Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-06-23, 11:28   #1381
burtonistka
Wtajemniczenie

Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Dziewczyny jakich szczotek używacie do włosów? Bo właśnie niechcący złamałam moją i muszę lecieć na miasto czegoś poszukać, ale nie wiem czego. Zastanawiałam się nad taką mieszaną, no wiecie jaką

burtonistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 12:38   #1382
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
koczami wszystkimi Postanowiłam nauczyć się dobierańca i to moja pierwsza próba myślę, że nie jest tak źle, za to z boku w ogóle mi nie wychodzi, nie wiem czemu, ale będę trenować
Jeśli to pierwsza próba, to chcę widzieć kolejne

Cytat:
Napisane przez Annulka21 Pokaż wiadomość
Ja też lubię warkocze Bardzo chciałabym się nauczyć jeszcze tego z ostatniego zdjęcia ale tyle razy już próbowałam i nie wychodzi
One są wręcz nieprzyzwoite

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja wolę koki niż warkocze, bo mam najkrótsze włosy za brodę i uknułam coś takiego
Takie upięcia są urocze. Na czym one Ci się trzymają? I jak je robisz, wiążesz kucyk, robisz nad gumką dziurę i przekładasz przez nią włosy, czy jeszcze inaczej?

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
A ja uwielbiam pleść warkocze komuś, strasznie mnie to uspokaja i jak jestem na uczelni to w grupie tylko szukam koleżanek z dłuższymi rozpuszczonymi włosami, żeby im coś zapleść
Chętnie bym Cię przygarnęła

Cytat:
Dziewczyny jakich szczotek używacie do włosów? Bo właśnie niechcący złamałam moją i muszę lecieć na miasto czegoś poszukać, ale nie wiem czego. Zastanawiałam się nad taką mieszaną, no wiecie jaką
Grzebienia TBS tylko, mam jeszcze Ionteca, ale nie lubię go, leży od dawna odłogiem. Miałam szczotkę dziczą z Hebe, Jukaba kiedyś polecała, ale oddałam koleżance, bo zaczęła bardzo elektryzować mi włosy.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 12:59   #1383
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Chętnie bym Cię przygarnęła

Grzebienia TBS tylko, mam jeszcze Ionteca, ale nie lubię go, leży od dawna odłogiem. Miałam szczotkę dziczą z Hebe, Jukaba kiedyś polecała, ale oddałam koleżance, bo zaczęła bardzo elektryzować mi włosy.
A ja chętnie bym na twoich włosach te warkocze robiła

Ok dzięki Przejdę się po mieście i poszukam czegoś, może po prostu kupię szeroki drewniany grzebień

Stary 2014-06-23, 18:12   #1384
freckledlittle
Rozeznanie

Cytat:
Koki też uwielbiam i czuję się w nich tak dobrze jak w warkoczach.
Twój wygląda ślicznie

A ja uwielbiam pleść warkocze komuś, strasznie mnie to uspokaja i jak jestem na uczelni to w grupie tylko szukam koleżanek z dłuższymi rozpuszczonymi włosami, żeby im coś zapleść
Ja też mam taką koleżankę i służę zawsze materiałem, nie chcesz, żeby Cię zaadoptować?

Cytat:
Ja mam drewniany grzebień z TBS i Ionteca, którego bardzo lubię z kolei Eliminuje elektryzowanie w moim przypadku i rozczesuje dokładnie włosy (znaczy ja zwykle poprawiam po grzebieniu, ale mimo wszystko). Szczotki z dzika mam dwie - jedną w torebce i używam praktycznie zawsze po przyjściu w dane miejsce (chyba, że mam zaplecione), a drugą w domu, ale nie używam, bo wolę Ionteca, a nie bardzo umiem ją umyć tak, żeby dłużej niż 3 dni ładnie czesała i nie elektryzowała
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."

55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 18:27   #1385
meeedzik
Zakorzenienie

Cytat:
Jeśli to pierwsza próba, to chcę widzieć kolejne
Bardzo bym chciała nauczyć się robić takiego na ukos głowy, mam nadzieję, że dojdę kiedyś do takiej wprawy
No i oczywiście pokażę jak będzie co pokazywać
Cytat:

Ok dzięki Przejdę się po mieście i poszukam czegoś, może po prostu kupię szeroki drewniany grzebień
Ja też bym Cię chętnie adoptowała a gdybym miała taka koleżankę to codziennie chodziłabym w rozpuszczonych włosach, byleby mnie tylko czesała

Co do szczotki to ja mam taką mieszaną z Rossmanna i lubię
Stary 2014-06-23, 18:38   #1386
szmyrk
Zakorzenienie

Ja tez chce zyby mnie ktos czesal
Ale nikt nie potrafi, wiec sama zaczelam sie bawic swoimi wlosami - ale to nie to samo! A, no i jak mam okazje, to lapie za wlosy innych i robie, czego sama na swoich nie zdolam

A czesze sie TT juz jakis czas i jest super Raczej bym jej nie zamienila na nic innego, zwlaszcza ze "sierciowe" w moim przypadku odpadaja

Jigoku - ja wlasnie dlatego robie dobierance, dlatego, ze tez mam (zdecydowanie) krotsze wlosy z przodu (pozostalosc po grzywce), doskonale sie sprawdzaja w roli ukrywaczy tego problemu Koki tez lubie, ale niskie mi niestety nie bardzo pasuja, tylko te na albo blisko czubka glowy

Edytowane przez szmyrk
Czas edycji: 2014-06-23 o 18:41
szmyrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 18:57   #1387
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Ja też mam taką koleżankę i służę zawsze materiałem, nie chcesz, żeby Cię zaadoptować?

Ja mam drewniany grzebień z TBS i Ionteca, którego bardzo lubię z kolei Eliminuje elektryzowanie w moim przypadku i rozczesuje dokładnie włosy (znaczy ja zwykle poprawiam po grzebieniu, ale mimo wszystko). Szczotki z dzika mam dwie - jedną w torebce i używam praktycznie zawsze po przyjściu w dane miejsce (chyba, że mam zaplecione), a drugą w domu, ale nie używam, bo wolę Ionteca, a nie bardzo umiem ją umyć tak, żeby dłużej niż 3 dni ładnie czesała i nie elektryzowała
Cytat:
Ja też bym Cię chętnie adoptowała a gdybym miała taka koleżankę to codziennie chodziłabym w rozpuszczonych włosach, byleby mnie tylko czesała

Co do szczotki to ja mam taką mieszaną z Rossmanna i lubię
Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Ja tez chce zyby mnie ktos czesal
Ale nikt nie potrafi, wiec sama zaczelam sie bawic swoimi wlosami - ale to nie to samo! A, no i jak mam okazje, to lapie za wlosy innych i robie, czego sama na swoich nie zdolam

A czesze sie TT juz jakis czas i jest super Raczej bym jej nie zamienila na nic innego, zwlaszcza ze "sierciowe" w moim przypadku odpadaja

Jigoku - ja wlasnie dlatego robie dobierance, dlatego, ze tez mam (zdecydowanie) krotsze wlosy z przodu (pozostalosc po grzywce), doskonale sie sprawdzaja w roli ukrywaczy tego problemu Koki tez lubie, ale niskie mi niestety nie bardzo pasuja, tylko te na albo blisko czubka glowy
Oj dziewczyny nie wiem jak się podzielicie, ale ja chętnie bym poczesała i się pobawiła w przeróżne kombinacje warkoczowe

Właśnie kusi mnie ten TT, ale ciągle się zastanawiam czy warto wydać 40 zł na kawałek plastiku

Moje warkocze na włosach siostry
Holenderski, na ukos i warkoczyki syntetyczne (pierwsze w życiu) Innym zapomniałam porobić zdjęć, jak będzie w weekend to się pobawię i porobię zdjęcia
ps. To na deseczce po lewo to nie łoniaki ( ) to były robione wąsy do szkoły na zaliczenie i nie zwracajcie na bałagan, ale robiłam różne rzeczy do szkoły jak pewnie widać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0120.jpg (102,8 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020072.jpg (97,5 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020073.jpg (144,7 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 266698_229402820427808_7979934_o.jpg (17,9 KB, 23 załadowań)

Stary 2014-06-23, 19:05   #1388
szmyrk
Zakorzenienie

Tez chce taka siostre! Ciebie, ma sie rozumiec

Zajmujesz sie wizazem czy charakteryzacja, ze masz tam wasy?
Stary 2014-06-23, 19:13   #1389
burtonistka
Wtajemniczenie

Ja też chcę taką siostrę jak ja, moja ma dwie lewe ręce do plecenia, moja mama to samo xD

Wizażem, charakteryzacją i kostiumami, jednak dalej po tych studiach chcę robić kostiumy

Stary 2014-06-23, 20:09   #1390
freckledlittle
Rozeznanie

Cytat:
Oj dziewczyny nie wiem jak się podzielicie, ale ja chętnie bym poczesała i się pobawiła w przeróżne kombinacje warkoczowe

Właśnie kusi mnie ten TT, ale ciągle się zastanawiam czy warto wydać 40 zł na kawałek plastiku

Holenderski, na ukos i warkoczyki syntetyczne (pierwsze w życiu) Innym zapomniałam porobić zdjęć, jak będzie w weekend to się pobawię i porobię zdjęcia
ps. To na deseczce po lewo to nie łoniaki ( ) to były robione wąsy do szkoły na zaliczenie i nie zwracajcie na bałagan, ale robiłam różne rzeczy do szkoły jak pewnie widać
Wąsy wąsami, ale z kaloryfera to ściągnijcie misia w mikołajowej czapce, już chyba po takich okazjach
do końca moich dni.

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
Stary 2014-06-23, 20:26   #1391
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Wąsy wąsami, ale z kaloryfera to ściągnijcie misia w mikołajowej czapce, już chyba po takich okazjach
Ahahah nawet zapomniałam, że on tam wisi od hohoho Dam go w końcu psu, niech ma frajdę i wydłubie mu oczka i mózg

Stary 2014-06-23, 22:01   #1392
jus93tyna
Rozeznanie

Cytat:

ja mam właśnie taką mieszaną, o ile o taką Ci chodzi, i lubię ją bardzo!
bardziej nawet niż TT i grzebień z dużymi zębami świetnie rozczesuje, a także nabłyszcza i wygładza : )
jus93tyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 22:34   #1393
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jus93tyna Pokaż wiadomość

bardziej nawet niż TT i grzebień z dużymi zębami świetnie rozczesuje, a także nabłyszcza i wygładza : )
Tak dokładnie o taką mi chodziło Muszę sobie taką kupić

Stary 2014-06-24, 01:45   #1394
Melanchton
Zakorzenienie

Dziewczyny, czym myjecie włosy..?
Mam straszny kryzys szamponowy... używałam Barwy i dziecięcych, ale włosy po nich zaczęły okropnie się strączkować i plątać, bez odżywki ani rusz. Z odżywką*: postrączkowane, ale inaczej: na tłusto, przylizane... od zawsze tak było, więc odżywkuję przed myciem już od dawna. Przed Barwą szampony typu volume: kiedyś dawały ładny efekt, teraz jeden wielki przesusz i kołtuny. Silikony odpadają: włosy elektryzują mi się po nich jak dzikie.
Szukam jakiegoś "normalnego" szamponu. Wiecie, jak w czasach gdy umyło się włosy Timotei i można było wyjść z domu.
Moje włosy po 10 minutach od czesania wyglądają nawet gorzej niż na zdjęciu poniżej. Są dość długie i gęste, jest ich naprawdę dużo. Przy tym cienkie i bardzo bardzo proste, jak wyprostowane. Nie mam już siły.

*wszystkie hity wizażu już chyba stosowałam, "wiem" o emolientach i proteinach itd. mam swoich faworytów, jednak nie ma siły, żeby położyć cokolwiek po umyciu włosów. Są zbyt proste i zbyt cienkie (mimo gęstości), żeby dobrze się to skończyło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (22,8 KB, 45 załadowań)

Edytowane przez Melanchton
Czas edycji: 2014-06-24 o 01:48
Melanchton jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 07:51   #1395
daggmara
Z deszczem w butach

Cytat:

Czy taka szczotka nie jest klopotliwa w pielegnacji? Z tym myciem i nakladaniem odzywki?

I zastanawiam sie, czy na cienkich wlosach nie robi przyklapu?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

daggmara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 09:17   #1396
Keket
Wtajemniczenie

Mam Bad Hair Day od miesiąca chyba i nie wiem co z tym zrobić. Włosy są jakieś przyklapnięte, cienkie i nie do życia i do tego trochę ich na wiosnę straciłam, więc wcieram teraz jantar, ale chyba sobie zamówię wodę brzozową na all, bo po niej miałam mnóstwo bh. Nawet recenzję napisałam i fotę tam wkleiłam, ale pod wodą z kulpolu, którą później stosowałam i coś mi się pomieszało, a to bejbiki barwowe były. Chyba też mi nie służy szampon z czarnej rzepy Polleny Evy. Do tego nie używam już oliwy z oliwek, a po niej też zdaje się były najładniejsze. Teraz tylko sesę kładę na czerep i czasem Alterrę, no i Amlę Gold (bo mam ją już drugi rok i wypadałoby ją w końcu skończyć). Zapuszczam też grzywkę, bo moja fryzjerka ma wizję mojej fryzury, jak u Hany Goldberg z Na dobre i na złe granej przez Kamillę Baar. No i przestałam hennować włosy od dwóch miesięcy. Wracam do swojego koloru, czyli jasny, średni brąz. Chyba zrobię sobie dzisiaj laminowanie.

Tak popatrzyłam na zdjęcia szczotek i chyba oporządzę dzisiaj swojego dzika i będę znowu używać

Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2014-06-24 o 09:50
Keket jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 10:18   #1397
Annulka21
Zakorzenienie

Cytat:

Piękne Ile czasu robiłaś te warkoczyki ze zdjęcia po prawej?
Stary 2014-06-24, 10:35   #1398
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Mam straszny kryzys szamponowy... używałam Barwy i dziecięcych, ale włosy po nich zaczęły okropnie się strączkować i plątać, bez odżywki ani rusz. Z odżywką*: postrączkowane, ale inaczej: na tłusto, przylizane... od zawsze tak było, więc odżywkuję przed myciem już od dawna. Przed Barwą szampony typu volume: kiedyś dawały ładny efekt, teraz jeden wielki przesusz i kołtuny. Silikony odpadają: włosy elektryzują mi się po nich jak dzikie.
Szukam jakiegoś "normalnego" szamponu. Wiecie, jak w czasach gdy umyło się włosy Timotei i można było wyjść z domu.
Moje włosy po 10 minutach od czesania wyglądają nawet gorzej niż na zdjęciu poniżej. Są dość długie i gęste, jest ich naprawdę dużo. Przy tym cienkie i bardzo bardzo proste, jak wyprostowane. Nie mam już siły.

*wszystkie hity wizażu już chyba stosowałam, "wiem" o emolientach i proteinach itd. mam swoich faworytów, jednak nie ma siły, żeby położyć cokolwiek po umyciu włosów. Są zbyt proste i zbyt cienkie (mimo gęstości), żeby dobrze się to skończyło.
Ja szamponu używam takiego lekkiego rumiankowego za całe 3.20 Na moje włosy działa super, nie obciąża, włosy są lekkie i miękkie

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Mam Bad Hair Day od miesiąca chyba i nie wiem co z tym zrobić. Włosy są jakieś przyklapnięte, cienkie i nie do życia i do tego trochę ich na wiosnę straciłam, więc wcieram teraz jantar, ale chyba sobie zamówię wodę brzozową na all, bo po niej miałam mnóstwo bh. Nawet recenzję napisałam i fotę tam wkleiłam, ale pod wodą z kulpolu, którą później stosowałam i coś mi się pomieszało, a to bejbiki barwowe były. Chyba też mi nie służy szampon z czarnej rzepy Polleny Evy. Do tego nie używam już oliwy z oliwek, a po niej też zdaje się były najładniejsze. Teraz tylko sesę kładę na czerep i czasem Alterrę, no i Amlę Gold (bo mam ją już drugi rok i wypadałoby ją w końcu skończyć). Zapuszczam też grzywkę, bo moja fryzjerka ma wizję mojej fryzury, jak u Hany Goldberg z Na dobre i na złe granej przez Kamillę Baar. No i przestałam hennować włosy od dwóch miesięcy. Wracam do swojego koloru, czyli jasny, średni brąz. Chyba zrobię sobie dzisiaj laminowanie.

Tak popatrzyłam na zdjęcia szczotek i chyba oporządzę dzisiaj swojego dzika i będę znowu używać
Zapomniałam wgl o laminowaniu, dzięki za przypomnienie, idę sobie zrobić bo pamiętam, że fajne włosy miałam po tym

Cytat:
Napisane przez Annulka21 Pokaż wiadomość
Piękne Ile czasu robiłaś te warkoczyki ze zdjęcia po prawej?
Dzięki Do połowy głowy były dobierane i dobieranych było chyba 25 takich cienkich, a wszystkich razem na głowie było ponad 100, robiłam jakieś 6-7 godzin chyba Mega wygodna fryzura na lato (ja też nosiłam 2 lata temu i teraz znowu planuję sobie zrobić w lipcu). Wbrew pozorom nie niszczy włosów, po zdjęciu i już po umyciu miałam takie same jak przedtem tylko poszłam końcówki opitolić i nosiłam takie 60 cm

Stary 2014-06-24, 11:01   #1399
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Natchnęłaś mnie, mam trzy dni wolnego, może uda mi się stworzyć coś mniej szpetnego od moich poprzednich dokonań

Cytat:
Ahahah nawet zapomniałam, że on tam wisi od hohoho Dam go w końcu psu, niech ma frajdę i wydłubie mu oczka i mózg

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość

Ostatnim moim najnormalniejszym szamponem stał się Fructis grapefruit i tonik. To zdaje się jakaś nowość, nie ma silikonów, z detergentów Ammonium Lauryl Sulfate i Cocamidopropyl Betaine, poza tym standardowo sól i te dodatki, które Fructis zazwyczaj ma: Niaciniamide, Sugar Cane Extract, Pyrus Malus Extract.
Szamponów z silikonami obiecałam sobie unikać, miałam przez ostatni rok trzy i każdy na dłuższą metę strączkował włosy, ale ostatni z nich, wygładzający Artego, przeszedł samego siebie. Efekt po nim miałam jak na poniższej focie i to nie upłynęła nawet doba od mycia

A jakich odżywek i których Barw używasz? Bo nie chce mi się wierzyć, że włosy są takie same z siebie, coś musi im szkodzić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Artego szampon wygładzający.jpg (67,2 KB, 18 załadowań)
Stary 2014-06-24, 11:48   #1400
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Natchnęłaś mnie, mam trzy dni wolnego, może uda mi się stworzyć coś mniej szpetnego od moich poprzednich dokonań

Ostatnim moim najnormalniejszym szamponem stał się Fructis grapefruit i tonik. To zdaje się jakaś nowość, nie ma silikonów, z detergentów Ammonium Lauryl Sulfate i Cocamidopropyl Betaine, poza tym standardowo sól i te dodatki, które Fructis zazwyczaj ma: Niaciniamide, Sugar Cane Extract, Pyrus Malus Extract.
Szamponów z silikonami obiecałam sobie unikać, miałam przez ostatni rok trzy i każdy na dłuższą metę strączkował włosy, ale ostatni z nich, wygładzający Artego, przeszedł samego siebie. Efekt po nim miałam jak na poniższej focie i to nie upłynęła nawet doba od mycia

A jakich odżywek i których Barw używasz? Bo nie chce mi się wierzyć, że włosy są takie same z siebie, coś musi im szkodzić.
Trzymam kciuki

Ja jakoś nie przywiązuję uwagi do tego co koło mnie leży i często zapominam o tych rzeczach, dopiero niedawno zdjęłam jajka wielkanocne z szafek

Właśnie co do szamponów bez silikonów, co polecacie?

Stary 2014-06-24, 12:18   #1401
musthavelonghair
Raczkowanie

Cytat:
Muszę w końcu kupić tą naftę, już chyba z 4 miesiące się zbieram do apteki po nią i się zebrać nie mogę
Jakiś czas temu kupiłam w aptece petroleum do celów twarzowych, ale jakoś nie przypadło mi do gustu i leży nieużywane. Jak myślicie -nada się do włosów?

Cytat:
Ładne włoski

Jakie Ty masz gęste włosy zazdraszczam
W koczku tez lubię chodzić, szybko się robi i wygodnie jest

I ja załączam aktualizację z dziś

Cytat:
Tak, mam dokładnie to samo

20, ale jakbym kiedyś planowała (jeśli w ogóle ) to bliżej 30-tki (lub po)
Pierwsze dziecko najlepiej urodzić przed 25 rokiem życia, a na pewno przed 30-tką Jeszcze masz na to czas, ale warto pamiętać, że późne decydowanie się na macierzyństwo sprzyja powstawaniu wielu patologii położniczych niestety

Cytat:
Mnie też najbardziej to się chyba boję, że przytyję buk wie ile kilo i samego porodu chyba wolałabym cesarkę.
Mi znajomi mówią, że po położnictwie, praktykach etc pewnie nie będę chciała zachodzić w ciążę i rodzić. Szczerze, to jestem z tych, którym świadome przeżywanie pewnych rzeczy, takich jak leczenie ortodontyczne (Boszzz ile ja się o ortodoncji naczytałam przed pierwszą wyzytą u orto ) czy ciąża i poród bardzo pomaga. Prawidłowe odżywianie i aktywnośc fizyczna w ciąży, pomagają zapobiec nadmiernemu przyrostowi masy ciała w ciąży

Cytat:
ooo takie luźne, romantyczne warkocze lubię najbardziej Szkoda, że z moich cieniasów, nawet przy długości powiedzmy do talii nie da się czegoś takiego wyczarować....

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Dzis wymyslilam przez przypadek (zainspirowana opisem bluebells) takie cos
Wow!

Cytat:
proszę bardzo
jak widzicie włosy przeszły małą metamorfozę

dzięki Wam przypomniało mi się, że muszę zrobić nowe zdjęcie, bo na środę już się umówiłam na końcówki do fryzjera
Piękna metamorfoza Na tym pierwszym zdjęciu jest udokumentowany odrost, czy ombre?

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Super

Ja wolę koki niż warkocze, bo mam najkrótsze włosy za brodę i uknułam coś takiego
Takie upięcia lubię najbardziej, bo włoski są schowane i chronione przed wiatrem, czy innymi czynnikami mogącymi je niszczyć

Dzięki za sugestie dotyczące masek -pod koniec tygodnia, po obronie pójdę sobie kupić jakąś maskową nagrodę

Wczoraj odwiedziłam moją ulubioną Zielarnię Lawendę, w celu zakupienia oleju kokosowego (mój pierwszy olej z początków włosomaniactwa) i jakoś tak mój wzrok padł na półkę, na której były produkty dla mam (zboczenie przyszłozawodowe) -zobaczyłam tam ten produkt: http://www.zielarnia24.pl/5670,4your...wych-50ml.html i zaczęłam się zastanawiać, czy nie nadałby się do włosów Co myślicie?

Wczoraj olej kokosowy nałożyłam na lekko zwilżone wodą włosy, które dzisiaj umyłam płynem 2in1 z nivea dla dzidziusiów i nałożyłam odżywkę kokosową Balei -wspaniała aromaterapia
Włosy schną, więc o efektach napiszę później

Po odebraniu od fotografa zdjęcia do dyplomu, stworzyłam porównanie zdjęcia zrobionego trzy lata temu z tym aktualnym. Na tym pierwszym widać stan włosów podczas zapuszczania naturalek, które miesiąc później pofarbowałam na rudo, później na ciemny brąz, średni brąz, prawie platynowy blond a dopiero później, po ponad roku szaleństw z farbowaniem znowu zaczęłam zapuszczać naturalki, co trwa do dziś. Długość nieznacznie się zmienila (na aktualnym zdjęciu mam pokręcone włosy na papilotach, więc też wydają się krótsze niż są w stanie prostym ).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg trzy lata temu a dziś.jpg (85,6 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez musthavelonghair
Czas edycji: 2014-06-24 o 12:36
musthavelonghair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 12:43   #1402
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez musthavelonghair Pokaż wiadomość
Pierwsze dziecko najlepiej urodzić przed 25 rokiem życia, a na pewno przed 30-tką Jeszcze masz na to czas, ale warto pamiętać, że późne decydowanie się na macierzyństwo sprzyja powstawaniu wielu patologii położniczych niestety

Po odebraniu od fotografa zdjęcia do dyplomu, stworzyłam porównanie zdjęcia zrobionego trzy lata temu z tym aktualnym. Na tym pierwszym widać stan włosów podczas zapuszczania naturalek, które miesiąc później pofarbowałam na rudo, później na ciemny brąz, średni brąz, prawie platynowy blond a dopiero później, po ponad roku szaleństw z farbowaniem znowu zaczęłam zapuszczać naturalki, co trwa do dziś. Długość nieznacznie się zmienila (na aktualnym zdjęciu mam pokręcone włosy na papilotach, więc też wydają się krótsze niż są w stanie prostym ).
O nie, przed 25 rokiem życia to ja na pewno w ciąży nie będę!

Ja też jak znalazłam swoje zdjęcia np. z gim to aż się za głowę złapałam co ja na głowie miałam

Stary 2014-06-24, 13:53   #1403
daggmara
Z deszczem w butach

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Mi pianka w tym względzie nie pomaga Ale za to dodaje objętości troszkę Też nigdy mi się nie chce modelować.

O tym nie pomyślałam

Używam dość często, przy nasadzie włosów nawet. Nie zostawia drobinek w ogóle, nawet jesli sypniesz od razu na włosy. Ale niestety w dotyku włosy są okropne wg mnie po tym pudrze. Coś za coś Dlatego myślę, że dobrze się sprawdzi jeśli włosy są zbyt śliskie, bo naprawdę nadaje bardziej chropowatą strukturę.

Pięknie
U mnie zostawia bialy osad przu sypnieciu bezposrednio z opakowania. Niestety przy jednym i drugim sposobie aplikacji po chwili objętość znika. Chyba jestem skazana na przyklap

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

daggmara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 18:23   #1404
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Wczoraj odwiedziłam moją ulubioną Zielarnię Lawendę, w celu zakupienia oleju kokosowego (mój pierwszy olej z początków włosomaniactwa) i jakoś tak mój wzrok padł na półkę, na której były produkty dla mam (zboczenie przyszłozawodowe) -zobaczyłam tam ten produkt: http://www.zielarnia24.pl/5670,4your...wych-50ml.html i zaczęłam się zastanawiać, czy nie nadałby się do włosów Co myślicie?
Miałam kiedyś taki krem sutkowy z Hippa albo Babydreama, używałam na skórę w okresie retinoidów i to była żółta, tłusta i gęsta maść, coś w rodzaju Linomagu a nawet bardziej gęsta, więc ja bym jej na włosy nie nałożyła. Ta linkowana też jest jest raczej maścią niż kremem, bo nie ma wody w składzie. Zaraz mi się przypomina jak kupiłam sobie Hair Food Formula ET Palmer's i nie byłam jej w stanie zmyć z włosów.

Cytat:
To ładną drogę przerobiłaś w rok

A ja przychodzę z fotkami. Wiem, jestem bezwstydna, bo to co przedstawiają, zasługuje co najwyżej na pokiwanie głową z politowaniem
No ale jest jak jest, mam dwie lewe ręce i zanim poszukam filmików na YT może mi coś podpowiecie, żeby następne moje "fryzury" nie wyglądały jak dzieło pijanego kaleki.

Próbowałam sobie upleść tego dobierańca na skos, zrobiłam przedziałek przez środek, złapałam porcję włosów i dalej to już była porażka. Jak to się plecie, skąd dobiera, z góry, z dołu, czy z obu stron? Co zrobić, żeby nie robił się taki rów i takie łysinki pomiędzy pasmami?Dlaczego u niektórych ten warkocz jest ładnie wkomponowany w całość włosów, nie ma prześwitów, a u innych robią się takie pola przedzielone łysymi ścieżkami?
No już pomijając fakt, że w ogóle nie czuję, co mam pleść i nie dałam rady dociągnąć tego czegoś na drugą stronę głowy
W końcu zaplotłam sobie zawijańca z dwóch pasm, to jest póki co mój poziom trudności, chociaż też nie zawsze mi wychodzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pokraka 1.jpg (67,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Warkocz.jpg (57,2 KB, 16 załadowań)
Stary 2014-06-24, 19:42   #1405
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
A ja przychodzę z fotkami. Wiem, jestem bezwstydna, bo to co przedstawiają, zasługuje co najwyżej na pokiwanie głową z politowaniem
No ale jest jak jest, mam dwie lewe ręce i zanim poszukam filmików na YT może mi coś podpowiecie, żeby następne moje "fryzury" nie wyglądały jak dzieło pijanego kaleki.

Próbowałam sobie upleść tego dobierańca na skos, zrobiłam przedziałek przez środek, złapałam porcję włosów i dalej to już była porażka. Jak to się plecie, skąd dobiera, z góry, z dołu, czy z obu stron? Co zrobić, żeby nie robił się taki rów i takie łysinki pomiędzy pasmami?Dlaczego u niektórych ten warkocz jest ładnie wkomponowany w całość włosów, nie ma prześwitów, a u innych robią się takie pola przedzielone łysymi ścieżkami?
No już pomijając fakt, że w ogóle nie czuję, co mam pleść i nie dałam rady dociągnąć tego czegoś na drugą stronę głowy
W końcu zaplotłam sobie zawijańca z dwóch pasm, to jest póki co mój poziom trudności, chociaż też nie zawsze mi wychodzi
Druga fryzura bardzo ładnie wyszła ale pierwsza faktycznie coś nie teges

Pasma dobiera się z obu stron Jeśli sprawia ci to trudność to szukałaś może filmików na YT? Jest ich tam pełno tak samo jak i opisówek w necie

Edytowane przez burtonistka
Czas edycji: 2014-06-24 o 19:44
Stary 2014-06-24, 19:55   #1406
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Druga fryzura bardzo ładnie wyszła ale pierwsza faktycznie coś nie teges

Pasma dobiera się z obu stron Jeśli sprawia ci to trudność to szukałaś może filmików na YT? Jest ich tam pełno tak samo jak i opisówek w necie
Właśnie oglądam
Stary 2014-06-24, 19:59   #1407
burtonistka
Wtajemniczenie

Mi one pomogły jak na początku nie łapałam o co chodzi

Stary 2014-06-25, 07:18   #1408
jukaba
Zadomowienie

Chimay nie łam się, dasz rade, przecież jest coraz lepiej - już "wyszłaś" po za koczek a filmiki na YT są super ja wiele różnych zaplatańców się nauczyłam. Co do ćwiczeń to głównie na sobie ale też na mojej 5letniej Ninie, która ma włosy jak Chwała

Edytowane przez jukaba
Czas edycji: 2014-06-25 o 10:44
jukaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 08:27   #1409
jus93tyna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Czy taka szczotka nie jest klopotliwa w pielegnacji? Z tym myciem i nakladaniem odzywki?

I zastanawiam sie, czy na cienkich wlosach nie robi przyklapu?
przyklapu nie zauważyłam, ale moim zdaniem to zależy od techniki czesania
co do pielęgnacji to ja ją jedynie myję co 2-3 tygodnie bo na tych krótszych włosach lubi zbierać się kurz i inne brudy

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Cytat:
Piękna metamorfoza Na tym pierwszym zdjęciu jest udokumentowany odrost, czy ombre?
ombre!
bardzo je lubiłam i w sumie nosiłam dość długo
nawet ostatnio się zastanawiałam czy na lato znów nie rozjaśnić delikatnie końcówek, ale na dobrą sprawę jeszcze męczę się z tym starym, tzn włosy są wysuszone i łatwo się łamią i rozdwajają, ale szkoda mi ściąć na raz tych 10-15 cm więc odżywiam i nawilżam jak tylko się da

swoją drogą, jak już są takie przesuszone to bardzo bym im nie zaszkodziła gdybym zrobiła na końcach jakieś jaśniejsze refleksy
jus93tyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 08:48   #1410
freckledlittle
Rozeznanie

Chimay, jestem dumna z Ciebie
do końca moich dni.

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
Odpowiedz

Tagi
proste, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości