Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-12-29, 17:59   #391
jukaba
Zadomowienie

Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Chyba tak, chociaż ich nie mierzę, ale przy wiązaniu ich wyżej te najkrótsze znad karku już się nie wyślizgują.
Tylko nie podoba mi się ich kształt, bo przez zapuszczanie grzywki są nierówne. Jakbym chciała mieć pełną fryzurę o równej długości, to musiałabym skrócić je jakieś 15 cm, a to jest dość upierdliwa długość, zresztą zwyczajnie boję się fryzjerów
Cieniowanie u mnie odpada, do krótkiej grzywki wracać nie chcę, więc chyba pozostanę przy tym, co jest.

Jedwab lubię, na tyle że zamówiłam sobie flaszkę w Mazidłach. A jakie masz maski z jedwabiem?
hm no tak, trzeba przeczekać

ano Scandik bananowy i Organique AntiAge
jukaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 18:08   #392
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość

ano Scandik bananowy i Organique AntiAge
Nad Scandikiem kiedyś myślałam. Jaką ma toto konsystencję? Działa trochę obciążająco czy można wylać pół opakowania, a włosy są jakby nic na nie nie nałożyć?
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 18:48   #393
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Nad Scandikiem kiedyś myślałam. Jaką ma toto konsystencję? Działa trochę obciążająco czy można wylać pół opakowania, a włosy są jakby nic na nie nie nałożyć?
konsystencja dość lejąca a działanie u mnie wygładzająco-dokarmiające lubie ją bardziej niż AA
Stary 2013-12-29, 19:04   #394
201704240919
Konto usunięte

Cytat:
ale wydaje mi się, że sporo Ci urosły...

a ja się przekonałam, że moje włosy toleruja proteiny tylko w śladowych ilościach i to sporadycznie. Nakarmiłam je dwa razy pod rząd maskami z proteinami (jedwab hydr. któryś tam w składzie) i od razu są suchsze i sztywniejsze
A moje cienizny uwielbiają proteiny, ale maloczasteczkowe - najbardziej hydrolizowaną keratynę miałam stracha jak laminowałam żelatyną, ale okazalo się, ze moje włosy polubily ten zabieg

Cytat:
Napisane przez KiiNguuSIA Pokaż wiadomość
Ja może nie kosmetyki ale dostałam szczotkę do włosów Helana i muszę przyznać że jak narazie jestem bardzo zadowolona.
Kupiłam ponad rok temu szczotkę z naturalnego wlosia (chyba nawet ten sam model) i to moja najlepsza 'wlosowa' inwestycja. Teraz czas na albo TT albo drewniany grzebien z TBS do rozczesywania kołtunów

Cytat:
Chyba tak, chociaż ich nie mierzę, ale przy wiązaniu ich wyżej te najkrótsze znad karku już się nie wyślizgują.
Tylko nie podoba mi się ich kształt, bo przez zapuszczanie grzywki są nierówne. Jakbym chciała mieć pełną fryzurę o równej długości, to musiałabym skrócić je jakieś 15 cm, a to jest dość upierdliwa długość, zresztą zwyczajnie boję się fryzjerów
Cieniowanie u mnie odpada, do krótkiej grzywki wracać nie chcę, więc chyba pozostanę przy tym, co jest.

Jedwab lubię, na tyle że zamówiłam sobie flaszkę w Mazidłach. A jakie masz maski z jedwabiem?
Mnie jedwab puszy. muszę mieć albo bardzo tresciwa maskę, albo dodać hydrolizowanej keratyny i olei.

Cytat:
Ma średnią konsystencję, lżejsza od Biovaxow, przy rozprowadzaniu wydaje się być lekka. Mnie nie obciążyła, ale ma wstrętny zapach chemicznego banana, którego nie znoszę tak samo jak chemicznego kokosa.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 19:20   #395
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
konsystencja dość lejąca a działanie u mnie wygładzająco-dokarmiające lubie ją bardziej niż AA
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ma średnią konsystencję, lżejsza od Biovaxow, przy rozprowadzaniu wydaje się być lekka. Mnie nie obciążyła, ale ma wstrętny zapach chemicznego banana, którego nie znoszę tak samo jak chemicznego kokosa.
To zła nowina dla mnie. Bo cechą wspólną wszystkich masek, których moje włosy nie lubią, jest rzadka konsystencja i półprzezroczysta biel. Nawet Biovaxy sa dla mnie za lekkie, nie dyscyplinują włosów nic a nic, jedynie ułatwiają rozczesywanie. Nie wiem, co może w nich być takiego, czego moje włosy nie lubią.
Stary 2013-12-29, 19:38   #396
jukaba
Zadomowienie

u mnie Biovaxy (prócz Latte - to totalna katastrofa od pierwszego użycia) przez pierwsze pare użyć (2-4 razy) dają przyjemny efekt a potem wielkie niente co powoduje że 250ml opakowanie staje się koszmarem denkowania

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
a ja lubie ten zapach
Stary 2013-12-29, 21:07   #397
Extremalna
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja dostałam olej arganowy, ale przed świętami się obkupiłam w DMie, więc jestem i tak zadowolona Odżywka Balei z olejami to dla mnie absolutny hit wśród kosmetyków, których używałam
Ta odżywka z serii profesjonalnej? Kusi mnie!

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Kokosowy też pewnie pójdzie u mnie na pierwszy ogień, bo czysty kokos bardzo mi pasuje
Wypróbuj koniecznie ;-) chociaż z kokosem to bardziej polecam Heenarę

Cytat:
Chyba się z kokosem nie polubimy. Trzymałam go kilka godzin, potem nałożyłam Sleeka do blondu - swoją drogą chyba najbardziej cuchnącą maskę świata. Sleeki zawsze mi dość ładnie wygładzają włosy, ale tym razem nie wygląda to zachęcająco. Włosy są jakieś takie matowe, trochę spuszone (ale inaczej niż od wilgoci), końcówki "piórkują się". Nie podoba mi się

No nic, będzie kurczak z nutą kokosową
Marudko
urosły sporo!
Cytat:
Ja może nie kosmetyki ale dostałam szczotkę do włosów Helana i muszę przyznać że jak narazie jestem bardzo zadowolona.
Uwielbiam moją Helę służy mi od sierpnia

Cytat:
u mnie Biovaxy (prócz Latte - to totalna katastrofa od pierwszego użycia) przez pierwsze pare użyć (2-4 razy) dają przyjemny efekt a potem wielkie niente co powoduje że 250ml opakowanie staje się koszmarem denkowania

A u mnie Biovaxy sie super sprawdzają ;-) szczególnie wersja do wlosów słabych- chyba nic tak nie nawilża moich włosów

Extremalna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 22:27   #398
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Extremalna Pokaż wiadomość
Marudko
urosły sporo!
Tydzień bez marudzenia tygodniem straconym

Pora sprzyja postanowieniom różnym i dzisiaj wymyśliłam, że na pewno nie chcę już farbować włosów. Przypomniało mi się, że w zasadzie nie miałam z nimi większego problemu, dopóki nie zaczęłam ich dawno temu farbować i myć codziennie. Z codziennego mycia raczej nie zrezygnuję, zresztą tu z pomocą przychodzi OMO, ale farbowanie tak naprawdę nic mi nie daje, bo i tak jestem teraz na takim etapie, że najbardziej podobają mi się naturalne i mysie blondy.

No i ciekawi mnie jak będą się moje naturalki zachowywać, bo jednak włos farbowany od naturalnego się różni. Chciałabym, żeby były mniej sztywne i myślę, że to się może udać, bo farba pogrubia włos, co u mnie akurat jest minusem.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-12-29 o 22:33
Stary 2013-12-30, 00:03   #399
szmyrk
Zakorzenienie

Cytat:
Pochwalcie się czy dostałyście na Gwiazdkę jakieś włosowe kosmetyki
Ja dostałam tylko odżywkę bananową The Body Shop, lubię ją
Nic włosowego nie dostałam
Sama sobie przed świętami kupiłam Bingo z proteinami mlecznymi i elastyną, i spoko niby, choć nie wow, jak miałam nadzieję...

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Co tam u Waszych włosów? Ja jutro ścinam grzywkę, to znaczy daję Mamie tym razem się popisać, nie idę do nikogo "kompetentnego", bo znowu nie będę zadowolona. Mam wizję i wg niej będziemy cięły . Za to muszę Wam się pochwalić, że stan końcówek mi się znacznie poprawił . Myślałam, że podcinane 2. listopada już teraz na święta będą wymagały kolejnego cięcia (świetnie się składa, bo wracam do domu), a tu proszę - końcówki "misiate" jak po ścięciu
Ja to wciąż szukam, gdzie by je podciąć

Gratuluję końcówek! I pochwal się

Cytat:
Nie, to chyba kwestia tej nieszczęsnej wilgotności. Dopóki moje włosy na nią nie reagowały, to mogłam je nawilżać do oporu. Od czasu, jak się puszą, przestały lubić też nawilżacze. A już było tak pięknie i wilgotność była poniżej 70%, ale musiała znowu skoczyć do 99% Sprawdzam to codziennie, normalnie jakbym była kręcona
Kurcze, a ja nie ogarniam tej wilgotności w ogóle

Myślałam chwilę nad Tobą i Twoim odrostem. Polecałabym miód, rumianek, ale wiem, jaki jest Twój "stosunek do natury"
Przyszły mi jeszcze do głowy takie oto rozwiązania:
- fioletowe/niebieskie płukanki do włosów
- delikatnie rozjaśniające spreje
- ... pletenie francuskich warkoczy różnego rodzaju - super kamuflują odrost, włosy twoje (widziałam!) są już wystarczająco długie, żeby kombinować
Stary 2013-12-30, 11:51   #400
KiiNguuSIA
Raczkowanie

Dziewczyny może wy coś mi poradzicie bo byłam dziś u 3 i jestem załamana . Moim największym problemem ostatnio są poniszczone włosy ale tylko te wokół twarzy wiec wybrałam sie dziś do fryzjera zapytać co z tym zrobić i każdy proponuje mi pazurki w czym ja sie zupełnie nie widzę i nie wyglądam (kiedyś miałam coś takiego). Może maci jakieś inne rozwiązanie? Niestety nie mam jeszcze własnych nożyczek.....
KiiNguuSIA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 13:01   #401
Jigoku
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Ta odżywka z serii profesjonalnej? Kusi mnie!

Wypróbuj koniecznie ;-) chociaż z kokosem to bardziej polecam Heenarę

Marudko
urosły sporo!

Uwielbiam moją Helę służy mi od sierpnia

A u mnie Biovaxy sie super sprawdzają ;-) szczególnie wersja do wlosów słabych- chyba nic tak nie nawilża moich włosów
Tak, tak, bardzo fajna, nie ma silikonów, a efekt jakby miała

Ja od dziecka używam szczotki z dzika i zdecydowanie bije dla mnie wszystkie TT

blue_apple, gdzie kupujesz Lumiere Veena Velvet?

kosmetyki http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post66189271
książki
Jigoku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 13:48   #402
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Myślałam chwilę nad Tobą i Twoim odrostem. Polecałabym miód, rumianek, ale wiem, jaki jest Twój "stosunek do natury"
Przyszły mi jeszcze do głowy takie oto rozwiązania:
- fioletowe/niebieskie płukanki do włosów
- delikatnie rozjaśniające spreje
- ... pletenie francuskich warkoczy różnego rodzaju - super kamuflują odrost, włosy twoje (widziałam!) są już wystarczająco długie, żeby kombinować
Dzięki, chyba jednak coś z tego wypróbuję
Z naturalnych metod chyba najbardziej pasuje mi rumianek, bo wystarczy go zaparzyć, przelać go do psikacza i używać. Miód to już więcej babrania, no i trzeba chodzić ze sztywnymi włosami - więc odpada. Ale ogółem moja niechęć do takich metod wynika raczej z tego, że wszystkie te naturalne rozjaśniacze nadają ciepły odcień, za którym nie przepadam. Ale niestety maski ochładzające u mnie nie działają. To zdjęcie, które dodałam jest po wściekle granatowym Sleeku, trzymanym pół godziny. Wcześniej miałam Oyster No Yellow - też nie wpływała na kolor.

Cytat:
Dziewczyny może wy coś mi poradzicie bo byłam dziś u 3 i jestem załamana . Moim największym problemem ostatnio są poniszczone włosy ale tylko te wokół twarzy wiec wybrałam sie dziś do fryzjera zapytać co z tym zrobić i każdy proponuje mi pazurki w czym ja sie zupełnie nie widzę i nie wyglądam (kiedyś miałam coś takiego). Może maci jakieś inne rozwiązanie? Niestety nie mam jeszcze własnych nożyczek.....
Też mam takie brzydsze "pejsy". Gdybym chciała je ściąć, to musiałabym się obciąć na chłopaka, albo je mocno pocieniować. Ponieważ obie opcje odpadają, to pozostaje mi intensywna pielęgnacja. Nie wiem, w jakim stanie są Twoje włosy, ale jeśli się nie kruszą, nie masz dużo rozdwojonych włosów, to moim zdaniem szkoda je cieniować. Warto je pielęgnować tak jak włosy suche i zniszczone, nakładać coś cięższego po myciu. Ja jeszcze nie znalazłam mojego sprawdzonego zestawu, ale nie tracę nadziei
Stary 2013-12-30, 14:50   #403
KiiNguuSIA
Raczkowanie

Cytat:

Też mam takie brzydsze "pejsy". Gdybym chciała je ściąć, to musiałabym się obciąć na chłopaka, albo je mocno pocieniować. Ponieważ obie opcje odpadają, to pozostaje mi intensywna pielęgnacja. Nie wiem, w jakim stanie są Twoje włosy, ale jeśli się nie kruszą, nie masz dużo rozdwojonych włosów, to moim zdaniem szkoda je cieniować. Warto je pielęgnować tak jak włosy suche i zniszczone, nakładać coś cięższego po myciu. Ja jeszcze nie znalazłam mojego sprawdzonego zestawu, ale nie tracę nadziei
Nie no ja musze swoje ściąć bo już zaczynają sie rozdwajać i takie białe kropki sie na nich robia wiec i tak nic z nich nie bedzie tylko zastanawiam sie jak to zrobić żeby je jak najmniej wycieniować.... Mama mówiła ze ma do niej przyjść jakaś fryzjerka po Nowym Roku to może ona cos poradzi...
Stary 2013-12-30, 15:23   #404
szmyrk
Zakorzenienie

Chimay, a próbowałaś flor illum srebro? Mi swego czasu baaardzo pomogła, a na KWC tez ma niezłe opinie
Rumianek jak będziesz parzyć to pamiętaj, że to ma być rumian rzymski, a nie zwykły rumianek Swoja drogą, ciekawa spraw z tym psikaniem, ja zawsze płukanki z rumianku robiłam.

Cytat:
Jeśli Twoje włosy przy twarzy mają skłonności do niszczenia się to pazurki mogą ten problem tylko pogłębić, nie rób sobie tego Najlepiej chyba byłoby ściąć je po prostu prosto skosie, jeśli im blizej twarzy tym wyżej sięgają zniszczenia. Albo jakieś asymetrie, ale na prosto, bez cieniowania czy strzępienia...
Stary 2013-12-30, 16:55   #405
bluebells
Raczkowanie

Cytat:
Chyba się z kokosem nie polubimy. Trzymałam go kilka godzin, potem nałożyłam Sleeka do blondu - swoją drogą chyba najbardziej cuchnącą maskę świata. Sleeki zawsze mi dość ładnie wygładzają włosy, ale tym razem nie wygląda to zachęcająco. Włosy są jakieś takie matowe, trochę spuszone (ale inaczej niż od wilgoci), końcówki "piórkują się". Nie podoba mi się

No nic, będzie kurczak z nutą kokosową
Trudno, nie każdemu niestety przypasuje kokos z włosami nie jest źle, ale chyba już widziałam na zdjęciach, które wklejałaś, że może być o wiele lepiej. Gratuluję też przyrostu

Cytat:
ale wydaje mi się, że sporo Ci urosły...

a ja się przekonałam, że moje włosy toleruja proteiny tylko w śladowych ilościach i to sporadycznie. Nakarmiłam je dwa razy pod rząd maskami z proteinami (jedwab hydr. któryś tam w składzie) i od razu są suchsze i sztywniejsze
U mnie to samo, ale nie narzekam, bo mam z proteinami tylko Kallosa Latte i Nivea Long Repair, w Kallosie protein nie czuć, a Nivei używam rzadko.

Cytat:
Właśnie zastanawiałam się nad nią, ale kusi mnie też wersja do włosów ciemnych, używał ktoś może?

Cytat:
Ja mam takie włosy wokół twarzy i nad karkiem. Też nie chcę cieniowania/pazurków, ani nie chcę drastycznego ścięcia, więc tak jak Chimay, dbam o włoski, olejuję, itd - ale jeśli już są rozdwojone, a niestety jest ich dużo, to podcinam pojedyncze włoski. Ale na to trzeba mieć czas, żeby wyłapać wszystkie. No i trzeba uważać, żeby nie przerzedzić fryzury. Na pewno nie jest to idealna metoda, ale u mnie działa.
Stary 2013-12-30, 17:19   #406
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Ja mam takie włosy wokół twarzy i nad karkiem. Też nie chcę cieniowania/pazurków, ani nie chcę drastycznego ścięcia, więc tak jak Chimay, dbam o włoski, olejuję, itd - ale jeśli już są rozdwojone, a niestety jest ich dużo, to podcinam pojedyncze włoski. Ale na to trzeba mieć czas, żeby wyłapać wszystkie. No i trzeba uważać, żeby nie przerzedzić fryzury. Na pewno nie jest to idealna metoda, ale u mnie działa.
Też usuwam pojedyncze zniszczone końcówki. Niestety problem z tą partią włosów jest trudny, bo jak się ma tylko rozdwojone końcówki, to można je po prostu skrócić, a tu brzydsze jest pasmo na całej długości, a przecież nie utnie się go 3 cm przy skórze.
Jeśli ktoś rozważa skrócenie całych włosów, to dobrą opcją w tym przypadku jest fryzura typu grzybek, bo przy niej pasma z przodu są dość mocno skrócone. Miałam taką 4 lata temu i włosy dość fajnie odrosły, ale zachciało mi się potem trwałej. No ale rozumiem, że sporo osób nigdy by się tak nie obcięło, więc tak tylko wspominam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryzura-grzybek-12.jpg (59,2 KB, 6 załadowań)
Stary 2013-12-30, 17:57   #407
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Chimay, a próbowałaś flor illum srebro? Mi swego czasu baaardzo pomogła, a na KWC tez ma niezłe opinie
Rumianek jak będziesz parzyć to pamiętaj, że to ma być rumian rzymski, a nie zwykły rumianek Swoja drogą, ciekawa spraw z tym psikaniem, ja zawsze płukanki z rumianku robiłam.
Pierwsze słyszę o takim wynalazku, już sobie go zanotowałam, dzięki
O tym, że ma być rzymski też zapomniałam I też odnotowane
A spray dlatego, że mogę nim pryskać tylko odrost, bo jeszcze większego rozjaśnienia i ocieplenia na długości chcę uniknąć.
Stary 2013-12-30, 20:14   #408
freckledlittle
Rozeznanie

Cześć, dziewuszki, nie było mnie parę dni, przychodzę niestety bez zdjęcia, bo aparat w Szczecinie, a mój telefon robi zdjęcia tak samo dobrej jakości, jak lodówka, więc muszę poczekać na jakąś dobrą duszę, która mnie obfoci - może jutro, akurat przypada mi mycie włosów, więc się postaram bardzo.
Z ogłoszeń NIEZWYKLE WAŻNYCH - mam dobrą grzywkę, macie pojęcie? Boże, ciągle łażę do lustra i się sobie przyglądam, bo nie wierzę Mam grzywkę na skos, pięknie się układa, jest "mojej" długości, jestem mega zadowolona ze swoich włosów ogólnie i grzywki zwłaszcza. Ha!

Nie zacytowało mi, a nie będę wracać - ja z biegania też bym nie potrafiła zrezygnować, nawet w okresie jedzeniowym

Chimay, a Ty stosujesz jakieś przyspieszacze? Bo jejku, jakie już masz długie te włosy I lubię bardzo Twój kolor . Na to piórkowanie nie mam nic, czego byś nie wiedziała, u mnie pomogło nieco z tymi fruwającymi włosami (tyle że u mnie to było ewidentnie elektryzowanie) zmiana jedwabiu z CHI na Mariona.

Któraś z Was mówiła o przesuszu (Ewuniu, to Ty?) - czapka? Czapka mogłaby do czegoś takiego doprowadzić? W sensie miękka, nieuciskająca czapeczka to chyba wskazana?

Dziewczyny, jak plany sylwestrowo-włosowe?
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."

55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo

Edytowane przez freckledlittle
Czas edycji: 2013-12-30 o 21:06
freckledlittle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 08:48   #409
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Jeśli Twoje włosy przy twarzy mają skłonności do niszczenia się to pazurki mogą ten problem tylko pogłębić, nie rób sobie tego Najlepiej chyba byłoby ściąć je po prostu prosto skosie, jeśli im blizej twarzy tym wyżej sięgają zniszczenia. Albo jakieś asymetrie, ale na prosto, bez cieniowania czy strzępienia...
popieram, cieniowanie nie pomoże a może pogłębić problem
ja tez mam dwa pasma (te z przodu) które sa w najgorszym stanie są krótsze od reszty i U jest u mnie chyba poprostu naturalnym wyborem

Cytat:
Cześć, dziewuszki, nie było mnie parę dni, przychodzę niestety bez zdjęcia, bo aparat w Szczecinie, a mój telefon robi zdjęcia tak samo dobrej jakości, jak lodówka, więc muszę poczekać na jakąś dobrą duszę, która mnie obfoci - może jutro, akurat przypada mi mycie włosów, więc się postaram bardzo.
Z ogłoszeń NIEZWYKLE WAŻNYCH - mam dobrą grzywkę, macie pojęcie? Boże, ciągle łażę do lustra i się sobie przyglądam, bo nie wierzę Mam grzywkę na skos, pięknie się układa, jest "mojej" długości, jestem mega zadowolona ze swoich włosów ogólnie i grzywki zwłaszcza. Ha!

hallelujaaaa
mam nadzieje że pamiętacie z mamą jak dokładnie odbylo się cięcie żeby móc to powtórzyć

właśnie upaćkałam sobie głowe miodem
Stary 2013-12-31, 13:16   #410
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Gratuluję To błogosławieństwo mieć tak dobrego osobistego fryzjera

Cytat:
Chimay, a Ty stosujesz jakieś przyspieszacze? Bo jejku, jakie już masz długie te włosy I lubię bardzo Twój kolor . Na to piórkowanie nie mam nic, czego byś nie wiedziała, u mnie pomogło nieco z tymi fruwającymi włosami (tyle że u mnie to było ewidentnie elektryzowanie) zmiana jedwabiu z CHI na Mariona.
O najn, trzymam się od przyśpieszaczy z daleka. Dziękuję

Cytat:
Zrobiłam sobie psikacz olejowy z olejkiem różanym Alverde, który pięknie pachnie, ale na moją twarz się nie nadaje. Tylko trochę przesadziłam z ilością i mam tłuste włosy. Ale jak je zwiążę, to już nie wyglądają na tłuste, tylko gładkie - całe szczęście, bo muszę jeszcze do sklepu iść. Do czego to doszło, żebym paradowała publicznie z olejem na włosach
Stary 2013-12-31, 16:54   #411
201704240919
Konto usunięte

Cytat:

Nie zacytowało mi, a nie będę wracać - ja z biegania też bym nie potrafiła zrezygnować, nawet w okresie jedzeniowym

Któraś z Was mówiła o przesuszu (Ewuniu, to Ty?) - czapka? Czapka mogłaby do czegoś takiego doprowadzić? W sensie miękka, nieuciskająca czapeczka to chyba wskazana?

Mam ciasną, ciepłą, welniana czapkę, to możliwe - może tak mi się namnozyly te grzyby Przewiewna czapka jak najbardziej ok

Szampon z GP z dziegieciem działa cuda. Skóra głowy ma się dobrze, będę nadal stosować te serum z salicylem, super sprawa. Może da radę też z zapryszczonym dekoltem

201704240919 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 18:14   #412
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:

super ze grzywa udana

pokazuj ja

ja zaraz wybywam

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 20:40   #413
brulionbebeb
Rozeznanie

Cześć raz jeszcze i Szczęśliwego Nowego Roku

Nie potrafiłam jakoś wgryźć się w Wasze rozmowy, więc uznałam, że zadam pytanie

Nie wiem, czy to w tym wątku czy w innym wyczytałam o balsamie aloesowym Mrs Potter i o tym, że dobrze zmywa oleje. Kupiłam go sobie i zastanawiam się, jak go używać, czy potem jeszcze myć szamponem

I drugie pytanko, bardziej teoretyczne Mam szampon odżywczy Yves Rocher z wyciągiem z owsa, dotychczas używałam go co 2 tygodnie do zmywania oleju, ale zastanawiam się, czy nie sprawdziłby się jako szampon do codziennego użytku (myję włosy 3x w tygodniu)? Oto jego skład:
Cytat:
aqua, ammonium lauryl sulfate, glycol stearate, cocamidopropyl betaine, ppg-3 myristyl ether, polyacrylate-1, crosspolymer, avena sativa kernel flour, sodium benzoate, parfum, glyceryl oleate, coco-glucoside, polyquaternium-10, panthenol, citric acid, guar hydroxypropyltrimonium chloride, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein, polyauqternium-7, amyl cinnamal, salicylic acid, linalool, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, cinnamyl alcohol, phenoxyethanol, isoeugenol, hydroxycitronellal, benzalkonium chloride

why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 21:14   #414
chimay
Zakorzenienie

Wybaczcie, że od razu w Nowy Rok przyłażę z marudzeniem, ale naprawdę nie rozumiem, o co tym moim włosom chodzi. Przestały reagować nawet na maski, które lubiły i zaraz po myciu są gładkie i w ogóle cud miód, a już podczas schnięcia zaczynają wyczyniać jakieś dziwne rzeczy i w końcu przeistaczają się w takie siano jak na zdjęciu. Próbowałam je zaraz po myciu suszyć z jonizacją, oczywiście nakładam serum silikonowe, olej przed myciem, ale efektów brak. Trochę lepiej jest rano, lepiej po dużej dawce oleju po myciu - ale wtedy włosy są tłuste.

Zastanawiam się, czy nie wziąć pod uwagę porady freckled i nie odstawić silikonów na rzecz mycia włosów odżywką a skóry głowy szamponem.

A tak w ogóle to szczęśliwego Nowego Roku wszystkim
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Siano, Alterra szampon + odżywka.jpg (103,7 KB, 22 załadowań)
Stary 2014-01-01, 21:36   #415
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
Cześć raz jeszcze i Szczęśliwego Nowego Roku

Nie potrafiłam jakoś wgryźć się w Wasze rozmowy, więc uznałam, że zadam pytanie

Nie wiem, czy to w tym wątku czy w innym wyczytałam o balsamie aloesowym Mrs Potter i o tym, że dobrze zmywa oleje. Kupiłam go sobie i zastanawiam się, jak go używać, czy potem jeszcze myć szamponem
Właśnie go kończę. Zawsze używałam jako odżywki do emulgacji oleju. Nie próbowałam nigdy tylko nią zmywać oleju, bo nawet po użyciu szamponu Alterry czuję, że włosy nie są całkiem wolne od oleju. Niektórzy umieją zmyć olej odzywką a inni nie i tu dużo zależy od techniki o od włosów.

Cytat:
I drugie pytanko, bardziej teoretyczne Mam szampon odżywczy Yves Rocher z wyciągiem z owsa, dotychczas używałam go co 2 tygodnie do zmywania oleju, ale zastanawiam się, czy nie sprawdziłby się jako szampon do codziennego użytku (myję włosy 3x w tygodniu)? Oto jego skład:
To też zależy od włosów. Po składzie szamponu nie da się moim zdaniem ocenić jego dokładnego działania. Można sobie gdybać np jest silikon, to jak ktoś ma strączkujące się włosy, to lepiej żeby uważał, jest keratyna, to może nie pasować włosom wrażliwym na proteiny itd. Ale czy szampon się nadaje do mycia codziennie czy raz na tydzień, to już nie da się określić. Tym bardziej, że niektórzy myją włosy mocnymi szamponami a inni dziecięcymi.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-01-01 o 21:38
Stary 2014-01-01, 23:25   #416
bluebells
Raczkowanie

Cytat:
Super, czekamy na zdjęcie

Chimay, ależ kapryśne to Twoje włosie
Miałam tak jakiś czas temu, ale to tylko dlatego, że nie zwróciłam uwagi, że kładę na włosy zbyt wiele protein. U Ciebie pewnie jest inaczej, ale z takimi włosami chwytałabym się każdej metody nawilżenia włosów. Na początek faktycznie to dobry pomysł myć odżywką. Moze i ja spróbuje. Masz już moze jakąś odżywkę nadającą sie do mycia ?

Z okazji nowego roku podcięłam włosy o 2-2,5cm jak ja lubię te "nowe" końcówki ^^

Stary 2014-01-02, 07:51   #417
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Wybaczcie, że od razu w Nowy Rok przyłażę z marudzeniem, ale naprawdę nie rozumiem, o co tym moim włosom chodzi. Przestały reagować nawet na maski, które lubiły i zaraz po myciu są gładkie i w ogóle cud miód, a już podczas schnięcia zaczynają wyczyniać jakieś dziwne rzeczy i w końcu przeistaczają się w takie siano jak na zdjęciu. Próbowałam je zaraz po myciu suszyć z jonizacją, oczywiście nakładam serum silikonowe, olej przed myciem, ale efektów brak. Trochę lepiej jest rano, lepiej po dużej dawce oleju po myciu - ale wtedy włosy są tłuste.

Zastanawiam się, czy nie wziąć pod uwagę porady freckled i nie odstawić silikonów na rzecz mycia włosów odżywką a skóry głowy szamponem.

A tak w ogóle to szczęśliwego Nowego Roku wszystkim
"hepi nu jir"
spróbuj chociaż przez jakiś czas i może się uspokoją, albo raz myj odżywką raz szamponem, a może jakieś niewielkie podcięcie końcówek? u mnie to czasem pomaga włosy są jakieś takie bardziej ogarnięte,
a właściwie jak to jest u Ciebie z proteinami? bo może nawet taka minimalna ilość tez już u Ciebie "cuduje" tak jak u mnie?
Stary 2014-01-02, 08:41   #418
brulionbebeb
Rozeznanie

Cytat:
Właśnie go kończę. Zawsze używałam jako odżywki do emulgacji oleju. Nie próbowałam nigdy tylko nią zmywać oleju, bo nawet po użyciu szamponu Alterry czuję, że włosy nie są całkiem wolne od oleju. Niektórzy umieją zmyć olej odzywką a inni nie i tu dużo zależy od techniki o od włosów.
Okej, to spróbuję tak, jak Ty - zemulguję Mrs Potters i umyję Alterrą A Mrs Potters trzymasz na włosach przez jakiś czas, czy od razu spłukujesz? (pytania laika ;D)

Cytat:
To też zależy od włosów. Po składzie szamponu nie da się moim zdaniem ocenić jego dokładnego działania. Można sobie gdybać np jest silikon, to jak ktoś ma strączkujące się włosy, to lepiej żeby uważał, jest keratyna, to może nie pasować włosom wrażliwym na proteiny itd. Ale czy szampon się nadaje do mycia codziennie czy raz na tydzień, to już nie da się określić. Tym bardziej, że niektórzy myją włosy mocnymi szamponami a inni dziecięcymi.
Ja przez lata myłam mocnymi szamponami i nigdy nie miałam z tego powodu żadnych problemów, więc chyba zaryzykuję Na butelce jest podkreślone, że jest bez silikonów, parabenów i kolorantów, analiza na cosdna pokazuje, że prawie wszystkie składniki są bezpieczne, tylko kilka na końcu składu jest na czerwono.

Dziękuję!

Cytat:
Z okazji nowego roku podcięłam włosy o 2-2,5cm jak ja lubię te "nowe" końcówki ^^
Też się przymierzam do podcięcia, ale o 5 cm

why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 11:10   #419
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Chimay, ależ kapryśne to Twoje włosie
Miałam tak jakiś czas temu, ale to tylko dlatego, że nie zwróciłam uwagi, że kładę na włosy zbyt wiele protein. U Ciebie pewnie jest inaczej, ale z takimi włosami chwytałabym się każdej metody nawilżenia włosów. Na początek faktycznie to dobry pomysł myć odżywką. Moze i ja spróbuje. Masz już moze jakąś odżywkę nadającą sie do mycia ?
Właśnie z nawilżaniem kombinuję i wychodzi na to, że jak moje włosy kiedyś uwielbiały nawilżacze, tak teraz ich nie chcą. Po Natur Vital są nijakie, a to zdjęcie które dodałam jest po odżywce Alterry aloes i granat.

Na pewno nadaje się Mrs Potters, tylko właśnie się zastanawiam czy to dobra opcja do codziennego mycia, bo ona ma jedwab. Myślałam nad Isaną, te odżywki nigdy u mnie szału nie robiły, ale były neutralne.

Cytat:
spróbuj chociaż przez jakiś czas i może się uspokoją, albo raz myj odżywką raz szamponem, a może jakieś niewielkie podcięcie końcówek? u mnie to czasem pomaga włosy są jakieś takie bardziej ogarnięte,
a właściwie jak to jest u Ciebie z proteinami? bo może nawet taka minimalna ilość tez już u Ciebie "cuduje" tak jak u mnie?
Z proteinami bardzo uważam, używam właściwie tylko jedwabiu w postaci 2 masek Sleeka, ale stosuję je 1-2 razy w tygodniu, kiedyś nawet częściej. No i Mrs Potters z jedwabiem na olej, ale trzymam ją chwilę, nie wiem czy to możliwe, żeby przez tak krótki czas doszło do przeproteinowania

Podcięcie końcówek mówisz? Też mi to chodzi po głowie, bo nie podoba mi się obecny ich kształt. Zresztą co tu dużo gadać, ostatni raz byłam u fryzjera 10 miesięcy temu Poza "pejsami" końcówki mi się nie rozdwajają, ale przydałoby im się trochę odświeżenia. Chyba chciałabym jakieś cięcie na półokrągło.

Cytat:
Okej, to spróbuję tak, jak Ty - zemulguję Mrs Potters i umyję Alterrą A Mrs Potters trzymasz na włosach przez jakiś czas, czy od razu spłukujesz? (pytania laika ;D)
Przeważnie nakładam ją podczas zbierania się pod prysznic, więc raczej nie trzymam długo.

A właśnie a propos odżywek, to wiecie może czy seria odżywek które pojawiły się jakiś czas temu w Biedronce jest jeszcze dostępna czy to była jakaś jednorazowa akcja? Ostatnio rozglądałam się za nimi w mojej osiedlowej Biedronie, ale nie znalazłam.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-01-02 o 11:14
Stary 2014-01-02, 11:16   #420
KiiNguuSIA
Raczkowanie

Cytat:
.
A może polecicie coś co pomoże zmyć olej ze skalpu bo ostatnio używam tego z GP ale nie zawsze udaje mi sie go dobrze domyć.
Odpowiedz

Tagi
proste, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości