Pytanie o KOSMETOLOGIĘ - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-29, 18:31   #511
Maripossa
Zakorzenienie

Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Cytat:
Napisane przez smeagol
Hii Ag_nes - A ja tu żadnej zdrady nie upatruję Sam zresztą wpadam i TU.
Imagine - dzięki więc za odwiedziny
A co do nudy - fakt nikomu nic się tam nie chce pisać - a tylu ludziczków zna ten adres. Szkoda Sam przecież monopolu nie będę prowadził :P
No ale czasem czlowiek tez chce odpoczac od budy a nawet od ludzi z niej i dlatego malo ludzi jest na forum - tak mi sie wydaje...Bo o czym mamy gadac?? O wykladach, wykladowcach, przedmiotach itd...? O imprezach raz za czas ktos cos wspomni, o jakichs wyjazdac itp. i na tym koniec. Moim zdaniem to dobrze, ze nie siedzi tam 300 osob i pisze (za przeproszeniem) o d*** Marynie bo tylko chaos by byl i zadnych konkretow, a tak mamy wszystko "jak na dloni"
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 21:42   #512
Imagine
Magda

o wlasnie, masakra! Z chemii trzeba bedzie jakąś pracę napisać przed końcem semestru. Aguś czy Ty sobie wymyśliłaś temat sama, czy byłaś u Profesora po to? Bo ja w przyszłym tygodniu nie ide na chemi i farmakologie, a pasuje coś się za to zabrać.
Co do fora mwsz to np. ja trochę jestem tam na dystans, bo tam też wykładowcy zaglądają (np. nasz pan Kałuża od niemieckiego się przyznał i nawet sam założył jeden temat), więc nie można za bardzo popuszczać wodzy fantazji
Pozdrawiam Smeagol :x
Imagine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 22:36   #513
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Imaginko poszlam do Heńka po temat ale sie spieszyl i rzucil kilka hasel np alantoina, karnityna, jakis skladnik z kosmetykow, wąski temat opracowany ze wszystkich stron. No i se cos takiego wybrałam. On i tak nie pamieta co komu zadal, bo wogole tego nie zapisuje. Nas straszyl ze kto nie odda pracy to bedzie mial ocene obniżoną no i praca koniecznie na plytce albo mailem, coby mogł sobie sprawdzić ile jest w tej pracy internetu

Madzia też masz z Kałużą ?? ja mam z nim poziom w morde zaawansowany, jego tempo prowadzenia zajęć jest zabujcze
Dobra juz nic nie pisze, bo nie wiadomo kto czyta :P
Ag_nes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 21:42   #514
Imagine
Magda

Yeah z Dariuszem mam! Gość wymiata! Zawsze przysypiamy, nigdy nie robimy zadanych zadań (a potem improwizujemy). Te 1,5 h się dłużą kosmicznie...
ale swoją drogą jest słodki
Stary 2006-03-31, 15:34   #515
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

moze trzeba mu spida do herbatki dosypać bedziemy lecieć po 5 unitów na jednych zajęciach
Stary 2006-03-31, 17:41   #516
Maripossa
Zakorzenienie

A z kim na 2 roku macie ta chemie? bo wiem ze jakas tam jest, tylko zapomnialam jaka
My mamy napisac prace na technologie na maj...Ja mam z kolezanka o wodzie (taki wylosowalysmy) tzn. WSZYSTKO o wodzie: woda destylowana, woda do mycia, do iniekcji, woda wodociagowa, zrodlana itp... z deka nudy sie zapowiadaja ale z drugiej strony temat prosty Natomiast gosc wcale nie krzyczy jak dziewczyny zaczynaja z tylu gadac (a te zajecia mamy niestety wszyscy razem...), grozi ze je wywali, ze on na koniec roku im na zlosc zrobi, ze go popamietamy a im to lata i nawet jak sie wydziera to te trajdolą nie da sie wytrzymac, bo to tego gada i drze sie do mikrofonu (nie mowiac o kasłaniu...). Juz wczoraj nie poszlysmy na to, zeby w koncu odpoczac hehe

Aaaaaa!!! wlasnie!! zauwazylyscie ze w auli jest nowy projektor i mikrofon? normalnie chyba z miesiac trza bylo czekac zeby wymienili...jak nie dluzej
Stary 2006-03-31, 20:15   #517
Imagine
Magda

No nowe jest nowe, nawet kolory są! Gośc od chemii się nazywa Marona.
Aguś co do spida to masz rację, trzeba to przemyśleć. On niby ciągle coś robi, ale nie umie nakłonić nas do pracy. Jakoś takoś życia nie ma na niemieckim, stypa taka..
Stary 2006-04-01, 12:25   #518
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Imagine
No nowe jest nowe, nawet kolory są! Gośc od chemii się nazywa Marona.
Aguś co do spida to masz rację, trzeba to przemyśleć. On niby ciągle coś robi, ale nie umie nakłonić nas do pracy. Jakoś takoś życia nie ma na niemieckim, stypa taka..
Hmm...moja kolezanka z roku ma tak na nazwisko musze obadac czy aby to nie jakas rodzina
Stary 2006-04-01, 12:46   #519
Imagine
Magda

My mamy na roku koleżankę, której wujek to Prof od chemii biomedycznej :P Ale w sumie z tego korzyści nie miałyśmy
Stary 2006-04-01, 13:00   #520
kicia187
BAN stały

hej wam ja tez lubie kosmetyki i takie tam ******lki strasznie chcialabym pracowac jako kosmetyczka jednak moi rodzice nie chca zaakcetpwac tego ,poniewaz jakby nie patrzac zawod kosmetyczki jest malo platna praca to nie raz fryzjer lepiej zarabia(zawodowe wyksztalcenie) niz taka kosmetyczka po studiach ,niestety takie sa reali.W tym roku a dokladnie za miesiac zdaje mature..hehe mam nadzieje ze zdam .Chcialabym isc na zaoczne studia chcoiaz jeszcze nie wiem tak do konca ..raczej na kosmetologie nie pojde gdyby to byla bardziej platna praca to bym na pewno poszla..a tak:/ po przeczytaniu waszych wypowiedzi stwierdzam ze na prawde chyba lepiej jest zrobic studium kosmetyczne niz studia... . A moze orientujecie sie w dokladniejszych zarobkach kosmetyczki? ja podejrzewam ze powyzej tysiaca nie zarabiaja chyba ze w prywatnych gabinetach ..ja mieszkam w malym miescie Grudziadz..woj.kuj-pomorskie ,w ktorym panuje straszne bezrobocie ...wiec otworzenie takiego zakladu w moim miescie jest jednoznaczne z tzw.porażka piszcie co sadzicie na ten temat pozdrawiam was buzka
kicia187 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 13:10   #521
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kicia187
hej wam ja tez lubie kosmetyki i takie tam ******lki strasznie chcialabym pracowac jako kosmetyczka jednak moi rodzice nie chca zaakcetpwac tego ,poniewaz jakby nie patrzac zawod kosmetyczki jest malo platna praca to nie raz fryzjer lepiej zarabia(zawodowe wyksztalcenie) niz taka kosmetyczka po studiach ,niestety takie sa reali.W tym roku a dokladnie za miesiac zdaje mature..hehe mam nadzieje ze zdam .Chcialabym isc na zaoczne studia chcoiaz jeszcze nie wiem tak do konca ..raczej na kosmetologie nie pojde gdyby to byla bardziej platna praca to bym na pewno poszla..a tak:/ po przeczytaniu waszych wypowiedzi stwierdzam ze na prawde chyba lepiej jest zrobic studium kosmetyczne niz studia... . A moze orientujecie sie w dokladniejszych zarobkach kosmetyczki? ja podejrzewam ze powyzej tysiaca nie zarabiaja chyba ze w prywatnych gabinetach ..ja mieszkam w malym miescie Grudziadz..woj.kuj-pomorskie ,w ktorym panuje straszne bezrobocie ...wiec otworzenie takiego zakladu w moim miescie jest jednoznaczne z tzw.porażka piszcie co sadzicie na ten temat pozdrawiam was buzka
Hmm...to chyba nie znasz za bardzo NASZYCH REALIOW, skoro piszesz, ze ten zawod jest malo platny(no chyba ze to dla ciebie naprawde malo wziac ok.100zl. za jakis zabieg - choc wiem, ze nie codziennie sie takie robi)
U kosmetyczki tanie jest chyba tylko regulacja brwi czy henna...Na wszystko inne raczej trzeba miec kase. Kosmetyczki bardzo dobrze zarabiaja. Wie jak jest, bo na pracowni jak robimy jakis zabieg i jak pytamy naszej prof. ile cos takiego kosztuje w gabinecie, to wcale malych cen nie rzuca...
Poza tym, nawet jesli w Polsce placa wydaje ci sie mala, to zawsze mozna do Anglii wyjechac, tam kosmetyczka za godzine dostaje 40zl. (i to w takim srednim zakladzie) i nie ma problemow ze znalezieniem pracy, bo podobno nasze kosmetyczki sa tam bardzo cenione (jestesmy bardziej wyksztalcone niz tamtejsze kosmetyczki).
Moze przekonasz jakos rodzicow, ze to co chcesz robic to twoja sprawa i ze to ci sie podoba? no chyba ze masz na mysli jeszcze jakies inne studia.
pozdrawiam
Stary 2006-04-01, 13:17   #522
kicia187
BAN stały

chcialabym zrobic wyzsze studia ale nie koniecznie wtym kierunku jakas pedagogika czy cos ale wlasnie jak co to bym poszla na studium kosmetyczne albo jakis kurs kosmetyczny chcoaiz nie wiem jak jest z tymi kursami pewnie nic nie daja ,i pracodawcy nie beda ich brac pod uwage .Jesli chodzi o zalozenie zakladu w moim miescie calkowicie odpada ,malo ludzi widuje u kosmetyczki...aczkolwiek jak sobie pomysle jak fajnie by bylo pracowac w takim zakladzie gdzie pelno kosmetykow i malow...mmm cos cudownego .Do takiej pracy co dziennie szło by sie z przyjemnoscia.No u nas Fryzjeki zarabiaja ok 800zl. tyle co fryzjerki na dobra sprawe..niestety a do Angli...hmmm to raczej malo realne.. .Pozdrawiam.Piszcie dco wiecie dalej na temat zawodu kosmetyczki
kicia187 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 13:26   #523
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kicia187
chcialabym zrobic wyzsze studia ale nie koniecznie wtym kierunku jakas pedagogika czy cos ale wlasnie jak co to bym poszla na studium kosmetyczne albo jakis kurs kosmetyczny chcoaiz nie wiem jak jest z tymi kursami pewnie nic nie daja ,i pracodawcy nie beda ich brac pod uwage .Jesli chodzi o zalozenie zakladu w moim miescie calkowicie odpada ,malo ludzi widuje u kosmetyczki...aczkolwiek jak sobie pomysle jak fajnie by bylo pracowac w takim zakladzie gdzie pelno kosmetykow i malow...mmm cos cudownego .Do takiej pracy co dziennie szło by sie z przyjemnoscia.No u nas Fryzjeki zarabiaja ok 800zl. tyle co fryzjerki na dobra sprawe..niestety a do Angli...hmmm to raczej malo realne.. .Pozdrawiam.Piszcie dco wiecie dalej na temat zawodu kosmetyczki
Kursy wlasnie bardzo duzo daja! Im wiecej masz dyplomow itp. tym lepiej wypadniesz przed pracodawca, przed sama soba ! w szkole cie nie naucza np. makijazu permanentnego czy przedluzania paznokci (no chyba ze juz ucza...) z tego co wiem tez, to lepiej zrobic studium kosmetyczne jak chcesz byc wylacznie kosmetyczka. Tam maja wiecej praktyk niz na studiach na kosmetologii. Sama z mila checia poszlabym na jakis kurs juz teraz, ale niestety, ich ceny sa powalajace a juz za szkole slono place...
Z drugiej strony: nie musisz przeciez pracowac u siebie w miescie ja mieszkam na wsi, wiec jakbym tu chciala jakis zaklad otworzyc to kurde chyba by mnie smiechem zabili! dlatego jesli chodzi o prace, to wiadomo, ze raczej w wiekszych miejscowosciach.
Stary 2006-04-01, 16:23   #524
Imagine
Magda

Ja też nie planuję zakładu u siebie na wsi, ani nawet w tym małym mieście jakim jest Zakopane. Raczej planuję Kraków, no w każdym razie tam bym chciała. I tak jak Maripossa, mogę potwierdzić, że kosmetyczki nie zarabiają tak jak fryzjerki a juz napewni nie mniej! Nasze nauczycielki z pracowni wyjeżdżają na urlopy na Majorki itp., jeżdża naprawde fajnymi samochodami, ubierają się (przynajmniej pani Dymek) w drogich, eleganckich sklepach i naprawdę wyglądają jak kobiety sukcesu. I takie same wrażenie sprawiają na mnie osoby, które przyjeżdżają do nas robić pokazy swoich firm i zabiegów.
W Polsce nie ma ciekawych kierunków studiów. Wszystkie są stare i oklepane i tworzą nowe partie bezrobotnych. Co roku wychodzą tysiące marketingowców, pedagogów, europeistów itp. I puki co rynek kosmetyczny nie jest mega rozwinięty w Polsce ale rozwija się bardzo fajnie i myślę, że znajdzie się dla nas miejsce. Z tego, co wiem to w Europie chyba tylko w Polsce można mieć wyższe wykształcenie z kosmetologii i po Polki zgłaszają się pracodawcy z innych krajów.
Moi rodzice też byli przeciwni temu kierunkowi i dlatego moja siostra nie mogła pójść na kosmetologię (skończyła anglistyke i ma pensję nauczycielki, naprawdę marniejsza niz miałaby w zakładzie). Minęło kilka lat i rodzice dostrzegli jaki w Polsce jest bum na urodę. Powstają programy w tv, coraz więcej czasopizm itp. A to wszystko reklamuje nam nasz rynek pracy.
Ja mam nadzieję, że będę mogła pracować w swoim zawodzie, bo naprawdę byłoby to spełnieniem marzeń, żeby robić to, co się chce a nie to co ktoś chce, żebyśmy robiły.
Stary 2006-04-01, 17:52   #525
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Oj dziewczyny ja sie z wami nie zgodze
nie do końca.. akurat wiem jak funkcjonują zaklady u mnie na śląsku.. kilka lat temu mozna bylo na tym zarobic naprawde konkretną kase, ale tak naprawde coraz mniej jest tych bogatych ludzi co fundują sobie zabiegi za takie super ceny... A dobra fryzjerka jest w stanie napewno duzo wiecej zarobic niz kosmetyczka. Pozatym sam gabinet kosmetyczny sie nie utrzyma.. musi byc fryzjersko-kosmetyczny i to zazwyczaj fryzjerstwo sciąga wiecej kasy niz kosmetyka.
Oplaca sie robic kursy, byc szkoleniowcem, uczyc w tych wszystkich szkolach ktore rosną jak grzyby po deszczu i kształcą kosmnetyczki wizażystów itd.. Z tego jest super kasa.
Ja nie mysle o otwarciu gabinetu.. wogole jeszcze niewiem co bede robic, bede handlowcem, wiżażystką i kosmetologiem, wiec cos z tych 3 zawodów napewno wykombinuję.
Stary 2006-04-01, 17:59   #526
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Cytat:
Napisane przez Imagine
I tak jak Maripossa, mogę potwierdzić, że kosmetyczki nie zarabiają tak jak fryzjerki a juz napewni nie mniej! Nasze nauczycielki z pracowni wyjeżdżają na urlopy na Majorki itp., jeżdża naprawde fajnymi samochodami, ubierają się (przynajmniej pani Dymek) w drogich, eleganckich sklepach i naprawdę wyglądają jak kobiety sukcesu. I takie same wrażenie sprawiają na mnie osoby, które przyjeżdżają do nas robić pokazy swoich firm i zabiegów.
Zgadza sie Madziu, ale zauwaz że tymi super brykami nie jeżdzą normalne gabinetowe kosmetyczki, tylko szkoleniowcy, przedstawiciele firm, i nasze babeczki, ktore kase numer 1 ciągną za wykłady w naszej szkółce.

A teraz taki mały trik.. znam nauczycielke ktora uczy w takich rocznych i 2 letnich szkolach.. za godzine lekcyjną ma 25 zeta (bardzo malutko)... pracuje 3 razy w tygodniu po 5 godzin. Policzcie sobie. Oczywiscie co jakis czas przeprowadza dodatkowo platne szkolenia np na tipsy i gotóweczka sypie sie do kieszeni. Tyle sie zarabia w jednym z najtańszych studium.. ile wiec mozna zarobic na uczelni wyższej takiej jak MWSZ ?
Stary 2006-04-01, 18:20   #527
Imagine
Magda

napisałam długą odpowiedź i mi znikło :P Nie chce mi się tego na nowi pisać. Skrócę tylko, że moje słowa miały mi dodać otuchy, a Agusia mnie zgasiła
Dzisiaj w sumie żaden student (chyba, że ma rodzinny zawód i zapewniona przyszłość) nie może powiedzieć czy i jak będzie zarabiał. Ja jednak liczę, że nie będzie źle i widze siebie jako kobiete spełnioną zawodowo A co? Będę niezależna i zadowolona z pracy
Byleby móc pracować.
Nie chcę wyjeżdżac z Polski, ale nie wykluczam że kiedyś zamieszkam w Belgii.
Nie chcę zarabiać gorszy, ale jednocześnie nie chce pracować gdzieś, gdzie będę robiła coś czego nie lubię i czego nie chcę. Mam nadzieję, że jakiś tam przyszły mąż wesprze mnie i będę pracować dla przyjemności i bez rutyny.
W Polsce wykształcenie to już i tak za mało. Trzeba mieć pomysł na siebie.
Może piszę brednie, ale mam jakiś rozkojarzony mózg dzisiaj.
W każdym razie myślcie pozytywnie, bo co nam zostało :P
Stary 2006-04-01, 18:37   #528
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

no spoko jakby jeszcze ktos mial zbyt różowe mysli co do przyszlości to ja jestem chętna żeby to zmienić. Co sie bedziecie oszukiwać. No chyba ze wierzycie w lepsza przyszlosc i prezedenta Kaczynskiego...

Madzia a czemu Belgia ?
Stary 2006-04-01, 18:58   #529
Imagine
Magda

no haha bardziej wierzę w pana od niemieckiego niż w Kaczyńskiego :P Ale tak na serio, przed wyborami, gdy wizja Tuska była jeszcze możliwa, to ja byłam pełna wiary na lepsze jutro
Agusia co do Belgii, to amor stamtąd do mnie strzelał dziad jeden :/
A tak BTW to mam nadzieję, że Twoje praktyki sa spoko maroko! Fajnie Ci, będziesz miała odbębnione, a ja dopiero musze szukać. Teraz nie miałabym możliwości ich zrobienia, bo zajęcia mamy do późnych godzin (nie mówię, że zawsze tak pilnie na wszystko chodzę, ale czasami jednak trzeba) i czasu niet w tygodniu. Więc tylko zawalenie wakacji mi zostaje, albo podbicie :/
Stary 2006-04-12, 19:48   #530
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
Oj dziewczyny ja sie z wami nie zgodze
nie do końca.. akurat wiem jak funkcjonują zaklady u mnie na śląsku.. kilka lat temu mozna bylo na tym zarobic naprawde konkretną kase, ale tak naprawde coraz mniej jest tych bogatych ludzi co fundują sobie zabiegi za takie super ceny... A dobra fryzjerka jest w stanie napewno duzo wiecej zarobic niz kosmetyczka. Pozatym sam gabinet kosmetyczny sie nie utrzyma.. musi byc fryzjersko-kosmetyczny i to zazwyczaj fryzjerstwo sciąga wiecej kasy niz kosmetyka.
Oplaca sie robic kursy, byc szkoleniowcem, uczyc w tych wszystkich szkolach ktore rosną jak grzyby po deszczu i kształcą kosmnetyczki wizażystów itd.. Z tego jest super kasa.
Ja nie mysle o otwarciu gabinetu.. wogole jeszcze niewiem co bede robic, bede handlowcem, wiżażystką i kosmetologiem, wiec cos z tych 3 zawodów napewno wykombinuję.
Oj przesadzasz po czym mamy lepiej zarabiac? po medycynie? po prawie? moze i tak, ale raz ze do tych studiow trzeba miec NAPRAWDE KONKRETNE powolanie (nie mowie ze do naszego nie trzeba miec, bo oczywiscie trzeba) i grubsza kase niz my dajemy na MWSZ...Patrzac na nasza kochana Polske, to raczej nie widzialabym u siebie przyszlosci po jakims marketingu, resocjalizacji, socjologii czy pedagogice...Moja siostra prawie 2 lata temu skonczy studia mgr. na UJ na kier. zarzadzanie jakością i co?? Znalazla prace w tym tygodniu w...wydawnictwie Zielona Sowa jej praca prawie wogole (oprocz paru progr.komputerowych) nie dotyczy jej zawodu, ale co miala zrobic?? Siedziec kolejne miesiace na garnuszku rodzicow?
Ja tak wlasnie nie chce... nie chce konczyc prestizowych uczelni na super-modnych kierunkach, bo nie czuje zebym sie w tym znalazla w przyszlosci. Czuje ze kosmetologia to to co chce robic i kazdy dzien (no, prawie kazdy ) mnie w tym utwierdza. Zawsze -tak jak pisalam- mozna wyjechac za granice i dororbic na swoj gabinet, lub zostac tam jesli ktos chce.
To nie jest wcale takie glupie i zle jak by sie wydawalo to ani najgorszy ani jakis najlepszy zawod, ale z tego co obserwuje, to jeden z lepiej oplacalnych
Stary 2006-04-12, 22:36   #531
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Maripossa
wszystko fajnie pieknie, tylko wiesz nie nastawiaj sie odrazu ze po kosmetologi zaczniesz zbierac kokosy, prawda jest taka ze jest ogolnie ciezko, po kazdym kierunku, ale ja bym nie uwazala ze kosmetologia to sposob na kase. jak w kazdym zawodzie, jedni zarobią po tym wiecej inni mniej.. ja tego w zbyt rozowych barwach nie widze. Jestem raczej realistką. Nie pisze w tej chwili o Tobie- ale żal mi ludzi co sie napalają i mowią odrazu hop.

A teraz z innej beczki kto ma jakies ksiazki dotyczace naszego kierunku ? jakiekolwiek.. błagam musze napisac prace z farmakologi, ale nim wybiore temat musze wiedziec do jakich działów mam dojscie.
Tak wogole ja mam ksiazke do biochemi > bardzo sie przydala, az 2 razy do niej zajrzalam. Gdyby ktos cos chcial z biochemi to slusze pomocą..
Stary 2006-04-18, 11:14   #532
Imagine
Magda

moja książka do biochemii przydała się aż raz, sprzedałam ją na allegro. Tak samo do histologii (było się młodym i ambitnym), ale ta histologie to sprzedałam nawet z zyskiem lol (kupilam za 30 bodajże a sprzedalam za ponad 50 na allegro).
Teraz mam tylko tą fioletową książkę w grubej okładce, ale Ty Aguś pewnie ją masz i i tak na farmakologie to to nie bardzo.

A wogole to co u Was? Ważycie już poświąteczne 100 kilo? Bo ja tak.
Stary 2006-04-18, 14:19   #533
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Imagine
moja książka do biochemii przydała się aż raz, sprzedałam ją na allegro. Tak samo do histologii (było się młodym i ambitnym), ale ta histologie to sprzedałam nawet z zyskiem lol (kupilam za 30 bodajże a sprzedalam za ponad 50 na allegro).
Teraz mam tylko tą fioletową książkę w grubej okładce, ale Ty Aguś pewnie ją masz i i tak na farmakologie to to nie bardzo.

A wogole to co u Was? Ważycie już poświąteczne 100 kilo? Bo ja tak.
Taaa, chcialabym troche przytyc ale nic z tego...jadlam i jadlam i jadlam...i nic
Co do ksiazek to tez mam tylko ta co ty Barbary Peters...a do biochemii jak chcialam to w bibliotece mialam ta ogromna Harpera takze nic wiecej nie posiadam...
Stary 2006-04-18, 22:23   #534
Imagine
Magda

na mysl o naszen bibliotece -->
Stary 2006-04-19, 12:55   #535
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

hm Madzia ja nie mam zadnych ksiazek oprocz biochemi >> a do biochemi mam z krotkie wysklady z .. <PWN> i wcale one nie są takie krórkie bo mają 500 stron prawie.
Ksiazka jeszcze pachnie nowością Tak sie teraz zastanawiam ze bym to z checia sprzedala mam niby konto na allegro ale jeszcze nic nie wystawialam i tak nie halo ze mną w tych sprawach.
Stary 2006-04-19, 13:01   #536
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

A co do świątecznego obzarstwa ja sie odchudzam a te swieta to mi tylko udowodnily jak słabą mam silną wole.

Maripossa mam do sprzedania 4 kg z chęcią oddam
Stary 2006-04-19, 18:02   #537
Imagine
Magda

allegro to prosta sprawa, spytaj kogoś kogo masz pod ręką, żeby Ci pokazał co i jak (choć naprawdę sama do tego dojdziesz w 5 sekund) i możesz wystawić na allegro. Ja się tam pozbywam wszystkich książek, których nie potrzebuję i zawsze zchodzą. Tylko nie wiem, czy teraz jest taki czas, w ktorym ludzie szukają książek..? Bo ja sprzedawałam początkiem października, kiedy studenci zaczynają i przerażeni kupuja książki
Stary 2006-04-19, 19:15   #538
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Imagine
na mysl o naszen bibliotece -->
No cos ty!!!! chyba raz bylam w tej bibliotece, i chyba mnie tam wiecej nie zobacza w bibliotece u mnie mamy przynajmniej porzadna a tak apropo's biblioteki: musze sie do niej wybrac w ten weekend, bo prace mam do napisania z technologii trza bedzie cos popisac
Stary 2006-04-19, 19:21   #539
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
A co do świątecznego obzarstwa ja sie odchudzam a te swieta to mi tylko udowodnily jak słabą mam silną wole.

Maripossa mam do sprzedania 4 kg z chęcią oddam
Wiesz, juz wiele osob oferowalo mi sie ze mi pare kilo odda tak wlasnie z 5 by mi sie zdalo ,ale chyba za dobrze by bylo jak bysmy tak sobie tluszczyk mogli oddawac byle kiedy
Stary 2006-04-19, 21:18   #540
kamilka
Zadomowienie

tylko czy byśmy znaleźli chętnych na ten tłuszczyk...
kamilka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości