02-28, 14:40   #468
Cytryna01
Rozeznanie

Uff jakoś dałam rady i cosik tam znalazłam Mam jeszcze takie pytanko...czy na MWSZ są zajęcia w pracowni przez 3 lata?
praktyki szkoła je załatwia czy trzeba szukac samemu? Z tego co wiem to mogą być one na produkcji (np w aptece) oraz w salonie. Samemu się je wybiera, czy to na jakiejś innej zasadzie? Czy w systemie dziennym też ma się praktyki? A jeżeli tak to na jakiej zasadzie?
dziewczyny proszę o odpowiedź Jak możecie to równiez na pw
pozdrawiam!
Stary 2006-02-28, 14:47   #469
marta87
Raczkowanie

a moze studiuje ktoś kosmetologię w Łodzi?? ja nie wiem gdzie najlepiej iść,to juz w tym roku trzeba będzie wybrać, a opinii o tej szkole nie znalazłam...dzieki za odp
marta87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 18:13   #470
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Cytryna
zajecia na pracowni sa przez 3 lata tak mi sie wydaje
praktyki raczej zalatwiasz sobie sama, tak samo to wyglada w systemie dziennym jak i zaocznym. chociaz jezeli chodzi o produkcje to szkola moze zalatwic np w miraculum czy jak to sie tam pisze
trzeba zalatwic i produkcje i gabinetowe, jest okreslona liczba godzin ktore trzeba wyrobic
Stary 2006-02-28, 18:15   #471
Cytryna01
Rozeznanie

to w sumie dobrze się składa jak na razie to MWSZ wygrywa w moim rankingu i oże już niedługo się zobaczymy
Stary 2006-02-28, 18:28   #472
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

może hehe ja nie polecam MWSZ
Wogole gdybym miala sie cofnąc w czasie to bym wolala wydac kase na korepetycje i dobrze sie przygotowac na egzaminy i studiuowac na panstwowej uczelni... i tak by to taniej wyszlo niz czesne ktore place teraz.
Stary 2006-02-28, 21:31   #473
Maripossa
Zakorzenienie

Cytrynamy na 1 roku mamy zrobic praktyki produkcyjne...tzn. apteka i/lub zaklad produkcyjny. Gabinety (praktyka) jest raczej na 2roku. Wiekszosiom dziewczyn ode mnie z tego co wiem to szkola zalatwiala praktyki...
Wlasnie...co to do tego :dzis sie wkurzylam bo chyba jednak nie bede miec praktyk tam gdzie mialam miec (produkcja Avonu i Polleny), kolezanka tam dzwonila zeby sie umowic na jakas konkretna date, kobieta tym razem nie byla zbyt mila, powiedziala ze beda to dla nas platne prakt. (3zl./h mialybysmy dostac, ale to akurat nie jest zla wiadomosc ) i ze mamy tak ROBIC 10H DZIENNIE. Tzn. my bysmy chodzily 1-2 razy w tyg.. Pozniej babka jej powiedziala ze kazda z nas bedzie miala osobnego opiekuna, na kol. mowi, ze chcialybysmy jednego i czy tak nie mozna na co ona od razu ze NIE i ze tak naprawde to my tam wcale nie jestesmy potrzebne na co kolezanka powiedziala ze w takim razie dziekuje...Juz czuje jak bysmy byly tam wykozystywane ehhh....i chyba szkola nam bedzie musiala cos skombinowac, bo nie wiem czy jeszcze cos znajdziemy kicha.
Stary 2006-03-01, 20:58   #474
kamilka
Zadomowienie

maripossa ja już byłam w deli i jestem zadowolona , a z tego co wiem to praktyki jakie szkoła załatwia sią na jeszcze dłuuugie terminy już pozajmowane, boję się tylko co za rok bedzie, bo nikt do salonu nie chce przyjąć, a tego już szk noie załatwia...
wiecie może coś o salonach które przyjmują dziewczyny na praktyki?
Stary 2006-03-02, 16:25   #475
Cytryna01
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
może hehe ja nie polecam MWSZ
Wogole gdybym miala sie cofnąc w czasie to bym wolala wydac kase na korepetycje i dobrze sie przygotowac na egzaminy i studiuowac na panstwowej uczelni... i tak by to taniej wyszlo niz czesne ktore place teraz.
Ale ja juz sie nastawiłam a kosmetologie I wiem że to chce robic
W życiu niezdałabym rozszerzonej chemi na maturce. A na szkołach panstwowych u mnie w Kakowie niema nic ciekawego Takze jak juz wydaje te pieniążki to musze się dobrze zastanowić na którą szkołę
Stary 2006-03-02, 21:33   #476
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kamilka
maripossa ja już byłam w deli i jestem zadowolona , a z tego co wiem to praktyki jakie szkoła załatwia sią na jeszcze dłuuugie terminy już pozajmowane, boję się tylko co za rok bedzie, bo nikt do salonu nie chce przyjąć, a tego już szk noie załatwia...
wiecie może coś o salonach które przyjmują dziewczyny na praktyki?
Tak na poczatku to dzieki za pomoc dzis w sprawie tych wpisow w dzienniczku Co do praktyk gabinetowych to juz mam w sumie chyba zaklepane, ale ja mam u siebie w miejscowosci przed krakowem, a tez wlasnie z tego co wiem to w krakowie nie chca przyjmowac ehh... sama nie wiem co ja teraz znajde, jaki zaklad itd. skoro mowisz ze jest kupa ludzi na teraz... A nie wiesz moze (albo ktos inny) jak to jest z praktyka za granica?? Czy mozna zrobic ja w jakies firmie kosmet. za granica?? Zaliczyli by cos takiego?
Stary 2006-03-02, 21:43   #477
kamilka
Zadomowienie

maripossa kurcze, nie mam pojęcia, ale kiedyś wisiało na tablicy ogłoszenie o pkaktykach w zakladnie na cyprze, więc chyba ok,
a co do praktyk to w sumie nawet nie muszą być w krak, pytałam u mnie ale jakoś nie chcą. Muszę kiedyś zorganizować wycieczkę po zakładach u mnie z wyklepaną regółka...
Stary 2006-03-02, 21:47   #478
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Maripossa ? za granice sie wybierasz? ja sie zastanawialam nad praktyka w Niemczech bo ciotka powiedziala ze mi moze cos zalatwic. Mysle ze wszystko da sie zalatwic kwestia pogadania, Mnie odstraszyla.. hm granica językowa brrrrr
Stary 2006-03-04, 12:26   #479
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
Maripossa ? za granice sie wybierasz? ja sie zastanawialam nad praktyka w Niemczech bo ciotka powiedziala ze mi moze cos zalatwic. Mysle ze wszystko da sie zalatwic kwestia pogadania, Mnie odstraszyla.. hm granica językowa brrrrr
Nigdzie sie nie wybieram tzn. moze dojdzie do skutku wyjazd w wakacje do siostry(Francja) z moim Michalem, ale to by byly wakacje... Siostra cos tam mowila, ze jakbym chciala, to moga mi zalatwic praktyke w Lorealu, bo jakis ich znajomy tam pracuje. Tak tylko pytam, czy wogole tak mozna
Aha...-jestem niestrudzona z tym dzienniczkiem - kobieta wczoraj mi wypelnila ten dzienniczek, popodbijala itd, ale:
- pomylila sie z data (dzis to troche korektorem zamazalam i mam zamiar poprawic, chyba nie zauwaza tego? )
- nie wiedziala (ja tym bardziej...) co ma wpisac w rubryke Charakter praktyki (bo w rubryke Podstawa skierowania wpisala Praktyka zawodowa - tzn. tak jej powiedzialam)
- na tej karcie duzej pojedynczej w rubr.PROGRAM mozna wpisac: Realizowanie programu praktyki. ?
- no i: czy my MUSIMY cos wpisywac w to wolne miejsce na koncu dzienniczka, gdzie sa Uagi ogolne praktykanta o przeb. praktyk i Uwagi zakladow pracy??
Ale mecze kolejny raz przepraszam, ale nie chce popelnic jakiegos bledu zeby mnie pozniej z dziekanatu gonili Bog wie gdzie znow z tym dzienniczkiem zeby poprawiac (bo nawet nie raczyli wszystkiego wytlumaczyc i poinfirmowac o wszystkim...), lub co gorsza zeby mieli tego nie zaliczyc
Stary 2006-03-04, 12:42   #480
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Mariposso, teraz Ci nie pomoge bo nie siedze na swoim kompie i nie mam dzienniczka przed oczami ale...
jak oddasz jedna z pierwszych dzienniczek, to te baby beda mialy czas zeby go analizowac i szukac i czepiac sie szczegolow
u mnie na roku wiekszosc osob oddalo w wakacje albo we wrzesniu, i wszystcy hurtem pooddawali, szkola sie spieszyla zeby praktyki zaliczyc i nikt sie nikogo nie czepial, bylo wsjo ok. :p
Przeambitna jestes :p
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości