Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-06-25, 14:12   #1411
szmyrk
Zakorzenienie

Dot.: SG (Straight Girl) - czyli coś dla prostowłosych- część III

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
Wizażem, charakteryzacją i kostiumami, jednak dalej po tych studiach chcę robić kostiumy
Wspaniale!

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czym myjecie włosy..?
Mam straszny kryzys szamponowy... używałam Barwy i dziecięcych, ale włosy po nich zaczęły okropnie się strączkować i plątać, bez odżywki ani rusz. Z odżywką*: postrączkowane, ale inaczej: na tłusto, przylizane... od zawsze tak było, więc odżywkuję przed myciem już od dawna. Przed Barwą szampony typu volume: kiedyś dawały ładny efekt, teraz jeden wielki przesusz i kołtuny. Silikony odpadają: włosy elektryzują mi się po nich jak dzikie.
Szukam jakiegoś "normalnego" szamponu. Wiecie, jak w czasach gdy umyło się włosy Timotei i można było wyjść z domu.
Moje włosy po 10 minutach od czesania wyglądają nawet gorzej niż na zdjęciu poniżej. Są dość długie i gęste, jest ich naprawdę dużo. Przy tym cienkie i bardzo bardzo proste, jak wyprostowane. Nie mam już siły.

*wszystkie hity wizażu już chyba stosowałam, "wiem" o emolientach i proteinach itd. mam swoich faworytów, jednak nie ma siły, żeby położyć cokolwiek po umyciu włosów. Są zbyt proste i zbyt cienkie (mimo gęstości), żeby dobrze się to skończyło.
Ja ostatnio uzywam Alverde z rumiankiem lub z hibiskusem (z dm-u, Rossmannowski odpowiednik to Alterra), miodowego zelopodprysznic-szamponu od Lusha - Flying Fox () i... moje ostatnie odkrycie - Le Petit Marseiliais z maslem shea i miodem. Z czystym sumieniem polecam wszystkie wymienione

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Mam Bad Hair Day od miesiąca chyba i nie wiem co z tym zrobić. Włosy są jakieś przyklapnięte, cienkie i nie do życia i do tego trochę ich na wiosnę straciłam, więc wcieram teraz jantar, ale chyba sobie zamówię wodę brzozową na all, bo po niej miałam mnóstwo bh. Nawet recenzję napisałam i fotę tam wkleiłam, ale pod wodą z kulpolu, którą później stosowałam i coś mi się pomieszało, a to bejbiki barwowe były. Chyba też mi nie służy szampon z czarnej rzepy Polleny Evy. Do tego nie używam już oliwy z oliwek, a po niej też zdaje się były najładniejsze. Teraz tylko sesę kładę na czerep i czasem Alterrę, no i Amlę Gold (bo mam ją już drugi rok i wypadałoby ją w końcu skończyć). Zapuszczam też grzywkę, bo moja fryzjerka ma wizję mojej fryzury, jak u Hany Goldberg z Na dobre i na złe granej przez Kamillę Baar. No i przestałam hennować włosy od dwóch miesięcy. Wracam do swojego koloru, czyli jasny, średni brąz. Chyba zrobię sobie dzisiaj laminowanie.
Czemu az z Allegro chcesz te wode zamawiac? Przeciez w kazdej drogerii czy nawet kiosku dostaniesz wode brzozowa

Cytat:
Napisane przez musthavelonghair Pokaż wiadomość
Po odebraniu od fotografa zdjęcia do dyplomu, stworzyłam porównanie zdjęcia zrobionego trzy lata temu z tym aktualnym. Na tym pierwszym widać stan włosów podczas zapuszczania naturalek, które miesiąc później pofarbowałam na rudo, później na ciemny brąz, średni brąz, prawie platynowy blond a dopiero później, po ponad roku szaleństw z farbowaniem znowu zaczęłam zapuszczać naturalki, co trwa do dziś. Długość nieznacznie się zmienila (na aktualnym zdjęciu mam pokręcone włosy na papilotach, więc też wydają się krótsze niż są w stanie prostym ).
Ale masz ladne loki po papilotach
Nie widac, zeby byly jakos strasznie zniszczone po tych szalenstwach, ktore im zafundowalas
Stary 2014-06-25, 14:57   #1412
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez szmyrk Pokaż wiadomość
Wspaniale!
Dzięki

burtonistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 15:46   #1413
bluebells
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
I ja się zainspirowałam tymi warkoczami wszystkimi Postanowiłam nauczyć się dobierańca i to moja pierwsza próba myślę, że nie jest tak źle, za to z boku w ogóle mi nie wychodzi, nie wiem czemu, ale będę trenować
Jak na pierwszy raz to super!

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Super

Ja wolę koki niż warkocze, bo mam najkrótsze włosy za brodę i uknułam coś takiego
Pięknie Ja nie lubię koków robić, bo nie wiem jak obsługiwać wsuwki, żeby włosy się trzymały na swoim miejscu. Jedna na dziesięć prób jest udana ;/

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czym myjecie włosy..?
Mam straszny kryzys szamponowy... używałam Barwy i dziecięcych, ale włosy po nich zaczęły okropnie się strączkować i plątać, bez odżywki ani rusz. Z odżywką*: postrączkowane, ale inaczej: na tłusto, przylizane... od zawsze tak było, więc odżywkuję przed myciem już od dawna. Przed Barwą szampony typu volume: kiedyś dawały ładny efekt, teraz jeden wielki przesusz i kołtuny. Silikony odpadają: włosy elektryzują mi się po nich jak dzikie.
Szukam jakiegoś "normalnego" szamponu. Wiecie, jak w czasach gdy umyło się włosy Timotei i można było wyjść z domu.
Moje włosy po 10 minutach od czesania wyglądają nawet gorzej niż na zdjęciu poniżej. Są dość długie i gęste, jest ich naprawdę dużo. Przy tym cienkie i bardzo bardzo proste, jak wyprostowane. Nie mam już siły.

*wszystkie hity wizażu już chyba stosowałam, "wiem" o emolientach i proteinach itd. mam swoich faworytów, jednak nie ma siły, żeby położyć cokolwiek po umyciu włosów. Są zbyt proste i zbyt cienkie (mimo gęstości), żeby dobrze się to skończyło.
Myję Fitomedem (ostatnio do włosów suchych, ale wolałam ten do tłustych), i jest super Może akurat ziołowy szampon by się u ciebie sprawdził.

Cytat:
Napisane przez musthavelonghair
Po odebraniu od fotografa zdjęcia do dyplomu, stworzyłam porównanie zdjęcia zrobionego trzy lata temu z tym aktualnym. Na tym pierwszym widać stan włosów podczas zapuszczania naturalek, które miesiąc później pofarbowałam na rudo, później na ciemny brąz, średni brąz, prawie platynowy blond a dopiero później, po ponad roku szaleństw z farbowaniem znowu zaczęłam zapuszczać naturalki, co trwa do dziś. Długość nieznacznie się zmienila (na aktualnym zdjęciu mam pokręcone włosy na papilotach, więc też wydają się krótsze niż są w stanie prostym ).
Super zmiana. Właściwie twoje włosy wyglądają tu na kręcone, a nie proste nawinięte na wałki.

Cytat:
Napisane przez jus93tyna
ombre!
bardzo je lubiłam i w sumie nosiłam dość długo
nawet ostatnio się zastanawiałam czy na lato znów nie rozjaśnić delikatnie końcówek, ale na dobrą sprawę jeszcze męczę się z tym starym, tzn włosy są wysuszone i łatwo się łamią i rozdwajają, ale szkoda mi ściąć na raz tych 10-15 cm więc odżywiam i nawilżam jak tylko się da

swoją drogą, jak już są takie przesuszone to bardzo bym im nie zaszkodziła gdybym zrobiła na końcach jakieś jaśniejsze refleksy
Ja bym uważała z dalszym niszczeniem już zniszczonych włosów. Skoro już się rozdwajają i łamią, to może być jednak ryzyko. Rozjaśnianie może z nich całkowite sianko zrobić, prawdopodobnie zaczną jeszcze bardziej się kruszyć, a nie chcesz przecież schodzić z długości
bluebells jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 16:23   #1414
Chwala
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
Chimay nie łam się, dasz rade, przecież jest coraz lepiej - już "wyszłaś" po za koczek a filmiki na YT są super ja wiele różnych zaplatańców się nauczyłam. Co do ćwiczeń to głównie na sobie ale też na mojej 5letniej Ninie, która ma włosy jak Chwała
Żeby nie było, że Was opuściłam. Nadal czytam
Stary 2014-06-25, 19:52   #1415
Keket
Wtajemniczenie

Cytat:
Czemu az z Allegro chcesz te wode zamawiac? Przeciez w kazdej drogerii czy nawet kiosku dostaniesz wode brzozowa

Wcześniej zamawiałam na doz, ale w hurtowni już nie mają od jakiegoś czasu, a kilku kioskach już pytałam, to nie było. Jak chciałam ją kupić pierwszy raz, to kioskarka uświadomiła mnie, że od tego można się zatruć. Chyba wzięła mnie za alkoholiczkę

Keket jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 20:29   #1416
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Wcześniej zamawiałam na doz, ale w hurtowni już nie mają od jakiegoś czasu, a kilku kioskach już pytałam, to nie było. Jak chciałam ją kupić pierwszy raz, to kioskarka uświadomiła mnie, że od tego można się zatruć. Chyba wzięła mnie za alkoholiczkę
Kioskarka mistrz

Stary 2014-06-25, 20:37   #1417
jus93tyna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Ja bym uważała z dalszym niszczeniem już zniszczonych włosów. Skoro już się rozdwajają i łamią, to może być jednak ryzyko. Rozjaśnianie może z nich całkowite sianko zrobić, prawdopodobnie zaczną jeszcze bardziej się kruszyć, a nie chcesz przecież schodzić z długości
w sumie chyba masz rację
wróciłam dziś od fryzjera, wszystkie rozdwojone końcówki mi zniknęły i są teraz takie ładne i zdrowe, oby zostały takie jak najdłużej
jus93tyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 20:58   #1418
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jus93tyna Pokaż wiadomość
w sumie chyba masz rację
wróciłam dziś od fryzjera, wszystkie rozdwojone końcówki mi zniknęły i są teraz takie ładne i zdrowe, oby zostały takie jak najdłużej
Uwielbiam włosy po fryzjerze i te milusie końcówki po ścięciu Mi na długie utrzymanie ich w dobrej kondycji pomagał olej kokosowy, wcierałam go trochę po każdym myciu już na wysuszone włosy

Stary 2014-06-25, 22:26   #1419
jus93tyna
Rozeznanie

Cytat:
Uwielbiam włosy po fryzjerze i te milusie końcówki po ścięciu Mi na długie utrzymanie ich w dobrej kondycji pomagał olej kokosowy, wcierałam go trochę po każdym myciu już na wysuszone włosy
aktualnie mam jeszcze zapas jedwabiu, a później cały Mythic Oil, nie mogę zaczynać kolejnego cudeńka na końcówki
Stary 2014-06-25, 23:18   #1420
szmyrk
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Chwala Pokaż wiadomość
Żeby nie było, że Was opuściłam. Nadal czytam

Ale nie pamietam Twoich wlosow, czy moglabys mi odswiezyc pamiec
Cytat:

Ale, ale, ale jak to! Nie ma jz wod brzozowych i pokrzywowych wszedzie?!

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------

Cytat:
Zazdroszcze. Mi sie po (jakimkolwiek) oleju - na koncowkach niby tylko - od razu robi wstretny przyklapo-przychlast
Stary 2014-06-25, 23:21   #1421
szmyrk
Zakorzenienie

A "na dobranoc" jeszcze jedna fryzura bedaca efektem mojej radosnej tfurczosci - troche niechlujnie wyglada, ale caly dzien mialam ja na glowie i nawet zdrzemnelam sie na chwile z nia. Niechlujstwo nie rzuca sie jednak tak bardzo w oczy, poniewaz zdjecie jest kiepskiej jakosci - pierwsza proba lustrzanej samo.ebki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 25062014153d.jpg (64,0 KB, 24 załadowań)
Stary 2014-06-26, 08:03   #1422
freckledlittle
Rozeznanie

Cytat:

Ale nie pamietam Twoich wlosow, czy moglabys mi odswiezyc pamiec
Ha! Ja też! Pokazuj te najładniejsze włosy na wizażu, ale już

Cytat:
A "na dobranoc" jeszcze jedna fryzura bedaca efektem mojej radosnej tfurczosci - troche niechlujnie wyglada, ale caly dzien mialam ja na glowie i nawet zdrzemnelam sie na chwile z nia. Niechlujstwo nie rzuca sie jednak tak bardzo w oczy, poniewaz zdjecie jest kiepskiej jakosci - pierwsza proba lustrzanej samo.ebki
Ładne to bardzo, mam słabość do kłosów, ale cierpliwoścć niekoniecznie...
do końca moich dni.
A okręt najpierw piekłem był,
Lecz niebem mi się stał..."

55 - 57 - ... - 67 - 69 - 71 - 73 - 75

Tańczę salsę!
Trening siłowy
Żeglarstwo
freckledlittle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 10:58   #1423
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
aktualnie mam jeszcze zapas jedwabiu, a później cały Mythic Oil, nie mogę zaczynać kolejnego cudeńka na końcówki
Ja mam półtora opakowania jedwabiu i nie chce mi si tego używać Jedyne co w nim lubię to zapach

Cytat:
Zazdroszcze. Mi sie po (jakimkolwiek) oleju - na koncowkach niby tylko - od razu robi wstretny przyklapo-przychlast
Ja biorę tego oelju na prawdę mało i wcieram w same końcówki i przyklapu nie ma, a też mam do tego skłonność jak i do przetłuszczania Muszę je codziennie myć i nie wiem już czego użyć, żebym mogła chociaż co drugi dzień je umyć
Jakieś rady dziewczyny?

Cytat:
Super, bardzo mi się podoba
Uwielbiam takie lekkie niełady na głowie

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Ha! Ja też! Pokazuj te najładniejsze włosy na wizażu, ale już
Ja też bym chciała zobaczyć te włosy, bo ich nie widziałam

Stary 2014-06-26, 12:06   #1424
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Ja mam półtora opakowania jedwabiu i nie chce mi si tego używać Jedyne co w nim lubię to zapach
Mam obecnie serum arganowe stapiza, serum Marion i Cristalli Liquidi Alfaparfu. Jadę od miesiąca na tym Stapizie. Zrobiłam dzisiaj przegląd końcówek i jest źle Pejsy i te wierzchnie puchate pasma są porozdwajane albo mają powykrzywiane końcówki, jakbym je karbownicą traktowała. Nie wiem, od czego im się tak robi. Używam tylko miękkich, szerokich gumek z materiału, czasem Ivvisibobble. Śpię w upiętych. Najczęściej noszę w koku. Pojęcia nie mam, od czego to. Fakt, że często je macam. Jakbym chciała się ich pozbyć, to musiałabym ściąć znowu do ucha, więc wycięłam część, chociaż nie jest to najlepsza metoda.

Cytat:
Ja biorę tego oelju na prawdę mało i wcieram w same końcówki i przyklapu nie ma, a też mam do tego skłonność jak i do przetłuszczania Muszę je codziennie myć i nie wiem już czego użyć, żebym mogła chociaż co drugi dzień je umyć
Jakieś rady dziewczyny?
Spadasz mi z nieba z tym tematem Też mam coraz bardziej dosyć codziennego mycia. Włosy są coraz dłuższe, schną też coraz dłużej. Jak je umyję, to się puszą. Następnego dnia puch znika, ale za to przy skórze pojawia się przetłuszcz i znowu są do mycia, a po myciu robi się puch.... i tak w kółko. Wychodzi na to, że mam albo puch, albo przychlast, miewałam też oba naraz, to była dopiero beznadzieja

Maximum mogę ich nie myć 1,5 dnia, ale wtedy muszę pasma na skroniach i nad czołem wypędzlować pudrem jedwabnym Dr Hauschki.

Raczej nie chcę stosować wcierek, bo nie chcę nowych baby hair. Ale zastanawiam się, czy może istnieją wcierki, które nie wpływają na porost, tylko ograniczają przetłuszczanie? Coś np z szałwią? Nie jestem w temacie od ponad roku, więc może istnieje coś, o czym nie wiem?

Nie mogę stosować wewnętrznie niczego, co ma działanie na układ hormonalny, więc odpada wierzbownica i sporo innych ziółek do picia. Niestety, bo było to bardzo skuteczne.

Na pewno nie chcę olejów, nie lubię tej metody, i tak poświęcam ponad godzinę dziennie na włosy, jakby mi jeszcze doszło olejowanie, to podziękuję. Zwłaszcza olejowi rycynowemu

Na pewno muszę unikać:
-szamponów z silikonami
-rozpuszczania włosów na długo i wszelkich fryzur z pejsami wokół twarzy
-przetrzymywania głowy pod czepkiem
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 12:52   #1425
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam obecnie serum arganowe stapiza, serum Marion i Cristalli Liquidi Alfaparfu. Jadę od miesiąca na tym Stapizie. Zrobiłam dzisiaj przegląd końcówek i jest źle Pejsy i te wierzchnie puchate pasma są porozdwajane albo mają powykrzywiane końcówki, jakbym je karbownicą traktowała. Nie wiem, od czego im się tak robi. Używam tylko miękkich, szerokich gumek z materiału, czasem Ivvisibobble. Śpię w upiętych. Najczęściej noszę w koku. Pojęcia nie mam, od czego to. Fakt, że często je macam. Jakbym chciała się ich pozbyć, to musiałabym ściąć znowu do ucha, więc wycięłam część, chociaż nie jest to najlepsza metoda.

Spadasz mi z nieba z tym tematem Też mam coraz bardziej dosyć codziennego mycia. Włosy są coraz dłuższe, schną też coraz dłużej. Jak je umyję, to się puszą. Następnego dnia puch znika, ale za to przy skórze pojawia się przetłuszcz i znowu są do mycia, a po myciu robi się puch.... i tak w kółko. Wychodzi na to, że mam albo puch, albo przychlast, miewałam też oba naraz, to była dopiero beznadzieja

Maximum mogę ich nie myć 1,5 dnia, ale wtedy muszę pasma na skroniach i nad czołem wypędzlować pudrem jedwabnym Dr Hauschki.

Raczej nie chcę stosować wcierek, bo nie chcę nowych baby hair. Ale zastanawiam się, czy może istnieją wcierki, które nie wpływają na porost, tylko ograniczają przetłuszczanie? Coś np z szałwią? Nie jestem w temacie od ponad roku, więc może istnieje coś, o czym nie wiem?

Nie mogę stosować wewnętrznie niczego, co ma działanie na układ hormonalny, więc odpada wierzbownica i sporo innych ziółek do picia. Niestety, bo było to bardzo skuteczne.

Na pewno nie chcę olejów, nie lubię tej metody, i tak poświęcam ponad godzinę dziennie na włosy, jakby mi jeszcze doszło olejowanie, to podziękuję. Zwłaszcza olejowi rycynowemu

Na pewno muszę unikać:
-szamponów z silikonami
Ja też mogę swoich max 1,5 dnia nie myć, ale przez te pół dnia na górze nie są przetłuszczone, ale przy uszach już takie dziwne

Mnie właśnie najbardziej wkurza to schnięcie włosów, bo im dłuższe tym dłużej schną, a ja chcę je jeszcze zapuścić i fajnie by było gdybym mogła je myć chociaż co 2 dzień
Jutro się przejdę do rossmana i kupię tak polecany babydream

Podobno woda pokrzywowa też dobrze działa na przetłuszczanie, ale tak tylko słyszałam, nie próbowałam bo nie lubię wcierek

Myślałam też nad szamponem seboradin do przetłuszczających się, jest chwalony, ale ciekawe ile w tym prawdy

Stary 2014-06-26, 13:02   #1426
chimay
Zakorzenienie

Cytat:

Podobno woda pokrzywowa też dobrze działa na przetłuszczanie, ale tak tylko słyszałam, nie próbowałam bo nie lubię wcierek

Myślałam też nad szamponem seboradin do przetłuszczających się, jest chwalony, ale ciekawe ile w tym prawdy

Ja właśnie nie wiem, czy iść bardziej w stronę łagodnych czy silnych szamponów, ale HiPPa miałam niedawno i skończył jako czyściciel pędzli, bo włosy miałam po nim brzydkie, niedomyte, szorstkie, więc chyba kupię se rypacza, ale sumiennie będę stosować OMO.

Wody pokrzywowej nie chcę, boję się baby hair, ale myślę czy by nie psikać skóry samą herbatką pokrzywową, bez alko nie powinna tak silnie działać, żeby produkować nowe włosy. Mam też jeszcze pół opakowania wierzbownicy, też będę się nią psikać, w tej formie na pewno mi nie zaszkodzi.
Stary 2014-06-26, 13:49   #1427
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja właśnie nie wiem, czy iść bardziej w stronę łagodnych czy silnych szamponów, ale HiPPa miałam niedawno i skończył jako czyściciel pędzli, bo włosy miałam po nim brzydkie, niedomyte, szorstkie, więc chyba kupię se rypacza, ale sumiennie będę stosować OMO.

Wody pokrzywowej nie chcę, boję się baby hair, ale myślę czy by nie psikać skóry samą herbatką pokrzywową, bez alko nie powinna tak silnie działać, żeby produkować nowe włosy. Mam też jeszcze pół opakowania wierzbownicy, też będę się nią psikać, w tej formie na pewno mi nie zaszkodzi.
Dlaczego nie chcesz BH? Ja właśnie chcę mieć lekki wysyp ich

Mam w domu też zieloną glinkę, którą używam na twarz. Czytałam, że na skórę głowy jest dobra, dziś wypróbuję i ci powiem czy jest jakaś minimalna zmiana

Stary 2014-06-26, 14:13   #1428
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Dlaczego nie chcesz BH? Ja właśnie chcę mieć lekki wysyp ich

Mam w domu też zieloną glinkę, którą używam na twarz. Czytałam, że na skórę głowy jest dobra, dziś wypróbuję i ci powiem czy jest jakaś minimalna zmiana
Kiedy 2 lata temu stosowałam wcierki, to wyrosło mi przez to więcej zmutowanych, pokręconych włosków z czubka głowy. One właśnie puszą się najbardziej i psują mi całą fryzurę. Poza tym mam już sporo kłaczków, nie chcę więcej.

Zaparzyłam sobie wierzbownicę, będę się psikać
O Seboradinie Niger pomyślę, chociaż widzę, że niektórym od niego baby hair rosną.
Stary 2014-06-26, 14:16   #1429
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Kiedy 2 lata temu stosowałam wcierki, to wyrosło mi przez to więcej zmutowanych, pokręconych włosków z czubka głowy. One właśnie puszą się najbardziej i psują mi całą fryzurę. Poza tym mam już sporo kłaczków, nie chcę więcej.

Zaparzyłam sobie wierzbownicę, będę się psikać
O Seboradinie Niger pomyślę, chociaż widzę, że niektórym od niego baby hair rosną.
Kobiecie nie dogodzisz

Stary 2014-06-26, 19:45   #1430
bluebells
Raczkowanie

Cytat:
Też uwielbiam, mogłabym je wtedy miziać cały czas <3
U mnie zwykłe oleje się nie sprawdziły do zabezpieczania końcówek, jeśli ktoś ma podatne na mechaniczne zniszczenia włosy, to lepiej nakładać serum z silikonami. Poza tym nigdy nie umiałam wymierzyć ilości tego oleju, zawsze były trochę tłuste, więc zazdroszczę umiejętności dozowania Ale za to serum silikonowe mogę kłaść w dość dużych ilościach i włosom nic się nie dzieje.

Cytat:
Jeśli to prawdziwy jedwab to tylko uważaj na przeproteinowanie, bo czasami się może przytrafić

Cytat:
Super Ja akurat uwielbiam niechlujne fryzury, artystyczny nieład itd. Szczególnie te warkocze na głowie super wyglądają.

Cytat:
Ja też mogę swoich max 1,5 dnia nie myć, ale przez te pół dnia na górze nie są przetłuszczone, ale przy uszach już takie dziwne

Mnie właśnie najbardziej wkurza to schnięcie włosów, bo im dłuższe tym dłużej schną, a ja chcę je jeszcze zapuścić i fajnie by było gdybym mogła je myć chociaż co 2 dzień

Seboradin Niger? Miałam Osobiście nie polecam, bardzo mocny i wysuszający w większym stopniu niż inne szampony z mocnymi detergentami, co powodowało u mnie wzmożone przetłuszczanie i przyklap. Każde włosy są inne oczywiście, więc może akurat u Ciebie się sprawdzi. Zaznaczę jeszcze, że moje włosy lubią dość mocne detergenty.

Co do przetłuszczania u mnie dobrze się sprawdzają zioła - cassia, maska ziołowa Brahmi i podobne, szampon Fitomed do włosów tłustych. Mimo to często myję włosy codziennie, bo nie lubię przyklapu, jakiego dostaję na drugi dzień. Włosy nie są może przetłuszczone... ale jest ich jakby mniej, nie są tak puszyste, na to nic już nie poradzę

Cytat:

Jeśli chodzi o szampony, to może spróbuj i w jedną i w drugą stronę, mocne i delikatne, oczywiście przez jakiś dłuższy okres czasu, żeby obiektywnie zobaczyć efekty.

Herbatką pokrzywową psikałam włosy i faktycznie były dłużej świeże. Jak pisałam, u mnie zioła dobrze wpływają na kwestię przetłuszczania.
Słyszałam jeszcze o maseczkach samorobionych z drożdży, podobno dobrze jest robić co tydzień peeling na skórze głowy... Niestety nie próbowałam, bo nie lubię się co tydzień babrać w samoróbkach. Może kiedyś
Stary 2014-06-26, 19:54   #1431
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
Też uwielbiam, mogłabym je wtedy miziać cały czas <3
U mnie zwykłe oleje się nie sprawdziły do zabezpieczania końcówek, jeśli ktoś ma podatne na mechaniczne zniszczenia włosy, to lepiej nakładać serum z silikonami. Poza tym nigdy nie umiałam wymierzyć ilości tego oleju, zawsze były trochę tłuste, więc zazdroszczę umiejętności dozowania Ale za to serum silikonowe mogę kłaść w dość dużych ilościach i włosom nic się nie dzieje.

Seboradin Niger? Miałam Osobiście nie polecam, bardzo mocny i wysuszający w większym stopniu niż inne szampony z mocnymi detergentami, co powodowało u mnie wzmożone przetłuszczanie i przyklap. Każde włosy są inne oczywiście, więc może akurat u Ciebie się sprawdzi. Zaznaczę jeszcze, że moje włosy lubią dość mocne detergenty.

Co do przetłuszczania u mnie dobrze się sprawdzają zioła - cassia, maska ziołowa Brahmi i podobne, szampon Fitomed do włosów tłustych. Mimo to często myję włosy codziennie, bo nie lubię przyklapu, jakiego dostaję na drugi dzień. Włosy nie są może przetłuszczone... ale jest ich jakby mniej, nie są tak puszyste, na to nic już nie poradzę
Ja sobie moczę po prostu palec w oleju kokosowym i rozcieram go w dłoniach i wtedy wcieram w końcówki

A to jest kilka rodzai seboradinu? Myślałam, że jest po prostu na wypadanie, na przetłuszczanie i na łupież ale skoro mówisz, że taki silnie wysuszający to go nie kupię

No właśnie też chodzi mi o te opadnięcie włosów, na drugi dzień jest ich jakby mniej, a ja lubię tą puszystość i lekkość włosów po myciu

Stary 2014-06-26, 19:56   #1432
Keket
Wtajemniczenie

Cytat:

Ale, ale, ale jak to! Nie ma jz wod brzozowych i pokrzywowych wszedzie?!
No właśnie nie ma. Powiem Wam, że dzik jednak świetnie robi moim włosom. Pięknie się potem układają, nie muszę ich nawet modelować, tylko czerep w dół i dzikiem parę razy przejadę i jest szał

Keket jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 20:09   #1433
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
No właśnie nie ma. Powiem Wam, że dzik jednak świetnie robi moim włosom. Pięknie się potem układają, nie muszę ich nawet modelować, tylko czerep w dół i dzikiem parę razy przejadę i jest szał
A u mnie są te wody brzozowe i pokrzywowe, 100ml za całe 4.5 Mam taką fajną tanią drogerię, w której jest wszystko i jest wszystko prawie połowę tańsze niż w rossmanie

Stary 2014-06-26, 21:43   #1434
musthavelonghair
Raczkowanie

Cytat:

Ale masz ladne loki po papilotach
Nie widac, zeby byly jakos strasznie zniszczone po tych szalenstwach, ktore im zafundowalas
Zawsze lubiłam kręciołki, od dzieciaka, dlatego na większe okazje zawsze kręcę Natura mi ich nie dała, więc zaakceptowałam taki stan rzeczy xD W sumie czasami mi się niektóre partie falują, ale są dni, że mam ultraproste włosy, więc już nie wiem o co chodzi

Cytat:
w sumie chyba masz rację
wróciłam dziś od fryzjera, wszystkie rozdwojone końcówki mi zniknęły i są
teraz takie ładne i zdrowe, oby zostały takie jak najdłużej
Dużo cm poleciało? Prosim zdjęcie

Brat przed wyjazdem na wakacje (3 m-ce) zrobił mi zdjęcie włosów, żebym mogła ocenić, czy przez wakacje choć trochę mi się uda je zapuścić. Zobaczymy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czerwiec24.06.jpg (76,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg czerwiec24.jpg (56,8 KB, 12 załadowań)
musthavelonghair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 21:53   #1435
jus93tyna
Rozeznanie

Cytat:

Brat przed wyjazdem na wakacje (3 m-ce) zrobił mi zdjęcie włosów, żebym mogła ocenić, czy przez wakacje choć trochę mi się uda je zapuścić. Zobaczymy
ok 1,5cm, ale różnicę widzę kolosalną!
postaram się dodać nowe zdjęcie, ale to dopiero koło niedzieli, może będzie lepsza pogoda, to też włosy będą lepiej wyglądać

przez 3 miesiące pewnie zobaczysz ładny przyrost
masz takie piękne równe włosy, ja nadal zmagam się z zapuszczoną grzywką która jest dużo krótsza niż większość włosów, więc zazdroszczę, bo marzą mi się takie ścięte na prosto
Stary 2014-06-26, 22:10   #1436
szmyrk
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez freckledlittle Pokaż wiadomość
Ładne to bardzo, mam słabość do kłosów, ale cierpliwoścć niekoniecznie...
Nie potrzeba cierpliwosci - jestem tego jednym z lepszych przykladem Rachu -ciachu i po sprawie. Tylko wtedy klos nie jest odealny

Cytat:
Jakieś rady dziewczyny?
Ja probowalam tak dawac tak wlasnie tyci-tyci, ale niestety, wlosy robily sie tlustawe i przychlasniete.

Cytat:
Super, bardzo mi się podoba
Uwielbiam takie lekkie niełady na głowie
Cytat:
Super Ja akurat uwielbiam niechlujne fryzury, artystyczny nieład itd. Szczególnie te warkocze na głowie super wyglądają.
Tez lubie nielady, ale do nieladow musze miec albo tluste, albo lekko przesuszone wlosy

Cytat:
Ja tez mam problem z tymi koncowkami, ale przypomnialam sobie, ze mam twarda wode w kranie. Chocbym jajko zniosla, to pieknych koncowek dlugo miec nie daje rady, bo nie jestem az tak sumienna przy zabezpieczaniu i calej reszcze.

Cytat:

Na pewno muszę unikać:
-szamponów z silikonami
- szampon z czarna rzepa Polleny Ewy
- plukanie wlosow w wywarze z szalwi i/lub rozmarynu. Pokrzywa tez jest spoko.
- woda brzozowa oraz pokrzywowa
-reglarny peeling skory glowy (kawowy to swietny pomysl)
- skrobia ziemniaczana

Cytat:
Mimo to często myję włosy codziennie, bo nie lubię przyklapu, jakiego dostaję na drugi dzień. Włosy nie są może przetłuszczone... ale jest ich jakby mniej, nie są tak puszyste, na to nic już nie poradzę
Mam dokladnie tak samo!!!

Cytat:
Zawsze lubiłam kręciołki, od dzieciaka, dlatego na większe okazje zawsze kręcę Natura mi ich nie dała, więc zaakceptowałam taki stan rzeczy xD W sumie czasami mi się niektóre partie falują, ale są dni, że mam ultraproste włosy, więc już nie wiem o co chodzi
I trzymaja Ci sie po papilotach? Zazdroszcze.

Cytat:

Ale ladny, zadbany blond
Stary 2014-06-26, 22:11   #1437
burtonistka
Wtajemniczenie

musthavelonghair ładne włosy

Cytat:
masz takie piękne równe włosy, ja nadal zmagam się z zapuszczoną grzywką która jest dużo krótsza niż większość włosów, więc zazdroszczę, bo marzą mi się takie ścięte na prosto
Ja całe życie nosiłam takie ścięte na prosto, w wieku 13 lat je mocno wycieniowałam (błąd życia i totalna masakra ), potem znowu powróciłam do wszystkich prostych, a teraz mam końce lekko wycieniowane bo wtedy są lżejsze i nie wyglądają jak takie strąki, bo lubiły się w nie zbijać

Stary 2014-06-26, 22:24   #1438
burtonistka
Wtajemniczenie

Cytat:
- szampon z czarna rzepa Polleny Ewy
- plukanie wlosow w wywarze z szalwi i/lub rozmarynu. Pokrzywa tez jest spoko.
- woda brzozowa oraz pokrzywowa
-reglarny peeling skory glowy (kawowy to swietny pomysl)
- skrobia ziemniaczana

Jutro się przejdę i obczaję te szampony

Ja zazdroszczę, że tak ładnie się na tych papilotach kręcą, moje po zdjęciu wyglądają jak coś dziwnego, albo ja nie potrafię nawijać, albo moje włosy są dziwne, bo fajnie wyglądają tylko po dobieranym warkoczu Ale czasami na jakieś wyjście lubię sobie zrobić loki prostownicą i je wtedy kocham, takie włosy mogłabym mieć, ooo takie
Odkąd dbam o włosy to są bardziej podatne na układanie, tylko trochę szybko tracą objętość i przyklapują
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1_10000071.jpg (104,7 KB, 8 załadowań)

Stary 2014-06-26, 22:27   #1439
musthavelonghair
Raczkowanie

Cytat:
postaram się dodać nowe zdjęcie, ale to dopiero koło niedzieli, może będzie lepsza pogoda, to też włosy będą lepiej wyglądać

Czekamy W kwestii długości niewiele się u mnie zmieniło przez ostatnie kilka miesięcy. Winne temu było zabieganie, zbyt rzadkie zabezpieczanie końcówek i suszenie suszarką. Jak już podcinałam, to z 3 cm, bo inaczej nie czułam żadnej różnicy Teraz, przez wakacje może będzie choć trochę lepiej, będę miała w końcu czas dla włosów i już czuję, jak z popiołów niczym feniks powstaje mój zakupoholizm dotyczący produktów włosowych

Cytat:

Ale ladny, zadbany blond
Dziękuję, miło się czyta takie komplementy Dzisiaj takie kręcioły trzymały mi się po godzinnym kręceniu w papilotach, bez utrwalenia lakierem, w deszczowy dzień

burtonistka

Ech też mam problem z przetłuszczaniem włosów... Gdy umyję je wieczorem, w południe następnego dnia są już bardzo brzydkie, przylizane i tłustawe, dlatego ughhhh myję je rano. Przez poranny rytuał mycia włosów, muszę odpowiednio wcześniej wstać i często używać suszarki, czego nie znoszę. Próbowałam wcierek, płukanki lnianej i picia ziółek (nie wspomnę o wszelakich szamponach i maskach -np drożdżowej Agafii). Mam przetłuszczającą się skórę głowy i delikatne, rozjaśniane włosy na długości Macie jakiś sprawdzony, extra zestaw do mycia metodą OMO? Może to by pomogło jakoś?
musthavelonghair jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 15:27   #1440
bluebells
Raczkowanie

Cytat:
Ja sobie moczę po prostu palec w oleju kokosowym i rozcieram go w dłoniach i wtedy wcieram w końcówki

A to jest kilka rodzai seboradinu? Myślałam, że jest po prostu na wypadanie, na przetłuszczanie i na łupież ale skoro mówisz, że taki silnie wysuszający to go nie kupię

No właśnie też chodzi mi o te opadnięcie włosów, na drugi dzień jest ich jakby mniej, a ja lubię tą puszystość i lekkość włosów po myciu
No różne są, nie orientuję się za bardzo we wszystkich rodzajach, ale Niger kupiłam, bo jest do przetłuszczających się Może tobie akurat włosów nie wysuszy, jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. A z drugiej strony szkoda tyle kasy na coś co nie zadziała.

Cytat:

Też mi się marzyły takie ścięte na prosto, bez zapuszczanej grzywki, ale... wczoraj sobie ją (tzn grzywkę) podcięłam, a raczej zrobiłam "pazurki". Sięgała mi już prawie obojczyków i twarz zaczęła brzydko i podłużnie wyglądać. Ścięłam kilka cm, tak że mogę ją nadal za ucho założyć i jest idealnie. Mimo wszystko trzeba mieć odpowiednią twarz do niektórych fryzur Oczywiście nie mówię tutaj, że ty nie masz takiej twarzy, takie moje grzywkowe przemyślenia po prostu

Cytat:
Jutro się przejdę i obczaję te szampony

Ja zazdroszczę, że tak ładnie się na tych papilotach kręcą, moje po zdjęciu wyglądają jak coś dziwnego, albo ja nie potrafię nawijać, albo moje włosy są dziwne, bo fajnie wyglądają tylko po dobieranym warkoczu Ale czasami na jakieś wyjście lubię sobie zrobić loki prostownicą i je wtedy kocham, takie włosy mogłabym mieć, ooo takie
Odkąd dbam o włosy to są bardziej podatne na układanie, tylko trochę szybko tracą objętość i przyklapują
Moje też ostatnio dziwną formę przyjmują po wałkach.
U mnie jest przeciwnie, im zdrowsze tym mniej są podatne na układanie, co strasznie mnie wkurza Zazdroszczę, że masz w drugą stronę.
Odpowiedz

Tagi
proste, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości