Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-07-15, 19:30   #2071
strus2001
Raczkowanie

GG do strus2001
Cool Dot.: Moj pepuszek...

OK, ja mam co nieco doswiadczenia w tej sprawie jako ze pempek (brak polskiej czcionki,sorki) przebijalam 4 razy. Pierwsze 3 to bylo w hiszpani dawno temu kiedy to z kumplami stwierdzilismy - a co tam, my nie damy rady?? No i po pierwszym razie kolczyk sam "wyszedl" - za plytko skora byla przebita. Za drugim razem dostalam igla w glab brzucha, ale za trzecim sie udalo. Wiadomo, byla mloda i glupia i pierwsze co zrobila to siup do morza. W swojej glupocie mialam szczescie ze nie nabawilam sie zadnego zapalenia alboco. Generalnie nosilam ten kolczyk pare lat (zwykly okragly maly kolczyk do ucha). Pozniej znudilo mi sie to i go wyciagnelam. Jakies 2 lata temu znowu naszlo mnie na kolczyka w pepku ale tym razem udalam sie juz do salonu tatuazu. Generalnie koles przebijajacy mial duzy problem z ustawieniem symetrii i miejsca do przeklucia gdyz po szalenstwach z lat mlodosci pozostaly mi pamiatki w postaci blizn.No ale wiadomo, fachowiec to fachowiec i poradzil sobie swietnie.
POdsumowujac, przebijajac sobie sama pempek niekoniecznie moze ci sie stac cos zlego, zapalenie czy inne swinstwa, ale jednak nie pomyslisz o ustawieniu symetrii, sterylizacji narzedzi (ja to robilam wodka, ech...) itd. Lepiej wstrzymaj sie chwilke i udaj sie do ludzi ktorzy na pewno wiedza o tym o wiele wiecej od ciebie. POwodzenia i cierpliwosci
strus2001 jest offline  
Stary 2006-07-15, 19:43   #2072
monos-ka
Raczkowanie

GG do monos-ka
Dot.: Moj pepuszek...

nie, nie i jeszcze raz nie!!! stanowczo odradzam... kazda z nas jest inna i kazda skora goi sie inaczej, nie mozemy tu przyrownywac sie do kolezanki, czy kolezanki kolezanki itd :/ slyszalam o takich przypadkach, ale moim zdaniem to duzo ryzyko... to miejsce goi sie najtrudniej i najdluzej ze wszystkich. sama mam kolczyk, przekłuwany w profesjonalnym salonie piercingu i choc uszy goily mi sie szybko to o pepek dbalam jak malo kto (tak, tak - z tego, co sie naczytalam o gojeniu bez opatrunkow), a nie moge powiedziec, ze bylo perfekcyjnie. piercing to naprawde powazna sprawa i gdyby kazdy z nas mogl go wykonywac samodzielnie, w domowych warunkach, to chyba pracownicy studia piercingu i kosmetyczki powoli wymierali
Stary 2006-07-15, 19:48   #2073
tripka
Wtajemniczenie

Dot.: Moj pepuszek...

ja mam kolczyk w pępku już parę lat i pamiętam,że nie miałam żadnych problemów z gojeniem się,przez pierwsze tygodnie troszke bolało przy poruszaniu(bo musiałam poruszac co jakiś czas) a potem było wszystko O.K.
A co do ciąży,to poprostu na ten okres kolczyk można wyjąć i chyba nie ma problemu..
Ja polecam jednak przekłucie w salonie piercingu gdzie robi sie to specjalna igłą,a nie jak u kosmetyczki-pistoletem...
tripka jest offline  
Stary 2006-07-15, 21:18   #2074
moee
Zakorzenienie

Dot.: Kolczyk w pępku :)

Cytat:
Napisane przez paulakrk

Noo obwisłe jajka to by byla tragedia dla kobiety!!
ło matko i corko! paulakrk jak ja Cie dawno nie widzialam
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline  
Stary 2006-07-15, 23:01   #2075
c()sTa
Przyczajenie

Hejcia lasencje ile sie goi przebicie? i czy boli? nie miejcie mi za złe jeśli te pytanka juz były w tym poście ale nie chce mi sie czytac wszystkich stron buźka
c()sTa jest offline  
Stary 2006-07-16, 10:50   #2076
eifersucht
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez c()sTa
Hejcia lasencje ile sie goi przebicie? i czy boli? nie miejcie mi za złe jeśli te pytanka juz były w tym poście ale nie chce mi sie czytac wszystkich stron buźka
Dobre...to niech Ci się zachce. Na te pytania dziewczyny już 1000 razy w tym wątku odpowiadały.

eifersucht jest offline  
Stary 2006-07-16, 13:41   #2077
Syśka
Przyczajenie

Kolczyk w pępku II - wątek zbiorczy- pytania, wrażenia, problemy

Widzę, że już był podobny temat, ale ja mam pytanie do osób, które miały z tym doczynienia albo się na tym znają. Chcę zrobić sobie kolczyka w pęku mimo, że już raz miałąm i musiałam wyciągnąc bo mi się źle goiło i mam takie pytanie jaki kolczyk jest mieć najlepiej podczas przebijania i po przebiciu i czy mam czymś okładac przebity pępek, albo smarować jakimiś maśćmi albo cos?? Bo nie chcę znowu wyciągać kolczyka po jakiś 7 miesiącach

Tak samo z kolczykiem w języku chciałabym sobie zrobic, ale nie jestem pewna co do tego w dodatku jescze mój chłopak nie jest za.

Czekam na Wasze odpowiedzi. Pozdrawiam
Syśka jest offline  
Stary 2006-07-17, 12:26   #2078
the-scarlet-garden
BAN stały

Dot.: Kolczyk ......

Najlepiej jakbyś poszła do salonu i dokładnie wypytała.

Jeśli chodzi o odpowiedni kolczyk to tytan (w żadnym wypadku stal chirurgiczna!!), kolczyk musisz nosić cały czas, przemywać solą fizjologiczną, bez wyjmowania dopóki się nie zagoi, jeśli się paprze to smarować tribiotikiem (niewiem jak to sie pisze).

Ja sama mam w pępku i brwi, ale moje ciało jest akurat chyba stworzone do przebijania, bo nigdy nic się nie działo...
the-scarlet-garden jest offline  
Stary 2006-07-17, 15:22   #2079
basiao84
Wtajemniczenie

poszukaj na forum kosmetycznym, tam jest gigant wątek nt kolczyków i mnóstwo porad w nim
basiao84 jest offline  
Stary 2006-07-17, 16:48   #2080
*AgneS*
Raczkowanie

Zgadzam sie z poprzedniczka w 100%, Najlepszy bedzie kolczyk tytanowy, a co do przemywania, ja to robilam sola fizjologiczna, a w roznych salonach polecaja roznie, wode utleniona, wode z sola...ja gdzies tam kiedys wyczytalam ze wlasnie sol fizjologiczna jest tu najlepsza.
Tez niestety chyba bede musiala wyciagnac kolca i kluc jeszcze raz. Niestety pepek ma juz to do siebie ze w kazdej chwili z byle podraznienia moze sie zaczac paprac, migrowac. Moj przezyl ziarnine i migracje i jutro wybieram sie na "obadanie" calej sytuacji i ewentualne usuniecie.
*AgneS* jest offline  
Stary 2006-07-17, 23:26   #2081
the-scarlet-garden
BAN stały

Ha a ja mam kolczyk w pępku trzeci rok i nigdy nic się nie robió, w brwi mam juz ok półtora miesiaca i też nic. Idę jeszcze na jezyk, na industriala i tragusa.

No i pozatym mi przebijał kolega, w domu. Ale on jest profesjonalistą, zajmuje się tym.
the-scarlet-garden jest offline  
Stary 2006-07-18, 13:35   #2082
Corny
Rozeznanie

A gdzie lepiej przebijać? W studiu czy u kosmetyczki? I uważacie, że w jakim wieku można sobie przebić?
Corny jest offline  
Stary 2006-07-18, 14:07   #2083
anna_
Przyczajenie

WitajcieWłaśnie wczoraj przekłułam sobie pepek, w sumie nie bolało aż tak bardzo..hmm, no może troszke:P I chciałam wam dziewczyny go pokazać ( tzn kolczyk):

http://img82.imageshack.us/my.php?image=kolczykob1.png

i mam pytanie, czy podczas kąpieli mam go czymś zakleić, bo zapomniałam o to zapytać w salonie?

Z góry thx za odp, pozdrawiam...
anna_ jest offline  
Stary 2006-07-18, 15:00   #2084
Sloneczko19_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Corny
A gdzie lepiej przebijać? W studiu czy u kosmetyczki? I uważacie, że w jakim wieku można sobie przebić?

Wedlug mnie to praktycznie nie ma roznicy u kogo przebijasz,chociaz w salonie wieksza bys miala pewnosc,ze dobrze ci przekluja. Co do wieku roznie i tutaj bywa,chociaz kolczyk u 12 czy 13 smiesznie wyglada. To i tak nie ma znaczenia,bo przeciez przebijamy dla siebie,a nie na pokaz czy ze wzgledu na szpan badz mode.
Sloneczko19_ jest offline  
Stary 2006-07-18, 15:05   #2085
Sloneczko19_
Raczkowanie

Do anna:

---->fajny kolczyk.

--->Podczas gojenia zalecaja korzystanie z prysznica.Niestety zanim ci sie nie zagoi musisz zrezygnowac z kapieli w morzu,basenie czy w jeziorze.Nie powinnas go zaklejac,pepek powinien miec dostep do powietrza.
Stary 2006-07-18, 16:11   #2086
aluniaa007
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anna_
WitajcieWłaśnie wczoraj przekłułam sobie pepek, w sumie nie bolało aż tak bardzo..hmm, no może troszke:P I chciałam wam dziewczyny go pokazać ( tzn kolczyk):

http://img82.imageshack.us/my.php?image=kolczykob1.png

i mam pytanie, czy podczas kąpieli mam go czymś zakleić, bo zapomniałam o to zapytać w salonie?

Z góry thx za odp, pozdrawiam...
bardzo fajny kolczyk kupowalas go na allegro?bo widzialam podobny albo ten sam
Stary 2006-07-18, 16:49   #2087
anna_
Przyczajenie

hmm do aluniaa007 dzieki;]
kolczyk kupiłam w salonie u kosmetyczki która mi przekłuwałai kosztował 50 zł a z przekłuciem 90

dzieki za radę sloneczko19...
anna_ jest offline  
Stary 2006-07-18, 16:54   #2088
Emikom82
Przyczajenie

GG do Emikom82

Wiatm.
Ja wczoraj też przekłówałam sobie pępek i powiem szczerze że bolało jak diabli, najgorsze że po wszystkim prawie zemdlałam. Teraz troche szczypie i boli jak siedze więc muszę być cały czas wyprostowana, plus taki że bede miała prosty kręgosłup. Przez to czego się tu naczytałam to skóra mi cierpnie, tak mnie wszyscy wystraszyli że zastanawiam się czy to był dobry pomysł. Z natury wszystko mi się szybko goi, przemywam spirytusem i smaruję maścią triblotic. Mam nadzieję że nie będzie żadnych komplikacji i że szybciutko wszystko się zagoi bo za półtora miesiąca wychodzę za mąż i jak się zacznie babrac to się załamię Pozdrawiam
Emikom82 jest offline  
Stary 2006-07-18, 17:41   #2089
karinka18
BAN stały

GG do karinka18
Question Dot.: Kolczyk w pępku :)

Hej dziewczyny! wczoraj bylam w profesjonalnym studiu piercingu i za zrobienie kolczyka w pepku zaplacilam 100zl (cena razem juz z kolczykiem) wczoraj bylo wszystko ok ale dzis blizna przez ktora byl kolczyk przebijany mi spuchla i jest czerwona, czy to zejdzie?? moze ktoras miala cos takiego??
karinka18 jest offline  
Stary 2006-07-18, 20:08   #2090
Sloneczko19_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez karinka18
Hej dziewczyny! wczoraj bylam w profesjonalnym studiu piercingu i za zrobienie kolczyka w pepku zaplacilam 100zl (cena razem juz z kolczykiem) wczoraj bylo wszystko ok ale dzis blizna przez ktora byl kolczyk przebijany mi spuchla i jest czerwona, czy to zejdzie?? moze ktoras miala cos takiego??

Wedlug mnie nie powinni ci przebijac przez blizne. Jesli bedziesz dbac o to miejsce to opuchlizna i zaczerwienienie powinno ci zejsc za jakis czas.Niestety jesli nie zejdzie albo w najgorszym wypadku bedzie sie dzialo cos gorszego powinnas wyjac kolczyk.Smaruj to miejsce odpowiednia mascia.Unikaj czynnosci, ktore podraznialy by przekluty pepek. A wszystko bedzie ok
Stary 2006-07-18, 20:09   #2091
Sloneczko19_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Emikom82
Wiatm.
Ja wczoraj też przekłówałam sobie pępek i powiem szczerze że bolało jak diabli, najgorsze że po wszystkim prawie zemdlałam. Teraz troche szczypie i boli jak siedze więc muszę być cały czas wyprostowana, plus taki że bede miała prosty kręgosłup. Przez to czego się tu naczytałam to skóra mi cierpnie, tak mnie wszyscy wystraszyli że zastanawiam się czy to był dobry pomysł. Z natury wszystko mi się szybko goi, przemywam spirytusem i smaruję maścią triblotic. Mam nadzieję że nie będzie żadnych komplikacji i że szybciutko wszystko się zagoi bo za półtora miesiąca wychodzę za mąż i jak się zacznie babrac to się załamię Pozdrawiam

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia . Wracajac do kolczyka,jesli bedziesz o niego dbac to nie powinno nic sie skomplikowac
Stary 2006-07-18, 21:23   #2092
Zekinta
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

hej! ja tez uwielbiam piercing. Na pewno wazne jest to kto bedzie to robil, ja wole wykolczykowanych facetow niz wymalowane kosmetyczki. Wazne jest bys nie wyciagala kolczyka przez dlugi czas i nie dotykala go ciagle, mi na pewno goil sie miesiac. Poza tym moze czasem lepiej dac sobie spokoj niz miec wiele blizn....
Pozdrawiam
Zekinta jest offline  
Stary 2006-07-18, 22:44   #2093
vesenka
Zakorzenienie

ja musiałam wyjąć po roku, bo się zaczął mocno paprać miałam przebijany igłą, w salonie tatuażu i piercingu, przez super fachowca i mimo to du.. kolczyk był z bioplastu z tytanem, mial się super goić, dodatkowo bardzo o niego dbałam, zgodnie z zaleceniami psikałam Octeniseptem i nic skóra robiła się coraz cieńsza, w dodatku zaczęło ropieć więc odpuściłam i wyjęłam... Jak widzisz nie ma reguły, to co służy jednym innym niekoniecznie
vesenka jest offline  
Stary 2006-07-18, 22:52   #2094
*AgneS*
Raczkowanie

ha dokladnie, ja tez wydalam na tytana z mysla ze mi sie szybko zagoi a tu sie paprac zaczal. Ale uwaga uwaga, musze sie pochwalic, ze bylam u goscia z piercingu i ustalilismy ze nie musze go usuwac bo moja migracja jakby ustała i poki skorka dalej sie nie zmniejszy, poty moge nosic kolca, tylko wymieniam go na krotszego.. tez tytana, niech strace
*AgneS* jest offline  
Stary 2006-07-19, 11:49   #2095
Emikom82
Przyczajenie

GG do Emikom82
Lightbulb Kolczyk w pępku a pieprzyk

Witam wszystkich.
Ostatnio zrobiłam sobie kolczyk w pępku i teraz nurtuje mnie pewien problem, otóż kilka lat temu koło pepka miałam odstający pieprzyk, który został wymrożony przez lekarza onkologa. Wszystko ładnie się zagoiło i po pieprzyku została tylko mało widoczna blizna. Teraz jakieś 2 centymetry od tej blizny mam kolczyk i chciałam zapytać czy skóra wokół tej blizny jest bezpieczna.
Emikom82 jest offline  
Stary 2006-07-19, 14:01   #2096
ja_dziecko_z_dworca_zoo
Raczkowanie

Dot.: Kolczyk w pępku a pieprzyk

sadze ze tak. jesli masz jakies naprawde duze watpliwosci wybierz sie do lekarza pierwszego kontaktu lub od razu do dermatologa.
Co może życie jeszcze przynieść
----Nigdy się nie zaakceptuje.
ja_dziecko_z_dworca_zoo jest offline  
Stary 2006-07-19, 16:14   #2097
Sloneczko19_
Raczkowanie

Question Kolczyk w pępku(pytanko)

Ile mialyscie lat jak przekluwalyscie pepek?
Stary 2006-07-19, 16:18   #2098
blueania
Zakorzenienie

Dot.: Kolczyk w pępku(pytanko)

17
blueania jest offline  
Stary 2006-07-19, 16:26   #2099
Sandi_xD
BAN stały

GG do Sandi_xD Send a message via Skype™ to Sandi_xD
Dot.: Kolczyk w pępku(pytanko)

16
Sandi_xD jest offline  
Stary 2006-07-19, 16:39   #2100
Syśka
Przyczajenie

Ja jutro jak znajdę czas to pojadę kupić sobie kolczyk i przebije sobie pępek Najlepiej żeby kolczyk był z robiony ze stali chirurgicznej czy z czegoś innego? Z czego powinien być wykonany ?? I jeszcze jedno ile kosztuje ta sól fizjologiczna tak mniej więcej?? pozdrawiam
Syśka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości