Pytanie o kosmetyki dla kobiety po 50 z bardzo wrażliwą skórą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-10-18, 22:10   #1
Demotywacja
Raczkowanie

Pytanie o kosmetyki dla kobiety po 50 z bardzo wrażliwą skórą

Moja mama (52 lata) ma duże problemy ze skórą. Właściwie cały czas jest wysuszona, zaczerwieniona, piekąca. Największe problemy są z twarzą, właściwie nie może jej dotknąć. Czynniki atmosferyczne bardzo pogarszają stan skóry, więc z domu właściwie nie rusza się bez nałożonej grubej warstwy podkładu. Testowała wiele maseczek, balsamów, kremów... Nic nie sprawdza się na dłuższą metę, z niższej czy wyższej półki. Jedyny kosmetyk który zawsze jej pomaga to maseczka SOS łagodząca zaczerwienienia firmy AA.
Mama jest osobą bardzo oszczędną i stwierdziła, że skoro wszystkie kosmetyki działają bardzo słabo, może stosować te tańsze - zwykły krem, podkład, swoją maseczkę, jednak niedługo będę kupowała dla niej prezent, pomyślałam więc, że zaopatrzę ją w coś, co mogłoby pomóc jej skórze.
Pozostaje jednak pytanie - co? Jaki kosmetyk nie podrażni bardzo wrażliwej skóry, a zneutralizuje zaczerwienienia, nawilży i zmniejszy pieczenie? Pytam głównie o kremy, ale podkłady, maseczki, balsamy czy cokolwiek w waszej opinii jest w stanie pomóc mile widziane.
Przeglądałam opinie na KWC, ale wiele z opinii tam przedstawionych jest na zasadzie "to działanie nie jest mi potrzebne, ale jak dal mnie ok", a mnie właśnie interesuje głównie to działanie łagodzące.
Bardzo proszę o pomoc.
Demotywacja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 22:20   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee

Dot.: Pytanie o kosmetyki dla kobiety po 50 z bardzo wrażliwą skórą

A jaką kwotę chcesz na to przeznaczyć?
Ciężko będzie Ci wybrać odpowiedni krem - może się okazać, że ją podrażni albo uczuli.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

A maskowanie problemów podkładem to nie jest wyjście z sytuacji. Najpierw trzeba doprowadzić skórę do ładu, odpowiednią pielęgnacją
kawa_zmlekiem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 22:35   #3
Demotywacja
Raczkowanie

No kwota nie jakaś super duża - szykuje się sporo prezentów. Ale nie zamierzam kupować byle czego, chcę żeby pomogło.
Właśnie dlatego pytam tutaj, mam nadzieję, że któraś z was zna w miarę bezpieczny pomocny kosmetyk. Kupowanie w ciemno nie jest tu dobrym pomysłem.

To nie jest maskowanie problemu podkładem - skóra tak ją piecze i boli, że nie może jej wystawiać na warunki atmosferyczne, a krem nie będzie chronił przez kilka godzin.
Stary 2013-10-18, 22:44   #4
kawa_zmlekiem
damn good coffee

Ale każda skóra jest inna, każda inaczej reaguje.
Dobry krem będzie chronił przez cały dzień
Na Twoim miejscu poszłabym do apteki, z dobrym, bogatym asortymentem, i tam się porozglądała. Z takich aptecznych marek mogę polecić Iwostin, Emolium, Pharmaceris, Dermika ma dobre kremy. Może Avene albo Bioderma, ale to już nieco wyższa półka.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,21...ia-spf-15.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,56...wa-wersja.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16...olerantes.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15...ich-cream.html

Z tych kremów byłam zadowolona, a problemy ze skórą mam podobne do Twojej mamy
kawa_zmlekiem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 18:31   #5
Demotywacja
Raczkowanie

Dziękuję Ci za odpowiedź i propozycje kosmetyków
Wiem, że każda skóra jest inna. Mamie pomagają maseczka SOS łagodząca zaczerwienienia firmy AA, ogólnie kosmetyki firmy AA najlepiej działają. Stosuje też kremy OLAY, Bielendy i Garnier, niestety działają tylko na chwilę, nie dość długo. Mama stosuje głównie kosmetyki nawilżające, regenerujące i łagodzące.
Czy ktoś jeszcze miałby pomysły na coś, co mogłoby pomóc na jej skórę?
Stary 2013-10-20, 21:25   #6
majkaiga
Przyczajenie

Mojej mamie pomógł krem Desense firmy Bioline mocno chroni i łagodzi skórę działa naprawdę niesamowicie. Te kosmetyki sa dostępne tylko w salonach kosmetycznych bo są profesjonalne. Możesz znaleźć salon w Twoim mieście gdzie je sprzedają. Jestem pewna że nie pożałujesz
majkaiga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 10:26   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie

Ja polecam na dzień krem z filtrem fizycznym (chemiczny może podrażnić). Jeśli ktoś ma ultra wrazliwą skórę, to pod filtr na dzień polecam nałożenie bazy silikonowej. Da ona barierę przed kosmetykiem. Dobre filtry to te min. 30 (najlepsze efekty są po 50 wg mnie), z apteki, fotostabilne czyli np. bioderma, la roche posay, vichy... Podobno dobry jest tez lirene do cery wrazliwej spf 50 (ja mam 30 i słaba jest...).

Do tego polecam wodę termalną izotoniczną Urage (izotonicznej nie trzeba osuszać). Świetnie łagodzi

Można tez wypróbować maseczki algowe. Majja tez działanie łagodzące, odświezajace itd...
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości