Czas na mnie! Proszę o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-26, 21:35   #1
aanniiaa56
Raczkowanie

Czas na mnie! Proszę o pomoc :)

Kochane Wizażanki!

Wiele osób mi mówi, że nie muszę się zmieniać. Nie potrafią jednak zrozumieć, że zmiana jest mi potrzebna w celu poprawienia samopoczucia, samooceny, wiary w siebie. Nigdy nie byłam popularna w szkole, zawsze skromna, w cieniu innych. W tym roku dużo się zmieniło, obroniłam mgr, ale też stałam się bezrobotną. Chcę wejść w nowy etap w życiu z nowym nastawieniem,, wiarą we własną wartość i możliwości.
Nie do końca wiem co zmienić... wydaje mi się, że włosy to duże pole do popisu. Obecnie mam długość do połowy pleców. Włosy kręcone, bez mozolnej stylizacji to puch, strąki, ciężko dojść z nimi do porozumienia bez mycia- to jedyny sposób na zmianę uczesania. Grzywka najczęściej na bok (mam wysokie czoło). Kolor naturalny to średni brąz/ciemny brąz. Niestety kilka razy popełniłam błąd i ufarbowałam je na bardzo ciemno...teraz mi tęskno do naturalnego kolorku to tyle jeśli chodzi o włosy.
Mam wrażenie, że wyglądam bardzo "ziemiście"...zastana wiam się, czy te włosy nie są za ciemne...kolor oczu to mieszanka zielonego, szarego i brązu. Usta są blade (kiedyś ktoś stwierdził, że używam za jasnej szminki hehe). Część zdjęć jest z okresu letniego, teraz chwila po wakacjach jestem blada jak... Nie wiem, czy używać ciemniejszego podkładu, obecnie używam chyba za jasnego... Co mi polecicie moje Kochane?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (89,3 KB, 277 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg an.jpg (65,2 KB, 246 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg an2.jpg (59,4 KB, 264 załadowań)
aanniiaa56 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 22:51   #2
ailatan1985
Zakorzenienie

Dot.: Czas na mnie! Proszę o pomoc :)

Ja na Twoim miejscu nic bym nie zmieniała, jesteś bardzo ładna
Stary 2013-09-27, 00:23   #3
muszka_julituszka
Raczkowanie

GG do muszka_julituszka

Wg mnie Twój typ urody to na 100% Zima (i to chyba deep winter sądząc po oczach). Czarny bardzo Ci pasuje, ale może właśnie przez to, że nakładasz czarne kolory, dodatki to czujesz się jak szara myszka. Może pokombinuj z kolorami wg Twego typu kolorystycznego w ubraniach, makijażu. Co do włosów to wydają się wysuszone, włosy wysokoporowate charakteryzuje to, że się puszą, może olejowanie? Tak, wg mnie naturalne włosy to super pomysł, farbowane czarne mają taki dziwny blask, który nie wydaje się zdrowy. Jasna cera może być czymś atrakcyjnym, może tworzyć fajny kontrast, jak u Ciebie teraz (taka Śnieżka ). Popyt na opalanie, słońce staje się teraz też mniejsze. Podkład najlepszy jest idealnie dobrany do odcienia cery (jak wybierzesz za ciemny może się wydawać, że tułów jest oddzielny od szyi i reszty ciała). Nie męczyłabym też cery na Twoim miejscu podkładowaniem jak masz ładną cerę. PS Widzę Cię w czerwonej pomadce czy płaszczyku, aż się prosi.
Stary 2013-09-27, 09:08   #4
aanniiaa56
Raczkowanie

Dzięki za rady co do włosów to z olejowaniem jestem już bardzo zaprzyjaźniona ale mimo to trudno mi będzie zejść na jaśniejszy odcień ... chyba musze poczekać aż odrosną.... w najbliższym czasie wybieram się do fryzjera. Ostatnio, jak zapisywałam się przez telefon i zapytano mnie o długość włosów, podałam, że niewiele za ramiona (bo tak było, gdy się pokręciły)... niezłe było zaskoczenie(moje i fryzjerki), gdy po umyciu i wyprostowaniu okazało się, że sięgają do połowy pleców z cerą jest o tyle problem, że mam cienie pod oczami i używam stosunkowo jasnych korektorów. Jako podkład nakładam Meow Flawless Feline (nie pamiętam kolorku ) ale chyba musze go przyciemnić. Tu jest moje pytanie... jaki pigment? różowy, żółty? mam typ chłodny....
Stary 2013-09-27, 13:50   #5
kata_87
Raczkowanie

Jesteś bardzo ładna!
A jak przyciemnisz podkład, to nie będzie się za bardzo odróżniał od reszty? Bo piszesz, że jesteś bardzo blada.
A pod oczy polecam Ci żel ze świetlikiem. Pomoże pozbyć się cieni, działa tez kojąco na oczy
kata_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 20:40   #6
kadewu
Przyczajenie

Jesteś prześliczna. Kolor - troszkę w stronę kawowego brązu bym poszła .
Stary 2013-09-28, 13:12   #7
muszka_julituszka
Raczkowanie

GG do muszka_julituszka

Ja jestem za naturalnym odcieniem włosów, są najbardziej - idealnie dopasowane zwykle do reszty urody zarówno odcieniem jak i blaskiem (jeśli typ chłodny zafarbuje na ciepły odcień i odwrotnie, czyli ciepły typ urody zafarbuje na chłodny odcień to i tak naturalnego odblasku (ciepłego lub zimnego) włosów się nie przebije i nie wygląda to korzystnie). Przy typie chłodnym stosuje się różowe pigmenty, przy ciepłym żółte. Może jakiś krem pod oczy? bo widzę takie załamania pod dolną powieką od braku nawilżenia, czy tez za ciężkich kosmetyków pod oczy.
Stary 2013-09-28, 20:30   #8
moniaszelki
Zadomowienie

może brąz + bob do ramion/ew. szyi
moniaszelki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 20:49   #9
Kapust
Raczkowanie

Moim zdaniem 100 razy lepiej wyglądasz z jasną cerą, niż z opaloną. Jasna buzia, różowe policzki i czarne włosy, czyli taka Królewna Śnieżka Z ciemniejszą buzią ten efekt już znika... Ale tak czy inaczej jesteś bardzo ładna.
Kapust jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 01:08   #10
201703160940
Konto usunięte

Również nic bym nie zmieniała, jesteś przepiękna!
I masz tak idealną cerę, że z daleka zdjęcie wygląda, jak ostro dopracowane photoshopem - jak się przyjrzałam opadła mi szczęka. Zazdroszczę!
201703160940 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 19:44   #11
aanniiaa56
Raczkowanie

Dzięki za miłe słowa mam wrażenie, że patrzę na siebie przez inne "okulary" niż Wy Co do boba to odpada bo moje włosy skręcają się o połowę swojej długości...dziś miałam z nimi koszmarną przeprawę bo zrobiły się jak dredy i musiałam rozplątywać każdy kosmyk...wystarczy wilgotne powietrze i "filc" gotowy. Co do tej "idealnej" cery to różnie z nią bywa :P nie dbam o nią prawie wcale ale przyznam, że podbieram mamie bardzo dobre kremy "na zmarszczki", u mnie idealnie wygładzają i nawilżają na zdjęciach mam podkład mineralny i róż. Bez tego już nie jest taka aksamitna
Stary 2013-10-01, 18:50   #12
Sorbet
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez princeton_girl Pokaż wiadomość
z daleka zdjęcie wygląda, jak ostro dopracowane photoshopem - jak się przyjrzałam opadła mi szczęka. Zazdroszczę!
też tak pomyślałam
Kojarzysz laskę, która prowadzi bloga Azjatycki Cukier? No więc Ty mi się z jej urodą kojarzysz. Ona na swoim kanale na yt pokazuje jak się maluje i ubiera, ceni sobie jasną cerę i te de.
Myślę, że czerwona szminka istnieje dla kobiet o Twoim typie urody
Stary 2013-10-01, 19:18   #13
aanniiaa56
Raczkowanie

Kochane a teraz kolejny problem...jeśli naturalny to jak do niego wrócić wiem, że albo trzeba czekać aż odrosną, albo...no właśnie i jak nie zniszczyć...pewnie musze przekopać wizażowe czeluści forumowe
Stary 2013-10-01, 20:01   #14
izga88
Zakorzenienie

Wg mnie bym nic nie zmieniała, bardzo ładna dziewczyna z ciebie
Stary 2013-10-02, 07:23   #15
Sorbet
Zadomowienie

Skojarzyłaś mnsię jeszcze urodowo z Anne Hathaway, ona ma super styl, poszperaj, może coś od niej Cię zainspiruje.
A włosy niech Ci naturalnie odrastają. Jest kilka specyfików, które trochę przyspieszają wzrost, trzeba je regularnie stosować. Do włosów potrzeba dużo cierpliwości...
Stary 2013-10-02, 12:32   #16
aanniiaa56
Raczkowanie

Co do specyfików na porost włosów to jestem prawie ekspertem mi najbardziej pomaga picie drożdży- swego czasu włosy rosły prawie 2 cm miesięcznie! Chyba muszę wrzucić na luz i poczekać aż odrosną dzięki za rady! wiedziałam, że na Was zawsze można liczyć
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości