Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-08, 06:35   #61
ETERNITY
Rozeznanie

Dot.: Perfumy a typ urody

A ja jestem blondaskiem i od Dolce Vity odessać się nie mogę już prawie od 2 lat.To jest zapach który ciagle MUSI być na mojej półce.No i zbieram za niego duzo komplementówAu the Blanc z kolei jest dla mnie zapachem nijakim-nie mam ochoty nawet go poraz kolejny testować..Też słyszałam że do blondynek pasują niby zapachy eteryczne..delikatne,ale ja naprawdę wolę zapachy zdecydowane.Ostatnio zwariowałam na punkcie Organzy Indecence a to przecież zapach orientalnyTak więc nie wiem czy takie szufladkowanie jest miarodajneAle pobawić się i sprawdzić zawsze możnaPozdrawiam
ETERNITY jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 07:19   #62
basia.plewik
Raczkowanie

GG do basia.plewik

moim zdaniem takie podziały sa sztuczne
jak dla mnie bardziej sprawdza się podział na zapachy letnie i zimowe
basia.plewik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 07:43   #63
czarna.noc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Evita_1
Porozmawiajmy jakie komu perfumy pasują a jakie nie. Wiem że temat banalny ale jako pozątkująca w temacie perfum bardzo dla mnie interesujący. Jak dobrac sobie perfumy? Mimo przeszukania archiwum niewiele znalazlam na ten temat. Może zrobimy jakis podzial np. na typy urody ( wiosna, lato, jesien, zima). Spotkalam się np. z opinia że Dolce Vita pasuje do bardzo nasyconych zim ( czarne włosy, ciemna karnacja) i zgadzam się z tym w 100% że dla jasnych blondynek bylyby nieodpowiednie, z kolei dla nich rekomendują Au the Blanc Bvlgari. Ja jestem typem jesiennym, i bardzo pociagaja mnie zapachy ziemi-korzenne, leśne, ziołow, ogólnie ekologiczne.Jak powąchałam ostatnio Au the Rouge Bvlgari to z zachwytu wbiło mnie w ziemie! Moze rzeczywiście coś w tym jest?
Kiedys byl taki temat, ale dziewczyny natychmiast uznaly, ze sztuczne tworzenie jakichs podzialow kompletnie nie ma sensu. I zgadzam sie z tym! Kto mialby niby ustanawiac, jakie perfumy sa dla kogo? Jedyny czynnik, ktory powinien decydowac, czego uzywamy, to to, czy zapach sie NAM podoba! a nie kolor wlosow, oczu (zgroza) Nie rozumiem kompletnie co masz na mysli, ze zapach moze komus nie pasowac? JAK moze nie pasowac? Dlatego, ze Tobie sie wydaje, ze znasz czyjs charakter, temperament, widzac jego kolor wlosow? To bardzo zgubne myslenie. Jak kazdy stereotyp. A z nimi nalezy walczyc, bo zawezają horyzonty!
czarna.noc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 09:02   #64
Evita_1
Przyczajenie

Zgadzam sie z wami, że każdy sobie dobiera indywidualnie, odstępstwa od reguł są w pełni uzasadnione, ale odstępstwa wskazuja na reguły, które jednak nie sa moim zdaniem do konca pozbawione sensu. Reguły wprowadzaja jakiś ład i sa kierunkowskazami, perfumy powinny współgrać oczywiście z nastrojem i temperamentem, ale tez wyglądem. Jak zamykam oczy i myslę o Dolce Vicie to widzę Włoszkę a nie Skandynawkę, i to skojarzenie przeiez nie bierze sie znikąd.
Evita_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 09:14   #65
Różowy Strachulec
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Evita_1
Jak zamykam oczy i myslę o Dolce Vicie to widzę Włoszkę a nie Skandynawkę, i to skojarzenie przeiez nie bierze sie znikąd.
Owszem, nie bierze się z nikąd tylko z Twojego wewnętrznego przekonania do kogo ten zapach pasuje. Jak dla mnie takie dopasowywanie zapachów jest dziwne - jak przewidzieć wg typu kolorystycznego co na kim będzie pachniało dobrze a co nie?
Stary 2006-04-08, 09:44   #66
ropuszka
Zakorzenienie

Zgadzam sie, ze to troche sztuczny podzial. Ja dziele zapachy na letnie i zimowe. Ewentualnie dopasowalabym perfumy do charakteru. Np. Angel, Eden, Jungle to wg mnie perfumy dla zdecydowanej, pewnej siebie osoby, ale w druga strone to juz wg mnie nie dziala. Jakos jestem w stanie w pelni zaakceptowac wredna brunetke pachnaca czyms lekkim i niewinnym, np. Aroma Lancome, wody Biothermu itp. Im bardziej zastanawiam sie nad podzialem - typ urody a perfumy, tym bardziej jestem przekonana, ze nie ma czegos takiego. Przeciez moze sie zdarzyc, ze zapach nie gra z ph skory. Poza tym uwazam, ze najfajniej jest, gdy dana osoba sama dobiera sobie zapach i tworzy pewna "calosc", ktora kojarzy mi sie tak a nie inaczej. Wierzcie mi, ze mozna znienawidzic calkiem ladny, kobiecy zapach tylko dlatego, ze nosi go okropna osoba.
Ja mam dosc dziwny typ urody i kompletnie nie wiem czy jestem zima czy wiosna, wiec wszelkie podzialy nie maja sensu. Mam dosc jasna karnacje, szaro-granatowe oczy i nijakie ciemne wlosy. A uzywalam w dotychczasowym zyciu tak rozmaitych zapachow, ze nawet nie jestem w stanie wymienic ulubionej kategorii, wszystko zalezy u mnie od nastroju, ubrania, okazji. A jeszcze nikt mi nie powiedzial, ze zapach, ktyorego uzylam kompletnie do mnie nie pasuje No, chyba, ze uzylam czegos w typie Joy, ktore jest juz po prostu niemodne, przestarzale.
ropuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 11:04   #67
homyk
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Evita_1
Porozmawiajmy jakie komu perfumy pasują a jakie nie. Wiem że temat banalny ale jako pozątkująca w temacie perfum bardzo dla mnie interesujący. Jak dobrac sobie perfumy? Mimo przeszukania archiwum niewiele znalazlam na ten temat. Może zrobimy jakis podzial np. na typy urody ( wiosna, lato, jesien, zima). Spotkalam się np. z opinia że Dolce Vita pasuje do bardzo nasyconych zim ( czarne włosy, ciemna karnacja) i zgadzam się z tym w 100% że dla jasnych blondynek bylyby nieodpowiednie, z kolei dla nich rekomendują Au the Blanc Bvlgari. Ja jestem typem jesiennym, i bardzo pociagaja mnie zapachy ziemi-korzenne, leśne, ziołow, ogólnie ekologiczne.Jak powąchałam ostatnio Au the Rouge Bvlgari to z zachwytu wbiło mnie w ziemie! Moze rzeczywiście coś w tym jest?
Każda z nas stosuje, myślę, jakieś kryteria - nawet zupełnie nieświadomie - by jakoś poukładać sobie ten porzeogromny świat perfum. Niech to będzie choćby taki podział: zapachy, które kochamy i zapachy, których nie lubimy.
Ewita pisze, że jest początkująca w temacie perfum. Myślę więc, że zaczęła swoją zapachową podróż w dobrym kierunku. Spójrzmy choćby na reklamy perfum, one przecież też w pewnym sensie mają nas jakoś ukierunkować. Tam z reguły z blondynką gra jakaś lekka woń, z brunetką - orient.
Evita za chwilę, kiedy już powoli wkroczy w ten piękny perfumowy świat, kiedy wpadnie w czeluści tego forum zauważy, że takie podziały nie są sztywne. Tu wszystko można ze sobą mieszać, tu nie ma żadnych reguł Zobaczy, jak wiele rzeczy dzieje się w tym świecie po prostu zupełnie spontanicznie. Odkryje zupełnie dla siebie zaskakujące kryteria wyboru.
Życzę Ci, Evito szerokiej drogi!
homyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 11:46   #68
martyna101
Raczkowanie

GG do martyna101

Js mysle ze to jakis durny mit te dopasowywanie perfum do typow urody....ja jestem ruda to juz nie pasuje mi to co niby pasuje do czarnnej lub blondynki??bzdura wedlug mnie , kazdy dobiera perfumy wedlug wlasnych upodoban, gustu, wrazliwosci nosa itd.

pozdrawiam
martyna101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 11:53   #69
szaja
BAN stały

Dla mnie przyporządkowanie perfum do typu urody nie ma sensu. Kiedyś dawno temu Angel kojarzył mi się z chłodną, wyniosłą blondynką o jasnej porcelanowej cerze. Potem pokochała go moja Mama ( typowo południowa uroda) i ja. Pasuje do mnie jakby powstał specjalnie dla mnie,a tak przecież myślą o nim tysiace kobiet: brunetek, blondynek i rudych.
Dopasowywania npdst. urody już nie raz mnie zawiodło. Zostałam obdarowana Sicily ( bo taki południowy...) I co? Porażka. Zupełnie do mnie nie pasował.
Do dzis go nie znoszę.
Inny przykład to Eau de Soir. Moja perfumowa siostra drobniutka blondynka uwielbia je i bardzo do niej pasują
szaja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 14:39   #70
shikai
Raczkowanie

ok, nie mówiąc o dopasowaniu perfum do urody, jakie perfumy wybrać, dopasować do SIEBIE, skoro jest ich tyle i tak wiele mi się podoba? poza tym szukam zapachów dla mnie, czyli zdecydowanych, świeżych, rześkich [nuta ozonowa . (oszalałam ostatnio na punkcie c-thru-emerald :0 ale inne też są ładne, bo to nie tylko o zapach chodzi, a o wyrażenie siebie.
shikai jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:13   #71
rawita
Zakorzenienie

W ogóle nie widzę zależności między typem urody a perfumami. Jeżeli coś mi się czasami gryzie, to z temperamentem, sposobem bycia, czasem ubiorem. Dysonans czułam wąchając niepozorną i nieśmiała intelektualistkę w dżinsach pachnącą Opium (nie z własnego wyboru).
rawita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:36   #72
Evita_1
Przyczajenie

No...tu sie zgadzam, co w takim razie zaproponowalabyś niesmialej intelektualistce?
Evita_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 06:32   #73
Małgosia791
spin doctor

Często mówi się że mocne, orientalne perfumy są dla kobiet odważnych i przebojowych, a delikatne i kwiatowe dla nieśmiałych, delikatnych "kobieciątek". Moje doświadczenia są zupełnie inne. Ja jestem osobą spokojną i raczej nieśmiałą (pracuję z dziećmi) a uwielbiam ciężkie, mocne i wyraziste perfumy natomiast moja mama, kobieta przebojowa, na kierowniczym stanowisku używa tylko delikatnych "świeżynek". Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.
Stary 2006-04-11, 09:24   #74
Toccata
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Evita_1
Spotkalam się np. z opinia że Dolce Vita pasuje do bardzo nasyconych zim ( czarne włosy, ciemna karnacja) i zgadzam się z tym w 100% że dla jasnych blondynek bylyby nieodpowiednie
Dziwny podział Jedynym kryterium doboru perfum jest dla mnie mój osobisty gust. No czasem pora roku, no i PH skóry na pewno odgrywa tu swoją rolę.
A co do DV - akurat, z tego co pamiętam, reklamowała je blondynka
Toccata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 09:40   #75
ETERNITY
Rozeznanie

Dolce Vitę reklamowały dwie panie-blondynka i z czarnymi włosamiTeż uwazam,że nie ma co dobierać do typu urody zapachów-ja uzywam perfum w zależności od nastroju i pogodyWklejam reklamy DV
ETERNITY jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 09:43   #76
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

D.V dla ciemnej brunetki? slyszalam odwrotne opinie ale takiej nigdy..Hmm ciekawe- kiedys bylam blondynka a uzywalam tych samych zapachow co teraz kiedy jestem brunetka..
Jedyne czego nie lubie to zaniedbanych kobiet uzywajacych np Chanel nr5, bo do tego zapachu trzeba miec klase i charyzme,a nie odrosty 10 cm na glowie i dlonie z manicurem sprzed 2 tygodni
evee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 09:57   #77
homyk
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez evee
Jedyne czego nie lubie to zaniedbanych kobiet uzywajacych np Chanel nr5, bo do tego zapachu trzeba miec klase i charyzme,a nie odrosty 10 cm na glowie i dlonie z manicurem sprzed 2 tygodni

Z takim wyglądem zresztą kolidują chyba każde perfumy, nawet te niewyszukane
homyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 09:59   #78
321981125346
Raczkowanie

Wielu osobom jest łatwiej stworzyć sztuczne ramy, schemat czy pewien stereotyp, aby móc poruszać się w labiryncie mnogości. Schemat ma to do siebie, że albo szybko się nudzi albo jest nagminnie łamany przez co odważniejsze osoby. Zgadzam sie z opinią, że nie ma jasnych i prostych zasad co do typu urody i perfum których należy używać. Dobór perfum jest sprawą wysoce indywidualną, zależy nie tylko od upodobań, ale także od samopoczucia, empatii czy aktualnych wydarzeń w życiu danej osoby. Sama jestem blondynką, używam zarówno zwiewnych zapachów w stylu Esencii de Duende, jak i też ciężkich wonii orientalnych Lou Lou czy Addict. Istotne jest w danym momencie czy zapach nam pasuje, czy dobrze sie w nim czujemy(czy nie przeszkadza) i w żaden sposób nas nie przytłacza. Kolor włosów, karnacja, czy oprawa oczu w doborze perfum sa sprawą drugorzędną.
Stary 2006-04-11, 12:23   #79
rawita
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Evita_1
No...tu sie zgadzam, co w takim razie zaproponowalabyś niesmialej intelektualistce?
Hmm... Nieśmiała intelektualistka nieśmiałej intelektualistce nie równa . Tej akurat dobrze jest w Yohji Yamamoto. Wybrała go po długich poszukiwaniach, kierując się wyłącznie swoim gustem, a nie tym, co jest modne, albo w czym było dobrze koleżance. Ta zasada chyba się sprawdza. Jak same poczujemy, że to NASZ zapach, to nie ma siły, żeby nie pasował.
rawita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 09:55   #80
ligia
Raczkowanie

rzeczywiście dobieranie perfum do typu urody się nie sprawdza, ale faktem jest, że perfumy potrzebują oprawy. Jakie to fantastyczne uczucie, kiedy wyczuwasz woń np. wspomnianej piątki i pojawia się świetna babeczka, która wręcz uosabia perfumy.
Wiem również, że wszystko jest dozwolone, jednak jak pojawia się shalimar, a za nim bylejakość - to dla mnie taka mała profanacja
to tak jak wieczorowa suknia w połączeniu z góralskimi kapciami
ligia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 23:25   #81
Axel
Przyczajenie

GG do Axel

Dolce Vita -damski zapach w ,którym rozkochalem sie od dziecka -moja siostra mająca bzika na pukncie perfum takowe posiadała...zapomiętalem jedynie ze należaly do słodkich...mniam mniam...do dzisiaj to sa moje ulubione perfumki damskie..produkują wogóle je jeszcze?
Stary 2006-04-13, 11:14   #82
gosiunia22
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ligia
to tak jak wieczorowa suknia w połączeniu z góralskimi kapciami
Trafiłaś w samo sedno

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 10:28   #83
bklaudia
Raczkowanie

[quote=martyna101]Js mysle ze to jakis durny mit te dopasowywanie perfum do typow urody....
zgadzam sie.uwazam,ze to sprawa gustu a nie urody.
bklaudia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 07:28   #84
smerfeta01
Zakorzenienie

ja jestem ciemną szatynką i kocham praktycznie wszystkie zapach, począwszy od tych letnich, cytrusowych, a skończywszy na ciężkich, piżmowych. Nie przepadam jednak za perfumami o nucie zielonej typu Green Tea i nucie morskiej typu Davidoff
Moimi ulubieńcami jest Belong - C. Dion oraz Extraordinary - avon.
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 09:13   #85
szaja
BAN stały

Sami twórcy perfum zdają sie unikać tworzenia stereotypów ( dbałość o sprzedaż
Mój najdroższy Angel reklamowało kilka kobiet. Uwielbiam reklamę z brunetką, ale nie ze względu na to, że sama nią jestem i że tak dopasowuję zapach.
Po prostu samo zdjęcie jest moim zdaniem genialne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg TN_Angel02_2003.jpg (28,7 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg TN_Angel2002.jpg (40,2 KB, 30 załadowań)
szaja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 22:34   #86
baby8
Przyczajenie

zapachy dla danych typów kolorystycznych

nie wiem w sumie czy nie powinno sie to znalezc w watku perfumeryjnym ale potrzebna mi rada wasza kochane wizazystki i stylistki!
jak uwazacie? jakie perfumy nuty zapachowe pasują dla kazdego typu urody? co proponujecie dla pani wiosny, lata, jesieni i zimy?
baby8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 22:42   #87
gosiunia22
Zadomowienie

Dot.: zapachy dla danych typów kolorystycznych

Taki podział na dobrą sprawę jest... sztuczny. Powinno się używac zapachu, który się lubi i który ładnie rozwija się na skórze. Ja mam ciemne włosy (może niedługo to się zmeni ) i w zasadzie używam cięższych zapachów, ale latem i wiosną nie pogardzę jakimś "świeżakiem" Nie ma co się sugerowac podziałami.

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 15:47   #88
Anahstasia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 19

Wątek jest zdecydowanie mocniej związany z tematyką perfumiarską, aniżeli tajnikami wizażu, dlatego przenoszę

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 16:09   #89
joasiunial
Zadomowienie

Poszukałam troszkę w sieci odnośnie powyżsezgo tematu i oto co znalazłam:

WIOSNA: "Perfumy, które współgrają z Twoim typem urody możesz rozpoznać na pierwszy rzut oka - mają jasny, przezroczysty odcień.

Wybieraj, lżejsze, dziewczęce, mniej kwiatowe zapachy."

LATO: "Twojemu typowi urody doskonale towarzyszą zapachy kwiatowe. Nie pasują natomiast zapachy korzenne i drewna, typowe dla jesieni."

JESIEŃ: "Perfumy, które współgrają z Twoim typem urody mają ciemną, intensywniejszą barwę. Są korzenne, często o nucie orientalnej."

ZIMA: "Zapach współgrający z Twoim typem urody nie może być słodki, lecz raczej owocowy.

Młodzieńcze i orzeźwiające kompozycje zapachowe zostaw koleżankom o wiosennym typie urody, bo na Tobie pachną nijako."

http://www.makijaz.net/t1.html

Jestem typową jesienią i muszę przyznać, że po wielu eksperymentach i poszukiwaniach "mojego" zapachu, doszlam do wniosku, że rzeczywiście pasują mi zapachy orientalne, korzenne. Więc może coś w tym jest?? Natomiast świeże nuty zapachowe po prostu drażnią moje nozdrza...mdli mnie od nich niemiłosiernie....

Marek

Zosia

Edytowane przez joasiunial
Czas edycji: 2006-05-18 o 16:38
joasiunial jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 16:21   #90
Anahstasia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 19

Cytat:
Napisane przez joasiunial
ZIMA: "Zapach współgrający z Twoim typem urody nie może być słodki, lecz raczej owocowy.Młodzieńcze i orzeźwiające kompozycje zapachowe zostaw koleżanką o wiosennym typie urody, bo na Tobie pachną nijako."
Do mnie ten opis absolutnie nie pasuje Przechodziłam wiele fascynacji, ale najlepiej odnajduję się w zapachach orientalnych, bardzo egzotycznych, korzennych, mocnych. Do moich Top10 zalicza się Le Baiser du Dragon Cartiera, (nie do końca odpowiadający opisowi, ale...) Alien Thierrego Muglera, Kingdom Alexandra McQueen czy Shalimar Guerlain
Anahstasia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości