Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-10-06, 17:55   #4831
ankat25
Przyczajenie

Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

czesc dziewczyny! mam problem bo 1,5 miesiaca temu mialam przekluwany pepek! wszystko mi sie pieknie goilo, ale musiałam isc do szpitala na operacje i niestety musialam wyjac ten kolczyk!! teraz mam problem z wlozeniem!! nie wiem co mam robic!! pomocy!!!
ankat25 jest offline  
Stary 2007-10-06, 17:59   #4832
karta666
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
GG do karta666 Send a message via Skype™ to karta666

przekłuć jeszcze raz?

Jestem FIT !

karta666 jest offline  
Stary 2007-10-06, 18:02   #4833
tatty
Zakorzenienie

niom chyba przekłóc jeszcze raz. bo spowortem raczej nie włożysz
wiesz, ja też miałam operację i nie dałabym wyjąc kolczyka chyba że to operacja w okolicach brzucha, to już co innego.
Stary 2007-10-06, 18:19   #4834
ankat25
Przyczajenie

nie chcialam go wyciagac ale mialam ogolne znieczulenie i trzeba bylo go wyciagnac!! sama sie boje go wsadzic bo on jest bardzo gruby! probowalam wsadzic kolczyk od ucha ktory jest o wiele cienszy i wsadzilam do polowy pępka a potem poleciala mi krew!! i odpuscilam!! ale brakuje mi mojego kolczyka w pepku

Edytowane przez ankat25
Czas edycji: 2007-10-06 o 19:16 Powód: błędy w pisowni
ankat25 jest offline  
Stary 2007-10-06, 19:17   #4835
tatty
Zakorzenienie

nie wiem, a to że jest ogólne znieczulenie przeszkadza? ja też miałam (na 5godz.) i jakoś nie wyciągnęłam kolczyków z uszu
Stary 2007-10-06, 19:25   #4836
ankat25
Przyczajenie

pierwsze pytanie jakie mi zadali czy mam kolczyki w uszach a jak mam to mam je sciagnąc, tak samo bylo z pepkiem!!w sumie nie wiem czemu kazali mi wyciagnac z pepka skoro mialam operowany nos!! trudno jakos to przezyje! bede musiala sie zabrac drugi raz i przekluje go sobie bo strasznie mi sie podoba!
ankat25 jest offline  
Stary 2007-10-06, 19:33   #4837
tatty
Zakorzenienie

mi na początku też kazali, ale jak powiedziałam, że dopiero co przekłółam, i że nie mogę zdejmowac to mój kochany doktorek tylko pożartował, że znów go oszukuję, że coś tam coś tam i nie kazali w końcu zdjejmowac
Stary 2007-10-06, 19:42   #4838
ankat25
Przyczajenie

no to masz fajnie ze ci pozwolili!! ja to bylam w takim szoku przedoperacyjnym ze nawet nie pomyslalam zeby powiedziec ze mam swiezo co nakluwany pepek tylko grzecznie sciagnelam!!!
teraz to juz nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem!! ale zanim znowu sie podejme przeklucia mojego pepka to minie nie wiadomo jak dlugi okres!bo to wcale nie bylo fajne uczucie!!
ankat25 jest offline  
Stary 2007-10-07, 10:16   #4839
Petit_Papillon
warszawska peema

Ja mam kolczyk już od bodajże 4 lat.PRzekłucie mnie wcale nie bolało,chociaż panicznie boje sie igły,zasłoniłam twarz czapką i poczułam tylko 'lekkie' ukucie

14.07.2014
16.07.2016

Petit_Papillon jest offline  
Stary 2007-10-07, 12:36   #4840
Rossie
Raczkowanie

ja przekłułam majac 17 lat i wszystko jest ok jak do tej pory. zagoiło się bardzo szybko, nic sie nigdy zlego nie działo ale to zalezy od skory chyba, bo np mojej kolezance wyrzucilo kolczyk..po prostu sam jej wyszedl ;/
Rossie jest offline  
Stary 2007-10-08, 16:46   #4841
domcia333
Raczkowanie

GG do domcia333

mam pytanko ... po jakim czasie od wyjecia kolczyka mozna przebic jeszcze raz ?? od momentu kiedy sie calkowicie zrosnie dziurka czy jak? bo nie wiem kiedy moge sie przejsc na ponowne przebicie
domcia333 jest offline  
Stary 2007-10-08, 22:19   #4842
miss venflon
Zakorzenienie

kanał musi byc całkowicie wygojony(ok 3-4 tyg)-w ziarninowaniu tkanki pomaga Cepan
a czemu ponownie?
Stary 2007-10-09, 16:16   #4843
domcia333
Raczkowanie

GG do domcia333

pisalam o tym wczesniej zaczela sie migracja i wogole nie ciekawie to wygladalo wiec musialam wyjac kolczyk minal juz ponad miesiac... kanal przekucia zarosl calkowicie tylko na powierzchni jeszcze nom prawie nie do konca :/ nie wiem czy moge isc jesli do konca sie to nie zagoilo...
domcia333 jest offline  
Stary 2007-10-11, 19:48   #4844
Morphineee
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Morphineee GG do Morphineee Send a message via Skype™ to Morphineee

Cytat:
Napisane przez ankat25 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny! mam problem bo 1,5 miesiaca temu mialam przekluwany pepek! wszystko mi sie pieknie goilo, ale musiałam isc do szpitala na operacje i niestety musialam wyjac ten kolczyk!! teraz mam problem z wlozeniem!! nie wiem co mam robic!! pomocy!!!
No to przekłuwamy ponownie. ;D

xO'

Matura 2008... Aaa.!
Morphineee jest offline  
Stary 2007-10-11, 21:11   #4845
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Cytat:
Napisane przez domcia333 Pokaż wiadomość
pisalam o tym wczesniej zaczela sie migracja i wogole nie ciekawie to wygladalo wiec musialam wyjac kolczyk minal juz ponad miesiac... kanal przekucia zarosl calkowicie tylko na powierzchni jeszcze nom prawie nie do konca :/ nie wiem czy moge isc jesli do konca sie to nie zagoilo...
Jeśli raz zdarzyła się migracja, to jest niestety duża szansa na to, że historia sie powtórzy.... No chyba że się mylę...

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline  
Stary 2007-10-11, 21:39   #4846
tatty
Zakorzenienie

a ja kiedyś widziałam tekst, w którym pisało, że migracja może zależec od tego, czy nosimy kolczyk z odpowidniego metalu (alergicy nie mogą np. nosic stalowych), i jak się nie dba odpowiednio. to prawda?
Stary 2007-10-12, 08:51   #4847
miss venflon
Zakorzenienie

Jest kilka przyczyn migracji:
-źle dobrany material kolczyka
-źle dobrany rodzaj kolczyka(nieodpowiedni kształt,długość)
-technicznie źle wykonane przekłucie(za płytko,za mało..)
-zła pielęgnacja
- uwaga :tendencja organizmu(zdarza sie najrzadziej)
Stary 2007-10-12, 20:00   #4848
naciaaa:)
Przyczajenie

Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

hey mam pytanko czy jesli chce sie przebic pępek to trzeba miec plaski brzuch...??
naciaaa:) jest offline  
Stary 2007-10-12, 23:08   #4849
spioch7
BAN stały

mam problem wszystko pieknie ladnie sie goilo a teraz co? z dolnej dziurki doslownie kapie mi krew to objaw czegos? co z tym zrobic?
spioch7 jest offline  
Stary 2007-10-13, 14:53   #4850
Yaza
Rozeznanie

aaa widzisz, mowilam, ze nie warto byc tak optymistycznie nastawionym do mozliwosci swojego organizmu, ale nie wierzylas.

moglas nadszarpnąć kanał przekłucia, naruszyć, może w czasie snu? Kup octenisept i przemywaj nim 3 razy dziennie, mi na krwawienia i sączenie się limfy bardzo ladnie działał. I nie kąp się w wannie, unikaj moczenia rany, noszenia obcisłych bluzek. I nie macaj łapkami.
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline  
Stary 2007-10-13, 15:03   #4851
spioch7
BAN stały

Yaza dzieki;*
spioch7 jest offline  
Stary 2007-10-14, 11:56   #4852
fizjo83
Rozeznanie

GG do fizjo83

A ja mam pytanko! Wczoraj przekłułam pepek.Zaopatrzyłam sie w wode utleniona,sól fizjologiczna,tribiotic.. .bo wiadomo bedzie sie saczyc,strupki itp itd...a tu nic. Boli ciut ale to jak dosc mocno nacisne,nie jest nawet zaczerwienione.Moge spokojnie przesuwac kolczyk w gore i w dol.O co chodzi? Zapobiegliwie wczoraj i dzisiaj przemyłam wodą utleniona, posmarowałam tribioticiem,poruszałam bo wiadomo,że trzeba.Ale czy to normalne? kosmetyczka powiedziała ze mam gruba skóre i że będzie bolało samo przekłucie(a nie bolało) alże się szybko i ładnie zagoi.Swietnie cieszę sie ale czy to cisza przed burzą ,czy rzeczywiscie juz tak do konca będzie się ładnie goiło?Noc przeszłam spokojnie,nic nie zahaczyłam.Mam pytanie o kapiel.Wanna rzeczywiscie odpada?dzieki za jakąkolwiek pomoc!!!
fizjo83 jest offline  
Stary 2007-10-14, 12:57   #4853
spioch7
BAN stały

fizjol83tribotic powinno sie uzywac tylko w stanie jakims takim ze sie saczy ropa i sie babra a nie jak nic sie nie dzieje.bo czy jezeli nie ma sie kataru uzywa sie kropli na to by on znikl?NIE wiec nie uzywaj bez potrzeby triboticu kolejna rzecz nie uzywaj WODY UTLENIONEJ ona wysusza wiec skora sie luszczy moja kolezanka uzywala i po pewnym czasie tak jej skora zeszla ze w miejscu przeklocia byla za cienka i kolczyk sie zerwal.Mnie tez nic nie bolalo mialam robione u profesjonalisty nic sie nie babra nie saczy ale nie dotykam brudnymi rekami i dbam o higiene trudno powiedziec problemy moga byc nie co pozniej ja tez uwazalam ze jest wszystko super juz na 2 dzien blad (przyznaje sie) kolczyk ma prawo goic sie 6mies i dluzej i to normalne ze moze sie saczyc wiec spokojnie ja mam kolczyk ponad miesiac i bylo ok tylko przed wczoraj(chyba) podraznilam kolczyk pod czas snu byc moze i krew mi leciala ale juz jest dobrze wiec badz cierpliwa i dbaj o swoj pepek
PS wanna odpada ranki nie powinno sie moczyc a zamiennym srodkiem wody utlenionej jest ol fizjologiczna polewaj nia pepek i ruszaj troszke kolczykiem delikatnie zeby w srodku tez sie przemylo

Edytowane przez spioch7
Czas edycji: 2007-10-14 o 13:12 Powód: dopisek
spioch7 jest offline  
Stary 2007-10-14, 13:36   #4854
fizjo83
Rozeznanie

GG do fizjo83

Dzieki za odpowiedz.Moze rzeczywiscie z tym tribioticiem to troche za wczesnie weszlam ale po moich przezyciach z uszami i nosem gdzie "babralo" i sie 2 miesiace wolalam juz byc przezorna A doskonale wiem ze woda utleniona na dluzsza mete odpada-zabija zywe komorki,nie uzywa juz jej sie nawet do odkazania ran!Mam kumpele pielegniarki.Ale chcialam ranke troche odkazic i nie dopisalam ze dzis przemylam juz sola.Jeszcze raz dziekuje
fizjo83 jest offline  
Stary 2007-10-16, 22:38   #4855
madziunia21
Przyczajenie

witam!!ja sobie przeklulam pepek nie cale 3miesiace temu!!w bardzo dobrym salonie piercingu!!dbalam o niego strasznie nic sie mi z tym nie dzialo naprawde pierwsza klasa!!ale 2dni temu bylam na solarium...i czulam jakis dyskomfort wiec postanowilam wyciagnac kolczyk i go przeczyscic no i ....strasznie sie zaczelo babracnie moglam go znowu wlozyc pepek zaczal mi troche ropiec i krwawic!czy mozliwe jest ze dziurka sie mi zrosnie??i czy powinnam sie z tym zglosic do lekarza??prosze pomozcie kochane
madziunia21 jest offline  
Stary 2007-10-16, 22:51   #4856
Petit_Papillon
warszawska peema

Powiem szczerze,że miałam taką stuacje 3 miesiące po przekłuciu,gdy byłam nad morzem (kilka lat temu ).Kapałam sie w morzu i leałam na ręczniku na plaży,być może troszkę piasku dostało się do dziurki nie wiem.W każdym bądź razie,gdy przyszłam do domku wypoczynkowego i chciałam wsadzić drugi kolczyk to nic,a nic nie szło,górna dziurka mi delikatnie przyrosła,aż spanikowała.Całe szczęście,że ośrodku miałam znajoma kosmetyczke,która mi przekuła ponowanie dziurkę i od tamtego czasu wszystko ładnie pięknie.

14.07.2014
16.07.2016

Petit_Papillon jest offline  
Stary 2007-10-17, 12:35   #4857
madziunia21
Przyczajenie

kurcze ale jestem zlabylam wlasnie z tym moim nieszczesnym pepkiem u lekarza i powiedzial ze jest infekcja(przez solarium!!!!!!!!!!!!!) no i ze dziurka sie mi zrosnie i zeby nie wkladac kolczykazalamka totalnapowiedzczie kochane jak myslicie kiedy bede sobie mogla znowu przekluc??jak dlugo powinnam czekac??bo naprawde strasznie mi sie podobal;(
heh glupiutka jestem juz sobie poczytalam tym kiedy moge znowu przekluc...
madziunia21 jest offline  
Stary 2007-10-17, 13:04   #4858
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Chyba niestety kolczyk zaczal migrowac skora nad pretem jest cieniusienka (co prawda chyba stan nie zmienia sie od ponad 2 tyg, a przebijalam 3 tyg temu) , pret jest widoczny i mocno wyczuwalny skory miedzy 2 dziurkami jest odrobine mniej niz na poczatku (jakies 2 mm chyba odleglosc zmalala). Nie wiem, czy wyciagnac juz kolczyk, czy jeszcze chwile poczekac co sie bedzie dzialo na razie nie wyglada, jakby skora miala sie przerwac, bo jest dosc elastyczna. A moze ma to zwiazek z faktem, ze przez ostatnie 3 tyg schudlam jeszcze 2 kg i teraz nie mam juz ani odrobiny tluszczyku na brzuchu

Najbardziej jestem zla na to, ze chyba wszystko robilam z tym kolczykiem tak jak nalezy - poszlam do rzekomo najlepszego salonu piercingu i tatoo w Lodzi, zaplacilam 150zl, wiec chyba sporo, kupilam tytanowy kolczyk, pielegnowalam go 3 razy dziennie, przemywam regularnie 2 razy dziennie sola fizjologiczna, nic a nic mi sie nie babralo, a i tak chyba nic z tego nie bedzie a tak strasznie mi sie podoba

pojde dzisiaj do tego salonu z MEGA AWANTURA, bo kolczyk byl przebity wg mnie zdecydowanie za plytko czy jest jakakolwiek szansa, ze zwroca chociaz czesc kosztow? Bo to ewidentnie byl blad w sztuce piercingowej
lalesia jest offline  
Stary 2007-10-17, 14:47   #4859
madziunia21
Przyczajenie

moim zdaniem powinni Ci zwrocic calosc!!!!!!!!!rozumiem Cie ze jestes wsciekla nie po to dalas tyle kasy zeby teraz sie to babralo...eh...
madziunia21 jest offline  
Stary 2007-10-17, 14:50   #4860
izzolda
Raczkowanie

Witam
Mineło ponad 2 miesiace od kiedy mam kolczyk,goi się dosyć ładnie jedyne ale to to uczulenie na stal chirurgiczną ale kolczyk wymieniłam na tytanowy.Niby jest ok ale mam takie pytanko ze ten kolczyk powinien swobodnie przesuwać się kiedy go popycham w dół lub górę?
Mój przesuwa sie z dosyć duzym oporem ale się przesuwa.
I jeszcze jedno kiedy wymieniałam kolczyk na tytanowy zamówiłam 10 mm ponieważ skóra była lekko spóchnięta i bałam się ze jesli scisne ja krótszym będzie coś nie tak, teraz widze ze jak siadam to spora cześć kolczyka się wysuwa-czy oznacza to ze powinnam zmienić na krótszy czyli 8mm?
Skoro na poczatku miałam uczulenie na stal czy nadal powinnam nosic tylko kolczyki tytanowe czy moge spróbować włożyć ten ze stali?
Czy pręt kolczyka powinien byc wyczuwalny pod skórą czy raczej nie?

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości