Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2005-05-22, 10:33   #451
Rossie
Raczkowanie

Co zrobić aby kolczyk nie "wyszedł"?

W wątku o przekłuciu pępka wspominano o "wychodzeniu" kolczyków...ze skóra robi się coraz ciensza i ciensza aż w koncu kolczyk jest poza ciałem....kiedys mie tak wyszedł z ucha i boję sie teraz,ze wyjdzie mi z pępka..a nie chciałabym drugi raz przekluwac...tzn moze bym przeklula ale to by juz nie wygladalo tak, bo chyba byłaby blizna? Czy mozna temu jakos zapobiec?
Rossie jest offline  
Stary 2005-05-22, 11:51   #452
izulecka
Raczkowanie

Dot.: Co zrobić aby kolczyk nie "wyszedł"?

Jezeli przekuwalas u kosmetyczki, to nie wydaje mi sie ze bedzie to proste. Najwazniejsze jest to, abys przemywala pepek spirytusem lub specjalnym srodkiem, kupisz go w aptece. Dziewczyny w innych watkach pisaly o nim. Rowniez abys poruszala kolczykiem, przekrecaj go poprostu o 360 stopni. Mi sie udalo zapobiec temu by kolczyk wyszedl, lecz niestety mojej kolezance juz nie. To raczej zalezy od organizmu czlowieka.
izulecka jest offline  
Stary 2005-05-22, 13:10   #453
sylwia18
Zakorzenienie

mi kolczyk "wyszedł" z brwi, natomiast w pępku trzyma się bez zarzutów
Stary 2005-05-22, 15:53   #454
zabcia111
Raczkowanie

mi tak sie stalo po 8 miesiacach chyba. nie mialam problemow z gojeniem o potem wlasnie skora zaczela robic sie coraz ciensza, ale nie mialam pojecia, ze skonczy sie tak. i pewnego dnia po prostu chcialam nim poruszyc i bum wyszedl sobie. poczatkowo wygladalo to strasznie ale z czasem sie zagoilo. drugi raz nie przebilam bo balam sie ze zrobi sie tak znowu a po drugie stwierdzilam, ze kiedys kolczyk wyjme i blizna bedzie wieksza niz teraz. p.s. przebijała mi kosmetyczka
zabcia111 jest offline  
Stary 2005-05-22, 19:04   #455
tarakatatula
Rozeznanie

przebij w profesjonalnym studiu piercingu i nei ma szans zeby ci kolczyk wyszedl, ja swoj juz mam rok
Stary 2005-05-22, 19:39   #456
mania199
Rozeznanie

Ja Swoj Tez Ma Rok Nawet Ponad Bo Rok Minol W Marcu A Przebilam Pępek U Kosmetyczki
mania199 jest offline  
Stary 2005-05-23, 10:52   #457
nnia***
Raczkowanie

GG do nnia***

hej ja mam juz swoj kolczyk 3 lata i jest ok tylko mi zaczal wisiec i nie wiem gdzie mozna skrocic precik od kolczyka
nnia*** jest offline  
Stary 2005-05-23, 10:58   #458
perelka-20
Wtajemniczenie

GG do perelka-20

Ja moj mam rok i wlasnie zacza sie goic. Srrasznie sie nameczylam. Jest dosc gleboko przebity wiec napewno nie wjdzie. To juz jest ktorys raz kiedy przebijalam, moze dlatego tak dlugo sie goi, ale blizna po poprzednich nie jest widoczna. No i tez okazalo sie,ze jak mi zeszla opuchlizna to ten precik jest za dlugi.
perelka-20 jest offline  
Stary 2005-05-23, 11:03   #459
nnia***
Raczkowanie

GG do nnia***

perelko a nie wiesz gdzie mozna go skrocic? a moglabys zalaczyc zdjecie jak on u ciebie wyglada? a ile mm ma ten precik?
nnia*** jest offline  
Stary 2005-05-23, 11:53   #460
perelka-20
Wtajemniczenie

GG do perelka-20

No na razie jeszcze jest zaczerieniony, wiec pieknie nie wyglada. Mozliwe,ze uda mi sie zrobic jego zdjecie jak wroci brat z aparatem na razie go wszedzie zabiera. Niestety nie mam pojecia gdzie go skrocic. I mysle,ze tak czy siak wstrzymam sie z tym pomyslem, bo jesli znowu spuchnie, to po zawodach
perelka-20 jest offline  
Stary 2005-05-28, 14:48   #461
agata1
Przyczajenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do agata1 GG do agata1
co zrobic gdy kolczyk sie nie udal(pepek)

mam taki problem.przekluto mi pistoletem troche za wysoko i ogolnie kolczyk sie nie udal(kosmetyczka nie potrafila go wlozyc pomimo usilnego naciagania i dodatkowych kluc)tak ze powstala wielka rana bez kolczyka.ponadto nie zwrocila pieniedzy.wiem ze robienie kolczyka w pepku pistoletem jest nie wskazane.co mam teraz zrobic?prosze o pomoc bo jestem zdolowana mysla o zaslonietym brzuszku przez cale wakacje. aha i co mam zrobic by to sie szybciej wyleczylo?
Stary 2005-05-28, 16:32   #462
Impersona
Zakorzenienie

GG do Impersona
Dot.: co zrobic gdy kolczyk sie nie udal(pepek)

Mialam kilka lat temu to samo. Smaruj mascia przyspieszajaca gojenie...
Impersona jest offline  
Stary 2005-05-28, 17:08   #463
ISABELLE*
Raczkowanie

Hej Najlepiej będzie jak kupisz sobie w aptece maść z antybiotykiem TRIBIOTIC i RIVANOL w płynie.Płynem przemywaj ranę,a potem posmaruj maścią.Moja koleżanka przekluwała pępek niecałe dwa tygodnie temu i już ma wygojony.I jeszcze jedna uwaga:takie zabiegi robi się w sprawdzonym salonie tatuażu i kolczykowania,a nie u kosmetyczki Pozdrawiam i życzę zdrówka Iza

Edytowane przez ISABELLE*
Czas edycji: 2005-05-28 o 17:31
ISABELLE* jest offline  
Stary 2005-05-28, 17:19   #464
Impersona
Zakorzenienie

GG do Impersona

ja pierwszy raz poszlam do kosmetyczki, bo to u nas nie bylo jeszcze takie popularne... spaprala mi pepek , po czym wziela pistolet jeszcze raz i przeklula w drugim miejscu (mogla mi rozwalic kawalek brzucha :P ) Blizna byla okropniasta, smarowalam masciami i mi sie zagoilo. Potem poszlam do studia tatuazu i facet zrobil mi super... ale na drugi dzien dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy i musialam wyjac kolczyk. Niestety blizna nie zdazyla sie zagoic zanim brzuch zaczal rosnac, bardzo sie rozciagnelo i mimo tego, ze minelo juz kilka lat, ciagle mam okropna blizne (to juz nie zniknie)... brrrr
Impersona jest offline  
Stary 2005-05-29, 12:53   #465
Suzzie_lp
Przyczajenie

Ufff.... nie jestem mistrzynią w doradzaniu takich spraw, ale na Twoim miejscu po prostu poszłabym do lekarza.
Suzzie_lp jest offline  
Stary 2005-05-29, 15:32   #466
silvja
Raczkowanie

GG do silvja
Thumbs down Dot.: co zrobic gdy kolczyk sie nie udal(pepek)

......hmhm a od kiedy pępek sie przekluwa pistoletem od przeklucia jest igla.....teraz poprostu przeczekaj az sie zagoi i idz przekłuj ale iglą jak byś miala duzy zrost to moze przekłuj od dolu (ale wtedy musisz mmiec inny kolczyk)a jak nie to normalnie od góry
Stary 2005-05-29, 17:34   #467
Karolcinka
Przyczajenie

Smile Dot.: Kolczyk w pępku a opalanie

Ja przekułam pepek na poczatku maja,kosmetyczka mi mowila zebym nie opalała sie,nie kąpała w jeziorach.Ranka wygoiła mi sie juz po 2 tygodniach wiec wyszłam na plażę......nie kąpałam sie tylko opalałam i nic sie nie stało nadal bede ostrozna( na pewno nie wejde do jeziora). U mnie zagoiło sie szybko,ale u niektorych sa problemy,wiec radze nie kombinowac :p
Karolcinka jest offline  
Stary 2005-05-29, 20:53   #468
Domina
Zakorzenienie

Dot.: Kolczyk w pępku a opalanie

Moja siostra kolczyk robiła w lutym i do tej pory jej się nie zagoił, dziś i wczoraj kompała się w stawie i nic jej się nie stało. Odradzam jednak jeśli np. kolczyk był tydzień temu przebity.... Trzeba odczekać przynajmniej dwa miesiące. Jeśli u Ciebie ranki szybko się goją, to pępek też będzie się szybciutko goił, jeśli jednak masz tendencje do tego, że ranki się źle goją itp. to możesz mieć problemy.
Domina jest offline  
Stary 2005-05-29, 21:06   #469
stell1985
Raczkowanie

GG do stell1985

Karolcinka bo wszystko zalezy od tego jak głeboka masz rane!! Kosmetyczki raczej nie biora za wiele ciała, rana goi sie szybko ale równie szybko może ci sie tam przerwac skóra...
stell1985 jest offline  
Stary 2005-05-30, 08:27   #470
Zmijka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Ja przebijałam ponad dwa lata temu (wisoną) i niemogłam się opalać na solarium i chodzić na basen przez jakiś czas. Więc na solarium raczej nie chodź.
Zmijka jest offline  
Stary 2005-05-30, 10:10   #471
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

jesli masz przebity pepek mozesz sie opalac ale nie lezac plackiem na plazy. nie moze byc mowy o kapielach w jeziorach, rzekach ani basenach( nigdy nie wiadomo co w nich plywa)solarium odpada ( choc ultafiolet odkaza))zawsze tak radze zawsze gdy przebijam pepek.i najwazniejsze dbac o higienke po zejsciu z plazy ( przetrzec ranke wacikiem by pozbyc sie poty i brudu)
Stary 2005-05-31, 13:21   #472
miss venflon
Zakorzenienie

Dot.: Pępek-przekłuć??

pępek owszem przekłuć-ale w profesjonalnym studio-musisz zobaczyć czy kolczyki i narzędzia(kleszcze i nozyczki)sa sterylne tzn zapakowane w papierowo-foliowe rękawy z testem w środku-czy przekłuwający czy dezynfekuje i myje ręce-czy dezynfekuje kozetkę-czy zakłada rękawiczki jednorazowe(sterylne-tzn odpakowuje je z kartonika)-KOLCZYK MUSI BYC TYTANOWY-powinien mieć grubość 1,6mm i długość ok.10nn(zależy od pępuszka)-przekłucie musi być wykonane dosyć głeboko-wtedy ryzyko migracji się zmniejsza-goi się od 2 miesięcuy w góre-to, zależy od twojego organizmu i skrupulatopści w pielęgnacji-do pielęgnacji nie stosuj żadnych maści tymbardziej maści z natybiotykiem-pozdro
miss venflon jest offline  
Stary 2005-05-31, 13:24   #473
miss venflon
Zakorzenienie

Dot.: JA Chce Kolczyka w Pępku Pomozcie Plissss

jeślina się piętnaści lat to się jeszcze rośni i naklezy zwrócic przy przekłuciu uwagę żebu kolec luźno się układał-a poza tym musisz mieć ukończone 18 albo przyjść z rodzicem-w innym razie ni ryzykuj-ja przekłuwam tyklko pełnoletnich
miss venflon jest offline  
Stary 2005-05-31, 22:55   #474
kArInAx
Przyczajenie

Cool Kolczyk w pępku !! help

helloooo wszystkim !!chce sobie zrobic kolczyka w pępku tak na lato ! ile to mniej wiecej bedzie kosztowalo ?? ile przeklocie ? ile kolczyk? czy to boli przeklocie ?? czy ropieje ?? ahaa i jak macie jakies zdj kolczykow jakis fajnych do pępka to dolaczajcie bede wdzieczna wam ! z gory dzieki buzia wszystkim pozdro
Stary 2005-05-31, 23:01   #475
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie

Dot.: Kolczyk w pępku !! help

takie watki juz byly i to kilkakrotnie

wiec zabaw sie wyszukiwarka napewno cos znajdziesz
KasiaKatarzynka jest offline  
Stary 2005-05-31, 23:15   #476
kArInAx
Przyczajenie

nie mam zabardzo czasu zeby sie bawic w wyszukiwanie :/ myslalam ze mi ktos cos poradzi ale .... widze ze nie bardzo no ale okey
Stary 2005-05-31, 23:36   #477
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie

no wiesz generalnie jesli watek juz byl to nie ma sensu go powtarzac, zwlaszcza ze jeszcze niedawno taki watek sie pojawil

http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=33723

Edytowane przez KasiaKatarzynka
Czas edycji: 2005-05-31 o 23:43
KasiaKatarzynka jest offline  
Stary 2005-06-01, 08:22   #478
mania199
Rozeznanie

na allegro jest duzo fajnych kolczyków sama kupilam tam jeden
http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=2603312
mania199 jest offline  
Stary 2005-06-01, 15:59   #479
chocolate_brown
Rozeznanie

hi troszke za pozno sie obejrzalas, dlatego, ze jesli chcesz pokazywac brzuszek to powinnas zrobic powiedzmy w marcu kolczyk- nie mozna go na poczatku eksponowac w sloncu. Jesli chodzi o bol to zalezy od osoby, niektore moje kolezanki robia sobie same, inne piszcza u kosmetyczki Pamietaj zeby zeby na poczatku zalozyc kolczyk ze stali chirurgicznej a najlepiej z tytanu. No i nowego przeklucia nie mozna dlugo moczyc i kapac sie w otwartych zbiornikach :/ Pozdrawiam
chocolate_brown jest offline  
Stary 2005-06-01, 16:01   #480
chocolate_brown
Rozeznanie

Jednak bym nie polecala kupowania kolczykow do ciala na Allegro, chyba, ze jest napisane z czego sa wykonane. Przykro by bylo gdyby pepek zaczal Ci gnic z powodu jakiegos zwyklego kawalka metalu. Lepiej chyba wydac wiecej pieniedzy miec pewnosc, ze nie bedzie komplikacji

www.sklep.wildcat.pl <---- tam kupisz wysokiej jakosci kolczyki do ciala
chocolate_brown jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości