Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia Plastyczna

Notka

Chirurgia Plastyczna Porady na temat chirurgii plastycznej. Odpowiedzi udziela dr Piotr Skupin, chirurg plastyk.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-09-21, 15:38   #1
vilandra
Zakorzenienie

Nici Aptos

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-20 o 01:44
vilandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 17:17   #2
eko
Przyczajenie

Dot.: Nici Aptos

www.new-look.pl
tu też jest o niciach
eko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 17:41   #3
vilandra
Zakorzenienie

[@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-20 o 01:45
Stary 2005-09-25, 15:58   #4
pixie7
Wtajemniczenie

Vilandra, ja się swego czasu mocno interesowałam nićmi - złotymi i aptosami, czytałam o nich dużo, byłam nawet na konsultacjach u chirurgów.
Skoro już wiesz, na czym polega zabieg nie będę się zagłębiała w szczegóły. Nici mają jedną podstawową wadę: ponieważ obrastają tkanką łączną, taką blizną, trudno je po jakimś czasie skóry usunąć bez śladu. Gdybyś po latach chciała zrobić sobie któryś z bardziej tradycyjnych (i inwazyjnych) liftingów, nici będą stanowiły dla chirurga utrudnienie, ergo: efekt może być niedobry. Aptosy to stosunkowo młoda metoda, więc nikt tak naprawdę nie powie Ci, jak to będzie wyglądało po, dajmy na to 20 latach.
Bywa, że nici są widoczne pod skórą, czasem ich końcówki ją przebijają i wydostają się na zewnątrz. Możliwy jest też asymetryczny efekt. Ale najczęstszą przyczyną niezadowolenia pacjentek jest ... brak efektów. Na amerykańskim forum o chirurgi (http://www.yestheyrefake.net/plastic...age_boards.htm - kopalnia wiedzy i doświadczenia) babki skarżą się, że wybuliły kupę kasy, a efekt utrzymuje się dopóki nie zejdzie opuchlizna pozabiegowa, czyli jakieś dwa miesiące. Generalnie nie polecają metody, podobnie jak złotych nici, od czego też się raczej odchodzi, jako mało skutecznego (to z resztą starsza od aptosów metoda, przekopałam internet i nie trafiłam na żadne zdjęcia "przed" i "po" złotych niciach, za to tych po aptosach jest mnóstwo).

Przyswoiwszy tony zbędnych informacji o anatomii skłaniam się ku opcji, że metodą skuteczniejszą od nici jest przeszczep tłuszczu w policzki, skronie (jeśli zależy Ci na spłyceniu bruzd nosowo-wargowych), a jeszcze lepiej wcześniejszy lift "poduszki policzkowej", np. endoskopowy, z jej podwiązaniem (nie wiem tylko, czy u nas się to w ogóle wykonuje). Można to połączyć z jakimś rodzajem mini-liftu, żeby wygładzić linię żuchwy, tu trzeba pogadać z lekarzem, co proponuje, ale warto się samej wcześniej dokształcić, żeby nie dać sobie wmówić, że "nie ma takich metod".
Natomiast jeśli zależy Ci na wygładzeniu czoła i uniesieniu brwi - lift endoskopowy zamiast nici (w Kaliningradzie robią, czytałam na innym forum opinię zachwyconej pacjentki po takim zabiegu).

Gębę mamy jedną, więc myślę że jeśli już decydować się na zabieg, to skuteczny, choćby i droższy. Poczytaj amerykańskie forum, popytaj, dziewczyny są bardzo pomocne (z resztą z całego świata). Zajrzyj też tu:http://www.beautywpolsce.com/forum/, jest trochę informacji, choć więcej spekulacji.
No i pamiętaj, że najważniejszy jest wybór lekarza, warto odwiedzić wszystkich, których się da!

Acha, ja się na aptosy nie zdecydowałam (chciałam w policzki, żeby je podnieść i pozbyć się bruzd nosowo-wargowych - pamiątki po drakońskich dietach ), nie są najtańsze jednak, a jeśli ryzykuję brakiem jakiegokolwiek efektu, to dziękuję. Na razie jakoś żyję, oczywiście ale za to poważnie myślę o wszczepie tłuszczu (jak tylko koniunkturka wzrośnie ). Znacznie mniej negatywnych opinii czytałam za to dużo zachwytów pacjentek, no i tłuszcz po jakimś czasie się częściowo wchłania (trzeba wtedy powtórzyć zabieg), więc w razie wpadki mniejszy problem.

pixie7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 08:37   #5
selena33
Przyczajenie

Ponieważ, jak piszesz, wszystko już wiesz o niciach aptos i złotych niciach, więc chyba przyznasz, że te drugie są zdecydowanie lepsze. Osobiście nigdy bym się na aptosy nie zdecydowała, natomiast od wiosny mam założone złote nici. Jeśli chodzi o poprawę mojego wyglądu - oceniam, że działają znakomicie.
Poza tym bardzo boję się skalpela...
selena33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 12:49   #6
pixie7
Wtajemniczenie

Seleno, ja nie pisałam, że wiem wszystko, wiem dużo. I dlatego jestem sceptyczna w stosunku do obu metod. O złotych niciach znalazłam znacznie mniej informacji, nie widziałam żadnych zdjęć "przed" i "po", nie trafiłam na lekarza, który by wykonywał takie zabiegi (wiem tylko o klinice kaliningradzkiej - czy tam właśnie byłaś?), a ci z którymi rozmawiałam twierdzili, że to metoda starsza i mniej skuteczna od aptosów (też przecież o dyskusyjnej skuteczności).
Strasznie jestem ciekawa Twoich doświadczeń, napisz proszę gdzie miałaś zabieg, jakie widzisz zmiany? Co Cię przekonało? Rozmawiałaś wcześniej z innymi pacjentkami po złotych niciach, widziałaś je? Pytam, bo decyzji o bądź co bądź niebłachej ingerencji w swoją twarz (nici ciężko jest wyjąć kiedy już wrosną w tkankę) nie chciałabym podejmować "w ciemno".
Jeszcze jakiś rok temu byłam wielką entuzjastką złotych nici, ale tak na zdrowy rozum, myślę sobie, co one mogą? Ich sieć obrasta tkanką bliznową i dzięki temu skóra może faktycznie zrobić się lepiej napięta, ale to będzie subtelna różnica, może nawet tak subtelna, że musiałabym sobie ją wmawiać? Skalpel, owszem, nieprzyjemnie się kojarzy, ale chyba wolę jego radykalne możliwości.
Fajnie byloby, gdybyś zdecydowała się wkleić swoje fotki "przed i "po" (chociaż fragment twarzy), żebyśmy zobaczyły jak to faktycznie działa!

Edytowane przez pixie7
Czas edycji: 2005-09-27 o 04:19
Stary 2005-09-26, 17:17   #7
vilandra
Zakorzenienie

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Stary 2005-09-26, 22:24   #8
Piotr
Rozeznanie

Patrz posty typu: gdzie najlepiej zrobić tatuaż, gdzie najlepiej nić.

Po roku:

Patrz posty typu: gdzie i jak mozna sie pozbyc tatuazu, a gdzie nici.
Piotr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 09:06   #9
selena33
Przyczajenie

Witaj Pixie,

Witaj Villandro

Nie jeździłam do Rosji, bo przecież można zrobić to na miejscu. Ja swój zabieg miałam w Warszawie.

Oczywiście, że przed podjęciem decyzji nawiązałam m.in. na różnych forach, kontakt się z kilkoma osobami, które miały wszczepione nici i to co od nich usłyszałam, przekonało mnie. Przesyłam Ci link, który sama dostałam od jednej z nich http://www.iqmedica.com/index.php?v=2&idm=14

A konsultacja z lekarzem dała mi już pewność.

W pewnym sensie zrobiłam to zapobiegawczo, bo zmarszczki, które miałam głównie na czole i policzkach dopiero się rozwijały, no i rzeczywiście wygładziły się. Niczego nie musiałam sobie wmawiać, jak to sądzisz. Ponadto miałam lekkie przebarwienia na skórze, których bardzo nie lubiłam i

których się całkowicie pozbyłam.

Dodatkowy plus – obrzęk szybko mija, a przede wszystkim nie będę musiała za ileś tam lat bać się następnego liftingu z użyciem skalpela, tylko za 10 lat mogę powtórzyć zabieg z nićmi. Chociaż pewnie do tego czasu wymyślą przecież coś nowego.

Fotki może się kiedyś decyduję wkleić, ale jeszcze nie teraz.

Stary 2005-09-27, 11:13   #10
pixie7
Wtajemniczenie

Seleno, dzięki za link, wiele wyjaśnia Wiem, że w Polsce wszczepianiem nici chwali się tylko Faceline (http://www.faceline.pl - szkoda, że nie ten link od razu podałaś ), ale nie jest dla mnie wiarygodny gabinet (kosmetyki estetycznej? Wolne żarty, chyba medycyny ), który nie zamieszcza na swojej stronie internetowej nawet nazwisk lekarzy wykonujących zabiegi. A może nie lekarze je robią wcale?

Poza tym aby złote nici w ogóle były skuteczne, muszą tworzyć siatkę w skórze, która następne obrośnie tkanką łączną (taki rodzaj blizny, skóra w ten sposób traktuje każde ciało obce, identycznie dzieje się przy zastosowaniu aptosów). Złoto bardzo rzadko uczula, poza tym daje się z niego zrobić bardzo cienkie a jednocześnie elastyczne nici, stąd taki wybór. Nie ma żadnych cudownych właściwości, które "promieniują" na odległość i na przykład uelastyczniają skórę albo usuwają przebarwienia (w to trudno jest uwierzyć, znam mechanizm powstawania przebarwień i naprawdę nie wyobrażam sobie jak technicznie złote nici miałyby wpłynąć na ich zanik). Gdyby tak było, wystarczyłoby przykładać sobie pierścionki do twarzy.
Faceline proponuje po 1-2 nitki w policzek. To za mało.

Wybacz, ale z Twojego posta bije reklamą na kilometr Jeśli nie jesteś przedstawicielką firmy IQ Medica (tym całym "doradcą"), to podaj proszę nazwisko lekarza, z którym się konsultowałaś, tego który wszczepiał nici i adresy forów, na których znalazłaś osoby po takich zabiegach.

Vilandro, szkoda że nie widziałam tego artykułu w "Urodzie". Jeśli pada tam nazwa Faceline lub IQ Medica i żadne inne, tzn. że to propaganda czystej wody i można o tym zapomnieć. Nie znam nikogo, kto skorzystałby z ich usług, ale swego czasu przetoczyła się na forum o chirurgii plastycznej dyskusja (http://users.nethit.pl/forum/read/cialo/2601674/0/) o niciach i tym gabinecie
Polecam to forum, jest ciekawe, choć niewygodne w obsłudze (brak wyszukiwarki, etc.) http://users.nethit.pl/forum/forum/cialo/page=0/
I jeśli Selena33 nie jest Tolą vel Stellą zdemaskowaną tam jako agentka IQ MEDICA, to ja jestem duchem świętym.

Edytowane przez pixie7
Czas edycji: 2005-09-27 o 13:39
Stary 2005-09-27, 11:19   #11
vilandra
Zakorzenienie

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Stary 2005-09-27, 13:41   #12
pixie7
Wtajemniczenie

O, super Vilandro, bardzo Ci będę wdzięczna
Podam Ci adres w PW.
Stary 2005-09-29, 09:13   #13
selena33
Przyczajenie

Byłam u dr. Koziczyńskiego na Wilczej. Jeśli nie chcesz, to przecież nie musisz wierzyć w to co napisałam, ale u mnie to zadziałało. Niestety dokładnie nie pamiętam na jakich forach kontaktowałam się, bo było to kilka miesięcy temu. Przeszukałam naprawdę dużo forów, zresztą nie tylko polskie.
Stary 2005-09-29, 18:58   #14
pixie7
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez selena33
Byłam u dr. Koziczyńskiego na Wilczej. Jeśli nie chcesz, to przecież nie musisz wierzyć w to co napisałam, ale u mnie to zadziałało. Niestety dokładnie nie pamiętam na jakich forach kontaktowałam się, bo było to kilka miesięcy temu. Przeszukałam naprawdę dużo forów, zresztą nie tylko polskie.
Seleno, czy to on robił zabieg? Znalazłam stronę gabinetu, w którym przeprowadza zabiegi:

http://www.odchudzanie-wilcza.pl/

i opis całej procedury:

http://www.odchudzanie-wilcza.pl/zlote_nici.html

Dlaczego nie podałaś od razu tej strony tylko link do IQ MEDICA,jeśli nie jesteś "doradcą"?

A gabinet wygląda mi tak sobie, to raczej kosmetyka i dermatologia estetyczna, właścielka nie jest lekarką, brak nazwisk lekarzy (oprócz wspomnianego Koziczynskiego, a mowa jest jeszcze o dermatologu)... No i te zabiegi: endermologia, beauty tek, maski tlenowe... Znam je i twierdzę że to ich skuteczność jest niewspółmierna do obietnic oraz cen.
Dobrze, że Koziczyński ma certyfikat do tego typu zabiegów, ale obietnica, że złote nici odmłodzą skórę o 10 lat wydaje mi się co najmniej przesadzona, biorąc pod uwagę relacje na amerykańskim forum (na dwóch polskich, które znam i linki do których podałam niżej, nie znalazłam nikogo kto miałby zrobione złote nici). No i brak jest informacji jak implantacja złotych nici wpływa na ewentualną późniejszą możliwość wykonania liftingu.
Piszesz, że nie pamiętasz forów, na których szukałaś informacji. Hm. Ja bym przed zabiegiem gromadziła możliwie dużo informacji, dążyła do kontaktów z pacjentami po podobnym zabiegu, prosiła o zdjęcia... Nie sądzę, żeby łatwo uleciało mi to z pamięci. No ale może jestem przewrażliwiona w swojej zapobiegawczości.
Stary 2005-09-30, 08:33   #15
selena33
Przyczajenie

@ Pixie
Zarówno konsultacja jak i zabieg były przeprowadzone osobiście przez dr Koziczyńskiego.
Gabinet rzeczywiście może nie mieści się w jakimś szczególnie ekskluzywnym miejscu, ale szukałam dobrego specjalisty. Chodziło mi o złote nici, natomiast zabiegami kosmetycznymi nie byłam zbytnio zainteresowana.
Podałam link do IQ Medica, bo po prostu sama taki kiedyś otrzymałam i nigdy na podanych przez Ciebie stronach nie byłam. Może zresztą wtedy jeszcze nie istniały.
Jestem z Poznania, Warszawę znam dosyć słabo, a ludzie z IQ Medica pomogli mi wówczas bardzo, przewieźli mnie nawet z dworca do gabinetu.
Owszem, przed podjęciem decyzji o zabiegu też szukałam możliwie dużo informacji i kontaktów, ale po fakcie straciło to jakiekolwiek znaczenie.
Stary 2005-10-28, 13:20   #16
vilandra
Zakorzenienie

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-20 o 01:46
Stary 2005-10-28, 14:32   #17
pixie7
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez vilandra
Pixie, wysłałm ci obiecany skan art. o niciach Aptos. Napisz czy dostałaś

Basiu,
Dostałam wszystko, dziękuję! Przepraszam, zapomniałam napisać, że udało mi się już wcześniej dorwać ten numer Urody. Nadal niestety metoda mnie nie przekonuje Głównie dlatego, że nie widziałam żadnego zdjęcia przed/po, ani nie znalazłam żadnej wiarygodnej relacji pacjentek, które poddałyby się temu zabiegowi. No i w "Urodzie" znany i ceniony chirurg, dr Ignaciuk, wypowiada się sceptycznie... Naprawdę, też myślałam kiedyś o tej metodzie bardzo intensywnie, byłam gotowa jechać do Kaliningradu! (Bo ten dr Koziczyński musiał pojawić się w PL dosłownie w ciągu kilku ostatnich miesięcy, wcześniej nie trafiłam na jego ślad, a wierz mi, że szukałam gabinetów wykonujących zabiegi z nićmi bardzo intensywnie.)
Nie twierdzę, że metoda nie ma żadnych zalet. Ale dopóki nie zobaczę wiarygodnych zdjęć, nie uwierzę.
Jeszcze raz dziękuję za skany!
Stary 2005-11-05, 02:07   #18
Marita5
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez selena33

Dodatkowy plus – obrzęk szybko mija, a przede wszystkim nie będę musiała za ileś tam lat bać się następnego liftingu z użyciem skalpela, tylko za 10 lat mogę powtórzyć zabieg z nićmi. Chociaż pewnie do tego czasu wymyślą przecież coś nowego.

Akurat to co napisalas to sa bajki
Takze kiedys bylam zainteresowana nicmi aptos i zlotymi ,napisalam do przedstawicielki kliniki w Kaliningradzie i otrzymalam odpowiedz tego typu : ze nici NIGDY nie zastapia ani nie dadza efektu liftingu i nie ma co sobie robic tego typu nadziei.
Poinformowano mnie ,ze aptosy powoduja bardzo delikatne ujedrnienie skory ( podobno) ,ale nic wiecej i jesli ktos chce taki zabieg przeprowadzac na wskutek checi skorygowania nadmiaru skory to powinien najpierw wykonac lifting ,a potem wszczepic nici Takie informacje otrzymalam wiec nie opowiadaj ,ze za 10 lat dolozysz sobie 2 kolejne nitki i uzyskasz efekty rowne liftingowi .Albo ktos Cie robi w balona ,albo Ty tu chcesz komus cos wmowic

Pixi -nie daj sie zbajerowac

Marita5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 08:25   #19
selena33
Przyczajenie

Maritro,
no i w zasadzie wszystko się zgadza!
Piszesz, że otrzymałaś odpowiedź o niciach aptos. Zwróć uwagę, że nici aptos i złote nici to przecież dwie różne metody. Działanie tej pierwszej polega na mechanicznym, miejscowym podciągnięciu i napięciu skóry. Ta druga opiera się na właściwościach wywołanych działaniem złota.

Poza tym wszystko zależy ile tego „nadmiaru skóry” uzbierałaś. Jeśli rzeczywiście jest jej za dużo i nie pomagają wypełniacze ani nici to wiadomo – trzeba uciec się do liftingu.
Stary 2014-04-07, 10:07   #20
pieronica
Raczkowanie

Hmm, czytam Wasze opinie i nie chce mi się wierzyć... Szczególnie, że wątek z 2005 roku, to pewnie dużo zdążyło się zmienić

Mam znajomą, która robiła sobie Aptos w Instytucie Oka Dr Dzięgielewskiej. Na jej stronie jest dużo informacji o zabiegach i jestem pewna, że odpowie na każde pytanie - strasznie miła jest.

Nowe wątki na forum Chirurgia Plastyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości