Kwasy forever young - pogorszenie stanu cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-11-04, 20:24   #1
PannaMarudanaMartuchnaa
Raczkowanie

Kwasy forever young - pogorszenie stanu cery

Stosował ktoś kwasy forever young ? Co o nich sądzicie?

Zaczęłam stosować kwas salicylowy/migdałowy 20% 3 tyg temu właśnie tej firmy i moja twarz wygląda coraz gorzej (gorzej nawet niż przed stosowaniem). Wiem, że za krótko je stosuje i może wystąpić chwilowe pogorszenie stanu cery, ale nie zauważyłam nic prócz wyprysków, o wiele bardziej zapchanych por oraz wulkanów, co wcześniej wyskakiwał mi 1 przed okresem, a teraz z 5-6, po których zostały mi brzydkie, czerwone plamy.
Myślę, że powinnam zauważyć chociaż jakiś plus, a narazie są same minusy.
Liczyłam na rozjaśnienie przebarwień i pozbycie się zaskórników. Z trądzikiem nie miałam już dużych problemów dzięki effaclar duo, a teraz wszystko wraca ze zdwojoną siłą.
Zastanawiam się czy odstawić te kwasy i wrócić do effaclaru, czy nadal je stosować i zobaczyć efekty ?
PannaMarudanaMartuchnaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 20:31   #2
201605090958
Konto usunięte

Dot.: Kwasy forever young - pogorszenie stanu cery

Cytat:
Napisane przez PannaMarudanaMartuchnaa Pokaż wiadomość
Stosował ktoś kwasy forever young ? Co o nich sądzicie?

Zaczęłam stosować kwas salicylowy/migdałowy 20% 3 tyg temu właśnie tej firmy i moja twarz wygląda coraz gorzej (gorzej nawet niż przed stosowaniem). Wiem, że za krótko je stosuje i może wystąpić chwilowe pogorszenie stanu cery, ale nie zauważyłam nic prócz wyprysków, o wiele bardziej zapchanych por oraz wulkanów, co wcześniej wyskakiwał mi 1 przed okresem, a teraz z 5-6, po których zostały mi brzydkie, czerwone plamy.
Myślę, że powinnam zauważyć chociaż jakiś plus, a narazie są same minusy.
Liczyłam na rozjaśnienie przebarwień i pozbycie się zaskórników. Z trądzikiem nie miałam już dużych problemów dzięki effaclar duo, a teraz wszystko wraca ze zdwojoną siłą.
Zastanawiam się czy odstawić te kwasy i wrócić do effaclaru, czy nadal je stosować i zobaczyć efekty ?
Opisz jak stosowalaś ten kwas i co używałaś oprócz.
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 20:43   #3
PannaMarudanaMartuchnaa
Raczkowanie

Najpierw zrobiłam demakijaż (płyn micelarny i żel), następnie na suchą skórę nakładałam kwas (zabezpieczając wazeliną pieprzyki).
Pierwszy zabieg: 2 min
Drugi zabieg: 4 min
Trzeci zabieg: 7 min (poniważ kwas jest łagodny)
Po tym czasie nakładałam neutralizator także z tej firmy na 1-2 min i zmywałam ciepła wodą. Na koniec nakładałam krem avene cicalfate (stosowałam go wcześniej i mnie nie zapycha i nie powoduje powstawania wyprysków). Na dzień używałam filtru Vichy, Capital soleil emulsion anti-brillance spf 50, albo Ziaja med spf 50 do skóry tłustej.

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Dodam, że filtry też stosowałam wcześniej i nie pogarszały stanu cery
Stary 2013-11-04, 22:00   #4
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Najpierw zrobiłam demakijaż (płyn micelarny i żel), następnie na suchą skórę nakładałam kwas (zabezpieczając wazeliną pieprzyki).
Pierwszy zabieg: 2 min
Drugi zabieg: 4 min
Trzeci zabieg: 7 min (poniważ kwas jest łagodny)
Po tym czasie nakładałam neutralizator także z tej firmy na 1-2 min i zmywałam ciepła wodą. Na koniec nakładałam krem avene cicalfate (stosowałam go wcześniej i mnie nie zapycha i nie powoduje powstawania wyprysków). Na dzień używałam filtru Vichy, Capital soleil emulsion anti-brillance spf 50, albo Ziaja med spf 50 do skóry tłustej.

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Dodam, że filtry też stosowałam wcześniej i nie pogarszały stanu cery
Ok, czyli bez przygotowania położyłaś kwas na skórę? do kwasów kładzionych w domu skórę trzeba przyzwyczaic-zacząć od niższych stężen np. w toniku stosowanym przez ok 2 tygodnie. Potem niższy kwas potem wyższy i w końcu dojść do 20 %. Tu mleko się rozlało więc uspokoj skórę-jeśli słuzy Ci cicalfate może być on, może być alantan, może być pantenol, może być zwykła wazelina. Nie myj twarzy wodą. I koniecznie filtry. I nie zmywaj twarzy mleczkiem-lepsze będą oleje, ważne żeby nie było emulgatorów, a było tłuste-może to byc zwykłe bambino
Stary 2013-11-04, 22:21   #5
PannaMarudanaMartuchnaa
Raczkowanie

Wcześniej używałam effaclar duo (wiem, że nie ma jakiegoś wysokiego stężenia), ale kwasy nie powodowały podrażnienia. Skóra nie była zaczerwieniona ani nie piekła. Wiadomo, że się łuszczyła i o to chodziło i jest lekko wysuszona, po prostu wystąpił wysyp.
Myślisz, że odstawić te kwasy i wrócić za jakiś czas do effaclaru czy stosować dalej ?
Stary 2013-11-04, 22:30   #6
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Wcześniej używałam effaclar duo (wiem, że nie ma jakiegoś wysokiego stężenia), ale kwasy nie powodowały podrażnienia. Skóra nie była zaczerwieniona ani nie piekła. Wiadomo, że się łuszczyła i o to chodziło i jest lekko wysuszona, po prostu wystąpił wysyp.
Myślisz, że odstawić te kwasy i wrócić za jakiś czas do effaclaru czy stosować dalej ?
Odstawic na miesiąc, a potem zacząć od toniku na 5% potem na 10% potem na 15 potem dopiero 20 %. Zmieniasz kwas zmieniasz stężenie i jesteś zdumiona ze piecze. Ja bym była zdumiona gdyby nie piekło
Stary 2013-11-04, 22:54   #7
PannaMarudanaMartuchnaa
Raczkowanie

A effaclar mogę używać przez ten miesiąc czy lepiej nie ? Jaki dobry tonik 5% polecasz ?
Stary 2013-11-04, 23:03   #8
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
A effaclar mogę używać przez ten miesiąc czy lepiej nie ? Jaki dobry tonik 5% polecasz ?
jak masz dostęp do kwasu i dobrej wagi to sama ukręcisz /na wizazu jest przepis/, dokup tylko papierek lakmusowy. Odpuść Efaclar na miesiąc.Daj skorze odpocząć pod opieką nawilżaczy i filtrow. Jak bardzo chcesz to mozesz stosowac witaminę C, ale tak za jakiś tydzień
Stary 2013-11-05, 16:09   #9
PannaMarudanaMartuchnaa
Raczkowanie

http://biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html
A co sądzisz o tym serum, żeby rozjaśnić przebarwienia i pozbyć się wyprysków zamiast używania kwasów ?
Stary 2013-11-05, 17:12   #10
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
http://biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html
A co sądzisz o tym serum, żeby rozjaśnić przebarwienia i pozbyć się wyprysków zamiast używania kwasów ?
Nie znam, a opinie skrajnie różne http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=257446 chyba wszystko zależy od tego co masz na buzi i z czym się zmagasz. Dużo też zależy od diety-jestem zwolenniczką holistycznego podejścia-zadbanie od wewnątrz i od zewnątrz jest ideałem. Poza tym przy wszystkich naturalnych specyfikach zasada jest prosta-jeśli pozostawisz kiepskie substancje w dotychczasowej pielęgnacji to i najlepszy naturalny kosmetyk nie za wiele Ci pomoże.
Stary 2013-11-05, 17:47   #11
PannaMarudanaMartuchnaa
Raczkowanie

Dziękuje za wszystkie rady i odpowiedzi
Stary 2013-11-05, 19:05   #12
201605090958
Konto usunięte

Polecam się
Stary 2015-05-15, 15:11   #13
22Elwira22
Przyczajenie

Haaallloooo. Zaglada tutaj ktos jeszcze??

Stosowal ktos kwas migdalowo-jablkowy firmy Forever Young?? Jakie sa wrazenia, opinie po zastosowaniu

Bylabym wdzieczna za wszelkie info
22Elwira22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 19:03   #14
Florence999
Raczkowanie

Mam obecnie peeling glikolowy 60% i salicylowy 30% tej firmy. Są OK chociaż spodziewałam się lepszych efektów. Czy ktoś może polecić coś mocniejszego?
Florence999 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości