Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2015-08-20, 09:15   #3841
mosia07
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 463
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka wiadomo嗆
Mosia, wszystkie wyniki w normie? Jak ferrytyna?
Powiem Ci szczerze ze ferrytyny nigdy w zyciu nie robi豉m. Czy ma znaczenie dzien cyklu w kt鏎ym powinnam j zrobi? Co do reszty wynik闚 to estradiol 35,73 norma 16,2-313
testosteron 0,529 norma od 0,06-0,82
SHGB 40,88 19,8-122
DHEAS 427,00 norma 35-430
Androstendion 4,89 norma ,75-3,89

z tym ze wyniki te sa z marca, wiec bardzo nieaktualne, od 3 miesiecy bior spironol, endo da豉 mi skierowanie na wyniki androtendionu i testosteronu, za tydzien b璠 mogla je zrobic to sie wybior do laboratorium.
Chociaz na w豉sn r瘯 chyba tez musz dorobic jakies badania. Rok temu kiedy robilam testosteron wolny wyszedl mi dwukrotnie wyzszy ponad norm. Ale wszystko to s tak drogie badania, a id帷 z nimi do jakiegokolwiek lekarza zaden nie jest w stanie mi pom鏂 i powiedziec dok豉dnie co mi dolega.

Wiecie wpad豉m osatnio na taki pomys, ze moze te moje problemy hormonalne lez tez troch po stronie rodzic闚, chodzi mi o to ze mam starszych rodzic闚, moja mama mia豉 43 lata kiedy mnie urodzi豉, wiadomo geny juz nie takie dobre jak za m這du, moze to tez ma wp造w na moje obecne problemy?

mosia07 jest offline  
Stary 2015-08-20, 11:10   #3842
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka wiadomo嗆

Wiecie wpad豉m osatnio na taki pomys, ze moze te moje problemy hormonalne lez tez troch po stronie rodzic闚, chodzi mi o to ze mam starszych rodzic闚, moja mama mia豉 43 lata kiedy mnie urodzi豉, wiadomo geny juz nie takie dobre jak za m這du, moze to tez ma wp造w na moje obecne problemy?
Widz mosia,瞠 du穎 nas 陰czy. R闚ie郾iczki i mnie w podobnym wieku urodzi豉. Ale w sumie nigdy z tym nie 陰czy豉m swoich problem闚

Ja by豉m tydzie nad morzem w這sy mi si niesamowicie rozja郾i造,bo nie zawsze mia豉m mo磧iwo軼 zakrywania
Teraz mam g闚niany kolor na 豚ie o w這sach nie wspomn. Co prawda lecia造,ale nie jako du穎,albo si jako nie skupia豉m nad tym. W sumie sama nie by豉m sis i kole瘸nki te po myciu traci造 k豉ki.
Za to morda ma si zrobi豉 o dziwo 豉dniejsza, bez 瘸dnego pryszcza!I nie wiem co na to wp造n窸o,bo wr鏂i豉m do domu i juz tr康zik wyskoczy automatycznie hm.
Stary 2015-08-20, 17:50   #3843
MM-1968
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 713

Dzi mia豉m koszmarny dzie, tyle w這s闚 wylecia這, 瞠 zacz窸am szuka, czy to czasem nie od czerwonej herbaty-bo pijam bardzo du穎, ale zwi您ku 瘸dnego nie znalaz豉m.
W ubieg造m tygodniu p瘯 mi 篡lak, na szcz窷cie si wch豉nia, ale i tak pomy郵a豉m sobie, 瞠 na jesieni przystawi sobie pijawki, mia豉m to ju zrobi wczesn wiosn, ale jako ci庵le nie mog豉m si zdecydowa, no a latem chyba nie jest odpowiednia pora. Mo瞠 one jak wpuszcz te swoje enzymy i oczyszcz organizm sprawi, 瞠 w這sy si poprawi?
Czy kt鏎a z Was pr鏏owa豉?

- spirulina, -wieczorem,
- biotebal, priorin,-rano
-magnez B6, w ci庵u dnia
-piel璕nacja w這s闚: szampon biotebal , pharmaceris, long 4 lash, henna+indygo, henna orientana, ocet jab趾owy
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/

MM-1968 jest offline  
Stary 2015-08-20, 18:17   #3844
Gaya_oo
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566

Cytat:
Powiem Ci szczerze ze ferrytyny nigdy w zyciu nie robi豉m. Czy ma znaczenie dzien cyklu w kt鏎ym powinnam j zrobi? Co do reszty wynik闚 to estradiol 35,73 norma 16,2-313
testosteron 0,529 norma od 0,06-0,82
SHGB 40,88 19,8-122
DHEAS 427,00 norma 35-430
Androstendion 4,89 norma ,75-3,89

z tym ze wyniki te sa z marca, wiec bardzo nieaktualne, od 3 miesiecy bior spironol, endo da豉 mi skierowanie na wyniki androtendionu i testosteronu, za tydzien b璠 mogla je zrobic to sie wybior do laboratorium.
Chociaz na w豉sn r瘯 chyba tez musz dorobic jakies badania. Rok temu kiedy robilam testosteron wolny wyszedl mi dwukrotnie wyzszy ponad norm. Ale wszystko to s tak drogie badania, a id帷 z nimi do jakiegokolwiek lekarza zaden nie jest w stanie mi pom鏂 i powiedziec dok豉dnie co mi dolega.

Mosia, jak tolerujesz spironol? Masz jakie objawy uboczne? Cz瘰to biegasz do 豉zienki?

Edytowane przez Gaya_oo
Czas edycji: 2015-08-20 o 18:19
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-08-20, 18:26   #3845
mosia07
Raczkowanie

[QUOTE=Gaya_oo;52484096]Mosia, jak tolerujesz spironol? Masz jakie objawy ubocne? Cz瘰to biegasz do 豉zienki?[/QUOT

Powiem Ci ze ogolnie nie narzekam na jakies skutki uboczne, po pierwszym miesi帷u brania op霩nil mi sie okres o ponad tydzien, co bardzo dawno mi sie juz nie zdazylo, jeszcze w nast瘼nym miesi帷u mia豉m juz go co do dnia idealnie. Jak bedzie w tym miesi帷u okaze sie za tydzien. Poza tym faktycznie czesto dosyc chodz do lazienki, nic poza tym nie zauwazylam jak na razie. Nie chwal go sobie bo wlosy jak wypadaly tak wypadaj dalej, jedyne co moze odrobin cera mi sie poprawi豉. Ale my郵 ze to jeszcze za wczesnie zeby powiedziec o nim co wi璚ej. A jak twoj organizm na niego reaguje??

mosia07 jest offline  
Stary 2015-08-20, 19:39   #3846
Gaya_oo
Rozeznanie

[QUOTE=mosia07;52484209]
Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka wiadomo嗆
Mosia, jak tolerujesz spironol? Masz jakie objawy ubocne? Cz瘰to biegasz do 豉zienki?[/QUOT

Powiem Ci ze ogolnie nie narzekam na jakies skutki uboczne, po pierwszym miesi帷u brania op霩nil mi sie okres o ponad tydzien, co bardzo dawno mi sie juz nie zdazylo, jeszcze w nast瘼nym miesi帷u mia豉m juz go co do dnia idealnie. Jak bedzie w tym miesi帷u okaze sie za tydzien. Poza tym faktycznie czesto dosyc chodz do lazienki, nic poza tym nie zauwazylam jak na razie. Nie chwal go sobie bo wlosy jak wypadaly tak wypadaj dalej, jedyne co moze odrobin cera mi sie poprawi豉. Ale my郵 ze to jeszcze za wczesnie zeby powiedziec o nim co wi璚ej. A jak twoj organizm na niego reaguje??
Po wielkich oporach i tysi帷ach w徠pliwo軼i, po dyskusjach z r騜nymi lekarzami (znajomymi r闚nie ) od jutra zaczynam bra spironol. W ubieg造m tygodniu bra豉m tylko przez 2 dni - tu po wizycie u endo, a potem obawy wzi窸y g鏎. Nie wiem wi璚 jak m鎩 organizm zareaguje, ale jestem dobrej my郵i. Za 7-8 miesi璚y oka瞠 si czy co pomo瞠. U mnie w gr wchodz tylko w這sy, nie mam tr康ziku ani k這pot闚 z cer Od tygodnia bior letrox (zdiagnozowane hashi). Moje 造sienie prawdopodobnie pomieszane - i hashi i nadwra磧iwo嗆 na DHT ale do ko鎍a nikt tego nie wie. Zobaczymy za kilka miesi璚y. Jesli b璠zie poprawa to wtedy wycofam spironol i b璠 obserwowa co dalej. Opcji braku poprawy nie bior pod uwag, bo ja optymistka
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-08-20, 20:01   #3847
mosia07
Raczkowanie

[QUOTE=Gaya_oo;52485100]
Cytat:

Po wielkich oporach i tysi帷ach w徠pliwo軼i, po dyskusjach z r騜nymi lekarzami (znajomymi r闚nie ) od jutra zaczynam bra spironol. W ubieg造m tygodniu bra豉m tylko przez 2 dni - tu po wizycie u endo, a potem obawy wzi窸y g鏎. Nie wiem wi璚 jak m鎩 organizm zareaguje, ale jestem dobrej my郵i. Za 7-8 miesi璚y oka瞠 si czy co pomo瞠. U mnie w gr wchodz tylko w這sy, nie mam tr康ziku ani k這pot闚 z cer Od tygodnia bior letrox (zdiagnozowane hashi). Moje 造sienie prawdopodobnie pomieszane - i hashi i nadwra磧iwo嗆 na DHT ale do ko鎍a nikt tego nie wie. Zobaczymy za kilka miesi璚y. Jesli b璠zie poprawa to wtedy wycofam spironol i b璠 obserwowa co dalej. Opcji braku poprawy nie bior pod uwag, bo ja optymistka

A czego si dok豉dnie obawialas? Bo szczerze powiedziawszy moj endo nie poinformowal mnie o skutkach ubocznych, poza tym ze absolutnie nie mog zaj軼 w ci您e podczas brania tych tabletek.

mosia07 jest offline  
Stary 2015-08-20, 21:25   #3848
Gaya_oo
Rozeznanie

[QUOTE=mosia07;52485438]
Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka wiadomo嗆

A czego si dok豉dnie obawialas? Bo szczerze powiedziawszy moj endo nie poinformowal mnie o skutkach ubocznych, poza tym ze absolutnie nie mog zaj軼 w ci您e podczas brania tych tabletek.
Obawia豉m si za篡wania leku antyandrogennego podczas gdy androgeny mam w normie. Ale nie ma si podobno czego ba. Spironol jest lekiem stosunkowo bezpiecznym. Nie ma por闚nania z finasterydem np. Tego leku nie mo積a jedynie bra gdy istnieje prawdopodobie雟two ci捫y. Endo powiedzia豉, 瞠 konieczne jest stosowanie antykoncepcji je郵i jest mo磧iwo嗆 zaj軼ia w ci捫. Spironol mo瞠 powodowa wady u p這du.
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-08-21, 05:21   #3849
Antuanetta
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 542

Gaya, S這wi雟ka chcia豉 mnie leczy spironolem w dawce 100 dziennie, nie zgodzi豉m si wi璚 da豉 fina. Ja mam ze spironolem z貫 wspomnienia, cz瘰to biega豉m siusiu, bo jest moczop璠ny i dawal mi w ko嗆, @ nieregularne, a nie stosowa豉m w闚czas tabletek antykoncepcyjnych, bo mi nikt nie powiedzia o jego ewentualnym wp造wie na p堯d. Bra豉m go 4 miesi帷e i wlosy zamiast przesta wypadac wypada造 w ogromnych ilo軼iach juz przy dawce 25 mg. W jej ocenie dosta豉m za ma豉 dawk 瞠by mi pomog豉, a jeszcze bardziej rozregulowa豉 hormony i w這sy oszala造. Dawka lecznicza zaczyna sie od 100 dziennie i teraz to zrozumia豉m.

Edytowane przez Antuanetta
Czas edycji: 2015-08-21 o 05:24
Antuanetta jest offline  
Stary 2015-08-21, 05:54   #3850
lulagula
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 19

Gaya dlaczego finasteryd uwa瘸sz 瞠 ma du穎 wi璚ej skutk闚 ubocznych od Spironolu. Czyta豉m o tym finasterydzie i nie znalaz豉m w sumie 瘸dnych z造ch skutk闚 ubocznych u kobiet. u kobiet to raczej poprawa libido , powi瘯szenie piersi. Bardzo z貫 by by這 jedynie zaj嗆 w czasie za篡wania w ci捫e Jedynie bardziej si obawiam 瞠 mo瞠 nie do ko鎍a go przebadali na kobietach i dlatego nie chc przeznaczy go dla kobiet. Chocia doczyta豉m 瞠 by造 prowadzone przez rok badania na kobietach i w這sy im si poprawi造 a skutk闚 ubocznych nie zaobserwowano.
lulagula jest offline  
Stary 2015-08-21, 07:19   #3851
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709

Cytat:
Napisane przez Antuanetta Poka wiadomo嗆
Dawka lecznicza zaczyna sie od 100 dziennie i teraz to zrozumia豉m.
dawka lecznicza zaczyna si od 100 i od tej samej dawki mog zacz望 si problemy z gospodark elektrolitow - tak twierdzi m鎩 by造 endokrynolog w ka盥ym razie.

Szczerze m闚i帷, je郵i do spironol'u wskazane s antyki, to po co w og鏊e go bra? z dwojga z貫go wola豉bym same tabletki antyandrogenowe, madinette czy co w ten dese.

Antuanetta, Ty zastanawia豉 si nad inn opcj zabezpieczenia. Jest te spirala miedziana, nie wydziela hormon闚.
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2015-08-21, 08:12   #3852
mosia07
Raczkowanie

Czyli wy generalnie nie polecacie brania Spironolu? zastanawiam si nad jego odstawieniem bo niestety w zaden spos鏏 mi nie pomaga, jednak boj sie teraz tego co moze si wydarzy je郵i go odstawi, moja dawka to 50 dziennie, jednak i tak si obawiam za逝j ze nie przemy郵a豉m tego kiedy zacz窸am go brac 3 miesi帷e temu.

mosia07 jest offline  
Stary 2015-08-21, 10:08   #3853
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Czyli wy generalnie nie polecacie brania Spironolu? zastanawiam si nad jego odstawieniem bo niestety w zaden spos鏏 mi nie pomaga, jednak boj sie teraz tego co moze si wydarzy je郵i go odstawi, moja dawka to 50 dziennie, jednak i tak si obawiam za逝j ze nie przemy郵a豉m tego kiedy zacz窸am go brac 3 miesi帷e temu.
Mosia, jeste pod opiek lekarza. Zr鏏 badania za tydzie i zobacz co si dzieje. Je郵i androgeny nie drgn窸y to porozmawiaj z lekarzem o sensie jego dalszego brania. Zbadaj sobie przy okazji elektrolity, g堯wnie potas. Powinna to kontrolowa co jaki czas.
Ka盥y lek ma skutki uboczne, 瘸den bezpieczny nie jest w 100%
Stary 2015-08-21, 11:09   #3854
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka wiadomo嗆
Mosia, jeste pod opiek lekarza. Zr鏏 badania za tydzie i zobacz co si dzieje. Je郵i androgeny nie drgn窸y to porozmawiaj z lekarzem o sensie jego dalszego brania. Zbadaj sobie przy okazji elektrolity, g堯wnie potas. Powinna to kontrolowa co jaki czas.
Co do spironolu, to chyba nie powinno si go bra przy niskich/za niskich poziomach androgen闚 - ja mam zakaz 造kania tego leku. Mo瞠 warto zbada androgeny (DHEAS, androstendion) przed w陰czeniem spironolu? Mam lekark w rodzinie, kt鏎a bierze spironol na odwodnienie, wiem jednak, 瞠 spad jej poziom DHEAS i czu豉 si kiepsko, mia豉 zacz望 造ka DHEA, aby wr鏂i造 jej si造. Nie jestem jednak pewna, czy spadek androgen闚 u niej jest efektem 造kania spironolu. W 瘸dnym wypadku te nie twierdz, 瞠 jest to z造 lek i 瞠 nie powinno si go stosowa. Odwrotnie, uwa瘸m, 瞠 trzeba spr鏏owa r騜nych opcji w leczeniu 造sienia.

Umy豉m g這w, zn闚 wypad這 mniej. Przy suszeniu znalaz豉m jedynie kilka w這s闚, niestety przy czesaniu na sucho wci捫 jest ich za du穎. Suma sumarum i tak jest duuu穎 mniej. Jestem pozytywnej my郵i, czekam na dalsz popraw. Wcieram wcierk lawendow za 8z.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2015-08-21, 11:36   #3855
phenomena
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 235

Hej dziewczyny! Wypadanie w這s闚 zacz窸o si u mnie ju par 豉dnych lat temu. Pocz徠kowo wydawa這 mi si, 瞠 wina le篡 w odchudzaniu (pocz徠ki anoreksji..). By to ci篹ki dla mnie okres, ale wysz豉m z tego. Zacz窸am od篡wia si normalnie, waga wr鏂i豉 do prawid這wej. Jednak w這sy wypada造 i wypadaj nadal.. My郵, 瞠 to ju trwa od 2009 roku. Zdarzaj mi si remisje, ale problem co jaki czas si nasila.. I tak jest teraz. W這sy wypadaj gar軼iami. Kucyk jest coraz cie雟zy. Zauwa篡豉m, 瞠 wypadanie dotyczy g堯wnie bok闚 g這wy - przy robieniu kucyka wida tam prze鈍ity.. Szczyt skalpu wydaje si by ok. Zakola niestety te mam. Lekarze od zawsze bagatelizowali m鎩 problem. Co prawda raz trafi豉m do ginekolo磬i, kt鏎a zleci豉 mi badania na poziom hormon闚, ale wszystko by這 w normie. Wczoraj w przyp造wie z這軼i i niemocy zacz窸am szuka starych wynik闚 bada. W 2010 mia豉m oznaczane TSH, kt鏎e wynosi這 2,5. Mie軼i這 si oczywi軼ie w wide趾ach (prawid這we do 4). Ale wczoraj przegl康a豉m internet i znalaz豉m wpisy, w kt鏎ych mowa, 瞠 u m這dych dziewczyn wynik ten powinien wynosi poni瞠j 2..

Czy my郵icie, 瞠 mo瞠 to by tarczycowe wypadanie? W poniedzia貫k p鎩d do lekarki rodzinnej, 瞠by znowu zleci豉 badanie krwi (morfo i tsh, mo瞠 co jeszcze proponujecie?)

Posz豉bym do endokrynologa prywatnie, ale boj si, 瞠 znowu moje problemy zostan wr璚z wy鄉iane.. w czerwcu bior 郵ub i p豉ka mi si chce na my郵, 瞠 b璠 mia豉 造se placki
phenomena jest offline  
Stary 2015-08-21, 15:29   #3856
enn_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 297

Sprawdz ferrytyne, mozliwe, ze masz niedobory, zwlaszcza jesli masz/mialas problemy z odzywianiem. Zobacz jak TSH, ale jesli dalej bedzie 2.5 albo cos w okolicach to ja bym to tylko obserwowala.
Stary 2015-08-21, 17:35   #3857
Gaya_oo
Rozeznanie

Cytat:
Gaya, S這wi雟ka chcia豉 mnie leczy spironolem w dawce 100 dziennie, nie zgodzi豉m si wi璚 da豉 fina. Ja mam ze spironolem z貫 wspomnienia, cz瘰to biega豉m siusiu, bo jest moczop璠ny i dawal mi w ko嗆, @ nieregularne, a nie stosowa豉m w闚czas tabletek antykoncepcyjnych, bo mi nikt nie powiedzia o jego ewentualnym wp造wie na p堯d. Bra豉m go 4 miesi帷e i wlosy zamiast przesta wypadac wypada造 w ogromnych ilo軼iach juz przy dawce 25 mg. W jej ocenie dosta豉m za ma豉 dawk 瞠by mi pomog豉, a jeszcze bardziej rozregulowa豉 hormony i w這sy oszala造. Dawka lecznicza zaczyna sie od 100 dziennie i teraz to zrozumia豉m.
Antuanetta, ja dosta豉m 100 mg ale przez pierwsze dwa tygodnie po po tabletki a potem ca陰. Czyli dawka, ktora powinna zadzia豉. Nie grozi mi ci捫a wi璚 anty niekonieczne. Spr鏏uj. Co najwy瞠j odstawi w choler

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez lulagula Poka wiadomo嗆
Gaya dlaczego finasteryd uwa瘸sz 瞠 ma du穎 wi璚ej skutk闚 ubocznych od Spironolu. Czyta豉m o tym finasterydzie i nie znalaz豉m w sumie 瘸dnych z造ch skutk闚 ubocznych u kobiet. u kobiet to raczej poprawa libido , powi瘯szenie piersi. Bardzo z貫 by by這 jedynie zaj嗆 w czasie za篡wania w ci捫e Jedynie bardziej si obawiam 瞠 mo瞠 nie do ko鎍a go przebadali na kobietach i dlatego nie chc przeznaczy go dla kobiet. Chocia doczyta豉m 瞠 by造 prowadzone przez rok badania na kobietach i w這sy im si poprawi造 a skutk闚 ubocznych nie zaobserwowano.
lulagula, finasteryd mocniej dzia豉 od spironolu, tak mi endo mowi. Ale powiedzia te -tak jak napisa豉, 瞠 bada na kobietach za specjalnie nie wykonywano, przeciwwskazany bo nie zbadany. Powi瘯szenie piersi by這by u mnie skutkiem bardzo niepo膨danym ;/ Tak czy inaczej endo sk這nny by豚y mi wypisa recept gdybym tylko chcia豉. Powiedzia, 瞠 je郵i pacjentka jest 鈍iadoma co to za lek to jak najbardziej przepisa mo瞠. Zaczn od spironolu, zobacz jaki efekt. Pos逝篡豉m si nawet przyk豉dem Antuanetty na wczorajszej wizycie Ostatnio odwiedzi豉m trzech endo aby wybra jakiego na d逝窺ze leczenie. Niestety, dwa razy zdarzy這 mi si, 瞠 wysz豉m z poczuciem rozczarowania i niesmakiem z wizyty. Z moich do鈍iadcze wynika, 瞠 facet nie widzi problemu w 造sieniu u kobiety Stosuj nanogen, bez tego nie wyjd z domu. Na nic moje s這wa, 瞠 to dla mnie tragedia. Us造sza豉m: przecie nic nie wida. Nic sobie nie robi z t逝maczenia, 瞠 to kamufla, 瞠 mam dwa w這sy na krzy. Jedynie kobieta pofatygowa豉 si, 瞠by dok豉dniej obejrze i mia豉m wra瞠nie, 瞠 mnie rozumie i stara si zaradzi. Faceci - totalna olewka. Hashi - owszem, a w這sy - problem dla nich nie istnieje ;/

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
dawka lecznicza zaczyna si od 100 i od tej samej dawki mog zacz望 si problemy z gospodark elektrolitow - tak twierdzi m鎩 by造 endokrynolog w ka盥ym razie.
Dlatego raz na jaki czas nale篡 kontrolowa poziom potasu i sodu, dok豉dnie nie pami皻am, bo u mnie jeszcze nie czas na kontrol.

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Zgodnie z tym co napisa豉 Antuanetta, a o czym ja nie wiedzia豉m, dawk kt鏎a mo瞠 zadzia豉 na w這sy jest 100 mg dziennie. Po 3 miesi帷ach trudno stwierdzi popraw. Potrzeba 7-8 miesi璚y aby na 100% stwierdzi czy pomaga czy nie.
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-08-22, 09:06   #3858
Antuanetta
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 542

Sailor, ca造 czas my郵 o spirali, boj sie tylko uplaw闚, przed逝瘸j帷ych si obfitych @, kt鏎e mia豉m przed braniem antykow. Pogadam z ginekologiem, jesli kuracja b璠zie trwa豉 d逝uugo to nie b璠 na antykach ca造 czas.

Gaya, potwierdzam tez, fin powi瘯sza piersi tak o 1 rozmiar.Dla mnie przy skromnym b to jaki plus, co do libido to nie wiem, bo antyki je skutecznie blokuj, jak odstawi to napisz
Antuanetta jest offline  
Stary 2015-08-23, 20:02   #3859
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Sailor, ca造 czas my郵 o spirali, boj sie tylko uplaw闚, przed逝瘸j帷ych si obfitych @, kt鏎e mia豉m przed braniem antykow. Pogadam z ginekologiem, jesli kuracja b璠zie trwa豉 d逝uugo to nie b璠 na antykach ca造 czas.

Gaya, potwierdzam tez, fin powi瘯sza piersi tak o 1 rozmiar.Dla mnie przy skromnym b to jaki plus, co do libido to nie wiem, bo antyki je skutecznie blokuj, jak odstawi to napisz
Aha, my郵a豉m, 瞠 nie mia豉 problem闚 z cyklem, ale ciekawe jak sam fina wp造wa na te sprawy.
Mia豉bym do Ciebie pro軸 jak b璠ziesz rozmawia豉 z t lekark, mog豉by zapyta, jakie ma zdanie na temat zwi瘯szania si liczby receptor闚 androgenowych w sk鏎ze podczas brania bloker闚?
Ambroziak kiedy tym straszy i razem z ch這pakami zacz瘭i stosowa blokery tylko miejscowo.
Przyda豉by si jeszcze jaka opinia, czy serio w 'przyrodzie nic nie ginie'
Stary 2015-08-24, 14:54   #3860
mosia07
Raczkowanie

Cytat:

Masz racj, jestem pod opiek lekarza, ale dosy sceptycznie do niej podchodze poniewa to w豉snie ona powiedzia豉 mi, 瞠 wypadanie w這s闚 i tr康zik to juz taka moja uroda i ona jedynie mo瞠 zaproponowa mi antykoncepcj, a poza tym zmian diety i zabiegi dermatologiczne. Ostatecznie kiedy jej powiedzia豉m jaki mam stosunek do antykoncepcji zaproponowa豉 mi spironol jako lagodniejsz wersj, kt鏎a mo瞠 mi zbi androgeny.
Ale w豉郾ie dosta豉m okres, wi璚 za kilka dni 鄉igam na wyniki, zobaczymy co pokarz. A co do lipidogramu to mam go zlecony do robienia co miesi帷, moje ostatnie wyniki sodu i potasu w normie. Wi璚 chocia tyle, ale dorobie jeszcze teraz ferrytyn. Jest znaczenie w jakim dniu cyklu b璠e robi?

mosia07 jest offline  
Stary 2015-08-24, 15:01   #3861
enn_
Zakorzenienie

Ferrytyne? To bialko przechowujace zelazo, nie ma znaczenia kiedy to zrobisz.

Dla mnie lekarz, ktory mowi "taka pani uroda", albo jedyne co proponuje to tabletki (raz mi zaproponowano tak ot przejscie z Yasmin na Diane 35!!!), albo ocenia problem bez spojrzenia na skore glowy jest dla mnie z gory skreslony.
Zreszta, nie bez powodu w styczniu bylam zalamana sadzac, ze mam lysienie androgenowe, przeciez dostalam kilka razy taka diagnoze - oczywiscie wszystko jest mozliwe, ale ferrytyna idzie do gory, hormony tarczycy lepsze, a wlosow wypada mi kilkanascie dziennie, wiec jakos powatpiewam w slusznosc postawionych diagnoz.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-24 o 15:04
enn_ jest offline  
Stary 2015-08-24, 15:30   #3862
mosia07
Raczkowanie

Cytat:
Ferrytyne? To bialko przechowujace zelazo, nie ma znaczenia kiedy to zrobisz.

Dla mnie lekarz, ktory mowi "taka pani uroda", albo jedyne co proponuje to tabletki (raz mi zaproponowano tak ot przejscie z Yasmin na Diane 35!!!), albo ocenia problem bez spojrzenia na skore glowy jest dla mnie z gory skreslony.
Zreszta, nie bez powodu w styczniu bylam zalamana sadzac, ze mam lysienie androgenowe, przeciez dostalam kilka razy taka diagnoze - oczywiscie wszystko jest mozliwe, ale ferrytyna idzie do gory, hormony tarczycy lepsze, a wlosow wypada mi kilkanascie dziennie, wiec jakos powatpiewam w slusznosc postawionych diagnoz.
Tak w豉郾ie my郵a豉m z t ferrytn
Po tym tek軼ie 'taka pani uroda' te si bardzo zawiod豉m, bo kobieta oceniana jest jako najlepszy endo w Szczecinie.
Mnie bardziej za豉muje to, 瞠 瘸den z lekarzy u kt鏎ych by豉m nie postawi mi 瘸dnej diagnozy. Niby 造sienie androgenne, bo androgeny podwy窺zone, ale okres regularny, wi璚 niekt鏎zy nie mog uwierzy 瞠 mam podwy窺zony testosteron wolny.
I dalej tkwi w miejscu. Rok temu mia豉m niedob鏎 wit D, podejrzewam 瞠 mam go do tej pory, no ale nie chc kupowa suplementow i leczy si na w豉sn rek. Nie wiem co robi dalej, czy stawia na diet, robi ci庵le kosztowne badaniai chodzi do lekarzy kt鏎zy proponuj jedynie antykoncepcje. My郵alam ju nawet o tym 瞠by pojecha do lekarza do innego miasta, np do Poznania. Ale jakie jest prawdopodobie雟two 瞠 akurat trafi na takiego co faktycznie zainteresuje si moim przypadkiem.

mosia07 jest offline  
Stary 2015-08-24, 15:34   #3863
enn_
Zakorzenienie

Jakbym juz miala jechac do innego miasta, to bym poszla do jednej z tutaj polecanych lekarek, ktore znaja sie na rzeczy.

Witamine D mozesz smialo lykac w ilosci 2000 IU dziennie, to nie jest konska dawka, a powinna stopniowo pomoc doprowadzic poziom do normy.
Stary 2015-08-24, 15:39   #3864
mosia07
Raczkowanie

Cytat:
Jakbym juz miala jechac do innego miasta, to bym poszla do jednej z tutaj polecanych lekarek, ktore znaja sie na rzeczy.

Witamine D mozesz smialo lykac w ilosci 2000 IU dziennie, to nie jest konska dawka, a powinna stopniowo pomoc doprowadzic poziom do normy.
Ta tutaj polecana jest z Warszawy tak?
No w豉snie bylam osatnio w aptece i ju chcia豉m kupi t wit D ale nie jestem pewna czy dalej mam ten niedob鏎 wi璚 nie mog豉m si zdecydowa czy wol dawk 1000 czy 2000 IU.

mosia07 jest offline  
Stary 2015-08-24, 15:42   #3865
enn_
Zakorzenienie

Nie jestem pewna, chyba jedna z nich tak. Nie bylam, wiec nie orientowalam sie.
Pewnie masz niedobor, bo tego sie nie uzupelnia wcale tak latwo. Bylam u kilku lekarzy, niektorzy mowili, zeby brac 1000IU a niektorzy, ze nawet 2000IU przez caly rok jest ok. Tak jak mowie, to nie sa konskie dawki, chociaz mozesz tez dla spokoju ducha zazywac w lecie 1000IU, a w zimie 2000IU. I zwroc uwage, zeby to byly kapsulki, a nie tabletki.
Stary 2015-08-24, 15:51   #3866
mosia07
Raczkowanie

Cytat:
Pewnie masz niedobor, bo tego sie nie uzupelnia wcale tak latwo. Bylam u kilku lekarzy, niektorzy mowili, zeby brac 1000IU a niektorzy, ze nawet 2000IU przez caly rok jest ok. Tak jak mowie, to nie sa konskie dawki, chociaz mozesz tez dla spokoju ducha zazywac w lecie 1000IU, a w zimie 2000IU. I zwroc uwage, zeby to byly kapsulki, a nie tabletki.
S逝szna uwaga, dzi瘯i, nie wiedzia豉m o tym 瞠 jest r騜nica mi璠zy kapsu趾ami a tabletkami. Zastanowi si w takim razie nad t dawk 2000 IU, bo pewnie maj帷 ten niedob鏎 faktycznie mog mie go nadal.

mosia07 jest offline  
Stary 2015-08-24, 19:08   #3867
patricitka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 118

Poniewa na razie nie mog bada hormon闚 p販iowych (za kr鏒ko od zako鎍zenia laktacji), zrobi豉m morfologi, 瞠lazo i ferrytyn. Morfologia: wszystko w normie, 瞠lazo: 139 (norma 37-145) zawsze by這 u mnie w normie, Jednak ferrytyna to zawrotne 18,10. Stwierdzam te, 瞠 moja niedoczynno嗆 musi wynika z Hashimoto: mimo TSH ok 0,5 mam objawy niedoczynno軼i, a i nadczynno軼i te czasem. Znalaz豉m te moje stare wyniki z 2011 r, gdy zdiagnozowano problemy z tarczyc, przeciwcia豉 anty-TPO ponad 450. Moja endo nigdy nie raczy豉 tego skomentowa. Gdy m璚zy造 mnie swego czasu zlewne nocne poty, wmawia豉 mi wcze郾iejsz menopauz (a ja ba豉m si , 瞠 to jaki nowotw鏎). Teraz wyczyta豉m, 瞠 to te jeden z objaw闚 Hashimoto. Jedyny plus, 瞠 zapisuje mi Vigantoletten, bez bada oczywi軼ie.
Ponawiam pytanie, czy kto zna mo瞠 dobrego endo z Poznania, Gniezna lub okolic?
Wybieram si do rodzinnego, mo瞠 chocia na ta ferrytyn co zaradzi.
patricitka jest offline  
Stary 2015-08-25, 08:25   #3868
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
takie dawki, bierze si dla podtrzymania. Gdy jest niedob鏎 (wynikaj帷y z bada) dawki s kilka razy wy窺ze.
Badanie witaminy D nie nale篡 do tanich, ale warto je robi i kontrolowa poziom, szczeg鏊nie gdy hormony wariuj.
Wrzuca豉m tu te kiedy bardzo obszerne badanie o powi您aniu niedobor闚 witaminy D z IO i PCOS. Mam nadal na kompie, jakby kto chcia jeszcze sobie przypomnie.

Tak samo jak jest r騜nica mi璠zy kapsu趾 a tabletk, tak mamy jeszcze wyb鏎 dotycz帷y pozyskania witaminy D - ro郵inna jest mniej przyswajalna. Ale nie zale積ie jaka b璠zie, D bierzemy zawsze z olejem - najlepiej tranem bo mamy od razu naturaln witamin A, kt鏎a pozwoli na lepsz przyswajalno嗆 oraz w towarzystwie K2Mk7

Cytat:
Napisane przez patricitka Poka wiadomo嗆
Poniewa na razie nie mog bada hormon闚 p販iowych (za kr鏒ko od zako鎍zenia laktacji), zrobi豉m morfologi, 瞠lazo i ferrytyn. Morfologia: wszystko w normie, 瞠lazo: 139 (norma 37-145) zawsze by這 u mnie w normie, Jednak ferrytyna to zawrotne 18,10. Stwierdzam te, 瞠 moja niedoczynno嗆 musi wynika z Hashimoto: mimo TSH ok 0,5 mam objawy niedoczynno軼i, a i nadczynno軼i te czasem. Znalaz豉m te moje stare wyniki z 2011 r, gdy zdiagnozowano problemy z tarczyc, przeciwcia豉 anty-TPO ponad 450. Moja endo nigdy nie raczy豉 tego skomentowa. Gdy m璚zy造 mnie swego czasu zlewne nocne poty, wmawia豉 mi wcze郾iejsz menopauz (a ja ba豉m si , 瞠 to jaki nowotw鏎). Teraz wyczyta豉m, 瞠 to te jeden z objaw闚 Hashimoto. Jedyny plus, 瞠 zapisuje mi Vigantoletten, bez bada oczywi軼ie.
Ponawiam pytanie, czy kto zna mo瞠 dobrego endo z Poznania, Gniezna lub okolic?
Wybieram si do rodzinnego, mo瞠 chocia na ta ferrytyn co zaradzi.

Normalnie kwintesencja ...
wydaje mi si, 瞠 nie powinna tak mocno zbija tsh.

Wysokie 瞠lazo i niska ferrytyna wyst瘼uj przy utajonym niedobrze zelaza. Zajrzyj sobie tutaj: http://www.labtestsonline.pl/tests/IronTests.html?tab=3
Stary 2015-08-25, 10:53   #3869
kolamara
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 228

Sailor to ja poprosz o to opracowanie dot. wit. D oraz pdf Ukryte terapie, je瞠li nadal j masz. Maila wy郵e Ci na priv.

A u mnie ...dziwnie szczerze m闚i帷. Tradycyjnie w maju zacz窸y mi w這sy coraz bardziej lecie - tak regularno軼 zauwa篡豉m ju 3 rok, 瞠 na wiosn w maju/czerwcu mam pogorszenie znacze mimo brania non stop anty. I wiecie co, wkur... si i odstawi豉m Yasmin, skoro i tak nie pomaga. Z miesi帷 nadal mocno lecia造, ale obecnie - jestem ju ponad 2 miesi帷e po odstawieniu, jest znowu dobrze, mo瞠 nie idealnie ale jak na to, 瞠 baz antyk闚 to stan super. Wypada mi ok 40 w這s闚 podczas mycia i stale si to zmniejsza. Jak mia豉m pogorszenie, to by造 takie dni, 瞠 nawet nie liczy豉m bo by這 ich strasznie du穎, pewnie 150-200.

Inna sprawa, 瞠 u mnie to na pewno problemy ze sk鏎 g這wy powoduj te pogorszenia. od pewnego czasu stosuj piank medicerum p.逝pie穎w. Obecnie od豉膨 mi zg這wy ca貫 p豉ty zaschni皻ego 逝pie簑, wi璚 my郵, ze to ona tak oczyszcza w這sy i te wypadni皻e nie maj juz takiej kulki z 這ju, jak jeszcze niedawno.

Ponadto pij wierzbownic sumiennie i regularnie ju 3 miesi帷 1 kubek z dw鏂h 造瞠k suszu, no i jem inneov juz nied逝go b璠zie rok.

Odrostu mam du穎 r騜nej d逝go軼i.

No i czekam co dalej, ale widz, 瞠 antyki nie s ju rozwi您aniem 瘸dnym w moim przypadku, choc boj si co b璠zie po 3 miesi帷ach, bo tak teoretycznie powinny zareagowa wypadem moje w這sy na odstawienie antyk闚.

zewn皻rznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline  
Stary 2015-08-25, 20:31   #3870
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kolamara Poka wiadomo嗆
Sailor to ja poprosz o to opracowanie dot. wit. D oraz pdf Ukryte terapie, je瞠li nadal j masz. Maila wy郵e Ci na priv.

A u mnie ...dziwnie szczerze m闚i帷. Tradycyjnie w maju zacz窸y mi w這sy coraz bardziej lecie - tak regularno軼 zauwa篡豉m ju 3 rok, 瞠 na wiosn w maju/czerwcu mam pogorszenie znacze mimo brania non stop anty. I wiecie co, wkur... si i odstawi豉m Yasmin, skoro i tak nie pomaga. Z miesi帷 nadal mocno lecia造, ale obecnie - jestem ju ponad 2 miesi帷e po odstawieniu, jest znowu dobrze, mo瞠 nie idealnie ale jak na to, 瞠 baz antyk闚 to stan super. Wypada mi ok 40 w這s闚 podczas mycia i stale si to zmniejsza. Jak mia豉m pogorszenie, to by造 takie dni, 瞠 nawet nie liczy豉m bo by這 ich strasznie du穎, pewnie 150-200.

Inna sprawa, 瞠 u mnie to na pewno problemy ze sk鏎 g這wy powoduj te pogorszenia. od pewnego czasu stosuj piank medicerum p.逝pie穎w. Obecnie od豉膨 mi zg這wy ca貫 p豉ty zaschni皻ego 逝pie簑, wi璚 my郵, ze to ona tak oczyszcza w這sy i te wypadni皻e nie maj juz takiej kulki z 這ju, jak jeszcze niedawno.

Ponadto pij wierzbownic sumiennie i regularnie ju 3 miesi帷 1 kubek z dw鏂h 造瞠k suszu, no i jem inneov juz nied逝go b璠zie rok.

Odrostu mam du穎 r騜nej d逝go軼i.

No i czekam co dalej, ale widz, 瞠 antyki nie s ju rozwi您aniem 瘸dnym w moim przypadku, choc boj si co b璠zie po 3 miesi帷ach, bo tak teoretycznie powinny zareagowa wypadem moje w這sy na odstawienie antyk闚.
a jak si czujesz na samej wierzbownicy? masz dobre samopoczucie?

si zabra豉m za olejek magnezowy. Ostatni etap przygotowa na jesie inofem wywali豉m, bo mnie wysypa這 na brodzie
wierze, 瞠 mio-inozytol jest dobry, a nawet potrzebny, ale co do tych proch闚 musz dodawa od siebie.
Kto tu jeszcze to bra, jak wra瞠nia? ju troch czasu min窸o.

robi zakupy allegrowe i wpad這 mi w r璚e co takiego: http://allegro.pl/placenta-ampulki-d...608627334.html
zna kto t firm? cena 3 razy wy窺za, ni placenta kt鏎 chce zam闚i, wi璚 wola豉bym nie robi tego w ciemno ca趾iem. I jeszcze takie o http://allegro.pl/orizya-ampulki-prz...509800291.html

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-08-25 o 21:50
Zamknij w徠ek

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.