chciałabym coś zmienić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-10-26, 12:50   #1
andzela26
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 4

chciałabym coś zmienić

witam,
chciałabym coś zmienić w swoim wyglądzie. Chciałabym mieć piękne zadbane włosy po ostatnim rozjaśnianiu są suche i matowe i ciągle się łamią. Również chciałabym ładnie się malować, mój makijaż to tylko fluid i puder czasem też nakładam róż, używam tuszu do rzęs i kredki czarnej do oczów i tyle, jakoś nie lubię używać cieni do oczów. Może ktoś potrafi mi coś doradzić. Moja cera jest skłonna do pękających naczynek jak również wrażliwa na niektóre kosmetyki, wtenczas pojawiają się pryszcze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie041.jpg (43,2 KB, 347 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie099.jpg (37,6 KB, 411 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie066.jpg (45,5 KB, 279 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie083.jpg (40,7 KB, 221 załadowań)
andzela26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 13:57   #2
mitasa
Raczkowanie

Dot.: chciałabym coś zmienić

Jeśli Twoja cera ma tendencję za pękających naczynek to nie powinnaś mieć czerwonych oprawek okularów, ponieważ podkreśla to zaczerwieniania.
Twoja buzia wygląda dużo lepiej jak nie jesteś wymalowana. Moim zdaniem "za dużo" czarnego ołówka. Jeśli masz na buzi naczynka - odpuść róż do policzków. Lepiej będzie używać bardzo lekko opalonego bronzera - skóra nabierze zdrowego kolorytu i świeżości. Kup sobie matowy lub lekko błyszczący jasno-beżowy dzień do powiek - oko będzie wyglądało na mniej zmęczone. Włosy mają dobry kolor - zacznij je olejować, używaj metody przy myciu OMO, poprawi się wówczas stan włosów.
I tak na marginesie trochę mnie razi jak ktoś ubiera pod jasne rzeczy czarny stanik.
Stary 2013-10-26, 14:04   #3
julka559
Raczkowanie

Hej
włosy warto byłoby podciąć, skoro są zniszczone, nie ma innego sposobu na ich naprawę, niestety..
Grzywka to pewnie nie byłby dobry pomysł, gdyż Twoje włosy nie są idealnie proste.
A zresztą.. w kwestii fryzury doradzać nie bd, bo pewnie szkoda Ci jest bardzo skrócić włosy, tak nawet do ramion. Ale gdybym była na Twoim miejscu, obcięłabym je tak, w koncu raz się żyje, a włoski tak szybko odrosną no i nie ma wyjścia, aby ktoś tej metamorfozy nie zauważył
jeśli chodzi o makijaż mogłabyś zacząć używać eyelinera, wg mnie makijaż z jego uzyciem wygląda mega ale sporo czasu minie, aż nauczysz się robić idealnie proste kreski, wiem coś o tym i może warto się przełamać i od czasu do czasu podkreślić oko cieniem
julka559 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 14:34   #4
PiszacDniem
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Zgadzam sie z osobą wyżej, zacznij włosy olejować, stosować delikatne szampony + mycie OMO. Ja bym zainwestowała jeszcze w soczewki jesli masz na to fundusze bo masz bardzo piekne oczy Kreska eyelinerem i wg mnie troszkę ciensze brwi z ładniejszym kształtem i było by bardzo fajnie

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 22:00   #5
Martii=*
Zadomowienie

Dlaczego na każdym zdjęciu masz włosy tylko z jednej strony?

Szkoła nie nauczy cię języka
Martii=* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 06:39   #6
andzela26
Przyczajenie

Dzięki dziewczyny za radę. A więc tak moja cera z bronzerem lepiej wygląda tak świeżo niż z różem bo właśnie spróbowałam co do cieni to spróbuje ten jasno beżowy. Co do okularów to myślałam że w czerwonych mi ładnie. A co do włosów to niestety nie znam się na olejowaniu słyszałam już na ten temat ale nie mam pojęcia wogule jaki olejek wybrać. Niestety ich nie podetne bo strasznie chciałabym mieć długie włosy miałam do ramion i od tamtej pory zapuszczam przez 4 lata i tak ostatnio je dużo podciełam szkoda by mi było podcinam ostatnio po 2 cm od czerwca co miesiąc.

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

I jeszcze zapomniałam co do eyenera używałam kiedyś ale te kreski nie wychodziły ładnia, ale spróbuje jeszcze raz
Stary 2013-10-27, 10:05   #7
PiszacDniem
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez andzela26 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za radę. A więc tak moja cera z bronzerem lepiej wygląda tak świeżo niż z różem bo właśnie spróbowałam co do cieni to spróbuje ten jasno beżowy. Co do okularów to myślałam że w czerwonych mi ładnie. A co do włosów to niestety nie znam się na olejowaniu słyszałam już na ten temat ale nie mam pojęcia wogule jaki olejek wybrać. Niestety ich nie podetne bo strasznie chciałabym mieć długie włosy miałam do ramion i od tamtej pory zapuszczam przez 4 lata i tak ostatnio je dużo podciełam szkoda by mi było podcinam ostatnio po 2 cm od czerwca co miesiąc.

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

I jeszcze zapomniałam co do eyenera używałam kiedyś ale te kreski nie wychodziły ładnia, ale spróbuje jeszcze raz
Na sam początek możesz kupić olejek z Babydream i go używac, a co do kresek to sie nie przejmuj, mi na początku wychodzily takie krzywe ze...ale wtedy wydawało mi się ze są w miare proste a nie byly Nauczysz sie jeszcze je robic

Stary 2013-10-27, 10:45   #8
andzela26
Przyczajenie

dzięki za radę na pewno spróbuje.

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

muszę sobie tylko kupić eyeliner
Stary 2013-10-27, 13:29   #9
SceneQueene
Zakorzenienie

Kreska na powiece to dobry pomysł. Myślę też, że powinnaś zainwestować w pielęgnację włosków. Nawilżanie ponad wszystko. Olejowanie, dobre odżywki, lekkie szampony. Maski. No i jeśli chcesz utrzymać ten kolor- cięzko będzie mieć niezniszczone włosy.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:36   #10
andzela26
Przyczajenie

no tak trzeba włosy nawilżyć próbowałam różnych masek mam szampon nawilżający z welli i odżywkę oraz maskę również nawilżającą z tej samej firmy serum na końcówki greenpharmacy ostatnio zakupiłam kuracje na wypadające i suche włosy z bingospa używałam również wcierke jantar już mniej ich wypada ale po umyciu są strasznie suche. Niestety nie chce już ich farbować chcę wrócić do swojego koloru naturalnego za dużo mi włosów wypadło po rozjaśnianiu i mam już nauczke spróbuje zacząc je olejować oczywiście nie używałam tych wszystkich kosmetyków naraz do włosów
Stary 2013-10-28, 12:55   #11
aniaaa3
Raczkowanie

według mnie ładniej Ci bez makijażu, wyglądasz naprawdę pięknie - młodo i ładnie, Może po prostu ta czarna kredka jest za ciemna i zbyt kontrastuje? użyj może brązowej kredki i tuszu , bardzo delikatnie a na pewno będziesz widziała różnicę w odbiorze włosy po prostu nawilżaj maksymalnie.....maski, odżywki,oleje np.....Marion arganowy - rewelacja i cudownie pachnie
Stary 2013-10-28, 13:08   #12
PiszacDniem
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aniaaa3 Pokaż wiadomość
według mnie ładniej Ci bez makijażu, wyglądasz naprawdę pięknie - młodo i ładnie, Może po prostu ta czarna kredka jest za ciemna i zbyt kontrastuje? użyj może brązowej kredki i tuszu , bardzo delikatnie a na pewno będziesz widziała różnicę w odbiorze włosy po prostu nawilżaj maksymalnie.....maski, odżywki,oleje np.....Marion arganowy - rewelacja i cudownie pachnie
Zgadzam się Marion ślicznie pachnie i fajne są po nim włoski

Stary 2013-10-28, 13:57   #13
wenus_lifestyle
Raczkowanie

Jesteś ładna Na Twoim miejscu zrezygnowałabym z tych czarnych kresek na dole. W okularach wyglądasz ok, ale jeśli masz środki na soczewki, to może warto o tym pomyśleć. Co do brwi, są ładne, nie sądzę, że cieńsze byłyby dla Ciebie lepsze. Poza tym obecnie modne są grubsze
http://blondeme.pl/jak-malowac-brwi-...-i-naturalnie/
zerknij tu, jeśli chcesz poczytać o malowaniu brwi

Napisałaś, że nie lubisz używać cieni do oczy. Nie lubisz kolorowych powiek czy cienie w kamieniu podrażniają Ci oczy? Bo jeśli chodzi o podrażnienie, możesz spróbować kolorową kredkę albo cień w płynie, który nie osypuje się i nie dostanie się do oczu.
Włosy... Rozumiem Cię, bo ja po prostu nienawidzę ich skracać, ale dziewczyny mają rację - podcinanie poprawia ich kondycję. Pomyśl nad kupnem jedwabiu do włosów np. Biovax, który wygładzi końcówki i zabezpieczy przed rozdwajaniem
Stary 2013-10-28, 18:20   #14
andzela26
Przyczajenie

nie lubię cieni bo mi się odbijają prawie przy samych brwiach chciałabym pomalować tylko powieke a nie wyżej chyba poprostu nie umiem się malować cieniami
włosy skracam co miesiąc a serum też używam greenpharmacy, muszę spróbować to olejowanie włosów bo tyle słyszałam już na ten temat i jeszcze wy dziewczyny mi podpowiadacie super że znalazłam taką strone co ktoś może doradzić o soczewkach też myślałam ale to może w przyszłości,
Stary 2013-10-31, 12:40   #15
PiszacDniem
Wtajemniczenie

Cytat:
nie lubię cieni bo mi się odbijają prawie przy samych brwiach chciałabym pomalować tylko powieke a nie wyżej chyba poprostu nie umiem się malować cieniami
włosy skracam co miesiąc a serum też używam greenpharmacy, muszę spróbować to olejowanie włosów bo tyle słyszałam już na ten temat i jeszcze wy dziewczyny mi podpowiadacie super że znalazłam taką strone co ktoś może doradzić o soczewkach też myślałam ale to może w przyszłości,
z soczewkami jest tak że na początku moga cię irytować, dziwnie sie czuć no i to zakłądanie gdy musisz je wsadzic do oka, ten strach ze zaraz się oko dotknie. Ale dosć szybko idzie się przyzwyczaić do tego, wiem bo kiedys długi czas nosiłam je, na noc zdejmowałam i w dzień zakładałam. Druga sprawa to to że trzeba na nie co jakis czas kase wywalać a okulary masz na stałe, ale mysle ze warto na sobie spróbować Zawsze można do okularów wrócić

Stary 2013-10-31, 15:15   #16
Lisiczka24
Przyczajenie

proponuje przede wszystkim zmianę koloru na czekoladowy brąz + równa grzywka + obcięcie włosów na równą długość. Obecny kolor włosów gryzie się z ciemnymi brwiami. jeśli chodzi o makijaż proponuję dobrze dobrany podkład, zamiast różu brązer np. kuleczki brązujące z avonu a oczy tylko tuszem. Jeśli chcesz zaszaleć użyj czarnego elajnera - zawsze wygląda efektownie.
Lisiczka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 16:31   #17
PiszacDniem
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lisiczka24 Pokaż wiadomość
proponuje przede wszystkim zmianę koloru na czekoladowy brąz + równa grzywka + obcięcie włosów na równą długość. Obecny kolor włosów gryzie się z ciemnymi brwiami. jeśli chodzi o makijaż proponuję dobrze dobrany podkład, zamiast różu brązer np. kuleczki brązujące z avonu a oczy tylko tuszem. Jeśli chcesz zaszaleć użyj czarnego elajnera - zawsze wygląda efektownie.
wg mnie czekoladowy braz jest za ciemny, prędzej juz jasna, mleczna czekolada

Stary 2013-10-31, 17:37   #18
andzela26
Przyczajenie

dziewczyny a wiec tak faktycznie czekoladowy brąz nie pasuje mi jest za ciemny bo tak się farbowałam przed rozjaśnianiem a ten kolor wydawał mi się fajny ale macie rację jest trochę za jasny

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

więc byłam dzisiaj na zakupach kupiłam sobie ejeliner i olejek do włosów babydreem innego w rossmanie nie znalazłam a chciałam ten marion arganowy to nic na początek będzie ten kulki brązujące mam więc teraz tylko wasze rady i zabrać się do malowania ciekawa jestem efektu zdjęcie będzie na pewno w najbliższych dniach

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

hej jeszcze jedno pytanie ma ktoś blog na temat jak malować się eyelinerem? poczytałabym sobie
Stary 2013-11-01, 11:59   #19
Elwiruu34
Raczkowanie

Ja myślę, że powinnaś obciąć końcówki chociaż o 5 cm.. bo jednak lepiej mieć zdrowe włosy, niby krótsze ale zdrowe. Na prawdę szkoda tych włosów, ale trzeba ratować..
Elwiruu34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 11:41   #20
Khanna
Raczkowanie

W Rossmanie są też bardzo fajne olejki z Alterry, np. z mango i papają
Żeby dobrać odpowiedni olejek do włosów najlepiej byłoby najpierw określić porowatość. W Twoim przypadku wydaje mi się, że masz włosy wysokoporowate. Tak więc najlepszym wyborem będą następujące olejki:
  • olej lniany,
  • olej z orzechów włoskich,
  • olej konopny,
  • olej słonecznikowy,
  • olej z kiełków pszenicy,
  • olej z pestek dyni,
  • olej z pachnotki,
  • olej z pestek winogron,
  • olej ze słodkich migdałów,
  • olej z nasion papai.
Zainwestuj też w jakieś odżywki i maski do włosów, np. Kallosa, Bigno SPA z proteinami, Biovax do włosów zniszczonych, odżywki z serii Joanna Naturia, seria odżywek Isana z Rossmann.

No i nie załamuj się jeśli efektów nie będzie szybko widać. Ja swoje włosy spaliłam i teraz po 1,5 roku są dużo ładniejsze odkąd przeszłam na pielęgnację bez silnych detergentów i z ograniczoną ilością silikonów.
Khanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 11:24   #21
andzela26
Przyczajenie

tak moje włosy są wysokoporowate dzięki za wiadomość co do olejów będę próbować chociaż po zastosowaniu już dwa razy olejku bebydreem widzę że zrobiły się ładniejsze takie błyszczące miękkie łatwiej się rozczesują widzę różnice
Stary 2013-11-03, 11:32   #22
andzela26
Przyczajenie

a więc tak moje włosy wyglądały bez stosowania olejku (pierwsze zdjęcie) a tak po drugim zastosowaniu (drugie zdjęcie) efekty pomału widać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie144.jpg (34,6 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie157.jpg (38,3 KB, 59 załadowań)
Stary 2013-11-03, 11:58   #23
andzela26
Przyczajenie

zmieniłam też makijaż dostosowałam się do waszych rad a więc na pierwszym zdjęciu jest jak się malowałam przedtem a na drugim z waszych rad może kreska jest nie równa i trochę za gruba ale się nauczę pomalowałam się delikatnie naturalnym podkładem dałam odrobinę kulek brązujących na policzki no i kreska eyelinerem i tusz do rzęs i jeszcze delikatne jasne beżowe cienie pod oczami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie051.jpg (42,6 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie160.jpg (34,2 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie161.jpg (34,8 KB, 90 załadowań)
Stary 2013-11-03, 17:08   #24
aniaaa3
Raczkowanie

Super, różnica ogromna - teraz wyglądasz bardziej naturalnie, tak świeżo i młodziej. Co do kresek na powiece to zamiast czarnego eylinera możesz czasem dać po prostu jakiś ładny brązowy cień, zieleń, granat czy jakiś inny. Czarny kolor bardzo kontrastuje i daje efekt dosyć teatralny - może grafit albo brąz nie kontrastowałby tak mocno a na pewno ładnie by podkreślał oko.
Stary 2013-11-03, 17:55   #25
SceneQueene
Zakorzenienie

a może eye-liner w brąziku? Rimmel miał kiedyś świetny 002 bodajże.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 06:41   #26
andzela26
Przyczajenie

kochani mam problem jednak z włosami, olejowałam je olejkiem Babydreem tym niebieskim oczywiście raz na tydzień moje włosy zrobiły się po pewnym czasie sztywne jeszcze bardziej suche chyba olejowanie jest nie dla mnie.
Stary 2013-12-11, 14:17   #27
Fracek
Przyczajenie

Moim zdaniem - na pewno nie powinnaś robić tak grubej kreski - obciąża optycznie oko, sprawia, że wyglądasz na zmęczoną i starszą o 10 lat. Spróbuj delikatną cienką kreskę, tylko podkreślająca górną linię rzęs. Włosy - zmiana koloru na bardziej naturalny- zdecydowanie zgadzam się z przedmówczyniami. Blond nie jest łatwym kolorem, uzyskanie i utrzymanie dobrego odcienia jest bardzo trudne...

aha i okulary to świetny dodatek, mocny makijaż jest absolutnie zbędny
Fracek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 22:41   #28
201610310857
Konto usunięte

Cytat:
kochani mam problem jednak z włosami, olejowałam je olejkiem Babydreem tym niebieskim oczywiście raz na tydzień moje włosy zrobiły się po pewnym czasie sztywne jeszcze bardziej suche chyba olejowanie jest nie dla mnie.
Może ostatecznie obcięcie włosów i zafarbowanie na jakiś brązik nie byłoby złm pomysłem?
bo po co Ci długie włosy, ktore są zniszczone i nie wyglądają ładnie?
201610310857 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 23:26   #29
Kaattiiee
Przyczajenie

Co do włosów, nie jestem ekspertką, ale osobiscie podobasz mi się w blondzie ) to Twój naturalny kolor? jeśli tak to bym została przy tym

Mogę doradzić co do eyelinera: ja od lat używam brązowego z golden rose (ok.12 zł, takie złotawe opakowanie, w pędzelku). Moim zdaniem nie obciąża tak oka, na co dzień idealny
Jeśli chodzi o malowanie to robię tak, że spłaszczam o kant opakowania jak najbardziej pędzelek i jadę tuż przy rzęsach, jeśli chcę wyrównać to mam większe pole. Gorzej jest zaczynać od pisaków, które są dość grube i nie pozostawiają marginesu na błąd.

btw. najbardziej podobasz mi się na zdjęciu bez okularów i makeupu śliczna jesteś taka naturalna ) dążyłabym do tego, żeby się nie "zamalować" jakimś ciężkim makijażem, co niestety tym czarnym eyelinerem (wg mnie) sobie zrobiłaś.
życzę powodzenia w zmianach
Kaattiiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 23:46   #30
MysticNanette
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez mitasa Pokaż wiadomość
I tak na marginesie trochę mnie razi jak ktoś ubiera pod jasne rzeczy czarny stanik.
Szwagierka mi wpiera, że teraz taka moda...?
Hheheh zdziczeje w tym domu niedługo, nic już nie wiem

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Tą ciemną kreską na dole "zamykasz" sobie oko, zbyt mrocznie jak na zwykły dzienny makijaż, sama jestem uzależniona od eyelinera, ale ja go aplikuję tylko na górną powiekę przy linii rzęs i robię "jaskółkę", spróbuj może tak? Fajne kocie oko wychodzi
Koloru włosów bym nie zmieniała na Twoim miejscu, ale końce aż sie proszą o obcięcie
pozdrawiam
MysticNanette jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości