Co znaczy że podkład "waży się"? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-11-09, 21:44   #1
Tribute_4
Przyczajenie

Co znaczy że podkład "waży się"?

Cześć dziewczyny
Jak w temacie. Starałam się znaleźć w istniejących wątkach co znaczy że podkład "waży się" ale nic nie znalazłam. Wiem że troszkę głupie pytanie, ale znalazłam takie wyrażenie w opinii na KWC i mnie to męczy
Tribute_4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 00:22   #2
villheroin
Przyczajenie

Dot.: Co znaczy że podkład "waży się"?

To znaczy, że powstają grudki na powierzchni skóry. Podkład miesza się z kremem, na który był nałożony.
villheroin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 12:32   #3
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tribute_4 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Jak w temacie. Starałam się znaleźć w istniejących wątkach co znaczy że podkład "waży się" ale nic nie znalazłam. Wiem że troszkę głupie pytanie, ale znalazłam takie wyrażenie w opinii na KWC i mnie to męczy
Nie "waży się" tylko "warzy się", od warzyć, czyli gotować. Tak jak krem, czy zupa mogą się zwarzyć i zamiast gładkiej, kremowej konsystencji robią się małe grudki zawieszone w płynie. Tak się mówi, kiedy podkład na twarzy traci gładką konsystencję, zbiera się w porach i daje właśnie takie wrażenie grudkowatości, zamiast gładkiej powierzchni.

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez villheroin Pokaż wiadomość
Podkład miesza się z kremem, na który był nałożony.
Niekoniecznie. Może się zwarzyć i bez kremu. Zależy od właściwości podkładu i skóry. Zwykle łatwiej się warzą na tłustej skórze.
Stary 2013-11-10, 13:40   #4
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Może się zwarzyć i bez kremu. Zależy od właściwości podkładu i skóry. Zwykle łatwiej się warzą na tłustej skórze.
wiele podkładów warzy się od sebum wydzielanego przez skórę.
Stary 2013-11-10, 17:04   #5
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Nie "waży się" tylko "warzy się", od warzyć, czyli gotować. Tak jak krem, czy zupa mogą się zwarzyć i zamiast gładkiej, kremowej konsystencji robią się małe grudki zawieszone w płynie. Tak się mówi, kiedy podkład na twarzy traci gładką konsystencję, zbiera się w porach i daje właśnie takie wrażenie grudkowatości, zamiast gładkiej powierzchni.

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Bogu dzięki ktoś w końcu zwrócił uwagę na poprawną pisownię. Niedobrze mi się robi, jak wszędzie widzę takiego byka

Co do warzenia się podkładu, u mnie często dzieje się tak kiedy mam suchą skórę a nakładam treściwy podkład, lub kiedy skóra zaczyna się szybko tłuścić (w gorące i parne dni). Wtedy mam na twarzy jedną, wielką kluchę.
Stary 2013-11-11, 16:52   #6
Tribute_4
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Bogu dzięki ktoś w końcu zwrócił uwagę na poprawną pisownię. Niedobrze mi się robi, jak wszędzie widzę takiego byka
Ja pierwszy raz spotkałam się z takim wyrażeniem, przepraszam za błąd. A co do poprawnej pisowni, to też mnie skręca jak ktoś robi takie straszne błędy...
Tribute_4 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
podkład, warzy, ważenie się podkładu

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości