Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2005-12-29, 17:11   #1171
eifersucht
Zadomowienie

Dot.: Kolczyk w pępku

Cześć. Ja mam kolczyk już prawie 2 lata. Ładnie mi się zagoił, wystarczyło tylko o niego dbać. Potem mi ropiał, jak coś mi się do niego dostało (nie wiem co ), ale też po przemywaniu przeszło.

I mam dla Was dwie rady:
1. Nie noście ubrań, które uciskają skórę pomiędzy kulkami, bo ja mam przez takie właśnie coś małe, ciemniejsze wgniecenie

2. Nie przymierzajcie kolczyków bez odkażenia ich, bo też może zacząć ropieć, jak się zasyfi czymś.
eifersucht jest offline  
Stary 2005-12-29, 17:47   #1172
aniesia20
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

A mi niestety kolczyk wyszedł Oczywiście przekłułam pępek w profesjonalnym studiu piercingu...kolczyk miałam ze stali chirurgicznej... dbałam o niego ale niestety po kilku miesiącach po prostu wyszedł z mojego ciała Bardzo ubolewałam nad tym ponieważ kolczyk w pępku strasznie mi się podobał... No i postanowiłam przekłuć pępek raz jeszcze (oczywiście po zagojeniu się tej pierwszej ranki). Zrobiłam to w innym studiu piercingu i zainwestowałam w tytanowy kolczyk i wiecie co? ... Ten drugi kolczyk też mi wyszedł Nie wspomnę już o tym że w obydwu przypadkach rana mi ropiała chociaż przemywałam ją solą fizjologiczną i smarowałam Tribioticiem

Chyba niestety należę do tych osób które nie wszędzie mogą mieć takie ozdoby

Ale za to przekłułam sobie język i wszystko jest w porządku
Stary 2005-12-29, 18:18   #1173
eifersucht
Zadomowienie

A Wam się kolczyki też przekrzywiają? Mam na myśli, że kulki nie są skierowane na wprost tylko przylegają bardziej w którąś stronę? Mi się tak przekrzywił i już nie chce być prosto.
eifersucht jest offline  
Stary 2005-12-29, 21:56   #1174
Nati_kk
Zakorzenienie

Kolczyk w pępku - wątek zbiorczy

hej mam maly problem. w maju przeklulam pepek(czyli juz prawie 8 miesiecy temu) wszystkie sie fajnie goilo czasami sie babralo ale smarowalam tribiotykiem i przemywalam sola fizjologiczna i bylo potem ok. a ostatnio zaczal mi sie wlasnie tak brzydko babrac nad gorna i dolna dziurka jest zaczerwienione i wyplywa z niego nie ropa ale ta taka brzydka maz ostatnio uslyszalam gdzies ze przy brzuszkach gdzie jest troszke tluszczyku pepek ciezej sie goi i czasem dlugo babra czy ktoras z was miala podobna sytuacje?? prosze o jakies rady co zrobi zeby sie przestal babrac z gory dzieki papa

P.S.zalaczam 2 fotki mojego grubego brzuszka;p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0244.jpg (53,1 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0245.jpg (54,4 KB, 58 załadowań)
Nati_kk jest offline  
Stary 2005-12-30, 11:48   #1175
klaudia77
Rozeznanie

GG do klaudia77
Dot.: kolczyk...

Hej! ja jak przebjałam a było to dobre kilka lat temu :P to też miałam podobny problem, uprzemywałam Azulanem używałam Solcoseryl żel, od temtego czasu nie mam żadnych problemów z pępkiem, spróbuj może Ci pomoże Azulan kosztuje ok 5zl a ten żel koło 15zl bez problemu do nabycia w aptece pozdrawiam

klaudia77 jest offline  
Stary 2005-12-30, 12:24   #1176
nati__xxx
Wtajemniczenie

GG do nati__xxx
Dot.: kolczyk...

E to z tym tłuszczykiem to nie sądzę,ja nie mam idealnego brzucha a kolczyk zagoił mi się po miesiącu.Czytałam gdzieś ze ta maź,nie ropa,to taki znak że pępek jeszcze się goi aha,mi po przebiciu facet kazał tak chociaż ze 2 azy dziennie spirytusem przemywać i zasypywać talkiem żeby się wilgoć nie zbierała -może spróbuj tego? No i smaruj tribioticiem.
Stary 2006-01-06, 11:12   #1177
satanna
Raczkowanie

Witam,
Mój kolczyk ma dzis własnie tydzień
I kilka uwag : po pierwsze to nieprawda ze jak sie o niego dba to nie ropiejei i szybko sie goi. o zależy od danej osoby, spospobu przebicia i materiału z którego jest kolczyk. Mój, pomimo ze bardzo o niego dbam , ropieje mi, ale to dobrze bo tzn ze sie goi. Przemywam takimi hsteczkami odkazajacymi i smaruje 2 razy dziennie TRibioticiem - polecam. W ogole nie boli. Przebijanie tez nie bolało. A opatrunku do kilku dni po przebiciu nie powinno sie nosic bo skóra nie oddycha.( no ale skoro jest zima to chyba nie ma roznicy czy to bedzie goła skóra pod swetrem czy zz plastrem :P)
Ja z kolei wiem ze kolczykiem powinno sie ruszac w góre i w dół (oczywiscie czystymi rękoma) i obracac go zeby ..."hm.. nie wrósł". jak mi powiedziano. Po tygodniu tez powinnam go wyjąć i przemyć wodą utlenoioną i włozyc z powrotem. A gojenie sie pępka trwa od miesiaća (szczesliwcy) czasmi az do roku. Buziaki i przyjemnego noszenia
satanna jest offline  
Stary 2006-01-06, 11:14   #1178
satanna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eifersucht
A Wam się kolczyki też przekrzywiają? Mam na myśli, że kulki nie są skierowane na wprost tylko przylegają bardziej w którąś stronę? Mi się tak przekrzywił i już nie chce być prosto.
mnie sie tak zrobiło na poczatku tego tygodnia jak zazcełam robić cwiczenia od Suzzany (fitess :P) ale pocwiczyłam mocniej na druga stronkę i jest ok. Jak ci sie nie wyrówna to moze zle ci przebito skórę?
satanna jest offline  
Stary 2006-01-06, 15:35   #1179
lucia77
Przyczajenie

hej
jak sie przyjmie kolczyk zależy od waszego ciała. kolczyk goił mi sie 1,5 roku :/. ale z kolczykami w uszach tez miałam problemy- miałam gulki ropne i musiałam zrezygnawać. przbiłam sobie obok- w miejscu na druga dziure i jest ok.
a co do pępka robiłam w studiu tatuażu za 100zł razem z kolczykiem tytanowym (ale 3 lata temu, teraz kosztuje tam ok 150). strasznie mi ropiało mimo iż dbałam- przemywałam wodą utlenioną, nie brałam długich kąpieli, nie pływałam na basenie ani w jeziorze. potem zrobiła mi się taka gula ropna.oczywiście nie poszłam do lekarza bo kazałby wyjąć kolczyk a ja się uparłam
i pewnego dnia gulka pękła jak robiłam brzuszki- wiem że to obrzydliwe. od tego czasu wszystko jest ok. nie mam żadnje blizny, nie boli itp.
dlateog myśle że to sprawa indywidulana, moim koleżankom goiło sie po 2 tygodniach

podobno zaleca się żeby właśnie zimą robić kolczyki- w upalce wolniej się goją no i nie można się kąpać

i jeszcze jedno- wszystkie spodnie musiałam zamienić na biodrówki, gdyż "wyższe" strasznie gniotą rankę. ale teraz sa modne z niskim stanem więc nei ma problemu
lucia77 jest offline  
Stary 2006-01-06, 16:41   #1180
Ziza
Raczkowanie

hej Dziewczyny
ja przekułam pepek 3 lata temu, przed wakacjami, i przez 3 tygodnie ne było wskazane kompanie sie w jeziorze i tego typu wodach, no ale nie wytzrymalam i wlasnie przez moje kompiele doszlo do zakarzenia i z dziurki wydobywala sie ropa przez cale wakacje ale dzieki systematynej pielęgnacji udało mi się z tym uporac teraz już nie mam absolutnie rzadnych problemów, szczerze mówiąc zapominam w ogóle o istnieniu tego obcego ciała w moim ciele
moim zdaniem jest to bardzo fajna ozdoba i podoba sie wielu chłopakom:P
aha ja zapłaciłam w salonie kosmetycznym za przekłucie+kolczyk 100 zł.
pozdrawiam buziole

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
59 -58- 57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52 - 51

I want You back

Ziza jest offline  
Stary 2006-01-07, 22:59   #1181
marti86
Zakorzenienie

ja bardzo zle wspominam przebicie pepkaniestety bylo bardzo bolesne az dpszlo do....omdlenia...tak omdlenia dobrze widzicie!
co do gojenia jeszczegorzejponad rok czasu pomimo tego ze przez pol roku nie zmienialam kolczyka.strasznie mi ropialo krwawilo wyrastalo dzikie miesko z boku ale jakos wytrzymalam bo pomyslalm sobie ze jak tyle sie wymeczylam to juz musze miec tego kolczyka.mam juz go 3 lata i...bardzo go lubie pomimo tylu problemow jakie mi przysporzyl:Pi placilam 70 zl z kolczykiem.
trzeba naprawde uwazac na to co sie nosi po przekuciu i czekac z wymiana kolczyka docalkowitego zagojenia sie.

marti86 jest offline  
Stary 2006-01-08, 00:32   #1182
iconia
Przyczajenie

GG do iconia

Heyka
Ja mam kolczyk od 27.12 narazie jest za***iscie na poczatku brałam tylko prysznic a teraz mocze się w wannie i terz jest ok za przebicie zaplacilam 40 zl +30 zl kolczyk babka posmarowala mi mascia znieczulajaca po poltorej godzinki musialm przyjsc na przebbicie i mnie mniej bolalo niz szczepionka pzreciw grypie a ja sie cholernie boje szczepionek a co dziwne nie b alam sie przebicia pepka heh we wtorek ide na kontrolę do studia fresh w cz-wie a i zapomniala bym ja przemywampepek wodą fizjologiczna i myje zelem pod prysznic
iconia jest offline  
Stary 2006-01-08, 10:06   #1183
eifersucht
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez satanna
mnie sie tak zrobiło na poczatku tego tygodnia jak zazcełam robić cwiczenia od Suzzany (fitess :P) ale pocwiczyłam mocniej na druga stronkę i jest ok. Jak ci sie nie wyrówna to moze zle ci przebito skórę?

Przebity miałam dobrze, bo przez długi czas był prosto, później się jakoś zaczął wykrzywiać. No, ale cóż, skóra mi się "dostosowała" do tego przekrzywienia i chyba tak już zostanie.
eifersucht jest offline  
Stary 2006-01-08, 11:54   #1184
marti86
Zakorzenienie

eifersucht a ile czasu masz juz przekute?ja na poczatku tezmialam krzywo ale jakos wrocil na dobre tory

marti86 jest offline  
Stary 2006-01-08, 13:16   #1185
eifersucht
Zadomowienie

Dwa lata. Przez pierwszy rok się dobrze układał, a teraz nie chce.
eifersucht jest offline  
Stary 2006-01-08, 13:32   #1186
yedanna
Zakorzenienie

Mi się to nawet podoba, ale jestem za strachliwa Koleżankce zahaczyli na studniówce o kolczyk (miała gorset troszkę krótszy od spódnicy chyba żeby ten kolczyk pokazać ) i wyrwali. Krew ją zalała...dosłownie.
yedanna jest offline  
Stary 2006-01-08, 14:30   #1187
Lady_sza
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez *agniesia*
Kolczyk mam od niedawna, nie ma jeszcze 2 tygodni ale kompletnie nic mi się z nim nie dzieje. Nie ropieje, nie boli wystarczy tylko stosować się do wszystkich zaleceń. Ja płaciłam 65 zł ze znieczuleniem (pryskają cie jakimś czymś i niektórych boli potem niektóych nie, w każdym razie przebijanie nie jest przyjemne). Kolczyk wybierasz na miejscu bo na początek musisz mieć wykonany ze specjalnego tworzywa, żeby się nic nie paprało. Bezpeiczne jest z pewnością i jeśli tylko będziesz dobrze dbać nic się nie będzie dziac.
1. Trzeba przemywać wodą utlenioną lub spirytusem.
2. Osoby które przebijają(np. kosmetyczka) mówią, żeby kupić maść tribiotic, ale ja stwierdziłąm że jeśli coś się będzie dziać to ją kupię ale dobrze że tego nie zrobiłam, bo niektórym zaczyna się paprac po stosowaniu maści
3. Nie moczyć, jeśli lubisz długie kąpiele w wannie to masz problem, lepszy jest prysznic
4. Przez 5 dni, a przynajmniej tak mi powiedziała kosmetyczka nosisz opatrunek żeby nie urazić świeżo przebitego pępka.
5. Teoretycznie przebicie goi się około 3 miesięcy, do tego czasu nie wyjmować kolczyka
6. I nie bawić się świeżo przebitym pępkiem, choć to naprawdę korci
Hehhehehe, nie ma znieczulenia z tego co wiem, to oni tylko mowia, ze jest znieczulenie, ale tak naprawdae wtedy Cie oszukuja Chca tylko, zebys sie odpowiednio dobrze nastawila do owego przeklucia Ale uwazam, ze to nie jest taki bol, ze trzeba wziac znieczulenie
Lady_sza jest offline  
Stary 2006-01-08, 14:34   #1188
marti86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lady_sza
Ale uwazam, ze to nie jest taki bol, ze trzeba wziac znieczulenie
a ja uwazam inaczej!to sprawa indywidualna...

marti86 jest offline  
Stary 2006-01-08, 14:38   #1189
Lady_sza
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasienka.b
Chcialabym miec kolczyk w pepku. Jednak nie wiem, gdzie go zrobic (studio, kosmetyczka) i mam pare pytan. Ile to kosztuje (ile przbicie, ile kolczyk)??? czy mozna od razu miec swoj kolczyk??? Ile to sie goi??? Trzeba to jakos specjalnie pielegnowac??? Czy to ropieje??? Zostaja jakies okropne blizny??? CZy to jets napewno bezpieczne??? Bardzo prosze Was, drogie wizazanki, o rade
Pozdrawiam, Kasieńka
U mnie w miescie przeklucie pepka kosztuje 70 pln z kolczykiem, a kolczyk jest ze swietnej firmy Wildcat.Polecam Ci studio.Nie zaleca sie przynoszenie swojego kolczyka.Pepek goi sie najgorzej ze wszystkich miejsc(potrafi sie goic nawet do pol roku) a jest to spowodowane tym, ze sie pochylamy, spodnie moga uciskac brzuch, generalnie brzuch jest caly czas w akcji Polecam Ci masc tribiotic-swietnie i duzo szybciej sie po niej goi.w sumie to nie ma jakiejs specjalnej pielegnacji, tylko na poczatku nie sa wskazane dlugie kapiele.I przez 3 dni po przekluciu zaleca sie nie uzywanie zadnego alkoholu, zadnych narkotykow.Moze czasami ropiec, ale stosujac te masc-uwierz mi-goi sie b.dobrze.Blizna po wyjceciu kolczyka niestety zostaje..2 dziurki..Alle teraz sa juz masci na blizny, wiec jakbys sie zdecydowala kiedys wyjac kolczyk, to takowa mozesz zastosowac Jest bezpieczne hehe.Pozdrawiam
Lady_sza jest offline  
Stary 2006-01-09, 12:05   #1190
Gadzinka
Przyczajenie

Dziewczyny! Jeżeli chcecie wiedzieć wszystko o przebijaniu pępka i nie tylko to wejdźcie na wildcat.pl. Mają też ogromny wybór kolczyków w sklepie online.
Gadzinka jest offline  
Stary 2006-01-09, 13:47   #1191
Lady_sza
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marti86
a ja uwazam inaczej!to sprawa indywidualna...
No na pewno indywidualna...Ale hmmm....Nie, nic
Lady_sza jest offline  
Stary 2006-01-09, 15:35   #1192
eifersucht
Zadomowienie

Najgorsze jest to, że przekłucie nie jest szybkie, przynajmniej u mnie nie było. Najpierw mi babka wbiła igłe od góry, a później celowała, żeby wyszło pionowo. Ale to nie tyle boli, co jest nieprzyjemne.
eifersucht jest offline  
Stary 2006-01-09, 16:04   #1193
kuki9
Zakorzenienie

Ja również mam kolczyk w pępku oraz wiele innych i przebicie mnie nigdy nie bolało.Jest to troche sprawa psychiki jak ktos ma np uraz do zastrzyków albo dentysty to pewnie go będzie "bolało".Moja koleżanka np zemdlała a ja leżałam i czekałam kiedy wreszcie mi wbiją tą igłe a tu nagle sie okazało, że jest po wszystkim.
A i pamiętajcie, żeby przebijać się nie u kosmetyczki pistoletem a igła w studiu tatuażu!
kuki9 jest offline  
Stary 2006-01-10, 10:36   #1194
lain
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eifersucht
Najgorsze jest to, że przekłucie nie jest szybkie, przynajmniej u mnie nie było. Najpierw mi babka wbiła igłe od góry, a później celowała, żeby wyszło pionowo. Ale to nie tyle boli, co jest nieprzyjemne.
to ona nie miala szczypcow tylko tak celowala??

ja za pare godzin ide przekluwac pepek. w studio do ktorego ide maja manie sterylnosci, wiec przynajmniej chorob nie musze sie obawiac (a szczepienia na zoltaczke jakby co mAM ). boje sie troche bolu, bo troche czytalam o znieczuleniach i podobno lepiej go nie brac, a wiec nie biore

co do pielegnacji to chyba zdecyduje sie na spray x-profession piercing aftercare, bo taki tam sprzedaja. (podobno wystarcza tylko przemywac woda i tym pryskac). moze to i lepsze niz masc, bo przynajmniej nie bede musiala za czesto dotykac pepka (i nie zaschnie jak masc, wiec moze bedzie sie mniej babralo). na plotkowym nikt o tym nie slyszal, wiec zaryzykuje (szczegolnie, ze dziurki w uszach slabo mi sie goily, wiec w przypadku pepka tez moga byc problemy)

za przeklucie i kolczyk tytanowy biora 100 zl
jak wroce to sie podziele wrazeniami
lain jest offline  
Stary 2006-01-10, 13:01   #1195
marti86
Zakorzenienie

i jak lain?przebrnelas jakos?

marti86 jest offline  
Stary 2006-01-10, 13:37   #1196
aluusia
Przyczajenie

GG do aluusia
Wink Dot.: JA Chce Kolczyka w Pępku Pomozcie Plissss

heh w końcu sobie zrobiłam kolczyka :P mam od soboty (7.01 ) ślicznego różowego motylka w pępuszq heh jak narazie moi rodzice o tym nie wiedzą;P i mam nadzieje że za predko sie nie dowiedzą;P planuje im pokazać dopiero w lecie heh jak narazie jestwszystko w porząsiu troszke boli i jest leciutko czerwone ale mam nadzieje że to zniknie no w końcu świerza ranka pozdrawiam papa całuski
aluusia jest offline  
Stary 2006-01-10, 15:05   #1197
Lady_sza
Raczkowanie

Dot.: JA Chce Kolczyka w Pępku Pomozcie Plissss

ja zrobilam kolczyk w pepku majac 14 lat w studiu Co prawda zawsze wygladaLAM na starsza od siebie. Mojej mamie nie poweidzialam, dowiedziala sie przypadkowo jak mialam chyba 16 lat..Trocha marudzila, ale coz To prawda, przeklucie sie dlugo goi niestety...Nawet do pol roku;Ale POLECAm masz tribiotic!Swietnie sienpo niej wszystko goi!
Lady_sza jest offline  
Stary 2006-01-10, 16:08   #1198
eifersucht
Zadomowienie

Dot.: JA Chce Kolczyka w Pępku Pomozcie Plissss

Prawda jest taka, że oni nie patrzą ile masz lat przebijając. Ja miałam 16 lat, (teraz mam 18 ) I nawet nie spytali wiek. A rodziców postawiłam przed faktem dokonanym Powiedziałam im od razu, wielce zacieszając Troszkę się wkurzyli, ale trwało to jeden dzień Teraz chodzę przy nich w krótkich bluzkach Więc radzę, mówcie od razu, bo jak dowiedzą się przypadkiem to jeszcze bardziej będą się rzucać.
eifersucht jest offline  
Stary 2006-01-10, 16:20   #1199
eifersucht
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lain
to ona nie miala szczypcow tylko tak celowala??

Nie miała. Nie wiem czy powinny być. Ważne, że dobrze wyszło
eifersucht jest offline  
Stary 2006-01-10, 16:55   #1200
San
Raczkowanie

GG do San

Mam kolczyk od ponad miesiaca i wszystko jest w porządku. Zapłaciłam 100 zł w profesjonalnym studio przemywam mydełkiem antybakteryjnym i solą fizjologiczną trzy razy dziennie. Nie rade nosic opartunku,bo skroa strasznie sie podrażnia od niego. Mi robily sie slady podobne do rozstępów,ale na szczescie zeszły.
Pozdrowienia
San jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości