Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-25, 19:43   #2611
Sloneczko19_
Raczkowanie

Dot.: Re: Kolczyk w pępku :)

Taki prezencik urodzinowy od siebie dla siebie

http://mi-mundo-subterraneo.blogspot.com/
Sloneczko19_ jest offline  
Stary 2006-08-25, 20:26   #2612
PaLLitQa
PeeMka

Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ja tez nie przepadam za wiszącymi Mam tylko jednego wiszącego i ubieram go rzadko... np jak ide na dyskoteke czy jakas impreze a na codzien chodze w zwykłym, krótkim

Ps. u mnie kulki byly kiedys za 5 zl, a teraz juz za 10 jakbym wiedziala to bym se nakupiła ich!!

Co do kolczykow w uchu, to mam 5 dziurek w lewym, a nosze tylko jednego w chrzastce nie podoba mi sie juz to wcale
Stary 2006-08-25, 21:46   #2613
szonia91
Raczkowanie

GG do szonia91 Send a message via Skype™ to szonia91
Dot.: Re: Pierwszy kolczyk w pępku

wiem Ze To Nie Odpowiednie Miejsce Ale Nie Wiem Gdzie To Napisac A koniecznie Potrzebuje Bardzo Szybko Odpowiedzi Powiedzcie Mi Koczane Czy Po Zazyciu Jakiegokolwiek Narkotyku Zalóżmy Marihuany To Czy Przy Badaniu Krwi Moze Sie To Wykazaz Lub Tez Palenie Papierosów???? Przepraszam Was Bardzo Ze To Tutaj Akurat Daje Ale Nie Wiem Do Kogo Sie Zwrócic Wybaczcie I Pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
Zapytałem skąd ten wygląd
I rozpacz prawie ludzka
"Jestem upadłym aniołem"(...)
I dopiero na dnie
Dobiegł mnie słaby głos
"Upadłem, bo jestem
Twoim aniołem stróżem"
szonia91 jest offline  
Stary 2006-08-25, 23:29   #2614
mergielka
Przyczajenie

Hej dziewczyny, dzisiaj zauważyłam że z pępka (z dziurki ) wydobywa mi się biała wydzielina, nie boli mnie moge ruszać kolczykiemale ta ydzielina, wiem że o tym pisałayście ale ja nie wiem jak mam to coś odrużnić od ropy? I jeszcze jedno, wydaje mi się że mój kolec jest trochę za krótki bo wogóle mi nie odstaje nigdzie(po między powieżchnią pępka a kulkami nie mam odstępu) i mam zaczerwienione wokół górnej kulki...:/ przemywam rumiankiem 3xdziennie, czasami solą fizjologiczną i 1-2x dziennie smaruję tribiotikiem... dodam że mam kolczyka od poniedziałku... Z góry Wam dziękuję za odpowiedzi, buziaczki
mergielka jest offline  
Stary 2006-08-25, 23:58   #2615
MyChA1222
Przyczajenie

Dot.: JA Chce Kolczyka w Pępku Pomozcie Plissss

Ja przekulam pepek 2,5 tygodnia temu.. bylookej.. a teraz spuchlo.. boi.. jest zaczerwienione przy gornej kulce.. i ropieje.. zakladalam u kosmetyczki.. :/ jest zrobiony rowno.. ze stali chirurgicznej! boje sie ze cos jest niie tak.. prossze o odowiedz!
MyChA1222 jest offline  
Stary 2006-08-26, 00:19   #2616
Tigretta
Raczkowanie

GG do Tigretta Send a message via Skype™ to Tigretta

Cytat:
Napisane przez mergielka
Hej dziewczyny, dzisiaj zauważyłam że z pępka (z dziurki ) wydobywa mi się biała wydzielina, nie boli mnie moge ruszać kolczykiemale ta ydzielina, wiem że o tym pisałayście ale ja nie wiem jak mam to coś odrużnić od ropy? I jeszcze jedno, wydaje mi się że mój kolec jest trochę za krótki bo wogóle mi nie odstaje nigdzie(po między powieżchnią pępka a kulkami nie mam odstępu) i mam zaczerwienione wokół górnej kulki...:/ przemywam rumiankiem 3xdziennie, czasami solą fizjologiczną i 1-2x dziennie smaruję tribiotikiem... dodam że mam kolczyka od poniedziałku... Z góry Wam dziękuję za odpowiedzi, buziaczki
Mergielka nie panikuj To dopiero kilka dni, dziurka jest opuchnięta i póki co kolec nie będzie nigdzie odstawał , u mnie dopiero zrobił się luz po ok miesiącu a może i dłużej. Zaczerwienie też będzie przez jakiś czas. Dobrze , że przemywasz pępek , bo tam zbierają się w ranie różne "świństa", tribiotyk też pomoże. Ta wydzielina wydobywa się bo rana jest jeszcze świeża. Pępek jest miejscem, który nie goi się tak szybko. Mi w salonie piercingu, w którym robiłam kolczyk powiedzieli , że okres gojenia może trwać nawet 3 miesiące, to zależy już indywidualnie od osoby i pielęgnacji. Mojej koleżance ropiało przez pół roku, a okazało się , że była uczulona na kolczyk. Cierpliwości , dużo cierpliwości..... Pozdrawiam
Tigretta jest offline  
Stary 2006-08-26, 00:24   #2617
Tigretta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MyChA1222
Ja przekulam pepek 2,5 tygodnia temu.. bylookej.. a teraz spuchlo.. boi.. jest zaczerwienione przy gornej kulce.. i ropieje.. zakladalam u kosmetyczki.. :/ jest zrobiony rowno.. ze stali chirurgicznej! boje sie ze cos jest niie tak.. prossze o odowiedz!
Przez pierwszy miesiąc (lub dłużej) pępek jest opuchnięty,zaczerwieniony , może boleć i ropieje. Pamiętaj by go 2x dziennie przemywać, smarować i uważać by nim nie ruszać za dużo. Masz normalne objawy więc się nie przejmuj. Poczytaj opinie wizażanek , które niedawno też zrobiły sobie kolczyk.
Tigretta jest offline  
Stary 2006-08-26, 00:25   #2618
gamaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez szonia91
wiem Ze To Nie Odpowiednie Miejsce Ale Nie Wiem Gdzie To Napisac A koniecznie Potrzebuje Bardzo Szybko Odpowiedzi Powiedzcie Mi Koczane Czy Po Zazyciu Jakiegokolwiek Narkotyku Zalóżmy Marihuany To Czy Przy Badaniu Krwi Moze Sie To Wykazaz Lub Tez Palenie Papierosów???? Przepraszam Was Bardzo Ze To Tutaj Akurat Daje Ale Nie Wiem Do Kogo Sie Zwrócic Wybaczcie I Pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
Zapytaj rodzicow
Stary 2006-08-26, 00:37   #2619
Tigretta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez szonia91
No tak faktycznie dziwne pytanie w tym wątku, ale skoro tak bardzo potrzebujesz pomocy...
Po zażyciu narkotyku badanie krwi może wykazać jego obecność, ale tylko wtedy, kiedy krew badana jest wyłącznie pod tym kątem. Normalne kompleksowe badanie tego nie wykaże. W aptekach są testy , które służą do wykrywania obecności np. marihuany w organiźmie, ale potrzebny jest do tego testu mocz. Co do papierosów to nie słyszałam, żeby badanie krwi mogło wykryć zawartość nikotyny w organiźmie. Oczywiście kompleksowe badanie tego nie wykaże. Może jakieś specjalistyczne, w każdym razie nie słyszałam o takim.
Tigretta jest offline  
Stary 2006-08-26, 00:39   #2620
MyChA1222
Przyczajenie

wieelkie dzieki!! bo zaczynalam sie ostro martwic.. czytalam pelno opini.. ale chyba bedzie okej.. jak bedzie juz zagojony to zalacze zdjatkoo buuzka
MyChA1222 jest offline  
Stary 2006-08-26, 00:44   #2621
dzazga
Raczkowanie

Dobra ten strupek zaczyna mi dzialac na nerwy jest taki nie potrzebny niby go nie ruszam etc ale czasami utrudnia mi ruszanie kolczykiem przy prezmywaniem i jeszcze jedno czy mozna na pepek zastosowac rivanol takie zolte cos kazano mi tego uzywac jak mialam przebity nos i tak sie zastanawiam czy moge uzyc tego bo mam a zuzylam juz 2 butelke wody utlenionej

Kocham Cię MarcinQ...

Mój kochany Prokopek nie żyje [*]
Kochana rybka
dzazga jest offline  
Stary 2006-08-26, 00:49   #2622
MyChA1222
Przyczajenie

kurde.. moze panikuje.. ale to mi strasznie ropieje i ostro spuchlo.. :/ i boli.. smarowalam tydzien tribioticiem.. czym mam smarowac i przemywac?
MyChA1222 jest offline  
Stary 2006-08-26, 01:45   #2623
monija666
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MyChA1222
kurde.. moze panikuje.. ale to mi strasznie ropieje i ostro spuchlo.. :/ i boli.. smarowalam tydzien tribioticiem.. czym mam smarowac i przemywac?
Najlepiej przemywaj woda utlenioną... Jeśli "tribiotyk" nie pomoże i długo bedzie Cie bolało, wybierz sie do pani badź pana u której/ego to robiłaś... Ale myśle ze na początku to normalne, że masz spuchnięte, że boli itd.. Ale jeżeli bedzie długo bolało to skorzystaj z wcześniejszej rady... A no i zaklejasz plasteriekm kolczyczka??;> żeby go nie zaczepiac?? pozdrawiam
monija666 jest offline  
Stary 2006-08-26, 01:52   #2624
monija666
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez szonia91

BADANIA KRWI WYKAZUJA ZARÓWNO OBECNOŚĆ NIKOTYNY JAK I MARIHUANY... Oczywiście badania te muszą być robione pod tym kątem....(chodzi o nikotyne), natomiast co do "trwki" kazde badanie krwi wykaze jej obecność... tzn: że "skład" krwi nie bedzie ten sam co u osoby, która nie paliła... Jeśli mogłam pomóc to faajniuchno... Pozdrawiam...
monija666 jest offline  
Stary 2006-08-26, 02:28   #2625
Frecia
Raczkowanie

Miałam pepek przekłuwany w czerwcu i z początku przemywałam go wodą utlenioną. Po pewnym czasie jednak zauważyłam, ze woda strasznie wysusza przestrzen dookoła dziurki i wtedy kolczyk sie do tej skóry tak jakby przyczepia, wiec wypróbowałam gaziki jałowe nasączone spirytusem (do nabycia w aptekach - one służą do przemywania pepkow u niemowląt)! Serdecznie polecam! Spirytus troszke szczypie na początku, ale w ogóle nie wysusza i dobrze czyści. Buziaki.
Frecia jest offline  
Stary 2006-08-26, 09:19   #2626
niunia17
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MyChA1222

Woda utleniona owszem ale nie dłużej niż tydzień. Bardzo polecam rumianek i szałwie

http://www.suwaczek.pl/cache/db1aab3b25.png

niunia17 jest offline  
Stary 2006-08-26, 09:33   #2627
agamazzi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez PaLLitQa
Ja tez nie przepadam za wiszącymi Mam tylko jednego wiszącego i ubieram go rzadko... np jak ide na dyskoteke czy jakas impreze a na codzien chodze w zwykłym, krótkim
Ja tak samo, mam tylko jeden wiszacy i nie przepadam za nim, tez zakladam go na disco... A na codzien wole zwykle...
Stary 2006-08-26, 11:05   #2628
MyChA1222
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez monija666
Najlepiej przemywaj woda utlenioną... Jeśli "tribiotyk" nie pomoże i długo bedzie Cie bolało, wybierz sie do pani badź pana u której/ego to robiłaś... Ale myśle ze na początku to normalne, że masz spuchnięte, że boli itd.. Ale jeżeli bedzie długo bolało to skorzystaj z wcześniejszej rady... A no i zaklejasz plasteriekm kolczyczka??;> żeby go nie zaczepiac?? pozdrawiam
nie zaklejam,bo nigdy nie zdazylo mi sie zaczepic.. to trzeba sie wybrac do apteki i zrobic zakuppy.. poozdrooo
MyChA1222 jest offline  
Stary 2006-08-26, 11:13   #2629
niunia17
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MyChA1222
nie zaklejam,bo nigdy nie zdazylo mi sie zaczepic..
I bardzo dobrze robisz Pępek musi mieć dostęp powietrza wtedy będzie się szybciej goił

niunia17 jest offline  
Stary 2006-08-26, 11:14   #2630
MyChA1222
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez niunia17
Woda utleniona owszem ale nie dłużej niż tydzień. Bardzo polecam rumianek i szałwie
a cio do rumianku to chetnie skozystam.. dzieki wielkie.. co prawda kosmetyczka powiedziala ze mam tylko smarowac tribioticiem.. ale trzeba probowac roznych sposoboow..
MyChA1222 jest offline  
Stary 2006-08-26, 11:17   #2631
MyChA1222
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez niunia17
I bardzo dobrze robisz Pępek musi mieć dostęp powietrza wtedy będzie się szybciej goił
a moze byc tez tak ze nie toleruje stali chirurgicznej? albo w ogole cial obcych? nio ja tez tak sadze ze powinien odychac..
MyChA1222 jest offline  
Stary 2006-08-26, 11:35   #2632
niunia17
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MyChA1222
a moze byc tez tak ze nie toleruje stali chirurgicznej? albo w ogole cial obcych? nio ja tez tak sadze ze powinien odychac..

Wszystko jest możliwe każdy człowiek inaczej reaguje na ciała obce. Myślę, że rumianek i trybiotyc np. co 3 dni powinny pomóc (mi pomogły po dość dziwnym przejściu z moim pępkiem, przeszło po 3 dniach). Rana jest jeszcze świerza i ma jeszcze czas na wygojenie. Nie martw się będzie dobrze

niunia17 jest offline  
Stary 2006-08-26, 11:39   #2633
nasty_1986
Raczkowanie

stal chirurgiczna nie powinna nic wywołać, jest chyba pod tym względem najbezpieczniejsza.. co do gojenia, tak.. ja używałam tribiotycu, najpierw miałam małe problemy, z powodu innego kolczyka, potem go używałam i szybko się zagoiło.
nasty_1986 jest offline  
Stary 2006-08-26, 11:43   #2634
Sloneczko19_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MyChA1222
Napewno nie smaruj juz tribioticiem,poniewaz mozna go uzywac tylko przez tydzien,zacznij przemywac rumiankiem,mozesz uzyc wody utlenionej,ale niestety po dluzszym uzywaniu(skora staje sie sucha) moze zaczac ci schodzic. Wydzielina to nie koniecznie musi byc ropa,moze to jest limfa wyplywa z rani (oznacza,ze organizm goi sie). To naturalne,ze spuchlo ci,po jakims czasie opuchlizna sama ci zejdzie.

Stary 2006-08-26, 11:44   #2635
niunia17
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nasty_1986
stal chirurgiczna nie powinna nic wywołać, jest chyba pod tym względem najbezpieczniejsza.. co do gojenia, tak.. ja używałam tribiotycu, najpierw miałam małe problemy, z powodu innego kolczyka, potem go używałam i szybko się zagoiło.

Niestety stal chirurgiczna nie jest najbezpieczniejsza ponieważ zawiera związki niklu na które niektórzy ludzie są uczuleni. Najbezpieczniejszy jest tytan.

niunia17 jest offline  
Stary 2006-08-26, 11:46   #2636
Sloneczko19_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nasty_1986

Tytan jest najodpowiedniejszy do przekluwania gdyz nie zawiera niklu ktory uczula.W przypadku stali chirurgicznej zaleca sie jej zakladanie juz po wygojeniu. Na wielu forach i stronkach o tym temacie mozna poczytac co jest najodpowiedniejsze.

Stary 2006-08-26, 11:47   #2637
MyChA1222
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Sloneczko19_
Napewno nie smaruj juz tribioticiem,poniewaz mozna go uzywac tylko przez tydzien,zacznij przemywac rumiankiem,mozesz uzyc wody utlenionej,ale niestety po dluzszym uzywaniu(skora staje sie sucha) moze zaczac ci schodzic. Wydzielina to nie koniecznie musi byc ropa,moze to jest limfa wyplywa z rani (oznacza,ze organizm goi sie). To naturalne,ze spuchlo ci,po jakims czasie opuchlizna sama ci zejdzie.
wiiem wiem.. juz nie smaruje.. mam nadzieje zze beddzie okej..
MyChA1222 jest offline  
Stary 2006-08-26, 11:51   #2638
MyChA1222
Przyczajenie

a no.. to moze to jakies male uczulenie.. a z reszta zobaczyymy za kilka dni..a moja kolezanka jak przebijala to kosmetyczka kazala jej przemywac woda utleniona 2x dziennie przez miesiac.. i jej sie wygoilo..
MyChA1222 jest offline  
Stary 2006-08-26, 11:56   #2639
szonia91
Raczkowanie

GG do szonia91 Send a message via Skype™ to szonia91

Cytat:
Napisane przez Tigretta
No tak faktycznie dziwne pytanie w tym wątku, ale skoro tak bardzo potrzebujesz pomocy...
Po zażyciu narkotyku badanie krwi może wykazać jego obecność, ale tylko wtedy, kiedy krew badana jest wyłącznie pod tym kątem. Normalne kompleksowe badanie tego nie wykaże. W aptekach są testy , które służą do wykrywania obecności np. marihuany w organiźmie, ale potrzebny jest do tego testu mocz. Co do papierosów to nie słyszałam, żeby badanie krwi mogło wykryć zawartość nikotyny w organiźmie. Oczywiście kompleksowe badanie tego nie wykaże. Może jakieś specjalistyczne, w każdym razie nie słyszałam o takim.
o wielkie ci dzieki TIGRETTA a poprzez zwykłe badanie moczu mozna wykazac obecnosc narkotyków czy tez trzeba pod specjalnym katem?? chce tylko to wiedziec i obiecuje ze nie bede juz zadawac takich pytan ... z góry dzieki wielkie
Zapytałem skąd ten wygląd
I rozpacz prawie ludzka
"Jestem upadłym aniołem"(...)
I dopiero na dnie
Dobiegł mnie słaby głos
"Upadłem, bo jestem
Twoim aniołem stróżem"
szonia91 jest offline  
Stary 2006-08-26, 11:58   #2640
Sloneczko19_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MyChA1222
a no.. to moze to jakies male uczulenie.. a z reszta zobaczyymy za kilka dni..a moja kolezanka jak przebijala to kosmetyczka kazala jej przemywac woda utleniona 2x dziennie przez miesiac.. i jej sie wygoilo..

Trzeba tez wziasc pod uwage to,ze pepek po miesiacu wyglada juz na zagojonego ale w rzeczywistosci jeszcze taki nie jest,poniewaz jest w nim jeszcze ranka w "srodku". Dlugosc gojenia to sprawa indywidualna.

Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości