Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-06-22, 08:00   #1921
littleola1
Zadomowienie

Dot.: Kolczyk w pępku :)

ja robiłam ze znieczuleniem i też nic nie bolało.
moja siostra wczoraj sobie przekuła pępek, tj koleżanka jej przekuła. już przekuła 6 osobom. i mówiłą że bardzo bolało, ból nie do zniesienia.

/;*
littleola1 jest offline  
Stary 2006-06-22, 15:42   #1922
niunia17
Raczkowanie

Ja miałam ze znieczuleniem ale czułam jak igła przechodzi przez mój pępek. Nie bolało aż tak strasznie, więcej strachu niż bólu

http://www.suwaczek.pl/cache/db1aab3b25.png

niunia17 jest offline  
Stary 2006-06-22, 15:46   #1923
eevvaa
Zakorzenienie

A mi dziurkę w pępku robiła koleżnakai do tego 2 lata młodszato było ok.3 lata temu, nic mnie nie bolało i bardzo ładnie i szbciutko sie zagoiło

eevvaa jest offline  
Stary 2006-06-22, 15:50   #1924
eevvaa
Zakorzenienie

ooł dubel

eevvaa jest offline  
Stary 2006-06-22, 15:56   #1925
jellka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez lain
tak sie zdziwilam, bo ja mam pret 12 mm, niewiele go wystaje a dluzszych nie widzialam
ja tez mam 12 mm, ale moj kanal przeklucia nie jest bardzo gleboki - ma niezmiennie od 7 miesiecy dokladnie 6 mm, ale to w ramach normy skoro produkuje sie kolczyki z pretem o dlugosci 6 mm (mozna kupic na wildcacie) to znaczy, ze jest takie zapotrzebowanie. jak calkiem mi sie wygoi to kupie sobie taki 8 mm, chociaz bedzie nieswojo tak same kulki widziec.
Stary 2006-06-22, 18:32   #1926
Albertyna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DADZIK
Ja zdecydowalam sie na kolczyka w pepku w listopadzie 2005,lecz do dzis mam problem z calkowitym zagoieniem.Czy ktoras z was moglaby mi cos poradzic?
Zastosuj masc tribiotyk, może pomoze...
Tez tak miałam jak przekłuwałam sobie po raz pierwszy, po roku wyjęłam i pieknie sie wszystko zagoiło. Po nastepnym roku miałam jeszcze raz przekłuwane. Pan od razu mi powiedział, ze bedzie bolało, bo bedzie przebijał sie przez blizne. BOLAŁO!!! ale warto! tym razem stosowałam Tribiotyk i zagoiło sie w 3 tygodnie!
p.s Pierwsze przekłucie NIC nie bolało- koles mi powieział "A teaz troche zaboli bo naciągne skóre aby zmierzyc" poczułam nieprzyjemne ciagnięcie, przez mysl mi przebiegło "Co to bedzie jak mierzenie tak boli?!", a to było juz przekłuwanie Spojrzałam na swój pepek i miałam kolczyk!

Jako ciekawostke dodam, ze mam kolczyk od ok 10 lat i mam dziurke "odwrotnie" -tzn nie moge nosic zdobionej dolnej kulki, bo nie bedzie jej widac i mam zawsze wymienna górną! Te 10 at temu to w Polsce nie było takiego wyboru jak teraz, a o kolczykach "wiszących" jeszcze nikt nie syszał....
Stary 2006-06-22, 20:41   #1927
littleola1
Zadomowienie

ja właśnie przed chwilką sobie kupiłam nowy kolczyk.
niebieski wiszący
littleola1 jest offline  
Stary 2006-06-22, 21:08   #1928
lilebi
Przyczajenie

GG do lilebi

Cytat:
Napisane przez bechante
nie wiem dziewczyny co wy w tych kolczykach widzicie.kolczyk w pepku niesie za soba duze zagrozenie jesli chodzi o zdrowiem .najmniejsze zakazenie i otrzewna zalatwiona,ale jesli macie swoj rozum to wiecie na co sie narazacie.pozdrawiam i zycze powodzonka.
Ja tyż tak uważam Teraz prawie każda ma kolczyka i nie jest to choćby w małym stopniu orginalne. Pzdr papa
lilebi jest offline  
Stary 2006-06-22, 22:22   #1929
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:
Napisane przez lilebi
Ja tyż tak uważam Teraz prawie każda ma kolczyka i nie jest to choćby w małym stopniu orginalne.
A kto mówi, że ma być oryginalne? To się ma podobać i tyle. Właścicielce kolczyka, rzecz jasna. Uszy też niemal każdy przekłuwa- i to nie z powodu bycia lub nie- oryginalnym.

Ech, w ciągu godziny wypowiedziałam się w trzech wątkach o przekłuwaniu... mam dość
Stary 2006-06-23, 12:44   #1930
jellka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez lilebi
Ja tyż tak uważam Teraz prawie każda ma kolczyka i nie jest to choćby w małym stopniu orginalne. Pzdr papa
proponuje usunac zatem wszystkie kolczyki z uszu --> to tez nie jest oryginalne
Stary 2006-06-23, 13:37   #1931
niunia17
Raczkowanie

Myślę, że każda z nas posiada kolczyk w pępku tylko dlatego że jej się to podoba a nie ze względu na to czy inni to tolerują czy nie. Ja przekułam pępek i w całej klasie wiedziała o nim tylko jedna koleżanka. Robimy to przecież dla siebie a nie dla innych

http://www.suwaczek.pl/cache/db1aab3b25.png

niunia17 jest offline  
Stary 2006-06-23, 13:57   #1932
lilebi
Przyczajenie

GG do lilebi

Cytat:
Napisane przez jellka
proponuje usunac zatem wszystkie kolczyki z uszu --> to tez nie jest oryginalne
Hyhy widać mało mnie zrozumiałyście Mi chodzi oto, ze każda paraduje tym drobizgiem jak tylko moze i mysli sobie :
"Ja to jestem ! Mam kolczyka "
Niee no sory :/
lilebi jest offline  
Stary 2006-06-23, 13:58   #1933
lilebi
Przyczajenie

GG do lilebi

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
A kto mówi, że ma być oryginalne? To się ma podobać i tyle. Właścicielce kolczyka, rzecz jasna. Uszy też niemal każdy przekłuwa- i to nie z powodu bycia lub nie- oryginalnym.

Ech, w ciągu godziny wypowiedziałam się w trzech wątkach o przekłuwaniu... mam dość
Tyle, ze kolczyk w uchu jest tak najzwyklejszy. Pzdr pa
lilebi jest offline  
Stary 2006-06-23, 14:15   #1934
Kateczka_05
Raczkowanie

GG do Kateczka_05

Ja mam kolczyk od 8 lat i jakoś nigdzy z nim nie paradowałam tym barzdisj, ze wtedy coś takiego nie było popularne. ale jak tak sobie czytam o tym domowym przekłuwaniu czy u kosmetyczki to mi ciarki po plecach przechodzą sorka ale dla mnie to kompletna nieodpowiedzialność
Stary 2006-06-23, 16:35   #1935
littleola1
Zadomowienie

ja tez zrobiłam kolczyka w pępku tylko dla siebie, nie zwracałam uwagi na to czy jest modny, oryginalny. mam to gdzieś. ważne żeby mi się podobał.
pzdr;*
littleola1 jest offline  
Stary 2006-06-23, 17:01   #1936
lain
Zakorzenienie

ja nie paraduje, bo nawet nie mam takich ubran w szafie zebym pepek na wierzchu miala kolczyk mam, bo chcialam. a jak ktos sobie robi w miejscu intymnym to tez znaczy ze chce nim szpanowac i z nim paradowac?
lain jest offline  
Stary 2006-06-23, 17:12   #1937
Annake
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lilebi
Tyle, ze kolczyk w uchu jest tak najzwyklejszy. Pzdr pa
Nie mogę się z tym zgodzić, a co w nim takiego zwykłego, chyba tylko to, że przyzwycziły nas do niego prababka, babka i matka, ale założę się, że jakby kiedyś robiły kolczyki w innych miejscach też byłoby to dla nas takie najzwyklejsze.. Zresztą podobnie jest z papierosami i narkotykami (choć ani jednego nie polecam)

R.W. Emerson
Annake jest offline  
Stary 2006-06-23, 21:26   #1938
basiao84
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lilebi
Hyhy widać mało mnie zrozumiałyście Mi chodzi oto, ze każda paraduje tym drobizgiem jak tylko moze i mysli sobie :
"Ja to jestem ! Mam kolczyka "
Niee no sory :/
No tu się akurat MYLISZ.
Ja akurat mam kolczyk od 4 lat, i jeszcze ani razu nie widział on światła dziennego w miejscach publicznych, nie licząc plaż i basenów.
Mam go dla siebie, bo mi się podoba i tyle.
I myślę, że jest więcej takich dziewcząt jak ja. Więc, proszę, nie uogólniaj.
basiao84 jest offline  
Stary 2006-06-24, 11:07   #1939
|\/|4Dz!4
Przyczajenie

No dziewczynki, witam!! Daaawnoo juz sie nie odzywalam... Mam wiadomosc, otoz ide dzis przekluc pepek... Wiem, zwlekalam z tym dlugo... az doczekalam do wakacji.. Nie wiem, czy zdazy mi sie zagoic i czy jeszcze sie poopalam w te wakacje... Jak myslicie, warto przekluwac teraz?? Zastanawialam sie nad tym dlugo, wzielam pod uwage wszystkie za i przeciw i mysle, ze chyba jednak moge go zrobic... Ze nie bedzie mi przeszkadzal w cwiczeniach itp...
Jezeli macie jakies swoje zdanie na ten temat, to prosze podpowiedzcie mi czy warto robic teraz, czy moze poczekac do konca wakacji... ??

A jezeli chodzi o temat, ktory ostatnio poruszylyscie, to tez uwazam, ze kolczyk robi sie dla siebie... Tym bardziej, ze juz teraz jest on modny i co druga dziewczyna ma... Wiec nie ma juz za bardzo czym szpanowac... "Ze to nowosc, ze jestem cool, niech wszyscy zobacza, ze jestem taka trendy..." Ja robie go dla siebie. I tak jak kolezanka wyzej pisala, taz nie mam w swojej garderobie bluzek, w ktorych mialabym odkryty pepek wiec nie bedzie on widoczny publicznie...
Pozdrawiam!!
|\/|4Dz!4 jest offline  
Stary 2006-06-24, 13:20   #1940
Aleex
Przyczajenie

Oczywiście sie z wami zgadzam, ja tez kolczyk zrobiłam tylko dla siebie, wie o nim tylko jedna moja koleżanka (która była ze mną jak przekłuwałam), w klasie mam taką dziewczyne co ma kolczyk w pępku i paraduje w krótkich bluzkach a kolczyk ma wiszący (nie jestem taka jak ona, wręcz jestem jej zupełnym przeciwieństwem i nie mam zamiaru wszystkim pokazywać,ze mam kolczyk w pępku, gdyż nie uwarzam, ze jest to coś nadzwyczajnego). Teraz gdy tyle dziewczyn ma kolczyk w pępku to ludzie można powiedziec przywykli już do tego widoku i nie wzbudza on jakiś strasznych sensacji
Aleex jest offline  
Stary 2006-06-24, 14:09   #1941
bea20
Raczkowanie

GG do bea20

Ja miałam kolczyk przekłuwany pistoletem, na początku wszystko było ok, smarowałam wszystkim czym tylko mi kazała pani z salonu, ale po dwóch miesiącach zaczeło się wszystko psuć, skóra stawała sie węższa, i wogóle kolczyk już tak ładnie nie leżał jak na początku
Po tym wszytskim postanowiłam wyjąć kolczyk, z przbitego pępka zrobiła mi się wnęka, gdyż skóra pękła, w sumie to nawet nie pękła lecz się zasuszyła.
Wszystko mi zarosło w ciągu miesiąca. teraz juz mam lekką bliznę po kolczyku.

Nadal bym go nosiła (w sumie to ciagle mysle o ponownym przebiciu) , ale jestem uczulona na siarczan niklu, [ dlatego tez rana po pierwszym kolczyku(który wedlug pani byl zrobiony z czystego srebra) nie chciała się zagoić. okazało się ze kolczyk jest wykonany z domieszka niklu.

Uwazajcie co kupujecie, zeby nie miec pozniej takich poroblemow jak ja.. tzn wysypki itp
Stary 2006-06-24, 15:52   #1942
Filusia88
Zadomowienie

bea20 przeciez wiadomo, ze pepka NIE MOZNA przebijac pistoletem!
nie ma to jak "profesjonalny salon kosmetyczny"
Stary 2006-06-24, 16:20   #1943
Kateczka_05
Raczkowanie

GG do Kateczka_05

u kosmetyczki-Boże najdroższy w profesjonalnym salonie płacisz za specjalny kolczyk ze stali chirurgicznej-i to najlepszego stopu-nie to badziewie co na bazarach czy u jubilera!!!!!-nie ma on prawa spowodować żadnych reakcji tak jak nikiel czy nawet srebro i złoto, które nie jest zalecane w dziurki typu pępek, brew, warga!!1 Możesz przekłuć po raz kolejny ale błagam idz do specjalisty
Stary 2006-06-24, 16:53   #1944
lain
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kateczka_05
w profesjonalnym salonie płacisz za specjalny kolczyk ze stali chirurgicznej-i to najlepszego stopu-nie to badziewie co na bazarach czy u jubilera!!!!!-nie ma on prawa spowodować żadnych reakcji tak jak nikiel czy nawet srebro i złoto, które nie jest zalecane w dziurki typu pępek, brew, warga!!1 Możesz przekłuć po raz kolejny ale błagam idz do specjalisty
stal chirurgiczna niestety tez moze uczulic. najlepszy jest tytan albo bioplast.
lain jest offline  
Stary 2006-06-24, 23:21   #1945
eifersucht
Zadomowienie

Wcale nie jest powiedziane, że jak się przebije kolczyk u kosmetyczki to on się spaprze, ani że po przebiciu w profesjonalnym salonie będzie wszystko dobrze. To zależy przecież tylko i wyłacznie od organizmu czy przyjmie kolczyk czy nie. Jednej osobie kolczyk 'wyjdzie' z ciała po roku, a druga będzie go miała przez kilka lat, chociażby mialy identycznie przebijane. Szkoda tylko, ze przed przebiciem pępka niewiele osób wie, że on ma skłonność do migracji. A później się dziwią dlaczego wyłazi i zrzucają na przebicie. Aczkolwiek jestem zwolenniczką przebijania igłą w profesjonalnym studiu, pod żadnym pozorem z użyciem pistoletu lub kleszczy.

eifersucht jest offline  
Stary 2006-06-25, 07:51   #1946
pEtArdA
Raczkowanie

Bożeee dziewczyny uważajcie z tym trybiotykiem

nie zapomnijcie zrobić testu na zgięciu łokcia...
ja nie zrobilam to była masakra...
Stary 2006-06-25, 08:29   #1947
lain
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eifersucht
Wcale nie jest powiedziane, że jak się przebije kolczyk u kosmetyczki to on się spaprze, ani że po przebiciu w profesjonalnym salonie będzie wszystko dobrze.
oczywiscie, ze nie. ale przynajmniej nie trzeba sie martwic "na kogo trafie?" i "ile razy juz to robila?", bo w studiach piercingu zajmuja sie tylko tym, a nie wszystkimi kosmetycznymi zabiegami i dodatkowo zeby dorobic kolczykowaniem...

Cytat:
Napisane przez eifersucht
pod żadnym pozorem z użyciem pistoletu lub kleszczy.
a czemu nie uzywac kleszczy? wydaje mi sie, ze to podstawowe narzedzie uzywane prz przebijaniu. chyba ze mowimy o innych kleszczach
lain jest offline  
Stary 2006-06-25, 09:26   #1948
FrAnKy_PuNky
Raczkowanie

Angry Dot.: Kolczyk w pępku :)

Cytat:
Napisane przez pEtArdA
Bożeee dziewczyny uważajcie z tym trybiotykiem

nie zapomnijcie zrobić testu na zgięciu łokcia...
ja nie zrobilam to była masakra...
ja też miałam problemy z trybiotykiem i również niezrobiłam testu.... :/
FrAnKy_PuNky jest offline  
Stary 2006-06-25, 11:41   #1949
PaLLitQa
PeeMka

ja tez nie robiłam testu, ale na szczescie nie mam powikłań...
Stary 2006-06-25, 19:35   #1950
kkarolkka
Przyczajenie

GG do kkarolkka

Siemka wszystkim

Ja właśnie zamierzam sobie zrobić kolczyk w pępku. Mam tylko jeden mały problem - u mnie w mieście nie ma profesjonalnego studia Moje koleżanki robiły jakiś tydzien temu u kosmetyczki i niby wszystko jest Ok ale ja mimo wszystko się boję... Poza tym kosmetyczka sterylizowała kolczyk przez jakies 5 min a mi sie wydaje że to za mało... mam rację? I jeszcze jedna prośba: czy ktoś kto już jest po wszystkim mogłby mi polecić dobre studio znajdujące się w Warszawie lub w Łodzi? I ile kosztował zabieg? Pliss pomóżcie
kkarolkka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości