Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-10-17, 15:01   #4861
madziunia21
Przyczajenie

Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

aha a czy moge dalej chodzic na solarium?bo przyznam szczerze ze nadal sie boje o ta dziurke w pepku czy moze sie z nia cos stac??
madziunia21 jest offline  
Stary 2007-10-17, 15:35   #4862
miss venflon
Zakorzenienie

Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

po wygojeniu możesz zmienić na 8mm -łatwo sprawdzic czy długośc kolczyka jest odpiwednia-kładziemy sie na plecach i obaczajamy czy cały pret jest schowany czy wystaje troszkę-pamiętajcie,ze ciało jest elastyczne i musi mieć zapas na długości(na schylanie sie,prostowanie i wyginanie)
w przypadku alergii na nikiel mozesznosić tylko tytan i to dobrej jakości(nie made in china bo to sa stopy tytanowe ,które mogą zawierać inne szkodliwe alergikom domieszki)
Stary 2007-10-18, 12:17   #4863
izzolda
Raczkowanie

Ech mam jeszcze jedno pytanko-wczoraj zdjełam na chwilkę kolczyk zeby go odkarzyć, pomacałam dziurkę bez kolczyka i okazało sie ze dziurka jest wyczuwalna lekko sztywna, zgrubiona na całej długości czy to tak powinno wygląc czy niekoniecznie?
..zrobił mi sie taki malutki guzek po jednej stronie dziurki przy wejściu górnym-nie bardzo wiem co to moze być-lekko to naciskałam zeby upewnić sie czy gdzies tam nie zbiera sie ropa-nic nie wyleciało,boje sie ze może krew sie tam zebrała i nie wiem co z tym robić.Narazie sie to nie powieksza.
Przepraszam ze tak męczę głupimi pytaniami ale wole dmuchać na zimne,bardzo zalerzy mi na utrzymaniu kolczyka.
Stary 2007-10-18, 15:15   #4864
eifersucht
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez izzolda Pokaż wiadomość
Ech mam jeszcze jedno pytanko-wczoraj zdjełam na chwilkę kolczyk zeby go odkarzyć, pomacałam dziurkę bez kolczyka i okazało sie ze dziurka jest wyczuwalna lekko sztywna, zgrubiona na całej długości czy to tak powinno wygląc czy niekoniecznie?
Też tak mam, myślę, że to raczej normalne. A co do guzka to nie mam pojęcia.

eifersucht jest offline  
Stary 2007-10-18, 18:42   #4865
A_t_o_s_i_A
Raczkowanie

GG do A_t_o_s_i_A

hmn...współczuję wam tego, że się tak niektórym z was to paprze ;/ Ja przebiłam pępek jakieś 3 tygodnie temu. Po niecałych dwóch wyjęłam już bez żadnego problemu kolczyk żeby go przełożyć. Na chwilę obecną nie wygląda jakby był niedawno przebijany.... a i zmieniłam kolczyk na plastik bo zdecydowanie mi sie lepiej nosi

''W obliczu zamieszania trzeba walczyc o swoje...''

A_t_o_s_i_A jest offline  
Stary 2007-10-19, 15:04   #4866
spioch7
BAN stały

Cytat:
Napisane przez izzolda Pokaż wiadomość
..zrobił mi sie taki malutki guzek po jednej stronie dziurki przy wejściu górnym-nie bardzo wiem co to moze być-lekko to naciskałam zeby upewnić sie czy gdzies tam nie zbiera sie ropa-nic nie wyleciało,boje sie ze może krew sie tam zebrała i nie wiem co z tym robić.Narazie sie to nie powieksza.
Przepraszam ze tak męczę głupimi pytaniami ale wole dmuchać na zimne,bardzo zalerzy mi na utrzymaniu kolczyka.

Izzolda ja tez nie dawno przekulam pepek za ok tydzien bedzie 2 mies tez mialam takiego guzka tyle ze przy dolnej dziurce nic mi nie wyciekalo a to "stwardnienie samo zeszlo po ok 3 tyg i juz mam wszystko OK a nic nie robilam
spioch7 jest offline  
Stary 2007-10-19, 23:31   #4867
diversely
Rozeznanie

Dziewczynki!
2 dni temu przebilam sobie pepek.
Nic sie nie dzialo, nawet zaczerwienienia nie bulo, bolalo tylko jak mocno przycisnelam i moglam nim ruszac.
nastepnego dnia, przemylam pepek wódką -tak poradzila znajoma pielegniarka i wydaje mi sie ze wlasnie przez to pokazala sie ropka. I zbiera sie co jakis czas...przyznam ze czesto ruszam kolzykiem i wyciskam ropke...przemywam woda utleniona..

co powinnam zrobic w tej sytuacji?przemywac dalej i czekac??

Po drugie to czy moge na chwile wyciagnac kolczy, przemyc kanalik i kolczyk po takim czasie czy nie powinnam?

znajoma tak robila ale boje sie ze go juz tam nie wsadze...
dziekuje za pomoc

diversely jest offline  
Stary 2007-10-20, 09:59   #4868
miss venflon
Zakorzenienie

przeczytaj w tym watku jakie metody pielęgnacji polecaja tutaj profesjonalni piercerzy
jak na razie robisz wszytsko żeby się go szybciutko pozbyc
a i kolezanka i pielęgnarka nie maapojęcia co ci polecają
Stary 2007-10-20, 10:09   #4869
izzolda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez diversely Pokaż wiadomość
Dziewczynki!
2 dni temu przebilam sobie pepek.
Nic sie nie dzialo, nawet zaczerwienienia nie bulo, bolalo tylko jak mocno przycisnelam i moglam nim ruszac.
nastepnego dnia, przemylam pepek wódką -tak poradzila znajoma pielegniarka i wydaje mi sie ze wlasnie przez to pokazala sie ropka. I zbiera sie co jakis czas...przyznam ze czesto ruszam kolzykiem i wyciskam ropke...przemywam woda utleniona..

co powinnam zrobic w tej sytuacji?przemywac dalej i czekac??

Po drugie to czy moge na chwile wyciagnac kolczy, przemyc kanalik i kolczyk po takim czasie czy nie powinnam?

znajoma tak robila ale boje sie ze go juz tam nie wsadze...
dziekuje za pomoc
To ja moze szybko streszcze
Żadej wódki,żadnego spirytusu ani wody utlenione to wszystko sparwia ze podrażniasz tylko swiezą rane.Przemywaj pępek sola fizjologiczna, ja odkażam pępek octeniseptem.Kolczyka nie powinno sie wyciagać aż sie zagoi-chyba ze okaże sie tak jak u mnie że jest uczulenie na stal chirurgiczną z której wykonany był kolczyk.
Poszperaj troszkę w wątku i stosuj sie do tego co piszą tu doświadczone osoby a napewno nie będziesz miała problemów z pępkiem
Stary 2007-10-20, 10:56   #4870
spioch7
BAN stały

Hey wczoraj niestety zgubilam kolczyk..szukalam go ale niestety nie ma nigdzie (to byl pierwszy jaki mialam ze salonu)z dlugim pretem i teraz do rzeczy..nie chcialam by dziurka sie zarosla (nie mialam juz limfy a ni nic)wiec czym predzej wlozylam kolczyk taki ktory dostalam na prezent mialam zamiar zalozyc go w grudniu a moze nawet na lato zeby na 100%bylo juz ok wkoncu teraz brzucha nie pokazuje to nie zalezalo mi by wlozyc jakis ladny kolec.No ale wlozylam bo tam ten mi sie zgubil dolna dziurka ok weszlo bez problemu natomiast na gornej pojawila sie blaka ktora przebilam pretem^^ troche krwi polecialo ale to nic.Mam wrazenie ze obecny kolec jest mi zamaly!gdy chce nim poruszac by wysunal sie pret lekko dotkne a ozdobe juz czuje przy ciele a wysunelo sie tyle co nic.I nie wiem czy mam odpowiedni rozmiar na dodatek czasami jak probuje nim poruszac widze ze wokol preta nadal jest taka blonka (wyglada jak by dziurka chciala sie zarosnac razem z kolczykiem)czy to mozliwe?(tylko z gorna tak mam)jak ruszam to niestety leci troche krew czy uzyc triboticu czy zostawic w spokoju?Chcialam wiedziec jaki mam teraz rozmiar i moze kupic wiekszy ale skad mam wiedziec jakich wymiarow jest pret danego kolczyka skoro nawet jubiler ktorego pytam tego nie wiebylam w nie jednym sklepie jubilerskim i zawsze to samo co mam zrobic?ps. nie moge zamowic kolczyka przez internet
spioch7 jest offline  
Stary 2007-10-21, 13:08   #4871
klaudynka18
Rozeznanie

Hejka!Minęło już 2 miesiące od przebicia mojego pępuszka. Ostatnio od czasu do czasu wylatuje z niego jakiś płyn,ale pępek nie boli, nie jest zaczerwieniony, a przebita skóra nie zrobiła się cieńsza. Przemywam regularnie 2-3 razy dziennie solą fizjologiczną(przedtem przemywałam octeniseptem).
Czy mam jakieś powody do większych obaw?
Druga sprawa, która mnie troszkę martwi to fakt, iż na początku stycznia będę miała studniówkę. Planowałam przed nią pochodzić na solarkę żeby nie być blada(a sukieneczkę mam jasną). Obecnie nie chodzę, wiem, że nie jest to wskazane po przebiciu. W styczniu minie 4,5 miesiąca od przebicia. I nie wiem czy mogę iść na solarium czy nie Jak przebijałam pępek w salonie polecanym przez wizażanki, piercerka powiedziała, że mam unikać solarium conajmniej miesiąc, a potem zakrywać przekłucie podczas sesji opalania. Niesety tutaj przeczytałam, że po przebicu nie wolno chodzić na solarkę ok.pół roku... A czy gdbym poszła po 4,5 miesiącach po przebiciu i zakryła pępuszek to mogłabym się poopalac? Bardzo mi na tym zależy, nie chcę jednak zaszkodzić mojemu przebicu. Co ma robić w takiej sytuacji???
klaudynka18 jest offline  
Stary 2007-10-21, 15:06   #4872
diversely
Rozeznanie

Dziewczynki moj 4 dniowy kolczyk am sie niby dobrze...tylko zbiera mi sie rop-a i wyciskam taki bialawy plyn...dosc gesty...nie wiem co powinnam z ty zrobic, teraz przemywam sola dizjologiczna..jest tylko troszke zaczerwieniony na gorze ale to dlatego ze wyciskam ta ropke...

co powinnam robic? dziekuje za odpowiedzi.

diversely jest offline  
Stary 2007-10-21, 15:33   #4873
Nika0503
Zakorzenienie

Też chciałabym przebić pępek, ale moja mam nie jest temu przychylna :/ zresztą, moja waga często się waha, raz chudnę, raz tyję, no i dużo ćwiczę, oj... brzuszki robię dzień w dzień... boję się, że przez ten kolczyk spadła by mi forma i skończyłby się SPORT czyli moja naj miłość
Nika0503 jest offline  
Stary 2007-10-21, 17:31   #4874
pink69
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczynki moj 4 dniowy kolczyk am sie niby dobrze...tylko zbiera mi sie rop-a i wyciskam taki bialawy plyn...dosc gesty...nie wiem co powinnam z ty zrobic, teraz przemywam sola dizjologiczna..jest tylko troszke zaczerwieniony na gorze ale to dlatego ze wyciskam ta ropke...

co powinnam robic? dziekuje za odpowiedzi.
to wyciskaj sobie ropkę.jak dobrze pójdzie za tydzień pożegnasz się z kolczykiem.
i radzę poczytać wypowiedzi ludzi bardziej doświadczonych.

pink69 jest offline  
Stary 2007-10-22, 22:06   #4875
fizjo83
Rozeznanie

GG do fizjo83

Witam! Mam problem.Ponad tydzien temu przeklulam pepek.ranak sie goi,nie boli,ale nad gorna i dolna kolka a wlasciwe wokol skora jest dosc mocno zaczerwieniona ,ale niebolesna.Saczy sie plyn,sa strupki ale to chyba normalne.Natomiast niepokoi mnie to zaczerwienienie.Nie boli wiec o co chodzi? Przemywam 2 razy dziennie sola fizjologiczna,na poczatku stoswalam Tribiotic jak mi zalecono ale szybko odstawilam bo wlasnie na Wizazu dowiedzialam sie ze nie trzeba.Bez problemu i bezbolesnie moge poruszac kolczykiem co robie po kazdym przemyciu sola.A moze ktoras z Was ma zdjecie migrujacego kolczyka?? jestem ciekawa jak tow yglada.Prosze o pomoc Dzieki pa
fizjo83 jest offline  
Stary 2007-10-22, 22:52   #4876
diversely
Rozeznanie

Kochane mam jeszcze jedno pytanie dosc wazne.
Zakupilam sol fizlologiczna, w takich plastikowych jednorazowych buteleczkach... kupilam ich 5, po otwarciu nie mozna ich juz zakrecic a sa one dosc duze...dlatego zastanawia mnie czy nie mzna na nastepny dzien uzyc tej soli fizjologicznej ktora uzywalismy dzien wczesniej?
to oczywiste ze nie wykorzystam calej buteleczki w ciagu dna a w rezultacie 1/2 idzie do smietnika..

prosze o mozliwie szybka odpowiedz, pozdrawiam.

diversely jest offline  
Stary 2007-10-23, 15:18   #4877
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Cytat:
Kochane mam jeszcze jedno pytanie dosc wazne.
Zakupilam sol fizlologiczna, w takich plastikowych jednorazowych buteleczkach... (...) zastanawia mnie czy nie mzna na nastepny dzien uzyc tej soli fizjologicznej ktora uzywalismy dzien wczesniej?
Sama sobie na pytanie odpowiedziałaś. NIe, nie możesz użyć tej buteleczki nastepnego dnia, ponieważ sól straci do tego czasu właściwości.

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline  
Stary 2007-10-23, 18:49   #4878
miss venflon
Zakorzenienie

roztwór po otwarciu jest sterylny itrzeba go zuzyć-moral kupowac najmniejszą pojemność-30gr dziennie to nie majątek
Stary 2007-10-24, 17:28   #4879
klaudynka18
Rozeznanie

Hallo, czy ktoś może mi pomóć???
klaudynka18 jest offline  
Stary 2007-10-25, 21:49   #4880
tatty
Zakorzenienie

hejka po dłuższej nieobecności na wątku, odpowiadam na jednego posta
Cytat:
Napisane przez klaudynka18 Pokaż wiadomość
Hejka!Minęło już 2 miesiące od przebicia mojego pępuszka. Ostatnio od czasu do czasu wylatuje z niego jakiś płyn,ale pępek nie boli, nie jest zaczerwieniony, a przebita skóra nie zrobiła się cieńsza. Przemywam regularnie 2-3 razy dziennie solą fizjologiczną(przedtem przemywałam octeniseptem).
Czy mam jakieś powody do większych obaw?
Druga sprawa, która mnie troszkę martwi to fakt, iż na początku stycznia będę miała studniówkę. Planowałam przed nią pochodzić na solarkę żeby nie być blada(a sukieneczkę mam jasną). Obecnie nie chodzę, wiem, że nie jest to wskazane po przebiciu. W styczniu minie 4,5 miesiąca od przebicia. I nie wiem czy mogę iść na solarium czy nie Jak przebijałam pępek w salonie polecanym przez wizażanki, piercerka powiedziała, że mam unikać solarium conajmniej miesiąc, a potem zakrywać przekłucie podczas sesji opalania. Niesety tutaj przeczytałam, że po przebicu nie wolno chodzić na solarkę ok.pół roku... A czy gdbym poszła po 4,5 miesiącach po przebiciu i zakryła pępuszek to mogłabym się poopalac? Bardzo mi na tym zależy, nie chcę jednak zaszkodzić mojemu przebicu. Co ma robić w takiej sytuacji???
może jednak powstrzymaj się od solarki i zainwestuj w balsamy brązujące. moja kumpela poszła na solarkę po 6,5 miesiąca po przebiciu, myślała że będzie gittes, a tu niespodzianka, bo zaczęło się strasznie babrac
Stary 2007-10-25, 23:16   #4881
Copykat
Zakorzenienie

Umowilam sie na przebicie na jutro oczywiscie podziele sie potem wrazeniami

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline  
Stary 2007-10-25, 23:50   #4882
klaudynka18
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tatty Pokaż wiadomość
hejka po dłuższej nieobecności na wątku, odpowiadam na jednego posta

może jednak powstrzymaj się od solarki i zainwestuj w balsamy brązujące. moja kumpela poszła na solarkę po 6,5 miesiąca po przebiciu, myślała że będzie gittes, a tu niespodzianka, bo zaczęło się strasznie babrac
Taty a czy twoja kumpela przyslonila czyms pepek przed opalaniem czy wystawila go na promienie tak bezposrednio???
Prosze tez o rade co mam robic, bo z dolnej dziurki leci mi ropka
klaudynka18 jest offline  
Stary 2007-10-26, 07:42   #4883
tatty
Zakorzenienie

oj, wiesz, chyba lepiej w balsamy brązujące zainwestowac.
to tylko tak się mówi że przysłonic czymś pępek. a przecież w folię termiczną to ty się nie owiniesz. i tak się nagrzeje i tak. a jak masz problemy z pępkiem to lepiej z solarki zrezygnuj
Stary 2007-10-26, 21:36   #4884
klaudynka18
Rozeznanie

To już chyba weim czemu pępuszek ropieje Odkąd zaczęłam używać soli fizjologicznej, to jedna ampułka(5 ml)wystarczała mi na cały dzień... A dowiedzialam sie ze taka ampulke trzeba zuzyc od razu! Dopoki uzwyalam ocenispetu bylo ok a teraz problemy Błagam doradźcie co mam robic zeby pepuszek wrocil do normalnego stanu... Jak na razie zuzywam od razu 1 amuplke soli(stosuje ja 2 razy dziennie). Ropka wylatuje czasami a dzis mnie boli ale to chyba przez cwiczenia na w-fie(bo lezalam na brzuszku)...Czekam na wasze porady...
klaudynka18 jest offline  
Stary 2007-10-26, 22:13   #4885
shewa
Zakorzenienie

A moze podczas kapieli czy czegos cos ci sie dostalo?? Bo mi sie nie wydaje zeby to bylo od tej soli...Bo ja po 2 miesiacach przemywalam raz dziennie, a jak tobie starczala na caly dzien to ten 1 raz jak przemywalas to tez miala normalne wlasciwosci. Chyba ze jak ona stoi dluzej otwarta to nie tylko traci wlasciwosci ale cos sie z nia dzieje jeszcze.
Ja pamietam ze mi sie strasznie pepek zaczal paprac wlasnie po tym jak mi sie woda z mydlem dostala
shewa jest offline  
Stary 2007-10-26, 22:29   #4886
niqsia13
Zakorzenienie

powiedzcie mi tylko czy to boli :P
pod ciężarem babskich
czytadeł w różowych okładkach

Boję się ludzi lubiących Paulo Coelho.
niqsia13 jest offline  
Stary 2007-10-26, 22:36   #4887
Copykat
Zakorzenienie

Przebijanie? ja mialam dzis robione i powiem ze nie bolalo mnie jakos strasznie, raczej samo przewlekanie jest nieprzyjemne, ale to tylko chwila, potem sie juz nie czuje.

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline  
Stary 2007-10-26, 23:01   #4888
klaudynka18
Rozeznanie

Kurcze wiesz już sama nie wiem:/ Jak przebijałam pępek to piercerka kazała używać mi do mycia mydła antybakteryjnego PROTEX i tak tez robilam...I wszystko bylo ok dopoki nie skonczyl sie octenisept
klaudynka18 jest offline  
Stary 2007-10-29, 11:30   #4889
xandra78
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Kurcze,wiecie co-juz od sierpnia mi sie pępek paprze,a juz miałam wygojony.Ciągle mam ten jakby pęcherzyk z ropą w poprzedniej dziurce(zaraz obok kolczyka,bo poprzednio miałam krzywo przebite),codziennie ropki mam trochę z dziurki z kolczykiem też.Przemywam wodą utlenioną,tzn. tylko czyszczę kolczyk z ropki.Sili fizjologicznej juz nie chcą sprzedawać bez recepty,a do lekarza nie chce mi sie iść.Kiedys zaczęłam smarować BACTROBAN-em,ale tylko 3 dni,więc nie dokończyłam leczenie-czy to znaczy,że ten antybiotyk juz na mnie nie zadziała?Nie wiem,czy opisany przeze mnie stan jest dość poważny?W sumie nie mam nic zaczerwienionego i nic mnie nie boli,tylko ropka leci.
xandra78 jest offline  
Stary 2007-10-29, 13:33   #4890
Biedronaa81
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Kurcze,wiecie co-juz od sierpnia mi sie pępek paprze,a juz miałam wygojony.Ciągle mam ten jakby pęcherzyk z ropą w poprzedniej dziurce(zaraz obok kolczyka,bo poprzednio miałam krzywo przebite),codziennie ropki mam trochę z dziurki z kolczykiem też.Przemywam wodą utlenioną,tzn. tylko czyszczę kolczyk z ropki.Sili fizjologicznej juz nie chcą sprzedawać bez recepty,a do lekarza nie chce mi sie iść.Kiedys zaczęłam smarować BACTROBAN-em,ale tylko 3 dni,więc nie dokończyłam leczenie-czy to znaczy,że ten antybiotyk juz na mnie nie zadziała?Nie wiem,czy opisany przeze mnie stan jest dość poważny?W sumie nie mam nic zaczerwienionego i nic mnie nie boli,tylko ropka leci.
Mi tez kiedyś leciała bardzo ropka (az czasami cały kolczyk miałam z niej ubabrany) ale pomogla mi na to maść Tribiotic, próbowałas? może to pomoże

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości