Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Dom, nieruchomości

Notka

Dom, nieruchomości Tu dowiesz się gdzie kupić dom lub mieszkanie, jakie dokumenty są niezbędne, ile kosztuje notariusz - a jak już kupisz, to dowiesz się, jak urządzić pokój, przemeblować kuchnię, nakryć do stołu, zreperować krzesło, odnowić szafę, wywiercić dziurę w ścianie i jak pielęgnować fikusa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-10-11, 07:45   #1
Vasantha
Przyczajenie

Robaki w łazience

Hej mam takie pytanko zauważyłam ostatnio u siebie w wannie takiego małego, wyglądającego na oślizłego robaka. Wyglądał jakby miał czółki - niestety nie mam zdjęcia bo odrazu zlałam go wodą żeby spłynął. Ostatnio zauważyłam go znów i tak co kilka nocy pojawia się jeden, czasem dwa, zawsze w wannie lub okolicach. Mam pytanko - co to za robacz, czy jest jakiś niebezpieczny? Czy mogę się go jakoś pozbyć?? Skąd to się w ogóle bieże?
Vasantha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 08:06   #2
grubella
Zakorzenienie

Dot.: Robaki w łazience

Czy wygląda jak mała, srebrna rybka?
Jeśli tak to jest to rybik cukrowy.
Lubi łazienkę i ciężko go wytępić.

FORUM Plotkowe.
wątek Wybory najpopularniejszej Wizażanki 2014

Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos.
grubella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 08:12   #3
Doris1981
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
"Zwalczanie rybików cukrowych

Rybiki cukrowe to malutkie (2-4 mm), połyskliwe, ruchliwe owady bezskrzydłowe - przybyły do nas z krajów subtropikalnych prawdopodobnie w latach dwudziestych, bo w tym okresie znajdujemy pierwsze wzmianki o ich istnieniu. Prawdopodobnie przywiezione zostały z jakimś transportem ziarna, mąki czy ryżu. Zjawiły się zresztą nie tylko w Polsce, ale w całej środkowej Europie. Żyją krótko, bo tylko 1 rok, ale rozmnażają się szybko, jeśli spełnione będą trzy warunki: ciepło, ciemno i wilgotno.

Nowoczesne osiedla z centralnym ogrzewaniem, nie tylko mieszkań, ale i klatek schodowych, piwnic oraz strychów, dużym zagęszczeniem mieszkańców, a więc i dużą ilością odpadków jedzenia - to idealne warunki dla rybików. A jeśli na dodatek zapracowana pani domu nie zadba o porządek i czystość w kuchni i łazience, jeśli wskutek awarii jednej rury w całym pionie dostanie się woda pod położoną na podłodze wykładzinę PCV - można być pewnym, że w takim mieszkaniu rybiki znajdą idealne warunki rozwoju. Czy są jakieś metody zwalczania rybików? Czy sytuacja jest beznadziejna i pozostaje nam tylko "pokochać rybiki?"

Przede wszystkim w każdym mieszkaniu można doprowadzić do obniżenia temperatury, żeby panujący w nim klimat nie przypominał subtropiku. Ponadto wszelkie kąty i kąciki powinny być zawsze bardzo starannie wymiecione i oczyszczone. Wszystkie szpary i dziury - zalepione gipsem lub silikonem, miejsca zawilgocone - wysuszone, a jeśli wilgoć panuje pod lentexem, to i wykładzinę należy wysuszyć. Im mniej zakamarków i miejsc zaciemnionych, im chłodniejsze i bardziej suche powietrze - tym mniej szans na rozmnażanie się szkodników. W mieszkaniach, w których pokazuje się ich dużo, cukier, mąkę i kasze trzeba trzymać w szczelnych puszkach lub szklanych, dobrze zabezpieczonych słojach.

Jeśli w mieszkaniu jest wykładzina PCV i rybiki pod nim się gnieździły, można nieco ją podnieść i spryskać preparatem np. "ABC DELTA". Pamiętajmy, że środki owadobójcze stosowane mogą być tylko tam, gdzie nie ma małych dzieci i zwierząt domowych.

Natomiast można i należy stosować domowe sposoby zwalczania rybików, jak np. rozkładanie na noc kawałków grubej tektury posmarowanej sztucznym miodem w miejscach często odwiedzanych przez te owady. Rano taką tekturkę oblepioną rybikami należy wrzucić do pieca albo zalać w wiadrze wrzącą wodą. Można też rozsypać mieszaninę cukru pudru z boraksem. Po pewnym czasie, kiedy zginie cała "rodzina" gnieżdżąca się w mieszkaniu, słodkie pułapki przestaną być potrzebne. Aż ... do dnia, kiedy jakąś rurą czy szparą przywędruje następna para rybików. Wtedy należy znowu rozpocząć wykładanie słodkiej tekturki lub wysypywanie cukrowo-boraksowej mieszaniny. "
Źródło: http://www.porady.co.pl/zwalczanie_rybikow.html

Rybiki są nawet fajne, ale niestety trzeba je od czasu do czasu wytępić, bo żyją długo i bardzo szybko się rozmnażają. Prawo dżungli.
Stary 2013-10-11, 08:31   #4
grubella
Zakorzenienie

Naturalnym wrogiem rybika jest skorek tzw zausznik.Można sobie gdzieś złapać i niech mieszka w łazience.

Rybiki żerują nocą, w ciemności dlatego można wpadać do łazienki , niespodziewanie zapalać światło i tępić. Spłukanie wodą do odpływu nic nie da bo on sobie znowu wyjdzie.
Najlepiej zamordować/przycisnąć wacikiem/i wyrzucić do śmieci.

FORUM Plotkowe.
wątek Wybory najpopularniejszej Wizażanki 2014

Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2013-10-11 o 08:33
grubella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 15:31   #5
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

Na rybiki idealna jest płyta firmy Globol.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 12:57   #6
lexie
Super-moderator

Rany boskie, już wolałabym stado rybików niż jednego skorka

The definition of stupidity is doing the same thing over and over again and expecting different results. - Albert Einstein
lexie jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, nieruchomości

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości