Tłusta skóra co poradzić. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-11-16, 05:03   #1
bleh
Przyczajenie

Tłusta skóra co poradzić.

Dzień dobry,

Piszę ten post o tak wczesnej porze, gdyż nie mogę spać. Chodzi mi głównie o tłusta skórę. Trądziku nie mam jedynie zaskórniki, które trudno mi się pozbyć i czasami krosty ropne ( za ich pojawianie podejrzewam nadmiar sebum). Przewinąłem się przez wiele dermatologów już, bo walczę z trądzikiem od 5 lat. Na początku były to oczyszczania ( głupio zaufałem kosmetyczce) oraz kwasy, później wybrałem się do dermatologa. Stosowałem wiele środków domowych i aptecznych ( Davercin, Zindaclin, Epiduo, Skinoren, Avene TriAcneal, Acne-Derm, La Roche-Posay Effaclar Duo , Zineryt, olejek z drzewa herbacianego, maść cynkowa, serum do skóry trądzikowej z biochemiaurody.com) kiedyś stosowałem OMC ( podstawowa mieszanka, z czasem dodałem olejek jojoba 1/3) na tłustą skórę przez miesiąc to dostałem takiego wysypu, że jakaś bezmyślna dermatolog w moim mieście przepisała mi Izotek ( stosowałem tylko 30 dni / 20 mg) . Moja ostatnia dermatolog dała mi maść Cutivate + jakiś płyn robiony w aptece, ale nie pomógł, później Duac i Glamid żel oraz magnez i cynk do łykania - efektów nie widać.
Tak naprawdę to poszukuję rozwiązania na tłustą skórę ( oliwka Hipp nie działa ), która naprawdę jest uciążliwa ( jedna z moich koleżanek poleciła mi bibułki, ale to tymczasowe rozwiązanie). Czy ktoś boryka się z tym samym problemem ? Obecnie nadal używam wymienionych maści oraz zestawu do skóry tłustej Biotherm.
Zastanawiam się nad spróbowaniem Milk of Magnesia i Nonacne? Czy ktoś może mi polecić coś innego ? Czy ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na tłustą skórę ? Może jakiś dobry dermatolog w Kielcach?

Dziękuję
bleh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 13:22   #2
Agcia17
Przyczajenie

Dot.: Tłusta skóra co poradzić.

Cześć,ja również mam ten problem,więc nie jesteś sam
Z Tłustą cerę/mieszaną meczę się już 3/4 lata a obecnie mam 17 lat.
Do oczyszczania twarzy mogę polecić ci emulsję CETAPHIl.
W moim przypadku bardzo dobrze sprawdzają się zabiegi z kwasami AHA,gdyż dobrze oczyszczają skórę z zaskórników,wyprysków + znacznie zmniejszają wydzielanie sebum.Niestety takie zabiegi są kosztowne.
Bardzo dobry może okazać się krem z kwasem migdałowym 5% PHARMACERIS, lub BASE MATT nawilżająco-matujący.Warto wypróbować.
Pamiętaj aby nie wysuszać skóry agresywnymi środkami np. żelami z drogerii,które często zawierają substancje Sodium Laureth Sulfate,która mocno wysusza skórę,unikaj również toników z alkoholem,które nie tylko podrażniają ale i wysuszają.
Istotne jest również nawilżanie skóry na noc,do cery tłustej dobre są lekkie emulsje czy balsamy.
Picie dużej ilości wody nie gazowanej,oraz zdrowsze jedzenie naprawdę pomaga.
Oczyszczaj skórę rano delikatnym środkiem,możesz nałożyć lekki krem nawilżający(BASE MATT),w południe możesz użyć tych bibułek a na noc najpierw oczyszczenie skóry + krem z kwasem(wyżej) np. co drugi dzień + balsam nawilżający również co drugi dzień i powinno być lepiej
Powodzenia

Edytowane przez Agcia17
Czas edycji: 2013-11-16 o 16:11
Agcia17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 18:05   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Agcia17 Pokaż wiadomość
Cześć,ja również mam ten problem,więc nie jesteś sam
Z Tłustą cerę/mieszaną meczę się już 3/4 lata a obecnie mam 17 lat.
Do oczyszczania twarzy mogę polecić ci emulsję CETAPHIl.
W moim przypadku bardzo dobrze sprawdzają się zabiegi z kwasami AHA,gdyż dobrze oczyszczają skórę z zaskórników,wyprysków + znacznie zmniejszają wydzielanie sebum.Niestety takie zabiegi są kosztowne.
Bardzo dobry może okazać się krem z kwasem migdałowym 5% PHARMACERIS, lub BASE MATT nawilżająco-matujący.Warto wypróbować.
Pamiętaj aby nie wysuszać skóry agresywnymi środkami np. żelami z drogerii,które często zawierają substancje Sodium Laureth Sulfate,która mocno wysusza skórę,unikaj również toników z alkoholem,które nie tylko podrażniają ale i wysuszają.
Istotne jest również nawilżanie skóry na noc,do cery tłustej dobre są lekkie emulsje czy balsamy.
Picie dużej ilości wody nie gazowanej,oraz zdrowsze jedzenie naprawdę pomaga.
Oczyszczaj skórę rano delikatnym środkiem,możesz nałożyć lekki krem nawilżający(BASE MATT),w południe możesz użyć tych bibułek a na noc najpierw oczyszczenie skóry + krem z kwasem(wyżej) np. co drugi dzień + balsam nawilżający również co drugi dzień i powinno być lepiej
Powodzenia
Zabiegi z kwasami też polecam.

Autorze, zajrzyj w wyszukiwarkę bo takich wątków jest mnóstwo.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 00:36   #4
bleh
Przyczajenie

Po kwasach mam nasilenie łojotoku, więc wolałbym już ich nie stosować. Na forum jeszcze nie znalazłem czegoś co pomogłoby mi.
bleh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 12:43   #5
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez bleh Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Piszę ten post o tak wczesnej porze, gdyż nie mogę spać. Chodzi mi głównie o tłusta skórę. Trądziku nie mam jedynie zaskórniki, które trudno mi się pozbyć i czasami krosty ropne ( za ich pojawianie podejrzewam nadmiar sebum). Przewinąłem się przez wiele dermatologów już, bo walczę z trądzikiem od 5 lat. Na początku były to oczyszczania ( głupio zaufałem kosmetyczce) oraz kwasy, później wybrałem się do dermatologa. Stosowałem wiele środków domowych i aptecznych ( Davercin, Zindaclin, Epiduo, Skinoren, Avene TriAcneal, Acne-Derm, La Roche-Posay Effaclar Duo , Zineryt, olejek z drzewa herbacianego, maść cynkowa, serum do skóry trądzikowej z biochemiaurody.com) kiedyś stosowałem OMC ( podstawowa mieszanka, z czasem dodałem olejek jojoba 1/3) na tłustą skórę przez miesiąc to dostałem takiego wysypu, że jakaś bezmyślna dermatolog w moim mieście przepisała mi Izotek ( stosowałem tylko 30 dni / 20 mg) . Moja ostatnia dermatolog dała mi maść Cutivate + jakiś płyn robiony w aptece, ale nie pomógł, później Duac i Glamid żel oraz magnez i cynk do łykania - efektów nie widać.
Tak naprawdę to poszukuję rozwiązania na tłustą skórę ( oliwka Hipp nie działa ), która naprawdę jest uciążliwa ( jedna z moich koleżanek poleciła mi bibułki, ale to tymczasowe rozwiązanie). Czy ktoś boryka się z tym samym problemem ? Obecnie nadal używam wymienionych maści oraz zestawu do skóry tłustej Biotherm.
Zastanawiam się nad spróbowaniem Milk of Magnesia i Nonacne? Czy ktoś może mi polecić coś innego ? Czy ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na tłustą skórę ? Może jakiś dobry dermatolog w Kielcach?

Dziękuję
Mam doświadczenia podobne do Twoich (chociaż nie przerabiałam dermatologa, ale był Zorac i kwasy) i jedyny wniosek, jaki mi się nasuwa jest taki: nic z tym na dłuższą metę nie da się zrobić. Rzeczy które pomagają innym, na mnie nie działają, albo wręcz pogarszają sprawę jak np mydło Aleppo. Jak się ma tłustą skórę "z natury", a nie z powodu wysuszenia przez zbyt silne kosmetyki, to tego zmienić się nie da, tak jak z suchej skóry nie zrobi się przetłuszczającej.

Jedyna opcja to doraźne działania czyli właśnie bibułki matujące, pędzel i puder matujący - bez tego nie ruszam się z domu. Niestety cera przyzwyczaja się do pudrów i muszę je zmieniać co jakiś czas, nigdy nie używam dwóch takich samych pod rząd. Z pędzlem też mam problem, bo nie znalazłam jeszcze wygodnego i praktycznego pędzla w obudowie do torebki. No i czasem nie ma możliwości przypudrowania się, wtedy błyszczę się jak latarnia.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2013-11-17 o 13:03
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 16:08   #6
tambourinist
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z pędzlem też mam problem, bo nie znalazłam jeszcze wygodnego i praktycznego pędzla w obudowie do torebki. No i czasem nie ma możliwości przypudrowania się, wtedy błyszczę się jak latarnia.
Co do pędzli, sprawdź w Rossmanie. Mają takie zamykane, zakręcane. Nie są idealne, ale przynajmniej higieniczne.
tambourinist jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 17:12   #7
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Co do pędzli, sprawdź w Rossmanie. Mają takie zamykane, zakręcane. Nie są idealne, ale przynajmniej higieniczne.
Mam taki pędzel jakiejś "marki własnej" jednej z drogerii, tylko że tego typu pędzle okropnie śmierdzą i są drapiące. Najbardziej zależy mi na pędzlu z wbudowanym pojemniczkiem na puder, ale jest ich bardzo mało i są drogie, więc póki co się powstrzymuję.
Stary 2013-11-17, 18:01   #8
Agcia17
Przyczajenie

No to może spróbuj maseczek albo peelingów?
Nawet domowe maseczki mogą okazać się skuteczne i tanie,tylko wymagają systematyczności i cierpliwości bo efekt nie przyjdzie od razu.
Dobra jest np. maseczka z drożdży(przepis w internecie),bardzo fajnie oczyszcza skórę i reguluje wydzielanie sebum.
Peeling z płatków owsianych może okazać się równie dobry jak maseczka wyżej lub maseczki Dermika dla cery tłustej z glinką są fajne
Spróbuj,a jak to nie pomoże to wybierz się ponownie do dermatologa
Agcia17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 18:43   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bleh Pokaż wiadomość
Po kwasach mam nasilenie łojotoku, więc wolałbym już ich nie stosować. Na forum jeszcze nie znalazłem czegoś co pomogłoby mi.
To może warto byłoby przebadać hormony?
Stary 2013-11-30, 19:06   #10
iva_nice
Przyczajenie

mi na tłustą skórę pomogło jak zaczęłam brać algi w tabletkach - czyste sprasowane - spirulinę i chlorellę. Robię sobie też zabiegi z kwasem migdałowym i algami po. Dodatkowo pomaga też glinka szczególnie zielona. Aktualnie stosuję bo fajnie u mnie działa Marokańska glinka mineralna Ghassoul Nafha a kremy które używam to na noc Aktywny krem oczyszczający Rhassoul Alva oraz na dzień Regulujące serum mącznica lekarska John Masters Organics. Jak to serum używam pod fluid to dużo dłużej mi się trzyma na twarzy i skóra się nie świeci i jest bardzo wydajne to serum. Ma działanie lecznicze oprócz pielęgnującego i to się czuje. Ale to kosmetyki które mi służą i mogę z czystym sumieniem polecić, każdy jednak musi sobie swoje znaleźć.
iva_nice jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 10:01   #11
paulina aurora
Kosmetykoholiczka

Mi na taki ciągły tłuszcz na twarzy pomógł płyn od dermatologa na bazie alkoholu, stosowany co drugi/trzeci dzień. I zapłaciłam z niego całe 8 zł, ale niestety nie potrafię odczytać, co jest w składzie.

Dobrą alternatywą okazał się tonik matujący z Avene Cleanace, podobny jest też z Clinique (z pudrami lotnymi). Oba nie są tanie, ale starczają na wieki i naprawdę matują.
Również baza z firmy Smashbox utrzymuje mat cały dzień, puder z kryolanu (to tak dla utrwalenia, ale nie uzywam go często).

Natomiast zauważyłam, że większość kremów matujących napędza tylko produkcję tłuszczyku.

YouTube
paulina aurora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 17:45   #12
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paulina aurora Pokaż wiadomość
Natomiast zauważyłam, że większość kremów matujących napędza tylko produkcję tłuszczyku.
A, to zdecydowanie. Ja już sobie jakiś czas temu dałam spokój z używaniem kremów matujących, bo niczym się one nie różnią od zwykłych nawilżających. I teraz właściwie nie stosuję kremów na dzień, no chyba że siedzę w domu, bo chcę zużyć te, które mam. Ale pod makijaż - nie da rady. Świecenie i błysk cery pojawiają się po godzinie od posmarowania czyli tak samo jak po każdym innym kremie.
Stary 2013-12-03, 18:28   #13
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A, to zdecydowanie. Ja już sobie jakiś czas temu dałam spokój z używaniem kremów matujących, bo niczym się one nie różnią od zwykłych nawilżających. I teraz właściwie nie stosuję kremów na dzień, no chyba że siedzę w domu, bo chcę zużyć te, które mam. Ale pod makijaż - nie da rady. Świecenie i błysk cery pojawiają się po godzinie od posmarowania czyli tak samo jak po każdym innym kremie.
Ja też nie lubię matujących, bo ani nie zmatowią, anie dostatecznie mi skóry nie nawilżą Często mają alkohol denat w skłądzie więc szczypią po aplikacji
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości