Pytanie o KOSMETOLOGIĘ - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-17, 17:14   #601
FirstLady
Rozeznanie

Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

3 lata to nie duzo, ja bym sie zdecydowala na szkole w poznaniu
FirstLady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 18:03   #602
tripka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez malina19
ja w tym roku juz zlozylam papiery na kosmetologie sdzienna w sosnowcu mam nadzieje ze sie dostane i dolacze do Waszego grona
ja też złożyłam tam papiery!i tez mam nadzieje,ze sie dostane...
tripka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 23:48   #603
deviLady
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kamilka
devi Lady obawiam sie że końcem sierpnia może być za późno... Studenci już teraz szukają mieszkań... co prawda trzeba zapłacić dodatkowo za wakacje( przetrzymanie) ale masz większe szanse na znalezienie lepszego tańszego i bliżej centrum
Dzieki Kamilka za info Jeszcze mam ok. tydzien czasu na szukanie i jak nic konkretnego nie upoluje to zostaje mi jeszcze wlasnie koncowka sierpnia i wrzesien. Oj, trzeba bedzie sie przylozyc, bo w akademiku chyba 1 roku by sie nie dalo przezyc - za duzo nowych twarzy i wrazen i z nauka byloby nieciekawie Jeszcze zostaje mi zbudowanie chatki pod mostem (darmowa kapiel w Wisle), ale to juz ewentualnosc
Stary 2006-06-18, 13:50   #604
FirstLady
Rozeznanie

a nie wiecie ile kosztuje czesne na kosmetologii w poznaniu? i slyszalyscie o czyms takim jak oddzial zamiejscowy? bo podobno poznanska kosmetologia ma cos takiego w poznaniu, ale mi sie to wydaje zbyt piekne by moglo byc prawdziwe...
FirstLady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 13:56   #605
agaton22
Przyczajenie

HEJKA DZIECZYNY, ja mam pytanko w kwestii studium kosmetyczne w Krakowie lub Katowicach .Generalnie bardzo bym chciala isc na kosmetologie z licencjatem ale niestety chemia mnie przeraza i zastanawiam sie nad studium i dlatego prosze was o rade jaiegos dobrego studium wtych wyzej podanych miastach .Słyszalam o akademie prenier i zaku ale niestety same negatywne opinie wiec moze któras z was chodzi ,chodzila czy zna kogos kto chodzil do dobrego studium w którym naprawde naucza zawodu a nie tylko wyciagna kase .Chcialabym pracowas w jakims salonie kosmetycznym a z tego co jedna dziwczyna sie wypowiadala na tym forum to jak byla na praktyce to jej powiedziano ze do salonu to tylko technik uslug kosmeycznych a nie licencjonowana kosmetyczka normalnie szok no ale moze faktycznie na tych studium wiecej ucza .dzieki wielkie z gory .buzka
agaton22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 14:21   #606
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

heeej Imagine, Maripossa, i reszta ??
jak tam sesja
mi chyba ten 4 semestr poki co idzie najlepiej ze wszystkich
chyba ze obleje Aromaterapie
piszcie co u Was

Imaginko dla Ciebie specjalny "posesyjny" cmok
lol
Ag_nes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 21:23   #607
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
heeej Imagine, Maripossa, i reszta ??
jak tam sesja
mi chyba ten 4 semestr poki co idzie najlepiej ze wszystkich
chyba ze obleje Aromaterapie
piszcie co u Was

Imaginko dla Ciebie specjalny "posesyjny" cmok
lol
Heeej!
Normalnie zdałam chemie na 4!!! ale wcale nie bylo latwo tzn. sciagnać było łatwo...gorzej z odpowiedzia podczas której gość wywlekał Bóg wie co, kazal wymyslac wzory itd...
Co najlepsze (hit sezonu!!): gosc sie z nami umawial na dzis na 8 (są 3 grupy na chemie:dzis, jutro i w środe)...patrze ostatnio na stronke naszej szkoly, a tam rozpiska egz.! i pisze, ze chemia w pon.jest od 14-20 wiec napisalam do naszej starosciny, zeby dryndnela do dziekanatu i sie upewnila...dzwonila i mowi ze jest tak jak bylo czyli na 8. Przychodze (przejzdzam zdenerwowana na 7:55!) i czekam sobie niecierpliwie na goscia z kolezankami...nie ma go...poszlo sie pare dziewczyn zapytac co jest grane i sie okazalo ze jest egz.o 14!! no sory!! ja musialam wstac o 6 zeby dojechac na 8 do budy! spalam jakies 4h bo sie uspic nie moglam hmm...Czekalam jak debil na ta 14! Poszlam w miedzyczasie na rozmowe kwal. i MAM PRACE!!
Pozniej siedzialam w Galerii chyba z 3h z kolezankami i cos tam jeszcze powtarzalysmy...
Do tego, co sie przed chwila dowiedzialam, gosc ostatnim 8 osobom powiedzial, ze bedzie ich pytal jutro, bo jemu sie spieszy i musi jechac! NO SZOK! duzo by pisac w tym temacie, ale jakos juz nie mam checi na to...
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 22:17   #608
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

No Maripossa dzieki temu ze jest takie zamieszanie, wiesz ze uczysz sie w MWSZ

A co za prace masz pochwal sie
Stary 2006-06-21, 18:43   #609
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
No Maripossa dzieki temu ze jest takie zamieszanie, wiesz ze uczysz sie w MWSZ

A co za prace masz pochwal sie
Ja dziekuje za takie egzaminowanie... niezwykle powazni ludzie...przepraszam bardzo, ale tym razem studenci wykazali wieksza powage i lepsze podejscie niz profesor i WLADZE uczelni
A co do pracy, to pracuje w hotelu Radisson w takim sklepiku z pamiatkami, prasa zagraniczna itp...
Stary 2006-06-22, 14:42   #610
kamilka
Zadomowienie

to nawet nie powiem że ja byłam w tej ósemce
ale sie wściekłam...
straciłam calutkie popołudnie, i jeszcze na drugi dzień tzeba było wstać zamiast sie uczyć na biochemię...
a wczoraj miała być poprawa dermat... i "ktoś" umyślał sobie żeby to przełożyć..., i też, zamiast siedzieć nad biochemią, to straciłam 3 godz... żeby sie PRZEJECHAĆ na uczelnie
kamilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 14:45   #611
deviLady
Raczkowanie

Wczoraj byłam się zapisać do waszej szkoły Muszę jeszcze tylko dowieść świadectwo maturalne i przejść rozmowę kwalifikacyjną z panią dziekan, bo jej wczoraj nie było Swoją drogą to ja już się czułam jak po rozmowie kwalifikacyjnej z tą panią z dziekanatu co mnie zapisywała Rozmowna aż za bardzo zaczęła nawijać o swoich znajomych po tym jak wyciągneła ode mnie gdzie spędzam wakacje Dużo by tu o niej pisać ale jeszcze mam do was pytanie: Pamiętacie może o co was pytali na tej rozmowie kwalifikacyjnej ??

Aha, Maripossa nie pytaj koleżanek o pokoj, bo mojej znajomej kolezanka szukają osoby do pokoju to moze sie zgłosze
Stary 2006-06-24, 11:37   #612
Maripossa
Zakorzenienie

Ojej!! Wspolczuje Kamilka!

Co do biochemii: JASNA MALPA!! TYLE GADANIA PRZEZ CALY ROK O JASIU JAKI TO NO GROZNY JEST, JAKICH TO ON OKROPNYCH EGZAMINOW NIE ROBI ITD...A TU TAKIE HALO!! Jak dla mnie egzamin byl prosty. Niektore pytania byly tak proste, ze az smieszne! Np.Gdzie wydzielane sa estrogeny co lepsze jedna mozliwosc to byly JĄDRA!! na 60 iles tam pytan strzelalam moze w 4-5... I kurde 4 mam!! ale sie kurde ciesze!! Cos sie gosc nie postaral z ta trudnoscia
Pytanioa byly wyswietlane w slajdach...dziewczyny z tylu mogly spoko sie porozumiewac i sciagac...moze ze 2 razy je upomnial, ale nic nie zrobil no wiec troche w szoku bylam po tym jakie legendy o nim krązyły po szkole hehe
Stary 2006-06-25, 17:41   #613
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Maripossa nie wierze
legendy jak legendy u nas to troche inaczej wygladalo wierz mi :| niue bylo mowy o wyswietlaniu pytan na slajdach :|
Ale Wam fajnie
Stary 2006-06-26, 10:34   #614
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag_nes
Maripossa nie wierze
legendy jak legendy u nas to troche inaczej wygladalo wierz mi :| niue bylo mowy o wyswietlaniu pytan na slajdach :|
Ale Wam fajnie
No nie wiem...co mu tak odbilo, ale wszyscy byli zszokowani, bo w 1 polroczu jak ktos glowa ruszyl to opieprzal i grozil, ze wywali z sali a i pytania nie byly latwe...A teraz?! Kurde wrecz banal... pytania nie tyle w slajdach co przez rzutnik wyswietlane,w sumie mnie tam roznicy nie robi czy mam swoja kartke czy czytam z rzutnika...

Teraz jeszcze zostaly surowce jutro i fizjologia jak juz surowce przejde to juz sie mniej bede martwic hehe...
A jak tam sesja u pozostalych??? Co jest???
Stary 2006-06-26, 10:55   #615
malina19
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tripka
ja też złożyłam tam papiery!i tez mam nadzieje,ze sie dostane...
no to pozostaje nam czekac teraz na wyniki z matur a pozniej czy dostalysmy, skladalas jeszcze na jakies kierunki
malina19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 10:57   #616
malina19
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agaton22
HEJKA DZIECZYNY, ja mam pytanko w kwestii studium kosmetyczne w Krakowie lub Katowicach .Generalnie bardzo bym chciala isc na kosmetologie z licencjatem ale niestety chemia mnie przeraza i zastanawiam sie nad studium i dlatego prosze was o rade jaiegos dobrego studium wtych wyzej podanych miastach .Słyszalam o akademie prenier i zaku ale niestety same negatywne opinie wiec moze któras z was chodzi ,chodzila czy zna kogos kto chodzil do dobrego studium w którym naprawde naucza zawodu a nie tylko wyciagna kase .Chcialabym pracowas w jakims salonie kosmetycznym a z tego co jedna dziwczyna sie wypowiadala na tym forum to jak byla na praktyce to jej powiedziano ze do salonu to tylko technik uslug kosmeycznych a nie licencjonowana kosmetyczka normalnie szok no ale moze faktycznie na tych studium wiecej ucza .dzieki wielkie z gory .buzka

to w takim razie gdzie mozna odbyc praktyki
Stary 2006-06-26, 11:04   #617
Justy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Maripossa
.Gdzie wydzielane sa estrogeny. co lepsze jedna mozliwosc to byly JĄDRA!!

jadra wydzielają estrogeny (małe ilości).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Estrogeny
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 21:32   #618
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Cytat:
Napisane przez Justy

Maripossa ! to zes sie nie do edukowala, a moze to byla podpucha Jaskiewiocza hę ??
Stary 2006-06-26, 22:57   #619
anastazja
Raczkowanie

ja studiuje odnowe biologiczna w olsztynie,jest tez kosmetologia stosowana
anastazja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 23:01   #620
anastazja
Raczkowanie

acha zapomnialam dodac ze 2 lata temu skladalam dokumenty do poznania do szkoły p.Goc ale mnie nie przyjeli(prawdopodobnie w momencie gdy skladalam papiery mieli juz zamkniety nabor o czym oczywiscie nikogo niepoinformowali) i tak zostalam na lodzie....poszlam do 2-letniego studium kosmetycznego,ktore skonczylam a teraz studiuje w olsztynie odnowe...
anastazja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 19:22   #621
kitka52
BAN stały

GG do kitka52

Powiedzcie mi dlaczego tak mało osób wybiera kosmetologię na studiach państwowych?Przecież nie trzeba płacić takiej wielkiej (przynajmniej jak dla mnie)kasy!Poziom też mi się wydaje podobny bo wielu profesorów uczy w jednej i drugiej szkole.Ja chcę się dostać na Akademię Medyczną w Poznaniu i czytając wasze posty nie wiem co myśleć bo jest tu bardzo mało osób z państwowych uczelni.czy jest tak źle?
kitka52 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 02:11   #622
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Justy

Hm, wiem o tym, ale mysle ze chodzilo mu raczej o jajniki... -->zart jesli ktos nie zrozumial...
Stary 2006-07-01, 02:13   #623
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kitka52
Powiedzcie mi dlaczego tak mało osób wybiera kosmetologię na studiach państwowych?Przecież nie trzeba płacić takiej wielkiej (przynajmniej jak dla mnie)kasy!Poziom też mi się wydaje podobny bo wielu profesorów uczy w jednej i drugiej szkole.Ja chcę się dostać na Akademię Medyczną w Poznaniu i czytając wasze posty nie wiem co myśleć bo jest tu bardzo mało osób z państwowych uczelni.czy jest tak źle?
Tam poprostu trzeba umiec perfekt chemie, bo inaczej cie nie przyjma jesli nie masz zdanej rozszezonej biologii i chemii...
Na niepanstwowe latwiej sie dostac i tyle... -->mysle ze tu jest pies zagrzebiony hehe
Stary 2006-07-01, 10:37   #624
kitka52
BAN stały

GG do kitka52

no moze i tak ale jesli nie umie sie z tym zawodzie dobrze chemii to chyba sie nic nie osiagnie bo jak tu na forum czytalam to ona jest tu bardzo potrzebna
Stary 2006-07-01, 12:08   #625
tripka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez malina19
no to pozostaje nam czekac teraz na wyniki z matur a pozniej czy dostalysmy, skladalas jeszcze na jakies kierunki
narazie składałam tylko tam,jak sie okaże ,że sie nie dostalam,to będę składać gdzie indziej-myslałam o dietetyce też na Akademii medycznej tam,albo poprostu studium kosmetyczne...a jak u ciebie?no tak teraz tylko czekac na wyniki matur..i szybciutko donieść je..
Stary 2006-07-01, 13:14   #626
malina19
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tripka
narazie składałam tylko tam,jak sie okaże ,że sie nie dostalam,to będę składać gdzie indziej-myslałam o dietetyce też na Akademii medycznej tam,albo poprostu studium kosmetyczne...a jak u ciebie?no tak teraz tylko czekac na wyniki matur..i szybciutko donieść je..
a wyniki beda lada dzien
skladalam jeszcze na magisterskie analityka medyczna, la etez myslalam o dietetyce jakos pozno robia rekrutacjie

jadnak najbardziej mi sie podoba kosmetologia zobaczymy co to bedzie
jak zanosialam papiery to bylam dopiero 116 na kosmetologii a ty
Stary 2006-07-01, 15:34   #627
tripka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez malina19
jak zanosialam papiery to bylam dopiero 116 na kosmetologii a ty
ja byłam 140...i tez najbardziej chciałabym tam się dostać,ale to dobrze właśnie,ze nabór na dietetyke zrobili tak później,nie trzeba płacić na marne wpisowego
Stary 2006-07-02, 13:44   #628
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kitka52
no moze i tak ale jesli nie umie sie z tym zawodzie dobrze chemii to chyba sie nic nie osiagnie bo jak tu na forum czytalam to ona jest tu bardzo potrzebna
Owszem, ale my mamy chemie typowo kosmetyczna (choc nie zawsze) a nie to co w LO czy na maturze... Ja nie lubie chemii, nie zdawalam jej na maturze, tylko sama biologie, ale jakos sobie z nia radze...Nie zrezygnowalam ze studiow z powodu jednej chemii A owszem, na panstwowych trzeba ja znac, bo tak jak napisalam: tam studia sa raczej nakierowane na farmacje a kosmetologia to tylko specjalizacja...
99% dziewczyn u nas w szkole po skonczeniu jej chca byc kosmetyczkami a nie przacowac przy wyrobie kosmetykow, stad chemia jest nam troche mniej potrzebna w takim wypadku (nie mowie ze NIE POTRZEBNA...).
Stary 2006-07-02, 14:11   #629
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

wlasnie sie tak zastanawiam czy czasem chemi kosmetycznej nie oblalam
tak czy siak >> to czego niby mialam sie nauczyc do egzaminu ni jak z kosmetyką nie bylo związane.
Stary 2006-07-02, 17:50   #630
kitka52
BAN stały

GG do kitka52

no i tak zaczynam dziko myslec czy te studia sa mi tak bardzo potrzebne.tylko w sumie z moja srednia w liceum jaka mam teraz (ok.4.5) chyba zmarnowalabym szanse zeby nie isc na studia.ja mysle zeby pracowac w swoim salonie albo jak nie wyjdzie to u kogos ale w salonie a nie przy wyrobie kosmetykow.to czy nie oplaca mi sie bardziej isc do studium kosmetycznego?ale to i tak jest platne prawda?ja z kasa cienko i dlatego mysle tylko o panstwowych szkolach.jest jakies dobre panstwowe studium kosmetyczne wpoznaniu?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości