Czy to możliwe, że obtarcia od okularów mogą powodować trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-23, 22:42   #1
martimo
Przyczajenie

Czy to możliwe, że odciski od okularów mogą powodować trądzik?

Noszę okulary od 4 roku życia. Od 16 roku zmagam się z trądzikiem. Dziś mam 24 lata i nadal wyskakują mi pryszcze. Oczywiście nie w takiej sile, jak w okresie dojrzewania. 3-4 pryszcze na twarzy w ciągu tygodnia to norma Mam cerę tłustą. Dziś przejrzałam się w lustrze i ujrzałam zaczerwienienia na skórze w miejscu, gdzie są noski od okularów. Nie wiem, czy to tylko zaczerwienienie, czy już stan zapalny. Noski wymieniam regularnie co 2 miesiące. Ostatnio kilka dni temu. Zaczerwienienie jednak mam chyba od zawsze, ale dopiero dziś zwróciłam na to uwagę. Boże, jeśli pomyślę o tym co przeszłam przez trądzik i że te wszystkie moje cierpienia mogą być spowodowane przez głupie okulary, to wariuję. Niestety okulary muszę nosić cały dzień, bo mam dość poważną wadę wzroku. Proszę doradźcie mi coś. Oprawki zmieniałam 2 lata temu, noski wymieniam co 2 miesiące, a te zaczerwienia jak były tak są. Może oprawki bez nosków byłyby rozwiązaniem, ale to wydatek 300 zł, a tez nie wiadomo, czy pomoże. Jestem w kropce i proszę o rady.

Edytowane przez martimo
Czas edycji: 2015-05-02 o 12:09
martimo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 00:31   #2
tambourinist
Rozeznanie

Dot.: Czy to możliwe, że obtarcia od okularów mogą powodować trądzik?

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-22 o 09:19
tambourinist jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 12:22   #3
Puszyslawa
Rozeznanie

Ja mam trądzik ogólnie na całej twarzy, chociaż często wyskakują mi niewielkie wypryski właśnie tam, gdzie opierają się noski, lub gdzie ramki dotykają twarzy. Myję oprawki przynajmniej raz dziennie, a często przy każdym myciu twarzy, od jakiegoś czasu noszę też szkła kontaktowe (są dla mnie wygodniejsze). Okulary bez nosków i tak opierają się na nosie, więc chyba nie robi to żadnej różnicy.
Puszyslawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 12:50   #4
martimo
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
to znaczy pryszcze masz tylko pod noskami? nieprawdopodobne. a nawet jeśli tak, to możesz je przecież czymś dezynfekować, niekoniecznie wymieniać.
Najwięcej mam pod nosem, pod noskami tylko zaczerwienienia. Na noc nakładam SUDOCREM na to, a czasami skórę jak i noski dezynfekuję spirytusem salicylowym.
Puszyslawa - a masz odciski od nosków? Ja tak sobie myślę, że te odciski mogą powodować stan zapalny, a każdy stan zapalny może być ogniskiem, od którego bierze się trądzik.
martimo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 08:36   #5
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez martimo Pokaż wiadomość
Puszyslawa - a masz odciski od nosków? Ja tak sobie myślę, że te odciski mogą powodować stan zapalny, a każdy stan zapalny może być ogniskiem, od którego bierze się trądzik.
Dawniej czasem, a nawet dość często miewałam, ale teraz chyba już nie. Nie pamiętam, kiedy ostatnio je zauważyłam. Chyba to kwestia okularów, te mam dość wygodne, no noszę je tylko wieczorami i wtedy, kiedy spędzam cały dzień w domu.
Puszyslawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 18:08   #6
kasiek87
Kokon pro

Cytat:
Napisane przez martimo Pokaż wiadomość
Najwięcej mam pod nosem, pod noskami tylko zaczerwienienia. Na noc nakładam SUDOCREM na to, a czasami skórę jak i noski dezynfekuję spirytusem salicylowym.

sudocrem zapychacz straszny parafina na 2 miejscu w skladzie, a spirytus wysusza, jak robisz to codzien to moglas chemicznie delikatnie poparzyc skore i dlatego jest ciagle czerwona.

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8
kasiek87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 22:43   #7
muchacita
Raczkowanie

ja mam czesto zaczerwienienia pod noskami szczegolnie np jak sie czlowiek spoci albo okulary sie tak uloza ze cisna ale to przechodzi ja zcesto rpzemywam tonikiem bo w lato najbardziej pod noskami poci sie skóra
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości