42 lata - jak zadbać o cerę? Proszę o rady. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-11-04, 17:01   #1
kasia176
Raczkowanie

42 lata - jak zadbać o cerę? Proszę o rady.

Witam wszystkich Od kilku dni czytam różne wątki na wizażu, ale zanim przez wszystko przebrnę to miną wieki... Dlatego pomyślałam, że spróbuję tutaj poprosić Was o wskazówki i rady jak mam pielęgnować swoją cerę. Co i kiedy używać, bo już głupieję.
Kilka informacji: Jestem po 40-tce, mam mieszaną cerę - przetłuszczająca się strefa T i normalna z tendencją do suchej skóra na policzkach. Trochę rozszerzonych porów. Od 2 lat zaczynam obserwować pojawiające się drobne zaczerwienienia i rozszerzone naczynka wokół skrzydełek nosa i na policzkach. Skóra traci jędrność - widzę to po opadającym owalu i kącikach ust. Pod oczami zmarszczki i kurze łapki oraz cienie i worki. Nigdy nie miałam większych problemów z cerą i to uśpiło chyba moją czujność. Dotychczas stosowałam głównie kremy nawilżające, przeciwzmarszczkowe, od roku dla cery naczynkowej. A co teraz??? Chciałabym bardziej zadbać o swoją twarz
Zrobić serię peelingów migdałowych w gabinecie kosmetycznym? Na noc coś z retinolem np. Avene Eluage a na dzień coś w wit.C? Jak to połączyć z pielęgnacją cery naczynkowej? Poradzicie, dobre kobiety???
kasia176 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 07:44   #2
RomantiQ
Przyczajenie

Dot.: 42 lata - jak zadbać o cerę? Proszę o rady.

Jeżeli masz cerę naczynkowa kwasy nie wchodzą w grę. Polecałbym maseczki z glinki różowej. Kremy najlepiej naturalne. Jest duzo stron sprzedajacych takie kosmetyki. Skladniki aktywne to najlepiej wit. A,E,B3, C kwas hialuronowy. Unikaj wysuszajacych mydel i zeli. Twarz myj czymś łagodnym i przegotowana woda. Obowiazkowo tonizuj - najlepiej hydrolatem. Na zmarszczki podobno najlepszym lekarstwem sa kremy z filtrem. Przeciwdziałają niekorzystnemu wpływowi słońca. Mam nadzieję, ze trochę pomogłam. Powodzenia w walce o piękna cere
RomantiQ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 11:02   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez RomantiQ Pokaż wiadomość
Jeżeli masz cerę naczynkowa kwasy nie wchodzą w grę. Polecałbym maseczki z glinki różowej. Kremy najlepiej naturalne. Jest duzo stron sprzedajacych takie kosmetyki. Skladniki aktywne to najlepiej wit. A,E,B3, C kwas hialuronowy. Unikaj wysuszajacych mydel i zeli. Twarz myj czymś łagodnym i przegotowana woda. Obowiazkowo tonizuj - najlepiej hydrolatem. Na zmarszczki podobno najlepszym lekarstwem sa kremy z filtrem. Przeciwdziałają niekorzystnemu wpływowi słońca. Mam nadzieję, ze trochę pomogłam. Powodzenia w walce o piękna cere
Odpowiednie kwasy, z odpowiednim ph są również zalecane do cery naczynkowej. Naturalne wcale nie równa się najlepsze Często, a nawet częsciej uczula niż kosmetyk z drogerii/ apteki.

Czy woda służy czy nie to kwestia bardzo indywidualna. Autorka sama powinna do tego dojść, bo nie wiemy jaka leci z jej kranu Czasem moze być za twarda i wysuszać, a czasem nie.

Filtry to dobry wybór dla każdego Polecam te z spf 50. Ochrona przad UVA (promienie które odpowiadają za starzenie) wynosi 1/3 spf więc tutaj będzie najsliniejsza. Niskie spf daje niemal zerową ochronę. UVA jest obecne cały rok. Mogę polecić filtry apteczne (zazwyczaj takie maja najnowoczesniejsze filtry). Dla autorki polecam Lirene dermoprogram do cery wrażliwej spf 50. (Nie z apteki, ale tinosorby ma)

Zaczerwienienia pomoże ukoić woda termalna np. Uriage. Używasz zamiast toniku. Myj twarz, jak wizażanka powyżej wspominała czymś łagodnym np. żelem babydream czy olejkiem myjącym ziaja.

Pod filtr możesz używać serum np. flavo C z wit. C. Działa przeciwzmarszczkowo, rozswietla twarz, uszczelnia naczynka, bardzo delikatnie matuje i wzmacnia działąnie ochreonne filtrów

Skontaktuj się z dermatologiem by zapobiec pękaniu naczynek odpowiednimi środkami na receptę. To jest ważne bo do rozszerzonych naczynek może dojsc z czasem tradzik różowaty i większe problemy... Dermatolog zaleci Ci najodpowiedniejszą kurację, często działają niektóre również przeciwzmarszczkowo.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia176 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Od kilku dni czytam różne wątki na wizażu, ale zanim przez wszystko przebrnę to miną wieki... Dlatego pomyślałam, że spróbuję tutaj poprosić Was o wskazówki i rady jak mam pielęgnować swoją cerę. Co i kiedy używać, bo już głupieję.
Kilka informacji: Jestem po 40-tce, mam mieszaną cerę - przetłuszczająca się strefa T i normalna z tendencją do suchej skóra na policzkach. Trochę rozszerzonych porów. Od 2 lat zaczynam obserwować pojawiające się drobne zaczerwienienia i rozszerzone naczynka wokół skrzydełek nosa i na policzkach. Skóra traci jędrność - widzę to po opadającym owalu i kącikach ust. Pod oczami zmarszczki i kurze łapki oraz cienie i worki. Nigdy nie miałam większych problemów z cerą i to uśpiło chyba moją czujność. Dotychczas stosowałam głównie kremy nawilżające, przeciwzmarszczkowe, od roku dla cery naczynkowej. A co teraz??? Chciałabym bardziej zadbać o swoją twarz
Zrobić serię peelingów migdałowych w gabinecie kosmetycznym? Na noc coś z retinolem np. Avene Eluage a na dzień coś w wit.C? Jak to połączyć z pielęgnacją cery naczynkowej? Poradzicie, dobre kobiety???
Typowe, drogeryjne kremy do cery naczynkowej sa często bardzo słabe Nawet te z dodatkiem wit. C (np), ponieważ jej ilość jest tam minimalna, a i tak wit. C szybko się utlenia, jest bardzo wrazliwa na temp. , światło... Kremy, sera z wit. C powinny być w ciemnym hermetycznym opakowaniu, przechowywane w niewysokiej temp. Witedy wit. c może skutecznie zadziałać.

Na zmarszczki i kurze łapki poproś dermatologa o radę, bo kremy niewiele tu zdziałają na istniejące zmarszczki...

Kremy "nawilzajace", "przeciwzmarszczkowe" niewiele zdziałaja oprócz nawilżenia w celu prewencji przeciiwzmarszczkowej. Tutaj lepszą ochronę dają stale stosowane filtry. Na twarz nakłada się 1,5 ml kremu z filtrem by osiagnąć ochronę jaka jest napisana na opakowaniu. Oczywiście niektórzy nakładają mniej, wtedy ochrona jest gorsza, ale to już coś Na twarz + szyję nakłada się (o ile sie nie mylę.. ) ok. 2,5 ml.

Kremy z retinolem są pomocne, ale dermatolog może zapisać silniej działające Kremy z retinolem z drogerii to najsłabsza forma tej substancji.

Co do zabiegów z kwasem- do cery naczynkowej bardziej zalecane są kwasy pha nie majace tak drazniacego działania jak AHA. Ale wiele zależy też od ph jakie ma kwas (im niższe tym działa efektywniej, ale też podraznia czesciej; wysokie ph ok. 4 stosuje się w tonikach na codzien do stosowania, w zabiegach niższe zawsze). Najlepiej byś zapytała dermatologa co zaleca
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 18:11   #4
blackdaisy
Rozeznanie

Tez mam cere naczynkowa i napisalam ostatnio maila do Biochemii Urody proszac o rade, podajac im dokladny opis cery i specyfiki jakich uzywam. Tego samego dnia dostalam wyczerpujaca odpowiedz w sprawie kwasow (bo wlasnie o to pytalam).

Polecam wiec napisac tez do nich.
blackdaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 14:54   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Tez mam cere naczynkowa i napisalam ostatnio maila do Biochemii Urody proszac o rade, podajac im dokladny opis cery i specyfiki jakich uzywam. Tego samego dnia dostalam wyczerpujaca odpowiedz w sprawie kwasow (bo wlasnie o to pytalam).

Polecam wiec napisac tez do nich.
Nie wpadłabym na to I co Ci zalecono?
Stary 2013-11-07, 15:36   #6
blackdaisy
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Nie wpadłabym na to I co Ci zalecono?

W przypadku problemów z zaskórnikami i wągrami rzeczywiście najlepsza
jest kuracja produktami z kwasami, które złuszczają i oczyszczają
skórę, polecamy spojrzeć na zestawienie:
http://www.biochemiaurody.com/vademe...omparison.html
Ponieważ stosuje Pani już produkty z kwasami można sięgnąć po te z
większą siłą działania, jest ona podana na wynienionej stronie.
Należy pamiętać, że tych o dużej sile działania, nie należy stosować codziennie.
Sugerujemy wybrac jeden produkt łagodniejszy do codziennego stosowania
i jeden silniejszy to stosowania punktowo na brodzie.
Z łagodniejszych produktów polecamy
Krem rozjaśniający AZELO/BHA, który ma działanie oczyszczające,
przeciwzaskórnikowe, zawiera olej arganowy regulujący prace gruczołów
oraz gojący olej tamanu. Ponieważ zawiera kwas BHA opisany jest
również na stronie podanej powyżej.
Polecamy spojrzeć na zestawienie dostępnych u nas kremów:
http://www.biochemiaurody.com/vademe...omparison.html
Na uwagę zasługuje również wymieniony w zestawie produktów z kwasami,
serum LEMON, który łagodnie oczyszcza skórę, reguluje pracę gruczołów
łojowych oraz redukcję wyprysków i zaskórników. Polecane jest jako
serum na noc. http://biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html

Z produktów silniejszych może Pani wybrać:
- serum migdałowe 10%, które oprócz silnego oczyszcznia, ma działanie
gojące i rozjaśnia przebarwienia lub
- Tonik z kwasem BHA 2% o intensywnym działaniu złuszczającym.

Proszę również pamiętać, że reakcja skóry na dany surowiec kosmetyczny
jest zawsze bardzo indywidualną sprawą.

Prosimy uwzględnić, że z naszej strony nie możemy zagwarantować, że
polecane produkty sprawdzą się w przypadku danej osoby. Możemy jedynie
sugerować, natomiast tylko metodą prób na własnej skórze można dojść
do wybrania sobie odpowiedniego zestawu. Nowe produkty zawsze warto
wprowadzać stopniowo obserwując reakcje skóry.

Jeżeli wybierze Pani w ten sposób produkty, które są odpowiednie dla
Pani skóry, warto taką kurację prowadzić przez dłuższy czas. W
pielęgnacji skóry należy być cierpliwym i konsekwentnym, a efekty na
pewno się pojawią.

Pozdrawiamy serdecznie
Zespół 'Biochemia Urody'
blackdaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 18:27   #7
kasia176
Raczkowanie

Dziewczyny, dzięki za informacje i porady.
No więc tak - twarz co drugi dzień myję wodą, bo myjąc włosy pod prysznicem chcąc nie chcąc moczę twarz, a co drugi dzień płynem micelarnym. Na szczęście mam dobrą wodę, która nie powoduje podrażnień mojej skóry . Wieczorem oczyszczam albo płynem dwufazowym i micelem.

Po lekturze forum kupiłam Aven eluage i od 3 dni stosuję na noc. Nie odczuwam potrzeby użycia dodatkowego kremu nawilżającego np. po godzinie czy dwóch - skóra jest miękka w dotyku, lekko natłuszczona. Natomiast rano mam poczucie wysuszenia na policzkach pod oczami i z tego względu chyba jednak przed pójściem spać dołożę jednak krem. Mógłby być dermosan półtłusty??? Dobrze robi mojej skórze, szczególnie jeśli występują jakieś podrażnienia czy przesuszenia.
Rano zaczęłam nakładać kropelki Juvit, ale mam wrażenie, że mnie podrażniają. Odstawię na kilka dni i zobaczę. Oczywiście, używam też filtra - udało mi się dostać polecany przez Was Vichy matujący 50+ i jestem nim zachwycona!
Może skuszę się na serum flavo C, albo może zrobię sobie serum na bazie Juvitu.

Pomysł z dermatologiem pewnie bardzo dobry, tylko ja tak nie lubię chodzić do jakichkolwiek lekarzy....
Stary 2013-11-08, 08:24   #8
kate Sz
Przyczajenie

qq

Edytowane przez kate Sz
Czas edycji: 2013-11-08 o 08:27
kate Sz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 13:52   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie

blackdaisy dziekuje

KASIA176 moze byc dermosan. Gdzie dostałas Vichy?
Stary 2013-11-10, 10:28   #10
kasia176
Raczkowanie

Agnieszka987 - Vichy kupiłam w osiedlowej aptece w Warszawie, na Bródnie, były trzy tubki, wzięłam dwie .

A teraz mam pytanie - zaczęłam się łuszczyć na twarzy po tym avene eluage. Co teraz? Używać dalej jak do tej pory - codziennie wieczorem czy trochę odpuścić i np. używać co drugi/trzeci wieczór? A co z łuszczącą się skórą - przeczekać, użyć peelingu enzymatycznego, natłuszczać dermosanem??? Pliiiiz, pomocy
Stary 2013-11-10, 12:39   #11
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasia176 Pokaż wiadomość
Agnieszka987 - Vichy kupiłam w osiedlowej aptece w Warszawie, na Bródnie, były trzy tubki, wzięłam dwie .

A teraz mam pytanie - zaczęłam się łuszczyć na twarzy po tym avene eluage. Co teraz? Używać dalej jak do tej pory - codziennie wieczorem czy trochę odpuścić i np. używać co drugi/trzeci wieczór? A co z łuszczącą się skórą - przeczekać, użyć peelingu enzymatycznego, natłuszczać dermosanem??? Pliiiiz, pomocy
dziekuje
Natłuszczać, nawilzać, możesz też używać peelingu enzymatycznego Ja bym stosowała dalej, ale tak jak piszesz np. co drugi dzien na zmianę z natłuszczaniem na noc (albo kilka dni natłuszczasz i na kilka wracasz do tego kremu- sama zaobserwujesz czego teraz chce twoja skóra.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości