Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-22, 15:20   #811
dzamatasi
Wtajemniczenie

Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Pokaż wiadomość
ja też sprawdzam poduszkę, a włosy może nie dotykam i skóry głowy, ale za to trafia mi się non stop obczajka w lustrze ostatnio doszło nowe zajęcie - zaglądanie czy są puste mieszki włosowe - są.
Jak spr cźy są puste miesźki? To widać gołym okiem?
Stary 2014-05-22, 16:44   #812
0nat0
Raczkowanie

Rok temu jak byłam u dermatolog, stwierdziła, że są puste mieszki włosowe, więc zapytałam się jak to zobaczyła, bez powiększenia itd. to powiedziała, że jak zrobi się przedziałek to jest większa plamka skóry, nie wiem jak to opisać, widać też jak włosy wypadają, jak są razem dwa złączone to mieszek został pusty.
Widzę właśnie, że ja mam przerzedzone na całej głowie tak samo, nie tylko na szczycie głowy, coś strasznego, byłam pewna, że przerzedzone są tylko na skalpie. Pozostaje mi masować czerep i wcierać loxon, gdybym była facetem nie miałabym problemów, zgoliła i po problemie.

Dziewczyny co ile dni myjecie głowę w taką pogodę jak jest teraz? Mi włosy się nie przetłuszczają, jesienią i zimą mogę trzymać 3-4 dni i jest ok, no ale latem to już ciężej 2 - 3 dni. Słyszałam już tyle opinii na temat mycia głowy: że najlepiej myć raz w tygodniu, codziennie, co drugi dzień.
0nat0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 17:18   #813
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:
Rok temu jak byłam u dermatolog, stwierdziła, że są puste mieszki włosowe, więc zapytałam się jak to zobaczyła, bez powiększenia itd. to powiedziała, że jak zrobi się przedziałek to jest większa plamka skóry, nie wiem jak to opisać, widać też jak włosy wypadają, jak są razem dwa złączone to mieszek został pusty.
Widzę właśnie, że ja mam przerzedzone na całej głowie tak samo, nie tylko na szczycie głowy, coś strasznego, byłam pewna, że przerzedzone są tylko na skalpie. Pozostaje mi masować czerep i wcierać loxon, gdybym była facetem nie miałabym problemów, zgoliła i po problemie.

Dziewczyny co ile dni myjecie głowę w taką pogodę jak jest teraz? Mi włosy się nie przetłuszczają, jesienią i zimą mogę trzymać 3-4 dni i jest ok, no ale latem to już ciężej 2 - 3 dni. Słyszałam już tyle opinii na temat mycia głowy: że najlepiej myć raz w tygodniu, codziennie, co drugi dzień.
Ja myję co dwa trzy dni w zależności od potrzeb, moje włosy nie przetłuszczaja się szybko ale wolę mieć świeże , tylko świezutkie jakoś wyglądają.
Harutobi89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 17:45   #814
dzamatasi
Wtajemniczenie

Włochy źostały podcięte One niie ręka odrosną.

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2016-12-21 o 10:07
dzamatasi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 18:41   #815
Roxix
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Włochy źostały podcięte One niie ręka odrosną.

Hahahha dzamatasi tyle włosów co Ty podcięłaś to ja nawet na glowie nie mam.

A co do mgiełki to nie wiem,dopiero testuje..
Roxix jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 21:21   #816
0nat0
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Roxix Pokaż wiadomość
Hahahha dzamatasi tyle włosów co Ty podcięłaś to ja nawet na glowie nie mam.

A co do mgiełki to nie wiem,dopiero testuje..
hahaha dokładnie, jak ja podcinam to 3 ruchy nożyczek i po sprawie
Stary 2014-05-23, 11:29   #817
Harutobi89
Rozeznanie

Dzama ale Ty masz gęste grube włosiska , naprawdę pozazdrościć. Zgadzam się z dziewczynami u mnie nawet by nie było z czego ściąc tyle włosów.
Stary 2014-05-24, 00:22   #818
0nat0
Raczkowanie

Dziewczyny czy któraś z Was zna przyczynę, albo trafiła może gdzieś na artykuł - dlaczego wypadają krótkie włosy, takie miesięczne, dwu? Te długie można przeboleć, trochę już pożyły na czerepie, ale te krótkie?! Jak zimą krótkich wypadało mi max 5, tak teraz jest więcej niż tych długich, nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną. Moja hodowla kłaków mija się z celem, to co wyhodowałam - tracę.
Stary 2014-05-24, 20:37   #819
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:
Dziewczyny czy któraś z Was zna przyczynę, albo trafiła może gdzieś na artykuł - dlaczego wypadają krótkie włosy, takie miesięczne, dwu? Te długie można przeboleć, trochę już pożyły na czerepie, ale te krótkie?! Jak zimą krótkich wypadało mi max 5, tak teraz jest więcej niż tych długich, nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną. Moja hodowla kłaków mija się z celem, to co wyhodowałam - tracę.
U mnie jest to samo i wyczytałam tylko jedną przyczynę tego zjawiska - łysienie androgenowe....
Stary 2014-05-25, 01:51   #820
0nat0
Raczkowanie

ojj za bardzo czepiłaś się łysienia androgenowego, naprawdę nie wszyscy muszą mieć akurat to łysienie, czasem tylko tak wygląda, generalnie chyba ciężko określić jakie ma się łysienie, tylko to które jest albo sezonowym, albo telogenem po jakiejś sytuacji.
W moim przypadku to za długo trwa, choć teraz może to być sezonowe, bo już nie pierwszy rok w tym czasie włosy lecą mi nad wyraz, generalnie wiosna-lato to dla mnie udręka.
Szlag mnie trafia jak widzę na podłodze małe kłaki, na biurku, wszędzie.
Nie mogę doczekać się wakacji, nie ważne czy będę leżeć brzuchem do góry czy pracować - liczę, że trochę się wewnętrznie uspokoję.
Dziś moja koleżanka opowiadała, jak jej znajoma podczas magisterki, dokładnie dzień przed straciła czucie w żuchwie i przestała nią ruszać - oczywiście ze stresu. Puściło po dłuższym czasie i leczeniu.

Co aktualnie dziewczyny wcieracie, łykacie - cicho coś za bardzo
Stary 2014-05-25, 11:43   #821
Roxix
Raczkowanie

Co do tych małych włosków mi się wydaję,że mogą wychodzic bo są poprostu słabe,dużo zalezy od pielęgnacji. Od wcierania wcierek mogą leciec,zbyt mocnych szamponów,ekspozycji na słońce,no i się osłabiają,a potem lecą. Zresztą nie wiem....sama chciałabym znac odpowiedz.
Ja aktualnie myję włosy szamponem ZDRÓJ,nie umiem się nim posługiwac,dopiero się uczę.
"Wcieram" Alpicort E co drugi dzień.
Po każdym myciu jakaś maska,różne stosuję. Czasem płukam na koniec płukanką octową.
Sumplementuję się od 3 miesięcy biotebalem 5 i od paru dni łykam Tran.
I to na tyle... a WY ?

Mi z nerwów często głowa drętwieje... ale czytałam że to objaw nerwicy..
Stary 2014-05-25, 12:05   #822
dzamatasi
Wtajemniczenie

Onato cos Ty kobieto o 3 w nocy nie spisz? Jak to tak? Odoczywac masz,relaksowac sie a nie w nocy o klakach myslec!

Zdrojowy? Uzywalam fajny byl,ladnie klaki robil i lupiez likwidowal. Jak Ci glowa dretwieje? Mnie cale cialo od nerwow dretwialo,na kilka h zostawalam roslina- straszne uczucie.
Stary 2014-05-25, 12:12   #823
Roxix
Raczkowanie

Cytat:
Onato cos Ty kobieto o 3 w nocy nie spisz? Jak to tak? Odoczywac masz,relaksowac sie a nie w nocy o klakach myslec!

Zdrojowy? Uzywalam fajny byl,ladnie klaki robil i lupiez likwidowal. Jak Ci glowa dretwieje? Mnie cale cialo od nerwow dretwialo,na kilka h zostawalam roslina- straszne uczucie.
Mi drętwieje głowa z lewej strony w częsci ciemieniowej,trochę potylicznej. Sama byłam zdziwiona...
Stary 2014-05-25, 17:03   #824
0nat0
Raczkowanie

dzamatasi poszłam przed 5:00 ciężko nie być z prześwitami przy takim rozregulowanym trybie życia

Mi jak na razie odpowiada szampon Dermena Men, aż żałuję, że tyle czasu jechałam na szamponach dla dzieci. Choć nie przetłuszcza mi się skóra głowy i nie mam łupieżu, widzę różnicę w oczyszczeniu po użyciu dermeny, a tych dla dzieci.
Co będę łykać jeszcze nie mam pomysłu i nie wiem czy od czerwca czy lipca.
Wcierki tradycyjnie - przyjaciel loxon + seboradin niger, ale skleja kłaki gdy zraszam skalp w drugim dniu od mycia.
Stary 2014-05-26, 11:07   #825
Roxix
Raczkowanie

Onato sebroadin niger z czarną rzepa ? Od kiedy wcierasz?

dziewczyny nie wiecie jak długi czas można zażywac tran ?
Stary 2014-05-26, 11:33   #826
0nat0
Raczkowanie

hmm, kupiłam przed majówką, ale wcieram jakoś od początku maja, ale intensywniej i regularnie od dwóch tygodni, na zmianę z loxonem, więc ciężko powiedzieć o efektach. Jak coś zaskoczy to dam znać
Tran chyba można łykać nieokreśloną ilość czasu, tak jak z siemieniem, ale przerwa też jest dobra, np. 3 miesiące łykania, miesiąc przerwy, 3 miesiące łykania itd.
Stary 2014-05-26, 14:08   #827
muffin16
Przyczajenie

Exclamation Ratunku ! Już nie wiem co robić !

Cześć,jestem tutaj nowa i nie wiem czy ktoś z was miał podobny problem.
Coś okropnego dzieje się z moimi włosami! Wypadają po prostu garściami....boje się,że za niedługo zostanę łysa. !
Moje włosy były grube i kręcone,nie musiałam nic z nimi robić bo i tak wyglądały dobrze.Po prostu puszyste loki.
Od jakiegoś miesiąca jest ich o połowę mniej ! w dodatku przestały się kręcić i możecie się domyślić jak to wygląda są strasznie połamanie i wysuszone,pomimo nawilżania.. już nie wiem co robić ..pomóżcie
muffin16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 14:18   #828
201605090958
Konto usunięte

Dot.: Ratunku ! Już nie wiem co robić !

Pytanie czym je zniszczylaś, co uzywalas? i koniecznie wyniki TSH zrob
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 14:43   #829
Maciejka__
Zakorzenienie

Jeśli nie poddawałaś włosów jakimś "cudownym" zabiegom, to ja też polecam zbadanie tarczycy (TSH, fT4). Nie miałaś w ciągu ostatnich kilku miesięcy zabiegu z narkozą? Mi zaczęły się sypać kilka miesięcy po narkozie. Później wszystko wróciło do normy.
Maciejka__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 14:46   #830
Masia87
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Same z siebie i nagle włosy nie mogą być w takim stanie... coś musiało im zaszkodzić, stylizacja wysoką temperaturą, kosmetyki, zabiegi chemiczne farbowanie, rozjaśnianie itd. a może stres?? zrób badania.

"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale można spotkać kogoś, dzięki komu wszystko inne przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie"
Masia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 15:13   #831
201607040946
Konto usunięte

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=727965
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=730531
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 22:53   #832
Harutobi89
Rozeznanie

Onato - ja teraz biorę tylko olejek z wiesiołka dwa razy dziennie i od tygodnia 5 różnych rodzajów leków na grypę w najbliższych planach mam żelazo i może tran ?
- w głowę wcieram taki eliksir ziołowy bez parabenów z Green Pharmacy.
- szampon z czarenej rzepy z Joanny
I to wszystko, narazie niewiele dla nich robię, nawet nie chcę mi sie masować tej głowy.
Muszę się bardziej postarać.
Stary 2014-05-28, 12:19   #833
Roxix
Raczkowanie

Badałam dzis tarczycę,żelazo,glukozę i morfologia. No i jak zwykle mam wysoki poziom cukru we krwi,myślicie,że to może miec wpływ na wypadanie włosów ?
Stary 2014-05-28, 12:24   #834
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:
Badałam dzis tarczycę,żelazo,glukozę i morfologia. No i jak zwykle mam wysoki poziom cukru we krwi,myślicie,że to może miec wpływ na wypadanie włosów ?
Ale czy poziom cukru jest wyższy niz wskazuje norma ? I skąd sie bierze ten wysoki poziom cukru , jesz słodycze ?
A żelazo i tarczyca jak ?
Moim zdaniem to jest tak że wszystko może mieć wpływ na wypadanie włosów...
Stary 2014-05-28, 12:43   #835
Roxix
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Pokaż wiadomość
Ale czy poziom cukru jest wyższy niz wskazuje norma ? I skąd sie bierze ten wysoki poziom cukru , jesz słodycze ?
A żelazo i tarczyca jak ?
Moim zdaniem to jest tak że wszystko może mieć wpływ na wypadanie włosów...
Tarczyca i żelazo w porządku. Żelazo ponad sto,a tarczyca nieco ponad 2.
Cukier jest wyższy niż wskazuje norma,ale niewiele 102(norma 99). Słodyczy jem mało,nie przepadam za nimi.
Gdy byłam młodsza też miałam wysoki cukier,nawet herbaty nie mogłam wtedy słodzic. U mnie w rodzinie często chorowali na cukrzycę.
Stary 2014-05-28, 12:51   #836
dzamatasi
Wtajemniczenie

Cytat:
Cukier jest wyższy niż wskazuje norma,ale niewiele 102(norma 99). Słodyczy jem mało,nie przepadam za nimi.
Gdy byłam młodsza też miałam wysoki cukier,nawet herbaty nie mogłam wtedy słodzic. U mnie w rodzinie często chorowali na cukrzycę.
Krźywą cukrową zrób + insulinową.
Jakie ładne źeląxo : O nie łykasź źaadych leków? źe taki poźiom wysoki.
Stary 2014-05-28, 13:01   #837
Roxix
Raczkowanie

Cytat:
Krźywą cukrową zrób + insulinową.
Jakie ładne źeląxo : O nie łykasź źaadych leków? źe taki poźiom wysoki.

Zrobię,bo aż ciekawa jestem )

Żelaza nie łykam,teraz poziom jest okej,ale 4 lata temu miałam anemie i ostro się suplementowałam żelazem :p na dodatek słabo się przyswajało,długo je zażywałam..

Szkoda,że nie zbadałam elektrolitów...
Stary 2014-05-28, 13:08   #838
dzamatasi
Wtajemniczenie

Cytat:
Zrobię,bo aż ciekawa jestem )

Żelaza nie łykam,teraz poziom jest okej,ale 4 lata temu miałam anemie i ostro się suplementowałam żelazem :p na dodatek słabo się przyswajało,długo je zażywałam..

Szkoda,że nie zbadałam elektrolitów...
Źaźdrosźćźę aź takiego poxiomu źelaźa. Sama miałam kilka raźy cieźką anemię,mimo leków i tak poźiom źa wysoki nie jest

A u Ciebie jak ź hormonami? I jak włoski?
Harubii u Ciebie tex jak?
Stary 2014-05-28, 16:13   #839
Roxix
Raczkowanie

Cytat:
Źaźdrosźćźę aź takiego poxiomu źelaźa. Sama miałam kilka raźy cieźką anemię,mimo leków i tak poźiom źa wysoki nie jest

Biorę tabletki anty,więc hormonów płciowych nie będę badała. Chciałabym odstawic tabletki,ale boję się,że włosy polecą strasznie.
Sytuacja włosowa to okoła 50 włosów dziennie na minusie..
Stary 2014-05-28, 16:57   #840
Harutobi89
Rozeznanie

Cytat:

U mnie wypada ok 15-20 włosów dziennie , przy myciu i suszeniu ok 30-40.
Ale nic nie rośnie. Nowych baby hair nie widzialam od kilku miesiecy nic sie nie wykluwa. najgorsza sytuacja jest z lewej strony jak zaczesuje włosy zeby miec przedzialek po lewej stronie to pod światło widać łysinę. nie mam tam wlosow prawie.

Ogólnie mój zapał do walki o włosy strasznie osłabł, biore teraz tylko olejek z wiesiołka nie masuje głowy tylko psikam eliksirem przeciw wypadaniu z green pharmacy i to wszystko. nie mam ochoty nawet isc do szpitala badac hormonów.
juz chyba stracilam wiare ze kiedykolwiek odzyskam chociaż 10% z utraconych włosów...
czemu włosy nie odrastają w takim tempie jak wypadają ?

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Ludzki organizm to zagadka... ja jem duzo słodyczy a cukier mam w normie... staram sie od nich uwolnić ale tak je kocham że nie mogę. Ostatnio 2 tygodnie wytrzymałam bez słodyczy a od poniedziałku znowu je jem. To jak uzależnienie.
Odpowiedz

Tagi
cienkie włosy fryzury, humavit, kręcone, pielegnacja wlosow, probelm, problem, rozjaśnione, suplement diety, szampon dermena, wcierka jantar, wlosy, włosy, wypadające włosy, wypadanie wlosow, wypadanie włosów, wzmocnienie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości