Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2015-04-10, 12:36   #3091
enn_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 297
Dot.: Znalaz豉m skuteczny spos鏏 na wypadanie w這s闚 cz.III

Tak, moze byc. Dlatego martwie sie swoimi.
Z tego, co czytalam, na AGA wskazuja m.in. wlasnie dysproporcje w grubosci wlosow, tracenie duzej ilosci krociutkich wlosow.
BTW: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16230561

Sek w tym, ze z tego, co czytalam wynika tez, ze podobny do miniaturyzacji objaw moze wynikac np. z niedoborow zelaza.
Podobnie problemy z tarczyca moga wplywac na jakosc (wiec m.in. grubosc) odrastajacych wlosow, jak i kilka innych rzeczy.
Czytalam tez, ze zwiekszone wypadanie krotkich wlosow moze byc tez spowodowane zaburzeniami cyklu wlosa zanim zdaza one wrocic do normy w przypadku wypadania telogenowego. Moga tez wypadac, a na ich miejsce moga rosnac grubsze, mocniejsze wlosy.

Czytalam tez sporo materialow o trichiskopii i nawet z nich wynikalo, ze podobny obraz moze dac i CTE i AGA.

W ogole CTE moze wygladac baardzo podobnie do AGA.

Dlatego nie przekonuja mnie lekarze ktorzy tak ot diagnozuja AGA, na podstawie objawow, ktore moga AGA sugerowac, ale jednak nie sa jednoznaczne. Tak samo jak nie przekonala mnie trichoskopia/jej omowienie i wnioski u dermatolog u ktorej bylam.

Maria, zastanowilo mnie to, co Rakowska powiedziala o brwiach. Czytalam o tym objawie ostatnio i szukalam w przypadku jakich chorob wystepuje i nie natrafilam wsrod nich na AGA. Jest jednak, oczywiscie, niedoczynnosc tarczycy. Czy masz pewnosc, ze hormony sa faktycznie wyregulowane?

Ja sie natomiast zastanawiam, czy jesli wlosy mi przestaja wypadac i odrastaja w sporych ilosciach po wcierce, ktora z zalozenia nie powinna pomagac na AGA, to czy to wystarczajacy powod, zeby zalozyc, ze powod moich problemow lezy gdzie indziej?

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-04-10 o 12:49
enn_ jest offline  
Stary 2015-04-10, 12:49   #3092
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689

Ja r闚nie nie wiedzia豉m, 瞠 od ie doboru androgenow w這sy leca, jest 造sienie androgenowe i wypadaj od tego brwi nigdzie 瘸dnych info o tym nie ma..
Troch nielogiczne dla mnie jest skoro Aga jedni m闚i ze jest jak wyniki bada hormon闚 s dobre, inni za jak podwy窺zone, a teraz wchodzi jak niedob鏎 ich jest
tak samo jak jedni twierdz 瞠 przy Aga w這sy leca gar軼iami inni za ze ma這 wypada
ja juz g逝pia豉m .
Stary 2015-04-10, 13:08   #3093
enn_
Zakorzenienie

Z tego, co ja czytalam (same zrodla anglojezyczne, zwracam na to uwage, bo moze terminologia sie rozni), wynika, ze:
- od AGA wlosy nie wypadaja garsciami, ale
- AGA moze byc polaczone z wypadaniem telogenowym
- o wypadaniu brwi (z calosci) czytalam bodaj w kontekscie lysienia plackowatego oraz wypadania telogenowego (ktore moze wystepowac na calym ciele)

Nie spotkalam sie nigdy z informacjami o wypadaniu brwi przy AGA, a tu w ogole chodzi o specyficzne wypadanie z zewnetrznej czesci. To dosc charakterystyczny objaw i moze go powodowac tarczyca, albo atopowe zapalenie skory + kilka innych chorob. Tak, jak pisalam, szukalam o tym ostatnio informacji, niestety wiele ich nie ma.

O nadnerczach i niedoborze androgenow czytalam w kontekscie CTE. Pewnie dlatego, ze to przyczyna jak kazda inna w rodzaju tarczycy albo niedoborow? Nigdy nie spotkalam sie z tym, zeby wypadanie z niedoboru androgenow klasyfikowane bylo jako AGA.

Maria, rozmawialas o tym ze swoim endo?

Nie wiem skad te roznice, mam czasami wrazenie, ze terminologia uzywana jest roznie, jak sie spodoba, w zaleznosci od osoby.
Ja moja wiedze opieram, tak jak pisalam, na wiarygodnych(medycznych) zrodlach anglojezycznych.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-04-10 o 13:11
enn_ jest offline  
Stary 2015-04-10, 13:12   #3094
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

Czopy to takie 鄴速e jakby pryszze,s b.ma貫 i wida je w trychoskopii.

Ja mimo wszystko to AGA bior w nawias,mnie nic nie wypada,nawet po infekcji,kt鏎a kiedy powodowa豉 du瞠 i d逝gie wypadanie. Nie mam uregulowanych androgen闚,mam ich za ma這 i problem z brwiami wynika z niedoboru androgen闚. Wg. Rakowskiej u mnie to po prostu nadwra磧iwo嗆 mieszk闚,ale ja wiem,瞠 je郵i kobieta ma nadwra磧iwo嗆,to lec z ca貫j g這wy,bo u kobiet AGA wyst瘼uje w wersji rozlanej,a ja mam tylko u g鏎y,w這s闚 mam za ma這 wsz璠zie.

Moje brwi nie s od AGA,s od niedoboru androgen闚.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2015-04-10, 13:32   #3095
enn_
Zakorzenienie

Ah, z tego, co pisalas zrozumialam, ze niedobor andgorenow to wg Rakowskiej AGA.

Pytalam o uregulowane hormony tarczycy.
Tutaj link o brwiach (watro tez kliknac w zrodla) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti...3505421/#ref38
Nie znalazlam nic o takim wypadaniu z niedoboru androgenow

Co wg. Rakowskiej swiadczy u Ciebie o AGA?

Edit: po prostu nie bardzo rozumiem skad pomysl o nadwrazliwosci mieszkow skoro androgenow masz za malo (i to chyba samo w sobie moze byc przyczyna problemow)? Czy ona to jakos wyjasnila?
I skad te czopy ropne?

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-04-10 o 16:51
enn_ jest offline  
Stary 2015-04-10, 17:27   #3096
Maria221
Wtajemniczenie

enn_-->
Cytat:
Co wg. Rakowskiej swiadczy u Ciebie o AGA?
- obecno嗆 鄴速ych czop闚 rogowych, one nie s ropne, to s chyba mieszki, co umar造

- jest miniaturyzacja

- po jednym w這sie z mieszka

Te wszystkie objawy s u g鏎y, po bokach i z ty逝 nie ma czop闚 i miniaturyzacji, wszystkie w這sy s tej samej grubo軼i, ale tak samo nie ro郾ie nic nowego. NA CAΒJ GΜWIE NIE MA ANI JEDNEGO 名IE烙 ROSN。EGO WΜSA! Zar闚no tam, gdzie jest AGA, jak i tam, gdzie go nie ma.

Nadwra磧iwo嗆 jest uwarunkowana genetycznie na silny androgen zwany dihydrotestosteronem. On jest potrzebny do wzrostu w這s闚, ale je郵i mieszki s nadwra磧iwe, to z nim walcz i walcz帷 same gin. T info. mam ze 廝鏚e medycznych. Poziom androgen闚 nie ma z tym nic wsp鏊nego. Problem jest te taki, 瞠 czyta豉m, 瞠 u kobiet ca造 skalp jest nadwra磧iwy i dlatego AGA jest cz瘰to rozlane i przeszczep w這s闚, odwrotnie ni u facet闚, nic nie daje. Ja mam przerzedzenie na ca貫j g這wie.

Nie wiem sk康 Rakowskiej do g這wy przysz這 plackowate. Ja uwa瘸m, 瞠 prze豉m CTE, bo zgadza mi si 100% objaw闚. W這sy zawsze lecia造 po infekcji, zawsze by豉 jasna i wyra幡a przyczyna. Wiem, 瞠 CTE prowadzi do utraty brwi, zdaje si, 瞠 tak瞠 utraty koloru w這s闚, co u mnie te mia這 miejsce.

Nie 造siej od 2 lat, nie zauwa篡豉m znikania w這s闚 w tajemniczych okoliczno軼iach. Po loxonie 5% mam odrost po 6 tyg. ten odrost jest czarny i gruby i jest go najwi璚ej na przedzia趾u. Jednocze郾ie po loxonie mam potworne linienia, dlatego Rakowska zabroni豉 mi go stosowa. Je郵i kto ma zaburzenia cyklu w這sa, to nie powinno stosowa si loxonu.

Niedob鏎 androgen闚 to osobna przyczyna mojego stanu w這s闚. To w豉郾ie niedob鏎 ma prowadzi do rozregulowania cyklu w這sa. Wiem z wiarygodnych 廝鏚e medycznych, 瞠 w這sy potrzebuj androgen闚 do normalnego funkcjonowania. Czyta豉m kiedy na forum os鏏 z niedoczynno軼i kory nadnerczy/chorob Addisona, 瞠 przy niedoborze androgen闚 traci造 one w這sy, po podniesieniu ich do normalnego poziomu w這sy robi造 si po prostu wspania貫 i w豉郾ie na to licz.

Ja wiem, 瞠 to wszystko dziwnie wygl康a. To AGA dla mnie te dziwnie wygl康a, mimo 瞠 widzia豉m, to co opisa豉m. Zobaczymy, co b璠zie. Mo磧iwe, 瞠 niedob鏎 androgen闚 powoduje objawy podobne do AGA, tego nie wiem. Ja od pewnego czasu podejrzewam niedob鏎 androgen闚 o spustoszenie na moim skalpie.
Maria221 jest offline  
Stary 2015-04-10, 19:32   #3097
JULIANNA5
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 38

a ja ju Rakowskiej nie wierz.U mnie nie stwierdzi豉 Aga.Sterydy na g這we mnie nic nie pomogly .potem dosta豉m doustne ,po pierwszych dw鏂h tygodniach poprawa.Przy myciu 160 ,a by這 wcze郾iej300-450.Ale potem sytuacja wr鏂i豉 .trac 150 w這sow dziennie a przy myciu 300-400.Sterydy pomomo,瞠 je za篡wam nie pomagaj.Chyba b璠e 造sa.sterydy spowodowa造,瞠 od 2 miesi璚y nie mam okresu.Ta Rakowska to chyba oszustka.Antuannetcie te nie pomog豉.
JULIANNA5 jest offline  
Stary 2015-04-10, 20:11   #3098
Maria221
Wtajemniczenie

Julianna→a na jakiej podstawie stwierdzi豉 u CiebiebAGA? Te mia豉 je tylko u g鏎y?Co by這 wyznacznikiem AGA? Jakie masz poziomy androgen闚? Ja dopuszczam my郵, 瞠 ona si myli,i 瞠 jej leczenie nie zadzia連,ale na razie nie mam alternatywy.
Maria221 jest offline  
Stary 2015-04-10, 20:27   #3099
finan
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 142

Kilka razy zafundowa豉m sobie kuracj dercosem.
Super efekty, w這sy b造szcz帷e (mimo, 瞠 farbowane),
wzmocnione i g窷ciejsze.
Na pewno polecam
A opr鏂z tego codzienne mycie szamponem nawil瘸j帷ym
i wzmacnianie od篡wk.
finan jest offline  
Stary 2015-04-10, 20:59   #3100
enn_
Zakorzenienie

Jezu, musze przestac siedziec na wizazu w pracy, bo stad sie bierze takie moje nieuwazne czytanie
I przepraszam dziewczyny ze czasami napisze cos bez sensu, ale mi sie to wszystko miesza i nie wiem wszystkiego

Jak czytalam o trichoskopii to dochodzilam do wniosku, ze chociaz jest pomocna, to jednak nie jest niezawodna - bo to, co na niej widac nie jest czesto jednoznaczne. Wlasnie np. taka pozorna miniaturyzacja czy to, ze z mieszka rosnie po 1 wlosie nie sa wcale takie decydujace, bo moga wynikac z czego innego niz AGA.
O czopach rogowych czytalam, faktycznie sa pozostaloscia po mieszku.

Tak, czy inaczej, Maria, ja nie wiem na ile ufac tej diagnozie o AGA. I caly czas mnie zastanawia co z tymi brwiami. One, owszem, moga wypadac od wszystkiego, ale pamietam jak mowilas, ze wypadaja Ci tylko z zewnetrznej strony, a to dosc charakterystyczny objaw. Sprawdzilam jeszcze raz i nie znalazlam informacji ze wystepuje przy niedoborze androgenow.
Dlatego pytalam czy na 100% masz dobrze wyregulowane hormony tarczycy.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-04-10 o 21:00
enn_ jest offline  
Stary 2015-04-10, 21:13   #3101
Maria221
Wtajemniczenie

Enn→ja w AGA w 100% nie wierz,moim zaniem ptzrsz豉m chroniczny mawtavaj帷y telogen,kt鏎y mia豉m przez 8 lat,wiem,瞠 mo瞠 by do AGA podobny,tylko to moje AGA jest tylko u g鏎y,a co z reszt g這wy?

Co do yarczycy,to raczej jest dobrze wyregulowana,nie mam 撚adnych objaw闚. Dostaj mix ft3 i ft4.
Maria221 jest offline  
Stary 2015-04-10, 22:12   #3102
enn_
Zakorzenienie

Ale u kobiet AGA moze wystepowac przeciez i w postaci rozproszonej i wlasnie jako female pattern hair loss (FPHL), czyli lysienie u gory glowy, bez lysienia po bokach i z tylu.
Z tego co czytalam, to raczej to lysienie FPHL jest powszechniejsze, ale glowy sobie nie dam uciac. I u kobiet jak najbardziej mozna robic przeszczep wlosow, tylko faktycznie, nie u kazdej.
Stary 2015-04-11, 08:14   #3103
wooow12
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 371

U kobiet mo瞠 wyst瘼owa praktycznie ka盥a posta, ka盥ego rodzaju 造sienia z praktycznie ka盥ej przyczyny. Takie juz mamy szcz窷cie . I b康 tu cz這wieku m康ry...

Trafi豉m swojego czasu na ciekawe opracowanie medyczne dotycz帷e r騜nicowania 3 bardzo podobnych rodzaj闚 造sienia u kobiet - AGA, CTE i... rozlanego 造sienia plackowatego ( diffuse alopecia areata/ alopecia areata incognita). To cholernie trudne, gdy objawy powy窺zych potrafi by identyczne, a i zdarza si 瞠 poszczeg鏊ne typy wspolwystepuja ze sob. Tym bardziej przykre jest podej軼ie lekarzy, kt鏎zy przelotnie rzuc okiem na skalp i od razu przypisuj cz這wiekowi AGA.

Marysia, by mo瞠 dlatego Rakowska wspomina豉 o plackowatym? Incognita potrafi wygl康a nie jak placki, tylko jak ca這軼iowe przerzedzenie. z tego co pami皻am, charakterystyczne s dla niej w豉郾ie 鄴速e kropki (nie wiedzia豉m o co chodzi z tymi kropkami) i mo瞠 te przecie rzuca si na brwi. Jak odnajde ta prezentacj wrzuc tu link. Chyba, 瞠 kt鏎a z Was trafi豉 ju na to? Pami皻am, tylko ze opracowanie dost瘼ne jest w portugalskiej i angielskiej wersji j瞛ykowej. Sk豉da si z dw鏂h odr瑿nych cz窷ci. Pierwsza traktuje o AGA. Druga natomiast o CTE i Incognita oraz o r騜nicowaniu tych trzech. Ktokolwiek widzia, ktokolwiek wie?

Edytowane przez wooow12
Czas edycji: 2015-04-11 o 08:15
wooow12 jest offline  
Stary 2015-04-11, 09:12   #3104
Maria221
Wtajemniczenie

Kiedy czyta豉m co o incognita,ale to nie by ten artyku,o kt鏎ym m闚isz wooow. Nawet podejrzewa豉m to u siebie,no i wtym 造sieniu nie ma w這s闚wykrzyknikowych. Przy plackowatym faktycznie s 鄴速e czopy rogowe,tyle 瞠 one powinny wyst瘼owa na ca貫j g這wie,a u mnie s tylko u g鏎y.

Ja si sk豉niam ku CTE lub TE,bo u mbie zawsze by豉 wyra幡a przyczyna.

Tak, mam FPHL.

Martwi si tylko,瞠 nie ro郾ie nic w rejonach,w kt鏎ych AGA nie ma.
Maria221 jest offline  
Stary 2015-04-11, 11:33   #3105
enn_
Zakorzenienie

Wooow, zapomnialam o alopecia areata incognita, ale przypomnialas mi, ze o tym czytalam - nie raz, a kilka razy w kontekscie diagnozowania. Niestety nie mam linkow pod reka.
O to chodzi, ze objawy przypisywane AGA moga rownie dobrze byc objawami CTE albo plackowatego. Sadze ze AGA jest jedna z czesciej stawianych niewlasciwych diagnoz.
Poza tym latwo powiedziec "to AGA, prosze wcierac Loxon, wiecej sie zrobic nie da", zamiast zebrac szczegolowy wywiad, wszystkie potrzebne badania i POMYSLEC.
Szkoda, bo prawdopodobnie mozna by pomoc duzo wiekszej ilosci osob.

Maria, nie martw sie na zapas (wiem, latwo mowic...), ogarnij u endokrynologa nadnercza i zobaczysz co bedzie. kiedy masz wizyte?

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-04-11 o 11:36
enn_ jest offline  
Stary 2015-04-11, 15:25   #3106
Maria221
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka wiadomo嗆
Wooow, zapomnialam o alopecia areata incognita, ale przypomnialas mi, ze o tym czytalam - nie raz, a kilka razy w kontekscie diagnozowania. Niestety nie mam linkow pod reka.
O to chodzi, ze objawy przypisywane AGA moga rownie dobrze byc objawami CTE albo plackowatego. Sadze ze AGA jest jedna z czesciej stawianych niewlasciwych diagnoz.
Poza tym latwo powiedziec "to AGA, prosze wcierac Loxon, wiecej sie zrobic nie da", zamiast zebrac szczegolowy wywiad, wszystkie potrzebne badania i POMYSLEC.
Szkoda, bo prawdopodobnie mozna by pomoc duzo wiekszej ilosci osob.

Maria, nie martw sie na zapas (wiem, latwo mowic...), ogarnij u endokrynologa nadnercza i zobaczysz co bedzie. kiedy masz wizyte?
Dlatego tego AGA nie traktuj tak na 100% powa積ie, na razie akceptuj t diagnoz, wiem 瞠 mo瞠 by prawdziwa, ale wiadomo, r騜nie bywa. Pocieszam si, 瞠 nie jest rozlane, wtedy by這by gorzej.

Wizyt u endokrynologa mam chyba w czerwcu, ale to nie problem. W poniedzia貫k do niego zadzwoni, powiem co i jak, on czeka na wiadomo嗆 od Rakowskiej. Niestety DHEA trzeba sprowadzi na import docelowy, bo w Polsce obecnie ten lek nie jest dost瘼ny, firma farmaceutyczna przesta豉 go produkowa. Niestety sprowadzenie go troch potrwa. Powiem mu w pon. 瞠by ju szykowa wniosek.

Tylko wiecie, co mnie dziwi. W這sy nie lec od 2 lat, a ewentualne wypadanie/造sienie hamuj wcierki i szampony!

Dziewczyny z AGA, jak u Was wygl康a wypadanie?

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2015-04-11 o 15:40
Maria221 jest offline  
Stary 2015-04-11, 16:57   #3107
joasiaczek79
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 9

Maria to czemu kaza豉 Ci odstawi loxon skoro stwierdzi豉 ze masz AGA? porzeciez to jedyny 鈔odek na AGA Ty go u篡wa豉 dzia豉 na Ciebie???
joasiaczek79 jest offline  
Stary 2015-04-11, 17:08   #3108
Maria221
Wtajemniczenie

Bo mam skr鏂ony cykl 篡cia w這sa z powodu niedoboru androgen闚, loxon spowoduje masakr. Potwierdzam, moje linienia po tym 鈔odku s koszmarne i wcale same si nie zatrzymuj.

Znalaz豉m zdj璚ie sk鏎y g這wy dotkni皻ej alopecia aerata incognita, moja g鏎a wygl康a identycznie, ale w這s闚 wykrzyknikowych brak:

http://www.mmj.eg.net/viewimage.asp?..._149746_u3.jpg
Maria221 jest offline  
Stary 2015-04-11, 17:56   #3109
enn_
Zakorzenienie

Jest w necie ksiazka o trichoskopii, nota bene polskich autorow, jak bede miala chwile moge poszukac linka.
Moze byc warto poczytac chociaz fragmenty.

Skoro juz jestesmy przy zdjeciach, wczoraj zerknelam na swoj skalp i zauwazylam, ze sporo mieszkow mam zaczerwienionych i do tego w paru miejscach mam bardzo czerwone i "brzydkie" obszary.
Ma ktoras z Was pomysl co to moze byc?
Nic mnie nie swedzi, te miejsca sa niewyczuwalne pod palcami i akurat tam rosna po 3 wlosy z mieszka. Natomiast jakis czas temu tu pisalam, ze czasami bola mnie "wlosy" (jak po rozpuszczeniu ciasnego kucyka), moze to jest jakos powiazane?

W maju bede w PL, wiec przejde sie z tymi fotami do dermatologa, mam nadzieje, ze nie zostane wysmiana.
Stary 2015-04-11, 18:59   #3110
Anna07_07
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 330

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka wiadomo嗆
Jest w necie ksiazka o trichoskopii, nota bene polskich autorow, jak bede miala chwile moge poszukac linka.
Moze byc warto poczytac chociaz fragmenty.

Skoro juz jestesmy przy zdjeciach, wczoraj zerknelam na swoj skalp i zauwazylam, ze sporo mieszkow mam zaczerwienionych i do tego w paru miejscach mam bardzo czerwone i "brzydkie" obszary.
Ma ktoras z Was pomysl co to moze byc?
Nic mnie nie swedzi, te miejsca sa niewyczuwalne pod palcami i akurat tam rosna po 3 wlosy z mieszka. Natomiast jakis czas temu tu pisalam, ze czasami bola mnie "wlosy" (jak po rozpuszczeniu ciasnego kucyka), moze to jest jakos powiazane?

W maju bede w PL, wiec przejde sie z tymi fotami do dermatologa, mam nadzieje, ze nie zostane wysmiana.
Enn, wy鄉iana na pewno nie zostaniesz, ale ... Jak ju wcze郾iej pisa豉m, mam podobne objawy do Twoich. Kiedy wspomnia豉m mojej dermatolog, 瞠 "bol mnie w這sy" . Opisa豉m jej pokr鏒ce te objawy, a ona mi powiedzia豉, 瞠 nie ma takiej jednostki chorobowej, o takich objawach
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Wcierki - Alpicort E, maski r騜ne, henna cassia
Anna07_07 jest offline  
Stary 2015-04-11, 19:38   #3111
enn_
Zakorzenienie

Z "bolacymi wlosami" isc nie bede, bo watpie, zeby ktos to potraktowal powaznie. Natomiast zaniepokoily mnie te zaczerwienienia(?) i zrobilam im zdjecia (juz wspominalam kiedys, ze kupilam sobie kamerke mikroskopowa, ktora sie swietnie sprawdza ) i z tymi zdjeciami chce isc i nie wiem jakiej reakcji sie spodziewac.
Stary 2015-04-12, 10:09   #3112
mosia07
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 463

Cze嗆 dziewczyny Dawno mnie tu nie by這, mam spore zaleg這sci w postach co poma逝 nadrabiam:P
U mnie bez zmian, po p馧 roku wydawania pi瘽iedzy na r霩nych lekarzy i badania dalej nie mam konkretnie postawionej diagnozy.
Ca造 czas zmagam si z tr康zikiem ( kt鏎ego co prawda nie jest az tak duzo po tym jak odstawi豉m laktoz, co prawda zdarza mi si czasem zje嗆 kawa貫k z馧tego sera, ale to bardzo sporadycznie :P ), kilkoma czarnymi twardymi w這skami na brodzie no i oczywi軼ie wypadaj帷ymi w這sami.
Ostatnio by豉m u fryzjerki, u kt鏎ej ostatni raz by豉m maj帷 12-13 lat, obecnie mam 21. No i ona do mnie ze co to si sta這 ze mi si tak w這sy przerzedzi造! By豉 w szoku, chociaz wci您 wygl康aj na dosyc grube, chociaz przedzia貫k bardzo sie powi瘯sza.
Poleci豉 mi dermene- zel do wcierania. Poczyta豉m na necie, faktycznie ma dobre opinie, by豉m w szoku ze tego jeszcze nie pr鏏owa豉m :P Wcieram od trzech dni, ha, moze kiedy jakie efekty zobacz.
Ostatnio doczeka豉m sie r闚niez na wizyt u endokrynologa na fundusz. Przed tym kiedy moim celem by這 chodzenie prywatnie i robienie wynik闚 na w豉sny koszt, skonczy這 sie tak ze wyda豉m mn鏀two pieniedzy a nie dowiedzia豉m si niczego.
No i ta pani endokrynolog m闚i do mnie ze ona rok wczesniej robi豉 mi badania i to nie jest podloze hormonalne, mam szuka gdzie indziej, dba o w這sy, bo tak naprawd ona nie chce mnie mami, sposobu na wypadanie w這s闚 nie ma, a tabletki anty jeszcze bardziej by to spot璕owa造. W tym momencie za豉ma豉m si, ale wyci庵ne豉m jej wtedy wyniki kt鏎e zrobi豉m p馧 roku wcze郾iej, mia豉m tam podwyzszony testosteron wolny 2,67 przy normie 0,2-1,3, androstendion 3,6 norma 0,3-3,5, dheas 420,5 norma 134,20-407,40. No i dzi瘯i temu da豉 mi skierowanie na kolejne wyniki. W pi徠ek je odebra豉m i przedstawiaja si nast瘼uj帷o :

estradiol: 35,73 norma 16,2-313
testosteron (ale nie wolny) 0,529 norma 0,06-0,82
SHGB 40,88 norma 19,8-122
DHEAS 427 norma 35-430
androstendion 4,89 norma 0,75-3,89

Niestety wyszlo tak ze doktor tylko popatrzy豉 na moje wyniki, poniewaz nie mia豉m um闚ionej wizyty, powiedzia豉 ze wymagam leczenia i mam si um闚i na wizyt, czyli mniej wiecej za kolejne pol roku.
Nie wiem czy i嗆 do tej pani prywatnie, czy po tym jak mnie potraktowa豉 czy szuka kogo innego. Troche jestem zrezygnowana bo boj sie ze ona i tak zaproponuje mi tabletki anty, kt鏎ych ja nie chce, wiec nie wiem czy jest sens wydawa pieni康ze na wizyt.
Prosze wypowiedzcie si co co robic. Mysla豉m o jakis suplementach, zmianie diety, moze moje dolegliwo軼i wi您 sie z insulinoodporno軼i?

Edytowane przez mosia07
Czas edycji: 2015-04-12 o 11:46
mosia07 jest offline  
Stary 2015-04-12, 11:18   #3113
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka wiadomo嗆
Cze嗆 dziewczyny Dawno mnie tu nie by這, mam spore zaleg這sci w postach co poma逝 nadrabiam:P
U mnie bez zmian, po p馧 roku wydawania pi瘽iedzy na r霩nych lekarzy i badania dalej nie mam konkretnie postawionej diagnozy.
Ca造 czas zmagam si z tr康zikiem ( kt鏎ego co prawda nie jest az tak duzo po tym jak odstawi豉m laktoz, co prawda zdarza mi si czasem zje嗆 kawa貫k z馧tego sera, ale to bardzo sporadycznie :P ), kilkoma czarnymi twardymi w這skami na brodzie no i oczywi軼ie wypadaj帷ymi w這sami.
Ostatnio by豉m u fryzjerki, u kt鏎ej ostatni raz by豉m maj帷 12-13 lat, obecnie mam 21. No i ona do mnie ze co to si sta這 ze mi si tak w這sy przerzedzi造! By豉 w szoku, chociaz wci您 wygl康aj na dosyc grube, chociaz przedzia貫k bardzo sie powi瘯sza.
Poleci豉 mi dermene- zel do wcierania. Poczyta豉m na necie, faktycznie ma dobre opinie, by豉m w szoku ze tego jeszcze nie pr鏏owa豉m :P Wcieram od trzech dni, ha, moze kiedy jakie efekty zobacz.
Ostatnio doczeka豉m sie r闚niez na wizyt u endokrynologa na fundusz. Przed tym kiedy moim celem by這 chodzenie prywatnie i robienie wynik闚 na w豉sny koszt, skonczy這 sie tak ze wyda豉m mn鏀two pieniedzy a nie dowiedzia豉m si niczego.
No i ta pani endokrynolog m闚i do mnie ze ona rok wczesniej robi豉 mi badania i to nie jest podloze hormonalne, mam szuka gdzie indziej, dba o w這sy, bo tak naprawd ona nie chce mnie mami, sposobu na wypadanie w這s闚 nie ma, a tabletki anty jeszcze bardziej by to spot璕owa造. W tym momencie za豉ma豉m si, ale wyci庵ne豉m jej wtedy wyniki kt鏎e zrobi豉m p馧 roku wcze郾iej, mia豉m tam podwyzszony testosteron wolny 2,67 przy normie 0,2-1,3, androstendion 3,6 norma 0,3-3,5, dheas 420,5 norma 134,20-407,40. No i dzi瘯i temu da豉 mi skierowanie na kolejne wyniki. W pi徠ek je odebra豉m i przedstawiaja si nast瘼uj帷o :
estradiol: 35,73 norma 16,2-313
testosteron (ale nie wolny) 0,529 0,06-0,82
SHGB 40,88 19,8-122
DHEAS 427 norma 35-430
androstendion 4,89 norma 0,75-3,89

Niestety wyszlo tak ze doktor tylko popatrzy豉 na moje wyniki, poniewaz nie mia豉m um闚ionej wizyty, powiedzia豉 ze wymagam leczenia i mam si um闚i na wizyt, czyli mniej wiecej za kolejne pol roku.
Nie wiem czy i嗆 do tej pani prywatnie, czy po tym jak mnie potraktowa豉 czy szuka kogo innego. Troche jestem zrezygnowana bo boj sie ze ona i tak zaproponuje mi tabletki anty, kt鏎ych ja nie chce, wiec nie wiem czy jest sens wydawa pieni康ze na wizyt.
Prosze wypowiedzcie si co co robic. Mysla豉m o jakis suplementach, zmianie diety, moze moje dolegliwo軼i wi您 sie z insulinoodporno軼i?
1) zmieni lekarza. Lekarz ma by dla Ciebie, nie odwrotnie. Chcesz komu takiemu jeszcze p豉ci? to 瞠 w hormonach masz namieszane, to widzisz sama, 豉ski nie zrobi豉, 瞠 to potwierdzi豉 ...
2) usg jajnik闚 co pokaza這?
3) masz potwierdzon insulinooporno嗆?

A co do insuliny, to wczoraj trafi豉m na to ... nie wygl康a to dobrze. Do tej pory my郵a豉m, 瞠 wysoka insulina wp造wa tylko i wy陰cznie na androgeny, a dalej to ju wiadomo. A tu kurcze takie kwiatki ...

Cytat:
Insulina – hiperinsulinemia mo瞠 w spos鏏 bezpo鈔edni zwi瘯sza wytwarzanie androgen闚 w jajnikach, a tak瞠 poprzez hamowanie syntezy SHBG w w徠robie
i bia趾a typu 1 wi捫帷ego insulinopodobny czynnik wzrostowy (insulin-like growth factor – IGF-I) [1]. Insulina obecna w mieszkach w這sowych wp造wa bezpo鈔ednio na wzrost w這sa oraz na regulacj metabolizmu androgen闚 [11]. Zwi瘯szenie st篹enia DHT w mieszkach w這sowych powoduje ich miniaturyzacj [12]. Sama insulina i konsekwencje oporno軼i na ni powoduj obkurczanie i zaburzenie kr捫enia w naczyniach od篡wiaj帷ych sk鏎 g這wy, doprowadzaj帷 do miejscowego niedotlenienia. Redukcja kr捫enia mo瞠 odgrywa znacz帷 rol w patogenezie 造sienia [13]. Niekt鏎zy autorzy wysun瘭i hipotez, 瞠 wczesne 造sienie androgenne mo瞠 by klinicznym markerem oporno軼i na insulin [14].

Enn__ gdzie mi wczoraj przelecia這 mi璠zy wierszami, 瞠 nadwra磧iwo嗆 miejscowa sk鏎y g這wy to grzyb. Cholernie ci篹ko go w badaniach wykry. Jaki ch這pak opisywa swoj krucjat po lekarzach. W ko鎍u chyba sam si zacz掖 leczy i mu si uda這, z tego co pami皻am.
Jak kto chce poczyta, to poszukam tego.
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2015-04-12, 11:45   #3114
mosia07
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 463

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka wiadomo嗆
1) zmieni lekarza. Lekarz ma by dla Ciebie, nie odwrotnie. Chcesz komu takiemu jeszcze p豉ci? to 瞠 w hormonach masz namieszane, to widzisz sama, 豉ski nie zrobi豉, 瞠 to potwierdzi豉 ...
2) usg jajnik闚 co pokaza這?
3) masz potwierdzon insulinooporno嗆?
Masz racj, nie powinnam do niej i嗆 po tym co mi powiedzia豉. Jestem ze Szczecina i og鏊nie bardzo ci瞛ko tu o dobrego endokrynologa, by豉m juz u kilku i nie trafi豉m jeszcze na zadnego dobrego. USG robione mia豉m raz i rzekomo niczego nie wykaza這. Insulinoodpono軼i nie mam potwierdzonej, to tylko moje przypuszczenia. SHBG mam 鈔ednio wysokie, im wi璚ej insuliny tym mniej SHBG kt鏎e wi您e testosteron a co za tym idzie jest go wi璚ej w organizmie.
Testosteron mam w normie, ale wolny mia豉m dwukrotnie wyzszy.

Jakie badanie wykona na insulioodporno嗆? Ile ono mniej wi璚ej kosztuje?

Tak w ogole to bardzo dzi瘯uj za odpowiedz

mosia07 jest offline  
Stary 2015-04-12, 14:13   #3115
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689

Silor ... troch mnie podlamalas tym cytatem ;( gdzie to znalaz豉 ?
Stary 2015-04-12, 19:41   #3116
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka wiadomo嗆
Masz racj, nie powinnam do niej i嗆 po tym co mi powiedzia豉. Jestem ze Szczecina i og鏊nie bardzo ci瞛ko tu o dobrego endokrynologa, by豉m juz u kilku i nie trafi豉m jeszcze na zadnego dobrego. USG robione mia豉m raz i rzekomo niczego nie wykaza這. Insulinoodpono軼i nie mam potwierdzonej, to tylko moje przypuszczenia. SHBG mam 鈔ednio wysokie, im wi璚ej insuliny tym mniej SHBG kt鏎e wi您e testosteron a co za tym idzie jest go wi璚ej w organizmie.
Testosteron mam w normie, ale wolny mia豉m dwukrotnie wyzszy.

Jakie badanie wykona na insulioodporno嗆? Ile ono mniej wi璚ej kosztuje?

Tak w ogole to bardzo dzi瘯uj za odpowiedz

Nie pami皻am dok豉dnie, ale SHBG stymuluje r闚nie estradiol. Dlatego na tabletkach anty bia趾a jest zazwyczaj du穎. Tam gdzie jest du穎 estradiolu jest du穎 SHBG i odwrotnie. Musia豉by to sprawdzi.
No ale krzywe i tak warto zrobi. Problem w tym, 瞠 od niedawna laboratorium 膨da albo skierowania albo jakiego 鈍istka od lekarza, 瞠 mo瞠sz krzywe zrobi. Nie wiem czy wsz璠zie tak jest, w Diagnostyce niestety tak.
Ale mo瞠 wystarczy wtedy p鎩嗆 do rodzinnego? musia豉by podzwoni i dopyta.
Ceny nie pami皻am ju, ale je郵i przyk豉dowo badanie poziomu cukru kosztuje 8z to liczysz x3, bo tyle punkt闚 ma krzywa. To samo jest z insulin ale ona jest dro窺za ... w granicach 30z? + jakie 5z za zakup glukozy.

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Poka wiadomo嗆
Silor ... troch mnie podlamalas tym cytatem ;( gdzie to znalaz豉 ?

na termedia. Jaki artyku o diagnostyce 造sienia w鈔鏚 kobiet. O insulinie wi璚ej tam nie by這. Wymieniali jakie hormony odpowiedzialne s za proces 造sienia i dlaczego. Miej wi璚ej.

Te mi si to nie podoba

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-04-12 o 20:24
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2015-04-13, 09:45   #3117
Wenaa
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 468
GG do Wenaa

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
Czopy to takie 鄴速e jakby pryszze,s b.ma貫 i wida je w trychoskopii.

Ja mimo wszystko to AGA bior w nawias,mnie nic nie wypada,nawet po infekcji,kt鏎a kiedy powodowa豉 du瞠 i d逝gie wypadanie. Nie mam uregulowanych androgen闚,mam ich za ma這 i problem z brwiami wynika z niedoboru androgen闚. Wg. Rakowskiej u mnie to po prostu nadwra磧iwo嗆 mieszk闚,ale ja wiem,瞠 je郵i kobieta ma nadwra磧iwo嗆,to lec z ca貫j g這wy,bo u kobiet AGA wyst瘼uje w wersji rozlanej,a ja mam tylko u g鏎y,w這s闚 mam za ma這 wsz璠zie.

Moje brwi nie s od AGA,s od niedoboru androgen闚.
Maria m鎩 m捫 r闚nie ma takie czopy na sk鏎ze g這wy, oraz takie jakby 鄴速e placki, kt鏎e odchodz mu p豉tami, do tego okropny 逝pie, na kt鏎y nic nie pomaga. W這sy te mu wypadaj, ale tylko na g這wie- ma tak gdzie nie gdzie przerzedzone, jakby mu wypada造 k瘼kami. Brwi akurat bardzo ma g瘰te.
Co radzicie z jego g這w zrobi?
By u dermatologa, ale za bardzo si tym nie przej掖 i kaza stosowa Nizoral, kt鏎y nic nie pomaga....

Edytowane przez Wenaa
Czas edycji: 2015-04-13 o 09:46
Wenaa jest offline  
Stary 2015-04-13, 10:06   #3118
Maria221
Wtajemniczenie

A te czopy wida go造 okiem? Bo 鄴速ych czop闚 rogowych nie wida go造m okiem, one wychodz w du篡m powi瘯szeniu.
Maria221 jest offline  
Stary 2015-04-13, 10:23   #3119
Wenaa
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 468
GG do Wenaa

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
A te czopy wida go造 okiem? Bo 鄴速ych czop闚 rogowych nie wida go造m okiem, one wychodz w du篡m powi瘯szeniu.
to s takie ma貫 krostki ropne
Stary 2015-04-13, 10:26   #3120
Maria221
Wtajemniczenie

Ja nie mam ropnych krostek. 草速e czopy rogowe to co zupe軟ie innego, nie maj nic wsp鏊nego z ropnymi krostkami.
Maria221 jest offline  
Zamknij w徠ek

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.