Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-21, 16:52   #2551
paulina_myszka
Przyczajenie

GG do paulina_myszka
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cześć dziewczyny!!!
Ja pojutrze wybieram się do studia zrobić sobie kolczyk w pępku.
Jak narazie to się boję tego że bedzie sie dlugo goilo i bólu.
Napiszcie ile mniej wiecej Wasm się goi?
paulina_myszka jest offline  
Stary 2006-08-21, 18:25   #2552
dzazga
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sloneczko19_
dzazga---> zaczerwienienie przy dziurce powinno po jakims czasie zejsc samo.
Dzieki wszystkim za odpowiedz i mam nadzieje ze tak bedzie naszczescie juz mnie nie boli nic dzisiaj nawet spalam bez zaklejania go plastrem zeby w nocy nie zachaczyc bo troche sie wczoraj popilo a wlasnie ktos tu pisal ze jak ma sie kolczyk to nie powienno sie spozywac alkoholu nie zabardzo rozumiem czemu :/

Kocham Cię MarcinQ...

Mój kochany Prokopek nie żyje [*]
Kochana rybka
dzazga jest offline  
Stary 2006-08-21, 18:29   #2553
dzazga
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paulina_myszka
Cześć dziewczyny!!!
Ja pojutrze wybieram się do studia zrobić sobie kolczyk w pępku.
Jak narazie to się boję tego że bedzie sie dlugo goilo i bólu.
Napiszcie ile mniej wiecej Wasm się goi?
Powtorze to co jest napisane praktycznie na kazdej stronie...
Gojenie zalezy od osoby to raz bolu nie ma sensu sie bac bo to naprawde nic strasznego a jaki efekt. Jezeli bedziesz o niego dbala to bedzie wszystko ok poczytaj poprostu pare wypowiedzi co wolno czego nie wolno etc a bedzie ci latwiej sie oswoic zreszta kosmetyczka pewnie powie ci co i jak
Zycze powodzenia

Kocham Cię MarcinQ...

Kochana rybka
dzazga jest offline  
Stary 2006-08-21, 19:59   #2554
Wiki000
Przyczajenie

PallitQa - tak w końcu się udało ale trochę sie nameczyłam
Stary 2006-08-21, 20:02   #2555
bunny666
Raczkowanie

zle zrozumiałas
przez jakis tydzien powinnas dac sobie spokoj z alkoholem i wzglednie z napojami gazowanymi. albo przynajmniej przez trzy cztery dni. alkohol przyspiesza krązenie krwi(babelki podobnie) i przyspiesza jej krązenie(podnosi cisnienie krwi) i przez to gorzej sie goi poprostu. krew krzepnie gorzej w danym miejscu, tkana sie gorzej regeneruje,zasklepia. licz sie z tym ze to jest ciało obce w koncu które musi sie przyjac
bunny666 jest offline  
Stary 2006-08-21, 20:47   #2556
dzazga
Raczkowanie

Yhy no to teraz rozumiem dzieki za wtajemniczenie przez 4 dni chyba nie pilam alkoholu zreszta ja mam pamiec krotka ale jako ze kolczyk ma sie dobrze wiec chyba wszytsko jest ok

Kocham Cię MarcinQ...

Kochana rybka
dzazga jest offline  
Stary 2006-08-21, 21:28   #2557
PaLLitQa
PeeMka

agamazzi ok czekam na relacje.

Wiki-tez tak czasem zakrece ze nie moge odkrecic, a i tak mi 2 kulki juz zginely
Stary 2006-08-21, 21:53   #2558
mergielka
Przyczajenie

Hej Dziewczyny Dokładnie od 5 godzin jestem szczęścliwą posiadaczką kolczyka w pępuszQ Nie bolała mnie aż tak tylko w samym momęcie "wchodzenia igły do pępka" a później już było ok Tylko martwi mnie bo... wydaje mi się że jest troszkę krzywy, jak myślicie to przez opuchlizne? Jak mi się ud to jutro wstawie fotke Pozdrawiam, buźka
mergielka jest offline  
Stary 2006-08-21, 23:41   #2559
dzazga
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mergielka
Hej Dziewczyny Dokładnie od 5 godzin jestem szczęścliwą posiadaczką kolczyka w pępuszQ Nie bolała mnie aż tak tylko w samym momęcie "wchodzenia igły do pępka" a później już było ok Tylko martwi mnie bo... wydaje mi się że jest troszkę krzywy, jak myślicie to przez opuchlizne? Jak mi się ud to jutro wstawie fotke Pozdrawiam, buźka
Z ta krzywoscia to nie ejstes pierwsza tez troche panikowalam ale dziewczyny mnie uspokoily to tlyko opuchlizna :P tym bardziej ze masz go dopiero 5h

Kocham Cię MarcinQ...

Kochana rybka
dzazga jest offline  
Stary 2006-08-22, 11:26   #2560
Sloneczko19_
Raczkowanie

Po jakims niedlugim czasie kolczyk powinien wrocic to "pionu". Po tygodniu proboj nim poruszac to tez powinno pomoc,aby kolczyk nie byl krzywy

http://mi-mundo-subterraneo.blogspot.com/
Sloneczko19_ jest offline  
Stary 2006-08-22, 13:21   #2561
PaLLitQa
PeeMka

po tygodniu az jakbym moim zaczela ruszac po tygodniu dopiero, to kolczyk by mi do skóry przyrósł
Stary 2006-08-22, 15:07   #2562
dzazga
Raczkowanie

No ja tez ruszalam od samego poczatku i powaznie jak przez 1 dzien nie ruszlaam to zaczal przyrastac i musialam go tak az na chama odrywac

Kocham Cię MarcinQ...

Kochana rybka
dzazga jest offline  
Stary 2006-08-22, 16:46   #2563
bunny666
Raczkowanie

a przemywałyscie???

jezu kazdej panience mówie zeby sie nim nie bawiła ale zadna nie słucha tylko ładuje tam brudne łapska...jedyny moment gdy wolno go pomacac to umytymi łapkami podczas częstego przemywania, i trzeba wtedy leciutko nim pomanewrowac zeby płyn wleciał do srodka. ale nie ruszac caly czas ani tym bardziej sie nie bawic. to narusza bardzo cienka dopiero tworzaca sie tkankę.wiec obstawiajmy ze ruszamy tylko przy przemywaniu
bunny666 jest offline  
Stary 2006-08-22, 17:43   #2564
Sloneczko19_
Raczkowanie

Moze z tym tygodniem troche przesadzilam,ale jedno jest pewne, nie wolno ruszac w pierwszych dniach po przekluciu poniewaz moze to doprowadzic do rozrostu ziarniny(dlatego tez nie polecane jest zmianianie kolczyka jesli ma sie jeszcze swieza ranke).Oczywiscie trzeba miec czyste rece,i podczas przemywania rowniez trzeba poruszac nim.

Stary 2006-08-22, 20:50   #2565
dzazga
Raczkowanie

A mi sie strupek zorbil przy gornej kulce i strasznie swedzi oczywiscie nie ruszam go i nie zdrapuje ale qrcze swedzi skubany niezle

Kocham Cię MarcinQ...

Kochana rybka
dzazga jest offline  
Stary 2006-08-22, 22:46   #2566
mergielka
Przyczajenie

Hej Dziewczyny, ja moim kolczyczkiem ruszam tylko jak przemywam(rumianek sól fiz, woda utleniona raz dziennie i tribiotik) Na noc zaklejam cieniutkim gazikiem zeby oddychał ale zeby się nie zachaczył, nie boli, wogóle go nie czuje, oby tak została, przesyłam zjdęcie
mergielka jest offline  
Stary 2006-08-23, 00:39   #2567
dzazga
Raczkowanie

Bardzo ladny moj narazie sie goi tlyko ten glupi strupek mnie drazni ;/

Kocham Cię MarcinQ...

Kochana rybka
dzazga jest offline  
Stary 2006-08-23, 09:03   #2568
bunny666
Raczkowanie

na jaka cholere woda utleniona i tribiotic???? jejku nienawidze tgo...doprowadza mnie do szewskiej pasji ... czemu uzywasz antybiotyków gdy nie ma takiej potrzeby? po pierwsze uodparniasz organizm i potem dany srodek niekoniecznie musi przyniesc pożądany skutek, a po ente osłabia organizm niszczac tez dobre kultury bakterii....nie wolno uzywac antybiotyków "bo sie lepiej goi" to tak samo jakbys codziennie piła mocny syrop antybiotykowy na zapalenie płuc a Ty masz ledwo katar. przestan uzywac tribioticu niech sie to zagoi samo. bo nie ma sensu ładowac antybiotem skoro sie nie paprze
bunny666 jest offline  
Stary 2006-08-23, 09:50   #2569
niunia17
Raczkowanie

Trybiotyc jest maścią o działaniu antybakteryjnym.

Antybiotyki są na receptę (a ja trybiotyc kupowałam bez recepty)

Trybiotyc przyspiesza gojenie i nie grozi stanu naszego zdrowia

http://www.suwaczek.pl/cache/db1aab3b25.png

niunia17 jest offline  
Stary 2006-08-23, 09:58   #2570
mergielka
Przyczajenie

Tribiotyku używam bo tak mi radził pan w salonie zeby lepiej i szybciej się goiło, a wodę utlenioną używam raz dziennie żeby odkazić ranke( też polecenie pana w salonie) tribiotyku mam użuwac przez kilka dnie(do tygodnia) a pozatym tak jak napisąła niunia, tribiotyk jest maścią antybakteryjną przyśpieszającą gojenie, wiem bo na skaleczenia, i oparzenia jej używam:P
mergielka jest offline  
Stary 2006-08-23, 09:59   #2571
mergielka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez dzazga
Bardzo ladny moj narazie sie goi tlyko ten glupi strupek mnie drazni ;/
dzieki dzazga
mergielka jest offline  
Stary 2006-08-23, 10:59   #2572
dzazga
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bunny666
na jaka cholere woda utleniona i tribiotic???? jejku nienawidze tgo...doprowadza mnie do szewskiej pasji ... czemu uzywasz antybiotyków gdy nie ma takiej potrzeby? po pierwsze uodparniasz organizm i potem dany srodek niekoniecznie musi przyniesc pożądany skutek, a po ente osłabia organizm niszczac tez dobre kultury bakterii....nie wolno uzywac antybiotyków "bo sie lepiej goi" to tak samo jakbys codziennie piła mocny syrop antybiotykowy na zapalenie płuc a Ty masz ledwo katar. przestan uzywac tribioticu niech sie to zagoi samo. bo nie ma sensu ładowac antybiotem skoro sie nie paprze
Ja sie z tym zgodze Nie nalezy uzywac czegos jezeli nie ma takiej potrzeby pozatym jakbys poczytala troche na forum to zobaczylabys opinie ze po tym zaczyna sie jeszcze bardziej paprac i sama woda utleniona wystarczy. POZATYM to sie goi dosc dlugo i zadna masc ci tego nie przyspieszy

I na koniec juz to chcialabym zauwazyc ze bunny nalezy do jednej z osob ktora sie na przeklowaniu zna

Kocham Cię MarcinQ...

Kochana rybka
dzazga jest offline  
Stary 2006-08-23, 11:34   #2573
Sloneczko19_
Raczkowanie

nie zgadzam sie z tym, jakby sie znala to by dobrze wiedziala,ze tribiotic nie jest antybiotykiem,bo nikt nie sprzedaje takich lekow bez recepty i po tak niskiej cenie. Po drugie tribiotic pomaga(nie tylko w takim przypadku sie go uzywa),a to czy dluzej sie babrze czy nie zlazy od organizmu. Co do wody utlenionej nie powinno sie jej dlugo uzywac,poniewaz wysusza skore i moze dojsc do tego, ze zacznie schodzic skora. To prawda,ze nie mozna uzywac ANTYBIOTYKOW jesli nie ma takiej potrzeby.

mergielka---> ladny kolczyk

Stary 2006-08-23, 12:31   #2574
PaLLitQa
PeeMka

Dokladnie. Tribiotic to nie antybiotyk.
Ale w sumie zgodze sie zeby nie mieszac kilku rzeczy.
Stary 2006-08-23, 14:08   #2575
gamaa
Zakorzenienie

Dot.: Re: Kolczyk w pępku :)

Cytat:
Napisane przez Martusia15
Hey przebilam sobie pepek w lutym 2006r ale niestety bo kilku miesiacach musialam wyjac bo skora zrobila mi sie cienka i prawie by mi sie przerwala ale zdazylam wyciagnac kolczyk. teraz znowu chcialabym przebic ale boje sie ze znowu mi sie nie zagoi. Po za tym ciagle mialam strupki i w ogole mi sie nie goilo. Poradzcie co mam zrobic przebic czy nie??
Jest tu dziewczyna, ktora przebijała 3 czy 4 razy, w zyciu bym sie na to nie zdecydowała, 2 raz max! jesli za drugimr azem problem by sie powtorzyl wiedzialbym ze to po prostu nie dla mnie.

Tak czytam te posty ktore pojawily sie w ciagu ostatniego tygodnia kiedy bylam na wyjezdzie i tak se mysle ze ja przed przekuciem nawet nie spytalam sie w jaki sposob przekluwa :| Naszczescie bylo robione to igla, rurka, szczypcami... chyba mi sie udało...;-)

Cytat:
Napisane przez dzazga
Ja przebilam kolczyk godzinke temu ;] taki spontan mialam zaniesc jej tlyko kolczyka 2 h wczesniej zbey go przygotowala zaplacilam 50zl za przebicie i 30zl za kolczyk u qmpeli troche bolalo jak naciagala szczypcami skore ale to dlatego ze nie bylo co lapac ale da sie wytrzymac wiecej strachu niz to warte teraz mam opatrunek i mam go nakladac na noc zeby o nic nie zachaczac przez 48godzin mam go nie moczyc przez conajmniej tydzien nie plywac w basenie nie chodzic na solarke przemywac woda utleniona jak zacznie sie paprac to antybiotykiem. Nie zmieniac kolczyka przez minimum 2 miechy to chyba wszystko ;]
Nie rozumiem kilku rzeczy...po co to wszystko piszesz (tymbardziej ze to glupoty...) tydzien nie chodzenia na basen po przekluciu to zdecydowanie za malo, minimalny okres dla kogos komu dziurka zagoi sie blyskawicznie to DWA TYGODNIE! Wiec prosze nie myl innych WIzazanek niekompetencją osoby, ktora Ci przekłuwała... i czemu napisalas post pod postem? Masz mozliwosc EDYTOWANIA wiadomosci.

Cytat:
Napisane przez quote
To pozazdroscic wsparcia u chlopakow moj jak powiedzialam ze przebije sobie pepek powiedzial dupe sobie przebij hyhy ale i tak to olalam po czym jak przyszlam to powiedzial ze nie ejst najgorszy oczywiscie po dosc dlugim czasie droczenia sie ze mna ze mu sie nie podoba
Mój mi kazął przekłuć nos, kiedy po pewnym czasie okazało się, że jego 'przyjaciółka' ma w tym wlasnie miejscu kolczyk. I taki był koniec tej słodkiej bajki...
Stary 2006-08-23, 14:09   #2576
gamaa
Zakorzenienie

Dziwi mnie Wasza niewiedza! Bunny dobrze wie co mówi, TRIBIOTIC ZAWIERA W SOBIE ANTYBIOTYK! Dziewczyny czy Wy na prawdę nie wiecie co uzywacie? Jest to owszem maść antybakteryjna przyśpieszająca(bądź co bądź) gojenie ale jest ona na podstawie ANTYBIOTYKU Nie jest na recepte, ponieważ nie jest to lek refundowany przez NFZ. Zapraszam po więcej informacji do najbliższej apteki w Twoim mieście
Stary 2006-08-23, 14:25   #2577
monija666
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dzazga
Ja sie z tym zgodze Nie nalezy uzywac czegos jezeli nie ma takiej potrzeby pozatym jakbys poczytala troche na forum to zobaczylabys opinie ze po tym zaczyna sie jeszcze bardziej paprac i sama woda utleniona wystarczy. POZATYM to sie goi dosc dlugo i zadna masc ci tego nie przyspieszy

I na koniec juz to chcialabym zauwazyc ze bunny nalezy do jednej z osob ktora sie na przeklowaniu zna
Nie sądze żeby osoba która nie wie dokładnie co to jest "Tribiotic" na przekłowaniu i pielęgnowaniu pępuszka sie znała...Ta maść przyśpiesza gojenie i nie szkodzi...skórze czy organizmowi. I jeszcze jedno... Sądzicie że maścia która byłaby antybiotykiem leczono by trądzik, bo "Tribiotic" do tego też sie stosuje... i nie piszcie o czymś o czym nie macie pojęcia... pozdrawiam
monija666 jest offline  
Stary 2006-08-23, 14:28   #2578
Sloneczko19_
Raczkowanie

Owszem zawiera w sobie nawet 3 antybiotyki(NEOMYCYNĘ, POLIMYKSYNĘ B,
BACYTRACYNĘ),ale nie powoduje takich skutkow ubocznych jak inne leki z antybiotykiem. Czytajac ulotke mozna zauwazyc, ze jest polecany np. do skaleczen badz oparzen w celu zapobiegania rozwojowi zakazen. Zasada stosowania go jest to,ze nie mozna stosowac dluzej niz 7dni. Chociaz bunny ma racje,ze nie powinno sie uzywac "czegos" jesli jest to nie potrzebne. Zanim uzyje sie jakich kolwiek wynalazkow moze lepiej uzyc np. rumianku badz szalwii. Nie ma to jak medycyna naturalna

Stary 2006-08-23, 14:42   #2579
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

mergielko, na jakie studio się zdecydowałaś? Dragon?
Stary 2006-08-23, 15:50   #2580
niunia17
Raczkowanie

Myślę, że osoby które przekówały nam pępki (oczywiście jak ktoś przekówał pępek profesjonalnia) dobrze wiedzą co jest dla nas dobre i dlatego polecają maść.

http://www.suwaczek.pl/cache/db1aab3b25.png

niunia17 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości