Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2005-01-05, 10:47   #331
Seagirl
Zadomowienie

Re: do Dalidy

A ile kosztuje na Chmielnej przekłucie pępka bo na stronie nie ma cennika. I mam jeszcze jedno pytanie, zamierzam zacząć chodzić na aerobik żeby poprawić mięśnie brzuszka głównie, czy świeża rana nie będzie mi przeszkadzać podczas ćwiczeń? Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Seagirl jest offline  
Stary 2005-01-05, 14:11   #332
Seagirl
Zadomowienie

Re: Gdzie przekłuć pępek w Warszawie?

Hej,ponawiam znów moje drugie pytanko.
Zamierzam chodzić na aerobik, głównie w celu poprawy mięśni brzuszka.Czy świeża rana po kolczyku nie bedzie przeszkadzać podczas ćwiczeń?
Seagirl jest offline  
Stary 2005-01-05, 16:34   #333
kallipso
Raczkowanie

Re: Gdzie przekłuć pępek w Warszawie?

Wiesz to zależy, jak Ci się będzie goił... Ja chodziłam na aerobik i nie miałam żadnych problemów. Chodzi o to, żeby uważać, żeby nie pociągnąć kolczyka - bo to boli no i żeby się żaden brud tam nie dostał - to bardzo ważne, jak przy gojeniu każdej rany. Natomiast basen na jakiś czas będziesz musiała sobie odpuścić. Ja wszystkiego wypytałam się na miejscu (także o aerobik) i wszystko mi wytłumaczyli
kallipso jest offline  
Stary 2005-01-06, 17:59   #334
dalida
Raczkowanie

GG do dalida
Re: do Dalidy

Nie mam pojecia ile moze teraz kosztowac przeklucie pepka, nie chce Cie wprowadzic w blad. Najlepiej zadzwonic do nich i sie zapytac.
dalida jest offline  
Stary 2005-01-08, 14:20   #335
kitty7
Raczkowanie

Kolczyk

Chciałam się was zapytać czy ktoś mógłby mi polecić jakiś dobry salon kosmetyczny w Szczecinie, w którym mogłabym sobie zrobić kolczyk w pępku.
PS. Gdzie w internecie lub w wyżej wymienionym mieście mogę kupić kolczyk z tytanu lub stali chirurgicznej taki wiszący? Na dole zamieszczam parę przykładów o jakie kolczyki mi chodzi.

Z góry dziękuję za odpowiedź!!!
kitty7 jest offline  
Stary 2005-01-08, 14:30   #336
nati__xxx
Wtajemniczenie

GG do nati__xxx
Re: Kolczyk

Ja polecam www.kolczyki.pl kupowalam juz tam.Znacznie wiekszy wybor proponuje www.wildcat.pl-tu jest taniej i ładniejsze kolczyki mają.Jakby co to ja mam dwa kolczyki do sprzedania-są wystawione na targowisku-opłaca sie
Stary 2005-01-09, 09:55   #337
kitty7
Raczkowanie

Czy nikt nie może mi pomóc?
kitty7 jest offline  
Stary 2005-01-09, 12:18   #338
JuLiTa1
Gość

hej! moim zdaniem powinnas raczej zaczac od kolczyka tylko z dwoma kulkami, ktory nie zwisa tak pod pepkiem. Wiem, ze wyglada troszke gorzej, jednak moim zdaniem do przebicia jest lepszy. Ten zwisajacy moze ci sie zahaczyc o bluzke i przy zdejmowaniu tragedia gotowa. Poza tym jest wieksze zagrozenie infekcji. Powinnas raczej zaczac od zwyklego kolczyka, bo przeciez jest tyle ladnych wzorow. A w pozniejszym czasie zmienisz sobie na inny. Pozdrawiam

Stary 2005-01-09, 15:55   #339
skowronka1
Raczkowanie

www.wildcat.pl

Sztuczna biżuteria na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...9#post39028689
skowronka1 jest offline  
Stary 2005-01-12, 13:43   #340
kitty7
Raczkowanie

Czy nikt nie może mi polecić żadnego gabinetu kosmetycznego gdzie mogę przekłuć pępek?
kitty7 jest offline  
Stary 2005-01-26, 19:23   #341
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Do dziewczyn posiadających kolczyk w pępku !!!

To pytanie z zakresu kosmetycznego, fitness i plotek Ale umieszczam je na kosmetycznym.
Od dłuższego czasu chodzi za mną ochota na kolczyk w pępku, ale zawsze to odkładam "na później", kiedy mój brzuch będzie idealny Mam takie pytanie: czy jeśli teraz przekłuję pępek, a potem trochę schudnę( tylko trochę, nie mówię tu o jakichś fałdach )- to czy to będzie miało jakiś wpływ na wygląd pępka( konkretnie- miejsca przekłucia). Naczytałam się historii o wypadających kolczykach( za płytko umiejscowionych). Podpowiedzcie, czy można się przekłuć a dopiero potem walczyć o super sylwetkę
Stary 2005-01-27, 16:15   #342
bellissa
Zadomowienie

GG do bellissa
Re: Nurtująca kwestia- kolczyk w pępku...

Ja mam kolczyk w pępku już około 6 lat i w tym czasie miałam różną wagę, raz mniejszą, raz większą; ostatnio niestety większą ale udało mi się zrzucić 7 kilo Wygląd mojego pępka i kolczyka zupełnie się nie zmienił, wygląda tak samo ładnie jak na początku i jestem bardzo z niego zadawolona
Pozdrawiam
bellissa jest offline  
Stary 2005-01-27, 17:55   #343
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

bellissa, dzięki za odpowiedź
Stary 2005-01-28, 15:51   #344
dotka85
Zadomowienie

Ja mam kolczyk w pepku od jakiegos roku i tez mialam rozna wage w tym czasie, roznica ok. 3-4 kg i wyglad kolczyka ani dziurki nie zmienial sie wcale. Mozesz miec tylko przez jakies pierwsze pol roku problemy, ale zwiazane z przekuciem (lekki bol, ropienie opuchlizna), ale to nie jest az takie dotkliwe, a juz na pewno nie zwiazane z waga. Ja w kazdym badz razie nie zaluje. pozdrowionka
dotka85 jest offline  
Stary 2005-01-29, 12:03   #345
kitty7
Raczkowanie

Chciałam się was zapytać, czy jeżeli przekuwam pępek po raz pierwszy to mogę użyć kolczyka ze stali chirurgicznej (bo już taki kupiła mi koleżanka u jubilera z taką wiszącą ozdóbką - kwiatkiem, rozmiar chyba 10 mm, ale nie jest wysterylizowany). A mam dylemat, dlatego, ponieważ nie mogę nosić biżuterii posrebrzanej i pozłacanej (czyli sztucznej), bo potem dostaje takich krostek, mogę nosić tylko srebrną. Więc nie wiem czy później nie będzie jakiejś infekcji? I gdzie mogę ten kolczyk wysterylizować?

Czy może lepiej kupić kolczyk z tytanu czy implantaniumu (taki sam banan z oczkiem, bo słyszałam od niektórych że na pierwszy raz nie powinno się zakładać kolczyka z wiszącą ozdóbką na przekucie) a później jak się to zagoi zmienić na ten ze stali?
Czekam na odpowiedź
Pozdrawiam
kitty7 jest offline  
Stary 2005-01-30, 20:36   #346
kitty7
Raczkowanie

Re: Dylemat?

Czy nikt nie może mi pomóc???
kitty7 jest offline  
Stary 2005-01-30, 20:55   #347
Lovisa
Zakorzenienie

Moim zdaniem taki ze stali chirurgicznej będzie dobry, gdyż jak sama nazwa wskazuje, służy do ingerencji w ciało. Ja też mam problem z kolczykami, bo często ropieją mi uszy, zupełnie nie wiem czemu. Myślę, że taki kolczyk możesz wysterylizować spirytusem albo po prostu zrobi to osoba w salonie tatuażu, czy w gabinecie kosmetycznym, przed wykonaniem zabiegu. W ogóle wydaje mi się, że najlepiej jest nie kupować samemu kolczyka do pępka, tylko wybrać sobie właśnie w salonie i on zostanie od razu wysterylizowany i założony
Stary 2005-01-30, 21:00   #348
bellissa
Zadomowienie

GG do bellissa

Z tego co wiem w studiach kolczykowania zawsze zakładają kolczyki ze stali chirurgicznej bo jest po niej najmniejsze ryzyko uczulenia, praktycznie minimalne. Ja robiłam sobie kolczyk w pępku już 3 razy i za każdym razem miałam kolczyk ze stali chirurgicznej o kształcie banana. Jeżeli chodzi o sterylizację to napewno mogą to zrobić w studiu kolczykowania, przetarcie samym spirytusem to tylko dezynfekcja i myślę że nie wystarczy. Kolczyk z taką wiszącą ozdóbką może być o tyle niebezpieczny, że łatwiej nim zachaczyć np. o spodnie, myślę że najlepszy jest właśnie taki banan, a kolczyk z ozdóbką można włożyć odrazu po zagojeniu. Pozdrawiam
bellissa jest offline  
Stary 2005-01-30, 21:04   #349
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie

GG do stokrotka_to_ja

Kolczyk powinni wysterylizowac z gabinecie, w którym będziesz przekłuwała ,zaraz przed założeniem . Wiekszość kolczyków zakladanych jak pierwsze jest własnie ze stali chirurgicznej ew. z tytanu

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.

POMOC dla dzieci z Tanzanii http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline  
Stary 2005-02-08, 10:01   #350
Sonika
Raczkowanie

W stiudiu, w którym przekłuwałam pępek powiedziano mi, że zakładaja kolczyki TYLKO ze stali chirurgicznej lub 24-karatowego złota. Twój kolczyk jest zatem idealny.
Sonika jest offline  
Stary 2005-04-02, 16:07   #351
nati__xxx
Wtajemniczenie

GG do nati__xxx

Mam pytanko,mam kolczyk już prawie 1,5 roku.Przy przebijaniu założono mi kolczyk o długości pręcika 10mm-mniej więcej po pół roku zrobił się za duży,poprostu zaczął mi troszkę wisieć,czułam go jak chodziłam bo się tak "bujał" -strasznie mi to przeszkadzało i bałam się że poprostu jak się schylę to dziurka się przerwie no więc zmieniłam go na inny o długości 8mm.Ten już jest dobry i się nie buja Czy wy też macie kolczyki idealnie dopasowanej długości??Czy wam troszkę wiszą??Bo się zastanawiałam czy przypadkiem nie mam źle przebitej dziurki.Zaznaczam że nie schudłam.Załączam fotki żebyście lepiej zrozumiały o co mi chodzi
Na fotce pierwszej i drugiej kolczyki są idealnie dopasowane (tak jak moje 8mm) a na trzeciej wisi tak jak mój o długości 10mm

P.S. Sorki za chaotyczną wypowiedź
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 63a.jpg (1,3 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 182.jpg (7,8 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg min2.jpg (2,3 KB, 42 załadowań)
Stary 2005-04-02, 16:25   #352
Floe
Raczkowanie

Re: Do dziewczyn posiadających kolczyk w pępku !!!

Hej, jak ja przekuwałam pępek to mi powiedziano, że z czasem dziurka ta się kurczy i kolczyki potem tak nieestetycznie wiszą, ale mówiono mi o kwestii kilku lat, a nie tak krótkiego czasu jak 1,5 roku. Może po prostu miałaś troche za płytko zrobione przekłucie. Troszkę dziwne jest też, że na wstępie dostałaś kolczyk 10 mm, teraz standardowo zaczyna się od 12 mm, aby własnie potem z upływem lat zmieniać na krótsze. Ja mam swój kolczyk już rok i ani troszkę nie wisi, praktycznie od momentu przekłucia do teraz nie zauważam żadnej zmiany. Zatem myśle, że po prostu twoje przekłucie było troszkę za płytkie. Ale nie przejmuj się przecież skoro teraz masz 8 i wyglada dobrze to nie ma co się martwić. Moja kumpela to ma powód do nerwów, została krzywo przekłuta i ma kolczyk w pępku na skos

Misja w Zambii
Floe jest offline  
Stary 2005-04-02, 16:49   #353
Jadja
Rozeznanie

Ja mam kolczyk od ponad 3 lat. I od jakiegoś czasu mój kolczyk(o dł. 8 mm)stał się za duży :/ Niezbyt ładnie to wygląda, i troszkę przeszkadza. Teraz muszę mieć 6 mm. Ale ponoć to normalne, że tak się dzieje
Stary 2005-04-02, 16:55   #354
nati__xxx
Wtajemniczenie

GG do nati__xxx

to 6mm też robią?? :wow: myślałam że 8 to najmniejsze i dlatego tez sie troche bałam-a gdzie ty go dostałaś,bo ja to nawet problem ze znalezieniem 8 mam
Stary 2005-04-02, 17:17   #355
Floe
Raczkowanie

http://www.wildcat.pl/sklep/ tu dostaniesz bez problemu

Misja w Zambii
Floe jest offline  
Stary 2005-04-04, 07:28   #356
Calimero
Raczkowanie

GG do Calimero

u mnie jest dokladnie to samo. Po roku kolczyk zaczal wisiec, teraz musze go wymienic albo po prostu skrocic. Jesli lubicie wasze obecne kolczyki i nie chcecie zmieniac to mozna po prostu skrocic
Stary 2005-04-04, 09:24   #357
nnia***
Raczkowanie

GG do nnia***

witaj Calimero a w jaki sposób i gdzie można skrócić kolczyk? Ile to kosztuje?
Stary 2005-04-05, 20:35   #358
Calimero
Raczkowanie

GG do Calimero

u mnie w miescie mozna to zrobic w punkcie, gdzie przebija sie pepek, nie wiem dokladnie ale jakies grosze
Stary 2005-04-05, 22:51   #359
stell1985
Raczkowanie

GG do stell1985

moze po prostu za mało skóry ci przekuli? i sie obciagneła? rozbiłas to w jakims profesjonalnym studiu czy u kosmetyczki? ja mam kolczyk juz od dwóch lat i raz zdarzyło mi sie kubic za małego bananika i nakretka wpadała mi w dziurke w brzuchu bbo była mała. w ogóle nie zauwazyłam zeby sie dziurka powiekszała. masz cały czas ten sam kolczyk?
Stary 2005-04-10, 16:32   #360
regina1991
Przyczajenie

GG do regina1991
CZy przebić sobie pępek?

Cześć mam na imie Regina i mam 14lat!Chce sobie przebić pępek "sama".Doradcie mi prosze czy przekłówać!Bo ja nie wiem jeszcze czy przekłuć!Strasznie mi sie podoba kolczyk w pępku.Wygląda super!Napiszcie prosze co o tym sądzicie, a jeśli wiecie ile kosztuje przebicie u kosmetyczki to też was proszę abyście napisali!

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości