Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-18, 13:26   #751
chimay
Zakorzenienie

Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Przychodzę się pochwalić Moje włosy ostatnio coraz lepiej współpracują, więc nie mam powodu do marudzenia. Inna sprawa, że to zasługa głównie wilgotności, która nie przekracza 70%.
Odkryłam, że najlepszym dla mnie sposobem, żeby mi nie przeszkadzały, nie niszczyły się, ale też nie odgniatały w brzydki sposób jest upinanie ich małymi, plastikowymi spinkami typu żabki (wystarczają mi 4 sztuki). Robię tak głównie na noc, czasem jak snuję się po domu. Raczej nie używam tych spinek poza domem, bo kojarzą mi się mało wyjściowo. Włosy się oczywiście odgniatają, ale jako nierówne fale. Zdecydowanie gorzej wyglądają odgniecione od koka, bo zostaje ślad po gumce. Wygląda to tak jak na zdjęciu, potem się rozprostowują, pewnie jakbym nałożyła stylizator byłyby trwalsze.

Gorzej wyglądają tylko pejsy, bo ciągle lekko się puszą i wyglądają wiedźmowato, co zresztą widać na drugim zdjęciu. Ale one są niereformowalne, nie wiem czy uda się je doprowadzić do takiego stanu jak pozostałe.

Nie jestem jednak przekonana do mycia odżywką. Ciągle robię to na zmianę z szamponem. Zużyłam pół flaszki Pottersa z arniką, trochę Kallosa Placenty i w zasadzie nie widzę różnicy na plus dla tej metody. Za to włosy przy skórze szybciej się przetłuszczają, ale to może też od czapki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 18.jpg (63,8 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lekki puch.jpg (63,9 KB, 43 załadowań)
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 15:46   #752
brulionbebeb
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przychodzę się pochwalić Moje włosy ostatnio coraz lepiej współpracują, więc nie mam powodu do marudzenia. Inna sprawa, że to zasługa głównie wilgotności, która nie przekracza 70%.
Odkryłam, że najlepszym dla mnie sposobem, żeby mi nie przeszkadzały, nie niszczyły się, ale też nie odgniatały w brzydki sposób jest upinanie ich małymi, plastikowymi spinkami typu żabki (wystarczają mi 4 sztuki). Robię tak głównie na noc, czasem jak snuję się po domu. Raczej nie używam tych spinek poza domem, bo kojarzą mi się mało wyjściowo. Włosy się oczywiście odgniatają, ale jako nierówne fale. Zdecydowanie gorzej wyglądają odgniecione od koka, bo zostaje ślad po gumce. Wygląda to tak jak na zdjęciu, potem się rozprostowują, pewnie jakbym nałożyła stylizator byłyby trwalsze.

Gorzej wyglądają tylko pejsy, bo ciągle lekko się puszą i wyglądają wiedźmowato, co zresztą widać na drugim zdjęciu. Ale one są niereformowalne, nie wiem czy uda się je doprowadzić do takiego stanu jak pozostałe.

Nie jestem jednak przekonana do mycia odżywką. Ciągle robię to na zmianę z szamponem. Zużyłam pół flaszki Pottersa z arniką, trochę Kallosa Placenty i w zasadzie nie widzę różnicy na plus dla tej metody. Za to włosy przy skórze szybciej się przetłuszczają, ale to może też od czapki.
Śliczny kolor a jak upinasz żabkami? robisz sobie koczka, tylko bez gumki? Ja po spaniu w takiej fryzurze mam zawsze spuszone i brzydkie włosy, śpię właściwie w rozpuszczonych albo w kucyku.

Umyłam dzisiaj włosy próbką szamponu i odżywki Nivea Diamond Volume, jestem ciekawa efektu

e: zapomniałam Wam napisać, że dorwałam dzisiaj w Biedronce zestaw Timotei szampon+odżywka za szalone 4,19 zł

why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

Edytowane przez brulionbebeb
Czas edycji: 2014-02-18 o 15:54
brulionbebeb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:02   #753
szmyrk
Zakorzenienie

Piekny kolor, Chimay i ladnie Ci sie ukladaja
Stary 2014-02-18, 16:25   #754
jukaba
Zadomowienie

Cytat:

bardzo miły dla oka "messy hair" kolor cud - miód

apropo pejsów rozumiem Cie bo to są dwa pasma które i u mnie od zawsze są gorsze niż reszta - bardziej suche, szybko się niszczą, puszą się. Mój sposób na nie to po umyciu i wysuszeniu atakuje je kokosem i jakoś sobie tak żyjemy
jukaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 16:31   #755
Patryka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
e: zapomniałam Wam napisać, że dorwałam dzisiaj w Biedronce zestaw Timotei szampon+odżywka za szalone 4,19 zł
Farciara, czemu tak tanio? U mnie nie ma takich promocji

Chimay, bardzo mi się podoba Twój kolor włosów

Użyłam wczoraj odżywki Planeta Organica z rokitnikiem, bardzo fajne mam po niej włosy, polubimy się. Dzisiaj będę testować maskę drożdżową Babuszki Agafii.

Patryka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:06   #756
201704240919
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
A moje włosy chyba przestały lubić Biovaxa 3 oleje zawsze robił mi wow na włosach, a już przy ostatnich trzech próbach, robi mi coś okropnego na głowie, włosy jakby tłuste, oklapłe i nie miłe w dotyku :/
Szkoda, bo bardzo go lubiłam, na tyle że skusiłam się na opakowanie 500ml, może do emulgowania oleju się sprawdzi, albo jako maska przed myciem.
Ja po tym Biovaxie zawsze miałam siano, chociaż u mojej mamy się sprawdził

Cytat:
Może właśnie szampon neutralny Natura Siberica byłby dla Ciebie dobrym wyborem?
Właśnie nad nim myślę, ale akurat jest niedostępny w sklepie w którym mam zniżkę

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość

a teraz nadrabiam zaleglości:
Ewunia super i kolor fajny, naturalny ??
Tak, ale myślę nad zmianą. Kolor strasznie gryzie się z moim typem urody. Khadi czekoladowy brąz cały czas kusi...

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Chimay, piękny kolor.

Planeta Organica wyjątkowo przypadła mi do gustu - gęsta maska marokańska, balsam prowansalski i aleppo. Hit za hitem, aż jestem ciekawa reszty kosmetyków
201704240919 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:29   #757
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Śliczny kolor a jak upinasz żabkami? robisz sobie koczka, tylko bez gumki? Ja po spaniu w takiej fryzurze mam zawsze spuszone i brzydkie włosy, śpię właściwie w rozpuszczonych albo w kucyku.
Łapię wszystkie włosy, zakręcam wokół własnej osi aż się zwiną w ślimaka i przypinam go w paru miejscach żabkami. Trzyma się bez gumki. W takim upięciu wręcz się wygładzają, ale to pewnie zależy od włosów.

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Piekny kolor, Chimay i ladnie Ci sie ukladaja
Cytat:
bardzo miły dla oka "messy hair" kolor cud - miód

apropo pejsów rozumiem Cie bo to są dwa pasma które i u mnie od zawsze są gorsze niż reszta - bardziej suche, szybko się niszczą, puszą się. Mój sposób na nie to po umyciu i wysuszeniu atakuje je kokosem i jakoś sobie tak żyjemy
Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Chimay, bardzo mi się podoba Twój kolor włosów
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Chimay, piękny kolor.
Dziękuję Jak na zrudziały blond nietykany farbą od 4 miesięcy to nie jest najgorzej. Chociaż muszę kupić w końcu płukankę Flor Illum Srebro, może jakimś cudem załapią chłodniejszy odcień.
Stary 2014-02-18, 18:40   #758
meeedzik
Zakorzenienie

Cytat:

Piękne a kolor taki zawsze o takim marzyłam
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ja po tym Biovaxie zawsze miałam siano, chociaż u mojej mamy się sprawdził
Mi przyklap robi teraz, ale do połowy opakowanie służył mi świetnie mam nadzieję, że jeszcze kiedyś posłuży

To i ja pokażę włosie me, po fructis GD, dziś myłam metodą kubeczkową chyba się polubimy, bo lepiej mi się myło jak samym szamponem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1580.jpg (58,6 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1583.jpg (56,3 KB, 49 załadowań)
Stary 2014-02-18, 22:03   #759
bluebells
Raczkowanie

Cytat:
Blubells dzięki za info o drogerii Bodyluna w Gdańsku, w końcu ją odwiedziłam, i pierwszej chwili nie wiedziałam gdzie patrzeć, dostałam oczopląsu Tyyyyle kosmetyków, rosyjskie, indyjskie, raj dla włosów. Ostatecznie (powinna tam być jakaś poczekalnia dla mężczyzn, coby kobietki mogły spokojnie się rozglądać po kosmetykach ) kupiłam odżywkę Planeta Organica z olejem rokitnika, maseczkę drożdżową Babuszki Agafii, kurację Joanna rzepa, szampon dla TŻ i dostałam kubek gratis Na pewno jeszcze tam wrócę, mają henny nawet, a ja się czają na Cassię.

I teraz pytanie ogólne - były tam olejki Amla, tylko wszystkie były na parafinie, czy warto takie coś stosować na wzmocnienie włosów? Nawet nie wiem jak reaguję na parafinę, zwykle po prostu jej unikałam

Aaaa, i olej musztardowy rzucił mi się w oczy, tylko jeszcze nic o nim nie wiem, ale się dowiem
Super , cieszę sie i nie ma za co. Uwielbiam tam zachodzić, szczególnie, ze mam bardzo blisko, ale robię to tylko wtedy kiedy mam troszkę wiecej kasy
Wydaje mi sie, ze akurat Natura Siberica tam nie było, zwróciłabym uwagę bo poluję na szampon neutralny

Czytam was dziewczyny dosc regularnie, ale jeszcze sesja trwa no i komputer w naprawie, dlatego tylko na szybko piszę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-02-18, 23:14   #760
Melanchton
Zakorzenienie

Poradźcie, który psikacz Biovaxowy wybrać!
Potrzebuję jakiejś mgiełki i padło na Biowaxa.
Stary 2014-02-19, 05:50   #761
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Kurcze, teraz nie pamiętam czy byly tam konkretnie Natura Siberica, WYDAJE MI się że tak.
Dziękuje
Niestety - nie dotrę. Za daleko. W drodze do Trójmiasta - SKM jest moim przyjacielskim przewoźnikiem. A akurat w okolicy przystanku Przymorze - Uniwersytet nie miewam nic do załatwienia. Pozostaje więc internet.
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 14:38   #762
chimay
Zakorzenienie

Dziewczęta używające suszarki, ile czasu zajmuje Wam wysuszenie włosów?
Pytam, bo kusi mnie, żeby sobie sprawić taką suszarę urywającą łeb, za pomocą której mogłabym wysuszyć włosy na tyle szybko, że puszące się baby hair nie zdążyłyby się nawet zorientować co się dzieje i skręcić się w spiralki (bo robią to przeważnie podczas schnięcia). Bo dzisiaj wilgotność 90% i znowu włosy tylko do spięcia, a i to nie rozwiązuje problemu.

Mam co prawda suszarko-lokówkę, ale nie umiem jej obsługiwać. Strumień powietrza jest rozpraszany, więc suszy wolno (nie wygładza przez to włosów), poza tym nie umiem za jej pomocą nadać fryzurze żadnego kształtu, ale to już wina moich dwóch lewych rąk. Włosy po jej użyciu wyglądają tak samo, jakby schły same, więc sprzęt leży nieużywany.
Stary 2014-02-19, 18:20   #763
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
Dziewczęta używające suszarki, ile czasu zajmuje Wam wysuszenie włosów?
Pytam, bo kusi mnie, żeby sobie sprawić taką suszarę urywającą łeb, za pomocą której mogłabym wysuszyć włosy na tyle szybko, że puszące się baby hair nie zdążyłyby się nawet zorientować co się dzieje i skręcić się w spiralki (bo robią to przeważnie podczas schnięcia). Bo dzisiaj wilgotność 90% i znowu włosy tylko do spięcia, a i to nie rozwiązuje problemu.

Mam co prawda suszarko-lokówkę, ale nie umiem jej obsługiwać. Strumień powietrza jest rozpraszany, więc suszy wolno (nie wygładza przez to włosów), poza tym nie umiem za jej pomocą nadać fryzurze żadnego kształtu, ale to już wina moich dwóch lewych rąk. Włosy po jej użyciu wyglądają tak samo, jakby schły same, więc sprzęt leży nieużywany.
a no ja mam taką urywającą łeb, suszenie wraz z modelowaniem na szczocie zajmuje mi tak 15-20 min taki szybki powiew rzeczywiście bardziej wygładza

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

mam coś takiego
Stary 2014-02-19, 19:34   #764
aniaamelia
Zadomowienie

Cytat:

a próbujesz jeszcze wydobywać fale???
Dzięki
Teraz już nie wydobywam fal, ponieważ nie chcą się utrzymywać dłużej niż 4 godziny. Wolę siebie w prostych włosach
aniaamelia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 13:44   #765
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
a no ja mam taką urywającą łeb, suszenie wraz z modelowaniem na szczocie zajmuje mi tak 15-20 min taki szybki powiew rzeczywiście bardziej wygładza
To ja bym się może nawet w 10 minutach zmieściła. Już mi się podoba

Cytat:
mam coś takiego
To podrążę temat od strony technicznej

Oglądam sobie te suszary w necie i widzę, że cenowo jest spory rozstrzał.
Ten Babyliss to prawie 300 zł, wolałabym coś tańszego.

Moje wymagania: moc 2200, jonizacja, regulacja temperatury, zimny nawiew.
Znalazłam 3 modele, które spełniają te wymagania, ale cenowe różnice między nimi a tym Babylissem są duże. Różnią się między sobą głównie czasem gwarancji, od 24 m-cy do 5 lat. No i taka Rowenta CV7420D0 Respectis Pro za 189 zł ma jeszcze "Automatyczny dobór optymalnej temperatury suszenia; w zależności od typu i kondycji włosów, Wyświetlacz LCD", ale to chyba taki chwyt marketingowy, no bo jakim cudem suszarka ma rozpoznać kondycję moich włosów To nawet ja sama tego nie umiem określić

Niezależnie od tego zastanawiam się nad samą jonizacją, bo ponoć nikt nie udowodnił, że to rzeczywiście działa. A jeśli już to tylko na elektryzowanie, z czym ja w ogóle problemu nie mam. Ionteca mam pół roku i szczerze powiedziawszy to nie widzę, żeby on cokolwiek robił. Owszem, jak się nim czeszę kilka minut, to włosy przez chwilę są bardziej ulizane, ale nie wiem, czy to czasem nie od tego długiego czesania W necie też spotykam się ze sporą ilością opinii, że kobiety nie widzą różnicy między sprzętem z jonizacją a takim bez.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-02-20 o 13:46
Stary 2014-02-20, 17:44   #766
jukaba
Zadomowienie

Cytat:
No i taka Rowenta CV7420D0 Respectis Pro za 189 zł ma jeszcze "Automatyczny dobór optymalnej temperatury suszenia; w zależności od typu i kondycji włosów, Wyświetlacz LCD", ale to chyba taki chwyt marketingowy, no bo jakim cudem suszarka ma rozpoznać kondycję moich włosów To nawet ja sama tego nie umiem określić
to takie troche 'cuda na kiju' jak dla mnie alboż sztuczna inteligencja

Cytat:
Niezależnie od tego zastanawiam się nad samą jonizacją, bo ponoć nikt nie udowodnił, że to rzeczywiście działa. A jeśli już to tylko na elektryzowanie, z czym ja w ogóle problemu nie mam. Ionteca mam pół roku i szczerze powiedziawszy to nie widzę, żeby on cokolwiek robił. Owszem, jak się nim czeszę kilka minut, to włosy przez chwilę są bardziej ulizane, ale nie wiem, czy to czasem nie od tego długiego czesania W necie też spotykam się ze sporą ilością opinii, że kobiety nie widzą różnicy między sprzętem z jonizacją a takim bez.
a tu mnie zaskoczyłaś bo ja sobie chwale to zjawisko i odczuwam różnice jak musze czasem podsuszyć włosy taką zwykłą to mam bardziej suche i szorstkie niż po jonizacji.
Stary 2014-02-21, 09:35   #767
meeedzik
Zakorzenienie

Cytat:
Oglądam sobie te suszary w necie i widzę, że cenowo jest spory rozstrzał.
Ten Babyliss to prawie 300 zł, wolałabym coś tańszego.

Moje wymagania: moc 2200, jonizacja, regulacja temperatury, zimny nawiew.
Znalazłam 3 modele, które spełniają te wymagania, ale cenowe różnice między nimi a tym Babylissem są duże. Różnią się między sobą głównie czasem gwarancji, od 24 m-cy do 5 lat. No i taka Rowenta CV7420D0 Respectis Pro za 189 zł ma jeszcze "Automatyczny dobór optymalnej temperatury suszenia; w zależności od typu i kondycji włosów, Wyświetlacz LCD", ale to chyba taki chwyt marketingowy, no bo jakim cudem suszarka ma rozpoznać kondycję moich włosów To nawet ja sama tego nie umiem określić

Ja mam zwykłą suszarkę z Lidla z jonizacją i trzystopniowym ustawieniem temperatury i nawiewu + dodatkowy przycisk zimnego powietrza no i zadowolona z niej jestem
Stary 2014-02-22, 17:03   #768
paulina1347
Raczkowanie

Hej, czytam wątek od jakiegoś czasu i postanowiłam się odezwać, ponieważ sama szukałam niedawno dobrej suszarki i mogę polecić tą :http://www.mediaexpert.pl/suszarki-d...FQXlwgodEmQAUg dostałam ją na gwiazdkę i jestem bardzo zadowolona no i myślę, że cena też nie jest wygórowana, a są tam wszystkie funkcje na których większości dziewczyn zależy typu jonizacja, zimny nawiew itd. co do jonizacji, naprawdę wygładza włosy, już przy 1 użyciu to zauważyłam, więc też polecam wybrać suszarkę z tym bajerem, bo różnica jest widoczna i co do Twojego pytania o suszenie chimay to zajmuje mi to 10-15 minut

Edytowane przez paulina1347
Czas edycji: 2014-02-22 o 17:05
paulina1347 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 17:59   #769
Patryka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Ja mam zwykłą suszarkę z Lidla z jonizacją i trzystopniowym ustawieniem temperatury i nawiewu + dodatkowy przycisk zimnego powietrza no i zadowolona z niej jestem
szkoda że tak rzadko są w lidlu te suszarki, czają się na nią dłuższy czas, ale akurat jak były nie miałam pieniędzy...

Cytat:
Napisane przez paulina1347 Pokaż wiadomość
Hej, czytam wątek od jakiegoś czasu i postanowiłam się odezwać, ponieważ sama szukałam niedawno dobrej suszarki i mogę polecić tą :http://www.mediaexpert.pl/suszarki-d...FQXlwgodEmQAUg dostałam ją na gwiazdkę i jestem bardzo zadowolona no i myślę, że cena też nie jest wygórowana, a są tam wszystkie funkcje na których większości dziewczyn zależy typu jonizacja, zimny nawiew itd. co do jonizacji, naprawdę wygładza włosy, już przy 1 użyciu to zauważyłam, więc też polecam wybrać suszarkę z tym bajerem, bo różnica jest widoczna i co do Twojego pytania o suszenie chimay to zajmuje mi to 10-15 minut
O, dzięki za info! Właśnie rozglądam się za suszarką z jonizacją, a ta ma naprawdę przystępną cenę.

Patryka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 20:34   #770
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
szkoda że tak rzadko są w lidlu te suszarki, czają się na nią dłuższy czas, ale akurat jak były nie miałam pieniędzy...

Chyba bym się bała lidlowej promocji, ponoć dantejskie sceny się tam dzieją

Dzięki za namiary na tę Rowentę Myślałam jeszcze o takiej
http://www.saturn.pl/connect-katowic...line,id-825907

W ogóle to tak patrzyłam na te suszary i dumałam, czy aby to nie moja zachcianka, bez której mogę się obejść. Ale jak dzisiaj zobaczyłam to co poniżej, to stwierdziłam, że muszę się przygotować na wojnę Skąd się te cudaki biorą? I czy to nie jest niesprawiedliwe, że jedni chcą je zahodować i nie mogą, a u mnie takie coś?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (119,3 KB, 40 załadowań)
Stary 2014-02-22, 22:05   #771
paulina1347
Raczkowanie

nie ma za co ta druga suszara też spoko, widzę że ma koncentrator w porównaniu do mojej, ale znając życie ja i tak z tego nie umiałabym korzystać te włoski to babyhair? jakie długie
Stary 2014-02-23, 09:19   #772
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
te włoski to babyhair? jakie długie
Ano baby hair. Chyba się dobrze maskowały, albo nie chciałam ich wcześniej zobaczyć
Stary 2014-02-23, 11:03   #773
brulionbebeb
Rozeznanie

Cytat:
Chyba bym się bała lidlowej promocji, ponoć dantejskie sceny się tam dzieją

Dzięki za namiary na tę Rowentę Myślałam jeszcze o takiej
http://www.saturn.pl/connect-katowic...line,id-825907

W ogóle to tak patrzyłam na te suszary i dumałam, czy aby to nie moja zachcianka, bez której mogę się obejść. Ale jak dzisiaj zobaczyłam to co poniżej, to stwierdziłam, że muszę się przygotować na wojnę Skąd się te cudaki biorą? I czy to nie jest niesprawiedliwe, że jedni chcą je zahodować i nie mogą, a u mnie takie coś?
Aaaale długie! Musisz mieć z nimi niezłą zabawę

Co do suszarek, ja mam dość starą, Phillips Jet Set Control. Dwa stopnie prędkości (?), trzy stopnie temperatury + dodatkowy przycisk ciepło/zimno. Nie mam jonizacji, niestety, ale nie jest mi aż tak potrzebna. Bardziej przydałaby się mamie.

Btw, czy któraś z Was słyszała kiedyś coś o nakładaniu masła jojoba na włosy (nie na skórę głowy, tylko na włosy, jak olej)? Google milczą na ten temat, a ja od paru tygodni maziam się tym na noc, rano emulguję Biovaxem Naturalne Oleje i jestem przeszczęśliwa Przy okazji, nie wiecie, jakim typem oleju jest masło jojoba? Wiem, że olej jojoba to "inny olej", a wszystkie masła to oleje nasycone, ale ciężko mi w to wpasować masło jojoba

Stary 2014-02-23, 14:26   #774
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Aaaale długie! Musisz mieć z nimi niezłą zabawę
Okropną

Cytat:
Btw, czy któraś z Was słyszała kiedyś coś o nakładaniu masła jojoba na włosy (nie na skórę głowy, tylko na włosy, jak olej)? Google milczą na ten temat, a ja od paru tygodni maziam się tym na noc, rano emulguję Biovaxem Naturalne Oleje i jestem przeszczęśliwa Przy okazji, nie wiecie, jakim typem oleju jest masło jojoba? Wiem, że olej jojoba to "inny olej", a wszystkie masła to oleje nasycone, ale ciężko mi w to wpasować masło jojoba
Masło jojoba to połączenie oleju jojoba z utwardzonym olejem roślinnym, więc będzie miało podobne właściwości co sam olej. Tylko aplikacja trochę inna.
Stary 2014-02-25, 10:20   #775
brulionbebeb
Rozeznanie

Cytat:
Okropną

Masło jojoba to połączenie oleju jojoba z utwardzonym olejem roślinnym, więc będzie miało podobne właściwości co sam olej. Tylko aplikacja trochę inna.
Dzięki Przyszło mi spore zamówienie z ZSK, więc muszę się wziąć za denkowanie tego, co mam, masło jojoba poszło na pierwszy ogień

Cholera mnie weźmie... W czwartek zafarbowałam włosy na ciemniejszy odcień, od tego czasu dwa razy umyłam włosy i już mi zaczyna wszystko złazić Chyba będę musiała zrobić pigmentację, na czym się kompletnie nie znam...

Stary 2014-02-26, 06:27   #776
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
W czwartek zafarbowałam włosy na ciemniejszy odcień, od tego czasu dwa razy umyłam włosy i już mi zaczyna wszystko złazić
A po co zaraz : pigmentacja ? Złej farby użyłaś.
Stary 2014-02-26, 19:33   #777
brulionbebeb
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
A po co zaraz : pigmentacja ? Złej farby użyłaś.
Nawet nie wiesz, jakiej użyłam To już druga farba, która mi tak złazi. To w takim razie jaka jest dobra? Możesz polecić jakąś konkretną?

Stary 2014-02-27, 05:30   #778
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Nawet nie wiesz, jakiej użyłam
Ano, nie wiem. Ale jeśli produkt, wszystko jedno jaki, nie spełnia tego, co producent obiecuje, to jest to bubel. I to, że Ci farba złazi, to nie wina włosów, a farby.

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb
To w takim razie jaka jest dobra? Możesz polecić jakąś konkretną?
Farbuję włosy można rzec, że od lat kilkunastu. Regularnie, co miesiąc. Farbuję i w salonach i w domu. Nie zdarzyło mi się, żeby farba płowiała / zmywała się szybciej niż po trzech tygodniach. Odrosty widać, a farba siedzi. Mogę Ci podać nazwy producentów, tych od "moich" farb. Ale najpierw zastrzeżenie : jeśli używasz produktów farbopodobnych z półek drogerii, nie mamy o czym dyskutować i uwierzę we wszystko. Nawet w to, że "farba" po dwóch myciach zlazła.
Stary 2014-02-27, 11:52   #779
chimay
Zakorzenienie

To znowu ja

Suszarę kupiłam, Remingtona z jonizacją. Wiele nie wydałam, bo 89 zł. Jonizacja na pewno na moje włosy nie działa, po wysuszeniu tą nową są takie same (napuszone) jak po starej suszarce bez jonizacji. Myślę, że jedyne co mogę zrobić, to popracować nad techniką, bo to na pewno u mnie kuleje. Uczę się suszyć pasma na szczotce z użyciem koncentratora. Pomyślałam też sobie, że przyda mi się jakiś stylizator i z tym do Was tym przychodzę.
Rezygnuję z mycia odżywką, więc stylizator może mieć wszelkie obciążacze, byle nie miał alko.
Chodzi mi też o coś, co ma funkcję wygładzającą puch.
Co sprawdzi się na włosach prostych? Za czasów trwałej miałam gumę, ale na proste włosy to już chyba nie bardzo?
Żel? Używacie czegoś takiego?
Z żelem z siemienia lnianego bawić mi się nie chce, więc chcę coś gotowego.
Stary 2014-02-27, 16:33   #780
brulionbebeb
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Ano, nie wiem. Ale jeśli produkt, wszystko jedno jaki, nie spełnia tego, co producent obiecuje, to jest to bubel. I to, że Ci farba złazi, to nie wina włosów, a farby.

Farbuję włosy można rzec, że od lat kilkunastu. Regularnie, co miesiąc. Farbuję i w salonach i w domu. Nie zdarzyło mi się, żeby farba płowiała / zmywała się szybciej niż po trzech tygodniach. Odrosty widać, a farba siedzi. Mogę Ci podać nazwy producentów, tych od "moich" farb. Ale najpierw zastrzeżenie : jeśli używasz produktów farbopodobnych z półek drogerii, nie mamy o czym dyskutować i uwierzę we wszystko. Nawet w to, że "farba" po dwóch myciach zlazła.
Tak, używam produktów farbopodobnych. Mówię, że farba zlazła, bo generalnie ciemniejszy kolor kładziony na blond trudniej zatrzymać, prawda? Podaj swoich producentów, jeśli masz ochotę. Ale nie uśmiecha mi się wydawanie 50 zł na farbę, a wiem, że profesjonalne tyle kosztują.

Cytat:
To znowu ja

Suszarę kupiłam, Remingtona z jonizacją. Wiele nie wydałam, bo 89 zł. Jonizacja na pewno na moje włosy nie działa, po wysuszeniu tą nową są takie same (napuszone) jak po starej suszarce bez jonizacji. Myślę, że jedyne co mogę zrobić, to popracować nad techniką, bo to na pewno u mnie kuleje. Uczę się suszyć pasma na szczotce z użyciem koncentratora. Pomyślałam też sobie, że przyda mi się jakiś stylizator i z tym do Was tym przychodzę.
Rezygnuję z mycia odżywką, więc stylizator może mieć wszelkie obciążacze, byle nie miał alko.
Chodzi mi też o coś, co ma funkcję wygładzającą puch.
Co sprawdzi się na włosach prostych? Za czasów trwałej miałam gumę, ale na proste włosy to już chyba nie bardzo?
Żel? Używacie czegoś takiego?
Z żelem z siemienia lnianego bawić mi się nie chce, więc chcę coś gotowego.
W tym niestety nie pomogę, sama podchodzę do używania żelu Ale słyszałam, że fale można wygniatać na żelu. Pytanie tylko, czy wcześniej trzeba je jakoś "przygotować"

Ja dzisiaj umyłam odżywką pierwszy raz, w sumie bardziej z nudów, niż z czegokolwiek innego, i jestem ciekawa efektów. A tak w ogóle, to obcięłam grzywkę i teraz mam lekko na bok

Odpowiedz

Tagi
proste, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości