Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-05-27, 23:28   #1801
Bu$ia
Raczkowanie

Wink Dot.: Piercing - pępek

Cytat:
Napisane przez salome
mam pytanie zwiazane z przekuwaniem pepka - czy warto, czy nie za upierdliwe potem i jak o to dbac?
witam ja mam 14 lat,mam kolczyka od pol roku, zagoil sie i slicznie wyglada GORACO POLECAM pozdrawiam
Bu$ia jest offline  
Stary 2006-05-27, 23:35   #1802
Bu$ia
Raczkowanie

Dot.: Niebezpieczny kolczyk?

Cytat:
Napisane przez Perwati
Hej
Dowiedziałam się od siostry,że podobno,aby mieć kolczyk w pępku lub obok niego trzeba być dojrzałym,ponieważ gdy jest się młodszym,taki zabieg może być niebezpieczny dla skóry.
Czy to prawda?
Pozdrowionka !
mam nadzieje ze to nie jest prawda bo mam lat 14 a kolczyk zrobilam sobie w wieku 13 lat.. i co myslicie dziewczyny? to źle czekam na odpowiedzii! pzdr
Bu$ia jest offline  
Stary 2006-05-28, 09:36   #1803
Lady90
Raczkowanie

Dot.: Niebezpieczny kolczyk?

Ja zrobiłam sobie kolczyk w wieku 14 lat. Specjalnie czekałam do 14. bo chciałam juz wcześniej zrobić. A niebezpieczny jest dlatego ,bo gdy jakaś tak 12-latka zrobi sobie kolczyka w pępku to wiadomo że ona jeszcze rośnie i ta dziórka w pępku jej się rozciągnie. Moja znajoma tak ma, ochydnie to wygląda
Lady90 jest offline  
Stary 2006-05-28, 09:57   #1804
karolcia_1986
Raczkowanie

Smile Dot.: Niebezpieczny kolczyk?

Witam!Rowniez nie poecam salonów kosmetycznych.sama przebijałam pepek w salonie tatuarzu i percingu.wszystko było wajlepszym porzadku, rzadnych problemów.zaplaciłam 90zł razem z kolczykiem.ciesze sie juz nim 3 lata i wszytko jest ok. a czas przebicia to roznie bywa-ja przebiłam akurat w czerwcu-czyli poczatek wakacji a pozniej korzystałam z wakacji jak sie da - dbalam tylko aby przemywac pempek woda utleniona lub spirytusem po kazrdej wizycei na basenie czy po kapieli w morzu. pozdrawia!
karolcia_1986 jest offline  
Stary 2006-05-28, 10:23   #1805
Kasiek85
Raczkowanie

Dot.: Piercing - pępek

Ja mam kolczyk 2 lata i jestem zadowolona teraz nie wyobrażam sobie mojego brzucha bez niego..przekłucie nie boli aż tak żeby nie szło wytrzymać..gorzej miałam z nosem jedynie ciężko się goi to miejsce, ale też nie we wszystkich przypadkach..wiadomo, że na początku trzeba przemywać i smarować..potem jak się zagoi to tylko wyciągam i czyszcze kolczyk co jakiś czas na początku nie wolno wyciągac kolczyka, bo to ranka!! potem jasne, że można choćby własnie dla samego przeczyszczenia kolczyka, ale tak to po co? co do środków ostrożności to ostrzeba przed paskami kolorowymi, które nie zapina się tradycynie tylko przez zaciskanie..mają taki otworek i o niego często zaczepiał mi sie kolczyk zwłaszcza wiszący(mam nadzieje, że wiecie o jaki mi chodzi pasek )

jest to fajna ozdoba i osobiscie polecam
pozdrawiam, Kasiek
Kasiek85 jest offline  
Stary 2006-05-28, 10:54   #1806
fifulcia
Raczkowanie

Smile Dot.: Niebezpieczny kolczyk?

witam, mysle ze kolczyk nie jest niebezpieczny jesli sie o niego dba, ja mam 17 lat i kolczyk zrobilam sobie rok temu u kosmetyczki ale robiła mi igłą a nie zadnym pistoletem, kosztowalo mnie to 80 zl razem z kolczykiem, od razu okładalam kolczyk woda z rumiankiem i smarowalam mascia tribiotic (nie czekalam aż mi sie cos zacznie babrać tylko od razu-zapobiegawczo ) nic mi sie nie babralo, zagoilo sie w około miesiąc no moze troche wiecej... samo przekłucie mnie nie bolało, czułam tylko kiedy kosmetyczka złapała mi skóre takimi szczypcami a potem juz jakos poszło, naprawde dla mnie nie był to żaden wielki ból no i super wygląda... słyszałam jedynie ze pozniej skóra robi sie coraz ciensza i kolczyk po prsotu odpada po paru latach ale nie wiem ile w tym jest prawdy... ?? pozdrawiam

http://www.slubnezakupy.pl/s05102013020105.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/xi7i6fc.png

Edytowane przez fifulcia
Czas edycji: 2006-05-28 o 11:15
fifulcia jest offline  
Stary 2006-05-28, 11:48   #1807
olcik
Raczkowanie

Dot.: Piercing w Gdańsku i Białymstoku ...

a może ktoś jeszcze napisze gdzie?
najbardziej to chodzi mi o Białystok...))
pzdr
olcik jest offline  
Stary 2006-05-28, 13:37   #1808
zubka
Przyczajenie

GG do zubka
Exclamation Dot.: Kolczyk w pępku :)

Chcialam tylko zauwazyc, ze tym roku odkryty brzuch wyszedl z mody. Wiec nawet jesli przebijecie sobie pepek warto go pokazywac tylko na plazy
zubka jest offline  
Stary 2006-05-28, 14:36   #1809
Bu$ia
Raczkowanie

Dot.: Re: Piercing - pępek

Cytat:
Napisane przez skowronka1
a nie wiecie może jak to jest z ciążą i kolczykiem? jak wtedy to wszystko wygląda??? czy miejsce przekłucia jest rozciągnięte czy co???
wlasnie TEZ CHCIALABYM TO WIEDZIEC!! JAK TO JEST Z CIĄZĄ? CZY PO CIAZY JEST BRZYDKA BLIZNA/WIDOCZNA? CZEKAMY NA ODPOWIEDZ
Bu$ia jest offline  
Stary 2006-05-28, 15:04   #1810
lain
Zakorzenienie

Dot.: Re: Piercing - pępek

Cytat:
Napisane przez Bu$ia
wlasnie TEZ CHCIALABYM TO WIEDZIEC!! JAK TO JEST Z CIĄZĄ? CZY PO CIAZY JEST BRZYDKA BLIZNA/WIDOCZNA? CZEKAMY NA ODPOWIEDZ
czytalam o tym. niektorym sie rozciaga i zostaje blizna, a niektorym nic sie nie dzieje i zaraz po ciazy wkladaja kolczyk z powrotem (sa tez dziewczyny ktore przez cala ciaze nosza kolczyki tyle ze te z bioplastu)
lain jest offline  
Stary 2006-05-28, 15:06   #1811
lain
Zakorzenienie

Dot.: Kolczyk w pępku :)

Cytat:
Napisane przez zubka
Chcialam tylko zauwazyc, ze tym roku odkryty brzuch wyszedl z mody. Wiec nawet jesli przebijecie sobie pepek warto go pokazywac tylko na plazy
ja nawet w zeszlym roku, ani dwa lata temu nie biegalam z odkrytym brzuchem w koncu nie przebilam po to zeby paradowac w bluzkach odkrywajacych brzuch.
a co do mody... na prawde mam ja gdzies

Edytowane przez lain
Czas edycji: 2006-05-28 o 16:41
lain jest offline  
Stary 2006-05-28, 16:15   #1812
201701160947
Konto usunięte

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez zubka
Ja nigdy nie chodziłam z odkrytym pępkiem właśnie
Zrobiłam bo mi się podobało Nie afiszuję się tym wszem i wobec
201701160947 jest offline  
Stary 2006-05-28, 16:57   #1813
asieenka
Raczkowanie

a ja sobie moge pomarzyć o kolczyku . Rozmawiałam z mama i mówiła ze długo mi sie goiły dzirku w uszach ropa leciała i wogóle . Więc z pępkiem będzie jeszczr gorzej no nic moge tylko sobie popatrzeć jak inni sie ciesza ze swoich ...

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR

asieenka jest offline  
Stary 2006-05-28, 17:36   #1814
lain
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asieenka
Rozmawiałam z mama i mówiła ze długo mi sie goiły dzirku w uszach ropa leciała i wogóle . Więc z pępkiem będzie jeszczr gorzej no nic moge tylko sobie popatrzeć jak inni sie ciesza ze swoich ...
ehh twoja mama niekoniecznie ma racje, bo mi sie uszy dlugo goily (do teraz mi czasem ropieja) a kolczyk w pepku zagoil sie szybciutko.
lain jest offline  
Stary 2006-05-28, 17:49   #1815
asieenka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lain
ehh twoja mama niekoniecznie ma racje, bo mi sie uszy dlugo goily (do teraz mi czasem ropieja) a kolczyk w pepku zagoil sie szybciutko.
Mówisz?? jest nadzieja . ale jak nawet bym przkełuwała to po wakacjach bo nie chce mieć zmarnowanych jak sie będzie goił. A mam takie pytanko..jak to jest? czy przez te pierwsze tygodnie jak leci ropa np to zakładałyscie opatrunki jak szłyscie do szkoły albo cos?? bo ja sobie tak mysle no i nie wiem..

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR

asieenka jest offline  
Stary 2006-05-28, 17:54   #1816
olcik
Raczkowanie

Dot.: Piercing w Gdańsku i Białymstoku ...

up, up
olcik jest offline  
Stary 2006-05-28, 18:00   #1817
cegiełka
Raczkowanie

Jestem zaszokowana tym,ze dziewczyny daja sobie cos przekluc pistoletem(wyjatkiem sa uszy) nie radzilabym chodzic z przekluciami do kosmetyczki,bo mimo ze ma dyplom to przeciez one ucza sie na sztucznym ciele a nie na zywym czlowieku(tak mysle) swoja praktyke robia na klientkach i to jest najgorsze,ze robia przy tym krzywde innym. Jezeli juz wybieracie sie do kosmetyczki to jak bedzie chciala przekluc wam cialko pistoletem to "uciekajcie" z tego gabinetu!!!!!!
Co do kolczyka w pepku to mam taki zamiar zrobienia go sobie ale to juz po wakacjach i w studiu a nie u kosmetyczki, bo nie wiadomo ile by mi sie goil a wakacje tuz tuz. poza tym mam kolczyka w brwi i troche w uszach, goily mi sie bez problemowo . Pozdrawiam
cegiełka jest offline  
Stary 2006-05-28, 19:02   #1818
alkaa87
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez asieenka
Mówisz?? jest nadzieja . ale jak nawet bym przkełuwała to po wakacjach bo nie chce mieć zmarnowanych jak sie będzie goił. A mam takie pytanko..jak to jest? czy przez te pierwsze tygodnie jak leci ropa np to zakładałyscie opatrunki jak szłyscie do szkoły albo cos?? bo ja sobie tak mysle no i nie wiem..
Hej!ja przebijałam sobie pepek w zeszlym roku na pocztaku sierpnia.samo przebicie boli tylko troszke a chce zaznaczyc ze jestem bardzo wrazliwa na bol. 4 dni chodzilam z opatrunkiem i smarowalam mascia tribiotic (chyba) w kazdym badz razie jest to masc na gojenie ran. 2 razy dziennie obmywalam naparem z rumianku i dzieki tym zabiego pepek goil sie bardzo szybko. rana nie bolala mocno nawet w dzien przebicia. jestem bardzo zadowolona wazne jest jednak to zeby bezposrednio po przebicu bardzo o ranke dbac
alkaa87 jest offline  
Stary 2006-05-28, 19:16   #1819
*AgneS*
Raczkowanie

Sorki, ze podpinam sie do tego watku, ale dopadła mnie pewna upierdliwosc zwiazana z pepkiem, a mianowicie - ZIARNINA. Kto sie interesuje piercingiem ten wie co to Mam wiec pytanie do dziewczyn ktore tez mialy z nia stycznosc lub chociaz czytaly na ten temat, co stosowac zeby sie tego upierdliwca pozbyc?
Zamierzam zacząć od stężonej witaminy C, słyszalam tez o pałeczkach Lapis ale to dopiero jak wit. C nie pomoże, macie jeszcze jakieś pomysły?
HELP!
*AgneS* jest offline  
Stary 2006-05-28, 19:30   #1820
*AgneS*
Raczkowanie

A no tak nawracając do tematu wątku, pewnie dla tych którzy planują przebicie, każda nowa informacja jest ważna wiec u mnie było to w skrócie tak:
- samo przebicie bolało mnie nieziemsko (ale krótko minute, dwie), za to potem już raczej pępek mnie w ogóle nie bolał (u koleżanki odwrotnie - przekucie było bezbolesne, za to potem przez pare dni chodziła obolała)
-bardzo dobrze zacząć od kolca tytanowego (bo nie zawiera niklu który nawet w stali chilurgicznej sie pojawia) ewentualnie złoty (ale to już z doświadczenia nie potwierdzę)
-zdecydowanie studio piercingu, wiem ze ci panowie tam pełni kolczyków i tatuaży nie wzbudzają zaufania, ale naprawde znają się na swojej robocie
-goiło mi się nawet ok, trochę długo górna dziurka była zaczerwieniona, troszkę ropy się pojawiało, ale myśle że to mieści sie w ramach "przeciętnego" przypadku - no oprócz tej ziarniny która mnie teraz dopadła
-o przemywaniu poinformuje osoba robiąca kolca, ogólnie sól fizjologiczna, woda utleniona, różne osoby różnie preferują
Jak cos sobie przypomne to dopisze
*AgneS* jest offline  
Stary 2006-05-29, 14:58   #1821
almostthere
Raczkowanie

GG do almostthere

Ja nosiłam plaster jakieś 6 dni.Rano i wieczorem przemywam wodą utlenioną a potem smaruje maścią tribiotic.Kiedy maść już nałoże ruszam kolczykiem w góre i w dół, żeby maść dotarła do kanału.Ale się teraz mam zamiar przerzucić na sól fizjologiczną...Ogólnie bardzo ładnie mi sie goi, tylko nie polceam nosić obcisłych bluzek bo wtedy zaczyna boleć...
pozdrawiam
Stary 2006-05-29, 15:21   #1822
littleola1
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zubka

ja tez nie pokazuje tak na codzień, czy do skzoły, jeżeli już to tylko na dyskoteke, na plaże itp. .

a co do mody to również ***ie mnie!
littleola1 jest offline  
Stary 2006-05-30, 00:36   #1823
maleństwo
Raczkowanie

Kolczyka w pępku chciałam miec odkąd pamiętam No i kilka lat temu postanowiłam go wreszcie zrobić. Miałam wtedy chyba 14 lat... Na początku poszłam do kosmetyczki, skusiła mnie cena - 80zł (wszędzie było drożej). Powiedziałam, że chcę kolczyka, a pani mi na to odpowiedziała, że niestety, ale zabrakło im właśnie kolczyków do pępka, chociaż w sumie to nie szkodzi, bo mogą mi włożyć takiego do uszu i za kilka dni jak dostaną kolczyki do pępka, to mi wymienią. Stanęłam jak wryta. Nie wierzyłam własnym uszom! Reklamowali się jako profesjonalny gabinet!! Czym prędzej stamtąd wybiegłam. Następnego dnia wybrałam się do studia tatuażu i piercingu. Zapłaciłam trochę drożej, ale było warto

Początkowo kolczyk goił mi się bardzo dobrze, ale po jakimś roku wystapiły u mnie objawy uczulenia. Rodzice oczywiście od razu stwierdzili, że to przez kolczyk i kazali mi go wyjąć. Jednak tak bardzo mi na nim zależało, że uparłam się, że najpierw dowiem się czy to na pewno od kolczyka. Pani dermatolog jak tylko zobaczyła co mam w pępku, stwierdziła, że powinnam to natychmiast wyjąć, to na pewno od tego. Ja nadal obstawałam przy swoim i już wkrótce okazało się, że mam uczulenie od guzika przy spodniach!
Kolczyka mam już kilka lat i wcale nie żałuję. Nie przejmuję się tym czy w danym roku kolczyki w pępku są modne czy nie, bo mnie i tak bardzo się podobają.

Jednak apeluję do wszystkich by robić kolczyki w profesjonalnych gabinetach, raczej nie u kosmetyczek... Lepiej iść do osoby, która zajmuje się tylko tym.

W Łodzi jest SPC, które bardzo polecam (robiłam tam innego kolczyka). Jeśli ktos miałby jakies pytania odnoście piercingu, szczególnie gdzie wykonac w Łodzi, to niech sie odezwie przez PW. Służę pomocą
maleństwo jest offline  
Stary 2006-05-30, 07:15   #1824
lain
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asieenka
czy przez te pierwsze tygodnie jak leci ropa np to zakładałyscie opatrunki jak szłyscie do szkoły albo cos?? bo ja sobie tak mysle no i nie wiem..
opatrunek mialam zalozony zaraz po przebiciu i mialam polecenie sciagnac go zaraz po przybyciu do domu. potem juz byl zakaz opatrunkow wszelakich, bo zeby sie goilo to ranka musi oddychac, wie ŻADNYCH opatrunkow nie nosilam
lain jest offline  
Stary 2006-05-30, 17:40   #1825
megane82
Przyczajenie

Smile Dot.: Kolczyk w pępku :)

Pare dni temu bylam już zdecydowana zrobić sobie kolczyka i już trochę zwatpilam
Boję się trochę,że ta skóra zrobi mi się cieńka tak jak tu opowiadaja dziewczyny
Wiem,że jak nie zrobię to się nie dowiem
Czekam jeszcze na odpowiedni moment bo mój mąż mi nie pozwala
I tak chyba sobie zrobię
Mam wątpliwości ale....zobaczymy
Może jednak któraś z dziewczyn mnie jeszcze przekona i trochę uspokoi
Tak żebym nie miala żadnych wątpliwości
megane82 jest offline  
Stary 2006-05-30, 18:07   #1826
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

megane, ale to nie my mamy Cię przekonywać do kolczyka Niby chcesz, a jednak nie chcesz. To może jednak nie rób Jeśli to ma być chwilowa zachcianka, a po paru miesiącach go wyjmiesz, bo stwierdzisz, że "to nie to"- ślad zostanie.
Stary 2006-05-30, 20:45   #1827
ania_rlz
Przyczajenie

Hey jestem tu nowa i za kilka dni ide sobie zrobic kolczyk w pępku , i mam prośbe mogłybyście mi napisać jak to wg jest po zrobieniu takiego kolczyka , i czym to sie wgl przemywa żeby sie szybko zagoiło itp. . No i ile tak to sie goi ??

z góry wielkie dzięki
ania_rlz jest offline  
Stary 2006-05-30, 21:40   #1828
lolcitkaa
Raczkowanie

Skóra się musi odrobinke zmniejszyc, ale jezeli nie bedziesz dbac odpowiednie to sie w ogole przerwie.. tak wiec trzeba dbac
Stary 2006-05-31, 13:45   #1829
maleństwo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez megane82
Boję się trochę,że ta skóra zrobi mi się cieńka tak jak tu opowiadaja dziewczyny
Moja skóra nie zrobiła się zbyt cienka, szczerze mówiąc nie wydaje mi się, żeby w ogóle zrobiła się cienka...
Zastanów się dobrze Megane, żebyś póżniej nie żałowala, ślad i tak zostanie...

Ania_rlz - dostaniesz specjalny płyn do przemywania, ponosisz opatrunek przez pierwszą godzinę, a później będziesz smarować rankę przez jakiś czas maścią - tribiotic, która jest do kupienia w aptece, w takich małych saszetkach (jest b. tania). Goi się miesiąc, dwa. Choć tak naprawdę zależy to od organizmu.

Cytat:
Napisane przez lolcitkaa
jezeli nie bedziesz dbac odpowiednie to sie w ogole przerwie..
Żeby się przerwała kolczyk musiałby zostać wyjątkowo "płytko" umieszczony. Raczej nie słyszałam, żeby komuś przerwala się skóra.
maleństwo jest offline  
Stary 2006-05-31, 14:03   #1830
iza_86
Przyczajenie

a ja zrobilam kolczyk u kosmetyczki i musze przyznac ze zrobila to genialnie. zadnym pistoletem tylko igla. na wyjscie dostalam spejalny roztwor do przemywania i masc tribiotic. ranka zagoila sie bardzo szybko. oczywiscie chodzilam z opatrunkiem z cieniutkiego gazika (ranka musi oddychac) przez jakies 5 dni. jestem bardzo zadowolona chociaz mam go dopiero 3 miesiace.
iza_86 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości