Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-09-19, 14:36   #4741
korin
Zadomowienie

Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Istnieją ludzie którzy mają alergie na tytan, choc jest ich stosunkowo niewiele. Jest to dośc niebezpieczne w starszym wieku ponieważ zastawki są zbudowane z tytanu i dobrze wcześniej wiedziec o takich problemach.
Dowiedziałam się tego ponieważ ja mam takową alergie, a co do jakości kolczyka to był z wildcata.
Pisze to raczej jako ciekawostke niż przestroge bo niewiele osób ma takie szczęście jak ja.
korin jest offline  
Stary 2007-09-19, 17:01   #4742
hana302
Przyczajenie

Dot.: Kolczyk w pępku !! help

Hej dziewczyny ;** Mam mały problem... Ja chciałabym sobie zrobić kolczyka w pępku ale moi rodzice się zgodzić nie chcą...a mam dopiero 14 lat czy to nie za mało na kolczyk ? Bardzo chce kolczyk lecz boje sie bólu i tego gojenia. Czytałam to forum od początku i wiele sie dowiedziałam.Licze się z tym ze to sie bedzie długo goiło.... Niedawno przebijałam sama 2 dziurke w uchu i musiałam wyciągnąc bo strasznie ropiała...ale dodam ze nie dbałam o dziurke nic a nic i jeszcze co chwile wyciągałam kolczyk i bawiłam się nim :P boje sie ze z pępkiem moze byc tak samo jak z uchem ale wtedy nie bede wyciagac kolczyka !czytając to forum troche sie dowiedziałam o kolczyku w pępku, o pielęgnacji go, higienie
hana302 jest offline  
Stary 2007-09-20, 09:07   #4743
Trish-ka
Przyczajenie

wiesz co ...wzgledem rodzicow to Ja ci niewiele pomoge,ale moja siostra zrobila to na patecie-ma 14lat,uzbierala sobie kase poszla do kosmetyczki z moja kolezanka ktora ma juz troche na karku i poswiadczyla ze jest opiekunem,przekuli mojej siostrzyczce pepek i z kolczykiem wrocila do domu,a rodzicom tlumaczyla ze chciala zobaczec czy boli i boli strasznie i ze jeszcze bardziej boli z kolczykiem,jak mama kazala jej wyjac kolczyk to powiedziala ze nie wolno bo jak sie wyjmie zanim sie zagoi to wda sie zakarzenie
Trish-ka jest offline  
Stary 2007-09-20, 09:14   #4744
Trish-ka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez hana302 Pokaż wiadomość
Bardzo chce kolczyk lecz boje sie bólu i tego gojenia. Czytałam to forum od początku i wiele sie dowiedziałam.Licze się z tym ze to sie bedzie długo goiło....

no niestety,co do bolu..to powiem Ci tak,samo przebijanie nie jest straszne,ja myslalam sobie o tym ze jak juz bede miala kolczyk to moj brzuszek bedzie bardziej seksi i w czasie gdy to postanowilam sobie za temat rozmyslania u kosmetyczki i...nim sie spostrzeglam po bolu,kolczyk juz byl...tylko nie wiem jak inni ale mi wsadzili w brzucho jakis badziewny kolczyk,i jedyne co mnie bolalo to to jak wymienialam kolczyk z tego badziewia na tytan..no i troche (mnie) boli jak siedze,bo mi sie wbija kolczyk ale ogolnie to nie takie straszne...a z rodzicami moze umow sie ze jak dostaniesz 4lub5 z klasowki z przedmoitu z ktorego jestes kiepska to wyraza zgode,dogadaj sie z kujonami z klasy ,zrob dobra sciage i dajesz czadu...zycze powodzenia w kwestii rodzicow..kazdy jest do dogadania,podaj im powod dla ktorego tak chcesz ten kolczyk,idz z mama do kosmetyczki,niech ona powie twojej mamie jak to jest i wogole...poprostu uswiadom rodzicow w 100% co chcesz zrobic.to pomaga
Trish-ka jest offline  
Stary 2007-09-20, 17:21   #4745
hana302
Przyczajenie

no własciwe to ja i moja kuzynka chcemy kolczyk...kuzynka ma 17 lat i kikla miesiecy ;p no a w innym poscie poczytalam ze takiej jednej lasce zrobili kolczyk jak miała niecałe 18 no wiec moze ona by tez mogła poświadczyc za opiekuna ?!:P no nie wiem jak to jest ale w sobote porozgladam sie gdzie jest u mnie w miescie jakies dobre studio i czy trzeba miec ukonczone 18 lat ( ale chyba razej bez tego sie nie obejdzie ) a kolczyk tak sweet wyglada ...straaasznie mi sie to podoba
a ty piszesz ze twoja siastre bolało przebicie ale to chyba zalezy od skóry
trish-ka a ty masz kolczyk ?
hana302 jest offline  
Stary 2007-09-20, 17:22   #4746
hana302
Przyczajenie

hehe sorki nie zauwazyłam tego twojego ostatniego posta;p pytanie o kolczyk wycofuje ;*
hana302 jest offline  
Stary 2007-09-20, 21:39   #4747
karcia95
Przyczajenie

siemka!jestem nowa 12 lat a z tego co widzę tow y macie od 14 w wzwyż ale...jakoś przeżyję...

cóż...chciałabym zrobić sobie kolczyk w brwi...nie koniecznie w tym wieku ale potem...na razie moi rodzice biorą to na żarty ale potem pewnie się nie zgodzą.Owszem zgadzają się na pasemka(tylko w wakacje!).Nie wiem gdzie jest jakiś profesjonalny salon w Gliwicach gdzie mogliby zrobić mi ten kolczyk. Poza tym zaczynam się bać po Waszych niektórych odpowiedziach...
karcia95 jest offline  
Stary 2007-09-20, 21:45   #4748
karcia95
Przyczajenie

elo!mam dopiero 12 lat a z tego co widzę to Wy macie od 14 w zwyż ale chyba przeżyję...

chciałbym miec kolczyk z brwi.Moi rodzice na razie biorą to na żarty ale jak bym powiedziała całkiem na serio to by pewnie powiedzieli ze zgłupiałam itp.Owszem pozwallają mi na pasemka(tylko i wyłącznie w wakacje!!!), ale na kolczyk sie nie zgodzą...przeciez jegoo nosi się cały rok:P.Mogę sobie zrobić za kilka lat, trudno.Możecie mi polecic jakies dobre studio percingu w Gliwicach.
Po tym co przeczytałąm w niektórych odpowiedziach to już mi sie ciut odechciało...
karcia95 jest offline  
Stary 2007-09-20, 21:51   #4749
Yaza
Rozeznanie

dwunastolatce nikt powazny kolca nie zrobi. nawet ci, ktorzy kolczykuja nieletnich zwykle ustalaja granice wieku 15 i wyżej, bo tylko swiadoma osoba jest w stanie odpowiedzialnie zadbac o kolczyk. bedziesz tylko zalowac ze naduzylas zaufania rodzicow dla chwilowej zachcianki. poczekaj 2-3 lata a jak nie przejdzie, to bedziesz gotowa na modyfikowanie ciala.
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline  
Stary 2007-09-20, 22:11   #4750
karcia95
Przyczajenie

wiem chyba poczekam...moja mama jak sie zapytalam kiedy moge zrobic to nic nie powiedziala a tata najpierwze nigdy a potem ze jak umrze
karcia95 jest offline  
Stary 2007-09-20, 22:14   #4751
Yaza
Rozeznanie

no wlasnie o tym mowie. jeszcze ci sie gusta zmienia, wiem co mowie.
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

Yaza jest offline  
Stary 2007-09-20, 22:16   #4752
karcia95
Przyczajenie

nom chyba masz racje...poczekam az bede miec 14-15 lat...ale n forum dalej bede...:P
karcia95 jest offline  
Stary 2007-09-21, 10:04   #4753
Trish-ka
Przyczajenie

no fakt 12 lat to troszke malo...a kolczyk w pepku moze i ladnie wyglada tu sie z toba zgodze ale jak nie zadbasz o niego prawidlowo to sie paskudzi,masz zaczerwienienia dookola pepka,strupki, wyschnieta rope i nie wyglada to ani ladnie ani ciekawie a chyba nie chciala bys pokazywac kolezankom i kolegom takiego wyniszczonego pepka.Jak ci juz wczesniej inni napisali o to trzeba bardzo dbac,bardziej niz o kolczyk w uchu lub w nosie bo to jest pol biedy...ogolnie splot sloneczny jest wrazliwy a podrazniony kolczyliem i poraniony nie jest godzien prezentacji..moze zamiast kolczyka w pepku jak narzaie zrob sobie jeszcze jedna dziurke w uchu?..w twoim wieku jak namowisz rodzicow to powinni sie zgodzic...zwlaszcza ze to leprze dla ciebie niz kolczyk w pepku...nastaw rodzicow na faze albo/albo albo pepek albo drugi kolczyk w uchu...wybiora ucha 3 mam kciuki
Trish-ka jest offline  
Stary 2007-09-21, 10:07   #4754
Trish-ka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez hana302 Pokaż wiadomość
a ty piszesz ze twoja siastre bolało przebicie ale to chyba zalezy od skóry
trish-ka a ty masz kolczyk ?

no wiesz..a jak sie czlowiek poparzy to tez bol zalezy od skory? bol przy przebijaniu jest,bo pepek to wrazliwe miejsce,ale po czesci masz racje-jednego boli mniej,drugiego bardziej...ja jak robilam kolczyk to czulam tylko takie dziwne uczucie w brzuchu i co jakis czas mocne nasilenie jak by mi cos gniotlo brzuch..bol---po czesci--bardziej dyskomfort...a co do kolczyka to owszem mam ..od ponad tygodnia i jestem z niego dumna bo sie ladnie goi
Trish-ka jest offline  
Stary 2007-09-21, 16:02   #4755
karcia95
Przyczajenie

Trish-ka mi chodzi o kolczyk z brwi.Poza tym już od kilku lat mam przebite uszy.Przebijałam 2 razy bo mi zarosły za 1, ale potem juz po drugim przekłuciu nie nosiłam kolczyków może przeż hmm...kilka dni do tygodnia i już potem nie dało się wlożyć.A jeszcze w Sylwestra wsdzałam sobie kolczyk i niechcący zrobiłam sobie 2 dziurkę.Hmm...szkoda kolczyków.Takie ładne długie z kwiatkami z masy perłowej na końcach, od rodziców na gwiazdkę dostałam... Buuu!!(
karcia95 jest offline  
Stary 2007-09-21, 16:15   #4756
hana302
Przyczajenie

ja chce kolczyka ale watpie ze moja mama sie zgodzi no bo w jednym studiu pytałam się ale trzeba przyjsc z rodzicem no to ja chyba sie musze narazie pozegnac z kolczykiem w pępku (
hana302 jest offline  
Stary 2007-09-21, 17:36   #4757
karcia95
Przyczajenie

a ile masz lat?
karcia95 jest offline  
Stary 2007-09-21, 19:18   #4758
spioch7
BAN stały

poruszalam juz ten problem ale zapytam jeszcze raz poniewaz nikt mi konkretnie nie odp mianowicie za kilka dni bedzie miesiac jak przekulam pepek i bylo zero ploblemow jednak nie dawno wyczulam zgrubienie w miejscu gdzie przechodzi kolczyk i jak by pod dolna kulka kolczyka nie ma nacieku ropy ani limfy tylko to zgrubienie i taka kuleczka podskorna.Czy to normalne?jesli tak to co to jest i kiedy moze zniknac?a jesli to jakis objaw zapalenia czy czegokolwiek innego co powinnam zrobic?po miesiacu chcialam wymienic kolczyk ale w takiej sytuacji chyba nie moge?
spioch7 jest offline  
Stary 2007-09-22, 09:47   #4759
tatty
Zakorzenienie

nie wiem co to jest, ale wybij sobie z głowy żeby zmieniac kolca po miesiącu. to stanowczo za krótko
Stary 2007-09-22, 12:39   #4760
necia021
Przyczajenie

Unhappy Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej zrobilam sobie kolczyk w pepku jakie 3 mce temu lecz ostatnio mam z tym problem podeszlo ropa i peklo,zrobil sie strupek i odpadl wszystko byloby OK gdyby nie to ze teraz ta falda skory przez ktora przechodzi kolczyk nie zmniejszyla sie (tzn ona teraz wyglada tak jakby sie mialo to przerwac) nie mam pojecia co mam robic;/ nie chcialabym go wyjmowac ale musze jakos temu zaradzic...prosze o szybka odpowiedz, to wazne!
necia021 jest offline  
Stary 2007-09-22, 17:37   #4761
Yaza
Rozeznanie

migracja. jak nie wyjmiesz, to po poprostu kolczyk bedzie tak dlugo wylazil ze skory, az wypadnie. paskudne blizny po tym zostaja.

Yaza jest offline  
Stary 2007-09-23, 21:23   #4762
hana302
Przyczajenie

dawno mnie tu nie bylo ;p karcia95 ja mam 14 lat ;p jakos na swieta chce sobie zrobic kolczyk i jutro sie zapytam rodziców czy moge ;d ( ponad rok temu tez juz chcialam kolczyk no i powiedzialam mamie ze kolezanki z rok starszej klasy maja kolczyki w pepkach no to czemu ja nie moge ? no i mama powiedziala no to ty tez sobie zrobisz za rok....) no wiec jutro chce powrócic do rozmowy...
hana302 jest offline  
Stary 2007-09-24, 19:26   #4763
karcia95
Przyczajenie

fajnie Ci!ehhh...w moim przypadku LIFE IS BRUTAL AND FULL OF ZASADZKAS:P
karcia95 jest offline  
Stary 2007-09-25, 10:38   #4764
necia021
Przyczajenie

Smile Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

hej ten kolczyk specjalny do pepka wyjelam i włożyłam inny taki leciutki od ucha,ale tak nie wytrzymywalam nerwowo z tym pepkiem i poszlam po porade do sasiadki(pielegniarki) i ona mi przekula kolczyk w 2 miejscustara dziurka teraz sie spokojnie goina szczecie juz po problemie i obylo sie bez jeszcze większych problemów...ufff busska
necia021 jest offline  
Stary 2007-09-25, 14:45   #4765
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Cytat:
Napisane przez necia021 Pokaż wiadomość
hej ten kolczyk specjalny do pepka wyjelam i włożyłam inny taki leciutki od ucha,ale tak nie wytrzymywalam nerwowo z tym pepkiem i poszlam po porade do sasiadki(pielegniarki) i ona mi przekula kolczyk w 2 miejscustara dziurka teraz sie spokojnie goina szczecie juz po problemie i obylo sie bez jeszcze większych problemów...ufff busska

tylko sie napic i nic wiecej

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline  
Stary 2007-09-25, 18:07   #4766
korin
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez adoosienka Pokaż wiadomość

tylko sie napic i nic wiecej
też jestem pod wrażeniem
korin jest offline  
Stary 2007-09-25, 20:28   #4767
spioch7
BAN stały

Cytat:
Napisane przez necia021 Pokaż wiadomość

kolczyk do ucha w pepku super rozwiazanie <szok> czy to ta pani pielegniarka zalecila Ci takie rozwiazanie?. . . tak to jest jak biora sie ludzie za rzeczy o ktorych pojecia nie maja...nie miej do nikogo pretensji jak sie zacznie babrac...widzialam takie kolczyki do ucha w pepku i nie bylo co pokazywac.(bez obrazy)
spioch7 jest offline  
Stary 2007-09-25, 21:03   #4768
michasia19
Przyczajenie

HEY mam kolczyk od 4lat na poczatku trochę się babrało ale robiłam sobie ten zabieg u bardzo dobrej kosmetyczki (PCME.pl) zapłacilam niewiele wiecej niż normalnie ale jak poszłam do kntroli i z tym babraniem to odrazu wysłali mnie do lekarza i dostalam odpowiednie maci(za darmo) i po tygodniu wszytsko juz bylo dobrze. Moja kuzynka która ze mną przekuwała sobie pępek miała wówczas 13 lat i nic jej nie bylo.
Wydaje mi się że wszystko zależy od człowieka i jego organizmu ale proponuje przekuwać ciało w dobrych i polecoych gabinetach.
michasia19 jest offline  
Stary 2007-09-26, 06:43   #4769
klaudynka18
Rozeznanie

Witam!Dawno mnie tutaj nie było!Piszę do dziewczyn bardziej doświadczonych w przekłuwaniu. Otóż w zaleceniach po przebiciu powiedziano mi,żebym myła się mydełkiem antybkateryjnym. Nie wiem niestety przez jak długi okres czasu mam to robić?Czy przez całe zycie,czy może do wygojenia,czy przez 6 miesiecy???I jeszcze jedno-mam myć tym mydełkiem całe ciało czy tylko brzuszek i okolice pępka??? Powiem szczerze,ze tesknie juz za kapielą w wannie i jakims przyjemnym owocowym zelem pod prysznic...Busska
klaudynka18 jest offline  
Stary 2007-09-26, 09:39   #4770
miss venflon
Zakorzenienie

ja odradzam mydlo antybakteryne-możesz nim umyć ręce przed dokonanien czynności pielęgnacyjnych-polecam Octanisept, sól fizjologiczna lub roztwór soli moskiej-4-5 tygodni to minimum stosowania
a co do kapieli-chodzi o to żeby mie odmaczać kanału(więc niewiele wody możesz sobei napuścić i troszke poleniuchować-a co do mycia to uważąj tylko ,żebyw okolice przekłucia nie dostały się owe owocowe żele)

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości