Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-13, 22:05   #511
bluebells
Raczkowanie

Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Obiecane zdjęcia:
(przed i po cięciu)
Jaka tafla

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
no muszę Wam powiedziec że jestem naprawdę bardzo zadowolona z efektu po tej odżywce, mam włosy lekkie, miękkie i wygładzone

przeszrajbowałam skład bo na KWC nie ma

odżywka Timotei z Różą z Jerycha (Moc i blask):

Aqua, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Selaginella Lepidophylla Aerial Extract,Salvia Officinalis Leaf Extract, Thymus Vulgaris Flower Extract, Artemisia Dracunculus Leaf Extract, Trehalose, Gluconolactone, Adipic Acid, sodium Sulfate, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Amodimethicone, Dimeticone, Parfum, Sodium Chloride, PEG-7 Propylheptyl Ether, PEG-150 Distearate, Disodium EDTA, Dipropylene Glycol, Lactic Acid, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Butylphenyl Methylpropional, CI 42051, CI 47005.
Kurcze, nie kuś, bo mam już bana na zakupy włosowe w tym miesiącu

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny.
Hm... jeśli chodzi o włosy, to nie ma się czym chwalić, bo od wakacji zapuszczam z krótkiej fryzury i jeszcze długa droga Miało być do linii szczęki, ale im więcej blogów czytam, tym bardziej chce mi się włosów do łopatek
Wybaczcie marne zdjęcie, ale coś tam widać
Przede wszystkim widać intensywny kolorek
Powodzenia w zapuszczaniu
bluebells jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 09:53   #512
musthavelonghair
Raczkowanie

Szmyrk -zbieram szczenę z podłogi Piękne włosięta

Zakupiłam balsam seboradin z żeń -szeniem. Mogę go stosować też jako b\s?
musthavelonghair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 10:02   #513
freckledlittle
Rozeznanie

Cytat:
Dzięki dziewczyny.
Hm... jeśli chodzi o włosy, to nie ma się czym chwalić, bo od wakacji zapuszczam z krótkiej fryzury i jeszcze długa droga Miało być do linii szczęki, ale im więcej blogów czytam, tym bardziej chce mi się włosów do łopatek
Wybaczcie marne zdjęcie, ale coś tam widać
To trzymamy kciuki

Cytat:
no muszę Wam powiedziec że jestem naprawdę bardzo zadowolona z efektu po tej odżywce, mam włosy lekkie, miękkie i wygładzone

przeszrajbowałam skład bo na KWC nie ma

odżywka Timotei z Różą z Jerycha (Moc i blask):

Aqua, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Selaginella Lepidophylla Aerial Extract,Salvia Officinalis Leaf Extract, Thymus Vulgaris Flower Extract, Artemisia Dracunculus Leaf Extract, Trehalose, Gluconolactone, Adipic Acid, sodium Sulfate, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Amodimethicone, Dimeticone, Parfum, Sodium Chloride, PEG-7 Propylheptyl Ether, PEG-150 Distearate, Disodium EDTA, Dipropylene Glycol, Lactic Acid, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Butylphenyl Methylpropional, CI 42051, CI 47005.
Hm, ciekawie, bez protein, z silikonem... Droga?

Cytat:
Napisane przez musthavelonghair Pokaż wiadomość
Szmyrk -zbieram szczenę z podłogi Piękne włosięta

Zakupiłam balsam seboradin z żeń -szeniem. Mogę go stosować też jako b\s?
A pewno Gdzieś była?
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."

55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 12:07   #514
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Hm, ciekawie, bez protein, z silikonem... Droga?
noo właśnie!!! a poza tym nawet jakieś nawilżacze się zaplątały
7,9 zł ...
jukaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 20:30   #515
musthavelonghair
Raczkowanie

Cytat:
A pewno Gdzieś była?
Studia, praktyki i pisanie pracy pochłonęły mnie bez reszty Poza tym miłość Włosom poświęcałam znacznie mniej czasu, niż kilka miesięcy temu, ale dbałam o nie, rzadko popełniając grzechy typu suszenie ciepłym nawiewem suszarki Przed wigilią podcięłam włosy o 5 cm, bo miałam ochotę na zmiany i cudne końcówki (jednak jest różnica w ich stanie po podcięciu 5cm, a takim standardowym 1 cm). Mam je teraz do zapięcia od stanika (włosy zasłaniają to zapięcie całkowicie). Od dwóch dni myję włosy szamponem dla dzidziusiów hipp sensitive i jest świetny Mam tak nieziemsko miękkie włosy, że ciągle mam ochotę ich dotykać Wizualnie jest ich więcej po podcięciu, tak przynajmniej mówią koleżanki z roku, gdy robią mi zaplatańce przed praktykami

Wątek śledziłam na bieżąco, ale się nie odzywałam Postaram się poprawić
Stary 2014-01-14, 20:49   #516
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
Poproszę o te sposoby na grzywkę, jak tylko zacznie mi przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu
Najprościej robić warkoczyk, zwykły albo dobierany. Tu jest instrukcja, jak zrobić dobieranego z grzywki:
http://oncebeauties.blogspot.nl/2012...rukcja_20.html

Jak mi się nie chce nic pleść, to po prostu owijam pasmo wokół własnej osi i taki rulonik podpinam wsuwką, a jeszcze lepiej dwiema na krzyż. Najskuteczniejsze były wskuwki - krokodylki z ząbkami, ale zauważyłam, że niestety niszczą włosy.

No i są jeszcze opaski, ale nie przepadam, boli mnie od nich głowa.

Szmyrk, też dołączam się do pytania o kolor włosów i poproszę namiary na tego fryzjera

Dagmara, to jest całkiem wykonalne, widać że Twoje włosy mają potencjał, żeby ładnie wyglądać w długiej wersji.

Ja ostatnio nie mam czasu na cackanie się z włosami, ale to przejściowe. Póki co rano wiążę w kitę, owijam, wkręcam spiralki i mocuję całość frotką. Wieczorem rozmontowuję i myję, dzisiaj znowu wróciłam do mycia odżywką. Zastanawiam się czy lekkie odżywki, których moje włosy normalnie nie lubią, nie byłyby dla nich dobre po myciu odżywką. Bo no ten Kallos Placenta po szamponie to kiepski jest, ale będę go testować jako odżywkę po myciu odżywką.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 21:23   #517
daggmara
Z deszczem w butach

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Dagmara, to jest całkiem wykonalne, widać że Twoje włosy mają potencjał, żeby ładnie wyglądać w długiej wersji.
O, dziękuję
Ostatnio 2,5 roku temu miałam lekko za ramiona, rok zapuszczałam do ślubu i były w opłakanym stanie, poza tym marzyła mi się odmiana i ścięłam na krótko i tak nosiłam ostatnie dwa lata. Teraz znowu zapragnęłam długich.
U mnie zawsze największą bolączka było - brak objętości, przetłuszczanie i sklejanie się włosów w strąki np. pod wpływem wiatru Zobaczymy, jak się będą zachowywać teraz, gdy są starannie pielęgnowane.
Zupełnym przypadkiem trafiłam na informację o olejowaniu włosów gdzieś w paźdierniku i wsiąkłam zupełnie w temat włosów
Dziś zastanawiam się jeszcze nad szczotką Macadamia No Tangle.
daggmara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 10:40   #518
freckledlittle
Rozeznanie

Cytat:
noo właśnie!!! a poza tym nawet jakieś nawilżacze się zaplątały
7,9 zł ...
Przepadłam, biorę

Cytat:
Studia, praktyki i pisanie pracy pochłonęły mnie bez reszty Poza tym miłość Włosom poświęcałam znacznie mniej czasu, niż kilka miesięcy temu, ale dbałam o nie, rzadko popełniając grzechy typu suszenie ciepłym nawiewem suszarki Przed wigilią podcięłam włosy o 5 cm, bo miałam ochotę na zmiany i cudne końcówki (jednak jest różnica w ich stanie po podcięciu 5cm, a takim standardowym 1 cm). Mam je teraz do zapięcia od stanika (włosy zasłaniają to zapięcie całkowicie). Od dwóch dni myję włosy szamponem dla dzidziusiów hipp sensitive i jest świetny Mam tak nieziemsko miękkie włosy, że ciągle mam ochotę ich dotykać Wizualnie jest ich więcej po podcięciu, tak przynajmniej mówią koleżanki z roku, gdy robią mi zaplatańce przed praktykami

Wątek śledziłam na bieżąco, ale się nie odzywałam Postaram się poprawić
Pokaż zdjęcia! Co do zaplatania, ta moja koleżanka, co takie cuda czesze, mówi, że "mam takie sypkie te włosy, że mam ją za trzy dni zawołać, jak będą tłustsze"
Jaka miłość, nic nie wiem? Nie było Cię na spotkaniu klasowym, łosiu!

Cytat:

No i są jeszcze opaski, ale nie przepadam, boli mnie od nich głowa.

Ja ostatnio nie mam czasu na cackanie się z włosami, ale to przejściowe. Póki co rano wiążę w kitę, owijam, wkręcam spiralki i mocuję całość frotką. Wieczorem rozmontowuję i myję, dzisiaj znowu wróciłam do mycia odżywką. Zastanawiam się czy lekkie odżywki, których moje włosy normalnie nie lubią, nie byłyby dla nich dobre po myciu odżywką. Bo no ten Kallos Placenta po szamponie to kiepski jest, ale będę go testować jako odżywkę po myciu odżywką.
A są w ogóle jakieś opaski, które włosów nie niszczą? Pytam, bo jak biegam, to przeszkadza mi grzywka. Jak mam słuchawki, to słuchawkami ją opasuję, ale nie zawsze mam, a dynda i właśnie się zastanawiałam, czy używacie jakichś opasek, które trzymają włosy, ale ich nie niszczą.

Ten brak czasu jakiś powszechny się zrobił, ale też i pogoda włosom nie sprzyja, ja też bym je najchętniej "montowała" w warkocz, ale zawsze rozdzielam te włosy tak samo i się boję, że niedługo mi się prześwity zrobią . Próbuj tego kallosa, może się nada w ten sposób właśnie, ale w ogóle on chyba nie ma za fajnego składu, z tego co ja pamiętam, nieprawda?

Cytat:
O, dziękuję
Ostatnio 2,5 roku temu miałam lekko za ramiona, rok zapuszczałam do ślubu i były w opłakanym stanie, poza tym marzyła mi się odmiana i ścięłam na krótko i tak nosiłam ostatnie dwa lata. Teraz znowu zapragnęłam długich.
U mnie zawsze największą bolączka było - brak objętości, przetłuszczanie i sklejanie się włosów w strąki np. pod wpływem wiatru Zobaczymy, jak się będą zachowywać teraz, gdy są starannie pielęgnowane.
Zupełnym przypadkiem trafiłam na informację o olejowaniu włosów gdzieś w paźdierniku i wsiąkłam zupełnie w temat włosów
Dziś zastanawiam się jeszcze nad szczotką Macadamia No Tangle.
A więc jesteś SG z krwi i kości Im dalej w pielęgnację, tym lepsze są efekty .
do końca moich dni.

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
Stary 2014-01-15, 14:57   #519
szmyrk
Zakorzenienie

Dziekuje za komplementy
Co do koloru to troche skomplikowana sprawa, otoz:
- oba zdjecia sa robione z fleszem, wiec kolor jest troche przekalamany i nie widac, ze mi kolor przechodzi w kolor (wstawialam wczesniej zdjecia zrobione na zewnatrz, tam lepiej wszystko widac)
- na koncach (ale to mniej wiecej 2/3 wlosow ) wlosy sa wciaz rude po hennie
- wyzej jest dosc jasny blond (od slonca, rumianku, cytryny i spreja ofc)
- na czubku odrost w kolorze ciemnego blondu niestety (sprej bez slonca i innych wspomagaczy nie dziala juz tak intensywnie)

Pokaze Wam jeszcze na dniach ostateczny efekt podciecia (po poprawce), poniewaz jestem szczerze zachwycona i juz zupelnie z czystym polecam tego fryzjera! - ciecie wyrownal maszynka
Stary 2014-01-15, 19:25   #520
bluebells
Raczkowanie

Cytat:
A są w ogóle jakieś opaski, które włosów nie niszczą? Pytam, bo jak biegam, to przeszkadza mi grzywka. Jak mam słuchawki, to słuchawkami ją opasuję, ale nie zawsze mam, a dynda i właśnie się zastanawiałam, czy używacie jakichś opasek, które trzymają włosy, ale ich nie niszczą.
A są opaski, które włosy niszczą? Serio pytam, bo u siebie nie zauważyłam nic podobnego
Do biegania to może opaska szeroka i materiałowa? Choć pewnie zrobiłaby się mokra od potu, niezbyt komfortowe...

Cytat:
Dziekuje za komplementy
Co do koloru to troche skomplikowana sprawa, otoz:
- oba zdjecia sa robione z fleszem, wiec kolor jest troche przekalamany i nie widac, ze mi kolor przechodzi w kolor (wstawialam wczesniej zdjecia zrobione na zewnatrz, tam lepiej wszystko widac)
- na koncach (ale to mniej wiecej 2/3 wlosow ) wlosy sa wciaz rude po hennie
- wyzej jest dosc jasny blond (od slonca, rumianku, cytryny i spreja ofc)
- na czubku odrost w kolorze ciemnego blondu niestety (sprej bez slonca i innych wspomagaczy nie dziala juz tak intensywnie)

Pokaze Wam jeszcze na dniach ostateczny efekt podciecia (po poprawce), poniewaz jestem szczerze zachwycona i juz zupelnie z czystym polecam tego fryzjera! - ciecie wyrownal maszynka
Super, czekamy
Stary 2014-01-15, 23:34   #521
musthavelonghair
Raczkowanie

Cytat:
Przepadłam, biorę

Pokaż zdjęcia! Co do zaplatania, ta moja koleżanka, co takie cuda czesze, mówi, że "mam takie sypkie te włosy, że mam ją za trzy dni zawołać, jak będą tłustsze"
Jaka miłość, nic nie wiem? Nie było Cię na spotkaniu klasowym, łosiu!
Oj po Seboradinie moje włosy też są nieziemsko sypkie, ale moje zdolne koleżanki sobie z nimi radzą Nie mam klasycznego zdjęcia od tyłu, ale mogę pokazać przycięte zdjęcie z psem ze świąt. Są trochę zmierzwione po zabawie z kuzynem, ale ładnie widać odrost (spory już). To w lewym dolnym rogu to psiak (zlewa się z bluzką odrobinę)

Na następne spotkanie klasowe wybiorę się na pewno
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg swieta.jpg (60,1 KB, 53 załadowań)

Edytowane przez musthavelonghair
Czas edycji: 2014-01-15 o 23:36
Stary 2014-01-16, 11:34   #522
bluebells
Raczkowanie

Cytat:
Oj po Seboradinie moje włosy też są nieziemsko sypkie, ale moje zdolne koleżanki sobie z nimi radzą Nie mam klasycznego zdjęcia od tyłu, ale mogę pokazać przycięte zdjęcie z psem ze świąt. Są trochę zmierzwione po zabawie z kuzynem, ale ładnie widać odrost (spory już). To w lewym dolnym rogu to psiak (zlewa się z bluzką odrobinę)

Na następne spotkanie klasowe wybiorę się na pewno
Kolooooor!
Stary 2014-01-16, 12:30   #523
musthavelonghair
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Kolooooor!
Dzięki Szczerze mówiąc, też mi się podoba Teraz zapuszczanie naturalsów idzie z górki Dobrze czuje się z tym odrostem, całkiem fajnie na żywo przechodzi w tę warstwę farbowaną. Stan warstwy farbowanej jest niezły, końce kontroluję, ciacham gdy trzeba i chociaż włosy są prawie cały czas tej samej długości, ich stan sie poprawia
Stary 2014-01-16, 14:01   #524
szmyrk
Zakorzenienie

Cytat:
Nie mam klasycznego zdjęcia od tyłu, ale mogę pokazać przycięte zdjęcie z psem ze świąt. Są trochę zmierzwione po zabawie z kuzynem, ale ładnie widać odrost (spory już). To w lewym dolnym rogu to psiak (zlewa się z bluzką odrobinę
Jakbys nie napisala, ze to psiak, to bym pomyslala raczej, ze kota tam trzymasz
Super wygladaja Twoje wlosy, takie bardzo naturalne ombre masz
Stary 2014-01-16, 20:38   #525
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Wydaje mi się, że opaski ogólnie raczej włosów nie niszczą, na pewno mniej niż wsuwki z ząbkami. Kiedy ich używałam, to pojedyncze włosy miałam przez nie wygięte pod bardzo dziwnymi kątami.

Musthave, uwielbiam takie kolory i też taki chcę

Byłam dzisiaj u fryzjerki na podcięciu końcówek. U tej, która już mi parę razy poprawiała inne nieudane cięcia, umówiłam się zanim dostałam od szmyrk namiary na fryca w Katowicach, więc poszłam. W sumie jestem z cięcia zadowolona, chociaż zmiana jest mało widoczna i krótsza grzywka nie zlewa się z resztą włosów tak jak chciałam, ale to też wina tego, że się wywija w inną stronę. Jak się obfocę, to wrzucę cuś.

Tylko powiedzcie mi, jak się zapatrujecie na porady fryzjerskie? Bo mnie dyskusja podczas dzisiejszej wizyty zmęczyła. Po myciu nałożono mi Kallosa keratynowego, a wiadomo, keratyna to u mnie zło wcielone Podczas suszenia włosy się z wierzchu spuszyły i usztywniły, na co pani fryzjerka zwróciła mi uwagę, więc jej odpowiedziałam, że to przez Kallosa, bo mam tak po każdym kosmetyku z keratyną. Była zdziwiona, potem wypytywała mnie o resztę pielęgnacji i orzekła z drugą fryzjerką, że pewnie od grzebienia drewnianego tak mi się robi i od tego, że myję włosy codziennie i że mam je przetrzymać przez weekend a najlepiej to zrobić zabieg, keratynowy oczywiście...matko i córko, dobrze że się nie przyznałam do tego, że myję je ostatnio odżywką, to by dopiero było
Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby fryzjer polecił mi kosmetyk, który by włosom pasował. Jednak wychodzę z założenia, że fryzjer jest od cięcia i farbowania, a jeśli chodzi o pielęgnację, to sama wiem najlepiej, jak moje włosy na co reagują. A jak nie wiem, to pytam tu

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-01-16 o 20:44
Stary 2014-01-16, 21:13   #526
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Tylko powiedzcie mi, jak się zapatrujecie na porady fryzjerskie? Bo mnie dyskusja podczas dzisiejszej wizyty zmęczyła. Po myciu nałożono mi Kallosa keratynowego, a wiadomo, keratyna to u mnie zło wcielone Podczas suszenia włosy się z wierzchu spuszyły i usztywniły, na co pani fryzjerka zwróciła mi uwagę, więc jej odpowiedziałam, że to przez Kallosa, bo mam tak po każdym kosmetyku z keratyną. Była zdziwiona, potem wypytywała mnie o resztę pielęgnacji i orzekła z drugą fryzjerką, że pewnie od grzebienia drewnianego tak mi się robi i od tego, że myję włosy codziennie i że mam je przetrzymać przez weekend a najlepiej to zrobić zabieg, keratynowy oczywiście...matko i córko, dobrze że się nie przyznałam do tego, że myję je ostatnio odżywką, to by dopiero było
Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby fryzjer polecił mi kosmetyk, który by włosom pasował. Jednak wychodzę z założenia, że fryzjer jest od cięcia i farbowania, a jeśli chodzi o pielęgnację, to sama wiem najlepiej, jak moje włosy na co reagują. A jak nie wiem, to pytam tu
otóż to!! mój fryzjer wie, że jestem troche szurnięta w kwestii pielęgnacji (wie o moich majonezowych przygodach z przed 100 lat czy o obecnych kokosowych wariacjach) ale za bardzo nie dyskutujemy... a z jakimś innym to wogóle bym nie podejmowała rozmowy bo tak jak mówisz to męczące jest a przecież keratyna to "samo dobre i działa cuda" więc jak tu IM teraz wytłumaczyć zjawisko przeproteinowania

Musthave ale piękne ...

Edytowane przez jukaba
Czas edycji: 2014-01-16 o 21:14
Stary 2014-01-16, 23:46   #527
bluebells
Raczkowanie

Cytat:
Dzięki Szczerze mówiąc, też mi się podoba Teraz zapuszczanie naturalsów idzie z górki Dobrze czuje się z tym odrostem, całkiem fajnie na żywo przechodzi w tę warstwę farbowaną. Stan warstwy farbowanej jest niezły, końce kontroluję, ciacham gdy trzeba i chociaż włosy są prawie cały czas tej samej długości, ich stan sie poprawia
No właśnie, już całkiem długie masz, mi jeszcze troszkę do takiej długości zostało. Bardzo naturalnie wygląda kolor, w pierwszej chwili myślałam zresztą, że to naturalki
Marzy mi się taki kolorek, ale nie chcę farbować, więc pozostaje mi popatrzyć.

Cytat:
Wydaje mi się, że opaski ogólnie raczej włosów nie niszczą, na pewno mniej niż wsuwki z ząbkami. Kiedy ich używałam, to pojedyncze włosy miałam przez nie wygięte pod bardzo dziwnymi kątami.

Byłam dzisiaj u fryzjerki na podcięciu końcówek. U tej, która już mi parę razy poprawiała inne nieudane cięcia, umówiłam się zanim dostałam od szmyrk namiary na fryca w Katowicach, więc poszłam. W sumie jestem z cięcia zadowolona, chociaż zmiana jest mało widoczna i krótsza grzywka nie zlewa się z resztą włosów tak jak chciałam, ale to też wina tego, że się wywija w inną stronę. Jak się obfocę, to wrzucę cuś.

Co do wsuwek to się zgadzam, zresztą ciągną mi włosy kiedy je zdejmuję, tak samo spinki żabki.

To czekamy na zdjęcie
A co do fryzjerów, to wolę nie wdawać się w dyskusje nt. pielęgnacji. I tak wiedzą swoje, a ja nie chcę się wkurzać i na głos powiedzieć "przepraszam panią bardzo, ale wuj się pani zna". Jedyne, co dobrego mi poleciła fryzjerka dawno dawno temu, to jedwab CHI. Lubię go, choć używam co jakiś czas przez proteiny.
I na szczęście do fryzjera chodzę bardzo rzadko, a jeśli już to na ścięcie (bardziej radykalne, końcówki podcinam sama) bez mycia włosów ani innych cudów. Z drugiej strony nigdy nie trafił mi się fryzjer-partacz, chyba że z mojej własnej winy. :P
Stary 2014-01-17, 11:38   #528
freckledlittle
Rozeznanie

Cytat:
Jakbys nie napisala, ze to psiak, to bym pomyslala raczej, ze kota tam trzymasz
Super wygladaja Twoje wlosy, takie bardzo naturalne ombre masz
To nie pies, tylko szczur, który chorował w młodości

Cytat:

Okej, to muszę się w jakąś zaopatrzyć.

Dokładnie tak, oni się kija znają, a jak im się cokolwiek powie, to patrzą ironicznie... Zasada jest prosta - uśmiechaj się, przytakuj i powoli odsuwaj
do końca moich dni.

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
Stary 2014-01-18, 18:42   #529
chimay
Zakorzenienie

No więc daję fotki. Pierwsza zaraz po obcięciu, drugie - przód po dzisiejszym myciu. Niestety ta grzywa sama nie chce się układać i odstaje od reszty włosów, musiałabym ją stylizować, ale oczywiście mi się nie chce No i dorobiłam się "przeolejowania", bo włosy się strączkują, a silikonów nie używam ostatnio prawie wcale. W ogóle wygląda na to, że odżywka u mnie nie daje rady zmyć oleju.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Cięcie 15.01.jpg (86,3 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Przód.jpg (64,1 KB, 36 załadowań)
Stary 2014-01-18, 19:06   #530
Jigoku
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
No więc daję fotki. Pierwsza zaraz po obcięciu, drugie - przód po dzisiejszym myciu. Niestety ta grzywa sama nie chce się układać i odstaje od reszty włosów, musiałabym ją stylizować, ale oczywiście mi się nie chce No i dorobiłam się "przeolejowania", bo włosy się strączkują, a silikonów nie używam ostatnio prawie wcale. W ogóle wygląda na to, że odżywka u mnie nie daje rady zmyć oleju.
Ładne A gdybyś ją na nos spinała na bok to potem by się nie układała?

kosmetyki http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post66189271
książki
Jigoku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:18   #531
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ładne A gdybyś ją na nos spinała na bok to potem by się nie układała?
Dzięki Trochę ją to dyscyplinuje, ale też często robi się odgniecenie od wsuwki. Ogólnie to dzisiaj moje włosy są w przeciętnym stanie, jakieś takie...obłe, matowe, szybko się puszą, bo też i wilgotność powietrza ponad 90%. Ja chcę już zimę i chcę mróz i żeby ta dziadowska wilgotność spadła wreszcie poniżej 60%

Przeraża mnie to, że chyba ciągle mam wzmożony przyrost baby hair, chociaż już od pół roku omijam przyśpieszacze szerokim łukiem. Nawet podczas cięcia fryzjerka mi na to zwróciła uwagę i sama widzę, że z przedziałka ciągle coś sterczy. Wmawiałam sobie, że bejbihery widać teraz bardziej przez to, że już nie mam grzywki, ale to chyba nie to Wygląda na to, że jestem skazana na aureolę wokół głowy przez kolejny rok, bo jak do tej pory nie znalazłam żadnej metody na opanowanie tego zjawiska.
Stary 2014-01-19, 07:43   #532
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
łłłooo ale długie super
cóż z bejbikami to chyba najlepiej je poprostu zostawić w spokoju i nie zwracać na nie uwagi. Poprzednio katowałam bejbiki prostownicą a obecnie zostawiłam je same sobie i właściwie nawet nie wiem kiedy się ogarnęły, wiem, wiem moja rada to takie "łatwo powiedzieć"
Stary 2014-01-19, 13:43   #533
szmyrk
Zakorzenienie

Chimay, masz piekny kolor wlosow!
Co do babyhairow to moze sprobuj zelu z siemienia lnianego albo aloesowego, albo zelu sklepowego jakiegos Ja tam lubie BH dookola glowy, czuje wtedy, ze moja fryzura jest taka, hm, pelniejsza, nie lubie siebie w ulizanych uczesaniach.
A co do grzywki, sama ostatnio czesze w takim klimacie: klik, klik, klik.
Stary 2014-01-19, 14:32   #534
chimay
Zakorzenienie

jukaba, szmyrk, dziękuję

Niestety moje bejbihery nie tworzą pełnej fryzury, tylko zmechaconą aureolkę, bo skręcają się w spiralki, włosy wyglądają na zaniedbane, spuszone, matowe. Powodem jest wilgotność powietrza i nie działa na nie nic. Testowałam już silikony, oleje, odzywki tylko emolientowe, potem tylko nawilżające, mąkę ziemniaczaną, płukanki z octem, jonizację, suszenie na szczotce, w mikrofibrze, OMO, parafinę, lakier, odżywki b/s - wszystko na nic, jak wilgotność skacze ponad 70% i utrzymuje się taka dłużej to moje włosy są naprawdę paskudne. Nigdy wcześniej tak nie miałam, dopiero jak zaczęłam stosować przyśpieszacze. Pewnie jeszcze trochę będę tu marudzić na ten temat
Stary 2014-01-19, 14:51   #535
aniaamelia
Zadomowienie

Cześć dziewczyny

Przychodzę z aktualizacją moich cieniasów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20140119_016.jpg (29,0 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140119_018.jpg (22,6 KB, 20 załadowań)
aniaamelia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 15:04   #536
Patryka
Zadomowienie

Dla dziewczyn z Trójmiasta - robię zamówienie w ZSK, jeśli któraś jest zainteresowana dołączeniem, polecam się

Patryka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 15:42   #537
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Fajne te cieniasy
Stary 2014-01-20, 18:56   #538
szmyrk
Zakorzenienie

Musze Wam powiedziec, ze jestem zachwycona kozieradka Nie dosc, ze wlosy przestaly wypadac, to jeszcze nowe mi rosna w "zakolach"
Poza tym, szampon Fitomed jest super. Poza tym, dodalam spiruline do Kallosa Placenty i mam mega miekkie wlosy (acz jakiegos wow efektu nie ma). Poza tym, co tutaj tak cicho?

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Ladne
Stary 2014-01-20, 19:24   #539
daggmara
Z deszczem w butach

Zaczelam kuracje kozieradka, ale po kilku dniach dzis postanowilam zrobic przerwe. Mam dosc jej aromatu :P jutro zaparze nowa i jedziemy dalej z koksem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

daggmara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 19:37   #540
szmyrk
Zakorzenienie

daggmara, zmuszaj sie, bo naprawde warto Ja tez na poczatku mialam problemy z regularnoscia, ale nie tyle mi zapach przeszkadzal (w sumie nie jest jakis mega nieprzyjemny jak dla mnie), co moj ogolny brak systematycznosci

A w ogole, umylam wlosy okolo godziny 11:00, a ona wciaz sa lekko wilgotne
Odpowiedz

Tagi
proste, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości