Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2015-08-13, 19:08   #3781
Ewela2505
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 12
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

安ietnie.
Gratuluj, 瞠 chocia u Ciebie s takie pozytywne zmiany.Tylko pozazdro軼i i tak trzymaj
Ewela2505 jest offline  
Stary 2015-08-13, 19:08   #3782
enn_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 297
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

Gaya, mnie 2 razy powiedziano, ze mam androgenowe, a im wiecej czasu mija, tym bardziej jestem przekonana, ze to byla bledna diagnoza.
Tak, jak pisalam, na Twoim miejscu bym po prostu unormowala najpierw hormony tarczycy i zobaczyla jak bedzie.
Mnie sie wydaje, ze moja poprawa wynika wlasnie z leczenia niedoczynnosci.

Antuanetta, cos niesamowitego, niewiarygodna zmiana, musisz byc zachwycona!!
Stary 2015-08-13, 19:18   #3783
MM-1968
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 713

Antuanetta, gratulacje super w這ski jestem pe軟a podziwu
Moja recepta na fina le篡, tak strasznie boj si przyty ale te u mnie nigdy nie by這 a tak 幢e wi璚 jeszcze poczekam

Gaya, kiedy ju nie pami皻am gdzie, czyta豉m, 瞠 spironol zapisuj dermatolodzy i endokrynolodzy nie na obni瞠nie androgen闚 a dlatego, 瞠 skutkiem ubocznym jest nadmierne ow這sienie

- spirulina, -wieczorem,
- biotebal, priorin,-rano
-magnez B6, w ci庵u dnia
-piel璕nacja w這s闚: szampon biotebal , pharmaceris, long 4 lash, henna+indygo, henna orientana, ocet jab趾owy
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/

Edytowane przez MM-1968
Czas edycji: 2015-08-13 o 19:23
MM-1968 jest offline  
Stary 2015-08-13, 20:06   #3784
Gaya_oo
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka wiadomo嗆
Gaya, mnie 2 razy powiedziano, ze mam androgenowe, a im wiecej czasu mija, tym bardziej jestem przekonana, ze to byla bledna diagnoza.
Tak, jak pisalam, na Twoim miejscu bym po prostu unormowala najpierw hormony tarczycy i zobaczyla jak bedzie.
Mnie sie wydaje, ze moja poprawa wynika wlasnie z leczenia niedoczynnosci.

Antuanetta, cos niesamowitego, niewiarygodna zmiana, musisz byc zachwycona!!
enn, od kiedy zauwa篡豉 u siebie popraw i czy jest ona znaczna? Od dawna leczysz niedoczynno嗆?
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-08-13, 20:06   #3785
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

Antuanetta --> gratulacje kochana! niesamowity efekt!

Ja nad moim AGA te si ca造 czas zastanawiam, tym bardziej, 瞠 poza linieniem po loxonie 瘸dnego 造sienia od ponad 2 lat nie by這 (to, co teraz to raczej polekowe), a w這ski na przedzia趾u grube i ciemne odrasta造 - loxon dzia豉 po 5-6 tyg. nie spotka豉m nikogo z tak reakcj.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2015-08-13, 20:07   #3786
Gaya_oo
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka wiadomo嗆

Gaya, kiedy ju nie pami皻am gdzie, czyta豉m, 瞠 spironol zapisuj dermatolodzy i endokrynolodzy nie na obni瞠nie androgen闚 a dlatego, 瞠 skutkiem ubocznym jest nadmierne ow這sienie
MM, spironol przepisuj r闚nie przy nadmiernym ow這sieniu... dla zmniejszenia.
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-08-13, 20:07   #3787
Antuanetta
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 542

Dzi瘯i dziewczyny za mi貫 s這wa D逝go zastanawia豉m si czy dobrze robi publikuj帷 te zdjecia, 瞠by wszyscy si na podobne leczenie nie decydowali ale dosz豉m do wniosku, 瞠 warto pokaza, ze jest nadzieja i ka盥y sw鎩 spos鏏 kiedy znajdzie.

Warto te spojrze obiektywnie, bo nie ka盥y ma tak sytuacj na g這wie jak ja, dla jednego wypadajaca gar嗆 w這s闚 to gar嗆, dla drugiego kilka w這s闚. Gdyby nie by這 tak 幢e pozosta豉bym przy czarnej rzepie
Antuanetta jest offline  
Stary 2015-08-13, 20:23   #3788
Lulu na mo軼ie
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 145

Antuanetta, dzi瘯i za zdj璚ia. Pokazuj, jak wielkiej rzeczy dokona豉. Jestem naprawd pod wra瞠niem i gratuluj!
Od niedawna 郵edz forum pod k徠em problem闚 z w這sami. Przejrza豉m na szybko Twoje posty. To po loxonie? I leczeniu u S這wi雟kiej?
Dajesz nadziej, 瞠 jednak co mo積a jeszcze zdzia豉, 瞠 nie ma przypadk闚 beznadziejnych.
Lulu na mo軼ie jest offline  
Stary 2015-08-13, 20:41   #3789
MM-1968
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka wiadomo嗆
MM, spironol przepisuj r闚nie przy nadmiernym ow這sieniu... dla zmniejszenia.
Ta wiem :-P chyba takie ma zadanie? a ten porost w這s闚 na g這wie to skutek uboczny :-D podobno ;-)

- spirulina, -wieczorem,
-magnez B6, w ci庵u dnia
-piel璕nacja w這s闚: szampon biotebal , pharmaceris, long 4 lash, henna+indygo, henna orientana, ocet jab趾owy

MM-1968 jest offline  
Stary 2015-08-13, 20:49   #3790
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka wiadomo嗆
enn, od kiedy zauwa篡豉 u siebie popraw i czy jest ona znaczna? Od dawna leczysz niedoczynno嗆?
Gaya, caly czas nie jestem na 100% pewna czy to na pewno to, ale tak mi sie wydaje.
Niedoczynnosc lecze od drugiej polowy stycznia, ale dopiero jakos od kwietnia (?) biore obecna dawke leku, po ktorej samopoczucie i wyniki sa lepsze.
Pisalam pare postow wyzej - wlosow leci duzo, duzo mniej i wydaje mi sie, ze sie zageszczaja, widze tez, ze znowu pojawiaja mi sie w duzej ilosci bejbiki przy grzywce - a pare miesiecy temu mialam tam doslownie 4 na krzyz. Czyli cos powoduje, ze wraca wszystko do normy, bo kiedys mialam niemalze druga grzywke. Watpie, zeby byla to zasluga ciagle zmienianych wcierek (ktorych w ogole nie uzywam od 2 miesiecy) czy samego szamponu Pharmaceris (ktory nigdy wczesniej nie dawal takiego efektu), z kolei za wczesnie na takie efekty po biotynie.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-13 o 20:54
enn_ jest offline  
Stary 2015-08-13, 20:57   #3791
MM-1968
Rozeznanie

A tak z innej beczki ;-) dziewczyny z zdiagnozowan chorob tarczycy, czujecie czasem taki ucisk w gardle? Krtani? Jakby軼ie mia造 tak gul?

- spirulina, -wieczorem,
-magnez B6, w ci庵u dnia

MM-1968 jest offline  
Stary 2015-08-13, 21:03   #3792
Anna07_07
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 330

Cytat:
Napisane przez Antuanetta Poka wiadomo嗆
I co na pokrzepienie serc,po4 pe軟ych miesi帷ach kuracji.

Antuanetta,
oniemia豉m jak zobaczy豉m Twoje zdj璚ia! Nie do wiary! Pi瘯ne I tylko 4 miesi帷e.
Naprawd, Tw鎩 post jest ku pokrzepieniu serc!
Magnez + B6- wieczorem
Zewn皻rznie:
Wcierki - Alpicort E, maski r騜ne, henna cassia
Anna07_07 jest teraz online  
Stary 2015-08-13, 21:23   #3793
Gaya_oo
Rozeznanie

Ja guli ani ucisku nie czuj. Ale te i tarczyce mam du穎 mniejsz ni norma. Mo瞠 to odczucie uzale積ione jest w豉郾ie od powi瘯szonej tarczycy.
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-08-13, 23:02   #3794
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709

Cytat:
A tak z innej beczki ;-) dziewczyny z zdiagnozowan chorob tarczycy, czujecie czasem taki ucisk w gardle? Krtani? Jakby軼ie mia造 tak gul?
MM, taka gula nie koniecznie od tarczycy musi by. R闚nie dobrze to mo瞠 by 郵uz, gdy np lubisz sobie podjada produkty mleczne lub pijesz po prostu du穎 mleka.

Gaya, ja jestem takiego samego zdania, jak Enn. I mam nawet argumenty, na to, a co!

Pierwsze primo, to nie dajmy si ponie嗆 i nie zapominajmy, 瞠 nie zale積ie czy to tarczyca, jajniki, nadnercza, trzustka czy przysadka, schemat utraty w這s闚 jest niemal identyczny. x mo瞠 by zar闚no spowodowane chorob tarczycy jak i wysokim testosteronem.
Kolejna rzecz ... kurcze, sprzeciwiajmy si wprowadzaniu lek闚, kt鏎e maj co obni瘸, bez sprawdzenia poziomu tego czego. Wyniki musz by na 鈍ie穎. Takie z przed roku ju s nieaktualne. Gospodarka hormonalna ma to do siebie, 瞠 jest zmienna. W zale積o軼i od warunk闚 w jakich aktualnie 篡jemy. Co jemy, jak dbamy o wypoczynek i relaks, jaki mamy poziom stresu itd ...
Je郵i zaczniesz bra diuretyk i to si oka瞠 strza貫m w 10 to ok, ale co je郵i obni篡sz androgeny, kt鏎ych my tak瞠 potrzebujemy dla dobrego zdrowia i poczujesz si gorzej?
znowu trzeba b璠zie si zastanawia czy to dawka hormonu tarczycy za du瘸/za ma豉 czy to spirolaktan.
Jak pani Doktor chce ustali dawk leku nie maj帷 panelu hormon闚 przed sob? przecie nie m闚imy tu tylko o obni瞠niu testosteronu, bo jest jeszcze kilka innych, kt鏎e podobnie zareaguj?

Ja bym po prostu poczeka豉. Wprowadzi豉 diet, porobi豉 jeszcze kilka bada i obserwowa豉 co si b璠zie dzia這. No i ustawienie odpowiedniej dawki leku, aby wyj嗆 z niedoczynno軼i.
Pisa豉, 瞠 na r騜nych stronach r騜nie pisz. Wszystko te zale篡 od 廝鏚豉 autoagresji, najcz瘰ciej ludzie po pewnym czasie sami widz co im szkodzi, a co nie. Dobrze by這 by je znale潭, w tedy 豉twiej b璠zie wywali to co szkodzi. Przyk豉dowo, mojej kole瘸nce tsh galopowa這 w g鏎 po melisie.
Je郵i tylko masz ochot mo瞠sz sobie w wolnej chwili spojrze tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=-i9X_ZaORXE Iwona Wierzbicka to bardzo fajna babka i my郵, 瞠 z sensem wszystko t逝maczy, albo do Jerzego Zi瑿y o tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=pkScxigfDvU

Androcur bierze Gosia nasza. Napisz do niej, to pewnie referat dostaniesz do przeczytania pisa豉 mi kiedy, 瞠 androcuru nie mo積a bra be wsparcia estrogenem, bo mo積a sobie k這pot闚 narobi. Dlatego najcz窷ciej jest miksowany z tabletkami anty. On jest znacznie silniejszy ni diuretyki. W zasadzie to przecie najsilniejszy antyandrogenowy lek dost瘼ny aktualnie na rynku.

Cytat:
Napisane przez Lulu na mo軼ie Poka wiadomo嗆
Od niedawna 郵edz forum pod k徠em problem闚 z w這sami.
przejrzyj jeszcze 2 cz窷 w徠ku, tam znajdziesz du穎 fajnych rzeczy zanim ruszysz z kupowaniem, poczytaj i przemy郵, 瞠by niepotrzebnie pieni璠zy nie wywala豉.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-08-13 o 23:21
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2015-08-14, 06:24   #3795
MM-1968
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka wiadomo嗆
MM, taka gula nie koniecznie od tarczycy musi by. R闚nie dobrze to mo瞠 by 郵uz, gdy np lubisz sobie podjada produkty mleczne lub pijesz po prostu du穎 mleka.
Ja mleka w og鏊e ani produkt闚 mlecznych, ale tarczyc mam powi瘯szon i ma造 guzek, dlatego mimo dobrych wynik闚 z krwi, endokrynolog nie zby豉 mnie tylko da豉 skierowanie na badania i zapisa豉 na kolejn wizyt. Ja nie zawsze mam t gul ale jak ju jest to masakrycznie dokuczliwa, tak pytam bo my郵a豉m, 瞠 mo瞠 kt鏎a te i chcia豉m zapyta jak sobie z tym radzi

- spirulina, -wieczorem,
-magnez B6, w ci庵u dnia

MM-1968 jest offline  
Stary 2015-08-14, 06:50   #3796
patricitka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 118

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka wiadomo嗆
zaczynaj帷 od ko鎍a - my kobiety tak nie mamy ...
chcesz to zbadaj sobie to FSH dla 鈍i皻ego spokoju, ale pewnie i tak 瘸dnej menopauzy tam nie zobaczysz.
M鎩 lekarz m闚i, 瞠by odczeka 3 miesi帷e po zako鎍zeniu karmienia, aby ustabilizowa hormony. Zbadaj sobie wolny testosteron, androstendion, dhea-so4, 17oh-progesteron i estradiol. 3 dzie cyklu.
Ewentualnie mi璠zy 21 a 22 dniem prolaktyn, 瞠by sprawdzi czy dosz豉 do siebie.
Sailor, dzi瘯uj bardzo za odpowied. Pyta豉m piel璕niarki w laboratorium i te wspomina豉 o 3 miesi帷ach.
Najgorsze jest te to, 瞠 moja endo twierdzi, 瞠 przy uregulowanej tarczycy w這sy nie powinny wypada, ale nie jestem tego do ko鎍a taka pewna..
Jaki czas temu przeczyta豉m 3 cz窷ci tego w徠ku. Chcia豉bym, aby lekarze mieli tak wiedz, jak niekt鏎e z Was.
patricitka jest offline  
Stary 2015-08-14, 07:29   #3797
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez patricitka Poka wiadomo嗆
Sailor, dzi瘯uj bardzo za odpowied. Pyta豉m piel璕niarki w laboratorium i te wspomina豉 o 3 miesi帷ach.
Najgorsze jest te to, 瞠 moja endo twierdzi, 瞠 przy uregulowanej tarczycy w這sy nie powinny wypada, ale nie jestem tego do ko鎍a taka pewna..
Jaki czas temu przeczyta豉m 3 cz窷ci tego w徠ku. Chcia豉bym, aby lekarze mieli tak wiedz, jak niekt鏎e z Was.
Czemu? Jesli wypadanie wynika z niedoczynnosci to wszystko powinno wrocic do normy po uregulowaniu hormonow, endo ma racje.
Jesli nie wraca to najprawdopodobniej albo hormony nie sa ok, albo przyczyna jest inna.
Stary 2015-08-14, 09:12   #3798
susse
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 124

Cytat:
Mam niedoczynno嗆 tarczycy i hashi i nie czuj 瘸dnej guli. Niedoczynno嗆 ma moja mama i moja babcia, nigdy nie bada造 si pod k徠em hashi a w這sy maj pi瘯ne i g瘰te

Antuanetta gratuluj odrostu masz pi瘯ne w這sy
Stary 2015-08-14, 09:54   #3799
Maria221
Wtajemniczenie

MM1968 --> jak najbardziej przy hashi i niedoczynno軼i mozna czu gul! Moja mam tak czu豉 i w豉郾ie to sk這ni這 j do bada, guza nie ma. Endokrynolog powiedzia jej, 瞠 czucie takiej guli jest jak najbardziej normalne, nawet przy za ma貫j tarczycy.

Na kafeterii by豉 taka dziewczyna, k鏒ra sama sobie zdiagnozowa豉 guza tarczycy, to chyba w og鏊e nawet nowotw鏎 by (lekarze odsy豉li j twierdz帷, 瞠 taka jej uroda, 瞠 traci w這sy). Wyci窸a tego guza + chyba tarczyc, wypadanie w這s闚, jak r瘯 odj掖.

S badanie wskazuj帷e, 瞠 przy hashi uregulowanie st篹enia hormon闚 wcale nie nap璠za anagenu. R騜nica w fazie anagenu przed podaniem lek闚 i po wynosi zaledwie kilka procent, a wszystko przez przeciwcia豉 hashi. Czyta豉m to kilka lat temu na forum dot. tarczycy gazeta pl.

Tutaj link:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,24776,Hashimoto.html

B. dobry na tarczyc przy hashi. jest Novothyral, ale rzadko, kt鏎y lekarz go przepisuje. Novothyral zawiera FT4 + FT3. U mnie chyba wieksza rol odgrywa FT3, bo zdarza這 si, 瞠 w這sy lecia造 przy TSH 3, ale bywa這, 瞠 nie lecia造 przy TSH 3,5.

Historia malinowej, kt鏎a walczy豉 z 造sieniem od niedoczynno軼i + hashi. Wyleczy豉 j rakowska, kt鏎a w sumie chyba zas造n窸a tym, 瞠 leczy dobrze wypadanie od hashi. (tak czyta豉m chyba na kafe.) Generalnie przy hashi. bez selenu chyba si nie obejdzie, bo trzeba zrzuci przeciwcia豉.

O matko! forum laboratorium urody znikn窸o! Taka baza wiedzy! Tam w豉郾ie by豉 malinowa i jej historia! A niech to!
Maria221 jest offline  
Stary 2015-08-14, 10:04   #3800
susse
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 124

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
MM1968 --> jak najbardziej przy hashi i niedoczynno軼i mozna czu gul! Moja mam tak czu豉 i w豉郾ie to sk這ni這 j do bada, guza nie ma. Endokrynolog powiedzia jej, 瞠 czucie takiej guli jest jak najbardziej normalne, nawet przy za ma貫j tarczycy.

Na kafeterii by豉 taka dziewczyna, k鏒ra sama sobie zdiagnozowa豉 guza tarczycy, to chyba w og鏊e nawet nowotw鏎 by (lekarze odsy豉li j twierdz帷, 瞠 taka jej uroda, 瞠 traci w這sy). Wyci窸a tego guza + chyba tarczyc, wypadanie w這s闚, jak r瘯 odj掖.

S badanie wskazuj帷e, 瞠 przy hashi uregulowanie st篹enia hormon闚 wcale nie nap璠za anagenu. R騜nica w fazie anagenu przed podaniem lek闚 i po wynosi zaledwie kilka procent, a wszystko przez przeciwcia豉 hashi. Czyta豉m to kilka lat temu na forum dot. tarczycy gazeta pl.

Tutaj link:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,24776,Hashimoto.html

B. dobry na tarczyc przy hashi. jest Novothyral, ale rzadko, kt鏎y lekarz go przepisuje. Novothyral zawiera FT4 + FT3. U mnie chyba wieksza rol odgrywa FT3, bo zdarza這 si, 瞠 w這sy lecia造 przy TSH 3, ale bywa這, 瞠 nie lecia造 przy TSH 3,5.

Historia malinowej, kt鏎a walczy豉 z 造sieniem od niedoczynno軼i + hashi. Wyleczy豉 j rakowska, kt鏎a w sumie chyba zas造n窸a tym, 瞠 leczy dobrze wypadanie od hashi. (tak czyta豉m chyba na kafe.) Generalnie przy hashi. bez selenu chyba si nie obejdzie, bo trzeba zrzuci przeciwcia豉.

O matko! forum laboratorium urody znikn窸o! Taka baza wiedzy! Tam w豉郾ie by豉 malinowa i jej historia! A niech to!

By ch這pak chyba na forum commed, kt鏎y mia hashimoto i dzi瘯i odpowiedniej diecie oraz suplementacji zbi przeciwcia豉. Znalaz豉m, tutaj link do w徠ku:

http://commed.polki.pl/dieta-i-suple...391f0d27a5a1ce

M鎩 endokrynolog twierdzi, 瞠 osoba w moim wieku (27) powinna mie TSH w okolicach 1, gdy do niego trafi豉m niby mie軼i豉m si w normie bo mia豉m oko這 3,8 przy normie do 4,1 i uzna, 瞠 to ju niedoczynno嗆. Przy samym przyjmowaniu euthyroxu 25 przeciwcia豉 zacz窸y mi spada
Stary 2015-08-14, 10:31   #3801
Maria221
Wtajemniczenie

Przewodnik po niedoczynno軼i tarczycy/hashimoto
https://docs.google.com/document/d/1...J7w1qc/preview
Maria221 jest offline  
Stary 2015-08-14, 10:43   #3802
enn_
Zakorzenienie

Z forami gazety, zwlaszcza "Hashimoto", moim zdaniem trzeba uwazac. Nie watpie ze znajduje sie tam duzo ciekawych informacji, ale uwazam, ze wiele "prawd" tam powtarzanych jest niepotwierdzonych zadnymi sensownymi badaniami, lub badaniami dobrej jakosci. Nie podoba mi sie tez diagnozowanie uzytkownikow (i samodiagnozowanie sie) i przypisywanie kazdego objawu do niedoczynnosci - to nie sa ludzie z wiedza medyczna, moga miec pojecie na temat swojej choroby, ale tam sie to konczy. Czytalam duzo watkow i uwazam, ze wielu uzytkownikom brakuje krytycznego podejscia do tego, co czytaja i wiedzy. Wiem, ze te fora wziely sie z desperacji i frustracji, oraz ze wiele osob czuje sie lepiej dzieki radom osob tam udzielajacych sie, ale uwazam, ze nalezy byc naprawde ostroznym.
I tak, wiem, ze to niepopularna opinia w tym watku. Niestety, uwazam, ze Internet pelen jest niewiarygodnych informacji, a ludzie nie patrza na nie wystarczajaco krytycznie.

Maria, jak mozesz mowic, ze na tarczyce "dobry jest" Novo? Jest dobry jesli ktos go potrzebuje, leki tego typu to nie cukierki, zeby mowic ze sa "dobre na to i na to". Duzej ilosci osob wystarcza sam Euthyrox, czy to "gorszy" lek? Dobre leczenie to leczenie skuteczne u danej osoby i tyle.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-14 o 10:45
enn_ jest offline  
Stary 2015-08-14, 11:58   #3803
Maria221
Wtajemniczenie

enn --> wrzuci豉m w徠ki o tarczycy/hashimoto tylko do poczytania, wiadomo, 瞠 trzeba wy這wi sensowne informacje, odrzuci jakie dziwne, niesprawdzone teorie, mo積a si po prostu doedukowac + poczyta sobie jakie sensowne artyku造. Ja te nie 造ka豉m/nie wciera豉m wszystkiego z tego forum, i tez nie podchodzi豉m serio do ro積ych teorii z tego forum np. odgrzybiania, czy odkwaszania - jako nie brzmi to dla mnie do ko鎍a sensownie. Poczyta mo積a, popyta lekarzy trzeba, a na swoj tarczyc ka盥y powinien z這ty 鈔odek znale潭. Tyle apropos tarczycy.

Maria, jak mozesz mowic, ze na tarczyce "dobry jest" Novo? Jest dobry jesli ktos go potrzebuje, leki tego typu to nie cukierki, zeby mowic ze sa "dobre na to i na to". Duzej ilosci osob wystarcza sam Euthyrox, czy to "gorszy" lek? Dobre leczenie to leczenie skuteczne u danej osoby i tyle.[/B]

Tu si zgodz. A co do Novo, to jest naprawd dobry. Ja nie mia豉m problem闚 z ft3, a na powi瘯szon tarczyc go dosta豉m. Po prostu widz r騜nic, ale kto nie do鈍iadczy tej r騜nicy, nie b璠zie wiedzie o co chodzi. Napisa豉m o Novo, bo mo瞠 kto si zainteresuje alternatyw dla samego ft4. Czasem warto wiedzie co wi璚ej i mie w pami璚i, 瞠 s te inne leki, lekarza zawsze mo積a zapyta, to nic nie kosztuje.

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2015-08-14 o 13:10
Maria221 jest offline  
Stary 2015-08-14, 12:53   #3804
maalgo
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 72

Cytat:

TAAAAAK! praktycznie ci庵le od jakiego czasu czuj dziwny u軼isk w gardle moja Mama te czasem tak ma ale ja to ju bez przerwy :/
maalgo jest offline  
Stary 2015-08-14, 13:04   #3805
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
Mo瞠 tylko serwer im pad?

Cytat:
Z forami gazety, zwlaszcza "Hashimoto", moim zdaniem trzeba uwazac. Nie watpie ze znajduje sie tam duzo ciekawych informacji, ale uwazam, ze wiele "prawd" tam powtarzanych jest niepotwierdzonych zadnymi sensownymi badaniami, lub badaniami dobrej jakosci. Nie podoba mi sie tez diagnozowanie uzytkownikow (i samodiagnozowanie sie) i przypisywanie kazdego objawu do niedoczynnosci - to nie sa ludzie z wiedza medyczna, moga miec pojecie na temat swojej choroby, ale tam sie to konczy. Czytalam duzo watkow i uwazam, ze wielu uzytkownikom brakuje krytycznego podejscia do tego, co czytaja i wiedzy. Wiem, ze te fora wziely sie z desperacji i frustracji, oraz ze wiele osob czuje sie lepiej dzieki radom osob tam udzielajacych sie, ale uwazam, ze nalezy byc naprawde ostroznym.
I tak, wiem, ze to niepopularna opinia w tym watku. Niestety, uwazam, ze Internet pelen jest niewiarygodnych informacji, a ludzie nie patrza na nie wystarczajaco krytycznie.

Enn, po cz窷ci si z Tob zgodz, ale jest te druga strona medalu, kt鏎a to wszystko nap璠za. Moim zdaniem trzeba m闚i g這郾o o tym, 瞠 masz prawo oczekiwa od lekarza rzetelno軼i,
wiedzie czego mo瞠sz od niego oczekiwa i wreszcie, 瞠by nie da sobie wcisn望 szitu pt: 'taka pani uroda' albo 'kobiety tak ju maj'.
Ja si nie godz, aby lekarz traktowa mnie jak kr鏊ika, wciskaj帷 powa積e leki, bo tak mu si wydaje, 瞠 b璠zie dobrze. Nie godz si, aby nie m闚iono pacjentom o tym, jak wa積a jest odpowiednia dieta w chorobach, albo podwa瘸no jej znaczenie w imi czystej farmakologii. Nie godz si r闚nie na brak bada! albo ich nie pe軟y panel oraz na lekarzy kt鏎ych edukacja zako鎍zy豉 si dekad temu, z brakiem zaanga穎wania, wypaleni, z brakami w najnowszej wiedzy i pogardliwym podej軼iem do pacjenta.
Do p鏦i b璠zie mi si chcia這, b璠 tutaj pisa豉, 瞠 mamy si bada, mamy prawo wymaga i to si nie zmieni, nie zale積ie czy si to komu podoba, czy te nie.

Co do hashi, par dni temu w jakim 郾iadaniowym programie wypowiada si ekspert, endokrynolog. Z u鄉iechem na ustach m闚i, 瞠 hashi to taka wdzi璚zna choroba, bo potrzeba tylko hormonu tarczycy i po problemie. I serio nie masz ochoty strzeli takiej w palnik dla opami皻ania?

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-08-14 o 13:07
Stary 2015-08-14, 13:08   #3806
Maria221
Wtajemniczenie

Sailorku --> nic doda, nic uj望. Po prostu ka盥a z nas chyba zderzy豉 si z rzeczywisto軼i medyczn, dlatego te tutaj jeste鄉y i dzielimy si swoj wiedz. Nikt nie napisa, 瞠 trzeba si stosowa do ka盥ego, nawet absurdalnego stwierdzenia na forum, ale na pewno warto r騜ne opcje rozwa篡.
Maria221 jest offline  
Stary 2015-08-14, 18:30   #3807
Gaya_oo
Rozeznanie

Dziewczyny z hashi - czy stosujecie diet bezglutenow? Cz瘰to pisz na tych nieszcz瘰nych forach, 瞠 wskazane. Endo powiedzia豉, 瞠 je郵i nie mam objaw闚 celiaklii to nie ma sensu stosowa takiej diety. Choroby autoimmunologiczne maj to do siebie, 瞠 cz瘰to wsp馧wyst瘼uj ze sob, ale nie jest powiedziane 瞠 jesli jest hashi to musi by i uczulenie na gluten. Nie u鄉iecha mi si rezygnowa z glutenu, od篡wiam si zdrowo, spo篡wam pieczywo razowe, cz瘰to 篡tnie, makarony i ry pe軟oziarniste, og鏊nie du穎 owoc闚,warzyw i wszelkie zasady zdrowego 篡wienia, jednak wyklucza glutenu zupe軟ie nie chcia豉bym je郵i to nie by這by konieczne.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Antuanetta Poka wiadomo嗆
I co na pokrzepienie serc,po4 pe軟ych miesi帷ach kuracji.
Antuanetta, ja si teraz wcale nie dziwi, 瞠 zdecydowa豉 si podj望 ryzyko fina. Rzeczywi軼ie by這 nie za weso這 z w這sami na Twojej g這wie, w takiej sytuacji s康z, 瞠 i ja nie mia豉bym wi瘯szych opor闚. To, co osi庵n窸a jest niesamowite Dobrze, 瞠 zamie軼i豉 zdj璚ia, chocia niekt鏎ym mog這by si wyda troch kontrowersyjnym, zwa篡wszy na lek jaki za篡wasz, ale z drugiej strony - dla kobiet w skrajnej desperacji to jedyna nadzieja.
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-08-14, 18:38   #3808
enn_
Zakorzenienie

Gaya, nie znalazlam w wiarygodnych zrodlach absolutnie nic, co by wskazywalo na potrzebe wdrazania diety bezglutenowej u osob bez celiakii, ani nic potwierdzajacego istnienie jakiejs nietolerancjo glutenu niezwiazanej z reakcja autoimmunologiczna organizmu na gluten, mimo tego, ze dieta bezglutenowa jest modna i masa osob twierdzi, ze czuja sie po niej lepiej. To, ze choroby autoimmunologiczne maja tendencje do wystepowania razem to zadna roznica - rownie dobrze moglabys chciec leczyc sie na stwardnienie rozsiane czy tocznia, bo a nuz tez je masz.
Jesli nie masz objawow, to nie widze powodu zeby rezygnowac z glutenu.
Stary 2015-08-14, 19:29   #3809
Ewela2505
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 12

Cze嗆. Niecz瘰to si udzielam raczej tylko czytam Wasze wypowiedzi.
Mam do Was pytanie, mam stwierdzone AGA- za du穎 DHEA, niskie 瞠lazo. Jak s康zicie czy gdybym wprowadzi豉 tabletki antykoncepcyjne by豚y jaki efekt? Mam coraz kr鏒sze cykle i zaczyna mnie to dodatkowo dobija. Je瞠li kt鏎a z was bra豉 prosz odpowiedzcie.
Pozdrawiam
Ewela2505 jest offline  
Stary 2015-08-14, 19:41   #3810
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Gaya, nie znalazlam w wiarygodnych zrodlach absolutnie nic, co by wskazywalo na potrzebe wdrazania diety bezglutenowej u osob bez celiakii, ani nic potwierdzajacego istnienie jakiejs nietolerancjo glutenu niezwiazanej z reakcja autoimmunologiczna organizmu na gluten, mimo tego, ze dieta bezglutenowa jest modna i masa osob twierdzi, ze czuja sie po niej lepiej.
nie rozumiem, co tu jest napisane?

Moja mama ma hashi od kilkunastu lat, robi豉 test na nietolerancje nic nie wysz這. Zrobi豉 diet eliminacyjn i upewni豉 si, 瞠 mimo braku przeciwcia, nietolerancja jest. Bez glutenu 篡je bardzo dobrze. Bierze sobie (nie licz帷 leku na tarczyc ) wit D3+K2 (5000+120), selen, niacyne, chlorella, wit c, wod z sol Himalajsk i wszyscy widzimy, 瞠 znowu kwitnie, a wyniki ma super. Mojego m篹a siostra te hashi. nietolerancji na gluten nie ma, ale ma bardzo du膨 na kazein, jej akurat w testach to wysz這. Odstawi豉 nabia i sko鎍zy豉 si gehenna. ii jeszcze mam kole瘸nk w pracy, nietolerancje na gluten, nabia wysz造 w testach. Kazano jej str帷zki te odstawi.

Mnie hashi nie dotyczy. Ale bliskich mi os鏏, tyle ile wiem, to dzi瘯i nim w zasadzie.
Zamknij w徠ek

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 3 (0 u篡tkownik闚 i 3 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.