Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-01-27, 07:57   #3271
paulinka17fdz
Przyczajenie

Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

nie martwcie sie bedzie dobrze ja jeszce raz sobie zrobi ale boje sie tylko jednego ze znowu mi sie przerwie mam teraz po wczesniejszym przebiciu blizne
paulinka17fdz jest offline  
Stary 2007-01-27, 09:51   #3272
kina92
Przyczajenie

hmmm..... paulinka a z czego mialas kolczyk? moze twoje cialo odrzucilo ten kolczyk???? :P jak przeklujesz 2 raz bdz dobrze
kina92 jest offline  
Stary 2007-01-27, 11:39   #3273
Iguśka
Raczkowanie

Jak czytam o tym przerwaniu pępka, to aż mnie brzuch zaczyna bolec... Dzisiaj rano zauważyłam, że skórka (pod którą jest pręcik) jest jakaś żółtawa! czy to normalne?
Iguśka jest offline  
Stary 2007-01-27, 12:51   #3274
Yaza
Rozeznanie

Wcale nie musi być dobrze za drugim przekłuciem, jeżeli kolczyk wymigrował, to będzie migrował teraz zawsze. trzeba miec naprawdę wiedzę i silne nerwy, żeby nie pozwolić mu wypaść kolejny raz.

paulinko, zaczął Ci się syfić i nie goił właśnie dlatego, że używałaś na zmianę spirytusu, wody utlenionej i tribioticu, urządziłaś pępkowi rzeźnię po prostu, nie dziwię się, że wylazł, sama zrobiłabym to samo.

iguśko, nie ma to panikować, przemyj parę razy pępek solą fizjologiczną i obserwuj co będzie się działo, a potem pisz tutaj być może nic się nie dzieje.
Yaza jest offline  
Stary 2007-01-27, 21:36   #3275
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Tak sobie myślę o tym przerwanym pępku którejś z dziewcząt... To okropne, ale od czego to zalezy?? chyba nie ma reguły...

Czy cos takiego objawia się od początku przekłucia?? Ja mam kolczyk od prawie dwóch tygodni, przez pierwszy tydzień robiłam woda utlenioną, drugi tydzień zaczęłam już od soli fizjologicznej i jak dotąd jest super, nie dzieje sie nic złego.
Czy jeśli np. ciało odrzucałoby kolczyk to już by sie coś działo??

A co do soli fizjologicznej, napisałam do ludzi z wildcat'a i napisali mi, że ona nie ma właściwości przyspieszających gojenie i ma tylko dzialanie oczyszczające. Ech... mam tez rumianek kupiony, ale czy jest sens robić i tym i tym??

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline  
Stary 2007-01-27, 22:54   #3276
uciekająca_marchewka
Zadomowienie

GG do uciekająca_marchewka Send a message via Skype™ to uciekająca_marchewka

Cytat:
Ech... mam tez rumianek kupiony, ale czy jest sens robić i tym i tym??
hejka rumianek łagodzi ból i obrzęki. Jak go użyjesz to na pewno nie zaszkodzi
uciekająca_marchewka jest offline  
Stary 2007-01-28, 10:42   #3277
Dotk4
Raczkowanie

Exclamation studio piercingu w krakowie

Slyszalam ze bardzo dobre jest na florianskiej ale tez na szewskiej? ktore lepsze bo neiwiem gdzie isc(chce przebic pepek) podrkesle ze juz dwa razy mialam przebity pepek tylko krzywo i jestem na to uczulona.. ze a moze byc krzywo he .. wiec co sadzicie ktore lepszeprosze o szybka odpowiedz bo juterko juz jade!
Dotk4 jest offline  
Stary 2007-01-28, 13:25   #3278
basia-s
Przyczajenie

Hej, zastanawiam się nad przekłuciem pępka. Miałam już raz przekłuty ok. 3 lata temu, ale chyba był przekłuty zbyt płytko, bo jakby wyłuszczał się. Na koniec, założyłam na imprezę kolczyk z wiszącymi cyrkoniami, które zachaczyły się o pasek chłopaka. W efekcie, prawie przerwałam pępek. Wyciągłam i nie zakładałam. Potem troszkę mi się przytyło, ale zrzuciłam 8 kg. Teraz ważę 57kg, przy wzroście 165cm. Zastanawiam się, czy nie jestem jeszcze zbyt pulchna na kolczyk w pepku. Mam też wątpliwości związane z faktem, że kolczyk mi powiększał dziurkę i "wychodził". Być może dlatego, że nosiłam ciężki kolczyk i często wyciągałam na poczatku.
Poradźcie mi, czy przekłuwać, czy lepiej nie ryzykować Dodaję moją fotkę, dla jasności sytuacji. Mało na niej widać, ale jednak, coś jest
Dziękuję wszystkim i pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu-1.JPG (42,0 KB, 30 załadowań)
basia-s jest offline  
Stary 2007-01-28, 13:32   #3279
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p

Cytat:
Napisane przez basia-s Pokaż wiadomość
Hej, zastanawiam się nad przekłuciem pępka. Miałam już raz przekłuty ok. 3 lata temu, ale chyba był przekłuty zbyt płytko, bo jakby wyłuszczał się. Na koniec, założyłam na imprezę kolczyk z wiszącymi cyrkoniami, które zachaczyły się o pasek chłopaka. W efekcie, prawie przerwałam pępek. Wyciągłam i nie zakładałam. Potem troszkę mi się przytyło, ale zrzuciłam 8 kg. Teraz ważę 57kg, przy wzroście 165cm. Zastanawiam się, czy nie jestem jeszcze zbyt pulchna na kolczyk w pepku. Mam też wątpliwości związane z faktem, że kolczyk mi powiększał dziurkę i "wychodził". Być może dlatego, że nosiłam ciężki kolczyk i często wyciągałam na poczatku.
Poradźcie mi, czy przekłuwać, czy lepiej nie ryzykować Dodaję moją fotkę, dla jasności sytuacji. Mało na niej widać, ale jednak, coś jest
Dziękuję wszystkim i pozdrawiam

spokojnie przekluwaj
po pierwsze wcale nie jestes pulchna
po drugie kto powiedzial ze kolczyki w pepku moga nosic tylko anorektyczki?
jesli Ci sie podoba to zrob

ale zaloz lekki kolczyk i nie zmieniaj go za czesto a juz napewno nie przez pierwszy miesiac czy dwa
Svinecka jest offline  
Stary 2007-01-28, 14:10   #3280
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Up Up Up

Basiu! Przecież nie jesteś wcale pulchna skąd Ci to przyszło do głowy? Jesli jesteś przekonana to zrób sobie kolczyk, tylko przez pierwsze kilka miesiączków unikaj tych wiszących i bardziej wymyślnych:P noś po prostu zwykły banan np. z oczkiem. Polecam tytanowe bo są lekkie i dobrze wpływaja na proces gojenia. Trzymamy kciuki

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline  
Stary 2007-01-28, 14:11   #3281
paulinka17fdz
Przyczajenie

dziewczynki mam pytanie bo jak przeczytałam to ktos powiedział ze moze mi wypasc jeszcze raz to co ja mam zrobic zeby wszystko było ok?? jak wyciagnełam kolczyk po tym przerwaniu to normalnie czułam sie jakbym czegos nie miala i czegos mi brakowało bardzo mi sie podoba jak dziewczyna ma kolczyk w pepku dlatego jescze raz musze sobie zrobic
Stary 2007-01-28, 14:15   #3282
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Jeśli to była migracja, to niestety na 90% wymigruje po raz kolejny
Migracji zapobiec się raczej nie da...

A co do przyczyn i objawów to wczesniej napisałam post z pytankami, ale jakos nikt na nie nie odpowiada

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline  
Stary 2007-01-28, 14:17   #3283
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

paulinko napisałaś, że przez pierwsze dwa tygodnie nie działo się nic złego. Czym pielęgnowałaś przez te dwa tygodnie??

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline  
Stary 2007-01-28, 14:18   #3284
paulinka17fdz
Przyczajenie

przypomniało mi sie pepek mógł mi sie przerwac poniewaz mialałam długiego srebrnego kolczyka a to chyba jeszcze za wczesnie było nosci tzn. na samym poczatku przez pierwszy miesiac chodziłam w tym normalnym takim ale na urodziny w listopadzie dostałam taki wiszacy kolczyk. Czy powodem przerwania mógłbyc ten długi kolczyk// bardzo w nim lubiłam chodzic jest swietny mówie wam
Stary 2007-01-28, 14:19   #3285
paulinka17fdz
Przyczajenie

cały czas tribiotykiem i woda utleniona pozniej spirytusem
Stary 2007-01-28, 14:37   #3286
basia-s
Przyczajenie

nie no, troszke tam pulchna jestem. Wiecie, "oponki" ...
basia-s jest offline  
Stary 2007-01-28, 15:02   #3287
Yaza
Rozeznanie

Nie no, żeby zapobiec migracji można robić wiele rzeczy, np właściwie dobierać kolczyki, dbać o nie. Jeżeli tak bardzo Ci zależy na tym kolczyku, paulinko, to kup kolczyk z teflonu, może się utrzymać, ale nie jest powiedziane, że organizm nie zacznie odrzucać kolczyka jak zmienisz teflon na np. stal albo srebro. Migracja może rozpocząć się nawet po roku noszenia.

I nie wymieniaj kolczyka po miesiącu, tak naprawdę to nie powinno się go wyjmować przez pół roku, dopóki ciało całkowicie nie przyzwyczai się do niego i zacznie go traktować jako coś 'naturalnego'.

basiu-s, nie zawracaj sobie głowy oponkami, oponami, czymkolwiek, bo to nie jest twój problem przekłuwaj i nie martw się pierdołami, ja też idealna nie jestem i nie znam dziewczyny, która by była.

Acha, migracja objawia się tym, że widać coraz więcej pręta kolczyka, skóry trzymającej kolczyk jest coraz mniej i ogólnie robi się powoli coś takiego -> http://pierc-ing.webpark.pl/wywalenie.jpg To pępek mojej koleżanki, zmieniła bardzo dobrze gojący się kolczyk na srebrny. Drugie przebicie tez się nie przyjęło.
Yaza jest offline  
Stary 2007-01-28, 15:04   #3288
Yaza
Rozeznanie

Dot.: studio piercingu w krakowie

Idź do Kultu.
Yaza jest offline  
Stary 2007-01-28, 15:16   #3289
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

basiu nikt nie jest idealny a powiem Ci, że kolczyk w pępku u osoby która ma brzuszek bardziej zaokrąglony wygląda naprawde słodko

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline  
Stary 2007-01-28, 21:39   #3290
$ylwu$
Zadomowienie

GG do $ylwu$

Cytat:
Napisane przez adoosienka Pokaż wiadomość
basiu nikt nie jest idealny a powiem Ci, że kolczyk w pępku u osoby która ma brzuszek bardziej zaokrąglony wygląda naprawde słodko
No właśnie - w sumie też się z tym zgadzam, chociaż sama nie jestem idealna. Do kwietnia chce zrobić porządek z moim brzuchem bo marze już od dawna o kolczyku w pępku, ale niewiem, czy mi się uda schudnąć do tego czasu. Nie chodzi mi tutaj o to, aby być płaskim jak deska, ale żeby ubyło mi pare cm. Bo kolczyk w pępku u osoby zbyt grubej też ładnie nie wygląda - moim zdaniem.

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline  
Stary 2007-01-28, 23:19   #3291
Yaza
Rozeznanie

Chyba najlepsze wyjście dla brzucha - rób codziennie brzuszki, rano i wieczorem, np. rano 50 i wieczorem tyle samo. Nie będziesz anorektycznie płaska jak deska, ale brzuch stanie się fajny, taki umięśniony - i chyba o to chodzi
Yaza jest offline  
Stary 2007-01-29, 00:14   #3292
uciekająca_marchewka
Zadomowienie

GG do uciekająca_marchewka Send a message via Skype™ to uciekająca_marchewka

Cytat:
Chyba najlepsze wyjście dla brzucha - rób codziennie brzuszki, rano i wieczorem, np. rano 50 i wieczorem tyle samo. Nie będziesz anorektycznie płaska jak deska, ale brzuch stanie się fajny, taki umięśniony - i chyba o to chodzi
niestety nie wystarczą same ćwiczenia ważna jest również dieta... co z tego, że będą mięscnie brzuszka, skoro nie będą widoczne, ponieważ będą przykryte warstwą tłuszczyku miałam ten sam problem, ćwiczylam bardzo dużo, jednak to nie dawało efektu... skorzystalam z diety, która trwała ok miesiąc, ale jakoś pózniej mnie coś wzieło i skonczyłam z dietą muszę znowu zacząc !! trzymajcie sie buziaki
uciekająca_marchewka jest offline  
Stary 2007-01-29, 09:48   #3293
kasieq1808
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
Hej
Dowiedziałam się od siostry,że podobno,aby mieć kolczyk w pępku lub obok niego trzeba być dojrzałym,ponieważ gdy jest się młodszym,taki zabieg może być niebezpieczny dla skóry.
Czy to prawda?
Pozdrowionka !
Hej ... Ja mam 15 lat i od miesiąca mam kolczyka w pępku i do tej pory nie miałam żadnych komplikacji z nim ... jest super... wogole mi nie ropial ani nic podobnego ...goilo mi sie piec dni i moglam cwiczyc na wf i wszystko robic ... kolczyk moge zmienic dopiero w marcu bo chce zeby nic sie pozniej nie stalo jakbym szybciej zmienila ... jakbys chciala wiecej informacji na temat kolczykow to napisz do mnie na miala tego co jestem na nim zalogowana lub na kasieq1808@wp.pl ... pozdrawiam
kasieq1808 jest offline  
Stary 2007-01-29, 09:54   #3294
kasieq1808
Raczkowanie

Dot.: Do dziewczyn posiadających kolczyk w pępku !!!

Cytat:
Napisane przez Hexa Pokaż wiadomość
Jezu!!!
Nie przekłuwaj pępka u kosmetyczki! Większość salonów kosmetycznych nawet sie za to nie bierze! Tylko sprawdzony, renomowany salon tatuażu i piercingu! Ja zrobiłam kolczyk w pępku mając 17 lat, co do pielęgnacji, to wszystko przekłuwający powie - atybiotyk, woda utleniona, sól fizjologiczna i jak to stosować. Nie powinno się nic babrać, ale według mnie gupotą jest przekłuwać pępek teraz, przecież jest lato, chcemy się kąpać w jeziorze czy w morzu, opalać się,a nie można tego robić ze świeżą raną w pępku! Ona goi się nawet ok pół roku, dlatego ja zrobiłam w październiku. Na prawdę nie warto robić teraz, bo czerwony pępek nie będzie wyglądał atrakcyjnie!
wcale ze nie ... jesli kosmetyczka ma profesjonalny salon i jest doswiadczona to przebije lepiej niz jakis tam facet z salonu ;] ... ja przebijalam u kosmetyczki i po 5 dniach mnie nic nie bolalo ... i polecam ...
kasieq1808 jest offline  
Stary 2007-01-29, 09:58   #3295
kasieq1808
Raczkowanie

Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

co wy gadacie ?? opatrunek nosi sie przez 5 miesiecy ...pfffff ... nieprawda !!!
wiekszosc dziewczyn co tu pisza kompletnie sie nie znaja wiec ich nie sluchajcie ... hhahahahahaha .... opatrunek nosi sie 8-12 godzin po przekluciu ... chyba wiem bo moja mama jest kosmetyczka a tata pracuje w salonie tatuazu wiec ... ekhm ... jakby ktos potrezbowal jakiejkolwiek rady to pisac na email lub na drugi kasieq1808@wp.pl
kasieq1808 jest offline  
Stary 2007-01-29, 14:43   #3296
$ylwu$
Zadomowienie

GG do $ylwu$

Cytat:
Napisane przez Yaza Pokaż wiadomość
Robiłam kiedyś brzuszki i rzeczywiście pomogły mi, ale szybko mi się znudziły. Teraz zaczynam A6W i mam nadzieję, że dotrwam do końca. A dodatkowo mam jeszcze jedną motywację - chłopak powiedział mi, że okropnie podoba mu się u dziewczyny kolczyk w pępku, więc musze się postarać

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline  
Stary 2007-01-29, 17:10   #3297
kasieq1808
Raczkowanie

jeśli macie jakieś pytania dotyczące przekłuwania to piszcie na kasieq1808@wp.pl
kasieq1808 jest offline  
Stary 2007-01-29, 18:05   #3298
matyskaa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
Hej
Dowiedziałam się od siostry,że podobno,aby mieć kolczyk w pępku lub obok niego trzeba być dojrzałym,ponieważ gdy jest się młodszym,taki zabieg może być niebezpieczny dla skóry.
Czy to prawda?
Pozdrowionka !
co ty!! kto ci takich bzdur nagadał..mam 17 lat i kolczyk w pepku sobie zrobilam jak miałam niecałe 16!!!.....ale zato efekt super!!!..pozdrawiam
matyskaa jest offline  
Stary 2007-01-29, 18:14   #3299
matyskaa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez paulinka17fdz Pokaż wiadomość
przypomniało mi sie pepek mógł mi sie przerwac poniewaz mialałam długiego srebrnego kolczyka a to chyba jeszcze za wczesnie było nosci tzn. na samym poczatku przez pierwszy miesiac chodziłam w tym normalnym takim ale na urodziny w listopadzie dostałam taki wiszacy kolczyk. Czy powodem przerwania mógłbyc ten długi kolczyk// bardzo w nim lubiłam chodzic jest swietny mówie wam
mogło ....bo kolczyk mógł zawadzic o bluzke....jak amsz kolczyka w pepku to uwarzaj zebys nie szarpneła bluzka i nie wyrwała kolczyka..ja mam kolczyka od prawie 2 lat..i jest super!!!! i mam zamiar w języku sobie zrobic....tylko zdeczka sie boje!!!.....kto wie cos na ten temat ..to prosze o rady!!!! ...pozdrawiam was gorąco
matyskaa jest offline  
Stary 2007-01-29, 19:22   #3300
Yaza
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kasieq1808 Pokaż wiadomość
co wy gadacie ?? opatrunek nosi sie przez 5 miesiecy ...pfffff ... nieprawda !!!
wiekszosc dziewczyn co tu pisza kompletnie sie nie znaja wiec ich nie sluchajcie ... hhahahahahaha .... opatrunek nosi sie 8-12 godzin po przekluciu ... chyba wiem bo moja mama jest kosmetyczka a tata pracuje w salonie tatuazu wiec ... ekhm ... jakby ktos potrezbowal jakiejkolwiek rady to pisac na email lub na drugi kasieq1808@wp.pl

Eee, sorry, ale gdzie było powiedziane, że opatrunek nosi się 5 miesięcy...?
kasieq1808, Hexa, miała całkowitą rację, że nie powinno się robić kolczyka(ów) w lato, jeśli chcemy się kąpać z jeziorach/morzach, albo opalać. Ja się pod jej wypowiedzią podpisuję rękami i nogami. Co z tego, ze po 5 dniach przekłucie Cię nie bolało, to jeszcze nic nie znaczy, przecież publiczne kąpieliska to wylęgarnia syfów, a włażąc w zanieczyszczoną morską
wodę z otwartą raną sami prosimy się o infekcję.

matyskaa, ale co chciałabyś wiedzieć o kolcu w języku?
Yaza jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości