POMOCY! Zerwane paznokcie :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-24, 14:52   #1
natzz
Raczkowanie

Unhappy

POMOCY! Zerwane paznokcie :(

Cześć !
Piszę do Was z błaganiem o pomoc. Otóż, kilka godzin temu, robiąc coś w kuchni ze zmytymi paznokciami (dodam, że jeszcze nigdy nie miałam ich aż tak imponującej długości) z impetem zahaczyłam dłonią (i paznokciami) o blat... W efekcie trzy paznokcie oderwały mi się od płytki... w najgorszym stanie jest palec wskazujący i serdeczny, nieco lepszy środkowy (bo tam nie krwawię). Powiedzcie mi proszę, co mogę zrobić żeby je jakoś "uleczyć"? Dodam tylko, że wskazujący i serdeczny strasznie bolą, nawet ciężko mi wyprostować, bo te otwarte rany niejako "ciągną" sprawiając ogromny ból. W połowie października mam wesele, myślicie, że do tej pory te kikuty odrosną? Pomocy, proszę o rady! Jestem zrozpaczona

Jestem gapa, zaraz zrobię zdjęcie i dodam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PB210223.jpg (76,8 KB, 236 załadowań)

ćwiczenia, zmęczenie, pot, szczęście !

Edytowane przez natzz
Czas edycji: 2013-09-24 o 14:57
natzz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 14:58   #2
gondzorelka
Przyczajenie

Dot.: POMOCY! Zerwane paznokcie :(

wiele zalezy od Twojego organizmu ale oczywiscie mogą zacząć odrastać - jest taka szansa
gondzorelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 15:14   #3
evvelinek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natzz Pokaż wiadomość
Cześć !
Piszę do Was z błaganiem o pomoc. Otóż, kilka godzin temu, robiąc coś w kuchni ze zmytymi paznokciami (dodam, że jeszcze nigdy nie miałam ich aż tak imponującej długości) z impetem zahaczyłam dłonią (i paznokciami) o blat... W efekcie trzy paznokcie oderwały mi się od płytki... w najgorszym stanie jest palec wskazujący i serdeczny, nieco lepszy środkowy (bo tam nie krwawię). Powiedzcie mi proszę, co mogę zrobić żeby je jakoś "uleczyć"? Dodam tylko, że wskazujący i serdeczny strasznie bolą, nawet ciężko mi wyprostować, bo te otwarte rany niejako "ciągną" sprawiając ogromny ból. W połowie października mam wesele, myślicie, że do tej pory te kikuty odrosną? Pomocy, proszę o rady! Jestem zrozpaczona

Jestem gapa, zaraz zrobię zdjęcie i dodam.
złamały sie tak głeboko na całej szerokości i same odpadły? jeśli nie to po groma odrywałaś płytkę aż do żywego miesa
woda utleniona - tak zdrowo na każdy palec, opatrzeć plastrem, przyłożyć lód jeśli bardzo krwawi i tak aż się zagoi.. oczywiście opatrunek zmieniać i za każdym razem polewać wodą utleniona.
evvelinek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 15:20   #4
natzz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
złamały sie tak głeboko na całej szerokości i same odpadły? jeśli nie to po groma odrywałaś płytkę aż do żywego miesa
woda utleniona - tak zdrowo na każdy palec, opatrzeć plastrem, przyłożyć lód jeśli bardzo krwawi i tak aż się zagoi.. oczywiście opatrunek zmieniać i za każdym razem polewać wodą utleniona.
Odpadły same, gdyby one się złamały ale dalej trzymały, to choćbym miała je klejem kleić, to bym to zrobiła, byleby "mięcha" na wierzchu nie było. A tak odleciały Woda utleniona cały czas jest w ruchu... ehh ale się urządziłam.

Stary 2013-09-24, 15:46   #5
Śniegowa
Oby do wiosny

Cytat:
Odpadły same, gdyby one się złamały ale dalej trzymały, to choćbym miała je klejem kleić, to bym to zrobiła, byleby "mięcha" na wierzchu nie było. A tak odleciały Woda utleniona cały czas jest w ruchu... ehh ale się urządziłam.
Woda utleniona nie bardzo.
Ostatnie badania wykazały, ze może przeszkadzać w gojeniu.
Oklej plastrami by nie urażać. Odrośnie.Te mi się kiedyś w połowie zerwał paznokieć jak zahaczyłam. Bolesne to na pewno bardzo.
Mas zmoże maść Tribiotic? Można ją za grosze w aptece kupić. Zapobiegnie zakażeniu i sprawi, ze nie będzie tak bolało

Edytowane przez Śniegowa
Czas edycji: 2013-09-24 o 15:47
Śniegowa jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 15:51   #6
natzz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Oklej plastrami by nie urażać. Odrośnie.Te mi się kiedyś w połowie zerwał paznokieć jak zahaczyłam. Bolesne to na pewno bardzo.
Mas zmoże maść Tribiotic? Można ją za grosze w aptece kupić. Zapobiegnie zakażeniu i sprawi, ze nie będzie tak bolało
Ok, czyli z wodą utlenioną już koniec. Owszem, straaasznie bolesne. Ale chyba znosiłabym ten ból jakoś lepiej, gdyby odrobinę ładniej to wyglądało. Miałam gdzieś, muszę poszukać, a jak już nie mam, to jutro na pewno kupię. Dzięki za radę !

Stary 2013-09-24, 16:07   #7
pasodoble
Raczkowanie

Ułamał mi się kiedyś w ten sposób paznokieć i to tylko tak na skos, więc wyobrażać sobie tylko mogę jak bolą zerwane 3
Kup sobie octenisept i tym odkażaj zamiast tej wody utlenionej, mi bardzo to codzienne psikanie pomogło
pasodoble jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 21:14   #8
ameljja
Zakorzenienie

Cytat:
Popieram Jak miałam ogryzki i je dzióbałam to rany zaklejałam plastrami. Niestety minie trochę czasu zanim odrosną...
ameljja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 21:36   #9
natzz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ameljja Pokaż wiadomość
Popieram Jak miałam ogryzki i je dzióbałam to rany zaklejałam plastrami. Niestety minie trochę czasu zanim odrosną...
Czyli nie mam co liczyć, że na wesele w połowie października, będę już miała normalne pazurki?

Stary 2013-09-25, 09:10   #10
Śniegowa
Oby do wiosny

Cytat:
Czyli nie mam co liczyć, że na wesele w połowie października, będę już miała normalne pazurki?
Zależy jaki masz przyrost. Mi rosną niemal 2 mm na tydzień.
Standardowo jakiś milimetr, więc mozesz liczyć spokojnie na 3 mm.
Opiłuj je tylko potem ładnie i powinno byc ok.
Stary 2013-09-25, 09:14   #11
xvz666
Raczkowanie

Kup sobie jakiś skrzyp, czy coś to szybciej będą rosnąc (u mnie najlepiej sprawdza się calcium panthenocium). A jeśli chodzi o samą ranę, to tribiotici oklej to plastrami, żeby tego nie podrażniać. Też kiedyś się tak załatwiłam i o ile zerwani tego to był potworny ból, o tyle jak potem sobie coś wbiłam w to mięso to prawie się zsikałam z bólu -.-
xvz666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 11:51   #12
Vler
Raczkowanie

Współczuję kochana Kiedyś przecięłam paznokcia maszynką do golenia w górnej połowie, prawie pod macierzą. Ból był nie do zniesienia i robiłam okłady z Rivanolu żeby jakoś sobie ulżyć (nie wiem czy akurat w twoim przypadku byłoby to wskazane, ale barwi paznokieć permanentnie ). Oczywiście zabarwiło mi paznokieć i niczym nie dało się tego zmyć. Całość odrosła mi w ponad 2 miesiące. Nie brałam żadnego skrzypu, jakoś nie wpadłam na to, zależało mi tylko żeby uśmierzyć ból i żeby nie wdało się zakażenie. Kiedy przestało boleć (chyba jakiś tydzień po sprytnym uciachaniu pazurka) malowałam paznokcie odżywką. Ogólnie paznokieć chyba doznał szoku bo rósł najszybciej ze wszystkich.
Nie potrafię ci zagwarantować, że odrosną. Ale krótkie też są ładne, ja noszę krótkie i jestem z nich zadowolona. A nie mam znowu jakiejś długiej tej płytki. Ewentualnie jeśli będziesz mocno zdesperowana, to kosmetyczka może ci je przedłużyć, jak już się zagoją paluszki.
Póki co smaruj Tribiotykiem jak pisały dziewczyny, jedz warzywka i owoce, wit A+E, skrzyp i może zaopatrz się w odżywkę na wzrost i regenerację? Najlepiej taka do wcierania w macierz i skórki.
Ja malowałam Eveline 3w1 ale nie wiem czy to będzie dobre bo zawiera Formaldehyd a on niektórych uczula, a u niektórych powoduje wzmocnienie płytki paznokcia (tak jakby paznokieć się bronił przed Formaldechydem i w związku z tym wzmacniał (RedLipstickMonster na Youtube ładnie o tym mówi)). Poczytaj też o olejowaniu paznokci, może to będzie pomocne, nawet jest wątek na Wizażu http://wizaz.pl/Pielegnacja/Trendy-w...wanie-paznokci .
I głowa do góry

Edytowane przez Vler
Czas edycji: 2013-09-25 o 11:56
Vler jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 23:15   #13
natzz
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Vler Pokaż wiadomość
Współczuję kochana Kiedyś przecięłam paznokcia maszynką do golenia w górnej połowie, prawie pod macierzą. Ból był nie do zniesienia i robiłam okłady z Rivanolu żeby jakoś sobie ulżyć (nie wiem czy akurat w twoim przypadku byłoby to wskazane, ale barwi paznokieć permanentnie ). Oczywiście zabarwiło mi paznokieć i niczym nie dało się tego zmyć. Całość odrosła mi w ponad 2 miesiące. Nie brałam żadnego skrzypu, jakoś nie wpadłam na to, zależało mi tylko żeby uśmierzyć ból i żeby nie wdało się zakażenie. Kiedy przestało boleć (chyba jakiś tydzień po sprytnym uciachaniu pazurka) malowałam paznokcie odżywką. Ogólnie paznokieć chyba doznał szoku bo rósł najszybciej ze wszystkich.
Nie potrafię ci zagwarantować, że odrosną. Ale krótkie też są ładne, ja noszę krótkie i jestem z nich zadowolona. A nie mam znowu jakiejś długiej tej płytki. Ewentualnie jeśli będziesz mocno zdesperowana, to kosmetyczka może ci je przedłużyć, jak już się zagoją paluszki.
Póki co smaruj Tribiotykiem jak pisały dziewczyny, jedz warzywka i owoce, wit A+E, skrzyp i może zaopatrz się w odżywkę na wzrost i regenerację? Najlepiej taka do wcierania w macierz i skórki.
Ja malowałam Eveline 3w1 ale nie wiem czy to będzie dobre bo zawiera Formaldehyd a on niektórych uczula, a u niektórych powoduje wzmocnienie płytki paznokcia (tak jakby paznokieć się bronił przed Formaldechydem i w związku z tym wzmacniał (RedLipstickMonster na Youtube ładnie o tym mówi)). Poczytaj też o olejowaniu paznokci, może to będzie pomocne, nawet jest wątek na Wizażu http://wizaz.pl/Pielegnacja/Trendy-w...wanie-paznokci .
I głowa do góry

Oczywiście, że krótkie paznokcie mogą być ładne i będę się cieszyć i wychwalać niebiosa, jeśli tylko te pazurki odrosną do normalnej dlugości płytki...a trochę im do niej brakuje. Dzisiaj właśnie kupiłam Tribiotyk, już drugi raz posmarowałam, zaklejam plasterkami cały czas (nawet na noc, mimo, że skóra powinna oddychać, ale boję się, ze w nocy sobie coś zrobię...). Kupiłam też odżywkę, tej z Eveline się boję... bo niestety 8w1 totalnie mi zniszczyło płytkę swego czasu, więc wolę się już w to nie bawić. Wybrałam odżywkę turbo growth firmy Pierre Rene... i nie wiem czy ona w ogóle działa, nie mogłam nic o niej znaleźć na KWC. Oby... Dzisiaj już nie wyję, chyba zaakceptowałam ten fakt, teraz będę walczyć, żeby się jak najszybciej naprawiło.

Dziękuję Wam wszystkim za rady i szybką reakcję!

Stary 2013-09-26, 08:37   #14
Śniegowa
Oby do wiosny

Cytat:
Oczywiście, że krótkie paznokcie mogą być ładne i będę się cieszyć i wychwalać niebiosa, jeśli tylko te pazurki odrosną do normalnej dlugości płytki...a trochę im do niej brakuje. Dzisiaj właśnie kupiłam Tribiotyk, już drugi raz posmarowałam, zaklejam plasterkami cały czas (nawet na noc, mimo, że skóra powinna oddychać, ale boję się, ze w nocy sobie coś zrobię...). Kupiłam też odżywkę, tej z Eveline się boję... bo niestety 8w1 totalnie mi zniszczyło płytkę swego czasu, więc wolę się już w to nie bawić. Wybrałam odżywkę turbo growth firmy Pierre Rene... i nie wiem czy ona w ogóle działa, nie mogłam nic o niej znaleźć na KWC. Oby... Dzisiaj już nie wyję, chyba zaakceptowałam ten fakt, teraz będę walczyć, żeby się jak najszybciej naprawiło.

Dziękuję Wam wszystkim za rady i szybką reakcję!
Szkoda, ze Eveline nie dla Ciebie jest. Mi słuzy. Ale wiem, ze trzeba być z nią uważnym. Ona sprawia, ze rosną szybciej, więc jakby się zagoiło, to przyrost byłby większy.
Pomyśl o jakichś suplach, jak mówi xvz666. Ja zazwyczaj radzę się farmaceuty, by wybrać najtańsze a z dobrym składem. Ostatnio całkiem fajny "Skrzyp z witaminami" za niespełna 5 złotych kupiłam.
Stary 2013-10-01, 15:29   #15
Śniegowa
Oby do wiosny

Jak się goi?
Stary 2013-10-01, 19:33   #16
natzz
Raczkowanie

Cytat:
Jak się goi?
"Mięsko" już zagojone, tribiotyk zdecydowanie w tym pomógł. Co prawda skórka w tym miejscu jest wysuszona i bardzo delikatna, ale nawilżam i dalej zaklejam plastrem zwłaszcza, jak wychodzę z domu, bo jednak paznokcie wyglądają brzydko i źle się z nimi czuję. Delikatnie je wyrównałam i już nie są takie postrzępione, no ale długość... Maluję je odżywką, która ma teoretycznie przyspieszać porost... jakoś nie do końca zauważam bum rośnięcia, ale lepiej nie narzekam, bo zupełnie staną w miejscu. Nie jest źle, teraz tylko potrzebuję cierpliwości.
Dzięki za zainteresowanie

Stary 2013-10-02, 08:40   #17
Śniegowa
Oby do wiosny

Cytat:
"Mięsko" już zagojone, tribiotyk zdecydowanie w tym pomógł. Co prawda skórka w tym miejscu jest wysuszona i bardzo delikatna, ale nawilżam i dalej zaklejam plastrem zwłaszcza, jak wychodzę z domu, bo jednak paznokcie wyglądają brzydko i źle się z nimi czuję. Delikatnie je wyrównałam i już nie są takie postrzępione, no ale długość... Maluję je odżywką, która ma teoretycznie przyspieszać porost... jakoś nie do końca zauważam bum rośnięcia, ale lepiej nie narzekam, bo zupełnie staną w miejscu. Nie jest źle, teraz tylko potrzebuję cierpliwości.
Dzięki za zainteresowanie
Z dnia na dzień będą lepsze. Do wesela 2 tygodnie?
Stary 2013-10-02, 09:22   #18
natzz
Raczkowanie

Cytat:
Z dnia na dzień będą lepsze. Do wesela 2 tygodnie?
Dokładnie 17 dni, więc mam nadzieję, że jeszcze mnie zaskoczą i urosną, hehe

Stary 2013-10-02, 09:23   #19
Śniegowa
Oby do wiosny

Cytat:
Dokładnie 17 dni, więc mam nadzieję, że jeszcze mnie zaskoczą i urosną, hehe
Na pewno
Nawet przy małym (1mm na tydzień) przyroście dadzą radę.
Nie kładź tylko żadnego żelu czy akrylu na nie
Stary 2013-10-06, 17:39   #20
didaska
Raczkowanie

Jak już się ranki podgoją to koniecznie zacznij olejować paznokcie Dziewczynom pomaga to w przyroście U mnie póki co tylko się płytka wzmocniła. Może jakieś suplementy,żeby szybciej rosły? Skrzypovita czy coś?
Trzymam kciuki za Twoje pazurki i współczuję,bo nie dość,że ból to jeszcze przed ślubem

didaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 17:21   #21
Kocica84
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Hej uważam że musiałaś mieć bardzo słabe paznokcie skoro aż tak mocno urwałaśWpółczuje bo wiem jaki to ból sama mam słabe paznokcie a to dlatego że co jakiś czas robie tipsy. Myśle że do wesela odrosną troszke, ale przez ten czas radze kupić odżywke z wapniem i krzemem. Słyszłam że w rosmanie mają fajną odrzywke kosztuje 10 zł jest oznaczona takim krzyżykiem moja ciocia używała i po jej paznokciach wniokuje że jest rewelacyjna bo sama mówiła że paznokcie po niej są naprawde twarde
Kocica84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 19:20   #22
Śniegowa
Oby do wiosny

Tipsy to zuoooo
Mówisz o Eveline. Znam, lubie, ale nie każdemu służy.
Może uczulać, może powodowac ochynolizę.
Na pewno nie do zastosownia przy rankach
Stary 2013-10-09, 23:19   #23
maczetka
Raczkowanie

Przez przypadek zamiescilam tutaj i nie potrafie usunac posta. Wybaczcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20131005_115013.jpg (94,7 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez maczetka
Czas edycji: 2013-10-09 o 23:20
maczetka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości