problem z cera ratunku bo nie wiem co jest przyczyna . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-10-02, 21:58   #1
biedronka0
Przyczajenie

problem z cera ratunku bo nie wiem co jest przyczyna .

Witam. to coś prześladuje mnie już od dwóch lat . na początku nie zwracałam na to uwagi bo było mało widoczne ale z czasem zaczęło sie rozprzestrzeniać i coraz więcej i więcej. nawet nie wiec jak sie tego pozbyć ponieważ nawet nie wiec co to jest i jaka jest tego przyczyna . Proszę o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01318.jpg (70,0 KB, 86 załadowań)
biedronka0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 14:18   #2
korba22
Przyczajenie

Dot.: problem z cera ratunku bo nie wiem co jest przyczyna .

Ile masz lat ? leczysz się na trądzik? Mnie to wygląda na zapalenie okołoustne, ale nie ma się co domyślać . Wybierz się koniecznie do dermatologa!
korba22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 14:56   #3
Chocolate77
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez biedronka0 Pokaż wiadomość
Witam. to coś prześladuje mnie już od dwóch lat . na początku nie zwracałam na to uwagi bo było mało widoczne ale z czasem zaczęło sie rozprzestrzeniać i coraz więcej i więcej. nawet nie wiec jak sie tego pozbyć ponieważ nawet nie wiec co to jest i jaka jest tego przyczyna . Proszę o pomoc
Może jakaś alergia?? Oj z dermatologami to bywa różnie... ja nie mam do nich kompletnie zaufania
Spróbuj posmarować to delikatną maścią Himalaya (jakoś tak się nazywa), jest antybakteryjna, z dodatkiem aloesu, i zobacz czy się zmniejsza.

Chodzi mi o ten krem/maść: http://himalayaherbals.pl/krem-antys...ajacy-614.html

Edytowane przez Chocolate77
Czas edycji: 2013-10-03 o 14:59
Chocolate77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 15:05   #4
biedronka0
Przyczajenie

mam 22 lata . na trądzik to skończyłam niedawno sie leczyć kuracje izotekiem zakończyłam w maju . byłam u kosmetyczki to powiedziała ze możliwe że mam uczulenie na skład któregoś kosmetyku do twarzy . a do dermatologa sie zapisałam ale musze jeszcze poczekać na wizytę , tylko że chodząc co miesiac na wizyte do dermatologa gdy przyjmowałam izotek miałam już to a pani dermatolog nie zwróciła na to uwagi. wiec chyba musze jeszcze do innego zapisać się Dermatologa . Już sama nie wiem gdzie mam sie udać ...
Stary 2013-10-03, 15:32   #5
nina654321
Przyczajenie

Podpytaj w aptece , może coś ci doradzą , bo do dermatologa to raczej szybko się nie dostaniesz no chyba że prywatnie
nina654321 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 20:56   #6
agggusia242
Przyczajenie

Miałam kiedyś podobny problem po wizycie na basenie i niedokładnym umyciu twarzy po chlorowanej wodzie. Była to alergia. Proponuję odstawiac po kolei używane kosmetyki i sprawdzac reakcję. Twoja skóra po kuracji przeciwtrądzikowej była osłabiona łatwo nabyc całkiem nową alergię.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Ja miałam kiedys podobne uczulenie radzę po kolei odstawiac kosmetyki i sprawdzac swoja reakcję. Skóra była osłabiona może dlatego?
agggusia242 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 18:48   #7
Falabella
Zakorzenienie

Idź do dermatologa, koniecznie, sama nic nie rób.

To chyba łojotokowe zapalenie skóry, albo coś na tle alergicznym.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 16:03   #8
korba22
Przyczajenie

Jeśli leczyłaś się izotekiem to tymbardziej wygląda mi to na zapalenie okołoustne... Wiem jakto jest z dermatologami lecze się od 2 lat. Ale udaj się do niego koniecznie .
korba22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 11:01   #9
gudrunkartika
Przyczajenie

Ja bym zastosowała:
- tylko delikatne nawilżające kosmetyki do cery atopowej (nie za bardzo tłuste), żadnych tanich syfów z supermarketów, tylko kosmetyki apteczne, również do mycia (specyfiki bez mydła) i demakijażu!
- kuracja witaminkowa doustnie (komplet witamin, bo niedobory też wpływają na stan skóry)
- coś doustnie z kwasami Omega-3 i Omega-6
- przez co najmniej 14 dni doustnie lek przeciwalergiczny (do 10 tabletek można kupić bez recepty)
- unikanie używek typu alkohol, papierosy, mocna kawa, cola itp. oraz potraw z dużą ilością konserwantów
- przy obecnych pogodach - unikanie ekstremalnych zmian temperatury przy wyjściu na zewnątrz, nie wychodzić nie przygotowawszy wcześniej skóry np. kremem barierowym
No i musisz się uzbroić w cierpliwość, jeśli trwa to jakiś czas, to na pewno nie przejdzie w 2 dni. Taka kompleksowa kuracja powinna potrwać co najmniej 2-4 tygodnie, a i później prawdopodobnie trzeba będzie o tą skórę dbać trochę bardziej, żeby uniknąć nawrotów. Twoja skóra wygląda na przesuszoną, ze skłonnością do atopii i wydaje mi się, że jednak masz jakieś niedobory witaminowe. Więc wizyta u dermatologa się przyda, ale może takiego, który zajmuje się jeszcze kosmetologią? Wtedy na pewno nie będzie tylko chciał leczyć, ale podpowie coś więcej odnośnie pielęgnacji.
gudrunkartika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 22:59   #10
muszka_julituszka
Raczkowanie

GG do muszka_julituszka

Napisałaś, że problem skórny pojawił się już podczas leczenia Izotekiem. To podejrzane, że od tego czasu utrzymuje się już dwa lata. Bardziej prawdopodobne, że jest to powiązane z tym lekiem niż uczulenie na kosmetyk, ale tu my, dziewczyny możemy tylko wysuwać domniemania ponieważ powinnaś wybrać się do dermatologa (poszukaj opinii w swoim mieście i idź do najlepszego, niekoniecznie prywatnie) lub profesjonalnej kosmetyczki. Chodzi o dogłębną diagnozę i wywiad, której my nie możemy Ci dać, ze względu iż zdjęcie (a nawet opisy) to za mało. Możemy jedynie trochę nakierować na co powinnaś zwrócić uwagę.
Na początku przypatrz się Izotekowi, co brałaś i czy łączyłaś go z jakimiś innymi preparatami? Czy dawka nie była za duża? Czy nie masz nadwrażliwości na izotretinoinę? Może nadmiar witaminy A? Przeczytaj jeszcze raz ulotkę (działania uboczne, nieporządane, skutki, itd.). Poszukaj na forach, czy nikt nie miał takich problemów po stosowaniu leku.

Opisz też proszę 1. Jak wygląda skóra? Łuszczy się, są pęcherzyki (jeśli tak to jakie: ropne, małe-duże, łuszczące), itd. 2. Jakie masz odczucia: ściągnięcia, swędzi, piecze? itd. Bo tu liczą się też inne rzeczy niż zdjęcie okolicy zajętej objawem skórnym. Napisz jak najwięcej o tym problemie.
To pomoże nam dziewczynom nakierować Cię, na co warto zwrócić uwagę.

Ja nie wykonywałabym żadnych radykalnych kroków (pielęgnacyjnych ani przyjmowała preparatów) dopóki nie dowiedziałabym się, w czym tkwi problem. Kolejność jest taka: diagnoza, następnie usunięcie. Nie na odwrót.
Stary 2013-10-10, 23:20   #11
biedronka0
Przyczajenie

Pojawiło mi sie to to w 2011 roku , ale wtedy było znikome pojedyncze pecherzyki , zauważyłam to po wizycie u kosmetyczki (robiła mi makijaż ) . mysle że to nie z winy kosmetyczki tylko po nałozeniu podkładu rzuca to sie w oczy i jest jeszcze bardziej widoczne. kuracje izotekiem zaczełam listopadzie w 2012 roku a zakończyłam w maju tego roku, trądziku dzieki izotekowi sie pozbyłam ale dostałam wysypu tych pecherzyków , które coraz bardziej sie rozprzestrzeniaja. daka izoteku napewno nie była za duża bo kuracje przerwałam na okres lata i mam mam jeszcze ja wznowić na dwa miesiace. innych leków nie stosowałam oprócz antybiotyku na wyleczenie wrzodów i przez pewien czas tabletek antykoncepcyjnych .co do diety to nie stosuje zadnej , po prostu zdrowo sie odżywiam wykluczyłam napoje gazowane ostre przyprawy itp przez to że mam problemy z żołądkiem miałam wrzody które zagoiłam.co do kosmetyków to od 2 tygodni stosuje kosmetyki do cery atopowej a za czasów kuracji izo twarz bardzo czesto natłuszczałam i nawilżałam z racji tego że lek strasznie tysuszał mi cere. miejsca twarzy z pecherzykami swedzi mnie ale sporadycznie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości