kwasy, kwaski i kwaseczki - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2005-10-18, 22:37   #91
Mgiełka
Rozeznanie

GG do Mgiełka
Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez Gonia
Krem Proderma, Pichtowy antybakteryjny krem nawilżający - Profarm
Mnie ten krem uczulił :-(. A sam olejek pichtowy mnie nie uczula, żeby było śmieszniej. Dobrze, że miałam próbkę.
Mgiełka jest offline  
Stary 2005-10-18, 23:35   #92
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Mgiełka
Jeśli odczekasz, aż kwasy się wchłoną, to nie ma przeciwskazań. Przecież działanie kwasów nie polega na "podrażnieniu" skóry, jest to działanie uboczne.
dzięki. myślałam, że działanie kwasów polega na złuszczaniu, które jest spowodowane podrażnieniem a moje kwasy "nie wchłaniają się" - to dwustopniowy peeling Anew Avonu (kwas glikolowy 10%), najpierw przeciera się skórę płatkiem nasączonym kwasem, a po 5 min. płatkiem neutralizującym. po takim zabiegu chyba od razu mogę nałożyć coś łagodzącego/nawilżającego?

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2005-10-18, 23:46   #93
Angelika
Rozeznanie

Ja jestem już w trakcie 3 -tygodnia stosowania Glyco. Smaruje się nim codziennie na noc. Od kilku dni dopiero zaczeło szczypać (pali) i podobnie jak u Herezji - twarz (tzn jej części) są czerwone. Rano schodzi skóra.
Nie zauwazyłam natomiast wysypu krost itp. W sumie to cera zbytnio sie nie zmieniła i jestem średnio zadowolona.

Dziewczyny na jak długo starcza wam tubka Glyco? Jest sens robic przerwę?
Aha no i jak długo po odstawieniu Glyco mozna iśc na solarium?
Stary 2005-10-19, 01:38   #94
herezja
Raczkowanie

Angela, pali Cie rwóniez ? i dalej stosujesz ??/ ja przerwalam, za bardzo sie balam pdraznienia, twarz juz ok dzis po maseczke z glinki tak gladka, widze juz efekty dzialania glyco,poniewaz czerwien zeszla calkiem, pory zwezone, cera wyrownana, jest ok, ale chce go nadal stosowac, ale nie potrafilabym uzywac go wtedy jak mialam podraznienie jak ty to robisz Angela ?? nie piecze Cie ??? nie boli ? nie boisz sie komplikacji, ja nie wiem chyba ze ja robie cos nie tak, i nie powinnam przerywac kuracji, ale co tam cera wraca do normy, tzn wypryski juz calkowicie znikają jutro powinno byc ok, siedze z punktami glinki, na pozostalosci pryszczy eh, a teraz bede przezorniejsza, aha pomalu konczy mi sei bloker biodermy, niestety kosztowal mnie 46,90 ughhhh, i nie mam teraz takiej kwoty, spojrzcie czy to na allegro bedzie ok ? podaje linka, musze zamowic, bo uzywam juz trzeci tydzien i na nast. bede potrzebowac nowego blokera, a z allegro akurat dojdzie i jest tanio, oto link: http://www.allegro.pl/show_item.php?...2+wys%C5%82any.
czy ten bloker bedzie ok ? prosze doradzcie, pozdr.
herezja jest offline  
Stary 2005-10-19, 01:41   #95
herezja
Raczkowanie

tyle, ze pan pisze iz jest to photoderma max, a na zdjeciu jest jakis flush, i nie wiem oco chodzi,jej moze mi jutro na mejla zdjecia przysle to wkleje, i pomozecie mi wybrac, pozdr.
herezja jest offline  
Stary 2005-10-19, 01:44   #96
herezja
Raczkowanie

aha juz wiem, po prostu zdjecia są nie te, on ma photoderme max fluide, tyle ze barwiony, czy bariony jest rowniez dobry jak bezbarwny ??//
herezja jest offline  
Stary 2005-10-19, 07:46   #97
ewunia2
Zadomowienie

Wiesz ja mam barwioną i jest fajna i nawet jak komuś pasuje kolor to można nie używać podkładu. Ja niewiem czemu ale na początku źle go nakładałam i jakoś dziwnie mi się osadzał na twarzy. Niestety wersji bezbarwnej nie znam
ewunia2 jest offline  
Stary 2005-10-19, 10:42   #98
stelena
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lexie
Kończę tubkę acne dermu i zastanawiam się co dalej... Czy kupić kolejną, czy może coś innego, trochę mocniejszego? Prawdę mówiąc do szału zaczyna mnie powoli doprowadzać konsystencja AD :/

Mam ten sam dylemat AD ładnie zmniejszył pory i troche rozjaśnił przebarwienie, ale niestety na niewielkie blizny na policzku nic nie pomógł Nie wiem czy dalej stosować AD bo podobna trzeba byc cierpliwym czy moze cos mocniejszego zastosowac Zastanwiam sie nad GlycoA albo Lysanel Active
stelena jest offline  
Stary 2005-10-19, 11:21   #99
Angelika
Rozeznanie

Herezjo, ja identyczną próbkę biodermy jak ta z allegro, dostalam kiedyś za darmo w aptece (kupowałam kremy la roche i dostałam do nich gratis). Ktoś widze że chce sobie zarobić :/

Co do Glyco. To uczucie szczypania i palenia jest wieczorem jak zmyje twarz i posmaruje Glyco. Rano już nie jestem tak czerwona ani nie szczypie. Jakoś wytrzymuje, choc nie jestem w 100% przekonana czy dobrze robie. Właśnie nie wiem czy jest sens robić przerwe, czy leczyć dalej, to szczypanie jest do przeżycia. 3 tygodniowa kuracja to chyba trochę za krótko, więc chyba postosuje jeszcze trochę a przerwy będę robić przed weekendami (mam uczelnię i trzeba się zakamuflować).

Szczerze mówiąc chciałabym już zakończyć to, gdyż marzy mi się solarium ..... No, ale cera jest ważniejsza więc muszę wytrwać

Aha, Herezjo, jeszcze co do tych blokrów na allegro. Mi sie wydaje, że nie opłaca ci się kupować ich. Zapłacisz za 20 ml ok 25 zł (+ wysyłka) i nie wiadomo czy jeszcze za przelew. Dołozysz 10 zł i bedziesz mieć nowy, pewny i o połowę większy w aptece.
Stary 2005-10-19, 11:23   #100
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Angelika
Aha no i jak długo po odstawieniu Glyco mozna iśc na solarium?
jeśli chcesz się opalać, to stosowanie kuracji kwasami nie ma większego sensu.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2005-10-19, 11:48   #101
herezja
Raczkowanie

zaplace 30 zl za 20 ml, a za 40 ml ostatnio zaplaciclam kolo 50 zl, wiec w sumie jednak bezbarwna wersja wychodzi ekonomoiczniej masz racje, jakos musze zebrac gotówke =/ , ale barwiona moze ozywila by moja jasna karnacje, mam jeszcze z tydzien na zastanowienie, ale w razi eczego barwiona jest ok ? bo na kwc lepsze recenzje ma bezbarwna dlatego ja wzielam, ale kusi mnie barwiona, zeby troszke kolor skory zmienic a nie wygladac jak sciana, pozdr. ktora wedlug was jest lepsza ???
herezja jest offline  
Stary 2005-10-19, 12:58   #102
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl

Cytat:
Napisane przez stelena
Mam ten sam dylemat AD ładnie zmniejszył pory i troche rozjaśnił przebarwienie, ale niestety na niewielkie blizny na policzku nic nie pomógł Nie wiem czy dalej stosować AD bo podobna trzeba byc cierpliwym czy moze cos mocniejszego zastosowac Zastanwiam sie nad GlycoA albo Lysanel Active
Ja też nad Lysanelem się zastanawiałam... Glyco się boję Lysanela też trochę, ale pomyślałam, że może będę stosować co drugą noc?
Lexie jest offline  
Stary 2005-10-19, 13:00   #103
tula1980
Raczkowanie

Dlaczego nie ma większego sensu
Od tygodnia stosuje kurację kwasami i zamierzam ja stosowac przez 3-4 miesiące. Potem chialabym iść na solarium nie tylko ze względu na mozliwosc "przybrązowienia" sie ale w okresach zimowych szczegolnie brakuje mi ciepla a solarium jest idealne do "wygrzania kosci". Nie chodze zbyt często na solarium -jedynie po to by skora nabrala zdrowszego kolorytu i nie wygladala tak blado dlatego podpinam sie pod pytanie po jakim czasie od zakonczenia kuracji kwasami mozna sie opalac?
pozdrawiam
tula1980 jest offline  
Stary 2005-10-19, 13:12   #104
tula1980
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lexie
Ja też nad Lysanelem się zastanawiałam... Glyco się boję Lysanela też trochę, ale pomyślałam, że może będę stosować co drugą noc?
Uzywam Lysanel Active na poczatku sie go balam bo radzono mi lzejszy kaliber na pierwszy raz ale znam swoja skorę i wiem ze raczej malo rzeczy jej szkodzi. Stosuje go co drugi dzien i tylko na sterfe T bo na policzkach nigdy mi nic nie wyskakuje, szcypie po nalozeniu przez jakies 5 minut i ma okropny zapach meskiej "przemysławki":cojest : ale jak dla mnie jest suuuuper zaczynaja mi juz wychodzic pojedyncze syfki i zastanawiam sie jak dlugo bede czekac za tym calym wysypem-juz sie tego boje ale czego sie nie robi dla urody
tula1980 jest offline  
Stary 2005-10-19, 16:26   #105
paola_ola_la
Raczkowanie

dziewczynki mozecie mi napisac o co chodzi z tymi kwasami?
nie wie za bardzo o co chodzi wiec prosze o odp. moze dla mnie tez sie nada taka terapia
paola_ola_la jest offline  
Stary 2005-10-19, 16:38   #106
alraune
Zadomowienie

GG do alraune

Poczytaj tutaj http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php
Stary 2005-10-19, 16:45   #107
paola_ola_la
Raczkowanie

a czy stosuje sie je do cery sluchej?
Stary 2005-10-19, 17:45   #108
alraune
Zadomowienie

GG do alraune

Można - tylko musisz dodatkowo nawilżać skórę... no i pod warunkiem, że będziesz je tolerować....
Stary 2005-10-19, 19:43   #109
paola_ola_la
Raczkowanie

a napisz prosze jakie sa te kwasy bo wogole sie w tym nie oretntuje slyszalam o Acne derm i to by bylo na tyle
Stary 2005-10-19, 20:43   #110
Sylwiasta
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez paola_ola_la
a napisz prosze jakie sa te kwasy bo wogole sie w tym nie oretntuje slyszalam o Acne derm i to by bylo na tyle
Przeciez masz link do calego dzialu, wyzej. Nie zauwazylas - moze za szybko przeczytalas kolejne posty?
Sylwiasta jest offline  
Stary 2005-10-19, 21:11   #111
paola_ola_la
Raczkowanie

w tym linku ktorego czytalam nie bylo podanych przykladow...
moze sama powinnas do nigo zajrzec?!a poza tym forum chyba jest min.po to by sie pytac innych...no chyba ze sie myle
Stary 2005-10-19, 21:33   #112
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
moze sama powinnas do nigo zajrzec?!a poza tym forum chyba jest min.po to by sie pytac innych...no chyba ze sie myle
No nie, proszę młodsze stażem puderniczki aby naprawdę pomyślały przez chwilę zanim coś napiszą!

Paola! Alraune podała Ci link do wątku. To słynny artykuł Basi na temat kwasów, ich działania, zaleceń, skuteczności. Artykuł nie jest najnowszy - tzn jeśli chodzi o propozycje kremów - bo zasady działania kwasów są tam świetnie wytłumaczone. Sądząc z tego co napisałaś, nie zajrzałaś to linka. I daruj sobie ataki na Sylwiastą, która jest na forum jednym z autorytetów i artykuł o którym wspomina zna z pewnością dobrze. Forum jest po to by pytać innych, jasne, szczególnie wtedy gdy nie znamy na coś odpowiedzi. Ale na litość boską, przecież ten temat był wałkowany milion razy! Nie dziwię się Sylwii, że nie ma siły po raz 100 pisać to samo. Dziwię się jej opanowaniu i cierpliwości, bo mnie przy takich tekstach jak Twoj powyżej już dawno by szlag trafił. I wierz mi, że zadbałabym o to, by osoba, która mi pyskuje na tym forum (gdzie skądinąd jestem moderatorką) zostałaby lekko ukarana...

Zatem Paola raz jeszcze - czytasz artykuł Basi o kwasach. Potem wpisujesz tu w wyszukiwarkę na kosmetycznym hasło "kwasy". Czytasz recenzje na KWC. Jeśli po tym wszystkim nadal będziesz mieć jakieś konkretne pytania, z chęcią odpowiemy!

Smoczyca jest offline  
Stary 2005-10-19, 21:40   #113
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

I raz jeszcze napiszę coś do wszystkich, zwłaszcza młodych stażem puderniczek.

Wyszukiwarka nie gryzie. Jest łatwa w obsludze i przejrzysta. Bardzo proszę z niej korzystać. Naprawdę nie mamy siły odpowiadać w kólko na te same pytania, zwłaszcza że stopień ignorancji niektórych osób jest wielki. Równie wielki jest ich poziom arogancji, która rzuca się zwłaszcza bardzo w oczy przy próbach zachęcenia do korzystania z wyszukiwarki.

Chcę przypomnieć, że na forum wszystkich obowiązuje grzeczne zachowanie. Pewne wypowiedzi i drobne pyskówki, niegrzeczne teksty są moim zdaniem poniżej krytyki i nie będę pozostawać obojętna na takie rzeczy. Jest na forum funkcja tzw kicka czyli tymczasowego bana i zaczynam się poważnie zastanawiać, czy nie zacząć karać w ten sposób aroganckie ataki nowych użytkowniczek.

Smoczyca jest offline  
Stary 2005-10-19, 21:45   #114
paola_ola_la
Raczkowanie

przepraszam bardzo ale to ja czuje sie zaatakowana przez Sylwie
mogla mi udzielaic info.a nie na mnie napierac i mi cos zarzucac
jesli zlamalam jakis punkt z regulaminu to przepraszam
...mam kiepski dzien

ale mimo wszystko uwazam ze zostalam sprowokowana...
Stary 2005-10-19, 22:09   #115
Sylwiasta
Zadomowienie

Cytat:
przepraszam bardzo ale to ja czuje sie zaatakowana przez Sylwie
mogla mi udzielaic info.a nie na mnie napierac i mi cos zarzucac
jesli zlamalam jakis punkt z regulaminu to przepraszam
...mam kiepski dzien

ale mimo wszystko uwazam ze zostalam sprowokowana...
Przepraszam, jesli odebralas moje grzeczne (a przynajmniej tak mnie sie wydawalo) zapytanie "Przeciez masz link do calego dzialu, wyzej. Nie zauwazylas - moze za szybko przeczytalas kolejne posty?", jako atak.
Nie potrafie tylko zrozumiec, dlaczego nie mozesz po prostu tam zajrzec i wszystkiego sie SAMA dowiedziec, niz jeszcze dogryzac za zwrocenie trafnej, niestety uwagi.
Najlepsza obrona jest atak?

Ciut i mnie nerwy puscily, wiec moze sie umowmy, ze jak zadane, to czytamy a jesli sa jeszcze jakies watpliwosci, to wtedy zadajemy pytania - chetnie odpowiem albo odesle gdzie trzeba
No juz, bo jeszcze obie dostaniemy kicka.
paola_ola_la
Sylwiasta jest offline  
Stary 2005-10-19, 22:15   #116
paola_ola_la
Raczkowanie

oki
Stary 2005-10-20, 01:41   #117
herezja
Raczkowanie

ja bym chcial ponowić pytanko, czy bioderma fluid tonujący jest o.k ? czytalam recenzje na kwc, bioderma max fluide czyli ten ktorego reszta mi zostala, ma lepsze recezje, ale ewentualnie z barku kasy chcialbym zmaowic na alegro od pana, wyjdzie mi jednak taniej, czy zatyka pory? czy dobrze chroni ?/ i czy makijaz jest mozliwy na nim ??? jakby któraś dziewczyna byla uprzejma odpowiedziec, przepraszam jesli to juz bylo, choc przesuzkalam forum, i raczej o nim nic nie znalazlam treściwego, zatem prosze o radę, wiem, ze to męczące wałkować w kółko to samo, ale ja sie waham i moze ktos mi podpowie, bardzo byłaby wdzięczna, pozdrawiam !!!
herezja jest offline  
Stary 2005-10-20, 07:39   #118
ewunia2
Zadomowienie

Talking Dot.: kwasy, kwaski i kwaseczki

Cytat:
Napisane przez herezja
ja bym chcial ponowić pytanko, czy bioderma fluid tonujący jest o.k ? czytalam recenzje na kwc, bioderma max fluide czyli ten ktorego reszta mi zostala, ma lepsze recezje, ale ewentualnie z barku kasy chcialbym zmaowic na alegro od pana, wyjdzie mi jednak taniej, czy zatyka pory? czy dobrze chroni ?/ i czy makijaz jest mozliwy na nim ??? jakby któraś dziewczyna byla uprzejma odpowiedziec, przepraszam jesli to juz bylo, choc przesuzkalam forum, i raczej o nim nic nie znalazlam treściwego, zatem prosze o radę, wiem, ze to męczące wałkować w kółko to samo, ale ja sie waham i moze ktos mi podpowie, bardzo byłaby wdzięczna, pozdrawiam !!!

Kochana mi np jak wcześniej pisłam bardzo pasuje tonująca bioderma. Jeśli nie mam wypryskow w danym czasie to z powodzeniem zastępuję mi podklad. Używałam jej także na wakacjach i wydaje mi się, że żadnych nowych przebarwień nie mam .Niestety długa walka zanim pozbędę się tych , których dorobiłam się wcześniej . Ja na samym początku ją rozcierałam i brzydko mi się osadzała na twarzy , niewiem czy wiesz o co mi chodzi- teraz jest lepiej. I przy okazji tego , że jest tonująca nie przywiązuję dużej wagi do błyszczenia- nawet wolę jak cera jest lekko błyszcząca a nie matowa. Najlepszą sprawą byłoby dostanie próbki ale wiem, że to trudne bo ja chodziłam, pytałam, prosiłam - jednak nic nie dostałam, kobiety w aptekach to myślą, że ja coś wyłudzić chce czy cuś . Powodzenia
ewunia2 jest offline  
Stary 2005-10-20, 10:14   #119
herezja
Raczkowanie

aha ok, dziekuje za odpowiedz, postaram sie dzis o probki pozdr.
herezja jest offline  
Stary 2005-10-20, 13:02   #120
tula1980
Raczkowanie

Cytat:
oto link z przykładami http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_5.php
pozdrawiam
tula1980 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości