Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-02-21, 23:29   #1351
eifersucht
Zadomowienie

Dot.: Kolczyk w pępku

A nie masz przypadkiem za krótkiego pręta? Jak Ci się osuwa na dół i robi wgłębienie, to czy od dołu Ci pręt wystaje? Bo jeśli nie to wydaję mi się, że za krótki.
eifersucht jest offline  
Stary 2006-02-22, 10:10   #1352
elisska
Raczkowanie

pręt jest napewno dobry...bo wystaje... tzn. widać go.. zaraz po przekłuciu nie było go widać... a teraz tak jakby sie ta skórka zwężyła i go widać... włożyłam dziś lżejszy, drobniejszy kolczyk i też mi osuwa sie na dół.. a kuleczka wpada w to wgłębienie... niewiem co robić...mam wrażenie że za niedługo to mi wogóle ta kuleczka zrobi tak mocne wgłębienie że mi przerwie skóre...
elisska jest offline  
Stary 2006-02-22, 15:13   #1353
*agniesia*
Raczkowanie

a może zwyczajnie ospocznij od kolczyka na 2 dni to ci z pewnością dobrze zrobi, w końcu to jednak obciążenie dla tego kawałka skóry. i smaruj balsamem mi to pomaga na wszystko z pepkiem
*agniesia* jest offline  
Stary 2006-02-23, 13:55   #1354
aku$ia
Raczkowanie

ha mam kolczyka dopiero 1.5 tyg przemywam go 2 razy dziennie a i tak skóra sie łuszczy pod tą małą kuleczką
aku$ia jest offline  
Stary 2006-02-23, 22:59   #1355
KoOfeinka
Raczkowanie

Dot.: kolczyk w pępku - tak czy nie?

Ja mam kolca w pępku,więc mogę conieco powiedzieć :P
Mialam przebity w sumie 3 razy w czym 2 w salonie.
Pierwszego razu poszlam do salonu,w którym kosmetyczka kazała mi się położyć na łóżko i nawet nie użyła szczypiec,efekt był marny,dziura krzywa,za mało skóry przebitej,więc gdybym nie wyjęła kolczyka,to pewnie by się zerwał ze względu na to,że skóra schodzi i lubie duże kolczyki.Tak jak napisala Akeya poszłam do salonu,zzaawanturowałam się i oddano mi pieniądze:P.
Drugi raz przebijałam w dosyć dobrym salonie,w którym piercmanka znała się na rzeczy i dobrze mi przebiła.Coprawda dziurke przebiła wysoko,co mi się nie podobało i musiałam nosić kolczyki 10 mm,ale z czasem mieściły mi się już kolczyki 6 mm,czyli te najmniejsze.
Lecz co piękne nie trwa wiecznie.:P Pieknego letniego poranka turlałam się na łóżku,bawiłam z psem,a wieczorem mój tata dostrzegł,iż kolczyka nie mam.
Zdesperowana i zdenerwowana szukałam go,znalazłam,ale kuleczki nie było.;P
Wzięłam kolczyk,odkaziłam,przebił am sama,bo do końca dziurka nie zarosła,ale skoro kulki nie miałam,to nie mogłam iść spać,a byłam na wsi,więc nici z jakiś sklepów.:P
Pół nocy nie spałam,w razie co obkleiłam się plastrami i jakoś wytrwałam.Rankiem pojechałam do Kalisza po nowy kolczyk.;D;P
W sumie blizna po pierwszym kłuciu jest mała,wolałabym jej nie miec,ale jakoś specjalnie mi nie przeszkadza.
Więc jak widzisz poszukaj salonów w twoim mieście,sprawdź sterylność i kto poleca.
Jeśli wciąż jesteś ciekawa to zapraszam na strone www.wildcat.pl
tutaj są bardzo przydatne informacje.
Pozdrawiam,mam nadzieję,że pomogłam .
KoOfeinka jest offline  
Stary 2006-02-23, 23:26   #1356
Isia83
Zadomowienie

Hej, ja mam kolczyk od dwóch lat i gdybym się o teraz o te dwa lata cofnęła w czasie, nie zawachałabym się ani chwili i zrobiła dokładnie to samo
Mój kolczyk goił sie bardzo ładnie, nie miałam z nim najmniejszych problemów. Ale poniekąd wiedziałam, że tak będzie, bo moje ciało dobrze znosi różne tego typu ingerencje. Np. do uszu mogę włożyć cokolwiek, byle badziew z targu za 5 zł i nigdy mi nic nie ropiało, nie uczulało się. Mnie pani od piercingu kazała ranę przemywać każdy dzień rumiankiem, i smarować ten drążek kolczyka maścią z nagietka, a potem nim ruszać w górę i w dół, żeby maść się dostała do środka, czyli tam, gdzie faktycznie jest rana.
Za przebicie i kolczyk zapłaciłam 80 zł. Samo przebijenie trwało króciutko, za to bardzo długo ta pani mierzyła ile skóry ma wziąć do przebicia. A mierzyła z linijką i rysowała sobie kropki, tak aż stwierdziła, że jest dobrze. I w wyniku tego mam teraz idealnie prosto założony kolczyk i nic mnie nie ciągnie, ani też nie boję się, że miało by mi sie coś zerwać.
Także jeśli zobaczysz, że ktoś chce ot tak z biegu przebijać Ci pępek, bez żadnych wstępnych ceremonii pomiarowych, czy też bez dezynfekowania, to uciekaj prędko i szukaj innego salonu
Pozdrawiam i życzę udanego przebijania sie

Nasz dzien - 02.07.2011

Było cudownie...
kilka zdjęć...

Isia83 jest offline  
Stary 2006-02-24, 16:26   #1357
Cdz
Zakorzenienie

WSZYSTKO TYLKO NIE PISTOLET!!!
Cdz jest offline  
Stary 2006-02-24, 21:53   #1358
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14
Dot.: Kolczyk w pępku :)

Hej Przeczytałam ten wątek, ponieważ zaczyna mi się podobać kolczyk w pępku... Znaczy na pewno nie zrobie go sobie teraz w 2 klasie gimnazjum tylko na koniec gimnazjum Ale zaczynam się teraz orientować w tak zwanych plusach i minusach... Jeśli dopiero co weszłam w 'cykl' szybkiego rośnięcia, to za jakieś 1,5roku powinno się to mniej więcej ustabilizować prawda? Chodzi mi o to, żeby skóra się za bardzo nie rozciagnęła, ponieważ nie chce wydawać 100zł na pępek żeby za 3miesiące go wyjąć! I czy po jakiś 2-3tygodniach będzie mi sprawiało problem ćwiczenie na W-F'ie?
Jeszcze jedno małe pytanko- jak robiłam kolczyki w uszach (te pierwsze) to strasznie mi się babrało na tych "leczniczych" ropa leciała i te płyny i krew... eh... dopiero jak włożyłam złoty kolczyk to po 3tyg było ok. Potem jak robiłam kolejne dziurki to właśnie na złocie niecały miesiąc. Czy w związku z tym może lepiej byłoby zainwestować w złoty kolczyk w pępku, czy tradycyjnie TYTAN??
Dziękuje za odpowiedzi

studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline  
Stary 2006-02-27, 17:54   #1359
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Uuuuuuuuuuuuuuuuupik dziewczynki bo wątek upaaaadnie!!!

Madzia14 jest offline  
Stary 2006-02-27, 19:32   #1360
lain
Zakorzenienie

mysle, ze tradycyjnie tytan. do uszu ci chyba raczej nie wkladali tytanowych kolczykow a nie wiadomo jak twoj pepek zareaguje na zloto, w przypadku tytanu jest za to pewnosc, ze alergii nie wywola.
lain jest offline  
Stary 2006-02-28, 18:09   #1361
narina
Przyczajenie

jesli szukacie jakis fajnych kolczykow, to polecam sklep internetowy Wildcat: http://www.wildcat.pl/sklep/ Przekluwalam sobie pepek juz z jakies 3-4 lata temu, i jak mi sie w koncu podgoil i chcialam sobie wymienic na jakis fajniejszy to sie okazalo ze u mnie w miescie maly wybor byl lub za drogie jak dla mnie. A w tym sklepie jest dosc duzy wybor i pod wzgledem wzorow jak i cen.

Co do tego kiedy przekluwac pepek to radze wybrac taka pore roku, kiedy nie nosi sie "zbyt duzo" ubran - wtedy mniejsze prawdopodobienstwo ze sie zahaczy taki kolczyk swetrem, lub jesli ktos nosi wyzsze dzinsy to przy siadaniu moze miec problemy. Oczywiscie jak juz sie wszystko zagoi to jest super
narina jest offline  
Stary 2006-03-04, 18:15   #1362
a1317
Przyczajenie

Smile Dot.: Re: chcę kolczyka,jak sądzicie?

Jeżeli ktoś chce to jestem w stanie odpowiedzieć na większość waszych pytań dotyczących kolczyka w pępku.:jupi: :jupi: :jupi: Także piszcie[/B]
a1317 jest offline  
Stary 2006-03-04, 18:46   #1363
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka

GG do kasienka.b
Cool Dot.: chcę kolczyka,jak sądzicie?

U mnie w szkolnych toaletach na przerwach sa studia kolczykowania. Przekluwa sie doslownie wszystko ja bym sie nie dala!!! To juz moim zdaniem przegiecie, ale to ich sprawa
Stary 2006-03-04, 21:13   #1364
liquid
Raczkowanie

Dot.: chcę kolczyka,jak sądzicie?

nie kombinowac moim zdaniem lepiej pojsc do profesjonalnego studio, zaplacic troche wiecej, ale za to miec pewnosc ze nikt wam krzywdy nie zrobi i kolczyk bedzie wykonany z odpowiedniego materialu! bo w przeciwnym razie moga sie pozniej dziac nieprzyjemne rzeczy z rana :|
liquid jest offline  
Stary 2006-03-09, 20:11   #1365
iris82
Przyczajenie

witam chciałam zapytać jak długo w przypadku zgojonej dziurki, można byc bez kolczyka żeby się skóra nie zrosła,
no i jak jest to z tym śladem po wyjęciu czy ma na to wpływ grubość kolczyka (jest 12 i 14 mm) ja parę dni temu przekułam pępek jakoś problemów większych nie ma przemywam 2 razy dziennie i zabezpieczam na noc ;
interesuję mnie również jak taki kolczyk założyć przy wymianie czy trzeba podnieść skórę, czy jest to w miarę proste

z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam
iris82 jest offline  
Stary 2006-03-10, 23:50   #1366
kamilllka
Przyczajenie

hej dziewczyny ! Nie jestem posiadaczka tego cudenka w pepku ale bardzo chcialabym nia zostac, jednakze po Waszych odpowiedziach mam wiele obaw zwiazanych z przekluwaniem. Moglybyscie opisac dokladniej jak wygladaly poczatki? Czy lepiej przekluwac pistoletem a moze igla? i ... wlasciwie o co chodzi z ta skorka ktora po czasie staje sie ciensza? Mam ladny pepek a nie chcialabym zeby mi odpadl wraz z kolczykiem Dziekuje za uwage a i jesli znacie jakeis fajne zaklady w Krakowie to podajcie adres. Pozdrawiam !
kamilllka jest offline  
Stary 2006-03-11, 08:49   #1367
eifersucht
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kamilllka
Czy lepiej przekluwac pistoletem a moze igla? i ... wlasciwie o co chodzi z ta skorka ktora po czasie staje sie ciensza? Mam ladny pepek a nie chcialabym zeby mi odpadl wraz z kolczykiem

Po pierwsze pistoletem przebijać wręcz nie wolno. A skóra faktycznie robi się później coraz cieńsza, to czy wypadnie to cecha raczej indywidualna, ale to jest kwestia noszenia kolczyka przez lata, a nie miesiące.
eifersucht jest offline  
Stary 2006-03-11, 10:34   #1368
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

kamilllko przeczytaj ten wątek tu znajdziesz odpowidzi na twoje pytania i jeszcze wiecej

Madzia14 jest offline  
Stary 2006-03-11, 23:22   #1369
cedyna
Raczkowanie

jejku jakie te kolczyczki są piękne... ale mnie chyba by udusili w domu... to podobno jest rakotwórcze..ee tamm ;/
cedyna jest offline  
Stary 2006-03-12, 18:24   #1370
aluusia
Przyczajenie

GG do aluusia
Wink Dot.: Kolczyk w pępku :)

hey lAski mam pytanko. Doklanie 7 stycznia zrobilam sobie kolczyk w pępq i chciałabym wiedziec czy moge isc do solarium w najbliższym czasie ? Boje sie zeby coś sie z nim nie stało albo zeby nie zaczął sie paprać nie zagoił mi sie do końca ale nic sie z nim nie dzieje wszystko jest w najlepszym pożądq. Prosze was o szybką odpowiedź i z góry bardzo dziękuje pa pozdrowionka
aluusia jest offline  
Stary 2006-03-13, 09:24   #1371
San
Raczkowanie

GG do San

Ja mam kolczyk w pępku prawie pół roku przez miesiąc rezygnowałam ze wszystkiego co było zwiazane z bakteriami czyli z basenu, solarium, kąpieli w wannie wszystko się ładnie zagoiło w bardzo szybkim czasie.
Sam zabieg był dla mnie bolesny,a e to zapewne dlatego, że strasznie sie boje i brzydzę igieł. Jeśli zastanawiacie sie nad kolczykiem w pępku to powiem tylko tyle: to jest prześliczna ozdoba i takie miejsce, które łatwo ukryc na starość oraz w razie potrzeby np. w pracy. Ale jeden kolczyk zazwyzaj ciągnie za sobą drugi. Ja najpierw zrobiłam w pepku potem musiałam w jezyku,bo nie umiałam wytrzymać z myslą, ze to tak pieknie wyglada, a teraz marze o kolczyku w nosie.

Aluusia jesli mineły prawie trzy miesiace od przełucia i nic sie nie dzieje to raczej nie powinno Ci zaszkodzic solarium. Jednak na twoim miejscu poszłabym pokazać pępek w zakładzie tam gdzie przebijałaś. Ja tak zrobiłam dla pewności, zeby mi kobita powiedziała,ze wszystko jest ok i nie ma ryzyka
San jest offline  
Stary 2006-03-13, 14:45   #1372
p0isengirl
Raczkowanie

Kolczykowanie-linki:)

Własnie siedze sobie na forum i szukam czegoś o zarastaniu się dziurek w pępku i widze że jest masa watkó na ten temat więc pomyślałam ze może dobrze by było je w jednym zebrać, zeby ułatwić szukanie A więc wklejajcie linki ad. piercingu
p0isengirl jest offline  
Stary 2006-03-13, 14:55   #1373
p0isengirl
Raczkowanie

Dot.: Kolczykowanie-linki:)

A teraz stronki i artykuły o piercingu :

www.wildcat.pl

http://www.wprost.pl/ar/?O=47774

http://piercing.blog.pl/

http://www.cyber.com.pl/archiwum/12/30.shtml
p0isengirl jest offline  
Stary 2006-03-13, 15:05   #1374
p0isengirl
Raczkowanie

I troszke "piercingowych" fotek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg piercing.jpg (8,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg belly-piercing.jpg (37,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg vertlabret.jpg (106,6 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 17-Mar%20-%20Piercing%20da%20Raquel.jpg (25,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg navel.jpg (28,5 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Piercing%20Nase.jpg (9,8 KB, 21 załadowań)
p0isengirl jest offline  
Stary 2006-03-13, 20:09   #1375
p0isengirl
Raczkowanie

Ehh widze temat się nie pzryją Lipnie...
p0isengirl jest offline  
Stary 2006-03-13, 20:53   #1376
AGArtha
Przyczajenie

Smile Dot.: Kolczykowanie-linki:)

Ja mam kolczyka w pępku od 6 lat. Nigdy nie miałam z nim żadnych "zdrowotnych" problemów. Jeśli chodzi o sam efekt- zawsze uważałam , ze to najcudowniejsze miejsce na kolczyk! Uwielbiam moją dziurke w pępku!!! I mojego błyszczącego kolczyka Jest sexy!
AGArtha jest offline  
Stary 2006-03-13, 21:23   #1377
AGArtha
Przyczajenie

Mam kolczyka w pępku juz 6 ;atek. Na gojącą się ranke stosowałam Oxycort. Polecam go również Tobie. Po przekłuciu nie myłam ranki zwykłą wodą. Podczas kąpieli starałam się umyć szybko i nie mydlić pępka. Przemywałam go tylko przegotowaną woda a potem smarowałam maścią. No i jak już nie będzie strupka ani nie będzie żadnej wydzielinki - ropki- zacznij nim(kolczykiem) ruszać i obracać
AGArtha jest offline  
Stary 2006-03-13, 22:04   #1378
aluusia
Przyczajenie

GG do aluusia
Unhappy Dot.: Kolczyk w pępku :)

nom dzięki ale mam już tak długo ten kolczyk a mi sie dziwnie skóra łuszczy przy górnej dziurce i nie wiem czy moge z tym iść na solarke i jak to pielęgnować i jest taka sprawa że mama nic nie wie o tym kolczyku i nie mam skąt brat żeczy do jego pielęgnowania kiedys płukałam go solą fizjologiczną ale teraz mi ja mama zabrala i nie wiem co zrobić żeby sie nie dowiedziala a zarazem zeby mi sie kolczyk zagoił go końca ehhh pomocy
aluusia jest offline  
Stary 2006-03-13, 22:09   #1379
AGArtha
Przyczajenie

aluusia --> kup sobie w aptece oxycort i smaruj dziurke i część kolczyka, która styka się bezpośrednio z ranką. Ruszaj lekko kolczykiem i nie myj go za często mydłem - bo to wysusza skóre. Solarium to sobie moze lepiej obpuść jeśli całkiem Ci się nie zagoiło jeszcze.
AGArtha jest offline  
Stary 2006-03-14, 07:25   #1380
p0isengirl
Raczkowanie

AGArtha jsuh poraz drugi w moim watku się "spotykamy" POdzielam Twoje zdanie kolczyk w pepku jest bossski Ja mam jeszcze w języku i też go koccham i na nic innego bym go nie zamieniła
p0isengirl jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości