Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-10-21, 18:58   #1081
ranka
Kici kici miau miau

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

tak wiem ze Bath & BW nie sa naturalne ale pachna tak fajnie ze juz mnie to nie obchodzi zreszta w peielegnacji naturalnej ja i tak celuje tylko na twarz

a tak w ogole to ciagle czekam na ten coslys - chyba juz z 1,5 tyg. zamawialam w Naturnice ale czekaja na dostawe i napisali ze wysylka ok. 22 pazdziernika
ranka jest offline  
Stary 2013-10-21, 19:00   #1082
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
edytowałam posta
a widzisz, tak się zapierałaś, że on na pewno nie dla ciebie, a ja wiedziałam, czym ci dogodzić

Ociupinkę nakładam tylko na policzki, bo moja strefa T świeci własnym blaskiem i muszę ją ciągle matowić
A testowałaś już moje próbki??
susabee jest offline  
Stary 2013-10-21, 19:08   #1083
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez susabee Pokaż wiadomość

Ociupinkę nakładam tylko na policzki, bo moja strefa T świeci własnym blaskiem i muszę ją ciągle matowić
A testowałaś już moje próbki??
ciekawe, jak ci będzie służył podkład organic wear.
będę testować w tym tygodniu, bo mam otwarte inne próbki, więc muszę je zużyć.
z posiadania cery tłustej jest duża korzyść - póżniej się starzeje

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2013-10-21, 19:20   #1084
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

tak, to moje masło to nierafinowane No i masz rację, gimnastyka wieczorna nie zaszkodzi
Takie masło z ziarnami kakaowce musi być super, też pachniało czekoladą?

fajne było, ale trochę kłopotliwe w używaniu.
roztapiałam je z innymi olejami, żeby móc wsmarować
niestety nie mam zdjęcia, to były jeszcze czasy przedwizazowe kupowałam na ecospa, więc możesz tam czasem zajrzeć jeśli Cię zaciekawiło (teraz nie mają).
Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
podoba mi się ten puder living nature...jakoś nie widziałam go wcześniej...musze sobie sprawić jakies porawiacze makijażu w ciągu dnia...do kompletu przyda się jakiś pędzel chowany np. ten z ecotools
polecam
nie skuś się przypadkiem na chowany z sephory - porażka prałam go chyba z pół godziny, bo farbował na czarno, apotem i tak zapleśniał, chociaż suszyłam tak jak wszystkie inne

a living nature nie ma jakiegoś kompaktu do matowienia, który nie błyszczy, nie świeci i nie połyskuje??
Stary 2013-10-21, 19:26   #1085
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
ciekawe, jak ci będzie służył podkład organic wear.
będę testować w tym tygodniu, bo mam otwarte inne próbki, więc muszę je zużyć.
z posiadania cery tłustej jest duża korzyść - póżniej się starzeje
Ja mam mieszaną
Organic Wear, zarówno podkład, jak i puder sypki (opakowanie z pędzlem) mam i używam; pasuje mi i go lubię, bo kryje to co trzeba, a wygląda bardzo naturalnie, ale wydaje mi się, że kolor mojego podkładu jest trochę jaśniejszy- a jaki numer ma ten, który mi przysłałaś?
susabee jest offline  
Stary 2013-10-21, 19:30   #1086
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Ja mam mieszaną
Organic Wear, zarówno podkład, jak i puder sypki (opakowanie z pędzlem) mam i używam; pasuje mi i go lubię, bo kryje to co trzeba, a wygląda bardzo naturalnie, ale wydaje mi się, że kolor mojego podkładu jest trochę jaśniejszy- a jaki numer ma ten, który mi przysłałaś?
to nie jest taki podkład fluid, ale brązująca emulsja nawilżająca, kolor fair to light z spf15

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2013-10-21, 19:34   #1087
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
to nie jest taki podkład fluid, ale brązująca emulsja nawilżająca, kolor fair to light z spf15
Kupowałaś go, podobnie jak ja, w TK Maxx-ie?

Edytowane przez susabee
Czas edycji: 2013-10-22 o 00:34
susabee jest offline  
Stary 2013-10-21, 19:40   #1088
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Kupowałaś go, podobnie jak ja ,w TK Maxx-ie?

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2013-10-21, 21:12   #1089
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
tak wiem ze Bath & BW nie sa naturalne ale pachna tak fajnie ze juz mnie to nie obchodzi zreszta w peielegnacji naturalnej ja i tak celuje tylko na twarz
Cytat:
wszyscy najemcy już są, więc musiałoby po prostu coś się zwolnić (czyli paść) albo ustawić się na tz wyspach

wszystkie żele / balsamy mają swoje odpowiedniki w ich perfumach a niestety żele/balsamy/ peelingi itp czy ich kosmetyki do makijażu nie nadają się na nasz wątek. składy tragiczne
Cytat:
To w takim razie szkoda zachodu...
A perfumy fajne jakieś i trwałe są??
Powinnam była zaznaczyć tą markę jako off top. Naszła mnie jednakże refleksja, że właściwie krk jest zawsze omijany, monopol na fajniejsze sklepy ma Wa-wa, potem jest Poznań i Wrocław, a Kraków na szarym końcu. Nawet w Katowicach i Łodzi jest lepszy asortyment sklepów. Smutne to, lecz prawdziwe i żałuję, że nie jest mi dane tak po prostu wejść do np River Island czy BBW z czystej ciekawości, obwąchać wszystko obmacać, porównać ceny, może znaleźć jakąś perełkę... I nie tylko jeśli chodzi o branżę kosmetyczną...

Cytat:
pisząc o stenders miałam na myśli ten w poznanskim browarze, sprzedawczyni faktycznie odmówiła mi zabrania próbki do domu, ale jakoś tak w ogole nie nalegałam, powiedziała nie wiec odpuściałam, pooglądałam składy i wyszłam; co przechodzę koło tego sklepu to jest w nim ta sama kobieta...teraz jak piszecie, że jednak fajne rzeczy mają to wybiorę się tam ponownie ze swoimi słoiczkami i zobaczymy jak zareaguje...
Cytat:
Ja też nabrałam ochoty na ten sklep- Korah...

Składy ciekawe, ale nie każde, nie wszystko jest takie super, te gratisowe mydełka to w połowie czysta chemia, ale przydadzą się, np umyć tym wannę można, albo zabrać w podróż lub komuś ofiarować, jako dodatek do upominku, jeśli oczywiście nie liczy się dla tej osoby skład. Trzeba mieć oczy dokoła głowy, bo oczywiście pani wmawiała jakie to naturalne 100%, ale przypominam, że odżywka glikol ma na końcu składu, nie dla ortodoksów. W każdym razie można coś fajnego tam znaleźć.
Korah jest offline  
Stary 2013-10-21, 21:22   #1090
Fryne
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 12

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

a living nature nie ma jakiegoś kompaktu do matowienia, który nie błyszczy, nie świeci i nie połyskuje??
cześć Kochana
to tak jakby sugerujesz, że ten Living Nature świeci i błyska? znaczy się taka Alva, cośmy to ją kiedyś oglądały, nie dla mieszanej cery, co?

Poszukałam w necie - jest ZAO (kusi) oraz jakiś Nivea

p.s. testuję teraz odżywkę Aubrey bez spłukiwania, tę Kalaguala -polubiłyśmy się

Edytowane przez Fryne
Czas edycji: 2013-10-21 o 21:29
Fryne jest offline  
Stary 2013-10-21, 21:43   #1091
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Powinnam była zaznaczyć tą markę jako off top. Naszła mnie jednakże refleksja, że właściwie krk jest zawsze omijany, monopol na fajniejsze sklepy ma Wa-wa, potem jest Poznań i Wrocław, a Kraków na szarym końcu. Nawet w Katowicach i Łodzi jest lepszy asortyment sklepów. Smutne to, lecz prawdziwe i żałuję, że nie jest mi dane tak po prostu wejść do np River Island czy BBW z czystej ciekawości, obwąchać wszystko obmacać, porównać ceny, może znaleźć jakąś perełkę... I nie tylko jeśli chodzi o branżę kosmetyczną...

Składy ciekawe, ale nie każde, nie wszystko jest takie super, te gratisowe mydełka to w połowie czysta chemia, ale przydadzą się, np umyć tym wannę można, albo zabrać w podróż lub komuś ofiarować, jako dodatek do upominku, jeśli oczywiście nie liczy się dla tej osoby skład. Trzeba mieć oczy dokoła głowy, bo oczywiście pani wmawiała jakie to naturalne 100%, ale przypominam, że odżywka glikol ma na końcu składu, nie dla ortodoksów. W każdym razie można coś fajnego tam znaleźć.
Mnie osobiście najbardziej brakuje w Krakowie sklepu Phenome (zwłaszcza ich megapromocji , nieosiągalnych w sklepie internetowym; choć trzeba przyznać, że zrobili duży postęp ), natomiast słyszałam, że w Wa-wie, chyba w ZT jest strasznie wypasiony Douglas, gdzie dostępne są m.in. kosmetyki Vegetable Garden, których nie można kupić nawet w ich sklepie internetowym mającym siedzibę w Niemczech, skąd przychodzą paczki...

Edytowane przez susabee
Czas edycji: 2013-10-21 o 22:11
susabee jest offline  
Stary 2013-10-21, 22:02   #1092
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Mnie najbardziej w Krakowie brakuje sklepu Phenome (zwłaszcza ich megapromocji , nieosiągalnych w sklepie internetowym; choć trzeba przyznać, że zrobili duży postęp ), natomiast słyszałam, że w Wa-wie, chyba w ZT jest strasznie wypasiony Douglas, gdzie dostępne są m.in. kosmetyki Vegetable Garden, których nie można kupić nawet w ich sklepie internetowym mającym siedzibę w Niemczech, skąd przychodzą paczki...
O to też mi się rozchodzi Wchodzisz, po coś, bo slyszałaś, że w tej sieci to dostaniesz, po czym wychodzisz z niczym i tak jest z każdą sieciówką od rossmanna po sephory, sklepy butowe, ciuchowe i agd. Wiesz co mam na myśli Już nie wspomnę, że niektórych sklepów w ogóle nie ma, to nawet jak są to świecą niestety najczęściej tylko tym, co się nie sprzedaje w Wa-wie czy Wrocku. Tylko dlaczego Krk

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-10-21 o 22:03
Korah jest offline  
Stary 2013-10-21, 22:32   #1093
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
O to też mi się rozchodzi Wchodzisz, po coś, bo slyszałaś, że w tej sieci to dostaniesz, po czym wychodzisz z niczym i tak jest z każdą sieciówką od rossmanna po sephory, sklepy butowe, ciuchowe i agd. Wiesz co mam na myśli Już nie wspomnę, że niektórych sklepów w ogóle nie ma, to nawet jak są to świecą niestety najczęściej tylko tym, co się nie sprzedaje w Wa-wie czy Wrocku. Tylko dlaczego Krk

Ale tych galerii to jest trochę, a w każdej to samo, aż do znudzenia, a powstanie jeszcze niedługo, oprócz tej wspomnianej przez Was bronowickiej-Serenada
susabee jest offline  
Stary 2013-10-21, 22:39   #1094
Rayne
Wtajemniczenie

Niespodzianka serumowa
Plus drobne zakupy szamponowe za namową Anuli - faktycznie, test olejowy szampon do włosów normalnych zdał pierwsza klasa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-10-21 13.59.24.jpg (116,4 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013-10-21 14.01.52.jpg (93,8 KB, 31 załadowań)
Stary 2013-10-21, 22:42   #1095
promolcia
Zadomowienie

Cytat:
Light czy medium? Na zdjęciach wszystkie 4 odcienie wyglądają podobnie; ciekawe, czy ma drobinki, bo rozświetlacz w postaci fluidu raczej nie ma- jest lekko perłowy , chociaż jak go miałam na twarzy, to w słońcu wydawało mi się, że coś się błyszczy
Beeets, a Ty wypatrzyłaś w nim jakieś drobinki??
jeśli już bym się zdecydowała to na najjaśniejszy odcień bo jestem bardzo blada, chociaż wiem, że one różowawe podtony mają, a ja jestem zółtawa...LN ma tylko pudry rozświetlające, ale one i tak najpierw pochłoną sebum potem dopiero rozświetlą więc w sumie jak dla mnie nadają się do poprawek w ciągu dnia

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Padłam i nie wstanę.
Zrobiłaś bardzo dobrze. Mój portfel nie zniósł by tego.
Po cichutku liczę na próbeczkę tego żelu.

Z tego co pamiętam to chyba nie masz problemu z błyszczeniem?
próbeczki dzisiaj wysłane
mam duży problem z błyszczeniem, 4 pudry sypkie w użyciu...ale wiesz...w kompakcie żadnego

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
cześć Kochana
to tak jakby sugerujesz, że ten Living Nature świeci i błyska? znaczy się taka Alva, cośmy to ją kiedyś oglądały, nie dla mieszanej cery, co?

p.s. testuję teraz odżywkę Aubrey bez spłukiwania, tę Kalaguala -polubiłyśmy się
też ją bardzo lubię

słychać coś o vipach w sephorze?... bo nie mogę przestać myśleć o tej szczotce do twarzy...
w międzyczasie na pocieszenie kupiłam gąbke konjak ale to zabawka podobna do gąbeczek calipso...no dobra trochę lepiej leży w dłoni i oczywiście jest droższa ale efekt wypolerowanej twarzy porównywalny więc ogólnie nie warto przepłacać
promolcia jest offline  
Stary 2013-10-21, 22:49   #1096
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Niespodzianka serumowa
Plus drobne zakupy szamponowe za namową Anuli - faktycznie, test olejowy szampon do włosów normalnych zdał pierwsza klasa
przelew doszedł?

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

Cytat:
jeśli już bym się zdecydowała to na najjaśniejszy odcień bo jestem bardzo blada, chociaż wiem, że one różowawe podtony mają, a ja jestem zółtawa...LN ma tylko pudry rozświetlające, ale one i tak najpierw pochłoną sebum potem dopiero rozświetlą więc w sumie jak dla mnie nadają się do poprawek w ciągu dnia

mam duży problem z błyszczeniem, 4 pudry sypkie w użyciu...ale wiesz...w kompakcie żadnego

też ją bardzo lubię

słychać coś o vipach w sephorze?... bo nie mogę przestać myśleć o tej szczotce do twarzy...
w międzyczasie na pocieszenie kupiłam gąbke konjak ale to zabawka podobna do gąbeczek calipso...no dobra trochę lepiej leży w dłoni i oczywiście jest droższa ale efekt wypolerowanej twarzy porównywalny więc ogólnie nie warto przepłacać
Który najlepiej radzi sobie z tym problemem
susabee jest offline  
Stary 2013-10-21, 22:49   #1097
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
przelew doszedł?
Wszystko ok
Twoje jutro wyślę
Stary 2013-10-21, 22:51   #1098
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
Wszystko ok
Twoje jutro wyślę
Wielkie dzięki
susabee jest offline  
Stary 2013-10-21, 22:53   #1099
promolcia
Zadomowienie

Cytat:
Niespodzianka serumowa
piękne zakupy
daj znać za jakiś czas jak się szampony sprawują
zakupiłaś olej neem? ciekawa jestem Twoich wrażeń zapachowych... bo u mnie powodował
promolcia jest offline  
Stary 2013-10-21, 22:56   #1100
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
piękne zakupy
daj znać za jakiś czas jak się szampony sprawują
zakupiłaś olej neem? ciekawa jestem Twoich wrażeń zapachowych... bo u mnie powodował
To tylko próbka Na razie obwąchałam wstępnie, nie odrzuca mnie, zobaczymy... w sumie po nieoczyszczonym arganowym, który dla mnie śmierdział niczym wiejska łąka z dużą ilością placków (i nie, nie mam na myśli ziemniaczanych ) to chyba już każdy zapach przeżyję
Stary 2013-10-21, 23:00   #1101
mlodziudka85
Zadomowienie

Cytat:

też ją bardzo lubię

Używasz bibułek matujących? U mnie to najlepiej się sprawdziło. Potem nawet nie pudruje twarzy.

W sepchorze do 13 było -20% na wszystko....
Zawsze w okolicy Świąt - po Świętach też się coś trafia. Masz u nich kartę Black? Powinnaś dostać info o promocji.
mlodziudka85 jest offline  
Stary 2013-10-21, 23:23   #1102
ranka
Kici kici miau miau

Korah ja mysle ze w Trojmiescie jest gorzej niz w Krakowie.. Jesli o to chodzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ranka jest offline  
Stary 2013-10-21, 23:41   #1103
susabee
Wtajemniczenie

Cytat:
To tylko próbka Na razie obwąchałam wstępnie, nie odrzuca mnie, zobaczymy... w sumie po nieoczyszczonym arganowym, który dla mnie śmierdział niczym wiejska łąka z dużą ilością placków (i nie, nie mam na myśli ziemniaczanych ) to chyba już każdy zapach przeżyję
A propos tego zapachu oleju arganowego- czy pamiętacie może, jak kiedyś Iza Miko rzuciła tekstem, że smaruje sobie twarz olejkiem wyizolowanym z kupy bodajże osiołka i miała na myśli właśnie olej arganowy Chodziło chyba o to, że te zwierzęta dokonują jakby "wstępnej obróbki" orzechów arganowca w swoim przewodzie pokarmowym, a dopiero później następuje tłoczenie oleju Myślałam wtedy, że ktoś coś pokręcił i teraz przypomniałam sobie o tym w kontekście wspomnianego zapachu;-czy wiecie może o co tu chodzi...
susabee jest offline  
Stary 2013-10-21, 23:48   #1104
isia_de
Raczkowanie

Dziękuję za odpowiedź i sugestie
A mogłabym prośić, żebyście wypowiedziały się na temat masła shea? Grzebie w internecie, czytam o nim i czytam, chyba najbardziej mnie kusi... ale czytałam dwie czy trzy opinie, że może zapychać... Jakie są Wasze doświadczenia?/wiedza na ten temat?
isia_de jest offline  
Stary 2013-10-22, 00:10   #1105
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:

Ale tych galerii to jest trochę, a w każdej to samo, aż do znudzenia, a powstanie jeszcze niedługo, oprócz tej wspomnianej przez Was bronowickiej-Serenada
A to Ci dopiero, tylko jak tu się cieszyć

Cytat:
Niespodzianka serumowa

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Korah ja mysle ze w Trojmiescie jest gorzej niz w Krakowie.. Jesli o to chodzi
Spodziewałam się tej informacji Mam nadzieję, że się jeszcze pozmienia, czytałam ostatnio, że Wa-wa się rozbudowuje, firmy przenoszą tam swoje siedziby, bo to najdogodniejsza lokalizacja i rynek, tymczasem inne miasta na tym cierpią, natomiast w innych krajach Europy tak nie jest, w każdym większym mieście są ważne główne instytucje, banki i przedsiębiorstwa, a nie wszystko w jednym.

Cytat:
Napisane przez isia_de Pokaż wiadomość
A mogłabym prośić, żebyście wypowiedziały się na temat masła shea? Grzebie w internecie, czytam o nim i czytam, chyba najbardziej mnie kusi... ale czytałam dwie czy trzy opinie, że może zapychać... Jakie są Wasze doświadczenia?/wiedza na ten temat?
Jak każdy olej, może zapychać. Ja lubię shea za szerokie spectrum działania, bo nie tylko natłuszcza, ale i pięknie nawilża, wygładza, odżywia, koi, nawet na włosy tak działa, ale na twarz rzadko nakładam, bo zapchałby mnie.
Korah jest offline  
Stary 2013-10-22, 00:49   #1106
susabee
Wtajemniczenie

Czy któraś z Was robiła sobie może kiedykolwiek (sama lub w salonie) japoński manicure lub widziała taki u kogoś na żywo i mogłaby podzielić się wrażeniami Ponoć jest to jedna z najbardziej naturalnych metod pielęgnacji paznokci, zwłaszcza osłabionych i kruchych, łatwa do samodzielnego wykonania w domu, ale trzeba posiadać specjalny zestaw do tego celu ; starcza na ok. 2 tyg. i pięknie wygląda, ale ja widziałam to tylko na zdjęciach i chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej, a przede wszystkim, czy warto

Edytowane przez susabee
Czas edycji: 2013-10-22 o 01:43
susabee jest offline  
Stary 2013-10-22, 00:49   #1107
milka-pilka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

fajne było, ale trochę kłopotliwe w używaniu.
roztapiałam je z innymi olejami, żeby móc wsmarować
niestety nie mam zdjęcia, to były jeszcze czasy przedwizazowe kupowałam na ecospa, więc możesz tam czasem zajrzeć jeśli Cię zaciekawiło (teraz nie mają).
dziękuję będę zaglądać do ecospa

Cytat:
Mnie osobiście najbardziej brakuje w Krakowie sklepu Phenome (zwłaszcza ich megapromocji , nieosiągalnych w sklepie internetowym; choć trzeba przyznać, że zrobili duży postęp ), natomiast słyszałam, że w Wa-wie, chyba w ZT jest strasznie wypasiony Douglas, gdzie dostępne są m.in. kosmetyki Vegetable Garden, których nie można kupić nawet w ich sklepie internetowym mającym siedzibę w Niemczech, skąd przychodzą paczki...
Muszę sprawdzić przy okazji czy są te kosmetyki i jakie mają ceny. Najbardziej wypasiony Douglas to jest chyba w CH Arkadia.

Cytat:
Napisane przez isia_de Pokaż wiadomość
Ja używam i lubię, ale nie używam na twarz tylko smaruję nim ciało. Jeśli ktoś ma suchą cerę to może masło shea na twarz będzie dobrym rozwiązaniem. Ja użyłam kilka razy na noc (na twarz), ale do użytku codziennego jest dla mnie zbyt treściwe na skórę twarzy.

Cytat:
Spodziewałam się tej informacji Mam nadzieję, że się jeszcze pozmienia, czytałam ostatnio, że Wa-wa się rozbudowuje, firmy przenoszą tam swoje siedziby, bo to najdogodniejsza lokalizacja i rynek, tymczasem inne miasta na tym cierpią, natomiast w innych krajach Europy tak nie jest, w każdym większym mieście są ważne główne instytucje, banki i przedsiębiorstwa, a nie wszystko w jednym.
Może i firmy się przenoszą, ale to akurat mieszkańcom miasta tak bardzo nie służy, bo władze Wawy dbają tylko o interesy dużych firm. Nie ma porządnych ścieżek rowerowych, jest wieczny problem z poruszaniem się po mieście (uprzywilejowane są samochody), w wielu miejscach nie ma możliwości, by osoba na wózku lub matka z dzieckiem przedostała się na druga str. ulicy, są problemy z kawiarniami (stolikami na zewnątrz). Generalnie dla korporacyjnego biznesu jest ok, ale dla małych przedsiębiorstw i mieszkańców gorzej. Tak samo dla kultury. wszędzie tylko banki, apteki i centra handlowe.
milka-pilka jest offline  
Stary 2013-10-22, 07:54   #1108
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
w CH Arkadia jest największy Douglas tz House of Beauty.
Byłam tam jakiś czas temu i były m.in. Vegetable Garden, Madara, this Works, Une make up, dr hauschka. A teraz to nie wiem, jak jest. Choć ceny były bardzo wysokie (np. this works kremy były ok. 300 zł), więc średnio się opłacały tam zakupy, nawet na nocy zakupów z -20%

w Arkadii też jest wyspa z produktami Maroko
http://marokosklep.com/index.html?kat=0

korah, to ludzie dyktują, jakie sklepy są na rynku w danym mieście.
był the body shop i padł. były małe eko sklepiki w galeriach i padły. do Wawy jest tak blisko, że dla wielu to żadnej problem skoczyć na zakupy, tym bardziej, że wiele osób często ma wyjazdy służbowe do Wawy

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2013-10-22 o 08:46
beeets jest offline  
Stary 2013-10-22, 08:27   #1109
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Oj z roku już minął jak ja widziałam ostatnią mega promocję w Phenome Teraz to ino -20% a i permanentne braki w asortymencie
A myydełka to na stałe wycofali...
Cytat:

znalazłam Ci szczotkę soniczną w dobrej cenie: KLIK... no a w każdym razie lepszej

Cytat:
Twoje jutro wyślę

a my się umawiamy, co???

Cytat:
Czy któraś z Was robiła sobie może kiedykolwiek (sama lub w salonie) japoński manicure lub widziała taki u kogoś na żywo i mogłaby podzielić się wrażeniami Ponoć jest to jedna z najbardziej naturalnych metod pielęgnacji paznokci, zwłaszcza osłabionych i kruchych, łatwa do samodzielnego wykonania w domu, ale trzeba posiadać specjalny zestaw do tego celu ; starcza na ok. 2 tyg. i pięknie wygląda, ale ja widziałam to tylko na zdjęciach i chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej, a przede wszystkim, czy warto
ja robiłam japoński... zawsze robię latem (i kiedy tylko jestem w Gd. bo tam urzęduje moja manikiurzystka
Wg mnie warto - zwłaszcza w cenie gdańskiej

mhm0808 jest offline  
Stary 2013-10-22, 08:48   #1110
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
cześć Kochana

ja na żywo nie widziałam, wywnioskowałam z rozmowy dziewczyn, że ich pudry są doprawiane nabłyszczaczami.
mi w sumie hauschka bardzo służy, ale jest taki wydajny, że juz mi się znudził, a jeszcze z rok będę go miała
Cytat:
Niespodzianka serumowa

cieszę się, że wstępne testy szampon zdał oby tak dalej
daj znać jak użyjesz oleju neem - ja też miałam od nich i niestety nie byłam w stanie znieść smrodu, wymiotowałam po jego zapachu

mam arkadię 10 min spacerkiem od firmy - przestańcie, bo się wybiorę po pracy.... a nie jest to wskazane!

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-10-22 o 08:51
anula_ga jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
burt's bees, kosmetyki ekologiczne, kosmetyki naturalne, naturalne, pielęgnacja naturalna, pszczeli, zbiory kosmetyczne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości