Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-10-29, 17:04   #4891
tatty
Zakorzenienie

Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Kurcze,wiecie co-juz od sierpnia mi sie pępek paprze,a juz miałam wygojony.Ciągle mam ten jakby pęcherzyk z ropą w poprzedniej dziurce(zaraz obok kolczyka,bo poprzednio miałam krzywo przebite),codziennie ropki mam trochę z dziurki z kolczykiem też.Przemywam wodą utlenioną,tzn. tylko czyszczę kolczyk z ropki.Sili fizjologicznej juz nie chcą sprzedawać bez recepty,a do lekarza nie chce mi sie iść.Kiedys zaczęłam smarować BACTROBAN-em,ale tylko 3 dni,więc nie dokończyłam leczenie-czy to znaczy,że ten antybiotyk juz na mnie nie zadziała?Nie wiem,czy opisany przeze mnie stan jest dość poważny?W sumie nie mam nic zaczerwienionego i nic mnie nie boli,tylko ropka leci.
odstaw wodę utlenioną bo to nic dobrego!
jak nie chcą ci sprzedac soli fizjologicznej wypróbuj octenisept. i zacznij nim przemywac. efektów może nie da natychmiastowych, ale powinny się pojawic. jak po jakimś czasie nie przestanie zastanów się nad silniejszymi środakmi takimi jak tribiotic, ale na razie nie próbuj ich używac. i przede wszystkim odstaw wodę utlenioną
Stary 2007-10-29, 23:52   #4892
xandra78
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Dzięki za odpowiedzi.
Ja wiem,że woda utleniona nie jest do tego odpowiednia,ale juz nie wiedziała czym mam przemywać.Tribiotic to antybiotyk z tego co wiem,ja używałam na początku Bacroban (jest silniejszy i tylko na recepte),wiec słabszy chyba teraz może nie zadziałać???
xandra78 jest offline  
Stary 2007-10-30, 09:47   #4893
niqsia13
Zakorzenienie

ja bylam wczoraj zrobic i bardzo ladnie wyglada.
pani kazala przemywac szarym mydlem, w zadnym wypadku woda utleniona ! i smarowac 3 razy dziennie tribiotyciem.
przebicie tylko lekko szczypalo, teraz odczuwam takie smieszne goraco w okolicach pepka, ale to minie. krew leciala mi tylko po kilku godzinach od przebicia. teraz na razie nie ropieje ani nic.
polecam wszystkim
pod ciężarem babskich
czytadeł w różowych okładkach

Boję się ludzi lubiących Paulo Coelho.
niqsia13 jest offline  
Stary 2007-10-30, 19:32   #4894
miss venflon
Zakorzenienie

no fantastyczny sposób gojenia ci podała-wszystko czego nie powinnaś stosowac ci zaleciła
sól fizjologiczna,Octanisept, Marimer-to sa środki do pielęgnacji piercingu
śmiem uważać,że przekłucie tak samo profesjonalne jak porada

czy narzędzia-kleszcze, nożyczki i kolczyk były w takim papierowo-foliowym pakiecie ja na zdjęciu poniżej(zdjęcie przykladowe tu akurat igla do tattoo a nie klemy)-wśrodku pakietu jest test wskażnikowy ,który po wysterylizowaniu zmienia zabarwienia z żółtego na czarny

jesli tak nie było to cóż-brak sterylności
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg igła tattoo.jpg (33,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg test.jpg (29,6 KB, 16 załadowań)
Stary 2007-10-30, 20:04   #4895
Copykat
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez niqsia13 Pokaż wiadomość
ja bylam wczoraj zrobic i bardzo ladnie wyglada.
pani kazala przemywac szarym mydlem, w zadnym wypadku woda utleniona ! i smarowac 3 razy dziennie tribiotyciem.
przebicie tylko lekko szczypalo, teraz odczuwam takie smieszne goraco w okolicach pepka, ale to minie. krew leciala mi tylko po kilku godzinach od przebicia. teraz na razie nie ropieje ani nic.
polecam wszystkim
a mi facet po przebiciu mowil ze tribiotic tylko jakby sie cos zaczelo paskudzic, uchowaj boze nie stosowac profilaktycznie bo jakby cos sie zaczelo dziac to wtedy nie zadziala.
mialam robiony w piatek, zadnej krwi, po samym przebiciu w ogole nic nie czulam, dopiero po jakichs 2 dniach zaczelo mnie troche bolec, ale to wlasciwie tylko przy schylaniu.

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline  
Stary 2007-10-30, 21:18   #4896
klaudynka18
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
no fantastyczny sposób gojenia ci podała-wszystko czego nie powinnaś stosowac ci zaleciła
sól fizjologiczna,Octanisept, Marimer-to sa środki do pielęgnacji piercingu
śmiem uważać,że przekłucie tak samo profesjonalne jak porada

czy narzędzia-kleszcze, nożyczki i kolczyk były w takim papierowo-foliowym pakiecie ja na zdjęciu poniżej(zdjęcie przykladowe tu akurat igla do tattoo a nie klemy)-wśrodku pakietu jest test wskażnikowy ,który po wysterylizowaniu zmienia zabarwienia z żółtego na czarny

jesli tak nie było to cóż-brak sterylności
Miss Venflon mam pytanie-czy jeśli od czasu do czasu głównie z dolnej dziurki leci mi ropka i troszkę czasami pobolewa(jak się zegnę)to jak mam pielęgnować zeby to wyleczec?Czy to w ogole jest stan chorobowy???
klaudynka18 jest offline  
Stary 2007-10-30, 21:44   #4897
niqsia13
Zakorzenienie

mnie czasem tylko boli ale mało. na razie nie mam problemow z tym, moja kolezanka tez tam miala i sie stosowała do tego co jej babka ta pwiedziala i szybko jej sie zagoiło.
pod ciężarem babskich

niqsia13 jest offline  
Stary 2007-10-30, 22:05   #4898
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez klaudynka18 Pokaż wiadomość
Miss Venflon mam pytanie-czy jeśli od czasu do czasu głównie z dolnej dziurki leci mi ropka i troszkę czasami pobolewa(jak się zegnę)to jak mam pielęgnować zeby to wyleczec?Czy to w ogole jest stan chorobowy???
jeśli boli i jest ropny wysięk-tzn,że jest stan zapalny-jesłi w ciągu 6-7 dni nie pomoze Tribiotic -to trzeba sięgnąc po antybiotyki na receptę
Stary 2007-10-30, 22:07   #4899
klaudynka18
Rozeznanie

Czyli sól fizjologiczna nie pomoże?Bo zauważyłam że jest troszkę lepiej niż było-mniej ropki leci i osadza sie na kolczyku...Tribiotic jest niezbedny?Cholerka a bylo tak dobrze...Co moglo byc przyczyna tego stanu zapalnego?
klaudynka18 jest offline  
Stary 2007-10-30, 22:26   #4900
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Czyli sól fizjologiczna nie pomoże?Bo zauważyłam że jest troszkę lepiej niż było-mniej ropki leci i osadza sie na kolczyku...Tribiotic jest niezbedny?Cholerka a bylo tak dobrze...Co moglo byc przyczyna tego stanu zapalnego?
bardzo łatwo jest przenieśc cos dłońmi,pałeczkami kosmetycznymi -zdarza się-a sól nie pomoże nie ma dzialania bakteriobójczego-Tribiotic stosowany zgdonie z przeznaczeniem (czyli jak jest stan zapalny) powinien pomóc -tylko stosuj taki system:
- najpierw oczyść solą -nałóż odrobine maści i delikatnie wprowadx do kanału ruszając kolczykiem w góre i w dół-potem nadmiar maści usuń-i tak 3 razy dziennie prze 7 dni
Stary 2007-10-30, 22:29   #4901
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
mnie czasem tylko boli ale mało. na razie nie mam problemow z tym, moja kolezanka tez tam miala i sie stosowała do tego co jej babka ta pwiedziala i szybko jej sie zagoiło.
masz świeze przekłucie i wprowadzasz w nie mydło,które działa podrażniająco-zobaczysz co zacznie się dziać za ok.7-10dni
i kolejny raz powtarzam-nie sprowadzajacie swojego (lub koleżanki) przypadku do jedynej i świętej prawdy-powoli środowisko BM w polsce wyrabia sobie standardy jeśli chodzi o technikę ,materiały,pielęgnacje-i sorry jeśli nie jestes na bieżąco w tym zawodzie to nie jestes profesjonalistą-szare mydło nie jest "aktualnym i popularnym trendem na dziś"
Stary 2007-10-30, 22:29   #4902
klaudynka18
Rozeznanie

Cytat:
bardzo łatwo jest przenieśc cos dłońmi,pałeczkami kosmetycznymi -zdarza się-a sól nie pomoże nie ma dzialania bakteriobójczego-Tribiotic stosowany zgdonie z przeznaczeniem (czyli jak jest stan zapalny) powinien pomóc -tylko stosuj taki system:
- najpierw oczyść solą -nałóż odrobine maści i delikatnie wprowadx do kanału ruszając kolczykiem w góre i w dół-potem nadmiar maści usuń-i tak 3 razy dziennie prze 7 dni
Dobrze tak też zrobię...Nie wiem tylko czym mam nakładać zarówno sól jak i maść? Bo właśnie robiłam to patyczkami kosmetycznymi...Czyli nie wolno tak robić? Ile ksoztuje Tribiotic?Chciałam jeszcze zapytać jak mam używać mydełka antybakteryjnego PROTEX?Czy wolno myć nim pępek? Kiedy bylam przebijana dostałam zalecenie używania tego mydła ale teraz to już nie wiem...
klaudynka18 jest offline  
Stary 2007-10-30, 22:36   #4903
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Dobrze tak też zrobię...Nie wiem tylko czym mam nakładać zarówno sól jak i maść? Bo właśnie robiłam to patyczkami kosmetycznymi...Czyli nie wolno tak robić? Ile ksoztuje Tribiotic?Chciałam jeszcze zapytać jak mam używać mydełka antybakteryjnego PROTEX?Czy wolno myć nim pępek? Kiedy bylam przebijana dostałam zalecenie używania tego mydła ale teraz to już nie wiem...
mydłem Protex myjesz-ale ręce przed pielęgnacją-napierw oczyszczasz przekłucie solą(żeby razem z mascia nie wprowadzic innych niespodzianek niepotrzebnie) a potem maść-możesz nakladac pałeczką(kup osobny pojemnik zamykany paleczek tylko do tego celu)-saszetka Tribiotycu kosztuje kilkadziesiąt groszy
Stary 2007-10-30, 22:40   #4904
klaudynka18
Rozeznanie

Cytat:
mydłem Protex myjesz-ale ręce przed pielęgnacją-napierw oczyszczasz przekłucie solą(żeby razem z mascia nie wprowadzic innych niespodzianek niepotrzebnie) a potem maść-możesz nakladac pałeczką(kup osobny pojemnik zamykany paleczek tylko do tego celu)-saszetka Tribiotycu kosztuje kilkadziesiąt groszy
Miss Venflon jesteś niezastąpiona!!!Serdeczni e Ci dziękuję!Mam nadzieję, że wszystko będzie ok,gdyż naprawdę dbałam o przebicie a tu takie niespodzianki...Jutro zakupię Tribiotic i opakowanie pałeczek kosmetycznych i zacznę leczenie. Rozumiem, że nie muszę zużyć od razu całej saszetki Tribioticu, skoro mam nakladac go odrobine?Jeszcze raz DZIEKUJĘ!!!
klaudynka18 jest offline  
Stary 2007-10-30, 22:51   #4905
miss venflon
Zakorzenienie

nie ma za co dziekowac-nie nie zuzyjesz calej saszetki maści -nakladasz troszke pod górna i dolną kulka i delikatnie wprowadzasz-ot cała filozofia
a infekcja czasem się przytrafi i juz-grunt to wiedzieć co się dzieje i jak z tym postąpić
Stary 2007-10-31, 21:20   #4906
klaudynka18
Rozeznanie

Dzisiaj zakupiłam Tribiotic i opakowanie pałeczek kosmetycznych. Pępuszek już raz został posmarowany, wieczorem również zaaplikuje tę maść. Nie wiem czy to siła sugestii czy działanie ale z pępuszka jak na razie nic nie leci i co więcej już nie boli a do południa bolało i to wcale niemałoTymabrdziej się cieszę!
klaudynka18 jest offline  
Stary 2007-10-31, 22:38   #4907
pink69
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eYwAxD Pokaż wiadomość
Po prostu można zapytać czy ta pani ma do tego kwalifikacje (czyli czy ma dyplom) i tyle

dyplom to i ja mogę sobie wydrukować

pink69 jest offline  
Stary 2007-10-31, 22:59   #4908
spioch7
BAN stały

eywa xD najchetniej udunela bym twoj post nie ze zlosliwosci tylko po to by nikt go nie czytal! DZIEWCZYNO TO CO TY TU NAPISALAS TO WLASNIE PRZTYKLAD TOTALNEGO BRAKU PROFESJONALIZMU! Masz farta ze TOBIE sie udalo a innym nie musi wiec nie opowiadaj takich rzeczy bo w calym tym watku dziewczyny przestrzegaja by nie chodzic do takich ludzi z dyplomami bo sobie wielka krzywde mozna zrobic poczytaj troche a pozniej pisz^^
spioch7 jest offline  
Stary 2007-10-31, 23:07   #4909
eYwAxD
BAN stały

Niom to usuń ;P
Nie rozumiem o co Ci chodzi :/ A dlaczego niby kosmetyczka nie umie przekłuwać pępka? Ja nachodziłam się do kilku w swoim mieście, bo powiedziały, że nie robią, ale w końcu udało się i żadne szczęście, tylko normalnie :/ W studiu tatuażowym jak i u kosmetyczki co za różnica. Jeśli kosmetyczka jest doświadczona, nie grzebie się itp. i wiadomo, że ma tam odpowiednie warunki to nic nikomu nie będzie.
A czy dobrze się goi to zależy od organizmu, myślisz, że nie ma przypadków zakażeń z "profesjonalnego" studia?
Znam wiele osób (conajmniej 7) które robiły to u kosmetyczki, później w domu dbały o pielęgnację i wszystko jest ok.
Weźcie nie straszcie ludzi :/
eYwAxD jest offline  
Stary 2007-10-31, 23:29   #4910
klaudynka18
Rozeznanie

Cytat:
Ktoś coś powiedział a Wy se wkręcacie
Wiesz co chyba osoby, które siedzą w tej branży już trochę i są zorientowane lepiej niż taki zwykly klient jak Ty to wiedza DUZO WIECEJ na tematy pielegnacji i najlepszego sposobu przebijania...Kazdy jest madry dopoki nic mu sie nie zacznie dziac...
klaudynka18 jest offline  
Stary 2007-10-31, 23:46   #4911
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline  
Stary 2007-11-01, 00:05   #4912
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
NoOo właśnie: które siedzą w tej branży hEhEh
Dziex, że uważasz iż znam się na rzeczy.
ten komplement akurat nie byl pod twoim adresem
a ja nieufam osobom ,które wykonują niesterylne zabiegi
przykład:-w moim mieście jest kilkanaście gabinetów kosmetycznych naruszających ciągłość tkanki a żaden z nich nie ma autoklawu do sterylizacji sprzętu
a dyplomem z kursu , na którym miałam nieprzyjemność byc mogę sobie pupkę podetrzeć-tyle wart sam dyplom jak i kurs(razem ze mną konczyły go 4 panie kosmetyczki, które dam sobie głowę uciąć nie umieją wykonac parwidłowo zabiegu)
Stary 2007-11-01, 00:25   #4913
eYwAxD
BAN stały

A skąd wiesz, że nie był? hEh
Niom ja tesh nie ufam jeśli są niesterylne warunki, ale jeżeli ktoś ma odrobinę rozumu to chyba potrafi ocenić dany gabinet ;]
A poza tym jeśli się jush ktoś decuduje na przekłucie to z reguły idzie do takiego salonu gdzie jest stałym "klientem".
Dobra dziewczyny bez przesady- kolczyk w pępku to nie jest nie wiadomo co np. jakiś tatuaż czy coś. Nie róbcie zbędnej chisterii.
Pozdrawiam
eYwAxD jest offline  
Stary 2007-11-01, 09:51   #4914
niqsia13
Zakorzenienie

Cytat:
ten komplement akurat nie byl pod twoim adresem
a ja nieufam osobom ,które wykonują niesterylne zabiegi
przykład:-w moim mieście jest kilkanaście gabinetów kosmetycznych naruszających ciągłość tkanki a żaden z nich nie ma autoklawu do sterylizacji sprzętu
a dyplomem z kursu , na którym miałam nieprzyjemność byc mogę sobie pupkę podetrzeć-tyle wart sam dyplom jak i kurs(razem ze mną konczyły go 4 panie kosmetyczki, które dam sobie głowę uciąć nie umieją wykonac parwidłowo zabiegu)
ejj to czym innym mam przemywac? co bedzie najlepsze? jak na razie nie zauwazylam zeby dzialo sie cos zlego, pytam sie, bo najwidoczniej sie tutaj znaja, myslalam ze szare mydlo jest odpowiednie bo w sumie delikatne i bez barwnikow
pod ciężarem babskich

niqsia13 jest offline  
Stary 2007-11-01, 09:58   #4915
iwulaa
Rozeznanie

Dot.: Re: Niebezpieczny kolczyk?

A kolczyk w pepku nie jest niebezpieczny podczas ciazy?
iwulaa jest offline  
Stary 2007-11-01, 10:13   #4916
niqsia13
Zakorzenienie

Dot.: Re: Niebezpieczny kolczyk?

nie jest niebezpieczny, jednakze jesli brzuch rosnie bedzie sie robic duza dziura, wiec na okres ciazy powinno sie wyjmowac
pod ciężarem babskich

niqsia13 jest offline  
Stary 2007-11-01, 10:58   #4917
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iwulaa Pokaż wiadomość
A kolczyk w pepku nie jest niebezpieczny podczas ciazy?
nie nie jest-zakłada sie wtedy kolczyk z Ptfe bądź bioplastu(trzeba kontrolować długośc w trakcie,bo zwięsza się znacznie)-choć ostatnio dziewczyny są zadowolone z silikonowych reatinerów-ale czesto jest tak,że przed porodem trzeba wyjąć(zawsze istnieje przeciez możliwość konieczności wykonania cesarki)

Cytat:
ejj to czym innym mam przemywac? co bedzie najlepsze? jak na razie nie zauwazylam zeby dzialo sie cos zlego, pytam sie, bo najwidoczniej sie tutaj znaja, myslalam ze szare mydlo jest odpowiednie bo w sumie delikatne i bez barwnikow
nie szare mydlo nie jest odpowiednie-wpychanie związków sodu do swieżego przekłucia jest fantastycznym pomysłem-wielokrotnie pisane było w tym wątku-powtarza sie co strone-sól fizjologiczna, Ocanisept, roztwór soli morskiej

Cytat:
A skąd wiesz, że nie był? hEh
Niom ja tesh nie ufam jeśli są niesterylne warunki, ale jeżeli ktoś ma odrobinę rozumu to chyba potrafi ocenić dany gabinet ;]
A poza tym jeśli się jush ktoś decuduje na przekłucie to z reguły idzie do takiego salonu gdzie jest stałym "klientem".
Dobra dziewczyny bez przesady- kolczyk w pępku to nie jest nie wiadomo co np. jakiś tatuaż czy coś. Nie róbcie zbędnej chisterii.
Pozdrawiam
no właśnie,że ludzie nie potrafia ocenic czy gabinet ma sterylne warunki-poza tym wiele gabinetów nie jest pod kontrolą-ostatnio na kontroli u mnie mila pani z sanepidu uświadomiła mnie,że tylko ja zgłosiłam ,że jest naruszana ciągłośc tkanki-inne gabinety tego nie zrobiły albo o zgrozo wogóle nie są pod kontrola sanepidu(które tez kontroluje prawidlowość procesów sterylizacji w placówce-co miesiąc)
niestety-ze sterylnością przy zabiegach wiele kosmetyczek jest na bakier(będe dalej sie podpierała przykladm z mojego miasta)-i jesli nie są w stanie zapewnić bezpiecznego zabiegu(a nie narażac klientów na HIV,HCV,grzybicę i wiele innych nieprzyjemności bardziej lub mniej uleczalnych) niech nie wykonuja takich zabiegów
a niestety dezynfekcja tylko inaktywuje wszystko
a to zdjęcie autoklawu-jesli gabinet m taki sprzęt-do tego np. zgrzewareczkę i myjke ultradźwiękową a personel jest świadomy zasad higieny i dezynfekcji to nie ma się czego obawiać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg autolaw.jpg (109,8 KB, 15 załadowań)
Stary 2007-11-01, 11:39   #4918
natalczak
Zadomowienie

Dawno sie nie odzywalam ale jak widze co (i jak) pisze nasza new "specjalistka" eYwAxD to dostaje drgawek...;x
Dziewczyno!Kup sobie najpierw słownik.Potem przeczytaj regulamin, ze nie piszemy tu JUSH,TESH.
A po trzecie to nie gadaj głupot na temat piercingu bo to ze masz kolczyka i jakims cudem udało ci sie go wygoic bez problemow nie znaczy ze sie na tym znasz.
I posłuchałabym na twoim miejscu rad chociazby MISS VENFLON która z cała pewnoscia sie na tym zna.
Tyle ode mnie.

P.s. jesli kogos urazilam to przepraszam,ale nie mogłam już dłuzej wysiedziec cicho czytajac te "madrosci".
natalczak jest offline  
Stary 2007-11-01, 12:29   #4919
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Cytat:
Napisane przez natalczak Pokaż wiadomość
Dawno sie nie odzywalam ale jak widze co (i jak) pisze nasza new "specjalistka" eYwAxD to dostaje drgawek...;x
Dziewczyno!Kup sobie najpierw słownik.Potem przeczytaj regulamin, ze nie piszemy tu JUSH,TESH.
A po trzecie to nie gadaj głupot na temat piercingu bo to ze masz kolczyka i jakims cudem udało ci sie go wygoic bez problemow nie znaczy ze sie na tym znasz.
I posłuchałabym na twoim miejscu rad chociazby MISS VENFLON która z cała pewnoscia sie na tym zna.
Tyle ode mnie.

P.s. jesli kogos urazilam to przepraszam,ale nie mogłam już dłuzej wysiedziec cicho czytajac te "madrosci".

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline  
Stary 2007-11-01, 14:03   #4920
Tancerka Pl
Zadomowienie

Cool Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Pomocy ;(
Ja nie wytrzymam już ze swoją mamą...

Pytam się ją jeden raz, drugi czy moge przekłuć pępek - 'Tak, ależ tak tylko jak wrócimy', itp.
Gdy już znajdę studio i ponowie pytanie gotowa iść na 'zabieg' odpowiada 'Nie', dlaczego? - przedtem mówiła, że mogę - 'Myslałam, że zmądrzejesz i wybijesz to sobie z głowy'.

Nie jestem pełnoletnia, a aby przebić pępek potrzebna jest zgoda rodzica. W styczniu kończę już 17 lat... Pomocy!

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości