Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2015-08-28, 22:55   #3931
selas
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 22
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

[QUOTE=Sailor Star Fighter;52562518
ale natrzaska豉 bada
A lekarz m闚i co, o Twoim stosunku LH do FSH? wiesz 瞠 jest troch niski?
witaj w klubie hiperprolaktynemii czynno軼iowej, bierzesz jakie leki na to ju i mia豉 zalecony rezonans przysadki? (nie wiem czy rezonans to standardowa procedura, ja mam zalecone) pyta豉m kiedy lekarza, czy jest mo磧iwe aby hiperprolaktynemia czynno軼iowa mog豉 wp造wa na proces 造sienia. Stwierdzi, 瞠 skoro jest w stanie wywo豉 這jotok i hirsutyzm w stopniu lekkim, to i pewnie mo積a do tej grupy doda wypadanie w這s闚.
17ohp przed okresem nic nie wnosi, bo wtedy jest produkowany zar闚no przez jajniki jak i nadnercza.
Bia趾o wi捫帷e rzeczywi軼ie du瞠, przez co wolnego te軼ia praktycznie nie ma. By豉 tutaj kiedy Margo, ona mia豉 podobny przypadek i lekarze jej m闚ili chyba to samo. Musia豉by si cofn望 wstecz na forum i jej post闚 poszuka. To by這 chyba rok temu jako.
Dlaczego ANA robi豉? przez te eozynofile?[/QUOTE]

Dzi瘯i Sailor za pochylenie si nad moimi badaniami.
Stosunek LH do FSH nie by rozwa積y niestety przez 瘸dnego z dw鏂h polecanych endo, u kt鏎ych by豉m, nie orientuj si o co chodzi, w tej za du瞠j r騜nicy???
Je郵i chodzi o hiperprolaktynemi czynno軼iow, to wszyscy, u kt鏎ych by豉, zar闚no endo jak i gino s zdania, 瞠 tego si nie leczy, 瞠 nawet tych test闚 z tabletk si odchodzi, bo nic nie wnosz, 瞠 skoro wyj軼iowo mam dobr prolaktyn to nic nie trzeba dawa. Ja ze swojej strony boj si naciska na zapisanie mi bromergonu, bo je郵i nie ma takiej potrzeby faktycznie to nie chc sobie rozhwia hormon闚, poza tym czyta豉m, 瞠 po nim te w這sy lec ;((( nie wiem, czy dobrze robi, mo瞠 trzeba spr鏏owa?
nikt te nie proponowa mi rezonansu przysadki, bo podobno przy takiej du瞠j wielokrotno軼i wyj軼iowego wyniku, nie wskazuje to na guza przysadki...nie mam hirsutyzmu, tylko to wypadanie w這s闚

czy to co opisuj wg Ciebie wskazuje u mnie na AGA??? te rzuty i wynik trichoscanu i objawy?

ANA robi豉m, bo mi lekarz kaza, 瞠by wykluczy chorob z autoagresji

Dziewczyny prosz o porad, jakie macie sposoby, skuteczny szampon itp. itd na pozbycie si 逝pie簑 t逝stego, ale bez skorupy i 鄴速ych 逝sek, tylko taka bia豉, t逝sta warstewka na skalpie(((
selas jest offline  
Stary 2015-08-29, 09:09   #3932
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek貫go lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez selas Poka wiadomo嗆
Dzi瘯i Sailor za pochylenie si nad moimi badaniami.
Stosunek LH do FSH nie by rozwa積y niestety przez 瘸dnego z dw鏂h polecanych endo, u kt鏎ych by豉m, nie orientuj si o co chodzi, w tej za du瞠j r騜nicy???
Je郵i chodzi o hiperprolaktynemi czynno軼iow, to wszyscy, u kt鏎ych by豉, zar闚no endo jak i gino s zdania, 瞠 tego si nie leczy, 瞠 nawet tych test闚 z tabletk si odchodzi, bo nic nie wnosz, 瞠 skoro wyj軼iowo mam dobr prolaktyn to nic nie trzeba dawa. Ja ze swojej strony boj si naciska na zapisanie mi bromergonu, bo je郵i nie ma takiej potrzeby faktycznie to nie chc sobie rozhwia hormon闚, poza tym czyta豉m, 瞠 po nim te w這sy lec ;((( nie wiem, czy dobrze robi, mo瞠 trzeba spr鏏owa?
nikt te nie proponowa mi rezonansu przysadki, bo podobno przy takiej du瞠j wielokrotno軼i wyj軼iowego wyniku, nie wskazuje to na guza przysadki...nie mam hirsutyzmu, tylko to wypadanie w這s闚

czy to co opisuj wg Ciebie wskazuje u mnie na AGA??? te rzuty i wynik trichoscanu i objawy?

ANA robi豉m, bo mi lekarz kaza, 瞠by wykluczy chorob z autoagresji

Dziewczyny prosz o porad, jakie macie sposoby, skuteczny szampon itp. itd na pozbycie si 逝pie簑 t逝stego, ale bez skorupy i 鄴速ych 逝sek, tylko taka bia豉, t逝sta warstewka na skalpie(((
Uwielbiam zgodno嗆 lekarzy
ja narazie nic z hipoprolaktynemi nie robi, bo aktualnie to proces fizjologiczny i straci豉bym pokarm w piersiach. Ale po zaprzestaniu karmienia chce to wyregulowa, poniewa powodowa豉 u mnie mlekotok jeszcze na d逝go przed ci捫. Mam tak nadzieje, 瞠 opr鏂z tego, mo瞠 odkryje, 瞠 wp造wa豉 jeszcze na par innych rzeczy, w tym oczywi軼ie w這sy.
Co do rezonansu. Mam lekarza kt鏎y lubi mie wszystko pod kontrol, je郵i ja za to p豉c to czemu nie? mia豉m usg ca貫j jamy brzusznej, nadnerczy, zdj耩 z usg jajnik闚 mam tyle, 瞠 album mog za這篡 i podziwia je z ka盥ej perspektywy. W ka盥ym razie ... jedyne o czym do tej pory mnie poinformowa (narazie nie wnikali鄉y w szczeg馧y) je郵i chodzi o przyczyny powstania hiperprolaktynemii czynno軼iowej, to opr鏂z szeroko poj皻ego stresu, rzadziej kryj si za ni mikrogruczolaki i tutaj 瘸den poziom prolaktyny po obci捫eniu nie gwarantuje, 瞠 go nie mam. Nie wiem jaki to jest %, ale ufam mu na tyle, 瞠 wole to sprawdzi.
Piersi te b璠ziemy sprawdza.
Na bromergon te bym si nie zdecydowa豉. Na szcz窷cie jest jeszcze dostinex - bardzo dobrze tolerowany. Jest dro窺zy, ale dawkuje si go 1-2 w tygodniu, wi璚 z perspektywy czasu nie jest a takim obci捫eniem dla portfela.

Jak u Ciebie ze stresem?

Co do stosunku LH/FSH wylicza si go dziel帷 wynik LH przez FSH. W przypadku gdy wszystko pracuje tak jak nale篡, wynik powinien wyj嗆 w okolicy 1, w rozpoznaniu pcos ten wynik oscyluje w granicy 2, a w przypadku nieprawid這wo軼i przysadki poni瞠j 1.
To jest tylko wytyczna, w kt鏎ym kierunku mo積a podejmowa dalszej diagnostyki, nie mo積a na tej podstawie stwierdzi, 瞠 wyst瘼uje pcos, albo niedoczynno嗆 przysadki.

Twoje wyniki nie s z貫 s dziwne troch, patrz帷 na np wolnego te軼ia - Ty go praktycznie nie masz, wi璚 chyba w tej sytuacji mo積a zak豉da, 瞠 problem DHT u Ciebie nie istnieje (nie mam na my郵i genetycznej wra磧iwo軼i bo to inna kwestia)
w takiej sytuacji nikt o zdrowych zmys豉ch nie przepisze Ci androcuru czy spiro, bo mog這by to zrobi Ci krzywd - wspomina豉 o tym wcze郾iej.

AGA to ostateczna ostateczno嗆. W這sy znikaj w bardzo specyficzny spos鏏 i jest to proces powolny i z tego co tutaj ustali造鄉y, niezauwa瘸lny. Ja bym to na Twoim miejscu wykluczy豉, przynajmniej na ten moment. W pierwszej kolejno軼i skupi豉 si na wyr闚naniu niedobor闚, zbada豉 jeszcze poziom witaminy D i szuka豉 lekarza, aby jeszcze raz przedyskutowa kwesti hormon闚. G堯wnie chodzi o w豉郾ie ten stosunek LH/FSH - pytanie czy to nie wymaga dodatkowej diagnostyki? W nast瘼nej kolejno軼i du篡 poziom shbg co przek豉da si na zerowy poziom wolnego te軼ia - pytanie czy to zdrowe dla Ciebie oraz oczywi軼ie wa趾owa豉bym jeszcze temat tej prolaktyny po obci捫eniu.
Czy powt鏎zy badanie shbg bior帷 pod uwag, 瞠 to hormon pulsacyjny i jego pik mo瞠 by jeszcze wy窺zy.

Marysia, jak to by這 z tym brakiem androgen闚 w kontek軼ie 造sienia? my郵isz, 瞠 mo積a mie cie podejrzenia, 瞠 brak wolnego te軼ia prze這篡 si na brak dht co spowoduje wyautowanie w這s闚 i sprawi 瞠 nie odrosn?
Loxon 2% w przypadku Selas nie da 瘸dnej poprawy.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-08-29 o 09:11
Sailor Star Fighter jest offline  
Stary 2015-08-29, 19:02   #3933
Maria221
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 939

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka wiadomo嗆
Marysia, jak to by這 z tym brakiem androgen闚 w kontek軼ie 造sienia? my郵isz, 瞠 mo積a mie cie podejrzenia, 瞠 brak wolnego te軼ia prze這篡 si na brak dht co spowoduje wyautowanie w這s闚 i sprawi 瞠 nie odrosn?
Loxon 2% w przypadku Selas nie da 瘸dnej poprawy.
Ja te pod捫a豉m tym tropem, dlatego 造ka豉m DHEA, ale mo磧iwe, 瞠 to w豉郾ie on przyczyni si do wypadania. Fakt, zaraz po wizycie u Rakowskiej jako tak pochorowa豉m si lekko, jakie lekkie zatrucie, kilka dni fatalnego samopoczucia i le瞠nia w 堯磬u, no i po tym os豉bieniu, jak to u mnie bywa, w這sy polecia造. Niestety polecia造 g這wnie z przedzia趾a (teraz wygl康a to naprawd 幢e). Nie wiem, czy to od tego os豉bienia, czy 造kania DHEA, czy te obu tych rzeczy, ale m鎩 w這sostan si pogorszy. Wiem, 瞠 przy niedoborach androgen闚 w這sy lec, tak pisz i obserwuj u siebie dziewczyny z forum choroby Addisona. Je郵i kto ma nadwra磧iwo嗆, to lepiej, 瞠by nie 造ka androgen闚. Pytanie tylko, jak to stwierdzi.

Co do wagi przy niedoczynno軼i tarczycy, to mam niedoczynno嗆 chyba od 10 roku 篡cia i zawsze, nawet teraz, mia豉m nisk/za nisk wag. Nawet, gdy TSh mia豉m ponad 5, to waga nigdy nie posz豉 mi w g鏎, do嗆 ci篹ko tyj. Zatem mo積a mie niedoczynno嗆 i mie tylko niekt鏎e objawy. Mojej kole瘸nce, gdy tylko TSH drgn窸o, to waga ros豉, na w這sach wy窺ze TSH nie robi這 瘸dnego wra瞠nia.

Cytat:
AGA to ostateczna ostateczno嗆. W這sy znikaj w bardzo specyficzny spos鏏 i jest to proces powolny i z tego co tutaj ustali造鄉y, niezauwa瘸lny.
To przeczy posiadaniu przeze mnie AGA, chocia reakcja na DHEA (je郵i to reakcja na DHEA) jest zastanawiaj帷a.

A kto tutaj obserwuje na tym forum u siebie takie tajemnicze znikni璚ia w這s闚?
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline  
Stary 2015-08-29, 19:20   #3934
enn_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 297

Wydaje mi sie, ze woooow kiedys pisala, ze jej wlosy po prostu znikaja nie wiadomo gdzie.
Stary 2015-08-29, 19:37   #3935
Maria221
Wtajemniczenie

No ja wiem, gdzie mi znikaj... w odp造wie... Nie wiem, czy si 鄉ia, czy p豉ka.
Maria221 jest offline  
Stary 2015-08-29, 19:55   #3936
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

a mnie, 瞠 Gaya.

No dobra, ale to nie jest dziwne, 瞠 kobitka w wieku oko這 36lat nagle zaczyna traci w這sy i traci je od 3 lat a do teraz? U facet闚 s rzuty co par lat. M鎩 facet nie gubi w這s闚 jak potrzaskany, a ma ewidentne ubytki na czubku i zakola jak pasy startowe.
U kobiet AGA jest bardziej agresywne i jak ju si康zie to na amen?
Stary 2015-08-29, 20:37   #3937
enn_
Zakorzenienie

Ja nie wiem, pamietam ze z tego, ci czytalam wynikalo, ze AGA w ogole nie objawia sie raczej wypadaniem wlosow, tylko takie sa bidniejsze, bidniejsze az ich nie ma. generalnie, ze jesli leca to to jak najbardziej moze byc AGA, ale w polaczeniu z czyms innym. Ale pamietam, Sailor, ze Ty mowilas, ze AGA moze samo z siebie powodowac tez wypad, no wiec nie wiem.
Stary 2015-08-29, 22:18   #3938
Gaya_oo
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 566

Nie wiem czy to mi znikaj, Sailor
Przy myciu jest taki czas, 瞠 zostaje mn鏀two w d這niach. Pe軟e gar軼i. Co w rodzaju rzut闚, ze dwa razy do roku, mo瞠 trzy. Potem spok鎩 na kilka miesi璚y i znowu to samo.
Przy czesaniu nie widz, bo mam do嗆 kr鏒kie i bardzo delikatnie i rzadko si czesz.
Czy to jest znikanie to nie wiem, ale na pewno odrost s豉bszy. Co z wypadni皻ych odrasta, z pewno軼i jednak nie wszystko.
Zobaczymy co b璠zie za jakie kilka miesi璚y.
Chc odzyska, ile si da
Po licznych dylematach postawi豉m wszystko na jedn kart - odzyskam w這sy ㄊkam spironol. Lecz hashi. Uzupe軟iam niedobory. Za dwa tygodnie robi badania i sprawdz czego mi jeszcze brak. W planach mam zbada poziom selenu (dlatego odstawi豉m na te 2-3 tygodnie aby wynik by w miar sensowny), cynku, ferrytyny, morfologi, dheas, kortyzol, tsh (zalecenie endo), testosteron. Ju zrobi豉m rozrachunek finansowy i zarezerwowa豉m niestety do嗆 poka幡 kwot, jak badania poch這n Nie chc jednak suplementowa czegokolwiek w ciemno. Czy co jeszcze powinnam zbada za篡waj帷 lek antyandrogenowy? Nie znam si na hormonach a chyl czo豉 przed tymi spo鈔鏚 Was co poj璚ie posiadaj w tej dziedzinie
Gaya_oo jest offline  
Stary 2015-08-30, 10:22   #3939
lulagula
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 19

Dziewczyny a czy wypadanie po 200 a dzisiaj prawie 400 w這s闚 dziennie to moze by androgenowe?
Walcz z wypadaniem pare lat ale to by造 ilo軼i ok 100 dziennie zim i 20 dziennie sie zda瘸造 a teraz...300 a moze i wiecej.
wypadaja zauwa篡豉m z przodu i na czubku sie pogorszy這. Badania hormon闚 w normie tylko ta ferrytyna ponizej ale 瞠lazo bior juz od 2 tygodni. A zw這sami coraz gorzej. czy to ten stres to powoduje? Poradzcie mi co prosze bo ju wariuj. Ile rary pociagn w這sy to ok 10 zostaje w reku. Czy jest to mo磧iwe?
lulagula jest offline  
Stary 2015-08-30, 10:40   #3940
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lulagula Poka wiadomo嗆
Dziewczyny a czy wypadanie po 200 a dzisiaj prawie 400 w這s闚 dziennie to moze by androgenowe?
Walcz z wypadaniem pare lat ale to by造 ilo軼i ok 100 dziennie zim i 20 dziennie sie zda瘸造 a teraz...300 a moze i wiecej.
wypadaja zauwa篡豉m z przodu i na czubku sie pogorszy這. Badania hormon闚 w normie tylko ta ferrytyna ponizej ale 瞠lazo bior juz od 2 tygodni. A zw這sami coraz gorzej. czy to ten stres to powoduje? Poradzcie mi co prosze bo ju wariuj. Ile rary pociagn w這sy to ok 10 zostaje w reku. Czy jest to mo磧iwe?
Twoje posty zakrawaja o bezczelnosc.
To kolejny raz kiedy zadajesz pytanie na ktore mozna znalezc odpowiedz w kilka minut, albo chociaz cos co ja sugeruje, a to, co napisalas wskazuje na to, ze nie przeczytalas nawet ostatnich kilku postow. Po raz kolejny.
Stary 2015-08-30, 12:34   #3941
lulagula
Przyczajenie

Enn przepraszam 瞠 Cie zirytowa豉m ale czytam was na bie膨co. W akcie rozpaczy opisa豉m m鎩 aktualny stan z nadziej 瞠 mo瞠 kto mia podobnie i si wypowie. Mo瞠 co doradzi. Chc znale潭 po prostu przyczyn mojego pogorszenia.
lulagula jest offline  
Stary 2015-08-30, 13:27   #3942
niejoanna87
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2

czy kt鏎a z Was s造sza豉 o implantach w這s闚 BIOFIBRE?

z 造sieniem walcz ju 7 lat, mam do嗆 造kania suplement闚/tabletek/ wcierania itd... skuteczne tylko na chwile, mam do嗆 swojego samopoczucia i wiecznego z貫go humoru, wiem 瞠 zosta造 mi ju tylko radykalne metody . zainteresowa豉m si tymi implantami, ale nie mog znale潭 瘸dnych opinii..prosz o info je瞠li kto co wie
niejoanna87 jest offline  
Stary 2015-08-30, 20:32   #3943
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lulagula Poka wiadomo嗆
Enn przepraszam 瞠 Cie zirytowa豉m ale czytam was na bie膨co. W akcie rozpaczy opisa豉m m鎩 aktualny stan z nadziej 瞠 mo瞠 kto mia podobnie i si wypowie. Mo瞠 co doradzi. Chc znale潭 po prostu przyczyn mojego pogorszenia.
co jest z t Twoj ferrytyn? Od ponad dw鏂h lat nie potrafisz tego ustabilizowa? teraz jest jeszcze ni瞠j ...
Rozmawia豉 na ten temat z lekarzem? morfologi, B12 masz?

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka wiadomo嗆
Nie wiem czy to mi znikaj, Sailor
a to wybacz, musia豉m co pokr璚i

Cytat:
W planach mam zbada poziom selenu (dlatego odstawi豉m na te 2-3 tygodnie aby wynik by w miar sensowny)
ile kosztuje badanie selenu? jak kiedy patrzy豉m na list diagnostyki to chyba nie mieli tego w ofercie (mnie niedopatrzenie pi耩 dyszek b璠zie kosztowa這 mo瞠 nawet widzia豉 )

Cytat:
Czy co jeszcze powinnam zbada za篡waj帷 lek antyandrogenowy?
Ja bym zostawi豉 list tak jak jest. Ewentualnie androstendion jeszcze mo積a zrobi.
Stary 2015-08-31, 08:42   #3944
lulagula
Przyczajenie

Moja ferrytyna by豉 kiedy niska bra豉m 瞠lazo chyba p馧 roku i troche wzros豉. P騧niej mia豉m przerw w braniu 瞠laza. Ostatno znowu zrobi豉m badania i wysz豉 ponizej normy i dlatego bior 瞠lazo. 畝dna dermatolog nie chcia豉 mi przepisa zelaza no to kupi豉m ascofer i bior. Ale mam przeczucie 瞠 to nie zelazo jest przyczyna mojego tragicznego wypadania.
Zrobi豉m jeszcze badania
Androstendion - 2,94 (norma 0,3-3,7)
dhea-s - 266,2 (25,9-460,2)
tsh - 1,08 (0,27-4,2)
Ft4 - 1,17 (0,932-1,71)
testosteron 0,41 (0,14-0,76)
wolny testo - te w normie (ale gdzie zapodzia豉m wyniki)
estradiol -5 dz. cyklu -28,3 (19,5-144,2)
estradiol 12 dc- 174 (63,9-356,7)
ferrytyna -11,1 (15-150)
Niby wszystko w normie a w這sy lec na pot璕, Najgorzej od momentu kiedy zacz窸y sie moje problemy z w這sami czyli ok. 5 lat.
Wit b12 robi豉m chyba ze 3 razy w przeci庵u tych lat i zawsze by豉 wysoko w granicach normy.
Morfologie obecnie nie robi豉m bo mia豉m z maja
hgb-12 (od kiedy 造sieje to waha sie mi璠zy 11-12 nigdy wy瞠j)
Hemokratyt, MCH- dolna granica
MCV- poni瞠j tj 79 (80-97)
reszta w normie
Lekarze twierdz 瞠 wszystko w normie
Jakie jeszcze moge zrobi badania?

Edytowane przez lulagula
Czas edycji: 2015-08-31 o 08:52
lulagula jest offline  
Stary 2015-08-31, 19:52   #3945
Ewela2505
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 12

Hej dziewczyny, w豉郾ie wr鏂i豉m od ginekologa, kt鏎y mi przepisa Belar. Przyznaje si, 瞠 obawiam zacz望 si bra, 瞠by mi nie zwi瘯szy這 si wypadanie w這s闚 i moje pokr璚one AGA. Czy kt鏎a z Was s造sza豉 co o nich, ewentualnie ma jakie do鈍iadczenia z nimi. 'Dorad嬈ie mi co mama zrobi. Mo瞠 mam si wstrzyma z nimi. Tydzie temu by豉m na mezoterapii, jescze mam nadziej, ale widz 瞠 powoli ona zanika
Ewela2505 jest offline  
Stary 2015-09-01, 10:23   #3946
Maria221
Wtajemniczenie

S逝chajcie, z tymi wynikami to jest tak, 瞠 u np. 95% os鏏 造siej帷ych podniesienie poziomu ferrytyny nie zatrzymuje 造sienia/wypadania, ale u pozosta造ch 5% ju tak. Wydaje mi si, 瞠 po prostu trzeba wyr闚na wyniki i 郵edzi zmiany w czuprynie. Moim zdaniem na podwy窺za ferrytyn zawsze warto, tak samo, jak poziom D3, b12, cynku, miedzi itp., bo nigdy nie wiadomo, co pomo瞠.

Na podwy窺zenie poziomu ferrytyny spr鏏ujcie 瞠lazo+ sok pomara鎍zowy + lizyna lub witaminy solgar formu豉 vm75, s osoby na tym forum, kt鏎e mia造 odrost po tym i fenomenalne wyniki.
Maria221 jest offline  
Stary 2015-09-01, 11:14   #3947
lulagula
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka wiadomo嗆
S逝chajcie, z tymi wynikami to jest tak, 瞠 u np. 95% os鏏 造siej帷ych podniesienie poziomu ferrytyny nie zatrzymuje 造sienia/wypadania, ale u pozosta造ch 5% ju tak. Wydaje mi si, 瞠 po prostu trzeba wyr闚na wyniki i 郵edzi zmiany w czuprynie. Moim zdaniem na podwy窺za ferrytyn zawsze warto, tak samo, jak poziom D3, b12, cynku, miedzi itp., bo nigdy nie wiadomo, co pomo瞠.

Na podwy窺zenie poziomu ferrytyny spr鏏ujcie 瞠lazo+ sok pomara鎍zowy + lizyna lub witaminy solgar formu豉 vm75, s osoby na tym forum, kt鏎e mia造 odrost po tym i fenomenalne wyniki.
Maria a jaki ma wp造w lizyna na procs krwiotw鏎czy czy tez wzrost 瞠laza?
Lizyna jako aminokwas ma wp造w na wzrost w這sa ale co ma wsp鏊nego z 瞠lazem nigdzie nie wyczyta豉m.
lulagula jest offline  
Stary 2015-09-01, 13:07   #3948
phenomena
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 235

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka wiadomo嗆
Tylko w豉郾ie jedyne co do niedoczynno軼i nie pasuje to to, 瞠 jestem chuda. Nie nastawiam si ju na pomoc lekarzy. Lekarka rodzinna powiedzia豉, 瞠 niekt鏎ym przy tsh 20 w這sy nie wypadaj.. W nast瘼nym tygodniu b璠 u ginekologa, mo瞠 on si troch mn przejmie. A jak nie to zrobi usg tarczycy i badania krwi prywatnie.
My郵icie, 瞠 ile mog zap豉ci za pe貫n pakiet tarczycowy? (tsh, ft3, ft4, antyTPO, antyTg)
By豉m wczoraj u dermatologa. Da mi skierowanie na ft3 i ft4, 瞠lazo, cholesterol, crp, bialko. Nic wi璚ej za bardzo nie m鏬. Wyniki jutro.
Dzisiaj pokaza豉m wynik tsh 2,89 ginekologowi i si nim nie przej彬 w og鏊e..

Pojawi si tez u mnie problem z przet逝szczaniem.. My豉m w這sy o 21 a ju sa t逝stawe :/
phenomena jest offline  
Stary 2015-09-01, 17:00   #3949
Antuanetta
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 542

Nieszcz窷cia zawsze chodz parami, pewnie AGA wystepuje rzadko u kobiet samodzielnie, ja obstawiam do tego chroniczny telogen i wypad w這s闚 gar軼iami.

By豉m u S這wi雟kiej, kontynuujemy leczenie, w swojej praktyce ma kilka pacjentek, kt鏎e od 4 lat zarzywaj kombinacj lekow tak jak ja, a byc mo瞠 wieksze ilo軼i fina, bo ja sobie dziele tabletki ale si z tym nie wyda豉m. Przekonywa豉, 瞠 opr鏂z porostu w這sow nic si nie dzieje. Zaleca ostrozno嗆, profilaktyczne babskie badania ale bez paniki.

U mnie dobrostan trwa, to nic, 瞠 w aptece zn闚 zostawi豉m kup kasy na te leki ale widze przynajmniej ile kosztuje mnie m鎩 spok鎩
Antuanetta jest offline  
Stary 2015-09-01, 21:30   #3950
patricitka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 118

Ja jeszcze nie wiem czy u mnie to AGA. Co dziwne, w這sy prawie wcale nie wypadaj mi podczas mycia, ale co chwil widz je na ubraniu, dywanie, poduszce. .Jeszcze na pocz徠ku roku nie wypada造 prawie wcale, chocia prze鈍ity juz by造. Bra豉m Cerazette, bo jeszcze karmi豉m, gdy wyczyta豉m na ulotce, 瞠 jednym ze skutk闚 ubocznych mo瞠 by lysienie odstawilam je. I wtedy w這sy zacz窸y si sypa. Bior Revalid, wcieram samorobione wcierki z kofeina i kompleksem z Naturalissy i nie ma poprawy.
Wczoraj by豉m u rodzinnej, stwierdzi豉, 瞠 ferrytyna 18 to dobry wynik Da豉 mi skierowanie do dermatologa z opisem: inna niebliznowaciejaca utrata w這s闚. Przynajmniej mi te wlosy obejrza豉, ale stwierdzi豉, ze blondynki zawsze maj cie雟ze wlosy.
Dlaczego tak trudno o dobrego lekarza?
Kupi豉m t kamerk-mikroskop. Fajna rzecz. W najbardziej przerzedzonych miejscach widz po 2, 3 w這sy wyrastaj帷e z mieszka, ale s one bardzo od siebie oddalone. ㄆpie簑 nie mam.
patricitka jest offline  
Stary 2015-09-02, 06:15   #3951
dzamatasi
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 689

Sailor Ty masz te problemy z prolaktyn ??
U mnie drugi miesi帷 leczenia prolaktyny, w sumie r騜nicy nie widz.

Ost. natkn窸am si na artyku,gdzie by這 napisane,瞠 prolaktyna i kortyzolol s g這wnym winowajc 造sienia androgenowego...
U mnie coraz bardziej w這sy wygl康aj 幢e. Zakola szczeg鏊nie z prawej str. Nie wiem czemu tylko z tej mi najbardziej ubytki wida. No i przedzia貫k,prz鏚 g這wy wygl康a naprawd 幢e. O ile czubek i ty w miarwe to prz鏚 tragedia,coraz bardziej wida,瞠 niestety 造siej. Co dziwniejsze im kr鏒sze w這sy tym bardziej lec.
Powr鏂i豉m do Alpicort E,ale nie wiem obawiam si,瞠 przez niego bardziej 造sieje.
I jeszcze jedno co mnie wkurza umyje w這sy po myciu s 豉dnie uniesione u nasady na drugi dzien po spaniu oklapniete jak nie wiem i przez to w zwi您anych bardziej ten przedzialekw idac bo s przyklapniete
Stary 2015-09-02, 14:42   #3952
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Poka wiadomo嗆
Sailor Ty masz te problemy z prolaktyn ??
U mnie drugi miesi帷 leczenia prolaktyny, w sumie r騜nicy nie widz.

Ost. natkn窸am si na artyku,gdzie by這 napisane,瞠 prolaktyna i kortyzolol s g這wnym winowajc 造sienia androgenowego...
U mnie coraz bardziej w這sy wygl康aj 幢e. Zakola szczeg鏊nie z prawej str. Nie wiem czemu tylko z tej mi najbardziej ubytki wida. No i przedzia貫k,prz鏚 g這wy wygl康a naprawd 幢e. O ile czubek i ty w miarwe to prz鏚 tragedia,coraz bardziej wida,瞠 niestety 造siej. Co dziwniejsze im kr鏒sze w這sy tym bardziej lec.
Powr鏂i豉m do Alpicort E,ale nie wiem obawiam si,瞠 przez niego bardziej 造sieje.
I jeszcze jedno co mnie wkurza umyje w這sy po myciu s 豉dnie uniesione u nasady na drugi dzien po spaniu oklapniete jak nie wiem i przez to w zwi您anych bardziej ten przedzialekw idac bo s przyklapniete

tak wychodzi po te軼ie hamowania metoklopramidem.
a wyniki si poprawi造? nie widzisz wizualnej poprawy, czy nie chce si zbi?

Z tym kortyzolem, to chyba nie jest takie proste. W Zespole Cushing'a mo磧iwe 瞠 powoduje 造sienie, sam albo na sp馧k z androgenami i/lub insulin. Natomiast przy wynikach oscyluj帷ych na granicy normy albo lekko powy瞠j? no nie wiem
Kiedy te czyta豉m o wp造wie kortyzolu, ale na hormony, je郵i Ci to mocno interesuje to mo瞠sz jeszcze poszuka dok豉dniej, ale z tego zapami皻a豉m, kotyzol u kobiet uwra磧iwia receptory androgenowe i ma jaki pobudzaj帷y wp造w na 5alfa reduktaze. Teraz ju nie pami皻am.
Dzama bierz pod uwag, 瞠 poziom kortyzolu jest te 軼i郵e powi捫any z insulinooporno軼i. Nie to 瞠bym co sugerowa豉

Bada豉 sobie kiedy poziom magnezu i B6?
Jak masz ten artyku gdzie jeszcze, to podrzu mi chcia豉bym przeczyta

Prze豉ma豉m si i zapisa豉m si do fryzjera. Po 9 miesi帷ach marudzenia, 瞠 musz wreszcie to zrobi

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-09-02 o 14:58
Stary 2015-09-02, 17:10   #3953
dzamatasi
Wtajemniczenie

Cytat:
tak wychodzi po te軼ie hamowania metoklopramidem.
a wyniki si poprawi造? nie widzisz wizualnej poprawy, czy nie chce si zbi?

Z tym kortyzolem, to chyba nie jest takie proste. W Zespole Cushing'a mo磧iwe 瞠 powoduje 造sienie, sam albo na sp馧k z androgenami i/lub insulin. Natomiast przy wynikach oscyluj帷ych na granicy normy albo lekko powy瞠j? no nie wiem
Kiedy te czyta豉m o wp造wie kortyzolu, ale na hormony, je郵i Ci to mocno interesuje to mo瞠sz jeszcze poszuka dok豉dniej, ale z tego zapami皻a豉m, kotyzol u kobiet uwra磧iwia receptory androgenowe i ma jaki pobudzaj帷y wp造w na 5alfa reduktaze. Teraz ju nie pami皻am.
Dzama bierz pod uwag, 瞠 poziom kortyzolu jest te 軼i郵e powi捫any z insulinooporno軼i. Nie to 瞠bym co sugerowa豉

Bada豉 sobie kiedy poziom magnezu i B6?
Jak masz ten artyku gdzie jeszcze, to podrzu mi chcia豉bym przeczyta

Prze豉ma豉m si i zapisa豉m si do fryzjera. Po 9 miesi帷ach marudzenia, 瞠 musz wreszcie to zrobi
Wyniki zrobi jako za 2 tyg. Od razu na wizyt u endo . Popraw widze np. Z piersiami nie bol przed okresem nie s powi瘯szone,nie maj zgrubien. Samopoczucie tez lepsze leki jakby praktycznie znikn窸y,stany depresyjnych tez nie ma i jako w og鏊e odwazniejsz jestem. brwi juz nie wypadaj rz瘰y,zacz窸y 豉dnie odrastac...

Wiem ... I lepiej mi sugeruj to :d endo ez mi powtarza ze jest powa積a insulino z kortyzolem,a ja jednak gdzie tam obawiam si tego Cushinga ...
Endo zaleci rezonans zrobi,bo ju tak mu trulam o nim... niemniej mam nadzieje ze guza 瘸dnego nie mam

Oczywi軼ie wejd p騧niej na kompa i Ci wy郵

Po co do fryzjera ?co b璠ziesz robi ?masz tak pi瘯ne w這sy,ze 瘸l je rusza
Stary 2015-09-02, 17:37   #3954
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
Wyniki zrobi jako za 2 tyg. Od razu na wizyt u endo . Popraw widze np. Z piersiami nie bol przed okresem nie s powi瘯szone,nie maj zgrubien. Samopoczucie tez lepsze leki jakby praktycznie znikn窸y,stany depresyjnych tez nie ma i jako w og鏊e odwazniejsz jestem. brwi juz nie wypadaj rz瘰y,zacz窸y 豉dnie odrastac...
No w cale nie wida r騜nicy, Dzama

Cytat:
Wiem ... I lepiej mi sugeruj to :d endo ez mi powtarza ze jest powa積a insulino z kortyzolem,a ja jednak gdzie tam obawiam si tego Cushinga ...
Endo zaleci rezonans zrobi,bo ju tak mu trulam o nim... niemniej mam nadzieje ze guza 瘸dnego nie mam

Oczywi軼ie wejd p騧niej na kompa i Ci wy郵

Po co do fryzjera ?co b璠ziesz robi ?masz tak pi瘯ne w這sy,ze 瘸l je rusza
Ja Ci oczywi軼ie Cushinga nie wr騜e, acz rezonans dobra rzecz, fajny lekarz
mia豉m na my郵i, 瞠 jak nie zbijesz insuliny, to kortyzol b璠zie szybowa w g鏎ze

Obci望 chce, tak do wysoko軼i obojczyka, a p騧niej 軼i庵n望 ciemny kolor. Chce 瞠by sk鏎a g這wy si tak w oczy nie rzuca豉, a przy ciemnych w這sach i jasnym odro軼ie jest to niemo磧iwe. Sam 3 tygodniowy odrost robi wra瞠nie szerokiego przedzia趾a. Mam ju tego farbowania po kokardki. Zmieniam sw鎩 imicz
Stary 2015-09-02, 18:48   #3955
Antuanetta
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 542

By豉m pewna, 瞠 loxon na spirytusie to w這sy rozja郾ia, a tu mi w這sy bardzo ciemniej, znajomi pytaj czym farbuj.
Antuanetta jest offline  
Stary 2015-09-02, 18:53   #3956
dzamatasi
Wtajemniczenie

Cytat:
No w cale nie wida r騜nicy, Dzama

Ja Ci oczywi軼ie Cushinga nie wr騜e, acz rezonans dobra rzecz, fajny lekarz
mia豉m na my郵i, 瞠 jak nie zbijesz insuliny, to kortyzol b璠zie szybowa w g鏎ze

Obci望 chce, tak do wysoko軼i obojczyka, a p騧niej 軼i庵n望 ciemny kolor. Chce 瞠by sk鏎a g這wy si tak w oczy nie rzuca豉, a przy ciemnych w這sach i jasnym odro軼ie jest to niemo磧iwe. Sam 3 tygodniowy odrost robi wra瞠nie szerokiego przedzia趾a. Mam ju tego farbowania po kokardki. Zmieniam sw鎩 imicz
No dobra xd ale ja chce popraw na w這sach,to jest dla mnie najwa積iejsze
No tylko rezonans jest piekielnie drogi,zrobi po wizycie u niego .
A Ty te masz robi ?

Nie!wracasz fo naturalnych ? Nie wyobra瘸m sobie Ciebie w jasnych no ale to prawda 瞠 wtedy przedzia貫k bardziej rzuca si w oczy . Cho Ty i tak masz do pozazdroszczenia
Stary 2015-09-02, 19:19   #3957
Sailor Star Fighter
Rozeznanie

Cytat:
No dobra xd ale ja chce popraw na w這sach,to jest dla mnie najwa積iejsze
No tylko rezonans jest piekielnie drogi,zrobi po wizycie u niego .
A Ty te masz robi ?

Nie!wracasz fo naturalnych ? Nie wyobra瘸m sobie Ciebie w jasnych no ale to prawda 瞠 wtedy przedzia貫k bardziej rzuca si w oczy . Cho Ty i tak masz do pozazdroszczenia

nadnercza mam przetrzepane. W szpitalu mi robili na szcz窷cie. Teraz b璠 mie przysadki, ale te na w豉sny rachunek.
I wizyt u naczyniowca musz odhaczy. Ale id, id i doj嗆 nie mog.

Cyklicznie mnie nachodzi zmiana na jasne, chocia ju nawet nie pami皻am swoich naturalnych chyba nadszed czas, 瞠by co zmieni i przy okazji troch komfort sobie poprawi.
Musz najpierw doj嗆 do tego fryzjera, a to wyczyn niemal heroiczny. Nie lubi bardzo.

Dzama, a Ty bierzesz nadal jakie leki na psyche? czy ta poprawa to tylko po obni盧e prolaktyny?
Stary 2015-09-02, 20:45   #3958
dzamatasi
Wtajemniczenie

Sailor nie,瘸dnych na psyche nie biore. Ale w tym samym czasie vo zaczelam btac na prolaktynr mialam ienione leki na tarczyce i jak na razie tsh juz nie skacze jak na Euthyroxie...
Stary 2015-09-03, 06:21   #3959
Constanca
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 311

A ja si poddaj. Dwa lata temu mia豉m jeszcze grzywk, teraz niestety musz podpina w這sy bo wida prze鈍ity. Nie ma mowy o bobie, poniewa przedzia貫k si w 鈍ietle haniebnie 鈍ieci.
Jestem na SSRI bo nie wyrabiam...chocia jak wida po tym po軼ie, smutku dalej nie zlikwidowa.
Zosa造 mi dwa opakowania oc 35 i rzucam to w k徠. Wypryszczy mnie i wy造siej do cna. Przynajmniej nikt nie b璠zie si dziwi, 瞠 nie wychodz z domu.
Mezoterapia biomimetyczna pomaga o tyle, 瞠 rosn nowe w這sy..niestety cienkie. Ale wypad jest sta造 i ci庵造. Od trzech tygodni bardzo zwi瘯szony. Ju nie pami皻am jak to jest kiedy wypada mniej w這s闚.
Przykre, 瞠 ta przypad這嗆 tak odziera z kobieco軼i.
Stary 2015-09-03, 10:21   #3960
dzamatasi
Wtajemniczenie

HD: Dlaczego u m篹czyzn rozwija si 造sienie typu m瘰kiego? Czy to z powodu testosteronu?
RP: My郵, 瞠 wiara w testosteron jako przyczyn 造sienia bierze si z wierzenia, 瞠 m篹czy幡i dostaj raka prostaty z powodu testosteronu - jako, 瞠 u m篹czyzn wyst瘼uje specyficzny rodzaj 造sienia, 豉two jest obwinia testosteron jako przyczyn, ale po prawdzie nie ma dowod闚 na to, 瞠 nadmiar testosteronu jest za to odpowiedzialny, podobnie jak nadmiar testosteronu nie jest przyczyn raka prostaty. Tutaj powsta koncept o zwi瘯szonej wra磧iwo軼i, poniewa nie by這 dowod闚 na nadmiar testosteronu...
HD: Racja, ale powiedzia貫, 瞠 gdy bada si krew m篹czyzn z du膨 ilo軼i w這s闚 oraz m篹czyzn w og鏊e bez w這s闚 na g這wie, to poziom testosteronu nie by istotny, wi璚 najlepszym na co mogli wpa嗆 by這 to, 瞠 kom鏎ki (tych m篹czyzn bez w這s闚 na g這wie) by造 bardziej wra磧iwe na testosteron.
RP: Tak, t逝maczy這 to ich brak dowod闚. Ale gdy por闚na si poziom hormon闚 ludzi z du膨 ilo軼i w這s闚 na g這wie, z tymi z ma陰, zobaczy si, 瞠 wyst瘼uje nadmiar prolaktyny i kortyzolu u ludzi, kt鏎zy trac w這sy, zar闚no u kobiet jak i m篹czyzn. Gdy zwr鏂isz uwag na efekt jaki testosteron ma na 這dyg w這sa, to zobaczysz, 瞠 testosteron sprawia, 瞠 ro郾ie ona szybciej i jest grubsza. Prolaktyna sprawia, 瞠 ma on tendencj do wypadania. U kurczak闚 i innych ptak闚, zwana jest hormon przepierzania. U ludzi, to hormon w陰czaj帷y g堯wnie produkcj mleka, ale reguluje r闚nie praktycznie ka盥 kom鏎k w ciele i spe軟ia tam analogiczn funkcj jak do zatrzymywania cyklu wzrostu w這sa. Zar闚no kortyzol jak i prolaktyna wzrastaj w czasie stresu. Od dawna zauwa穎no zwi您ek mi璠zy 造sin, chorobami serca a zmarszczk na ma鹵owinie usznej. Obydwa te powi您ania by造 kwestionowane, ale istniej niepodwa瘸lne dowody, 瞠 jest istnieje mi璠zy nimi zwi您ek. Co 陰czy obydwa te zjawiska, to prolaktyna i wysoki poziom kortyzolu, kt鏎y sugeruje, niski poziom wytwarzania energii, deficyt hormon闚 tarczycy, obni瞠nie metabolizmu cholesterolu w stron wy窺zego poziomu kortyzolu a mniej w stron wytwarzania progesteronu, testosteronu i DHEA - substancji promuj帷ych wzrost w這s闚.

Tagi
baby hair, cebulki, 造sienie, oleje, os豉bione w這sy, pomocy, w這sy, wypadanie, wypadanie wlosow, wypadanie w這s闚, wzmocnienie

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 3 (0 u篡tkownik闚 i 3 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.