młoda cera z problemami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-03-05, 15:05   #1
nie
Przyczajenie

Mloda cera:)

Mam taka prośbę czy możecie doradzić mi jakiś zestaw kosmetykow (tj. krem, tonik, żel, może jakaś maseczka)
do młodej, przetłuszczającej się cery.
Ostatnio uzywałam serii kosmetyków pure zone, ale nie jestem z nich do końca zadowolona, po dłuzszym uzywaniu tych kosmetyków moja cera zaczęła się łuszczyć i musiałam się na kilka dni przezucić na coś innego.
Może opiszę stan swojej skóry:
prawie nigdy nie mam wypryskow, za to pojawia się cała masa :P wągrow, brrr
Mam sklonność do pekajaćych naczynek, czerwienienia skóry.
No i oczywiście super połysk :P
Czy możecie coś doradzic, moga to byc nwet te droższe kosmetyki ale bez przesady :P
Mam 16 lat
nie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 18:13   #2
Artur
Raczkowanie

Re: Mloda cera:)

podpinam sie
Artur jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-07, 18:21   #3
Gonia1
Zakorzenienie

Skarpetka napisał(a):
> Mam taka prośbę czy możecie doradzić mi jakiś zestaw kosmetykow (tj. krem, tonik, żel, może jakaś maseczka)
> do młodej, przetłuszczającej się cery.
> Ostatnio uzywałam serii kosmetyków pure zone, ale nie jestem z nich do końca zadowolona, po dłuzszym uzywaniu tych kosmetyków moja cera zaczęła się łuszczyć i musiałam się na kilka dni przezucić na coś innego.

To może używaj żelu do mycia twarzy Pure Zone rano a jakiegoś żelu dla cery normalnej lub wrażliwej wieczorem? Albo np. żel Loreala co drugi dzień.

> Może opiszę stan swojej skóry:
> prawie nigdy nie mam wypryskow, za to pojawia się cała masa :P wągrow, brrr

Myślę, że skoro nie masz wyprysków, to możesz spokojnie odstawić żele antybakteryjne.

> Mam sklonność do pekajaćych naczynek, czerwienienia skóry.

W takim razie radzę odstawić peelingi mechaniczne a poszukać jakiegoś delikatnego peelingu enzymatycznego. Ponoć żel do mycia twarzy z mikrogranulkami z serii Pefecta Czysta Cera Dax Cosmetics jest dość delikatny, ale ja go nie próbowałam.

> No i oczywiście super połysk :P

Cera wrażliwa+połysk... trudne połączenie. Myślę, że musisz wypróbować kilka sposobów, żeby przekonać się, który będzie najlepszy dla CIEBIE. Z moją tłustą cerą dość dobrze radzi sobie matujący krem Garniera. Niektórzy radzę tłustą cerę nawilżać, wtedy może produkować mniej łoju. Ja tak robiłam, ale nie pomogło mi to. W przypadku mojej cery dobrym rozwiązaniem jest krem matujący.
Ponieważ masz wrażliwą cerę i od kremów matujących może ona się łuszczyć, możesz spróbować używać matowaczy na dzień a na noc nawilżać buźkę. Możesz też wypróbować kombinację matujący krem+nawilżający podkład lub nawilżający krem+matujący podkład.

> Czy możecie coś doradzic, moga to byc nwet te droższe kosmetyki ale bez przesady :P

Co do toników, to przejrzyj KWC. Nie dlatego, że nie chce mi się pomagać Tobie ale dlatego, że toników jest ogromna ilość i tak naprawdę JA uważam, że nie jest to kosmetyk pierwszoplanowy (co innego żel czy krem lub maseczka). Polecam jakiś tonik bezalkoholowy. Podobnie mleczko kosmetyczne; jeśli po straciu makijażu mleczkiem umyjesz twarz żelem, mleczko nie powinno Ci zaszkodzić. A co do maseczki, to na tłustą cerę dobra jest maseczka z glinki zielonej firmy Argiletz lub maseczka ściągająca pory Erisa z serii Lirene. Ja lubię też oczyszczającą maseczkę Niveii w saszetce.
Pozdrawiam
P.S. Fajny masz nick.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-07, 19:23   #4
wannabe
Raczkowanie

GG do wannabe

Zgadzam się z Gonią, że sam żel czy tonik nic Ci nie da. Musisz sobie sama skomponować zestaw pielęgnujący kompleksowo: kosmetyki oczyszczające (żel myjący, tonik, peeling - jeśli cera wrażliwa to enzymatyczny, maseczka), krem na noc np. nawilżający - to ważne także dla tłustej skóry, na dzień matujący. Każda skóra reaguje inaczej i najbardziej zachwalane przez inne osoby kosmetyki u Ciebie mogą nie działać.
Ale po to jest Wizaż! Pobuszuj trochę, poczytaj recenzje (zwracaj uwagę na profil cery recenzentek - żeby była taka jak Twoja) i testuj kosmetyki na sobie - nie ma innej rady!
Jeśli chodzi o Pure Zone Loreala, dla mnie (a zakupiłam całą serię) była koszmarnym przezyciem. Z wyjątkiem hydrożelu i żelu do mycia twarzy z mikrogranulkami resztę musiałam wyrzucić... Mój obecny zestaw kosmetyków:
Oczyszczanie - Szybko działający żel myjący C&C, żel z mikrogranulkami Garnier Czysta Skóra, tonik antybakteryjny TinTin, tonik ogórkowy Ziaja, peeling Clearskin Avon, glinka zielona Argiletz, maseczka wygładzająca i zwężająca pory Lirene
Kremy na dzień - Krem nawilżająco-matujący Garnier Czysta Skóra, Biodermine Biocodex, krem matujący BioBalans Ziaja, hydrożel Pure Zone (oczywiście zamiennie
Na noc - Skrzypovita, krem TinTin Ziaja, Effeclar K LRP
Do zasuszania wyprysków i gojenia podrażnień - Sudocrem.
Do tego łykam tabletki Skrzypovity i piję drożdże zalane wrzątkiem - to pomaga na cerę z wypryskami.
Większość kosmetyków, które używam poznałam dzięki Wizażowi. Wybrałam akurat te, ale przetestowałam duuużo więcej... i nadal testuję nowe - a nuż znajdę coś jeszcze lepszego. To chyba uzależnienie!!!

Pozdrawiam
wannabe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-07, 19:43   #5
Sonka87
Raczkowanie

Polecam ci Nivea Visage Young, ale nie ma w tym zestawie maseczki.
Sonka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-07, 20:33   #6
Gonia1
Zakorzenienie

wannabe napisał(a):

> Jeśli chodzi o Pure Zone Loreala, dla mnie (a zakupiłam całą serię) była koszmarnym przezyciem. Z wyjątkiem hydrożelu i żelu do mycia twarzy z mikrogranulkami resztę musiałam wyrzucić...

Żel do mycia twarzy z mikrogranulkami Loreala z serii Pure Zone? To jest żel czy jakiś peeling? Bo pierwszy raz o nim słyszę.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-07, 21:18   #7
nie
Przyczajenie

Dzięki za wszystkie rady
Wlaśnie chodziło mi o konkretne nazwy kosmetyków
Pozdrawiam
nie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-07, 23:16   #8
wannabe
Raczkowanie

GG do wannabe

Dokładnie chodziło mi o ten żel:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5109
pzdr
wannabe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 07:57   #9
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s

Droga skareptko spojrzalam sobie w Twój profil cery i wyczytałam że masz duża skłonność do pękajacych naczynek, a do alergii mala.Ja osobiscie tez mam cere mieszana chociaz troche w strone normalnej ale prawie jak kazdej z nas w tym wieku <tez mam 16 lat> strefa T sie swieci, powstaja zaskorniki wagry, jednakze zmierzam do czego innego. jezeli masz sklonnosc do tych nieszczesnych naczynek <ja tez mam> to uwazam ze powinnas skupic sie na kosmetykach przeznaczonych tylko i wylacznie do peilegnacji owej cery gdyz :
1. nie odpowiednie pielegnowanie cery ktora sie "rumieni" moze spowodowac wiele komplikacji np. tradzik rozowaty
2. wykonane makijazu na takiej cerze z rozszerzonymi naczynkami jest trudne gdyz nie "ukojone" sa bardzo zaognione i je widac
3. cera po pewnym czasie jak unormuje sie u nas gospodarka hormonalna ustabiluizuje sie i raczej nie powinna sie juz swiecic
4. wszystkie kosmetyki przeznaczone do cery naczynkowej zadzialaja tak aby twoje swiecenia byly mniej widoczne
5. warto juz od najmlodszycj lat zadbac o naczynka bo pozniej pozostanie Ci tylko do wyboru laser lub elektroliza <ktora mi osobiscie nie pomaga>

Pozdrawiam papa i wklejam kilka linkow :
http://resmedica.pl/ffxart12996.html
http://www.makijaz.net/p6.html
http://www.bez-recepty.pgf.com.pl/0410-cera.htm

to tylko kilka ale wystarczy ze wpiszesz w wyszukiwarce cera naczynkowa i Ci wiele stronek wyskoczy

a jeszcze wracajac do twojego problemu wagrow itp. jezeli bedziesz wybierac kremy, toniki, maseczki, peelingi to poprostu patrz na sklad i unikaj skaldnikow komedogennych <zatykajacych pory> jezeli chodzi o maseczke to polecam od ireny eris z glinki, tonik - rowniez irena eris do cery naczynkowej jest doskonaly i napewno nie zatyka porow, krem nie umeim Ci powiedziec bo sama narazie szukam idealu lae jak cos znajde napewno dam znac, chcociaz jak narazie uzywaj dax cosmetics do cery naczynkowej http://www.najpiekniejsza.pl/pielegn...aczynkowa.html
peeling enzymatyczny :
Norel, Peeling enzymatyczny:
Eris, Cera wrażliwa, Peeling enzymatyczny:
Soraya, Cera wrażliwa, Peeling enzymatyczny z wyciągiem z lukrecji:
Pollena-Ewa, seria Lniana, Peeling enzymatyczny:
Eris, Pharmaceris N, Peeling enzymatyczny z arniką: to sa te najlepsze
no jak narazie to wszystko jak mi sie cos przypomni to dam znac pozdrawiam papa
maja_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 22:42   #10
izu200
Przyczajenie

GG do izu200
Question młoda skora

Witam! mam 21 lat, cere naczynkową. Wiem,że jeszcze jestem za młoda by mieć zmarszczki ale jednaj ten problem mnie dotyczy! mam straszne zmarszczki mimiczne. (nawet moja mama ma ich mniej) chciłabym je jakos zwalczyc chociaz czesciowo i co najwazniejsze zapobiec ich powstwaniu. Jaki krem powinnam uzyc i czy powinien to byc tylko krem pod oczy czy rowniez do calej twarzy?
izu200 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 10:09   #11
izmonek
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: młoda skora

na kremach sie nie znam
ale napewno powinnas zmienic technike nakladania kremu do dolu do gory
delikatnie masowac miejsca ich powstawania
nawilzac nawilzac
duzo maseczek
Stary 2007-11-12, 11:22   #12
truskaffka
Zakorzenienie

Dot.: młoda skora

nie jestes za mloda wlokna kolagenowe zaczynaja zanikac w wieku 19 lat. po prostu jeden ma wieksza tendencje do zmarszczek inny mniejsza..

co do kremu- hm... pod oczy na pewno powinien byc inny niz do twarzy (domyslam sie ze masz glownie kurze lapki). ale jesli o twarz- przydalo by sie tez cos profilaktycznie.
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 14:37   #13
ribermona
Raczkowanie

młoda cera z problemami

Witam wszystkie wizażystki. Zwracam się z pewną prośbą. Szukam wszelkich porad odnośnie kosmetyków oraz innych przydatnych porad dotyczących dbania o urodę, głównie cerę. Jestem osobą młodą (18 lat), mam cerę mieszaną, a przynajmniej tak mi się wydaje. Policzki są raczej normalne, nie świecą się ani nie są zbytnio wysuszone, czoło raczej się świeci i jest nierówne, mam takie malutkie pryszcze, niewidoczne z daleka, ale z bliska widać owe nierówności. Największą zmorą jest nos, który świeci się niemiłosiernie, w dodatku mam wągry. Jeśli chodzi o pryszcze (ropne, czerwone) pojawiają się punktowo, na całej twarzy, ale jak już mówiłam, mam nierówności głównie na czole, w sumie nos i okolice również się zaliczają. Mam przebarwienia, różowawe plamy tu i ówdzie. Zauważyłam również popękane naczynka na nosie (grzbiecie nosa) oraz jakby to powiedzieć, w okolicy dziurek nosa, jakby pod nimi, jakieś pojedyncze wokół nosa. Ogólnie mam wrażenie, że skóra jest cienka i wysuszona (ale nie łuszcząca) w okolicach oczu.
Byłabym wdzięczna by ktos doradził mi czego powinnam używać, a czego unikać. Gdyby któraś z was, znała jakieś produkty warte polecenia, wkrótce chcę kupić: żel, tonik, krem na dzień i na noc. Chciałabym kupić jeszcze krem z filtrem, słyszałam również, że warto mieć krem z aktywną witaminą c. Czy któraś z was zna przykłady takich kosmetyków? Zastanawiam się czego używać do demakijażu (nie maluje się jakoś wybitnie, tusz do rzęś, zazwyczaj krem bb lub zwykły i puder, ewentualnie róz), głównie więc chodzi mi o demakijaż oczu.
Tak z ciekawości, czy istnieje coś takiego jak balsam do ciała z filtrami UV?
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi (byłoby super gdyby większość kosmetyków była dostępna w Rossmanie, bo to tam robię zakupy kosmetyczne).

ribermona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 10:28   #14
ribermona
Raczkowanie

Dot.: młoda cera z problemami

pomoże ktoś..?
ribermona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 11:31   #15
gudrunkartika
Przyczajenie

Dot.: młoda cera z problemami

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=141281
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=715481
i trzeba przejrzeć inne wątki, bo ten temat był już wielokrotnie poruszany. Jeśli chcesz coś bardziej spersonalizowanego, to polecam wizytę u kosmetyczki, która poleci Ci coś tylko dla Ciebie.
gudrunkartika jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
pielęgnacja, porady, uroda

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości