Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-05-10, 06:24   #1711
Kattarina
Zakorzenienie

Dot.: Kolczyk w pepku

Sursum capita! już będzie tylko lepiej, jeśli wyciągniesz to paskudztwo i zagoisz brzucho
A tak swoją drogą, nie po to dziewczyna, w desperacji napisała z prośbą o pomoc, żeby teraz dawać jej reprymendy Tylko konkretne rady jej się przydadzą.
Pozdrawiam
Kattarina jest offline  
Stary 2006-05-10, 14:40   #1712
Domina
Zakorzenienie

Nie wierze że masz 27lat...

Ja miałam 15lat kiedy sobie zrobiłam i jakoś nie przyszło mi na myśl iść do kosmetyczki... Sama nazwa wskazuje czym zajmuje się kosmetyczka a czym studio tatuażu i kolczykowania.

Kattarina tak, wiem że teraz się reprymendy nie przydadzą ale naprawdę nie potrafię się powstrzymać... Nie potrafię pojąć jak można zrobić sobie kolczyk i o wszystko pytać już po fakcie.... Ja do kolczyka przymierzałam się pół roku. Ściągałam filmiki, czytałam, chodziłam po salonach, pytałam koleżanek... Ten wątek można by dać w jakimś widocznym miejscu. A nóż komuś się akurat zachce na szybko kolczyk w pępku mieć
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline  
Stary 2006-05-10, 15:40   #1713
Kasiek85
Raczkowanie

Cytat:
Ten wątek można by dać w jakimś widocznym miejscu. A nóż komuś się akurat zachce na szybko kolczyk w pępku mieć
Domina zgadzam sie z Toba..dziewczyny za czesto próbując zaoszczędzić przebijają same albo idą gdzie taniej. trzeba im pokazać, że nie warto, bo skutki moga być potem oplakane niestety ale kolczykowanie to jak maly zabieg i jak kazdy inny powinien zostać przeprowadzony sterylnie i przede wszystkim przez osobę kompetentną, bo inaczej może się to skończyć nie ciekawie
Kasiek85 jest offline  
Stary 2006-05-10, 15:49   #1714
Domina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kasiek85
Domina zgadzam sie z Toba..dziewczyny za czesto próbując zaoszczędzić przebijają same albo idą gdzie taniej. trzeba im pokazać, że nie warto, bo skutki moga być potem oplakane niestety ale kolczykowanie to jak maly zabieg i jak kazdy inny powinien zostać przeprowadzony sterylnie i przede wszystkim przez osobę kompetentną, bo inaczej może się to skończyć nie ciekawie
No właśnie na zdjęciach widać skutki tej bezmyślności. Wystarczy po prostu troszeczkę poczytać bo chwila nieuwagi, chęć posiadanie czegoś fajnego no i mamy skutki... Może dziewczyny myślą że przebijanie pępka, języka itp to jak przebicie ucha?? Myślałam że moja kuzynka która musi mieć wszystko to, co inni była ostatnią osobą która myślała aby pępek przebić u kosmetyczki
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline  
Stary 2006-05-10, 16:01   #1715
Kasiek85
Raczkowanie

No ja przyznam, że się nie spotkalam z takim przypadkiem..jedynie uszy mialam przebijane u kosmetyczki jak mialam 4 lata ale kolczyk w nosie i w pępku byl robiony w studiu..wcześniej rozglądalam się po salonach i co chwila rzucal mi sie w oczy napis piercing, do tego pytania do koleżanek jak to wygląda, gdzie przebijaly itd
Kiedyś mialam wiszący kolczyk w pępku i gdyby nie porządna robota to bym miala niezlą blizne, bo kilka razy zahaczylam o pasek warto poświęcić temu troszke czasu, bo przecież chodzi o to żeby się upiekszać, a nie dodatkowo szpecić
Kasiek85 jest offline  
Stary 2006-05-10, 16:36   #1716
michasia
Przyczajenie

GG do michasia
Talking Dot.: Kolczyk w pępku :)

to fanie! u mnie z kolczykami w uszach był luzik (a mam ich troche ponad norme ) Zastanawiam się już 1000 raz. Dziś poszłam do jedynej kosmetyczki w moim mieście, która robi takie kolczyki, by zaputać się o te najważniejsze rzeczy. Jak lukałam na salon to higiena była zachowana . Kosztuje tylke ile myślałam --> 70zł JESZCZE W TYM TYGODNIU SOBIE ROBIE !!! będe informować o gojeniu Zawsze mi się wszystko szybko goji wię spoxik
michasia jest offline  
Stary 2006-05-11, 13:48   #1717
niunia17
Raczkowanie

Zrobiłaś bardzo żle.
Ja mam kolczyk od 2 miesięcy. Przed zrobieniem go przez cały miesiąc siedziałam na forum wizażu i czytałam o kolczykach. Byłam w salonie i pępek mam przekuty bardzo dobrze.
Widzę, że niektóre decyzje są niedojrzałe i nieodpowiedzialne.

http://www.suwaczek.pl/cache/db1aab3b25.png

niunia17 jest offline  
Stary 2006-05-11, 14:09   #1718
klaudynka009
Przyczajenie

sorry to co to byla za kosmetyczka ?? to wogole ona sie nazywa kosmetyczka ja robilam rok temu ale ak mi robila to ja juz mialam kolczyk ze stali i powiedziala zeby go mniec jak najdluzej ale oczywiscie moge sobie wymienic keidy che i kazala mi smarowac tribioticiem tydzien no i przemywac pzdr
klaudynka009 jest offline  
Stary 2006-05-11, 14:53   #1719
fhancuzeczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez girl-from-poland
Radze przemywać szałwią / rumiankiem, nie polecam wody utlenionej!!!
a dlaczego? ja przemywałam i nic sie strasznego nie działo, tylko troche dlugo mi sie goił...
Stary 2006-05-11, 17:10   #1720
aku$ia
Raczkowanie

Dot.: Kolczyk w pępku :)

ale uszy chyba ogolnie sie szybciej goja:P przynajmniej tak w moim wypadku jest
aku$ia jest offline  
Stary 2006-05-11, 18:16   #1721
Kattarina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Domina
Ten wątek można by dać w jakimś widocznym miejscu. A nóż komuś się akurat zachce na szybko kolczyk w pępku mieć

Z tym zgadzam się w 100%. I to w takim, żeby łatwo można się było na niego natknąć- ku przestrodze. Trochę mylące jest obecne miejsce, czyli :" pytania do kosmetyczki", bo wszystkie się zgadzamy, że o kolczyk w pępku raczej lepiej spytać speca od piercingu. Pozdr.
Kattarina jest offline  
Stary 2006-05-11, 20:51   #1722
milk
Rozeznanie

dziewczyny nie wolno przebijac u kosmetyczek!po prostu nie wolno! co z tego,ze czasem taniej jak mozna miec blizny na cale zycie albo nielada problem z zakazeniem, blagam was ja nie rozumiem czemu tak duzo osob nie moze zrozumiec nie wolno tego robic u kosmetyczek przeciez pistolet sciska swieza rane i rozszarpuje tkanki przebijając, takie rzeczy mozna robic tylko w studiu piercingu uwierzcie mi nie u kosmetyczki. naprawde wyjmij to niech sie zagoi i wtedy zrob w profesjonalnym miejscu bo jak juz pisano jest zaplytko wiec kolczyk ci wyjdzie najnormalniej.cialko go odrzuci, wiem co mowie sama mialam przejscia z pępkiem, pozdrawiam i jeszcze raz prosze dziewczyny kolczykujcie sie w studiach

a pania ktora ci to zrobila wlasnorecznie bym udusila
milk jest offline  
Stary 2006-05-11, 21:05   #1723
Kateczka_05
Raczkowanie

GG do Kateczka_05

Witam!
Ja mam kolczyk w pępku od 8 lat i u przebicia byłam w profesjonalnym studiu nic mi się nie działo - miałam kolczyk z dobrej jakości stali chirurgicznej! Bardzo dużo naoglądałam się takich kolczyków wkładanych przez kosmetyczki albo się bardzo szybko zrywają (pistolet robi dziurkę zbyt płytko), albo co gorsza wrastają i wtedy trzeba wycinać chirurgicznie Niepotzrebne cierpienie i koszty Bardzo mi przykro, że ciebie pokusiło na tę kosmetyczkę ale radzę jak pozostali wyciągnąć kolczyk i poczekać aż rana się zarośnie i zabliźni a wierz mi nie potrwa to długo jeśli w miare szybko wyciągniesz to paskudztwo które nie daj boże może doprowadzić do jakiegoś zakarzenia. trzymam kciuki za szybkie zagojenie i nową dziurkę
Kateczka_05 jest offline  
Stary 2006-05-12, 11:26   #1724
niunia17
Raczkowanie

To nie prawda, że jak uszy goiły się szybko to pępek też będzie.

http://www.suwaczek.pl/cache/db1aab3b25.png

niunia17 jest offline  
Stary 2006-05-12, 11:36   #1725
201701160947
Konto usunięte

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez michasia
to fanie! u mnie z kolczykami w uszach był luzik (a mam ich troche ponad norme ) Zastanawiam się już 1000 raz. Dziś poszłam do jedynej kosmetyczki w moim mieście, która robi takie kolczyki, by zaputać się o te najważniejsze rzeczy. Jak lukałam na salon to higiena była zachowana . Kosztuje tylke ile myślałam --> 70zł JESZCZE W TYM TYGODNIU SOBIE ROBIE !!! będe informować o gojeniu Zawsze mi się wszystko szybko goji wię spoxik
Michasia, możesz zapytać tej kosmetyczki czy mozna ponownie w tym samym miejscu przebijac pępek?
Dzięki z góry
201701160947 jest offline  
Stary 2006-05-12, 14:24   #1726
PaLLitQa
PeeMka

Post Dot.: Kolczyk w pępku :)

Prawda z tymi uszami!!
Wiadome ze pepek sie dluzej goi niz uszy, bo to wkoncu wieksza rana... ale jak Ci sie uszy goily szybko, to pepek tez szybciej, a nie 0,5 roku tak jak niektórym
Przebijalam chrzastke w uchu i goilo mi sie jakis tydzien... Nic mnie nie bolalo, nie bylo czerwone, moglam spac na tym uchu, wiec raczej szybko... Pepek goil mi sie jakies 3 tygodnie...
Stary 2006-05-12, 17:05   #1727
sabina_s
Przyczajenie

Ja przebijałam 11 Marca pępek . i Jutro zmieniam kolczyk ) na taki z motylkiem ... Wyciągałam juz ten żeby przeczyścić i włozyałam bez problemu ... To zminiam bo tamten precik tez ma ze stali chirurgicznej
sabina_s jest offline  
Stary 2006-05-12, 18:51   #1728
paradise_88
Przyczajenie

GG do paradise_88

<olaboga> no poprostu jestem w szoku! To nierozsądne żeby decydować się na przebicie jakiejkolwiek części ciała bez uprzedniego zapoznania się z procedurą jaka ma miejsce podczas przekłuwania... Normalnie az mnie ciarki przeszły jak zaczęłam to czytać... a jeszcze jak zobaczyłam te zdjęcia.... Sama mam kolczyk w pepku już prawie 4 lata, ale przed tym dużo czytałam o tym gdzie i jak sie przebija, o pielegnacji, gojeniu itd. Jakbym zobaczyła, że ktos zabiera sie do tego z pistoletem to odrazu wzięłabym nogi za pas i już nigdy z pewnościa bym tm nie zajrzała ani nie poleciła tego nikomu....
paradise_88 jest offline  
Stary 2006-05-12, 22:38   #1729
Kasandra79
Raczkowanie

No to dostałam od was po uszach. Fakt nie poczytałam nigdzie na ten temat (moj bład) za ktory teraz płace. Mam kolezanki ktore same sobie przebijały pepki, ale one mi poradziły , zebym sie wybrała do kosmetyczki . I to zrobiłam , poszłam zasiegnac wiadomosci. Kosmetyczka była nie kompetentna. Powinna mnie poinformowac , ze tego sie nie robi pistoletem. Kolczyk juz wyciagnełam , ładnie sie goi. Wcale juz mnie nie boli. Poszłam do tej kosmetyczki i zrobiłam awanture. Tłumaczyła sie tym , ze ona przeciez mi mowiła , ze bedzie mi to robic pistoletem , ale pytam sie dlaczego nie poinformowała mnie , ze robi sie to czyms inny.Oddała mi pieniadze. Pepek juz nie boli, wiec wybiore sie do jakiegos studia, zeby zobaczył ta nieszczesna dziurke.Ale nie jest zle , nic nie ropieje.Prawie nie widac.Na moje szczescie. Kazdy uczy sie na swoich błedach.

Kasandra79 jest offline  
Stary 2006-05-12, 23:06   #1730
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Kasandro, dobrze, że sprawa wyjaśniona. Poczekaj teraz, aż wszystko się zagoi i możesz przekłuć pępek ponownie- jeśli tylko chcesz, jeśli się nie zraziłaś
Najważniejsze, że- mimo wszystko- skończyło się dobrze. Szybkiego gojenia
Lukrecja_Borgia jest offline  
Stary 2006-05-12, 23:37   #1731
Kasiek85
Raczkowanie

Ciesze sie, że tak sie to zakonczylo i dalas pewnie lekcje tym nie jednej dziewczynie niech to będzie przestroga dla innych, ze kossmetyczki sie do tego nie nadają
Kasiek85 jest offline  
Stary 2006-05-14, 17:00   #1732
michasia
Przyczajenie

GG do michasia

Cytat:
Napisane przez silva
Michasia, możesz zapytać tej kosmetyczki czy mozna ponownie w tym samym miejscu przebijac pępek?
Dzięki z góry
OKI zapytam się Ale chyba u tej kosmetyczki nie robie, bo mama mojej qmpeli dzisiaj skończyła dłuuugi kurs robienia kolczyka w pępku. Ma precyzje, bo od -10 lat jest wykwalifikowaną kosmetyczką
michasia jest offline  
Stary 2006-05-14, 17:49   #1733
201701160947
Konto usunięte

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez michasia
OKI zapytam się Ale chyba u tej kosmetyczki nie robie, bo mama mojej qmpeli dzisiaj skończyła dłuuugi kurs robienia kolczyka w pępku. Ma precyzje, bo od -10 lat jest wykwalifikowaną kosmetyczką
Ok
201701160947 jest offline  
Stary 2006-05-14, 20:01   #1734
sabina_s
Przyczajenie

Ja od wczoraj mam 2 kolczyk w pępku ... ) bez problemowo sie odbyła wymiana
sabina_s jest offline  
Stary 2006-05-15, 10:35   #1735
Just:)
Zakorzenienie

Ja mam kolczyk 2 latka już Kiedyś to była trochę fajniejsza błyskotka. Nie wiem czy dziś bym sobie zrobiła go, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że okropnie dużo osób ma kolczyk w pępku i dziś kojarzy się z tandetą...
Ale jednak lubię go.

Przed zrobieniem dziury trzeba wybrać dobry zakład - profesjonalny, sterylny. Już lepiej zapłacić te parę zł więcej niż mieć później jakiekolwiek problemy. I na początek radzę wybrać jak najtańczy, najzwyklejszy kolczyk, bo te w zakładach są b.drogie, więc nie ma sensu wybierać jakiego wymyślnego skoro na początku i tak nie będzie on do pokazywania Ja się dałam wyrolować na 120 zł :|, no ale to było dawno.

Po: tribiotyk, sól fizjologiczna - 3x dziennie
Zero solarium, jak najkrótsze kąpiele.
Żeby dobrze się zagoiło najlepiej ruszać nim w górę i w dół, bo inaczej jest zagrożenie, że skóra zrośnie z kolczykiem.

Jak już się tak rozpisałam to pokażę Wam co aktualnie mam w pępku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kol.JPG (108,3 KB, 77 załadowań)
Stary 2006-05-15, 11:53   #1736
trustmyself
Zakorzenienie

GG do trustmyself

Just

Hm, bardzo ładny kolczyk, tylko tak jakoś na opak mi sie wydaje założony, czy tak ma być?

Ja póki co mam jaszczura i nie zamierzam go wymieniać, bo jest boski w każdej postaci, bynajmniej dla mnie ;P

Była juz fotka, ale nie zaszkodzi powtórzyć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1133347397_f.jpg (26,8 KB, 58 załadowań)

Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...

To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline  
Stary 2006-05-15, 15:19   #1737
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Czy jesli zrobie kolczyk 1 czerwca to 5 lipca bedzie wyglądał okropnie i wciaz bedzie sie goił?
adoosienka jest offline  
Stary 2006-05-15, 18:07   #1738
michasia
Przyczajenie

GG do michasia

zależy jak Ci się wszystko szybko goi Ale sądze, że nawet jak w średniej szybkości to spokojnie w ten miesiąc wyglądać już dobrze. Lub zrób wcześńiej
michasia jest offline  
Stary 2006-05-15, 18:10   #1739
lain
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Just:)
I na początek radzę wybrać jak najtańczy, najzwyklejszy kolczyk, bo te w zakładach są b.drogie, więc nie ma sensu wybierać jakiego wymyślnego skoro na początku i tak nie będzie on do pokazywania Ja się dałam wyrolować na 120 zł :|, no ale to było dawno.
niezupelnie sie zgadzam. na poczatek powinien byc zalozony pozadny kolczyk tytanowy (bez zadnych udziwnien). zaplacilam za taki w salonie piercingu 30zl
lain jest offline  
Stary 2006-05-15, 18:12   #1740
michasia
Przyczajenie

GG do michasia

trustmyself ... śliczniutki kolczyk
michasia jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości