Gorsza skóra na twarzy niż na innych partiach ciała. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-16, 11:29   #1
Ewelina369
Raczkowanie

Gorsza skóra na twarzy niż na innych partiach ciała.

Witam, chciałabym zapytać dla czego skóra twarzy jest w gorszym stanie (mimo pielęgnacji), niż na pozostałych partiach ciała.
Używam kosmetyków do pielęgnacji twarzy bez alkoholu:
-krem
-tonik
-żel
-maść na noc (Benzacne tylko na ślady po trądziku i na krosty)
-vizaxinium + tabletki drożdżowe
-maseczka 2 razy w tygodniu
-piling 2 razy w tygoniu

a moja skóra wygląda od 2 mies. mniejwięc jak u dziewczyny na tym zdjęciu (o pierwsze zdjęcie chodzi):
http://www.topsuplementy.com/wp-cont...-na-twarzy.png Jak to możliwie. Leczyłam się też kiedyś (2 lata temu) hormonalnie przez Dian35, ale efekt był 0.
Najlepszy jej stan był ok 3mies temu wyglądała skóra wtedy, jak na 3 zdj (jak u tej dziewczyny).

Już nie wiem co robić..., staram się zakamuflować trądzik makijażem ale to tylko "przykrywa" a wypustki nadal są i poza tym żaden makijaż nie wygląda na skórze o złym stanie.
Proszę o pomoc (żaden lekarz, dermatolog mi nie pomógł), może któraś z was miała podobny problem i sobie z nim poradziła?
Przy okazji jak w temacie może ktoś wytłumaczyć dla czego reszta ciała ma skórę w lepszym stanie? Wiem, że twarz jest cały czas na wierzchu, ale latem nogi, ręce też są odkryte.
Ewelina369 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 12:10   #2
tambourinist
Rozeznanie

Dot.: Gorsza skóra na twarzy niż na innych partiach ciała.

[wizaż usuwa negatywne, ale sprawiedliwe, recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-21 o 19:26
tambourinist jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 10:11   #3
Puszyslawa
Rozeznanie

Jakie to są kosmetyki? To mogą być drożdże lub te tabletki. Czytałam, że witamina B12 może nasilać trądzik.

Chyba chodzi o to, że skóra na twarzy (plecach, czasem dekolcie) jakoś tak bardziej się przetłuszcza, jest też cieńsza, może ma nieco inną strukturę. W sumie to nie wiem, dlaczego trądzik występuje akurat na twarzy. No ale na nogach i rękach sebum nam się raczej nie wydziela.
Puszyslawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 19:14   #4
Ewelina369
Raczkowanie

Tonik Soraya Evite
Żel i krem to też soraya vitamin cera tłusta i mieszana
Drożdże piłam gdzieś od lutego/marca do maja a drożdże w tabletkach biorę odkąd skończyłam picie tamtych. ;-)
Stary 2013-09-18, 09:24   #5
betty0502
Wtajemniczenie

GG do betty0502

Cytat:
Napisane przez Ewelina369 Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym zapytać dla czego skóra twarzy jest w gorszym stanie (mimo pielęgnacji), niż na pozostałych partiach ciała.
Używam kosmetyków do pielęgnacji twarzy bez alkoholu:
-krem
-tonik
-żel
-maść na noc (Benzacne tylko na ślady po trądziku i na krosty)
-vizaxinium + tabletki drożdżowe
-maseczka 2 razy w tygodniu
-piling 2 razy w tygoniu

a moja skóra wygląda od 2 mies. mniejwięc jak u dziewczyny na tym zdjęciu (o pierwsze zdjęcie chodzi):
http://www.topsuplementy.com/wp-cont...-na-twarzy.png Jak to możliwie. Leczyłam się też kiedyś (2 lata temu) hormonalnie przez Dian35, ale efekt był 0.
Najlepszy jej stan był ok 3mies temu wyglądała skóra wtedy, jak na 3 zdj (jak u tej dziewczyny).

Już nie wiem co robić..., staram się zakamuflować trądzik makijażem ale to tylko "przykrywa" a wypustki nadal są i poza tym żaden makijaż nie wygląda na skórze o złym stanie.
Proszę o pomoc (żaden lekarz, dermatolog mi nie pomógł), może któraś z was miała podobny problem i sobie z nim poradziła?
Przy okazji jak w temacie może ktoś wytłumaczyć dla czego reszta ciała ma skórę w lepszym stanie? Wiem, że twarz jest cały czas na wierzchu, ale latem nogi, ręce też są odkryte.

Być może Twój stan spowodowany jest zażywaniem hormonów, dwa lata po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych miałam duży problem z wypryskami, z którymi wręcz nie potrafiłam sobie poradzić... a uczucie swędzenia i dużych punktów, było niekomfortowe.... Cała twarz, dekolt, plecy, wszystko w białych, dużych, swędzących, wypryskach. Ponadto cera tłusta jakbym wysmarowała ją olejem, nadmierne wytwarzanie sebum było wręcz udręką. Zaczęłam szukać pomocy na wizażu, natknęłam się na wątki o olejowaniu twarzy i naturalnej pielęgnacji. Następnie przeglądałam oferty polecanych sklepów, pytałam, doradzałam się i wybrałam:
Mydło Aleppo z 40% zawartością oleju laurowego,
Hydrolat oczarowy,
Olej z pestek śliwek i jojoba,
zielona glinka

Stosowałam właśnie tych kosmetyków do pielęgnacji, na noc zamiast kremu nakładałam olej to z pestek śliwek, to jojoba. Po 2-ch miesiącach zauważyłam znaczną różnicę, a teraz zostałam już przy naturalnych mydełkach. Obecnie używam mydełek marsylskich, które dobrze dbają o skórę twarzy i ciała. Być może powinnaś zmienić coś w swojej pielęgnacji? Być może potrzebujesz czegoś innego niż tony nafaszerowanych chemią kosmetyków?

Ciężko ocenić mi Twój przypadek, mnie osobiście pomogły w/w produkty ale niekoniecznie mogą pomóc Tobie, choć myślę, że warto spróbować?
betty0502 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 10:37   #6
Puszyslawa
Rozeznanie

Te kosmetyki nie są aż tak złe, jak by się mogło wydawać. A makijaż? Nie wiem, czy to jest wina kosmetyków. Aczkolwiek ja używam czegoś bardziej w stylu koleżanki Betty. Tylko oczywiście mam jeszcze krem, zamiast hydrolatu domowy tonik, do oleju zawsze dokładam żel hialuronowy itd. Taka pielęgnacja służy mojej skórze i bałabym się ją zmienić, bo to zawsze źle się kończy. Chociaż wkrótce mam zamiar włączyć do niej retinoid. Mam nadzieję, że to ostatecznie pomoże. Może jednak wizyta u lekarza i badania? Dowiesz się czegoś przynajmniej.
Puszyslawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 17:47   #7
Ewelina369
Raczkowanie

Każdy lekarz/dermatolog spojrzy i coś przepisze - na tym się to kończy. :-(
Spróbuję poszukać sklepu z ziołami/kosmetykami naturalnymi itd. może to coś da.
Stary 2013-11-12, 16:16   #8
lilia8843
Raczkowanie

A jaki masz krem ? może to jego jest powód , może ma za dużo skład. zapychającyh, parabenów, barników przez co zaostrza sie twój stan skóry.
I jak długo stosujesz krem Benzacne?

Jeśli masz na samej twarzy szczególnie w okolicy żuchwy t najprawdopodobniej są to problemy spowodowane hormonami.
Ale może również z nieprawidłową pracą gruczołów.
lilia8843 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 18:42   #9
Ewelina369
Raczkowanie

Benzacne używam od... 5lat jak nie wiecej
Stary 2013-11-17, 18:58   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Jakie to są kosmetyki? To mogą być drożdże lub te tabletki. Czytałam, że witamina B12 może nasilać trądzik.

Chyba chodzi o to, że skóra na twarzy (plecach, czasem dekolcie) jakoś tak bardziej się przetłuszcza, jest też cieńsza, może ma nieco inną strukturę. W sumie to nie wiem, dlaczego trądzik występuje akurat na twarzy. No ale na nogach i rękach sebum nam się raczej nie wydziela.
Bo w tych miejscach jest najwiecej gruczołówj łojowych.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 17:16   #11
lilia8843
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ewelina369 Pokaż wiadomość
Benzacne używam od... 5lat jak nie wiecej

To bym zmieniła krem. Zdecydowanie za długo go stosujesz moim zdaniem. A skóra na takie kremy przyzwyczaja się, i kremy nie dają takich efektów jak na początku.
lilia8843 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości