Recepta na okulary. - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-11-06, 11:43   #1
saramohn
Przyczajenie

Question Recepta na okulary

Byłam wczoraj u okulisty, pani doktor wypisała receptę na okulary - jest to druk składający się z IV. części.
Podczas badania miałam zakropione oczy, przez co nic nie widziałam. Teraz, kiedy wzrok wrócił przeglądam ten druk i wypełniona jest tylko część I., reszta pusta. I teraz pytanie: czy tak powinno być czy może pozostałe części powinny zostać wypełnione?
Przy części II. jest adnotacja: "wypełnia pracownik NFZ", natomiast przy cz. III. i IV.: "wypełnia osoba realizująca świadczenie oraz osoba odbierająca".
Proszę o odpowiedzi.

Edytowane przez saramohn
Czas edycji: 2013-11-11 o 21:28
saramohn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 12:31   #2
_chocolate
Zakorzenienie

Dot.: Recepta na okulary.

Jeśli pozostałe części wypełniają inne osoby, to znaczy, że jest w porządku. Pewnie byłaś państwowo, bo recepta prywatna wygląda jak zwykła recepta na lek. To tak naprawdę tylko 2-4 parametry: jaka wada na każdym oku i ewentualnie jakie cylindry (jeśli masz też astygmatyzm).

_chocolate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 13:00   #3
lza_slonca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Jeśli pozostałe części wypełniają inne osoby, to znaczy, że jest w porządku. Pewnie byłaś państwowo, bo recepta prywatna wygląda jak zwykła recepta na lek. To tak naprawdę tylko 2-4 parametry: jaka wada na każdym oku i ewentualnie jakie cylindry (jeśli masz też astygmatyzm).
Mylisz się, to zależy od okulisty.
2 faza: trwa:P
lza_slonca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 13:07   #4
Anex
Rozeznanie

Przy części II. jest adnotacja: "wypełnia pracownik NFZ",

Musisz pójść do swojego oddziału NFZ i tam pracownik podbije Ci, że masz prawo do refundacji okularów (szkieł). bawiłam się w to kiedyś ale zniżka wynosiła chyba 20 złotych więc przy koszcie okularów+szkieł kilka setek uznałam, że szkoda zachodu i wyrabiam okulary z odpłatnością 100% ;-)

natomiast przy cz. III. i IV.: "wypełnia osoba realizująca świadczenie oraz osoba odbierająca"
tą część wypełni optyk ;-)
Anex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 13:07   #5
lza_slonca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez saramohn Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj u okulisty, pani doktor wypisała receptę na okulary - jest to druk składający się z IV. części.
Podczas badania miałam zakropione oczy, przez co nic nie widziałam. Teraz, kiedy wzrok wrócił przeglądam ten druk i wypełniona jest tylko część I., reszta pusta. I teraz pytanie: czy tak powinno być czy może pozostałe części powinny zostać wypełnione?
Przy części II. jest adnotacja: "wypełnia pracownik NFZ", natomiast przy cz. III. i IV.: "wypełnia osoba realizująca świadczenie oraz osoba odbierająca".
Proszę o odpowiedzi.
Będziesz się ubiegać o refundację? Żeby nie było to musisz wpierw wypełnić wszystkie pola, udać się do oddziału nfz, wyrobić w konkretnym salonie okulary, a refundacja to max dla osoby dorosłej ok 50zł

Czas trwania to ok 30-60 dni od momentu wizyty w oddziale nfz
Stary 2013-11-06, 13:08   #6
saramohn
Przyczajenie

Byłam na NFZ.

Edytowane przez saramohn
Czas edycji: 2013-11-07 o 11:55
Stary 2013-11-07, 15:56   #7
lza_slonca
Zakorzenienie

ale czy będziesz się ubiegać o refundację zakupu soczewek do okularów? Bo zniżkę tylko na to dostaniesz lepiej przejdź po 2-3 salonach u siebie i zapytaj o ceny bez refundacji. Ja na refundację teraz miałam najtańsze za 630zł w tym ok 47zł refundacja a wyrobiłam u siebie na miejscu za..280zł
Stary 2013-11-07, 18:51   #8
saramohn
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
ale czy będziesz się ubiegać o refundację zakupu soczewek do okularów? Bo zniżkę tylko na to dostaniesz lepiej przejdź po 2-3 salonach u siebie i zapytaj o ceny bez refundacji. Ja na refundację teraz miałam najtańsze za 630zł w tym ok 47zł refundacja a wyrobiłam u siebie na miejscu za..280zł
Nie. Zupełnie się na tym nie znam, stąd moje pytania, a już trochę ogarnęłam temat i wiem, że wszystko jest w porządku.
Stary 2013-11-07, 19:15   #9
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Ta refundacja to kpina. Żeby dostać 16 zł dofinansowania na okulary musiałabym wysłać do NFZ list polecony i czekać aż mi odeślą potwierdzoną receptę. Do tego musiałabym wybrać okulary w konkretnych salonach, które mają umowę.
Wydaje mi się, że wiele lat temu ta refundacja to była jakaś znacząca kwota, a nie śmiesznych parę groszy. Gdybym chciała osobiście potwierdzić receptę w oddziale NFZ, to więcej wydałabym na dojazd (nie licząc zmarnowanego dnia), niż otrzymała refundacji. Mam wrażenie, że ta biurokracja celowo jest tak komplikowana, by zniechęcić ludzi do korzystania z przysługujących im świadczeń.
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 23:09   #10
slodka0018
Raczkowanie

Mi ostatnio wychodzilo jakies 8-7 zl dofinansowania na okulary i stwerdzialam ze szkoda nerwow na takie zalatwianie ...
Stary 2013-11-09, 09:54   #11
lza_slonca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Ta refundacja to kpina. Żeby dostać 16 zł dofinansowania na okulary musiałabym wysłać do NFZ list polecony i czekać aż mi odeślą potwierdzoną receptę. Do tego musiałabym wybrać okulary w konkretnych salonach, które mają umowę.
Wydaje mi się, że wiele lat temu ta refundacja to była jakaś znacząca kwota, a nie śmiesznych parę groszy. Gdybym chciała osobiście potwierdzić receptę w oddziale NFZ, to więcej wydałabym na dojazd (nie licząc zmarnowanego dnia), niż otrzymała refundacji. Mam wrażenie, że ta biurokracja celowo jest tak komplikowana, by zniechęcić ludzi do korzystania z przysługujących im świadczeń.
kiedyś było 100% na szkła, płaciło się tylko za oprawkę..ale raz na 2 lata tylko;P żeby nie składać to z jakieś 19-15 lat temu
Stary 2015-03-24, 10:13   #12
Adka_
Raczkowanie

teraz jest to refundacja 35zl na szkła ( 50zl dla osób poniżej 18r.z), reszta płatna 100%
Adka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 10:41   #13
mansikkaa
Zakorzenienie

Dot.: Recepta na okulary

Mi się opłacało kupić okulary plus szkła w salonie który nie miał podpisanej umowy bo mniej mnie to wyniosło niż zakup w salonie który ma umowę z NFZ uwzględniając juz zwrot.
Luciano de Crescenzo
19
mansikkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości