Zabiegi kosmetyczne - twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-10-27, 15:04   #1
hajssiezgadza
Przyczajenie

Zabiegi kosmetyczne - twarz

Witam, jestem w wieku, w którym hormony uprzykrzają mi życie, zwłaszcza na twarzy ... Zaskórniki na brodzie, wągry na nosie i nieustające wypryski na czole... Przynajmniej policzki są wolne od zanieczyszczeń Produkty, których wytrwale używam na co dzień niestety nie pomagają ... I tu moje pytanie : czy warto wybrać się na zabiegi do kosmetyczki... Powstrzymuje mnie jedynie myśl, że problem się rozniesie, a twarz uzależni się od zabiegów... Czy peeling kawitacyjny wykonywany serią ma szansę pomóc i czy problem się nie pogłębi ?
hajssiezgadza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 23:47   #2
lennula
Przyczajenie

Dot.: Zabiegi kosmetyczne - twarz

A jakich produktów używasz do pielęgnacji/ oczyszczania buzi?
lennula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 15:15   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hajssiezgadza Pokaż wiadomość
Witam, jestem w wieku, w którym hormony uprzykrzają mi życie, zwłaszcza na twarzy ... Zaskórniki na brodzie, wągry na nosie i nieustające wypryski na czole... Przynajmniej policzki są wolne od zanieczyszczeń Produkty, których wytrwale używam na co dzień niestety nie pomagają ... I tu moje pytanie : czy warto wybrać się na zabiegi do kosmetyczki... Powstrzymuje mnie jedynie myśl, że problem się rozniesie, a twarz uzależni się od zabiegów... Czy peeling kawitacyjny wykonywany serią ma szansę pomóc i czy problem się nie pogłębi ?
Problem może się pogłębić, gdy zabieg będziesz miała wykonany nieprawidłowo, wiec trzeba znaleźć dobry salon. Twarz nie może uzależnić się od zabiegów. Warto, ale zabieg nie zastapi prawidłowej pielegnacji w domu- to razem się uzupełnia. Peeling kawitacyjny jest dosyć łagodny, a jak bardzo zanieczyszczona jest twoja skóra i jak wygląda nie wiem, wiec nie mogę powiedzieć czy u Ciebie się sprawdzi. Peelingu kawitacyjnego nie wykonuje się w niektórych sutuacjach np. gdy masz aparat na zeby. Dołączam się do powyższego pytania o kosmetyki

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-10-28 o 15:17
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 18:11   #4
hajssiezgadza
Przyczajenie

A więc aktualnie używam:
Zawsze rano i wieczorem:
-płyn micelarny (Soraya)
-żel oczyszczająco-matujący (Under Twenty)
-maść (Acnefan, tylko wieczorem i w dni w których zostaję w domu, zostawiam maść na twarzy na całą noc)

Często robię sobie dwie maseczki i plastry żelowe :
na dogłębne oczyszczenie wągrów oraz na ściągnięcie nadmiaru sebum, plastry na wągry
Niestety są to produkty firmy Avon, które nic mi nie dają, pomimo długiego i regularnego stosowania.

Dodatkowo na twarz nakładam wacikiem oliwkę dla dzieci, świetnie nawilża, naskórek nie złuszcza się pod wpływem maści.
Stary 2013-10-29, 22:16   #5
Amalia1989
Rozeznanie

Pryszcze są przeciwwskazaniem do zabiegu.
Amalia1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 22:47   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Pryszcze są przeciwwskazaniem do zabiegu.
Zależy jakie (co masz na myśli pod pojeciem "pryszcze"... grudki, krostki..?). Na pewno nie wykonuje się go przy ropnych zmianach, co do krostek tradzikowych najlepiej spytać swojego kosmetologa/ kosmetyczkę- tu zdania są podzielone, jedni zalecają inni nie. Mozna tez wykonać na danej partii tylko.

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
A więc aktualnie używam:
Zawsze rano i wieczorem:
-płyn micelarny (Soraya)
-żel oczyszczająco-matujący (Under Twenty)
-maść (Acnefan, tylko wieczorem i w dni w których zostaję w domu, zostawiam maść na twarzy na całą noc)

Często robię sobie dwie maseczki i plastry żelowe :
na dogłębne oczyszczenie wągrów oraz na ściągnięcie nadmiaru sebum, plastry na wągry
Niestety są to produkty firmy Avon, które nic mi nie dają, pomimo długiego i regularnego stosowania.

Dodatkowo na twarz nakładam wacikiem oliwkę dla dzieci, świetnie nawilża, naskórek nie złuszcza się pod wpływem maści.
Radziłabym odstawić powyższy żel (miałam go- niezły wysuszacz, podrażniacz i nasilacz tradziku). Płyn micelarny możesz stosować jeśli nie podrażnia, nie nasila zmian, ale ja nie uważam tego za konieczność jeśli myjesz twarz dobrym żelem (chyba że masz spory makijaz do zmycia).

Do mycia polecam żel myjący ziaja med "Kuracja antybakteryjna". Jest on dostepny w aptekach za ok. 8zł. Jest bardzo łagodny (słabo się pieni, przez łagodne detergenty w skadzie, ale za to nie szoruje tak twarzy jak under twenty). Stosując go zauważyłam redukcję zmian, załagodzenie ich i mniejszą ilość widocznych zaskóników. Nie musisz po nim stosować toniku, ma ph neutralne.

Co do acnefanu- jeśli służy Ci to go stosuj, ja nie uzywałam wiec nie wypowiem się tutaj

Przez plastry i maseczki również przechodziłam Co prawda maseczka oczyszczajaca pory clearskin z avonu bardzo mi słuzyła, ale może podrażniać zmiany tradzikowe.

Ja polecam włączyć do swojej pielęgnacji krem acne derm. Jest on dostepny w aptece. Jest on z kwasem azelainowym, który hamuje rozwój krostek, zapobiega powstawaniu nowych, oczyszcza skórę z zaskórników Kremem smarujesz twarz na noc codziennie, przez pierwsze 20 min po aplikacji mozesz czuć pieczenie, ale to mija- wszystko jest w ulotce. Mi bardzo służy.

Oliwka jeśli Ci słuzy to stosuj I pamiętaj, że jeśli nie posłuży Ci wspomniany acne derm, albo będzie za słaby to ja polecam odwiedzić dermatologa. Może on przepisać o wiele skuteczniejsze maści I nie ufaj markom typu nivea visage young, clearskin, slean&clear, under twenty ... (antybakteryjne, dla nastolatek) bo z doświadczenia wiem że bardziej szkodzą, niż pomagają a na tradzik nie pomogą na pewno.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-10-29 o 22:49
Stary 2013-10-30, 14:48   #7
hajssiezgadza
Przyczajenie

Podczas wakacji używałam właśnie tego żelu z 'Ziaji', w sumie nie wiem czemu nie kupiłam go ponownie, miałam po nim matową skórę, nie świeciłam się, jednak nie pomógł na wągry i zaskórniki ( z resztą jak wszystkie produkty, które stosowałam...)
Jak na razie dam jeszcze szansę maści 'Acnefan', ponieważ stosuję ją dopiero od 2 tygodni, a efektów podobno spodziewać się można po 4.
Na pewno wypróbuję polecany krem
Zdecyduję się także na serię zabiegów, na początek połączone oczyszczanie z peelingiem kawitacyjnym i ampułką, później sam peeling kilka razy.
W moim mieście są dwa porządne salony urody, a moja ciekawość nie pozwoli mi nie spróbować

Dziękuję za wszystkie pomocne rady
Stary 2013-10-30, 15:03   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Podczas wakacji używałam właśnie tego żelu z 'Ziaji', w sumie nie wiem czemu nie kupiłam go ponownie, miałam po nim matową skórę, nie świeciłam się, jednak nie pomógł na wągry i zaskórniki ( z resztą jak wszystkie produkty, które stosowałam...)
Jak na razie dam jeszcze szansę maści 'Acnefan', ponieważ stosuję ją dopiero od 2 tygodni, a efektów podobno spodziewać się można po 4.
Na pewno wypróbuję polecany krem
Zdecyduję się także na serię zabiegów, na początek połączone oczyszczanie z peelingiem kawitacyjnym i ampułką, później sam peeling kilka razy.
W moim mieście są dwa porządne salony urody, a moja ciekawość nie pozwoli mi nie spróbować

Dziękuję za wszystkie pomocne rady
Sam żel nie usunie Ci ich, on tylko wspomagał moją pielegnację
Stary 2013-11-03, 10:10   #9
kobri
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Jeżeli masz wypryski to najlepiej je zaleczyć, najlepiej u dermatologa

kobri jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości