Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-06, 13:55   #721
0nat0
Raczkowanie

Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

To zależy też od genetyki, np. moja mama w wieku 21 lat mając czarne włosy miała masę siwych włosów, ja obecnie przy 24 też mam całkiem sporą ilość, ale nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy wizji tego, że za te 5-10 lat, mam co kilka tygodni farbować odrost chemicznymi farbami, skoro po hennie swędział mnie długo czerep i trochę za dużo tych włosów aktualnie wypada, ale średnio to z tym łączę. Znam też takie osoby, co jest dla mnie fascynujące które w wieku 60 lat dopiero wśród swego koloru włosów, pojawiły się siwe, ale nie nadmiernie.
Może to olejowanie sobie dziś daruję, aż do momentu unormowania wypadania, bo rozczesałam teraz włosy i jak po południu była zazwyczaj szczotka czysta tak teraz owłosiona
Biotyna odpowiada za barwnik w kłakach.
Jeśli chodzi o farbowanie, zawsze też mnie zastanawia, jak włosy trzymają się u osoby która co miesiąc rozjaśnia ciemne włosy do platyny. Mieszkałam z taką osobą i gruby warkocz a włosy na podłodze i w wannie tylko moje.
0nat0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 11:54   #722
Harutobi89
Rozeznanie

No i jak tam u Was dziewczynki ?

Roxix, Aniolek_18 gdzie jesteście?

U mnie mega dół. Naprawdę już nie mogę patrzeć na to co zostało z tych włosów. jest ich tak mało że nie mogę zapleść warkocza albo spiąć ich do góry. Do tego prześwity na zakolach. Niby już nie wypadają w ogromnych ilościach ale ciekawe jak długo to sie utrzyma. Niewiem co mam zrobić żeby je pobudzic do wzrostu
Harutobi89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 16:52   #723
dzamatasi
Wtajemniczenie

U mnie teź dół,ale prźeź to ,źe źjadłam gorźka cźekolade kawałek 50% kakaa,lepiej jakby byla co najmniej 70% . \ Nie mogłam wytrźymać,rodźina prxyjechała i nam dała 2 tablićźki. Co prawda juź od kilku miesięcy nie jadłam słodcźy,ale sam fakt tego
Stary 2014-05-07, 21:50   #724
0nat0
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
U mnie teź dół,ale prźeź to ,źe źjadłam gorźka cźekolade kawałek 50% kakaa,lepiej jakby byla co najmniej 70% . \ Nie mogłam wytrźymać,rodźina prxyjechała i nam dała 2 tablićźki. Co prawda juź od kilku miesięcy nie jadłam słodcźy,ale sam fakt tego
przecież jak zjesz raz na jakiś czas kawałek gorzkiej czekolady to nawet zdrowo, nie popadajmy w paranoję, lepsze to niż baton napakowany cukrem, chemią i nie wiadomo czym jeszcze, podświadomość też niestety robi swoje
Stary 2014-05-09, 00:03   #725
0nat0
Raczkowanie

Dziewczyny brak mi słów, naprawdę próbuję się nie stresować i widzieć jakiś optymizm w życiu, nie marudzić w kółko o włosach, ale naprawdę się nie da.

Nie wiem z czym mam wiązać aktualne wypadanie, najgorsze jest to, że wydaje mi się, że lecą z przedziałka, za bardzo mi się rozchodzą na wszystkie strony i wcześniej tak nie prześwitywało od przodu. Lecą krótkie, średnie, długie to już nie będę wspominać. Na długości o ile można tak to nazwać naprawę mam bardzo mało włosów, gdybym była jeszcze w miarę drobna i wiedziałabym, że w miarę będzie pasować mi bardzo, bardzo krótkie obcięcie włosów - to zrobiłabym to. Jestem już tak bardzo zmęczona tą całą sytuacją, bo równo rok temu dzień w dzień z płaczu aż się zanosiłam, bo tak strasznie wypadały.
Jeszcze przed majówką było spokojnie, nie wiem od czego tak nagle zaczęły lecieć. Nie chce mi się wierzyć, że od tego, że nie używałam loxonu dzień w dzień, bo tak jest od stycznia, a mamy maj.
Nie spotkałam się nigdy z tym, aby włosy wypadały od farbowania henną, wręcz każdy po nią sięga, a nie po chemiczne, a na majówkę zafarbowałam.
Inna rzecz, że na majówkę jadłam cały tydzień kiepskie jedzenie, dużo białego pieczywa, wypieki domowe, ziemniaki, a inne warzywa chyba wylądowały na stole ani razu.

Dziś chciałam się zapisać do lekarza rodzinnego na osiedlu, bo też nie mam czasu jeździć tyle kilometrów do miasta rodzinnego, żeby dostać skierowanie na morfologię czy inne badania. Usłyszałam, że nie, że mam przyjść jutro rano i złapać lekarza, jak uzna, że ma miejsca na liście pacjentów, to mam się przerejestrować z miasta rodzinnego do tego w którym studiuję. Idę jutro na czczo i mam nadzieję, że znajdzie się lekarz, który da mi skierowanie na badania, naprawdę nie chcę iść gdy może być już bardzo, bardzo źle, czekać na prywatną wizytę.

Przykro mi czasem, że zamiast kupić sobie jakieś ubranie, wydaję albo na kosmetyki do wcierania w szanowny skalp, albo na rozmaite jedzenie, by owy skalp nakarmić witaminami.

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi wyhodowałam od grudnia włosy do połowy łopatek, ale podcięłam do ramion, trochę mi było żal je ścinać, ale na końcach mam pozostałość po niespranym szamponie ... teraz mam chęć na wakacje podciąć jej jeszcze krócej, bo naprawdę to, że one są błyszczące i miękkie mija się z celem, jeśli potrafię je zwinąć i spiąć malutką żabką, którą niektórzy spinają grzywkę.
Kiedy to się skończy ...

a u Was jak, stabilnie czy też bida z nędzą?
Stary 2014-05-09, 10:02   #726
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:
Oj Dzama nie ma się co dołowac przez jedną czekoladę... czekolada raz na jakiś czas nie jest aż taka zła.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Pokaż wiadomość
Dziewczyny brak mi słów, naprawdę próbuję się nie stresować i widzieć jakiś optymizm w życiu, nie marudzić w kółko o włosach, ale naprawdę się nie da.

Nie wiem z czym mam wiązać aktualne wypadanie, najgorsze jest to, że wydaje mi się, że lecą z przedziałka, za bardzo mi się rozchodzą na wszystkie strony i wcześniej tak nie prześwitywało od przodu. Lecą krótkie, średnie, długie to już nie będę wspominać. Na długości o ile można tak to nazwać naprawę mam bardzo mało włosów, gdybym była jeszcze w miarę drobna i wiedziałabym, że w miarę będzie pasować mi bardzo, bardzo krótkie obcięcie włosów - to zrobiłabym to. Jestem już tak bardzo zmęczona tą całą sytuacją, bo równo rok temu dzień w dzień z płaczu aż się zanosiłam, bo tak strasznie wypadały.
Jeszcze przed majówką było spokojnie, nie wiem od czego tak nagle zaczęły lecieć. Nie chce mi się wierzyć, że od tego, że nie używałam loxonu dzień w dzień, bo tak jest od stycznia, a mamy maj.
Nie spotkałam się nigdy z tym, aby włosy wypadały od farbowania henną, wręcz każdy po nią sięga, a nie po chemiczne, a na majówkę zafarbowałam.
Inna rzecz, że na majówkę jadłam cały tydzień kiepskie jedzenie, dużo białego pieczywa, wypieki domowe, ziemniaki, a inne warzywa chyba wylądowały na stole ani razu.

Dziś chciałam się zapisać do lekarza rodzinnego na osiedlu, bo też nie mam czasu jeździć tyle kilometrów do miasta rodzinnego, żeby dostać skierowanie na morfologię czy inne badania. Usłyszałam, że nie, że mam przyjść jutro rano i złapać lekarza, jak uzna, że ma miejsca na liście pacjentów, to mam się przerejestrować z miasta rodzinnego do tego w którym studiuję. Idę jutro na czczo i mam nadzieję, że znajdzie się lekarz, który da mi skierowanie na badania, naprawdę nie chcę iść gdy może być już bardzo, bardzo źle, czekać na prywatną wizytę.

Przykro mi czasem, że zamiast kupić sobie jakieś ubranie, wydaję albo na kosmetyki do wcierania w szanowny skalp, albo na rozmaite jedzenie, by owy skalp nakarmić witaminami.

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi wyhodowałam od grudnia włosy do połowy łopatek, ale podcięłam do ramion, trochę mi było żal je ścinać, ale na końcach mam pozostałość po niespranym szamponie ... teraz mam chęć na wakacje podciąć jej jeszcze krócej, bo naprawdę to, że one są błyszczące i miękkie mija się z celem, jeśli potrafię je zwinąć i spiąć malutką żabką, którą niektórzy spinają grzywkę.
Kiedy to się skończy ...

a u Was jak, stabilnie czy też bida z nędzą?
Wiem jak się czujesz ale niestety nie mam dla Ciebie żadnej skutecznej porady. Czułam to samo przez ostatnie 8 miesięcy i dalej czuje bo choć wypadanie u mnie to teraz 20-30 włosów dziennie to włosów zostało mi straszliwie mało. I właściwie dalej moge powiedzieć że łysieje bo włosy wypadają a nie ma odrostu... żeby nie łysieć włosy muszą odrastać....

Mi też jest przykro że musimy wydawac kase na włosy a nie na inne rzeczy... za cene mezoterapii byłyby wakacje w Grecji.
Zastanawiam się często czemu nas to spotkało... co to... kara za grzechy ?
Strasznie bym chciałą zyć jak normalna dziewczyna i Ty pewnie też.
Onato a byłaś badana pod kątem PCOS ?
Może zrob tak jak ja - porób badania i idź z wynikami do jakiegos lekarza co jest jakimś ordynatorem albo ważną figurą na oddziale endokrynologii w szpitalu i tam pros o skierowanie na kompleksowe badania.
Stary 2014-05-09, 11:14   #727
Roxix
Raczkowanie

Heeej Miałam wczoraj wizytę u dermatologa i trochę się rozczarowałam.. Ogólnie stan mojej głowy się polepszył ale nadal jest zaczerwieniona,stąd włosy niby mogą dalej wypadac.
Dostałam alpicort e,na porost włosów. Czy któraś z was stosowała ? Z tego co czytałam nie ma zbyt dobrych opini..
Wyobraźcie sobie,że pani lekarka chciała wcisnąc mi LOXON. Od razu odmówiłam,miałam dwa podejścia do tego specyfiku i nie wspominam dobrze. Poza tym to lek dla androgenówki... podobnie zresztą jak alpicort e,dlatego mam pewne obawy w jego stosowaniu...
Na dzień dzisiejszy wypada mi do 40 włosów dziennie. Niby lepiej,ale to wciąż za dużo ;/
Wiem,ze miałam dodac zdjęcia,zrobiłam je owszem,tylko szkoda,że nie mam jak ich zrzucic,zgubiłam kabel.. Może to i lepiej,bo jakosc zdjec nie powalała.

Próbowała któraś z Was maseczkę drożdżową na skalp ?

http://bylasobieblondynka.blogspot.c...moje-wosy.html czytałyście ?

Edytowane przez Roxix
Czas edycji: 2014-05-09 o 11:19
Roxix jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 11:25   #728
0nat0
Raczkowanie

Harutobi89 już byłam badana pod tym kątem, od razu wykluczyli po usg jajników, okres też mam regularnie + - 2 dni.

Oczywiście dziś krwi mi nie pobrano, odpowiedź: bo nie, bo nie jestem stąd. Mieszkam i uczę się w tym mieście czwarty rok, a nie mogę zrobić nawet badania krwi, tak absurdalne, że aż nieprawdopodobne - kraj kwitnącej cebuli i nic więcej.
Obejrzałam sobie cennik badań w jednym laboratorium i będę je robić stopniowo, bo niektóre mają takie ceny, że na pewno je odczuję, zwłaszcza krzywą cukrową i insulinową.

Muszę dzisiaj zagłębić się w temat jedzenia, zwłaszcza glutenu, bo już nie wiem sama co jeść można, a co nie. Chyba tylko woda nie zrobi krzywdy.
Stary 2014-05-09, 12:51   #729
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:
Harutobi89 już byłam badana pod tym kątem, od razu wykluczyli po usg jajników, okres też mam regularnie + - 2 dni.

Oczywiście dziś krwi mi nie pobrano, odpowiedź: bo nie, bo nie jestem stąd. Mieszkam i uczę się w tym mieście czwarty rok, a nie mogę zrobić nawet badania krwi, tak absurdalne, że aż nieprawdopodobne - kraj kwitnącej cebuli i nic więcej.
Obejrzałam sobie cennik badań w jednym laboratorium i będę je robić stopniowo, bo niektóre mają takie ceny, że na pewno je odczuję, zwłaszcza krzywą cukrową i insulinową.

Muszę dzisiaj zagłębić się w temat jedzenia, zwłaszcza glutenu, bo już nie wiem sama co jeść można, a co nie. Chyba tylko woda nie zrobi krzywdy.
Jakie to laboratorium , może ALAB ?

Właśnie się dowiedziałam że moja matka chodzi i rozpowiada po mieście że mi włosy wypadają... teraz już wiem skąd tyle osób o tym wiedziało , nie ma to jak k*ur*wa liczyć na rodzinę w trudnych sytuacjach, tak się z nia pokłóciłam że aż trzasnęła słuchawką.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Roxix Pokaż wiadomość
Heeej Miałam wczoraj wizytę u dermatologa i trochę się rozczarowałam.. Ogólnie stan mojej głowy się polepszył ale nadal jest zaczerwieniona,stąd włosy niby mogą dalej wypadac.
Dostałam alpicort e,na porost włosów. Czy któraś z was stosowała ? Z tego co czytałam nie ma zbyt dobrych opini..
Wyobraźcie sobie,że pani lekarka chciała wcisnąc mi LOXON. Od razu odmówiłam,miałam dwa podejścia do tego specyfiku i nie wspominam dobrze. Poza tym to lek dla androgenówki... podobnie zresztą jak alpicort e,dlatego mam pewne obawy w jego stosowaniu...
Na dzień dzisiejszy wypada mi do 40 włosów dziennie. Niby lepiej,ale to wciąż za dużo ;/
Wiem,ze miałam dodac zdjęcia,zrobiłam je owszem,tylko szkoda,że nie mam jak ich zrzucic,zgubiłam kabel.. Może to i lepiej,bo jakosc zdjec nie powalała.

Próbowała któraś z Was maseczkę drożdżową na skalp ?

http://bylasobieblondynka.blogspot.c...moje-wosy.html czytałyście ?
Hej witaj po dłuższej nieobecności na forum , 40 włosów to świetny wynik , jestes na dobrej drodze do zaprzestania wypadania.
Nic dziwnego że chciala Ci wcisnąć loxon zawsze podobno wciskają... ale dobrze że sobie nie dałaś tego wcisnąć bo wszyscy twierdzą że loxon to ostatczeność , a przy wypadaniu 40 włosów dziennie chyba nie ma sensu zaczynać z loxonem.
Stary 2014-05-09, 13:06   #730
0nat0
Raczkowanie

Nie powiedziałabym czy loxon to taka ostateczność, mi bynajmniej bardzo pomógł, a dostałam go od dermatologa który twierdził, że mam telogenowe a nie androgenowe.
Alpricot E chyba stosuje się przez określony czas, chyba 3 tygodnie z tego co kiedyś czytałam. Szczerze mówiąc nie znam jego działania, bo go nie miałam. Moja koleżanka aktualnie będzie go stosować i też się boi, bo to jest najgorsze przeczytać w sieci opinie i nastawić się negatywnie. Ten bez dodatku estradiolu na nią nie podziałał, tak ona twierdzi, choć widzę, że włosów ma całkiem ok.
Stary 2014-05-09, 13:13   #731
Roxix
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Pokaż wiadomość
Jakie to laboratorium , może ALAB ?

Właśnie się dowiedziałam że moja matka chodzi i rozpowiada po mieście że mi włosy wypadają... teraz już wiem skąd tyle osób o tym wiedziało , nie ma to jak k*ur*wa liczyć na rodzinę w trudnych sytuacjach, tak się z nia pokłóciłam że aż trzasnęła słuchawką.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Hej witaj po dłuższej nieobecności na forum , 40 włosów to świetny wynik , jestes na dobrej drodze do zaprzestania wypadania.
Nic dziwnego że chciala Ci wcisnąć loxon zawsze podobno wciskają... ale dobrze że sobie nie dałaś tego wcisnąć bo wszyscy twierdzą że loxon to ostatczeność , a przy wypadaniu 40 włosów dziennie chyba nie ma sensu zaczynać z loxonem.

Ojj nie dziwię się,że się zdenerwowałaś Moja matka ma to samo,chodzi i mówi..po czym stwierdza,że "aaa.. to dla Twojego dobra,moze ktoś coś poradzi" Masakra.. po co ktokolwiek ma wiedziec,tymbardziej,że ja sobie nie życzę. Potem te osoby zwracają tylko uwagę na włosy,a wcześniej moze by się nie zorientowały że coś z nimi nie tak,eh...

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Nie powiedziałabym czy loxon to taka ostateczność, mi bynajmniej bardzo pomógł, a dostałam go od dermatologa który twierdził, że mam telogenowe a nie androgenowe.
Alpricot E chyba stosuje się przez określony czas, chyba 3 tygodnie z tego co kiedyś czytałam. Szczerze mówiąc nie znam jego działania, bo go nie miałam. Moja koleżanka aktualnie będzie go stosować i też się boi, bo to jest najgorsze przeczytać w sieci opinie i nastawić się negatywnie. Ten bez dodatku estradiolu na nią nie podziałał, tak ona twierdzi, choć widzę, że włosów ma całkiem ok.
3 tygodnie ? aaa,mi to dała na 2 miesiące... teraz to już dopiero się boję...
najgorsze to linienie.. ja nie mogę sobie już pozwolic na większą utratę włosów,poza tym mam jeszcze drugi steryd do wcierania...
Stary 2014-05-09, 14:25   #732
Harutobi89
Rozeznanie

Roxix a właściwie to na co masz ten Alpricot E ? Na porost nowych włosów czy na zahamowanie wypadania ? Rozumiem że się wahasz, zwłaszcze że wypadanie Ci się ograniczyło i teraz znowu je rozruszać sterydami... sama mam takie dylematy inaczej juz dawno siegnęłabym po ten Alpricot.
No u mnie juz pół miasta wie i słyszałam juz takie komentarze " o mój boże jaka szkoda takie ładne włosy były, to się dziewczyna załamała..." ale spodziewałam się tego w sumie od kiedy tylko mi włosy zaczęły wypadać.
Dziewczyny a radośc moich koleżanek które zazdrościły mi gęstych włosow do pasa jest po prostu nie do opisania... teraz mam najmniej włosów z nich wszystkich a miałam najwięcej...

Onato Skoro loxon Ci pomgał to może warto do niego wrócić ?
Stary 2014-05-09, 15:17   #733
Roxix
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Pokaż wiadomość
Roxix a właściwie to na co masz ten Alpricot E ? Na porost nowych włosów czy na zahamowanie wypadania ? Rozumiem że się wahasz, zwłaszcze że wypadanie Ci się ograniczyło i teraz znowu je rozruszać sterydami... sama mam takie dylematy inaczej juz dawno siegnęłabym po ten Alpricot.
No u mnie juz pół miasta wie i słyszałam juz takie komentarze " o mój boże jaka szkoda takie ładne włosy były, to się dziewczyna załamała..." ale spodziewałam się tego w sumie od kiedy tylko mi włosy zaczęły wypadać.
Dziewczyny a radośc moich koleżanek które zazdrościły mi gęstych włosow do pasa jest po prostu nie do opisania... teraz mam najmniej włosów z nich wszystkich a miałam najwięcej...

Onato Skoro loxon Ci pomgał to może warto do niego wrócić ?

Mam go na porost włosów
Stary 2014-05-09, 15:47   #734
0nat0
Raczkowanie

Harutobi89 loxonu też nie można używać cały czas bo skóra głowy się przyzwyczaja, 12 miesięcy stosujesz i na jakiś czas trzeba odstawić i też nie tak z dnia na dzień, ja jestem w trakcie powolnego odstawiania.
A Ty byłaś u jakiegoś dermatologa? Może poradził Ci co stosować, nie każdy lekarz to konował, bo choć stosuję ten loxon 2% który nie jest na receptę nie odważyłabym się go zacząć używać bez konsultacji z lekarzem.

Roxix jak jest linienie to znaczy, że płyn działa, wypycha stare włosy które i tak by wypadły robiąc miejsce nowym, po prostu wypadanie działa szybciej. Mi też wychodziła masa włosów podczas linienia, a naprawdę ciężko mi było się już jak zaczesać. Pamiętam nawet jeszcze w październiku jak nakładałam opaskę, to i tak z przodu się robiły 'puste korytarze' nawet po zaczesaniu opaską.
Teraz akurat pod tym względem jest ok, ale widzę, że za dużo ich teraz wypada i nie wiem czy nie ma to związku z jedzeniem jakie jadłam przez poprzedni tydzień z wysokim indeksem glikemicznym.

Pytałaś się też o maskę drożdżową, ja mam ale tą: http://4.bp.blogspot.com/-perQZ4bpzQ...1600/mASKA.png na razie użyłam ją dwa razy, ale już mogę stwierdzić, że jest lepsza od masek z l'biotica bo po nich włosy mi wypadają w nadwyżce, nie ważne czy przeciw wypadaniu, do brązowych włosów czy mleczna.
Dziewczyny na forach ją chwalą, ale z drugiej strony, ten kto ma włosy i nałoży dobry kosmetyk bez silikonów chwalić będzie zawsze, no i nie podrażnia skóry głowy.
Stary 2014-05-09, 16:10   #735
Blackbejbe
Rozeznanie

ja raz nalozylam henne i nigdy wiecej !! Okropnie mi podraznila skalp tak ze swedzial mnie dobre 2 tygodnie a wlosow wyszlo tyle ze myslalam ze zemdleje i baaaardzo długo mi wypadały ale bardzo i to wina henny . Trzeba na nia uwazac bo ma duzo ziół a one lubia uczulac dlatego najlepiej zrobic test uczulajacy .
- reszta dojdzie

ZEWNĘTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj też będzie więcej

== ODZYSKAĆ WŁOSISKA==

Blackbejbe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 16:14   #736
Roxix
Raczkowanie

Cytat:
Harutobi89 loxonu też nie można używać cały czas bo skóra głowy się przyzwyczaja, 12 miesięcy stosujesz i na jakiś czas trzeba odstawić i też nie tak z dnia na dzień, ja jestem w trakcie powolnego odstawiania.
A Ty byłaś u jakiegoś dermatologa? Może poradził Ci co stosować, nie każdy lekarz to konował, bo choć stosuję ten loxon 2% który nie jest na receptę nie odważyłabym się go zacząć używać bez konsultacji z lekarzem.

Roxix jak jest linienie to znaczy, że płyn działa, wypycha stare włosy które i tak by wypadły robiąc miejsce nowym, po prostu wypadanie działa szybciej. Mi też wychodziła masa włosów podczas linienia, a naprawdę ciężko mi było się już jak zaczesać. Pamiętam nawet jeszcze w październiku jak nakładałam opaskę, to i tak z przodu się robiły 'puste korytarze' nawet po zaczesaniu opaską.
Teraz akurat pod tym względem jest ok, ale widzę, że za dużo ich teraz wypada i nie wiem czy nie ma to związku z jedzeniem jakie jadłam przez poprzedni tydzień z wysokim indeksem glikemicznym.

Pytałaś się też o maskę drożdżową, ja mam ale tą: http://4.bp.blogspot.com/-perQZ4bpzQ...1600/mASKA.png na razie użyłam ją dwa razy, ale już mogę stwierdzić, że jest lepsza od masek z l'biotica bo po nich włosy mi wypadają w nadwyżce, nie ważne czy przeciw wypadaniu, do brązowych włosów czy mleczna.
Dziewczyny na forach ją chwalą, ale z drugiej strony, ten kto ma włosy i nałoży dobry kosmetyk bez silikonów chwalić będzie zawsze, no i nie podrażnia skóry głowy.
No ja rozumiem właśnie to linienie,tyle że ja już nieraz linienie przechodziłam i mam dośc tego...a zaczesac się dobrze też już nie umiem,dlatego nie chcę na to pozwolic,wole by wypadło te 50 dziennie niz 200 i więcej.
Co do maski to własnie się zastanawiam na tą,którą tu podałaś. Wczoraj naturalnie rozpuściłam drożdże w podgrzanym mleku i dodałam troche maski na wypadanie razem z olejem kokosowym. Włosy były po masce uniesione i w sumie nic więcej. Ale wiadomo to tylko raz był.
Stary 2014-05-09, 16:26   #737
dzamatasi
Wtajemniczenie

Uźywałam 3 butelki Alpicort normalny i ź "e" jakoś poprawy nie źauwaźyłam,jedynie wysusźył mi strasźnie skórę głowy. Dostałam go od dermatologa-standardowo

Wcźoraj źauwaźyłam b.duxo włosów więksxych bejbików juź takich dochodźących źą cźoło i źa usźy + malutkich na całej głowie.Cźyli odrastajją mi włosy,ale co ź tego skoro dalej wypadają. odrastają i wypadają... Dźien beź mycia wypada do 10 włosów podcźas mycia ok 100 po 4 dnia mycia ,200 po tygodniu

Mam trochę kasy i nie wiem cźy kupić buty,podkład cźy dać na wcierki ,tabletki na wlosy ćźy do dermatologa iśc... Kiedyś kupywałam ubrania itd a od roku nnic tylko na włłosy i włosy. eh

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-05-09 o 16:27
dzamatasi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 17:41   #738
0nat0
Raczkowanie

Blackbejbe może to i wina tej henny, głowa może nie swędziała tak długo, ale moim błędem było to, że nie umyłam jej od razu szamponem, tylko dopiero po dwóch dniach, bo ten osad siedział mi na skórze głowy, ale tak pisało w ulotce, więc tak zrobiłam.
Brak słów, bo jeszcze jakoś w styczniu czy lutym użyłam szamponu do 24 myć z syosu i nic a nic po nim mi włosy nie wypadały, a w końcu jest to chemia. Mój skalp też nie należy do wrażliwych, ale ciągle się drapałam po farbowaniu włosów henną.

Nigdy nie miałam maski domowej roboty z dodatkiem mleka, bo moja skóra nawet zewnętrznie jego nie toleruje
Kiedyś bardzo dużo używałam maski wax z apteki, ale jakoś ciężko mi się na jej temat wypowiedzieć, ot maska, włosy miękkie, ale czy robiła dobrze na skórę głowy? - na pewno nie przesuszała i nie było wypadania włosów jak po produktach z l'biotica.

dzamatasi też krótkie kłaki, niektóre nawet ciężko zobaczyć bo są jeszcze cienkie i jasne, no właśnie ale co z tego, jak one też czasem wypadają.

Dziewczyny polećcie jakiś szampon do mycia głowy, ale coś co nie kosztuje majątek, a nie jest też szamponem dla dzieci, bo myję na zmianę tym http://3.bp.blogspot.com/-dSH0v6NnUx...31_9298528.jpg i tym http://4.bp.blogspot.com/-_94yxkvOMH...Uj8/s640/1.jpg obydwa ok i nie podrażniają skalpu, ale może znacie coś łał bo w to, że szampon pomaga w walce z wypadaniem średnio wierzę.

Mam jeszcze pytanie o jakieś zioła, herbaty do picia na kłaki, coś takiego jak pokrzywa i skrzyp, no ale coś innego, bo ten zestaw już mi się znudził, tak samo jak siemię. Jak znacie coś to dajcie znać
Stary 2014-05-09, 23:27   #739
Liviene
Raczkowanie

Suplement diety wzmacniający wypadające włosy.

Myślałam np o skrzypowicie. Czy są skuteczne. I czy można zażywać tego typu suplementy przy kamicy nerkowej?
Liviene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 09:47   #740
MeredithGrey
Zadomowienie

Dot.: Suplement diety wzmacniający wypadające włosy.

Rozne są suplementy, jeden jest lek - Revalid. Skoro to lek, pewnie jest mocniejszy.
Skrzypovita jest ok. Wzmacnia, nabłyszcza, ale ja brałam na niewypadające włosy wiec nie wiem jak u Ciebie będzie
MeredithGrey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 12:33   #741
Sybil_
Zakorzenienie

dobry skład wg mnie mają też
Vitapil
Merz Special

wymieniam się
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1157451
Sybil_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 12:51   #742
201607040946
Konto usunięte

Zobacz tutaj http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=727965
Tu http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=729023
tu http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=672506
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=701713&page=41

I oczywiście, zbiorczy o suplementach http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76551

Na przyszłość polecam wyszukiwarkę.
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 16:04   #743
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:
Uźywałam 3 butelki Alpicort normalny i ź "e" jakoś poprawy nie źauwaźyłam,jedynie wysusźył mi strasźnie skórę głowy. Dostałam go od dermatologa-standardowo

Wcźoraj źauwaźyłam b.duxo włosów więksxych bejbików juź takich dochodźących źą cźoło i źa usźy + malutkich na całej głowie.Cźyli odrastajją mi włosy,ale co ź tego skoro dalej wypadają. odrastają i wypadają... Dźien beź mycia wypada do 10 włosów podcźas mycia ok 100 po 4 dnia mycia ,200 po tygodniu

Mam trochę kasy i nie wiem cźy kupić buty,podkład cźy dać na wcierki ,tabletki na wlosy ćźy do dermatologa iśc... Kiedyś kupywałam ubrania itd a od roku nnic tylko na włłosy i włosy. eh
Zrób w końcu coś dla siebie , kup sobie coś łądnego bo jak się poczujesz lepiej to i włosy skorzystają na Twoim dobrym samopoczuciu.
Zazdroszcze Ci tych baby hair... u mnie wystaje pare z przedziałka i na grzywce troche... juz od dawna nie widzialam żadnych nowych włosów,...
do 10 włosów dziennie to świetny wynik...klaski : o tym można pomarzyć
Stary 2014-05-10, 16:56   #744
0nat0
Raczkowanie

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,1379...w_terapii.html
dobra lektura na wieczór, dająca trochę do myślenia
Stary 2014-05-10, 17:34   #745
dzamatasi
Wtajemniczenie

Onato=źabieram sie źa cxytanie.

http://www.pudelek.pl/artykul/66718/...a_nosi_peruke/ pacźcie jak ładnie w peruce wygląda. i się nie źamknęła w domu prźeź brak włosów.
Stary 2014-05-10, 19:49   #746
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:
Onato=źabieram sie źa cxytanie.

http://www.pudelek.pl/artykul/66718/...a_nosi_peruke/ pacźcie jak ładnie w peruce wygląda. i się nie źamknęła w domu prźeź brak włosów.
widziałam, w życiu nie pomyslałąbym że nosi perukę, naturalnie to wygląda. Ale zobaczcie jak długo trwa odrastanie włosów... juz ona z rok temu z hakiem miała tą blond peruke a włosy nadal odrastają....

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,1379...w_terapii.html
dobra lektura na wieczór, dająca trochę do myślenia
Faktycznie daje do myślenia,. Już dawno zauważyłam że wszystkie dziewczyny w tym wątku mają jedną cechę wspólną a raczej kilka cech - nerwice , depresje stany lękowe , silny stres....
Stary 2014-05-12, 14:34   #747
0nat0
Raczkowanie

Zmierzyłam objętość 'kucyka' 6 cm, a jeszcze w grudniu było 6,5 cm ...
Oczywiście wszystkich nie da się złapać, ale jednak :\

http://www.helfy.pl/zdrowie/herbaty/...cniajaca-wlosy pił ktoś?
Stary 2014-05-12, 14:48   #748
dzamatasi
Wtajemniczenie

Ja dźiś nie wytrźymam. Napisałam do endokrynologa bo coś mmi sie chyba dźieje ź hormonami. tradźik i corax wiecej włosow leci poł dnia prźeplakane.
Stary 2014-05-12, 15:36   #749
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:

to i tak jest całkiem sporo... ja jeszcze w październiku miałam 12 cm a teraz 4 cm.... straciłam 2/3 włosów w ciagu 7 miesięcy. Ale rozumiem że chcesz walczyć o większą gęstość włosów ja juz niewiem co właściwie dalej robić żeby odzyskac kudły.
Herbaty nie piłam , przeanalizuj skład zanim zamówisz , sprawdź czym są skłądniki w niej zawarte

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Cytat:
Ja dźiś nie wytrźymam. Napisałam do endokrynologa bo coś mmi sie chyba dźieje ź hormonami. tradźik i corax wiecej włosow leci poł dnia prźeplakane.
Co się dzieje , kłaki znowu lecą w nadmiernych ilościach ? i wysypało Cię ? a zmieniałas coś w sumplementacji ostatnio ? jakies ziółka zaczelas pic ?

Edytowane przez Harutobi89
Czas edycji: 2014-05-12 o 15:42
Stary 2014-05-12, 16:44   #750
dzamatasi
Wtajemniczenie

Tak,wysypało. Całe cźoło+plecy mam w trądźiku. Juź rok nie miałam jego i masź babo placek;/

Umyłam dźis głowe sźamponem beź ssl on mi tak wysusźa włosy i jego cięźko źmyć ,źe musiałam po kilku h bo mi włosy posklejał umyć 2 raź innym sźamponem i prźeź to więcej włosów wyleciało;/ Nie wytźymałam i sie roźpłakałam. Nic nie źmieniłam,własnie.
Xapisałam się na srode do ginekologa, źobacźymy co w środku sie dźieje.Kolejne ur od 2 lat u lekarźa, super.

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:

Jak udaje Ci się źmierźyc? Ja źmierxyłam kilkanaście raźy i wysźło 10cm niemoźliwe,bo n tyle one nawet nie wygladaja

Tagi
cienkie włosy fryzury, humavit, kręcone, pielegnacja wlosow, probelm, problem, rozjaśnione, suplement diety, szampon dermena, wcierka jantar, wlosy, włosy, wypadające włosy, wypadanie wlosow, wypadanie włosów, wzmocnienie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości