Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-10-07, 14:45   #1
Pauli_uk
Przyczajenie

Exclamation hybryda- shellac, nakladanie

Witam serdecznie, chcialabym sie zapytac jak nakladac shellac, poniewaz mam problem- niektore paznokcie mnie sie pomarszyly
1. najpierw usunelam zmywaczem odzywke,
2. nastepnie delikatnie zmatowilam plytke bloczkiem, odsunelam skorki
3. nalozylam primer, (suszenie 3 minuty),
4. nalozylam 2 warstwy koloru, po kazdej z nich wkladalam pazurki do lampy na 3 minuty,
5. ostatnia warstwe przetarlam i... niektore pazurki wyszly slicznie a niektore sa pomarszczone

Pomocy!!!
Pauli_uk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 15:20   #2
owocowka
Raczkowanie

Dot.: hybryda- shellac, nakladanie

Z tego co kojarzę, to nawet na primer powinno się nakładać base, a na kolor na sam koniec obowiązkowo top do hybryd.
No i koniecznie przed primerem odtłuścić dokładnie płytkę cleanerem
owocowka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 16:47   #3
Pauli_uk
Przyczajenie

Talking Dot.: hybryda- shellac, nakladanie

super, to jestem w domu, a czy orientujesz sie jakim plynem usuwa sie shellaca? Wiem ze mozna acetonem a czy jest cos skuteczniejszego, co mniej niszczy plytke paznokcia? Co polecasz, dzieki z gory (zamowie base i top coat zaraz) czy do shellaca musi byc top coat firmy cnd czy ktos zna jakis tanszy odpowiednik, rownie dobry, zalezy mi na jak najlepszych efektach, jak najwiekszej trwalosci
Stary 2013-10-07, 17:07   #4
czuszka82
Rozeznanie

zbyt grube warstwy hybrydy powodują marszczenie się lakieru; sprawdź też żarówki w lampie, jeśli są zużyte nie utwardzą poprawnie. Ja hybrydy zdejmuję zmywaczem z acetonem zielonym isana z rossmanna (na wacik, folia alu i po 10 min schodzi).
czuszka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 17:59   #5
Pauli_uk
Przyczajenie

jestescie kochane, dziekuje! lampa jak i zarowki sa nowe! Czuszka po jakim czasie nalezy wymienic lampy? Czy istnieje jakas zywotnosc? (ilosc suszen heh) ??

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Dziekuje, jestescie super, lampka nowa zarowki tez, znacie termin zywotnosci zarowek? Co ile sie wymienia, jakas przyblizona ilosc suszen (he)?

Edytowane przez Pauli_uk
Czas edycji: 2013-10-07 o 17:18
Stary 2013-10-08, 06:02   #6
czuszka82
Rozeznanie

ja robię tylko sobie więc zawsze wymieniam na oko-jak widzę że właśnie jest problem z utwardzaniem albo jak świecą słabiej. Teraz zmierzam się do kupna lampy LED więc stara UV pójdzie w odstawkę
czuszka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 19:03   #7
zelkaaa91
Przyczajenie

witam , maluje paznokcie od jakiegos czasu ale uzywam tylko zwyklych lakierów jednakze chcialabym rozpoczac malowanie hybrydami czy na poczatek wystarczy mi kupienie lampy i bezbarwna hybryda? nie wiem czy dobrze wyjasnilam ale chodzi mi o to czy jesli pomaluje paznokcie bezbarwna hybryda to czy na niej moge zwyczajny lakier polozyc i beda sie trzymaly dlugo? czy musze kupowac oddzielne kolory i wtedy do lampy i 2tygodnie spokoju? prosze o pomoc pozdrawiam p.s. link do zdjec z moimi paznokciami https://www.facebook.com/monika.troc...9433722&type=3
zelkaaa91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 09:20   #8
maczetka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zelkaaa91 Pokaż wiadomość
witam , maluje paznokcie od jakiegos czasu ale uzywam tylko zwyklych lakierów jednakze chcialabym rozpoczac malowanie hybrydami czy na poczatek wystarczy mi kupienie lampy i bezbarwna hybryda? nie wiem czy dobrze wyjasnilam ale chodzi mi o to czy jesli pomaluje paznokcie bezbarwna hybryda to czy na niej moge zwyczajny lakier polozyc i beda sie trzymaly dlugo? czy musze kupowac oddzielne kolory i wtedy do lampy i 2tygodnie spokoju? prosze o pomoc pozdrawiam p.s. link do zdjec z moimi paznokciami https://www.facebook.com/monika.troc...9433722&type=3
Masz niektore ladne zdobienia. Ale okropnie zalewasz skorki przy hybrydzie musisz pamietac zeby uwazac na skorki bo lakier bedzie odlazil gdy je pozalewasz.... a jesli chodzi o Twoje pytanie to hybryde mozna malowac zwyklymi lakierami tylko zmywac je z niej bezacetonowym zmywaczem bo inaczej uszkodzisz hybryde
maczetka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:01   #9
katrin235
Przyczajenie

do shellac używa się top coat i base coat firmy CND. Nie ryzykowałabym wydawaniem pieniędzy na coś tańszego bo czuję że to może nie zadziałać Ja zajmuję się malowanie lakierami Shellac i zawsze uzywam acetonu- bo jest mocniejszy. ale można też kupić zwykły zmywacz z acetonem i też zadziała...choć czeka się dłużej na zmiękczenie lakieru.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

nie uzywa się primera! pierwsza warstwa to base coat- trzyma się ją pod lampą CND 10sekund...tak 10 sekund. Następnie każdą warstwę utwardza się 2 minuty razem z top coat myślę że uzycie primera zniszczyło ci robotę
katrin235 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 15:02   #10
Artusia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez katrin235 Pokaż wiadomość
do shellac używa się top coat i base coat firmy CND. Nie ryzykowałabym wydawaniem pieniędzy na coś tańszego bo czuję że to może nie zadziałać Ja zajmuję się malowanie lakierami Shellac i zawsze uzywam acetonu- bo jest mocniejszy. ale można też kupić zwykły zmywacz z acetonem i też zadziała...choć czeka się dłużej na zmiękczenie lakieru.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

nie uzywa się primera! pierwsza warstwa to base coat- trzyma się ją pod lampą CND 10sekund...tak 10 sekund. Następnie każdą warstwę utwardza się 2 minuty razem z top coat myślę że uzycie primera zniszczyło ci robotę

Popieram, użycie primera pod hybrydę osłabia paznokcie a dobre marki lakierów hybrydowych trzymają się rewelacyjnie bez primera.
Artusia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości